Eugeniusz Sendecki – wielki inkwizytor NEon24

sendecki

Specjalność EUgeniusza, to środowisko narodowe i katolickie. Sam zresztą zgodnie z zasadami mimikry przybiera różne kolory ochronne, ale zawsze zgodnie z wiatrem historii wiejącym zza oceanu

 
Wspomniany wyżej EUgeniusz – ( tak nazwałem p.Sendeckiego, twórcę(?) Telewizji Narodowej(?) przy okazji jednej z kolejnych z nim polemik na łamach NEonu) – to niemal etatowy „kronikarz” WPS o ambicjach oficera prowadzącego.
 
Jest jedynie zagadką do wyjaśnienia przez kogo sam jest prowadzony? Jest to jednak zagadka niezbyt trudna, ale nie będę jej rozwiązywał publicznie.
 
Specjalność EUgeniusza, to środowisko narodowe i katolickie. Sam zresztą zgodnie z zasadami mimikry przybiera różne kolory ochronne, ale zawsze zgodnie z wiatrem historii wiejącym zza oceanu (którym nasz zuh oficjalnie się brzydzi, jako WASPowskim).
 
Obecnie ów wiatr rozwiewa trzy flagi:
1) solidarni z USA w dziele okrążania Rosji
2) solidarni z PiSem w dziele dewastacji Polski
3) solidarni z instytucjonalnym Kk w dewocyjnym usypianiu Polaków
 
Te flagi powiewają aktualnie nad trzema tegorocznymi, nadymanymi spektaklami: szczytem NATO, dobrą zmianą PiS oraz watykańskimi Światowymi Dniami Młodzieży. Trzy spektakle z głównym celem w tle – zainstalowaniem na dobre Judeopolonii na polskiej ziemi.
 
W perspektywie tych spektakli narodowo-patriotyczna przestrzeń publiczna i medialna ma zamilknać lub być uznana za dzieło diabła – albo politycznego ( za jakiego ma uchodzić prezydent Putin i zwolenicy jego polityki), albo biblijnego ( za jakiego uchodzić mają „ateistyczni” polscy narodowcy).
 
Wyjaśniać „psychoanalitycznie” ( błazeńskim zwyczajem EUgeniusza) osobowości doktora Sendeckiego nie zamierzam raz jeszcze, dlatego odwołam się do cytatów z niedalekiej przeszłości, z zasobów archiwum NEon24.pl:
„EUgeniuszu od krzyża, ja staram się w ogóle nie wdawać w zawiłości i „zapętlenia” wyznawanej przez pana wiary i labirynty Cywilizacji Polskiej a’ la Wojtas. Pana kluczenia, postęp i cofanie się na zdawałoby się prostej, polskiej drodze narodowej wskazują, iż ze swą osobowością ma pan niezwykłe problemy. Podszywa się pan pod wiele ról, stara się wypowiadać często za innych lub w ich imieniu ( nie wiem tylko czy za ich zgodą?). Lubuje się pan w intrygach, półprawdach, drobnych i wielkich kłamstwach, co zapewne jest powodem licznych odlotów w tzw. „narodowy patos”, który w pana wydaniu jest niestety zupełnie pustym gestem i do tego w kiczowatych zazwyczaj dekoracjach. Doradzę panu po przyjacielsku: takie postępowanie może pana zaprowadzić w zupełną matnię i ta pętla – tak podświadomie przez pana przywoływana – może być jakąś skrywaną obawą przed karą za pańskie hucpiarstwo i cynizm.
za: http://eugeniuszsendecki.neon24.pl/post/127098,poswiecenie-nagrobka-bohdana-poreby
 
@Eugeniusz Sendecki 13:08:39
Panie Sendecki,

słowo endek, które pan tak często na próżno i nieadekwatnie używasz, i którym pan de facto szastasz, jak chociażby obdarzając tym określeniem osoby tak mętne ideologicznie i politycznie, jak Chandrała, Ludwikiewicz, Wasiak i ich łódzcy kompanioni – jak widać pan zupełnie nie rozumiesz i nic ono dla pana nie znaczy. Bo gdyby było inaczej nie robiłby pan z działalności narodowej marnego kabaretu, jak czyni pan to od lat.

Kiczowate i obrazoburcze widowisko, jakie pan od pewnego czasu rok rocznie odgrywa 10-11 listopada pod pomnikiem najwybitniejszego polskiego polityka XX wieku, Romana Dmowskiego, a wcześniej animacja przez pana wizerunku „narodowca Polskiego” jako osoby niemal z marginesu społecznego, dziwaka, bezrobotnego, bezrozumnego, katolickiego fundamentalisty, wymachującego krzyżem wszem i wobec jak szalikiem klubowym lub szamańskim atrybutem – wszystkie te praktyki uzasadniają moim zdaniem opinię o panu, jak osobie szkodzącej z premedytacją polskiemu ruchowi narodowemu.

Podobny styl narodowego i patriotycznego „uniesienia” mają do zaoferowania ludzie tacy jak Chandrała i Wasiak, nie wiem czemu nazywani moimi „endekami łódzkimi” i moimi kolegami.

To, że p.Chandrała nazwał się reżyserem i w swoim czasie uporczywie chciał się ogrzać blaskiem B.Poręby, nie zmienia faktu, że jest jedynie komiczną imitacją twórcy kultury narodowej. Do czego dodać należy, że obsesyjnie uwierzył w swój talent polityczny, prawdopodobnie dlatego, że z jakichś „tajemniczych” powodów” zawsze przykleja się do wszelkich inicjatyw o patriotyczno – narodowym charakterze ( Samoobrona, LPR, Kongres Polski Suwerennej, Libertas, Ruch Kukiza, wymieniam tylko te najważniejsze).

Pan L.Wasiak natomiast, to rzeczywiście ktoś szyty na wymiar kabaretowo-kiczowatej wersji „endeka” a’la Sendecki, a do tego człowiek z prawdziwie „komercyjnym” nosem do spraw narodowych, który pozwalał tak jak „kronikarzowi” jego gestów narodowych, E.Sendeckiemu wyczuć zapach legendarnej kasy prezesa J.Kobylańskiego. Owa komercyjna „słabość” L.Wasiak była prawdopodobnie powodem, że 6 marca 2004 roku „sprywatyzował” on owoc publicznej składki, czyli dobrowolne datki uczestników I Kongresu Polski Suwerennej, zebrane z intencją sfinansowania wydania tomu I publikacji materiałów ( referatów, propozycji programowych itp.) których autorami byli uczestnicy I Kongresu Polski Suwerennej.

Ostatecznie po bezskutecznych żądaniach zwrotu przywłaszczonych datków ( zresztą do tego niezbyt wysokich, co pokazuje całą mizerię L.Wasiaka i grona jego kompanionów, „łódzkich endeków, wg. klasyfikacji e. Sendeckiego) zbiór materiałów stanowiących dorobek I Kongresu Polski Suwerennej , pod red. śp. prof. Józefa Wysockiego ukazał się w wydawnictwie WEKTORY dzięki hojności właściciela wydawnictwa, pana Józefa Białka.

Reklamy

51 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

51 responses to “Eugeniusz Sendecki – wielki inkwizytor NEon24

 1. partyzant

  Już parchy z tollni neon,usunęli z ten wpis z głównej.
  http://wps.neon24.pl/post/130856,eugeniusz-sendecki-wielki-inkwizytor-neon24

  Uny są żałosne po prostu, jawnie tak oszukują bezczelnie.
  Tymczasem parch Ojciec kurczak kolejnego z parcharni „niepopawni” sprowadził, pod przykrywką jak to i patch-kogut „putinowskiego wilkołaka”

  ŻAŁOSNE..

  „@ trybeus
  Witaj.
  Klikaliśmy kiedyś na salonie, ale nick był inny.
  Skoro nie zignorowałeś mojego wpisu z niepoprawnych, czuję się zobowiązany do nieignorowania Twej wartości dodanej. A skoro już nominowano mnie na „putinowskiego wilkołaka ze znanej ścierwoneonówki” – to czemuż nie tutaj?” ….
  http://bjes.neon24.pl/comments/

  Polubione przez 1 osoba

  • partyzant

   Sendeckiego bełkot o niczym przecież wisi już kilka dni, gdzie nawet parch pejs zbójnicki który to niby zawsze przeciw Sendeckiemu dupsko tłuste mu liże z żydem „night rat” i resztą parchów.

