Syjonistyczna agentura z polską gębą w Rosji – Jakub Korejba

korejbaKilka słów o niejakim Jakubie Korejbie, o którym ostatnio dość głośno w Rosji.

Człowiek ten pracował do 2014 roku w redakcji magazynu Newsweek należącego do Amerykanów. Został wyrzucony, ponieważ napisał artykuł dla Rosyjskiej agencji RIA o destabilizacyjnej roli władz polskich na Ukrainie. Potem wyjechał do Rosji i zaczął publikować artykuły w rosyjskich pismach, oraz w polskiej wersji portalu Sputnik. W Rosji znalazł partnerkę i teraz mieszka tam na stałe. W tym nie ma oczywiście nic złego, jednak ten człowiek zaczął także występować w rosyjskiej telewizji, gdzie głosi rusofobiczne, pro-zachodnie treści, jednocześnie pisząc prorosyjskie artykuły na Sputniku (tutaj można przeczytać jego artykuły ).

Jego wystąpienia w rosyjskich programach telewizyjnych to między innymi wykłócanie się z  politykiem Władimirem Żyrynowskim, w trakcie kłótni obrażał Rosjan i rosyjskie państwo. Ostatnio jednak Korejba poszedł o krok za daleko, na antenie powiedział, że cieszy go to że umierają ludzie w Donbasie pod ukraińskim ostrzałem, ponieważ są “separatystyczną swołoczą” , a pomagający im Rosjanie to imperialiści, mówił też, że każdy kto się opowiada za separatyzmem powinien skończyć jak ludność Donbasu.

za: http://novorossia.today/gra-jakub-korejba/

_______________________________

W imieniu Polskiego Narodu, polskie „elity” III RP

autor: dr nowopolski

Dla każdego normalnego człowieka działania „polskich intelektualistów” i „polskich patriotycznych władz” , wydają się nie tylko karykaturalne, ale i wysoce niebezpieczne.

Kilka dni temu w publikacji zatytułowanej[i]: „III RP w wojnie propagandowej”, opisałem miedzy innymi  wyczyny „polskiego dziennikarza”, Jakuba Korejby, kompromitujące Polskę i Polaków w oczach rosyjskiej opinii publicznej.  Nie przypuszczałem wtedy, że kiedykolwiek zajmę się ponownie jego osobą.

 

Niestety natknąłem się na niego w innym programie rosyjskiej telewizji publicznej, w którym jego wypowiedzi gloryfikujące mordowanie Rosjan na Donbasie, wywołały tak wielkie oburzenie wśród dyskutantów, że w bezprecedensowym posunięciu, przerwano reklamą  program idący na żywo i usunięto Korejbę ze studia telewizyjnego.  Trzeba przyznać, że znajdujący się w studio Rosjanie zachowali się nad wyraz wstrzemięźliwie, a przedstawicielka  władz Federacji stwierdziła nawet, że „zna Polaków i wie, że 80 % z nich nie jest takich jak Jakub”, oraz że „my (rosyjscy politycy) przypuszczamy, że jest on (Korejba) opłacany za tworzenie takowych ekscesów”.  Urywek filmowy z tego programu można tu [ii] obejrzeć.

 

Niemniej jednak, zdarzenie poszło w świat i to nie tyko rosyjski.  Dziś natknąłem się na artykuł w języku angielskim opisujący powyższy incydent i zatytułowany:[iii] „Polski intelektualista nawołuje do mordowania Rosjan”.  Dla ilustracji „polskiego intelektualisty”, zacytuję tylko jeden urywek ze wspomnianego artykułu:

 

The speaker, Jakub Koreiba, with his square jaw and fixed gaze looks exactly like the stereotypical German Nazi officer as portrayed in Soviet movies made during or soon after the World War II. For post-war generations, this image seemed like a caricature.

Jakub Korejba, ze swą kwadratową szczęką i błędnym gorejącym spojrzeniem wygląda dokładnie tak jak typowy niemiecki nazistowski oficer przedstawiany w sowieckich filmach czasu wojny.  Dla powojennych generacji, taki wizerunek wydaje się być karykaturalny.

 

Dla każdego normalnego człowieka działania „polskich intelektualistów” i „polskich patriotycznych władz” , wydają się nie tylko karykaturalne, ale i wysoce niebezpieczne.  Ukrytym celem ich postępowania jest sianie nienawiści miedzy naszymi narodami  i pchanie Polski do konfrontacji militarnej z potężnym przeciwnikiem.  A także, przy okazji, przedstawiane w oczach światowej opinii publicznej, Polski i Polaków, jako nazistów, szowinistów i pieniaczy.

 

Takie postępowanie, jest wymierzone w najżywotniejsze interesy Polski i nawet najgłośniejsze „patriotyczne” ujadanie tej sfory, ukryć tego nie zdoła!

