Agencje ratingowe – żydowskie polowanie z nagonką

bank-swiatowy-zadluzenie-swiata

Rzecz o tym, jak nas okradają międzynarodowe żydowskie instytucje finansowe?

Pewnie każdy słyszał informacje, że złoty to słabnie, to się wzmacnia, względem €, czy $ USA. Jednak rzadko kto zwraca na nie uwagę. W codziennym życiu przy okazji zakupów, czy nawet zaciągania kredytów, trudno zauważyć, żeby wahania wartości (kursu) złotego miały jakieś znaczenie, ponieważ wzrost cen jest systematyczny. Co ciekawe, okazuje się także, że obniżenie cen ropy na światowych rynkach, rzutujące na obniżenie cen gazu i węgla, także jest trudno zauważalne w postaci naszych oszczędności przy opłatach za energię mimo, iż spadek cen ropy jest znaczący.

 

W ciągu ostatnich 6 lat cena ropy spadła ze $121 za baryłkę do $37.

Eksperci największych żydowskich banków USA obliczyli, że żeby uderzenie w rosyjską gospodarkę było skuteczne, a Rosjanie w końcu sami obalili rządy W.Putina, cena winna spaść poniżej $30.

 

Jest to jednak uderzenie skierowane przez Międzynarodowego Żyda (MŻ) w gospodarki Rosji, Iranu i Wenezueli. Natomiast kontrolowane przez MŻ giełdy surowców energetycznych oraz dystrybucja energii pozwala mu ściągać od konsumentów energii haracz po niemal niezmiennych (wyjątek ceny paliw z ropy), a z zasady rosnących kosztach, przez co wyrównują własne straty wywołane uderzeniem w wymienione kraje.

 

Wróćmy jednak do naszego złotego.

W żydowskich powszechnych gadzinówkach pojawiają się lamenty, że Polska traci zaufanie u zagranicznych inwestorów. Aj, waj i co to teraz będzie? Przyjrzyjmy się więc bliżej temu procederowi.

Z pewnością wielu Czytelników zauważyła fakt, że złoty wielokrotnie słabł i wielokrotnie się umacniał. Jednak już niewielu z nas wie, że te szumne zagraniczne inwestycje w Polsce, to głównie inwestycje portfelowe, czyli lokowanie pieniędzy w „polskim” systemie bankowym i wykup obligacji. Wyjaśni to hipotetyczny przykład:

 

załóżmy, że złoty osłabł i jego wartość wynosi – 4 zł = 1 €

zagraniczny inwestor lokuje np. na okres roku w bankach IIIRP swoje 1€ zamienione na 4zł i czeka,

złoty się umocnił i jego wartość wynosi – 2 zł = 1 €

inwestor wycofuje swój wkład, a więc 4zł, czyli już 2€ + należne odsetki.

 

Oczywiście w praktyce różnice w wartości złotego dotyczą pierwszego lub drugiego miejsca po przecinku, a lokowane kwoty w „polskich” bankach to miliony € lub $.

 

Kto lub co decyduje o wartości złotego?

Z pewnością nie rząd, który nie posiada konstytucyjnych uprawnień do realizacji polityki pieniężnej. Decyduje o tym NBP podlegający międzynarodowej finansjerze z Wall Street i z londyńskiego City, a oficjalnie współpracujący z MFW i BŚ, czyli z żydowskim światowymi instytucjami bankowymi i finansowymi.

 

Tylko na skutek utraty suwerenności NBP nad emisją pieniądza, Polska, polskie społeczeństwo, traci rocznie około 130 mld zł, którą to kwotę przechwytują „międzynarodowe” instytucje finansowe. Dzieje się tak dlatego, że społeczeństwu nie jest rekompensowany spadek siły nabywczej pieniądza wynikający z inflacji oraz z powodu celowego ograniczenia emisji środków płatniczych na wykup wzrostu PKB – to ostatnie (ograniczenie emisji) ma ścisły związek z kreacją pieniądza wirtualnego przez prywatne banki, co skutkuje nieograniczoną inflacją oraz przejmowaniem (trudno nazwać kradzież wykupem!) majątku Narodu.

 

Ale może rząd wpływa na wartość złotego poprzez ustawodawstwo gospodarcze?

Także nie, ponieważ nie prowadząc polityki pieniężnej pozbawiony jest wszelkich instrumentów oddziaływania na gospodarkę.

Rząd może jedynie majstrować przy podatkach, ale i tu ma ograniczone pole działania wyłącznie do podatków dokuczliwych dla obywateli i dla małych, polskich firm – duże, zagraniczne firmy są poza zasięgiem władz IIIŻydo-RP.

 

Temu samemu złodziejskiemu procederowi służy tzw. rating, który przeprowadzają żydowskie firmy z USA. Rating to ocena „wiarygodności kredytowej” państwa. Im gorsza ocena tym więcej trzeba płacić „inwestorom” za kupowanie obligacji, czyli papierów wartościowych gwarantowanych przez państwo.