   Polubione przez 1 osoba

  • partyzant

   A ogólnie wpis uważam za całkowicie niepotrzebny a wręcz szkodliwy.
   Po uj się z parchami szarpać, tam przecież pisze tylko parchata administracja + żydki ,ogólnie wpis Sendeckiego błazna ma zainteresowanie zerowe i tam także trzeba było nic pisać, niechaj mośki same z sobą pierdo.. z pod różnych nicków jak dotychczas, było chociaż zabawnie a i siebie tumany jawnie kompromitowały.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 1 osoba

  • partyzant

   Przed chwilą parchy skasowały tam wszystkie oceny,komentarze i licznik wyzerowały.

   Parcharnia neon.

   Polubione przez 1 osoba

 2. paziem

  Umieszczony dziś w nocy wpis pt.” Eugeniusz Sendecki – wielki inkwizytor NEon24″, uzyskawszy ok. 1000 odsłon, był znikł??? Znaczy to, że wielka jest moc „krzyża i inkwizycji”

  [ I jak pokazuje praktyka codzienna wyrażająca się w eliminacji publikacji i praktykowaniu konstytucyjnie zakazanej cenzury prewencyjnej – wielka jest moc ” krzyża i inkwizycji” nawet w XXI wieku. ] Znaczy się, że EUgeniusz S., to oprócz wielu talentów nie tylko KRZYŻOWIEC, KUCHARZ NARODOWY, ale i EGZORCYSTA!!!

  Polubione przez 1 osoba

  • partyzant

   ostatnio co widziałem to 1560 wizyt i ocena 4*

   To żaden krzyż tylko żydki za krzyżami.

   Polubione przez 2 ludzi

  • partyzant

   Już przywrócili oceny,komentarze licznik, jaja sobie robią jawnie z wszystkich.

   A gdyby nikt nie zauważył?
   Tak uny wycięli już z neon dziesiątki osób i wpisów, potem nie miał kto komentować to piszą parchy sami z sobą.

   Polubione przez 1 osoba

  • nana

   Niestety, parchy już i tu się przenoszą, widać takie zadanie dostały. Jak Panowie nie dopilnujecie, to się Wam tu też poneoni. Byłoby szkoda. Uważam, że nie ma co się bawić w „tolerancję” zupełnie bez sensu, lecz określić jasno linię tego Portalu i się jej trzymać. Lepiej mieć paru dobrych ludzi niż kupę tego z czego ona się zwykle składa. Człowiek napadnięty musi się bronić, bo nie jest możliwe permanentne ignorowanie ścierwa, ponieważ ludzie myślą „dlaczego on/ona nie reaguje”. Dlatego od ptaszków i kwiatków, Boga i Kreacji, zmuszona byłam wejść w realia dnia dzisiejszego i parcha parchem nazwać, choć mnie mierzi.
   Jeżeli Wasz Portal ma się utrzymać, musicie stosować cenzurę polityczną tak, jak robią to inni. W przeciwnym razie pisane będzie o niczym i ludzie nawet życzliwi się zniechęcą.
   Miałam to napisać na pocztę prywatną, ale zdecydowałam tak. Niech będzie jasne dla wszystkich.

   Polubione przez 1 osoba

  • nana

   Rzecznik Praw Goja? a co to są goje? Czytałam, że żydzi tak określają na przykład także i Polaków. I że oznacza to w tłumaczeniu dosłownym „bydło”. No więc ja bydłem nie jestem i dlatego nie rozumiem, jak może być ktoś broniący praw bydła? – na portalu politycznym ! Można bronić praw Polaków, młodzieży i dzieci, ale rogacizny? I co krowy i byki na to?
   Już sama sugestia, że jakoby Polacy byli tymi gojami i należało by bronić ich praw trąci czosnkiem. Czyli takie działanie pod fałszywą flagą. Uczciwy człowiek nie musi udawać, że jest Polakiem, bo nim po prostu jest.
   No więc jak ten nick rozumieć? Czy jeśli bym się dobrowolnie albo nieświadomie zakwalifikowała sama do tych gojów, to szanowny pan byłby moim obrońcą? W przypadku, gdyby szanowny pan raczył zaliczyć mnie do tej gojowej grupy nie pytając mnie o zdanie, to raczej szanowny pan potrzebował by jakiejś obrony.
   Jakieś wyjaśnienie by się przydało.

   Polubienie

 3. APA

  O oooo, widzimy ,ze i na doktorach Sendeckich Polacy sie poznaja .
  Nie dziwota lekarze tylko z rodow szmulowskich,prawnicy takoz.
  Inna sprawa z doktorami roznych specjalnosci w tym politolodzy.

  Polubienie

 4. APA

  Co to znaczy „Nano” ,ze „portal ma sie utrzymac” ?
  To co my wiemy, to zaden POLSKI portal jeszcze nie zaistnial wiecej jak tydzien .
  Na serwerqh zawsze lape ma ZYD obojetnie w jakim narodowym przebraniu.

  Polubienie

  • nana

   Jak to, co to znaczy? to jest polski portal i ma się utrzymać, bo to jest ważne dla Polaków i Polski.
   Gdzie kto łapę trzyma, to nie jest aż takie jasne. Ja przynajmniej nie wiem, gdzie i kto jakieś łapy trzyma. Właściwie interesują mnie raczej tylko moje własne łapy. Za nie mogę ręczyć. A inne? To już każdy musi ustalić sam według własnego sumienia.
   Dla mnie miłą chwilą w życiu byłoby, gdyby Rosjanie przejęli portal neon24. Byłoby to zadośćuczynienie za plugastwa propagowane tam obecnie.

   Polubienie

 5. Zamieściłem raz jeszcze tytułowy tekst na Neonie dodając następujący wstęp:

  Odpowiedź na paszkwil Eugeniusza Sendeckiego

  Ma prawo katolik Sendecki do paszkwilu na WPS, ma i WPS prawo do odpowiedzi – tak mniemam w swojej świeckiej moralności.

  Paszkwil E.Sendeckiego – nie obrona JPII, bo tej postaci dotyczył mój tekst, a nie Kościoła:

  http://eugeniuszsendecki.neon24.pl/post/130826,dariusz-kosiur-w-sprawie-papieza-krzywdzi-kosciol-swiety

  Zamieszczona wczoraj odpowiedź prezesa WPS, stanislava, na paszkwil Eugeniusza Sendeckiego została przez Annę Słupianek, neonową Astrę, usunięta. Mało tego, wspomniana Administratorka usunęła również ten wpis z komentarzy pod moimi tekstami. Opatrując swoją niecną działalność komentarzem – adresowanym do stanislav ! – o następującej treści:

  Pański wpis został zdjęty ze strony głównej gdyż oprócz szkalowania kilkoro blogerów nic nie wnosi.

  Regulamin serwisu mówi wyraźnie:( i dalej następują wypisy z regulaminu).

  Wniosek z tego taki, że katolik E.Sendecki, czy w ogóle „my katolicy”, możemy szkalować, opluwać, ubliżać itp. kogo chcemy i komu chcemy, ale naszej postawy – postawy dwulicowej, bo tak ją trzeba określić – obnażać nie pozwalamy.