 =====================

 za: http://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/130989,w-imieniu-polskiego-narodu-polskie-elity-iii-rp

[i] http://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/130800

[ii] https://youtu.be/OzBGc7UCpiU

[iii] http://russia-insider.com/en/politics/polish-intellectual-calls-killing-russians-live-tv-video/ri13822

_________________________________________

__________________________________________

Tytuł: Redakcja WPS

Reklamy

42 Komentarze

Filed under Bez kategorii

42 responses to “Syjonistyczna agentura z polską gębą w Rosji – Jakub Korejba

 1. Pingback: Syjonistyczna agentura z polską gębą w Rosji – Jakub Korejba — WIERNI POLSCE SUWERENNEJ | Pekok Antylichwiarz

 2. partyzant

  Tak się zaczęło jak z idiotą kurwinem:
  http://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/130800,iii-pr-w-wojnie-propagandowej

  Następnie korbulec poszedł na całość jak parch marks na neon.
  http://novorossia.today/gra-jakub-korejba/

  To był troll zainstalowany w sputnik i wielu się nabrało.

  Polubione przez 1 osoba

 3. 27 grudnia 2015 r. zamieściłem jego profil na fejsbukowej grupie „Demaskujemy syjonistycznych trolli na fb” https://www.facebook.com/groups/228769433931632/?fref=ts

  Polubione przez 1 osoba

 4. Metro

  Nie znam sie na telewizji, w tym na rosyjskiej telewizji. Pytanie jednak samo mi sie nasuwa: czy obecnosc tego gnojka w rosyjskich programach TV nie jest przejawem prowokacji ruskich Zydow?

  Czy oni nie graja rowniez na demonizowanie Polakow poprzez zapraszanie jako Polakow takich nazistow?

  Polubione przez 1 osoba

 5. @Metro –
  Bardzo celna uwaga. Już gdzieś,”kiedyś” pisałem w podobnym klimacie.

  Polubienie

 6. partyzant

  Kwestia majątku rosyjskiego prezydenta Władimira Putina nadal pobudza wyobraźnię zachodnich mend-iów. Mamy do czynienia z uporczywą próbą wplątania Putina w cokolwiek….
  https://przemex.wordpress.com/2016/04/10/jak-na-zachodzie-licza-miliardy-putina/

  Polubienie

 7. tyle o przyszlosci

  To, ze ten Korejba tak napierniczac w telewizji moze, swiadczy o realnej polityce obecnej putinowskiej kliki u wladzy. Artykul Jeznacha na zydowskiej
  stronie neon 24 jest propagandowym klamem. Putin nie wykorzystal bowiem szansy Rosji na rozwoj technologiczny kraju, jak to mialo i ma miejsce
  w Chinach. Putina namascil Jelcyn i nie Putin przywroci w Rosji rosyjskosc, on z zydem w symbiozie zyje, o wlasna kieszen kosztem narodu cacy dba, jego nastepca to uczyni, pochodzacy z kregow wojskowych, nie ze sluzby bezpieczenstwa.

  Polubienie

  • krakadili

   Putina parchy namaściły ale tak naprawdę to on sam dał się namaścić aby im się z łańcucha parchatego urwać i za to go tak nienawidzą.

   Zrobił parchów jajco , fakty durniu 🙂

   Polubione przez 1 osoba

  • Anonimowy czytelnik

   Panie zaoceaniczny komentatorze wychowanym na jednokierunkowym przekazie medialnym (propagandzie). Wyobraź sobie kmiotku, że w ruskiej telewizji, jak idzie mowa np o Ukrainie , Polszy, czy USA, to się dość często zaprasza także zwolenników tych systemów, a nie tylko urobionych na potrzebę „debaty ” klaunów.

   Polubienie

   • Anonimowy czytelnik

    Ps. To było do @tyle o … :”To, ze ten Korejba tak napierniczac w telewizji moze, swiadczy o realnej polityce obecnej putinowskiej kliki u wladzy. Artykul Jeznacha na zydowskiej”

    Polubienie

   • Korczma

    To się zgadza , bo akurat oglądam rosyjską TV tylko szkoda ,że znam kiepsko rosyjski pan ziemiński raczej mi korepetycji nie da . na pocieszenie dodam ,ze jak oglądam ZDF czy ARD – programy publicystyczne to tam jest takie same badziewie jak u nas . Lepiej wyglądają tam fora – osatnio czytałem jak z 4 Niemców zdrowo opluwało USRAEL , głównie za wymordowanie , ale nie tylko .

    Polubienie

   • Korczma

    uciekło mi oczywiście wymordowanie Indian

    Polubienie

 8. APA

  Czy wy tu nie dostrzegacie wzajemnego szczucia juz calych narodow gojowskich na siebie przez wybrancow ?
  Przeciez to nie warte wszelkiej dyskusji a jedynie czynow pala w szmuloszwabskie lby by zamilkly w zgielku i opluwaniu .