 

Czy trzeba sprzedawać obligacje?

Niestety tak, ponieważ w panującym systemie żydowskiego kapitalizmu nie ma innego sposobu na pozyskiwanie środków finansowych. To jedyna możliwość pozyskania pieniędzy przez gospodarkę  IIIŻydo-RP, która nie wytwarzając własnej produkcji (produkcja rolnicza jest także planowo ograniczana i eliminowana) i nie posiadając prawa pokrywania deficytu budżetowego przez własny bank NBP (art. 220 Konstytucji RP) może jedynie się zadłużać.

 

W różnego rodzaju rankingach gospodarczych IIIŻydo-RP zajmuje ostatnie miejsca w Europie. Polacy najdłużej pracują, najmniej zarabiają, mają najgorszą ochronę zdrowia, itd., itp.

Ale – UWAGA! – pod względem opłacalności „inwestowania” Polska zajmuje I – miejsce! Dla „inwestorów” zagranicznych – a wiemy już, o jakie inwestycje chodzi – Polska to istne eldorado -! Dlaczego? Powód jest prosty. Zasoby finansowe państwa 38 milionowego są z zasady wyższe od zasobów państwa 5, czy 10 milionowego. Stąd wyprzedzamy w pozyskiwaniu „inwestorów” np. Czechy, Słowację, Litwę itd., których gospodarki uzyskują wyższe noty (?), ale nakraść – przepraszam, zyskać na „inwestowaniu” – można najwięcej w Polsce. I właśnie różnego rodzaju agendy i agencje ratingowe, itp. zajmują się wystawianiem „inwestorom” zdobyczy.

 

W żydowskich mediach niemal codziennie słychać opinie „fachowców”, że „rząd nie powinien zajmować się gospodarką”, a tylko polityką. Gospodarką winni zajmować się przedsiębiorcy. Nie będę wyjaśniał tej oczywistej bredni żydowskiego kapitalizmu, obliczonej wyłącznie na potrzeby geszefciarzy i żydowskich kolonizatorów państw – pamiętajmy jednak, że ta brednia jest niestety naszą rzeczywistością.

Zwróćmy uwagę na pozornie tylko zastanawiający fakt. Otóż żydowskie agencje ratingowe zajmują się zarówno gospodarką i polityką, niejednokrotnie przedkładając politykę nad gospodarkę i dopiero na tej podstawie dokonują „wycen” wiarygodności kredytowej, czyli wystawiają kraj „inwestorom” i określają wielkość rozboju*. W Polsce ów rozbój jest największy spośród wszystkich państw EU.

 

Tak więc np. żydowskie agencje ratingowe są żywotnie zainteresowane w utrzymaniu dotychczasowego statusu Trybunału Konstytucyjnego (TK – powołany w 1982r. przez juntę Jaruzelskiego – Kiszczaka). Instytucja ta stojąca ponad prawem i ponad demokratycznymi (pochodzącymi z wyborów powszechnych) instytucjami państwa umożliwia proceder okradania państwa i narodu, bowiem to ona ma decydujący i ostateczny głos w ocenie wprowadzanego ustawodawstwa.
To TK jako ostateczna instancja wypowiedział się n/t zgodności z Konstytucją RP faktycznie niezgodnych z nią traktatów akcesyjnego i lizbońskiego, to TK może w każdej chwili uchylić ustawę niekorzystną dla „międzynarodowych” inwestorów.
W ten oto prosty sposób MŻ zamiast lobbować u – korumpować – maksimum 231 posłów oszczędza na „lobbowaniu” u większość spośród 15 sędziów TK.

 

Refleksja końcowa: nie zapominajmy, kto nas zapędzał do integracji z Zachodem i kto ochoczo wprowadzał do UE? Robiły to wszystkie kolejne żydo-rządy oraz Kościół na czele z JPII.

W sejmie IV kadencji, który zatwierdzał wyniki referendum akcesyjnego i głosował za włączeniem Polski do UE był tylko jeden, jedyny poseł, który głosował „przeciw” – poseł Zdzisław Jankowski.

 

Dariusz Kosiur

________________________________________

 

* Polskę oceniono w tym roku na 4,8 pkt z 6 pkt możliwych do uzyskania. Inwestorzy odpowiadali też na pytania o atrakcyjność innych krajów w regionie. Czechy z wynikiem 4,4 pkt, podobnie jak rok wcześniej – zajęły drugą pozycję. Słowacja (4,3 pkt) wyprzedziła w br. Estonię (4,2 pkt) i tym samym awansowała o jedną pozycję w porównaniu z ubiegłorocznym rankingiem.