  Że regulamin Neonu Administratorka interpretuje w sposób rabiniczny, czyli wyłącznie korzystny dla siebie, to w zasadzie drobiazg. Ale że wyznawane katolickie zasady, których tak zaciekle bronią neonowi katolicy, pozostają obojętne na wulgarne i obelżywe komentarze jej katolickich kompanów każe się zastanowić nad rzeczywistą moralnością pani administrującej, albo i całego grona administrującego Neonem – bo chyba nie jest z tą wybiórczą moralnością dobrze, skoro poniższy komentarz, a zwłaszcza jego autor funkcjonują sobie na Neonie w najlepsze:

  @Marx 8888 19:40:11
  zerkłem na szczujnię…no i dowiedziałem się, ze komunistka i banderówa niejaka @nana napisała, że „Ulmowie ratując żydów uratowali swoje człowieczeństwo”…to ja się pytam kim jest ta kurwa @ nana, którą osobiście z satysfakcją zbanowałem?
  komunistka, banderówa i żydówa, czyli kurwa pospolita…partyzant zanotować i zameldować posłusznie na szczujnię u Białasa…wykonać!!!teraz dopiero do mnie dotarło jakie kurestwo tutaj się panoszyło..ja pierdolę…

  widziałem, że kosiur dostał koszulkę banik ostrava:))…dobrze, że ktoś się wziął za deratyzację…
  nadużycie link skomentuj
  trybeus 29.03.2016 19:47:56
  http://brukowiec.neon24.pl/post/130676,bez-komentarza-2#comment_1293457

  Poniżej usunięty tekst

  Polubione przez 1 osoba

  • KORCZMA

   Panie Dariuszu napiszę jeszcze raz drukowane :
   OLEJ PAN CIEPŁYM MOCZEM JAKIŚ SENDECKICH , PARCHATY , NEON24 I RESZTĘ TEJ ZBIERANINY . MNIEJ NERWÓW WSZYSCY DŁUŻEJ POŻYJEMY . GDY WIDZE TAKIE FACJATY JAK NP TAKIEGO SENDECKIEGO CZY INNYCH CISNIENIE MI SIĘ PODNOSI DLATEGO NAJLEPIEJ SPUŚCIĆ TO DO KLOPA RAZEM Z PAIPEREM TOALETOWYM I ZAPOMNIEĆ . DLUZEJ SIĘ POŻYJE . POZDRAWIAM.

   Polubione przez 1 osoba

  • partyzant

   ///Zamieściłem raz jeszcze tytułowy tekst na Neonie///

   Trzeba było zażądać od parchów aby przywrócili tamto a za udowodnione fałszerstwa, przykleić na toop przez tydzień.

   A tak parchy zaraz to zdołują, parcharnia już pałami sypie.
   Tam parch siedzi dzień i noc, sam z sobą pisze ,sam ocenia, sam pozycjonuje artykuły.

   To jest jest widoczne jak na dłoni.

   Polubione przez 1 osoba

   • nana

    no właśnie, toteż sprawiedliwie byłoby, gdyby ten neon24 przejęli Rosjanie – to by było zadośćuczynienie choćby częściowe.
    Mnie wciąż zaskakuje, ile ważności mi nadają takie różne parchasy. Mnie, osobie prostej, niezaangażowanej; osobie wiernej tradycji, także ludowej. Ktoś tam napisał/powiedział, że ważność/wielkość danej osoby mierzy się ilością jej wrogów. No to ja przepraszam, ale ważna to ja nigdy być nie chciałam, bo na co mi to?
    Faktem jest, że się neon24 wali. Nie pomogą krzyki i wyzwiska. Prawda zawsze zwycięża a więc my – Ludzie Prawdy, nie mamy powodu się przejmować.
    Już jakiś czas temu zostałam usunięta całkowicie z tego neon24 i co? żyć beze mnie nie mogą!
    Ja mam wszystkie moje komentarze zamieszczane przeze mnie na neon24 zapisane na płycie. Mogę w każdej chwili zamieścić je gdziekolwiek, jeżeli będzie taka potrzeba albo mi się zechce to zrobić.
    Wciąż zaskakuje mnie, że moje zdanie było aż takie ważne. Bo ja właściwie pisałam ot, tak sobie.
    Sprawiedliwość się dokonuje i nikt nie jest w stanie tego procesu zatrzymać.
    Co do moich poglądów, to raczej chciałabym móc się określić jako człowiek renesansu – zdobywam wciąż nowe umiejętności, czytam sporo z różnych dziedzin i uważam za jedynie słuszną zasadę „środka” – pozwalającą każdemu na swobodne poglądy pod warunkiem, że nie są one narzucane nikomu innemu.
    Ja nikomu swoich poglądów nie narzucałam i nie narzucam, a co najwyżej bronię swojej pozycji. Mam do tego niezbywalne prawo.
    Dlatego dziwi mnie, że ja np. Macierewiczowi nie mówię, co on ma myśleć i o czym,, a on mnie narzuca pośrednio swój światopogląd. Na to nie wyrażam zgody, ponieważ światopogląd jak i wiara są prywatną sprawą człowieka. Ja Macierewicza nie wybierałam i tym samym nie ma on mojego mandatu na kreowanie dla mnie sposobu na życie. Niech on sobie wymyśla sam dla siebie, a ja zajmę się tym, co dla mnie uważam za słuszne. Tak postępowałam w Polsce Ludowej i tak postępuję dziś. Jest to mój wybór i nie zgadzam się na to, by mi ktoś narzucał swoje zdanie czy poglądy.

    Polubione przez 3 ludzi

   • @ partyzant
    Żądania to oni na pewno by nie spełnili, dlatego zamieściłem tekst raz jeszcze. W każdym razie od godziny 14 wisi i ma już 2,4 tys. odsłon.

    Polubione przez 1 osoba

 6. nana

  A tu R.Castro nie pozwolił Obamie poklepać się po plecach! Godność można mieć niezależnie od sankcji 🙂

  Polubione przez 2 ludzi

 7. APA

  Specjalne pytanie do „nana” szczere i polskie :
  Na jakiej podstawie uwazasz ,ze dajmy na to portale polsko jezyczne w tym ten jest POLSKI ?
  To,ze ktos po polsku mowi i pisze,wcale nie znaczy ze pisze lub mowi prawde i jest polski .
  Czy uwazasz ,ze w Polsce wiekszosc narodowosci to rdzenni POLACY z rodow SLOWIANSKICH ???
  My uwazamy ,ze juz dawno ludnsoc POLSKI jest podzielona na rdzenna i MIESZANA .
  Nie musisz sie z tym zgadzac ale tak sadzimy na podstawie frekwencji wyborczej oraz kim sa glosujacy.
  Bardzo rozsadnie piszesz swe posty ale dlaczego ktos ci tam wyzej zarzuca czy przyszywa „cos tam cos tam” ,a szczegolnie zwrot/okreslenie „banderowa” ?
  Odpisz szczerze i w dobrej wierze chocby tej ostatnio „ludowej”.
  Z jakiego ludu pochodzisz faktycznie,czystej krwi jestes POLKA,wyznaj szczerze – pytamy o to w dobrej wierze.
  Pana D.Kosiura dobrze znamy i wiemy „na co go stac” ale z serwera korzysta „obcego”.
  POZDRAWIAMY PRAWDZIWYCH POLAKOW !
  Mamy nadzieje na dalsze uczestnictwo na tym portalu,jak zajdzie taka potrzeba to pod wlasnym imieniem czy nazwiskiem.

  APA – amerykansko-polska armia (narazie w sile druzyny)

  Polubienie

  • KORCZMA

   jak tylko taka mierna sila to wasz Szechter z dudą zmiecie niestety . Macie cos wspólnego z ruchem herbacianym z USA ? , bo ta armia amerykańsko – polska moze ruch herbaciany milo powitać

   Polubienie

  • nana

   uważaj sobie, co chcesz. Nic mi do tego. Ja ten Portal uważam za polski, Pana Kosiura i Pana Ziemińskiego za Polaków-patriotów. I dopóki sama się nie przekonam, że jest inaczej, nie interesuje mnie niczyje zdanie. Nie próbuj ze mną tej manipulatorskiej gierki. I nawet, gdybym się przekonała, że jest inaczej, to też jest to moja i tylko moja sprawa. Moja Matka miała ze mną utrapienie, bo już w wieku trzech lat zdecydowanie mówiłam „ja siama!” nie pozwalając nikomu w niczym się wyręczyć. Więc sam rozumiesz, że źle trafiłeś z tym podważaniem mojej opinii o tym Portalu.

   PS
   A Ty dlaczego tu piszesz? – jako zadaniowa agentura, czy co? Każdy ma prawo czuć się Polakiem, jeżeli tak mu dyktuje jego serce. Uważasz, że masz prawo prowadzić selekcję według własnego widzi mi się? Co do mnie, to nie będę nikomu tłumaczyć, że nie jestem wielbłądem. Ja nie aspiruję do żadnej roli jakiegoś przywództwa czy czegoś w tym rodzaju. Jestem osobą prywatną i każdy z mojego wpisu powinien wziąć to, co uważa za właściwe bez względu na wszystko. Mogę się z kimś podzielić wiedzą, jaką mam, ale nie mam zamiaru za kogoś myśleć czy wręcz brać odpowiedzialność za czyjeś życie.
   Każdy powinien być swoim własnym mistrzem i żyć na własną odpowiedzialność. Punktów stycznych jest tak wiele, że całkowicie możliwa jest pokojowa koegzystencja bez jednomyślności w każdej sprawie. Istnieją prawdy uniwersalne i na nich należy się opierać.

   Jeżeli moja Matka powiedziała mi, że w 1944 roku Polskę wyzwoliła Armia Czerwona (moja Matka pochodziła z Kresów), to ja przecież wierzę mojej Matce, a nie Macierewiczowi, który po siedemdziesięciu latach nagle twierdzi co innego. Jemu może się odmieniać co sezon, więc jest naturalne, że ja dla zdrowia psychicznego informacje od mojej Matki traktować będę jako prawdziwe na zawsze.
   Przecież każdy POLAK ma jakichś przodków w swojej rodzinie – no bo skąd by się wziął na świecie? – i może ich zapytać, jak było naprawdę, bez tej dziwacznej poprawności politycznej, jaką na ludziach wymusza obecna propaganda. Jeżeli POLACY chcą mieć swoje państwo, muszą uczciwie poinformować młodych ludzi zarówno o wojnie znanej z opowiadań pokoleń dziadków/pradziadków jak i z opowiadań rodziców, którym ich rodzice o wojnie i czasie powojennym opowiedzieli. Każde kłamstwo będzie skutkować utratą polskiej państwowości i skala kłamstw przesądzi o tym, jak szybko ta utrata państwowości się odbędzie. Albo w przypadku uczciwego podejścia do historii Polskę uda się zachować w obecnych, najlepszych dla Polaków granicach.
   W sumie wszystko jest proste, pod warunkiem, że człowiek tego nie skomplikuje.

   Polubione przez 1 osoba

 8. zorbaG22

  Ciekawe widowisko jak Neon24 zjada własny ogon. Chcieli ugotować, znieczulic Polaków przed wystawieniem agentury PiSu do rządzenia a tymczasem sprytni Polacy ich wydmuchali i kopnęli na bok. Mówię o oficerach prowadzących zza oceanu nie o polskojęzycznych płotkach.
  Na czas odwoływania PO i powoływania starszyzny agenturalnej z PiSu Neon24 przygotował obłaskawianie Polaków i granie w “niezależność i swobodę wypowiedzi” żeby przedstawienie wyborcze poszło gładko.
  Polacy skorzystali, powiedzieli co mieli do powiedzenia o polityce a potem zostawili to zadaniowe bagno, zostali tam ogłupiali zadaniowcy którzy nie bardzo wiedzieli o co chodzi i co mają robić.
  Wyglądają teraz jak przygłupie stado za kratkami które w pocie czoła montuje wizerunek niezależnego przekaźnika.
  Naganiają ludzi do dyskusji żeby ich potem grupowo linczować najpierw powoli politycznie żeby się reszcie utrwaliło że do nas się nie podskakuje a na koniec sru delikwenta krzyżem zgodnie z odwieczną tradycją współpracy watykanu i “elit” europejskich [ od czasu Rewolucji Francuskiej elit podmienionych na masońskie a potem koszerne, podobnie jak “elity” watykańskie ].

  Liczą na co że wyjdziemy na ulice i poubijamy swoich generałów i swoich ludzi jak to im się co najmniej 3 razy w historii udało ?
  Bajki o powstaniach proszę w kibucach opowiadać a nie Polakom z dziada pradziada.

  Powstania nie będzie a poza tym z kim na czele, z przywódcą KODu ? No nie będę Kaczyńskiemu męża wyrywał, poza tym mam alergię na chłopaków od Sorosa, tych z PiSu, PO, Nowoczesnej, Kukizowa, KODu i Episkopatu ile ich tam wyprodukowali żeby Polaków osaczyć.
  A może opublikujemy poczet koszernych władców Polski z lat 1945-56 z ich dziećmi i wnukami z Solidarności i katolickich uniwersytetów ?
  Oj jak ich Stalin nie lubił bo to było zagrożenie także dla odżydzanej z trudem Rosji dlatego i oni Stalina nie lubią a coś o administracji Lenina i Trockiego cicho….
  O braciszku Piłsudskiego który pilnował interesu zachodu przy Leninie w zarzynanej przez żydowski komunizm Rosji też cicho. O pieniądzach Polaków ktore tę rzeź finansowały a potem finansowały dogrywkę nad Słowianami czyli II wojnę światową. … a to co Polakom zostało poszło po wojnie jako odszkodowanie dla tych co tę wojnę wywołali bo się napracowali przecież.
  No pochwal się styropianie dziadkiem i pradziadkiem !
  Opps bo jakby się tak zagłębić wyjdzie na jaw największa tajemnica III ŻP-bis że to wujek Kaczyńskiego dowodził dziadkiem Tuska.
  No cóż, jaka rewolucja sponsorowana takie elity.
  Pozdrawiam wszystkich.

  Polubione przez 2 ludzi

  • nana

   Mądrze prawisz. Oni by chcieli wywołać powstanie, rewolucję czy co tam innego by się dało, byle lała się polska krew. Nic z tego!!! przeczekamy ten obłęd poszerzając własne horyzonty myślowe by móc samodzielnie podejmować decyzje. Jeżeli wolą Narodu Polskiego będzie mieć własne, niezależne państwo, no to tak właśnie się stanie.

   Polubione przez 1 osoba

 9. nana

  jestem blokowana, nie mogę wysłać komentarza do APA

  Polubienie

 10. nana

  nie wiem, jak to się dzieje, ale te krótkie przechodzą, a ten dłuższy nie. Smerfy, ani chybi, maczają w tym palce.

  Polubienie

  • Komentarze
   I mnie to się zdarza. Sprawdzałem w komentarzach, ale nie widziałem żadnego Pani komentarza, który wymagałby zatwierdzenia.
   Do „zatwierdzenia” przez administrację WPS trafiają tylko komentarze, które mają w treści więcej niż dwa linki.

   Polubienie

 11. APA

  To,ze nie wszystkie posty przechodza przez serwery .w tym wordpress-a to nie nowosc dla nas Polakow ,bo to zalezy jak i przez kogo jest „obstawiony” portal i „chochliki” z rodu wiadomego, UN-e wszedzie maja wglad .
  Wiec mila „nana” nie zniechecaj sie i pisz krotka ale „tresciwie” tym bardziej ,ze jak czytamy „mama pochodzila z kresow „,ojciec zas byl…. ,takich rodzin sa miliony – czyn DOBRO a nikt nie zarzuci ci pochodzenie .
  Nasza druzyna ma rowniez rodzicow z Polski przedwojennej i tu wylaniaja sie problemy tak z mysleniem jak i mowieniem ale to nie wszystko ,bo chcac byc DOBRYM Polakiem to …… , o tym pouczal Polakow R.Dmowski – „trzeba miec obowiazki POLSKIE ” i POLSCE SLUZYC !
  Tak wiec od mieszanej krwi rodowej zaczynaja sie problemy,rowniez geny „zaczynaja „buszowac”, nawet u Obamy czy Putina ,a w Polsce u Dudy – dziac sie zaczynaja cuda i nie wszystko sie uda !
  A jaka jest dzisiaj sytuacja ,to kolejne pytanie :
  KTO i JAK na dzien dzisiejszy Polsce sluzy ,od soltysa po prezydenta tak w partiach jak i po za nimi ,czy POLACY BEZPARTYJNI maja we wiekszosci jakas wladze ???
  Obywatelstwo nie znaczy Polak,po czynach poznaje sie miedzy innymi rody polskie ,z krwi i kosci SLOWIANSKICH !

  Polubienie

 12. Blokada konta na Neonie
  Tekst został zdjęty, ale jest dostępny: http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/130862,odpowiedz-na-paszkwil-eugeniusza-sendeckiego

  Administratorka, obrończyni krzyża na żwirowisku, Anna Słupianek – „Astra” napisała:
  Panie Kosiur… NEon dzięki panom zamienia się w jakiś faktycznie ściek.
  Dotyczy to wpisów właśnie takich jak ten.
  Regulamin mówi wyrażnie:

  4. Zabronione jest publikowanie treści lub innych materiałów w Serwisie, których jakimkolwiek elementem byłyby, w szczególności:

  a.
  treści naruszające powszechnie obowiązujące prawo, dobre obyczaje, zasady współżycia społecznego, dobra osobiste oraz prawo do prywatności osób trzecich, zasady netykiety,
  ________________________________

  Nie będę powtarzał obelżywego wpisu szumowiny, ale zagorzałego katolika, „trybeus” (znajduje się w moim komentarzu powyżej). Jak rozumiem nie narusza on regulaminu w rozumieniu obrończyni krzyża.