Marcin Petrykowski z polskiego oddziału agencji Standard & Poor’s wyjaśniał powody, dla których S&P obniżyła w styczniu rating (czyli ocenę wiarygodności kredytowej). Było to „zasługą” zmian instytucjonalnych, które wpływają na rating w jednej czwartej. Te zmiany dotyczą nie tylko Trybunału Konstytucyjnego, ale i mediów publicznych i służby cywilnej. – O kondycji gospodarki, jej fundamentach mamy nadal dobre zdanie – wyjaśniał.

http://wyborcza.biz/biznes/1,147752,19872631,polska-traci-zaufanie-zagranicznych-inwestorow.html#ixzz458GzZSDe

Obecnie 10-letnie nasze obligacje mają rentowność 2,86 proc. Przed wyborami sprzedawano je z rentownością 2,6 proc. Natomiast po obniżce polskiego ratingu w styczniu przez agencję S&P rentowność skoczyła nawet do 3,3 proc. Dla porównania 10-letnie obligacje czeskie mają rentowność 0,46 proc., a niemieckie0,39 proc.

Ostatnie wahnięcia rentowności naszych obligacji to reakcja na informacje agencji ratingowej Moody’s, która w poniedziałek rano opublikowała notatkę w całości poświęconą kryzysowi konstytucyjnemu w Polsce. Nie zająknąwszy się nawet o fundamentach gospodarki, napisała, że ryzyko polityczne kraju rośnie i może to mieć negatywne skutki dla oceny naszej wiarygodności kredytowej.

_________________________________________

Oto nasze być albo nie być

V8LPRIg
Reklamy

33 Komentarze

Filed under Bez kategorii

33 responses to “Agencje ratingowe – żydowskie polowanie z nagonką

 1. Pytek

  Dzięki za wpisy!

  Polubienie

 2. Reblogged this on Pekok Antylichwiarz and commented:
  WAŻNE!

  Polubienie

 3. Reblogged this on 7777777blog and commented:
  „(…) załóżmy, że złoty osłabł i jego wartość wynosi – 4 zł = 1 €
  zagraniczny inwestor lokuje np. na okres roku w bankach IIIRP swoje 1€ zamienione na 4zł i czeka,
  złoty się umocnił i jego wartość wynosi – 2 zł = 1 €
  inwestor wycofuje swój wkład, a więc 4zł, czyli już 2€ + należne odsetki. (…)
  Tylko na skutek utraty suwerenności NBP nad emisją pieniądza, Polska, polskie społeczeństwo, traci rocznie około 130 mld zł, którą to kwotę przechwytują „międzynarodowe” instytucje finansowe. Dzieje się tak dlatego, że społeczeństwu nie jest rekompensowany spadek siły nabywczej pieniądza wynikający z inflacji oraz z powodu celowego ograniczenia emisji środków płatniczych na wykup wzrostu PKB – to ostatnie (ograniczenie emisji) ma ścisły związek z kreacją pieniądza wirtualnego przez prywatne banki, co skutkuje nieograniczoną inflacją oraz przejmowaniem (trudno nazwać kradzież wykupem!) majątku Narodu.
  (…) Tak więc np. żydowskie agencje ratingowe są żywotnie zainteresowane w utrzymaniu dotychczasowego statusu Trybunału Konstytucyjnego (TK – powołany w 1982r. przez juntę Jaruzelskiego – Kiszczaka). Instytucja ta stojąca ponad prawem i ponad demokratycznymi (pochodzącymi z wyborów powszechnych) instytucjami państwa umożliwia proceder okradania państwa i narodu, bowiem to ona ma decydujący i ostateczny głos w ocenie wprowadzanego ustawodawstwa.
  To TK jako ostateczna instancja wypowiedział się n/t zgodności z Konstytucją RP faktycznie niezgodnych z nią traktatów akcesyjnego i lizbońskiego, to TK może w każdej chwili uchylić ustawę niekorzystną dla „międzynarodowych” inwestorów. (…)”

  Polubienie

 4. zydozerca

  Ryzyko unieważnienia transakcji w Polsce przez organy podatkowe nie jest duże – wszystko dzięki odrzuceniu przez Trybunał Konstytucyjny w 2004 r. międzynarodowej klauzuli o unieważnianiu transakcji mających na celu uchylanie się od opodatkowania.

  /raje podatkowe -bankier.pl Jarosław Ryba – Za 70 tys.zł unikniesz podatku dochodowego./
  W Polsce prawie 3 miliony obywateli żyje poniżej granicy skrajnego ubóstwa, a wydatki publiczne na walkę z bezdomnością i wykluczeniem społecznym należą do najniższych w Unii Europejskiej.
  Mamy też jedne z najniższych w UE wydatków na opiekę medyczną i politykę rodzinną.
  Brakuje pieniędzy na tworzenie nowych miejsc pracy i na wsparcie dla niepełnosprawnych.
  Tymczasem majątek 100 najbogatszych Polaków to ponad 1/3 całego polskiego budżetu.
  Sam majątek Kulczyków jest bliski równowartości całego programu „Rodzina 500+” do końca bieżącego roku.
  Mimo to kolejne rządy nawet nie podejmują kwestii podniesienia podatków dla krezusów, choć to nie milionerzy, lecz miliony pracujących tworzą dobrobyt. …Piotr Szumlewicz