  Ktoś na koniec zamieścił rozsądny komentarz:
  Wypowiedzi niektórych osób
  są dowodem na to , że wszelkiego rodzaju fundamentalizm, w tym religijny odbiera zdolność myślenia.

  Nawet gdyby Papieżowi i i proboszczom wyrosły rogi szatana, to i tak by tego nie zauważyli. To jest właśnie najpiękniejsze w wierze – dowód empiryczny nie jest żadnym dowodem, a jedynie impertynencją i szkalowaniem zarówno przedmiotu kultu jak i osób kult wyznających.
  Wszyscy fundamentaliści są siebie warci, niezdolni do współpracy z nikim innym albowiem prawda jest zawsze po ich stronie i nie do zakwestionowania.

  zadziwiony
  _______________________________

  Pytanie, czy chodzi tylko o fundamentalizm religijny -?

  Fakt, że nasze teksty były na Neonie spychane, a my często blokowani, pozwala wyciągnąć dość oczywisty wniosek: żydowska i żydo-katolicka hołota w IIIŻydo-RP po 26 latach niszczenia Polaków zauważa, że takie opinie i poglądy, jakie prezentowaliśmy, znajdują coraz więcej odbiorców wśród polskiego społeczeństwa. „Strach ma coraz większe oczy”, a więc eliminują polskie narodowe myślenie, polski nacjonalizm – w dodatku w rocznicowym roku zniewolenia Polski przez żydo-chrześcijaństwo.
  Zetknął się z takim samym problemem nie tylko R.Dmowski, ale wcześniej nawet hr Aleksander Fredro („Obce żywioły” – polecam) i wielu, wielu innych Polaków, także współcześnie, choćby śp. Bohdan Poręba.

  Nie jest dzisiaj łatwo stworzyć polską narodową organizację, gdy żydowska, żydo-katolicka, agentura rozlała się na naszej ziemi jak zaraza.

  Polubienie

  • Jagienka

   Panie Kosiur:
   Czy zauważył Pan figiel autorstwa Husky (były Zbójnicki Pies), na który ja natknęłam się wczoraj na Neon24 o siódmej wieczorem – mojego czasu, bo w Polsce to była czwarta rano?

   Tytuł:
   Okradziono siedzibę WPS w Otwocku !!!! – Husky – NEon24.pl
   dd.neon24.pl

   Szybko to zostało zlikwidowane, a dzisiaj tylko został link:
   http://dd.neon24.pl/error-404/

   Oczywiście, nie chodziło o żadną kradzież WPS, tylko kradzież dokonaną w roku 1933, pod tym samym adresem, gdzie ofiarami byli żydzi.
   Po obejrzeniu archiwalnego zdjęcia, aż trudno uwierzyć, że miasto Otwock tak wyglądało za czasów II Rzeczypospolitej. Należy tylko podziękować opatrzności za PRL.

   Polubienie

   • Nie, nie zauważyłem neonowej hucpy żydo-katolików, a może tylko samo „żydo” bez ‚katolików”. Dziękuję za informację.
    To, co było cennego z punktu widzenia wartości architektonicznych po 1990r. żydowski kapitalizm już zrujnował. W ruinę popadają przedwojenne i powojenne sanatoria, które dobrze funkcjonowały w czasach PRL.
    Np. w jednym z takich sanatoriów oprócz zabiegów leczniczych wprowadzono w 1947r. !!! warsztaty i zajęcia szkolne umożliwiające naukę i zdobycie zawodu. A dzisiaj … , a dzisiaj żydowska hucpa jest wszechobecna.
    Niestety, Otwock był zażydzony przed wojną i nie wiele się zmieniło dzisiaj.
    Żydzi otwoccy chlebem i solą oraz kwiatami witali w 1939r. wojska niemieckie.

    Polubienie

   • nana

    Jagienka,
    „Po obejrzeniu archiwalnego zdjęcia, aż trudno uwierzyć, że miasto Otwock tak wyglądało za czasów II Rzeczypospolitej. Należy tylko podziękować opatrzności za PRL.”

    – i od razu stajesz się jeszcze bardziej sympatyczna!

    Polubienie

   • Jagienka

    „Nie, nie zauważyłem neonowej hucpy żydo-katolików, a może tylko samo „żydo” bez ‚katolików”.”

    Chyba ma Pan rację. Pod spodem była wymiana zdań pomiędzy Astrą a Husky, gdzie Astra zwróciła mu uwagę, że coś takiego na Neon24 przejść nie może, itd.

    Polubienie

   • Jagienka

    Pani Nano:
    Jak praca w ogrodzie? Ja w styczniu zasadziłam pomidora. Wyrósł pięknie i zakwitł, ale kwiaty w marcu opadły i nic z niego nie ma oprócz specyficznego pomidorowego zapachu na moich rękach, kiedy go przypadkiem dotknę. Zyczę Pani pięknej i radosnej wiosny, i tego samego dla WPS!

    Polubienie

 13. nana

  Przeczytałam Twój post jeszcze raz, bo miałam wrażenie, że powinnam. Oczywiście, że w Polsce jest mieszanina krwi przeróżnej. Więc nie według krwi, ale więzi z polską ziemią należało by ludzi oceniać. Także więzi z polską mową.
  Z tym „banderowym” to chodzi o to, że ja nie zgadzam się, żeby Polacy byli w stanie wojny z Ukraińcami. To powinno być jakoś inaczej wypracowane. Jak już wspomniałam, moja Matka pochodziła z Kresów. Została przetransportowana na Ziemie Zachodnie i tam podjęła pracę. Co do Ukraińców, to zbrodnie nie podlegają przecież żadnej wątpliwości, pytanie tylko, co z tym zrobić, żeby nie pogorszyć sytuacji. Polakom dano do zrozumienia, że zachód niby „ukarze” Ukraińców za rzeź wołyńską. Tymczasem wiemy, że to właśnie Niemcy zorganizowali, wyszkolili i wyposażyli oddziały banderowców. I wiemy także, że rzeź odbywała się co najmniej za przyzwoleniem Niemców, bo na okupowanym przez nich terenie. Gdzie więc jest tu możliwość uzyskania „sprawiedliwości” przy pomocy państw zachodu, którym przewodzą Niemcy? Więc według mnie rozum nakazuje z Ukraińcami dojść do porozumienia we własnym zakresie. Ale Polacy już tą szansę zaprzepaścili. W Polsce jest bardzo dużo osób pochodzenia ukraińskiego. Żyją tu od pokoleń. I co teraz? Czy naszyć im na rękawy widły i siekiery, żeby ludzie wiedzieli, czyimi oni są potomkami? Ja uważam, że obecni Ukraińcy nie mają z rzezią wołyńską nic wspólnego, ponieważ ich wówczas na świecie nie było. Mogli by przepraszać za swoich przodków, ale wówczas Polacy też powinni przepraszać za swoich przodków np. Litwinów, bo Litwa wyszła na sojuszu z Polską bardzo źle. Albo Polacy powinni przeprosić Rosjan za liczne napady na ich kraj, a także za zajęcie Moskwy, którym to czynem Polacy się chwalą.
  No to wypada się zastanowić, na czym polegało to „zdobycie Moskwy”. Polegało to na tym, że Polacy mordowali Rosjan na polecenie i przy wsparciu Watykanu i w interesie Watykanu mordowali Braci Słowian.
  Bezpiecznie dla człowieka jest kierować się rozumem, postawić na zdrowy rozsądek, emocje zostawić na boku i dbać o przyszłość dla przyszłych pokoleń Polaków.
  Wszystko, co my teraz obecnie „wiemy” pochodzi z zachodnich źródeł. Nie mamy żadnych podstaw by sądzić, iż oni życzą nam dobrze, ponieważ przyglądali się mordowaniu Polaków i Słowian przez sześć lat II. wojny głosząc, że oni nie są do wojny „jeszcze gotowi”. A Polacy walczyli „za Anglię” w rewanżu za co Wielcy Brytfanni z dnia na dzień pozbawili Polaków prawa pobytu i dogadali się z socjalistycznym rządem po czym załadowali Polaków na statki a by nie byli całkiem ‚goli” dali im karabiny z czasów I. wojny światowej. To sobie należy poważnie uzmysłowić.
  Oglądałam u Niemców program na temat „e//nig-my’ i oni przedstawili liczne dowody na to, iż Niemcom znana była ta „e//nig-ma” od początku wojny. No więc jak to rozumieć? Niemcy znali e//nig-mę, „alianci” znali e//nig-mę, ale e//nig-my nie znał Stalin. Na co wychodzi? a no na to, że Niemcy mogli się porozumiewać ze sponsorami „alianckimi” i Stalin nie mógł mieć o tym żadnej wiedzy. Natomiast Polakom sprzedali bajkę i Polacy dla niej narażali życie. Tak samo te V1 i V2. Po wojnie amerykanie jak po nitce szli do +tajnzch+ cos mi sie robilo z klawiatura, jest jak niemiecka, ale ja nic nie przelaczalam, wiec koncze i zresetuje kompa. To wysyzlam, jak jest.

  to jest tekst mój z wczoraj, co nie chciał „przejść”. może chodziło o jedno słowo na „e”, poprawiłam, wyślę, zobaczymy

  Polubienie

  • henry

   Z tą niewinnością młodych Ukraińców to trochę nie tak jak piszesz.Kilkanaście lat temu pewien heroj pracujący u nas na budowie kiedy sobie ostro popił to bredził że oni za mało Polaków rezali… I nie był to stary tryzub ale młody człowiek o ile można tak go nazwać.TO w nich siedzi mocno i tak szybko chyba z nich nie wyjdzie. Nie wiem może jakieś rytuały by pomogły.

   Polubienie

   • nana

    Henry, między „mówić” a „zrobić” jest różnica. Zauważ, że ten „heroj pracowal u nas na budowie”, czyli sam widzisz, że im zrujnowali państwo i Ukraińcy zmuszeni są pracować choćby u Polaków, choć jeszcze lat temu trzydzieści byliśy niejako „równi” – każdy miał pracę u siebie w kraju.

    Ja będąc w Wiedniu słyszałam od Polaków, że Sobieski powinien był zostawić „kasztanów” (pogardliwa nazwa Austriaków używana przez Polaków wówczas) Turkom na wyrżnięcie. Nie chodzi więc o to, by się przebijać tym, co, kogo, kiedy i bardziej bolało, bo czasu się nie cofnie. To, co się liczy, to teraźniejszość i ważne jest, by znaleźć sposób na pokojową koegzystencję.

    Przyjmując, że Polacy mieli by rację wysuwając wobec Ukraińców żądania i roszczenia, to należy zapytać: CO DALEJ??? Wiadomo, że Ukraińcy nie lubią Polaków i Polacy nie lubią Ukraińców. Tylko czy wynika to z jakichś wrodzonych cech narodowych, czy może jest kreowane sztucznie przez wrogów Słowian?

    Żyjąc na jednej Matce Ziemi ludzie muszą nauczyć się żyć ze sobą w pokoju, bo nie mają innego wyjścia – oprócz wzajemnie się pozabijać wciąż mszcząc się za doznane krzywdy, do czego animują ludzi macherzy od „złotego miliarda”.

    Co ci z tego, że masz rację, jeżeli idziesz przy tym na dno? i jeszcze ciągniesz innych ze sobą.
    Jeżeli ktoś uważa, że musi także dziś opłakiwać Ofiary rzezi wołyńskiej, no to niech opłakuje. Ale nie ma prawa swoim działaniem pozbawiać obecnego młodego pokolenia Polaków przyszłości.

    Polityka prowadzona wobec Polaków ma im zaszczepić trwałą nienawiść. Naród, w którym dominującą cechą jest nienawiść nie ma szans na przeżycie, na istnienie. Przecież to widać dziś gołym okiem, że gdy Polacy zajmowali się budowaniem przyszłości po wojnie to było o wiele lepiej niż jest dziś – wśród rozkopanych grobów i wzajemnych pretensji.

    Już pisałam to wielokrotnie: kto chce, niech jedzie na Ukrainę „odbierać swoje”. Ale niech nie wciąga w to całego Narodu, bo jego prywatne interesy nie są tożsame z interesami Narodu Polskiego.

    Interesem Narodu Polskiego jest się wzmocnić, uzupełnić ubytki demograficzne i uporządkować kraj dla przyszłych pokoleń Polaków. I nie ma spraw ważniejszych niż to.

    Jeżeli przez siedemdziesiąt lat Polacy byli w stanie panować nad szokiem, w jaki wprowadziła nasz Naród tragedia wołyńska, to nie ma powodu dziś, po upływie takiego czasu rozdrapywać zabliźnionych ran tylko po to, by wywołać tym ponowną nienawiść Ukraińców do Polaków.

    No bo jak miało by to być? Z jednej strony Niemcy, chcący rewizji granic, a z drugiej nienawidzący Polaków Ukraińcy, chcący zabrać Polsce Lubelszczyznę i Małopolskę.
    Kto miałby Polskę wesprzeć? czy nato???? ależ właśnie w interesie nato jest likwidacja państwa polskiego!

    Instynkt samozachowawczy powinien Polakom podpowiedzieć, że powinni oni szukać każdej możliwej drogi by żyć z sąsiadami w zgodzie.
    Co najgorsze, „sprawiedliwości” żądają głównie ci Polacy, którzy z Kresami nie mieli nigdy nic wspólnego! Taka bezinteresowna chęć zemsty doprowadziła Polaków na skraj załamania stosunków politycznych z każdym sąsiadem. Nawet z Litwą Polacy się kłócą.
    Litwa była niegdyś wielkim państwem. Co prawda Polacy twierdzą, że nie, i że Litwy praktycznie nie było, ale tak samo Polacy twierdzą o Ukrainie nie biorąc pod uwagę zdania zarówno Ukraińców jak i Litwinów.

    O czym to świadczy?

    Świadczy to o totalnym oderwaniu Polaków od rzeczywistości.
    Kto to spowodował i dlaczego, nie trzeba długo szukać, bo to widać.

    Nie jest także ze strony Polaków wyartykułowane, co powinni zrobić Ukraińcy – potomkowie tamtych?, choć przecież nie wiemy, kto tam jest czyim potomkiem i traktujemy rzecz gremialnie – żeby zadośćuczynić Polakom. Czy Polaków zadowoliło by zabijanie Ukraińców w taki sam sposób, jak zrobili oni to na Wołyniu? Nie? no to o co chodzi?

    Czasu nie da się cofnąć i nie da się uczynić tamtych wydarzeń niebyłymi, bez względu na to, jak były okrutne i bolesne.

    Polacy także dziś traktują Ukraińców z poczuciem wyższości. Dlaczego?
    Sama, na własne uszy słyszałam, że Polak powiedział, iż „jego” Ukraińcy słabo pracują (kopali mu studnię ręcznie) i że za dużo im płaci (było to 3 złote za godzinę).

    Polacy stracili poczucie rzeczywistości i dlatego można z Polakami zrobić, co się chce. Pójdą oni na każdą nikczemność i każde kłamstwo uznają za prawdę, pod warunkiem, że Polakom podsunie się odpowiedniego „wroga”.
    To niszczy nasz kraj.

    I co najważniejsze – Polacy są tak traktowani przez angoli jak Polacy traktują Ukraińców. Czy to nikomu nic nie mówi?

    Oczywiście, w polskiej administracji na wyższych szczeblach są Ukraińcy. Dlaczego tam są? Czy nie było na te stanowiska Polaków? czy jak to się stało, że Polacy nie obsadzili we własnym kraju własnej administracji?
    W tej sytuacji każdy zatarg z Ukraińcami odbije się boleśnie na Polakach. Czy o to nam chodzi?

    Jakie jest rozwiązanie?
    Ja widzę jedno: Polacy muszą nauczyć się żyć w zgodzie z każdym sąsiadem, jednocześnie wzmacniając więzi z naszym krajem, naszym językiem i naszą tradycją – naszą, czyli słowiańską. Polacy powinni szukać sojuszy u Słowian, bo są to naturalne sojusze, służące obu stronom.
    Wykrzykiwanie słów nienawistnych pod adresem Ukraińców nie poprawi sytuacji Polaków i Polski, a przeciwnie – poważnie ją pogorszy.
    —–
    Wiesz, APA, właśnie za głos rozsądku nazwana zostałam „banderówką”. Czy wy, ludzie, macie jakiś rozum? Ja z rzezią wołyńską nie mam nic wspólnego, bo urodziłam się po wojnie. Nigdy nie miałam do czynienia z nienawiścią ze strony Ukraińców. A moja Matka, gdy pojechała w swoje rodzinne strony, będące dziś na Ukrainie, była serdecznie goszczona, częstowana herbatą i chlebem przez Ukraińców. I moja Matka zdecydowała, że już dość się wypłakała, nacierpiała i czas to po prostu zostawić. Ja nie mam prawa kontynuować żalów i rozpaczy mojej Matki, ponieważ moje życie było całkiem inne niż jej życie.