  Magazyn „Forbes” opublikował listę najbogatszych Polaków. Pierwsze miejsce przypadło Sebastianowi i Dominice Kulczyk, których majątek wyceniono na 15,9 mld złotych (nowi na liście). Drugie miejsce zajął Zygmunt Solorz-Żak – 9,9 mld zł (spadek o 16,8%). Na trzecim miejscu znalazł się Michał Sołowow, którego majątek wart jest 9,2 mld zł (wzrost o 19,5%). Kolejne miejsca zajęli: Dariusz Miłek, Anna Woźniak-Starak i Jerzy Starak, Leszek Czarnecki, Jacek, Wojciech i Tomasz Furmanowie, Jarosław Pawluk, Antoni Ptak, Solange i Krzysztof Olszewscy.
  Majątek 100 najbogatszych Polaków zmniejszył się przez ostatni rok o 7% i obecnie wynosi 107,7 mld zł (rok temu 115,9 mld zł, a dwa lata temu 100,8 mld). Zestawienie Forbesa obejmuje aktywa biznesowe, udziały w przedsiębiorstwach oraz środki z transakcji.
  W skład majątku nie są wliczane prywatne środki.
  Miliarderów w tegorocznym rankingu jest dwudziestu pięciu, czyli o pięciu więcej niż w ubiegłorocznym zestawieniu. W ubiegłym roku, by znaleźć się na liście „Forbesa”, trzeba było mieć minimum 340 mln, czyli o 100 mln więcej niż rok wcześniej.

  Rośnie przepaść między miliarderami a ludźmi żyjącymi w ubóstwie – wynika z najnowszego raportu organizacji humanitarnej Oxfam. Według jej danych 62 najbogatszych ludzi świata posiada więcej niż biedniejsza połowa mieszkańców globu. Pięć lat temu było to 338 osób.

  Podział na bogatych i biednych staje się coraz większym problemem dla równowagi społecznej na świecie – czytamy w kolejnym raporcie Oxfam. Jak wykazuje aktualna analiza w ciągu ostatnich 5 lat majątek najbogatszych 62 osób wzrósł o 44 proc. do poziomu 1,76 bln dolarów, podczas gdy oszczędności biedoty spadły o 41 proc., do 1 biliona dolarów. Gdy popatrzymy na elitę szerzej i weźmiemy już 1 proc. ultrabogaczy, to okaże się, że ich majątek jest większy niż reszty ludzkości.

  Pośród najbogatszych ludzi świata przeważają oligarchowie, władcy posiadający pola naftowe oraz spadkobiercy. Zdaniem Oxfam dramatyczny wzrost poczucia niesprawiedliwości społecznej jest obecnie obserwowany niemal we wszystkich krajach. Za główne czynniki wzrostu liczby najzamożniejszych ludzi organizacja uważa „niewystarczające opodatkowanie dużych majątków oraz zysków kapitałowych”, jak również lokowanie kapitału w tzw. rajach podatkowych.

  Oxfam krytykuje też, że na 10 dużych koncernów, aż 9 posiada filie w co najmniej jednym kraju uchodzącym za raj podatkowy. Organizacja wypowiedziała się za opodatkowaniem zysków w tych krajach oraz za zakazem tzw. rajów podatkowych i „rujnującej pogoni za najniższymi podatkami” dla firm.

  Oxfam tradycyjnie publikuje swoje raporty przed rozpoczęciem światowego szczytu ekonomicznego w szwajcarskim Davos (20-23 stycznia br.). W spotkaniu weźmie udział 2,5 tys. gości z ponad 100 krajów, głównie politycy, szefowie koncernów i naukowcy.

  Organizacja zaapelowała do uczestników tegorocznego szczytu o podjęcie decyzji, które pozwolą zmniejszyć przepaść pomiędzy najbogatszą i najbiedniejszą częścią ludności.

  Polubione przez 1 osoba

 5. Metro

  Międzynarodowi Żydzi (inaczej: reptilianie, he he) panują między innymi poprzez decydowanie o tym, co jest nauką, ewentualnie wiedzą. Dotyczy to także nauki/wiedzy ekonomii (ekonomiki?).

  Cała współczesna nauka(?) ekonomiki to parszywe brednie, zaczynając od Adama Smitha, rzekomo „pierszego nowoczesnego ekonomisty”. Dotyczy to również Produktu Krajowego Brutto jako miary szczęscia, fetyszu „rozwoju”, czy religii przyciągania „inwestorów”. To wszystko to bzdury. Jest taki profesor, Michael Hudson (http://michael-hudson.com/) który prezentuje wykład ekonomiki zaczynając od Babilonu. Hudson zna nasze klimaty bo był doradcą łotewskiego i greckiego rządu. Takie podejście do ekonomiki, od babilońskiego króla o imieniu Ammi-saduqua (https://pl.wikipedia.org/wiki/Ammi-saduqa) poprzez Świętego Proroka Mahometa i Tomasza z Akwinu skutecznie demaskuje współczesne pseudo-naukowe brednie.

  Trochę chaotycznie, ale w skrócie: pomysł aby „rząd nie wtrącał się do gospodarki” oznacza w istocie zgodę na pełną kontrolę gospodarki przez (żydowskie) korporacje. „Niezależność banku centralnego” to w istocie akceptacja żydowskiej kontroli nad emisją pieniądza. Te wszystkie koszerne pojęcia znaczą zupełnie co innego, dokładnie jak w „Alicji w Krainie Czarów”.

  Za PRLu żadni „inwestorzy” ani „niezależne agencje ratingowe” nie decydowały o kursie złotego. Przypomnę fragmenty jeszcze starszej ekonomiki. Święty Prorok Mahomet nauczał (a on tego nie wymyślił) że pieniądz służy TYLKO do ułatwienia wymiany towarów i usług. Pieniądz można TYLKO wymieniać na towar lub usługę. Takie proste.

  Wymiana pieniądza na pieniądz jest haraam (حرام) tak, jak np. yebanie kozy. RWPG funkcjonowała zgrubsza na chrześcijańskich czy muzułmańskich (no, trochę przesadzam, była lichwa) zasadach. Tak próbowała wcześniej działać Trzecia Rzesza. W każdym razie z terrorem „inwestorów” należy walczyć przez zakaz wymiany waluty funkcjonującej w Polsce (złote czy ruble) na jakieś niemieckie czy brytyjskie dolary.

  Cała siła międzynarodowych cinkciarzy wynika z faktu że oni kontrolują zasoby (surowce, dostęp do rynku) na całej ziemi. Oni kontrolują te zasoby i decydują w oparciu o jakie zasady te zasoby można między stronami wymieniać. To się nazywa „wymienialnością” walut.

  Międzynarodowi cinkciarze nie mają prawa do decydowania o wartości waluty państwowej. Należy się przenieść do takiego bloku politycznego w którym terror cinkciarzy zostanie zlikwidowany. Tylko tyle. Taki blok polityczny (i ekonomiczny) musi być na tyle duży aby zdobyć przynajmniej częściową autonomię wobec międzynarodowych cinkciarzy i ich systemu monetarnego&walutowego. Zapewne Unia Euroazjatycka czy Szanghajska Organizacja Współpracy czy inne twory tworzzone przez BRICS idą właśnie w takim kierunku. One są bez wątpienia w dalszym ciągu kontrolowane przez starszych braci ale jednak inaczej.

  Moim skromnym zdaniem Waszą słabością jest brak ideologii („suwerenność” to stanowczo za mało, zresztą to nic nie znaczy). Nie macie ideologii i doktryny ekonomicznej. Gdybyście np. wrócili do ideologii nazywanej narodowym socjalizmem to uznalibyście że obowiązek zorganizowania gospodarki spoczywa na władzy politycznej. „Inwestorzy” są zwykle niepotrzebni, mogą być co najwyżej tolerowani gdy przynoszą unikalne aktywa jak np. przydatne nowe technologie. Pieniądze to żadne aktywa bo bank centralny sam może pieniądze wytworzyć. Uzależnienie kursu walutowego od „inwestorów” oznacza że międzynarodowi cinkciarze mają więcej władzy od rządu.

  Mniej lub bardziej spójna ideologia daje odpowiedzi na pytania o docelowy model stosunków społecznych do którego należy dążyć, o metody które mogą być użyte w transformacji społeczeństwa, o cele które członkowie społeczności mają realizować w życiu (np. zbawienie czy życie wieczne albo kupowanie zakupów, wieczna konsumpcja jako droga do wiecznej erekcji). Żyjemy w czasach całkowitej pustki ideologicznej. Na każdym kroku ponosimy tego konsekwencje.

  Polubienie

  • paziem

   ” Moim skromnym zdaniem Waszą słabością jest brak ideologii („suwerenność” to stanowczo za mało, zresztą to nic nie znaczy). Nie macie ideologii i doktryny ekonomicznej…”

   Pisząc takie rzeczy daje pan jedynie dowód, że nie czyta pan nawet nie tyle systematycznie, ale ze zrozumieniem naszej publicystyki od ponad 5 ciu lat obecnej na tej stronie: wiernipolsce1.wordpress.com ( w latach 2009 – kwiecień 2014, na stronie: wiernipolsce.wordpress.com )

   Jeżeli dziesiątki artykułów- wyjaśniających czym jest suwerenność w różnych aspektach ( politycznym, ekonomicznym, kulturowym, obyczajowym, świadomościowy i mentalnym) nie składa się u pana na program, to albo coś u pana szwankuje z percepcją, albo z dobrą wolą ;))))

   Do tego oprócz publicystyki pisanej staramy się edukować i wykładać zasady swego programu w dziesiątkach audycji radiowych i zapisach video, a ponadto na naczeczelnym miejscu stawiając bezpośrednie działania- uczestniczymy w wielu przedsięwzięciach praktycznych, to pana ocena o „braku programu” brzmi jak żart, albo nawet coś gorszego ?!