    Mnie Polska Ludowa umożliwiła spokojne, bezpieczne dzieciństwo, nie umarłam z głodu i zdobyłam wykształcenie.
    Pamięć o tragedii wołyńskiej jest zupełnie czym innym niż szukanie zemsty na domniemanych potomkach sprawców.

    Wiemy, że banderowcy zostali ewakuowani do Kanady i tam są nawet dziś poważną siłą. To Polacy ignorują zupełnie, natomiast od ludności ukraińskiej żądają jakiegoś zadośćuczynienia.

    Wojna była. Gdyby nie było wojny, to by nie było okupacji niemieckiej. Gdyby nie było okupacji niemieckiej, nie byłoby utworzonych oddziałów banderowców. Gdyby Niemcy nie zapewnili banderowcom bezkarności, nie stała by się ta tragedia.
    Kogo więc o co winić? Kogo i z czego rozliczać?

    Dziś Ukraina jest bankrutem, jest krajem szarpanym na sztuki i poniżanym w każdy możliwy sposób. Czy to Polaków nie zadowala? Czy nie jest miło Polakom się przyglądać bezpiecznie – na razie – jak Ukraińcy wpadają w nędzę, tracą swój kraj i ich pragnieniem jest pracować gdziekolwiek, byle w spokoju?

    Czy nie to samo robią Polacy pracując na zmywaku? Czy nie widać, że my, Słowianie, mamy tego samego wroga, który chce nas poróżnić za wszelką cenę?
    Co się stało, to się stało. To się nie odstanie.

    Powinno nas interesować: JAK ŻYĆ?

    Ale jak widać, dla Polaków wcale nie jest to takie ważne, byle tylko mogli się mścić na kim się da i za co się da.
    Ja w tym udziału brać nie mam zamiaru.

    Polubione przez 1 osoba

 14. nana

  no przeszedl, był skierowany do APA

  Polubienie

 15. nana

  poprawka:
  Oglądałam u Niemców program na temat „e//nig-my’ i oni przedstawili liczne dowody na to, iż ALIANTOM znana była ta „e//nig-ma” od początku wojny

  Polubienie

 16. APA

  Wyczerpujace wypowiedzi u „nany” ,w tym co nas rozni Polakow od Ukraincow ani slowa na temat KTO NAS SKLOCA ,o co/po co i dlaczego ?
  Co ciekawe ,nie padlo tez zadne zdanie ,na temat jej ojca ,wiec ponawiamy pytanie : kim byl ?
  To dla nas wywiadowcow bardzo wazne ,tym bardziej ,ze los Polek dawniej i dzis bardzo duzo zalezy od ich mezow !
  Czy „nana” zdaje sobie sprawe z tego jak mieszano i nadal sie miesza polska krew i geny z obca ???
  Duzo piszesz o winach Niemcow ale to tez nie do konca jest to prawda ,ze „czystokrwisci” Niemcy w mniejszosci czy wiekszosci byli faszystami hitlerowskimi i rasistami (?) – my sadzimy,ze tworcami wszelkeigo rasizmu i faszyzmu sa wlasnie ZLI ZYDZI, od wiekow po dzien dzisiejszy .
  Zydzi zagniezdzili sie w kazdym narodzie i panstwie i to na wszystkich kontynentach !
  To sa mistrze nad mistrzami w sklocaniu narodow i na tym tyle pzrejmowanie wladzy i majatkow gojow,niewolac ich „po swojemu” !!!
  Nie obawiamy sie ich tak nazywac poniewaz zydowskie narody mozna obarczac za to, nawet tym, to co ze swymi ziomkami zydowskimi dokonali i nadal dokonuja przez cale wieki i tysiaclecia .
  Innymi slowy ZYD BOGATY NISZCZY nie tylko ZYDA BIEDNEGO ale cale biedne narody na wszystkich kontynentach swiata,czynia to roznym spsoobami czyniac sie ich zwierzchnikami !
  Udowodnila to IIWS ,dowody na to sa miedzy innymi jak bogaci Zydzi zaniedbuja i dzisiaj, pomoc biednym Zydom znikoma ,za to bogaci bogatym w tylki wchodza,sa na to dowody z zycia wziete .
  Choc przy tym nasuwa sie pytanie ,czy dzis Zydzi sa biedni w poszczegolnych panstwach ich osadnictwa ?
  Wlasnie dobrze dzieje sie,ze dzis poszczegolne rodziny dokonuja wewnatrz rodziny osobistej lustracji na co stac meza,na co zone w rodzinach mieszanych ,widzimy to po rozwodach,ktorych najwiecej jest w rodzinach mieszanych i to w ktoryms juz pokoleniu.
  Dobrze,ze nauka umie juz rozpoznawac geny ludzkie i predyspozycje czlowieczenstwa poszczegolnych ras ludzkich i nalezy to czynic,to nie zaden rasizm,to OBRONA przed zniewoleniem i grabieza .
  Ponawiamy wiec :
  DOKONYWAC LUSTRACJI POLSKO-SLOWIANSKICH RODZIN ,tym samym oczyszczac POLSKA KREW zmieszana z obca ,czyli z zydowska,niemiecka ,rosyjska i inna,ZADNEGO ZLA NIE TOLEROWAC ani nie okazywac milosierdzia LOTROM,BANDYTOM i ZLODZIEJOM .
  SLOWIANIE CZYNCIE TO !
  Inaczej czeka was ZAGLADA ,w najlepszym wypadlu NOWE NIEWOLNICTWO !!!

  Polubienie

  • nana

   APA,
   Dlaczego miało padać jedno zdanie na temat mojego Ojca? Kto chce o Nim wiedzieć i dlaczego? czyżby zbawiciele Polski rezydujący w ussa, mający w rodzinach latynoskie synowe i murzyńskich zięciów? Mój Ojciec odszedł dużo wcześniej niż moja Matka. Czy ciebie, APA, zadowoliłby adres cmentarza i numer mogiły?

   Wasze ciągoty z „czystą krwią” to inne wydanie hyclerowego rasizmu.
   Mnie w to nie mieszajcie, „Polacy czystej krwi”, pracujący u amerykańskich żydów i mających „kolorowe” wnuki.

   No, ale ważne, że jest was tam już cała „drużyna”, pewnie ze średnią wieku 75 lat. No to do dzieła, panowie, może zdążycie Polskę ujednolicić rasowo przed waszym zejściem? Czy na odległość będziecie to robić, czy może pofatygujecie się do Ojczyzny – ziemi wywalczonej Krwią Bohaterskich Żołnierzy Armii Czerwonej i przekazanej przez Stalina Polakom jako ich suwerenny kraj?
   Może macie jakąś inną Polskę na myśli, taką utworzoną przez samozwańczy rząd londyński z polecenia anglosysów? takie maciupeńkie Księstewko Warszawskie o powierzchni 50 tys.km2? – czyli Warszawa i okolice – z tysiącem baz wojskowych nato?
   Dotychczas brałam was, APA, poważnie, ale widzę, że z was żartownisie i faktycznie śmieszne jest to wasze działanie. Ja patriotyzm traktuję poważnie, nie wiedziałam, że w ussa robi się z patriotyzmu polskiego cienki kabaret.
   Bez odbioru, panowie. Bawcie się dalej sami.