   Polubienie

  • grzanek

   @Szczypior – tak w ramach ciekawostki: ojcem chrzestnym prof. Hudsona był sam… Lew Trocki. To mogłoby częściowo tłumaczyć, dlaczego ekonomista nigdy nie używa słowa na „ż”


   http://michael-hudson.com/2016/03/the-inversion-of-classical-economics/

   Polubienie

 6. Re: Artykul I komentarze
  Jesli bedzie prawda, ze pieniadze tworza prace, to bedziemy mieli taka sama zydowska rzeczywistosc jaka jest w chwili obecnej z zydowskimi „szpekulantami”, zlodziejami I lichwiarzami na kazdy dzien naszej biedy z nedza.
  Jesli bedzie prawda, ze pieniadze sa niczym innym jak jedynie anonimowym pokwitowaniem za wykonana lub wykonywana usluge I bezposrednio emitowane przez suwerenny rzad, ktory nie nalozyl oprocentowania ani nan podbatku, to wowczas rzeczywistosc diametralnie ulegnie zmianie a nasza bieda z nedza po wsze czasy zostanie zapomniana…

  Porownywania (przeliczanie) jednej waluty z druga, to jak zmieszanie krwi grupy A z krwia grupy B… (prosze sprobowac…moze sie uda…:)))
  ========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  Polubienie

 7. Franz

  Pomoc humanitarna z Polski dla Donbasu:

  Polubienie

 8. Chutor

  Czy zywnosc zaopatrzona w certyfikat koszernosci ma wiele wspolnego ze zdrowiem gospodarczym wedlug oceny agencji ratingowej?

  Polubienie

 9. good why pay sutty

  I znowu obsrywa wątek?

  Polubienie

  • Korczma

   Nic nie obsrywam nudziarzu jeden , a trochę żartów i humor każdemu się przyda ponuraku z wsiej wólki .

   Polubienie

   • nana

    Korczma, on przecież kulturalnie pisze: „obsrywa”, czyli poziom wyższy (osiągalny przy ostrej biegunce :)))))))))))))
    Ja lubię Twoje wklejanki, można przy nich myśleć to, do czego kto zdolny.
    Trzymaj się!

    PS. on tak z angielska, to ważniejszy.
    No to ja dodam tu tzw. humor o „panu hrabi”, jakie masowo krążyły w moich czasach szkolnych wśród uczniów:
    Pan hrabia tańczy z panią hrabiną.
    Pani hrabina w zachwycie:
    – panie hrabio, pan tańczy wspaniale!
    Pan hrabia:
    – och! muzyka mi nie przeszkadza…

    Polubienie

   • Korczma

    nana dzięki , ale to zdanie nie za bardzo ponimaju . jakbys mogła rozwinąć . Dzieki :
    można przy nich myśleć to, do czego kto zdolny.

    Polubienie

   • grzanek

    Jaki znowu humor? Przecież ty zasrywasz wątek pustymi postami. To ma być zabawne?

    Polubienie

   • grzanek

    Coby nie być gołosłownym: http://i.imgur.com/urPGMV8.jpg

    A żeby było zabawniej, to w tym wątku powyżej, na samym dole nawet p. Darek takiego jednego pustego posta „polubił”. O co tutaj chodzi?

    Polubienie

   • partyzant

    ~grzanek
    ///p. Darek takiego jednego pustego posta „polubił”. O co tutaj chodzi?///

    Myśleć trzeba 🙂
    Jeśli widzisz puste (ja też tak widzę) znaczy tylko że adblocki i inne filtry ci wycinają, wyłącz filtry i nagle nie będzie puste

    🙂

    Polubienie

   • grzanek

    Ano, żem wyłączył. I dalej nic nie widać (w chałupie też, a tam nie mam żadnym adblocków).

    Polubienie

   • Aneta

    Panie Grzanku jakie puste . Facet wysyła fajne focie sama się nie raz uśmiałam do łez i przy okazji czasami coś mądrze napisze . Panie grzanek znam pana od dawna inteligentny z pana mężczyzna , ale tutaj dał pan plamę . Może jakiś kurs komputera dla pana ? Pozdrawiam pana Korczmę satyryka .

    Polubienie

   • Aneta

    Najlepsza focia była wczoraj na temat 500 plus usmiałam się do łez i tej foci Pan Kosiur dał like

    Polubienie

   • partyzant

    ~grzanek
    //Ano, żem wyłączył. I dalej nic nie widać //

    To przeczyść cache przeglądarki, albo ty nawet nie wiesz co masz i gdzie wyłączyć.
    Jest jak piszę „Korczma” idzie na łatwiznę i zamiast wkleić foto ,wkleja linki z sieci społecznościowych a „wordpress” to to łyka obciążając nasze łącza i łącze WPS , z reguły wszystkie te twittery i inne pejsbuki są w filtrach do wycięcia w pień i dlatego puste widzisz jak i ja z tym że ja wiem dlaczego są puste 🙂

    Polubienie

   • korczma

    juz nic nie wkleje jak to taki problem i jedno zdjecie czy dwa psuje wam czytanie , cóz chciałem humoru trochę , ale Polak to ponurak i niech sypie sobie glowę popiołem.

    Polubienie

   • partyzant

    //juz nic nie wkleje jak to taki problem//

    A wklejaj sobie ale z głową, jak widać się to podoba 🙂

    Pozdrawiam.

    Polubienie

  • grzanek

   Ach, och, dziękuję za te komplementa, ale może – miast się naśmiewać z nieporadnego szmondaka – ktoś by podał instrukcję? Adblock, jak powiadam, wyłączony, a posty Korczmy nadal puste.

   Polubienie

   • grzanek

    W cache’u nic nie ma, bo oglądam w „trybie prywatnym”, a nawet jak ręcznie usunę, nic to nie daje. Może widzą jedynie zalogowani do WordPressa?

    Polubienie

 10. partyzant

  —- ŻYDO -RZĄD RP

  —Polska i my Polacy !, staliśmy się OFIARAMI ŻYDÓW we własnej Ojczyznie. Jesteśmy NIEWOLNIKAMI , zniewolonymi przez ANTYludzkie prawo , brak pracy , perspektywy rozwoju. Kradną nam Polskę , a my milczymy.

  Na nasze miejsce przybywają ŻYDZI z całego świata. Bandyckie, syjonistyczne USA , wzywane jest do Polski , celem PACYFIKOWANIA nas Polaków. Syjonistyczne RZĄDY , które wykorzystując KOŚCIÓŁ KATOLICKI przejęły władzę w Polsce doprowadzają do DEPOPULACJI NARODU POLSKIEGO.

  ŻYDOSKIE SYJONISTYCZNE RZĄDY w Polsce zgotowały Narodowi polskiemu OBÓZ KONCENTRACYJNY w którym zabija się psychicznie przy pomocy OPŁAT , które nie uiszczone na czas z powodu braku środków są w sposób BANDYCKI egzekwowane przez URZĘDY SKARBOWE zarządzane już przez prywatne spółki np. Monetia i IZRAELSKIE FIRMY WINDYKACYJNE a bezprawnie działające na terenie Polski.

  Polacy wypędzani są ze swoich mieszkań,domów. Rodziny nie wytrzymują psychicznie mnożących się problemów ,rodzinne konflikty stały się plagą doprowadzającą do degeneracji .

  Pensje w Polsce ustawione są na poziomie wartości miesięcznej karmy dla psów.

  MEDIA które są w NIE POLSKICH rękach , kreują całkowicie nieprawdziwy obraz rzeczywistości. Żydoski OKUPANT podszywający się pod Polaków codziennie w TV KŁAMIE. , Uwiarygadniają swoje kłamstwa katolicką i kościelną oprawą.

  Polska i Naród polski GINIE -MY !! GINIEMY !! –DOŚĆ ! Polacy ! DOŚĆ ! politycznej poprawności ! na Ukrainie zrzucane jest żydoskie jarzmo !! –KIEDY MY !! to zrobimy ?.

  NALEŻY Polacy ZMUSIĆ RZĄD do odwołania rzekomych uroczystości chrztu i zjazdu młodzieży w Krakowie. W obliczu 3 WOJNY ŚWIATOWEJ a taka się toczy , te uroczystości MAJĄ ANTYpolski charakter . Jest to część podstępnego żydoskiego PLANU .

  Nowo wybudowane PUSTE osiedla pod Warszawą i innymi miastami zasiedlą młodzi żydzi !! którzy przyjadą do Polski pod pozorem ZJAZDU MŁODZIEŻY , gdy tymczasem nasze polskie dzieci wypędzane są z Ojczyzny.

  —————–WYMIANA /PODMIANA Polaków na ŻYDÓW taki cel ma ZJAZD w Krakowie .————————–

  Polacy !!! milczycie wzruszając ramionami mówiąc A CO JA MOGĘ — POLICZYĆ się MOŻESZ ! policzyć z innymi Polakami -i PRZEJĄĆ WŁADZĘ należną Polakowi.

  ——POLSKI POLITYKU !!! Ty możesz głośno PUBLICZNIE żyda nazwać ŻYDEM !-ONI MUSZĄ ZOSTAĆ ZDEMASKOWANI , zwykły Polak nie ma świadomości i dlatego stał się bezwolnym GOJEM.

  http://ninanonimowa.neon24.pl/post/130980,zydo-rzad-rp

  Polubione przez 1 osoba

 11. Chutor

  partyzant

  „staliśmy się OFIARAMI ŻYDÓW” lub masz cialo czegos chcialo.
  Juz filozof grecki Platon zauwazyl, ze jezeli ktos czegos bardzo chce i to otrzyma to bedzie tego zalowal.