   Polubienie

 17. APA

  Jak czytammy dzis na wp.pl szmulom i szwabom porcieta sie zaczesly przed ARMIA nie tylko rosyjska ale i Bialorusinami ubranymi w mundury swego wzoru i bojowoscia na wzor armii rosyjskiej i rosyjskiego uzbrojenia.
  Brawo Prezydent Bialoszenka (!) ,widzi jak otaczana jest wschodnia Europa ,ktora jeszcze nie w calosci stala sie JUDE-EUROPA, robi wraz z Prezydentem Putinem dobra robote i „transzeje” ,by tak sie nie stalo jak z durnowata Ukraina ,ktorej zwierzchnik wojsk dal dyla do Moskwy pozostawiajac zdezorientowana i zamulona bimbrem armie na zer szmuli i szwabow oraz ich wyszkolonych snajperow i przebierancow z najemnych prywatnych oddzialow zbrojnych moznych tego swiata !
  A wiec pierwszy klin gotowy na wbicie szmuloszwabskiej bestii naszych czasow.
  Zobaczmy co robia „nasi” zwierzchnicy WOJSKA zwanego jeszcze „polskim”.
  Panowie Duda i Maciarewicz wam skora na du.ie nie cierpnie na widok muslim przebranych w mundury natowskie,Najemne NATO was obroni ,za jaka kase ???
  A moze im jeszcze pomozecie i ubierzecie w „polskie” swe mundury bez pasow jak lachmyty najemne zachodnie „wzoru wojskowego aresztanta idacego do pierdla ” na pare dni aresztu zwyklego czy scislego???
  RODACY POLACY POD BRON !!!
  Nowy FASZYZM SZMULOSZWABSKI idzie jako pelzajacy smok natowski !
  Czas na odcinanie wszelkim smokom glow .
  Takze domowego howu.
  Antek na emeryture ,Andrzejek po moc do Polakow a nie ukrow za 400 srebnikow z rozkazu swiatowego potwora.

  Polubienie

 18. APA

  Tak,interesuja nas rowniez miejsca pochowku PATRIOTOW POLSKICH !
  Jezeli takim byl twoj ojciec „nana” z calym szacunkeiem zlozymy kwiaty na grobie twego ojca ,nawet gdy byl to SLOWIANIN rosyjski.
  O odbior i odpowiedz na nasze posty nikogo nie prosimy ani nie zmuszamy.
  NAS INTERESUJA WSZYSCY PATRIOCI POLSCY ,ktorzy nawet za Polske oddali swe zycie tak podczas wojen jak i po nich .
  Tacy juz polegli za naszego zycia ,w tym ci ,ktorym WMOWIONO/OCZERNIONO/POSADZONO o smierc samobojcza nie tak dawno,takze ci,ktorych zdradziecko zamordowano w katastrofach lotniczych zarowno cywili jak i wojskowych – CZESC ICH PAMIECI !

  Nie wymiguj sie „nano” (to zle swiadczy o tych co skrywaja sie pod wszelka maska) od napisania chocby jednego zdania o swym ojcu tym bardziej gdy BYL POLAKIEM lub zasluzyl na miano Polaka,a tych chesz uchodzic za patriotke broniaca Polski i Polakow,w dodatku cos ukrywajac przed opinia publiczna.
  Rodzicow nalezy nie tylko pamietac ale i czcic ich dobre i bohaterskie uczynki .
  Malo tego POLACY o POLAKACH PATRIOTACH AUTENTYCZNYCH winni nie tylko pamietac ale caly czas przypominac o nich MLODYM POKOLENIOM POLSKIM , w czasach kiedy wyzuwa sie Polakow z POLSKOSCI i wszelkiej godnosci szkalujac nas na lewo i prawo !!!
  Dawac jako wzorce PATRIOTYZMU i OBRONY wszystkiego tego co POLSKIE i POLSCE SLUZY .
  W dodatku pamietajmy – POLSKA TO NIE UKRAINA i NIE UKRAINCY !
  Nie rob z nas samych staruszkow ale i do staruszkow miej szacunek i jak trzeba ucaluj ich reke,milosci i przyjazni POLSKIEJ jest dzis juz tak malo.
  Nasi mlodzi w druzynie sa tego uczeni, a co najwazniejsze na emigracji
  nie zapominanie nie tylko mowy Polskiej ale i MYSLENIA PO POLSKU !

  Z calym SZACUNKIEM do WSZYSTKICH MADRYCH i DOBRYCH POLAKOW z rodow slowianskich ,z POZDROWIENIAMI !

  APA – druzyna wojskowa POLSKA

  Polubienie

 19. nana

  Jagienka
  8 Kwiecień 2016 o 17:57

  w ogrodzie nieźle, bo zimy praktycznie nie było. Pod folią zasadziliśmy w tym roku dwa rządki ziemniaków, namierzam się na posianie tam też fasolki szparagowej i mam już wysianą kapustę na rozsadę. Pomidory wysiałam w styczniu, wzeszly ładnie, potem było im za zimno i część zmarniała. Ale to, co się zachowało też wystarczy i nawet wymienię się z sąsiadkami flancami. W tym roku jest dużo nowych ptaków na okolicznych drzewach. Wiele tych gwizdów, kląskań i ćwierkania słyszę po raz pierwszy. Zachwyca mnie to niezmiennie i jest to wielki dar Stwórcy, że możemy od szarego świtu słuchać tych koncertów.
  Człowiek jest mały, człowiek jest niczym. No bo weżmy takiego ptaka – on waży parę deko, a śpiew jego słychać na kilometry. Niesamowite. Śpiewa godzinami i nie chrypnie. Do krzyków żurawi to się tak przyzwyczailiśmy, że nie wyobrażamy sobie jak to będzie, gdy gody zakończą. Dzikie jabłonie mają już duże pąki, ale te hodowlane jeszcze są w uśpieniu. Nazbierałam po raz pierwszy młodych listków z agrestu na herbatkę ziołową i je suszę. Zaparzyłam dla próby lyżkę takich przywiędłych – herbatka zielona, w smaku między tą „herbatą zieloną” a jaśminem. Tak mi się kojarzy.
  Bóg stworzył dla ludzi tak nieslychanie piękny świat, takie przebogate, cudne życie że jest wprost nie do pojęcia, jak ludziom udało się zrobić z tego raju istne piekło.
  Dobrze, że jesteś. Jeżeli możliwe, proszę przejść na „ty”, będzie mi miło.

  Polubienie

  • Jagienka

   Nano:
   U mnie nigdy zimy nie ma i praktycznie istnieją trzy pory roku- wiosna, lato i jesień. MIeszkam w klimacie pustynnym, gdzie dni są skwarne, a noce chłodne. Mamy pory suche i pory deszczowe. Przez ostatnie dwa dni pokropił trochę deszcz, co jest wytchnieniem dla ziemi, ze względu na wieloletnią suszę jaka panowała w południowej Kaliforni. Miesiąc temu, o świcie, obserwowałam klucze dzikich gęsi ciągnące w kierunku północno- wschodnim, gdzieś do Europy. To było wspaniałe widowisko. Po deszczu Gory Sw. Gabriela, u podnóża których mieszkam, są czyste jak łza. Później, kiedy wiosna stanie się latem, okryje je mgła smogu. Cywilizacja wspina się coraz wyżej odbierając zwierzętom ich naturalne siedliska, a one w desperacji schodzą w dół w poszukiwaniu pożywienia i wody. Niejednokrotnie zdarzyło mi się wyjść na wieczorny spacer i spotkać wychudzonego kojota. Moi przyjaciele mieszkający na wyższych elewacjach nie są zdziwieni widokiem niedźwiedzia, pumy, czy rysia przy swoim domu. Ludzie wrażliwi starają się współżyć z otaczających ich światem, a zatem nie dzwonią i nie informują policji, że niedżwiedź się kąpie w ich basenie, ponieważ nie chcą wydawać kary śmierci na niedźwiedzia.

   Uwielbiam herbaty i z prawdziwą namiętnością je kolekcjonuję. Nigdy nie słyszałam o herbacie z liści agrestu. Przyznaje, że to interesujący smak – pomiędzy zieloną herbatą a jaśminem. Tutaj nie ma agrestu i nie ma porzeczek.Trudno jest kupić dobry dżem z czarnych porzeczek. Czasami znajduje polskie dżemy, wyprodukowane w Polsce przez jakieś obce firmy. O jak bardzo daleko im do PRL-owskich. Jak zwykle zadzwonię do mamy i ponarzekam, a ona mi powie abym przeszła z marzeń do rzeczywistości, bo nikt już nigdy tamtej Polski nie odtworzy.

   Nie chcę nadużywać grzeczności WPS, bo piszę nie na temat i całe męskie
   grono pomyśli, że zrobiłyśmy z tej strony taką babską przystań na wylewanie łez.

   Do następnego razu!

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s