  Wiec tak naprawde to stalismy sie ofiarami samochciejstwa i zydzi tylko nam w tym pomogli.
  Ku pokrzepieniu serc: jestesmy w dobrym towarzystwie topielcow, cala Europa tonie.
  Ludzie najczesciej popelniaja samobojstwo nie dlatego, ze musza lecz dlatego, ze nie widza alternatywy. Tak, Polacy maja ich wiele. Przedloze jedna: aby sie nie wysilac,
  zamiast wynajdywac kolo mozna je skopiowac. W Izraelu (i nie tylko) rodzina opiera sie na systemie patriarchalnym, to dlaczego nie w Polsce. System taki jest konieczny dla stworzenia rodzin wielodzietnych. W najgorszym wypadku kobiety
  powinne nalozyc burki. Kiedys, przez kilkaset lat Hiszpania byla zajeta przez mulumanow. Jakos pod ich panowaniem ani oni ani ich religia katolicka nie wyginela.

  Polubienie

 12. nana

  do:
  Korczma
  12 Kwiecień 2016 o 10:01

  „…to zdanie nie za bardzo ponimaju . jakbys mogła rozwinąć ….
  można przy nich myśleć to, do czego kto zdolny.”

  To nic skomplikowanego, każdy widzi co innego w zależności od tzw. życiowych doświadczeń. Gdy dwie osoby patrzą na to samo, wcale tego samego nie widzą, co jest od dawna udowodnione. Stąd czasami ludzie mają konflikty wcale ich nie mając. Po prostu wydaje im się, że się w opinii różnią choć jest ona bardzo podobna.
  Na przykład ja mogłabym sobie pomyśleć:
  1. on (Korczma) drze ze mnie łacha
  2. chce nawiązać wymianę zdań
  3. chce się dowiedzieć, czy to nie ma drugiego dna i go podchodzę niecnie
  4. chce wiedzieć, czy może uważam go za mało inteligentnego
  czyli rozwijać można dowolnie i w każdą stronę. Pytanie tylko: po co? Ja przyjęłam, że jesteśmy w jakiś sposób zaprzyjaźnieni i tym samym między nami jest duży margines tolerancji. Nie wszystko muszę wiedzieć i nie wszystko mogę rozumieć – z tego założenia wychodzę.
  Przy czym gdybym punkt pierwszy postawiła na miejscu pierwszym – jak to zrobiłam, to świadczyć by mogło o mojej niepewność i być może podświadomej chęci wypracowania jakiejś asekuracji.
  Gdybym natomiast punkt drugi postawiła jako pierwszy świadczyć by to mogło o mnie, że jestem pewna siebie i nastawiona towarzysko.
  Ot, takie tam sobie myślowe wygibasy.
  Jak to mówią: bądź sobą to tylko dureń się tobą rozczaruje, co jest dla ciebie żadną stratą.
  Sam widzisz, baba wiejska filozofka. Ale człowiekowi przy pieleniu różne rzeczy do głowy przychodzą… :))))))))))))

  Polubienie

 13. Innym zadaniem „świętej trójcy” agencji ratingowych jest zawyżanie oceny stanu gospodarki i finansów USA, które jest właściwie bankrutem.
  Kiedy jedyna uczciwa agencja „Egan-Jones” ośmieliła się obniżyć rating USA natychmiast przypieprzono jej wydymanym śledztwem ze strony Komisji Papierów i Giełd (SEC) i od razu dali sobie spokój.
  Zresztą agencje służą generalnie jako element pompowania baniek spekulacyjnych, dzięki którym światowa zbrodnicza kabała systematycznie wyciąga wartość wypracowaną przez szeregowych członków społeczeństw, uwiarygadniają kasyna, które nazywają się „giełdami światowymi”, a których wzrost miał świadczyć o znakomitej kondycji danego kraju, jak np. kiedyś w czasach iluzji „reaganomics” a ostatnio Turcji. To się nazywa „pump and dump” i właśnie w przypadku Turcji czas jej „cudu gospodarczego” (pompowanego właśnie przez prawdziwych władców finansowych tego świata czyli fundusze typu BlackRock, StateStreet, Vanguard, PIMCO, Fidelity,…) wkrótce gwałtownie się skończy.
  Właśnie to giełda (o której rocznicy w Polin tak huczały dzisiejsze PiSielskie mendia propagandowe) jest jednym z głównych filarów tego przekrętu, ludzi ustawicznie programuje się do reagowania jak małpy na wiadomości z giełd i karmi bredniami o krachach (jak np. przesadzone historie o rzucaniu się z okien w 1929, podczas gdy istotą dramatu było najpierw zalanie gospodarki tanim kredytem a potem gwałtowne jego odcięcie by przejąć setki bankrutujących przez to firm firm za bezcen).
  Mnie giełda zupełnie nie obchodzi, ważne są setki tysięcy małych i średnich firm poza nią wypracowujących znakomitą większość bogactwa kraju, ale takie podejście jest oczywiście niekoszerne.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s