  Polubione przez 1 osoba

 9. Korczma

  Napiszę krótko .
  Od wczoraj mamy nowego komandiora głównego policji . PIS- dy popełniacie coraz większe błędy , bo czysz najlepszym kandydatem nie byłby cudowny wspaniały klecha z rowerkiem , który rozwiązuje najbardziej trudne zagadki kryminalne i bez którego policja sandomierska by nie istniała . Nawet jak mu stary rower ukradli to na urodziny klechy policja kupiła mu nowy taki z przerzutkami . Kużwa jak żyje w życiu nie widziałem sukienkowego jeżdzącego starym rowerem . Na najgorszych pipidówkach jeżdzą używanymi autkami .
  Od nowego roku 2017 każdy będzie już musiał płacić za produkcję takich filmideł dla matołków . Żydomedia nie ustaliły jeszcze ile , ale około 12 – 15 pln a będzie pewnie 20 pln .
  W dodatku ojciec Mateusz tak kiedyś ochoczo reklamował na niezależnej Skoki .
  PIS- dy why? dlaczego taka wybitna osobowość nie została komendantem głównym policji tylko jakiś nikomu nieznany facet .
  To jest wasz PIS- dy kardynalny błąd :
  Kużwa taki przystojniak i jak on nie został komendantem głównym to jest skandal na skalę światową . Zaraz lecę na skargę do UE

  Polubienie

 10. grzanek

  Dzisiaj w południe rozpoczyna się kolejna, 14. już, doroczna „gorąca linia” z Putinem. Prezydent FR odpowie na pytania Rosjan w telewizyjnym maratonie. Ciekawe, czy zagadnie go ktoś o owo konto tudzież aferę „Panama Papers”:

  Russian President Vladimir Putin will answer questions of the nation at his traditional annual question-and-answer marathon before television audiences, known as Direct Line with Vladimir Putin due to start at noon on Thursday.

  [teraz próbuję bez linku, bo nie chciało się wkleić]

  Polubienie

  • Korczma

   Ta cała Panama to lista płac banksterów dla ich owsików w poszczególnych państwach , aby swoje narody trzymały za jaja .
   jeżeli ci grzanek pasuje wypowiedz Pieskowa sprzed paru dni .
   ” Ta cała afera ma na celu zniszczenie prezydenta Rosji przed nadchodzącymi wyborami , podważenie jego moralności i uczciwości ” . Tyle .

   Polubienie

  • partyzant

   Sputnik Polska relacjonuje na żywo „gorącą linię” z prezydentem Rosji

   Głowa państwa będzie odpowiadać na pytania Rosjan w ramach tradycyjnego corocznego dialogu.

   http://sptnkne.ws/bbRj

   Polubienie

 11. frajerstwu tak

  Krakadili, durniow to sobie w rodzinie szukaj. Ten z podkrakowskich Wadowic tez w jajo parchow zrobil. Nie dosc, ze zrobili go polskiem papirzem, to jeszcze w nagrode swientym od zara go okrzyczeli.
  Sztuka nie tylko patrzec ale przy tym i myslec.

  Polubienie

  • Korczma

   Człowieku . Wojtyła paechów w jajo zrobił ? Oszalałeś czy się szaleju najadłeś . Nie robi się kogoś w jajo jak się go kocha . Zobacz ilu pejsów było na jego pogrzebie włącznie z chorobą filipińską ? . Ponjał ? . Banować to !!!!!!!! panie Dariuszu .

   Polubione przez 1 osoba

 12. Korczma

  To chyba zapraszał Filipińczyka do swojej wielkiej limuzyny

  Polubienie

 13. partyzant

  Kolejny PARCH premierem upadliny

  „Wołodymyr Hrojsman urodził się w roku 1978 w Winnicy, na zachodniej Ukrainie. Pochodzi z rodziny żydowskiej.”
  http://pikio.pl/wiemy-kto-zostanie-nowym-premierem-ukrainy/

  Polubienie

 14. partyzant

  Kaddafi został zabity za pomysł „złotego dinara” – maile Hillary Clinton
  http://www.wicipolskie.org/?p=17159

  Polubienie

 15. partyzant

  Wikileaks: maile Hilary Clinton odsłaniają plan obalenia rządu w Syrii w interesie Izraela
  http://www.wicipolskie.org/?p=17155

  Polubienie

 16. Korczma

  Trzeba dodać ,że Rotschild przejął w zarządzanie interes swojego kumpla Żyda Poroszenki – Walzmana . Te jego gówniane słodycze Roshen .
  Apel :
  nie kupować tego gówna w marketach . Na słodyczach pisze Roshen . byłem wczoraj w PSS tego gówna do hu….

  Polubienie

 17. partyzant

  Matka Boska zamiast pomnika Walk Rewolucyjnych?

  Ciąg dalszy histerycznej walki Prawa i Sprawiedliwości z pomnikami i pamięcią historyczną. Dołączyli do niej rzeszowscy radni PiS, którzy ramię w ramię ze środowiskami narodowymi chcą w miejsce najbardziej charakterystycznego monumentu w mieście postawić statuę Matki Boskiej Rzeszowskiej.

  Chodzi o pomnik Walk Rewolucyjnych i drugi – pomnik wdzięczności Armii Czerwonej.
  http://trybuna.eu/matka-boska-zamiast-pomnika-wal-rewolucyjnych/

  Polubienie

 18. Pingback: Syjonistyczna agentura z polską gębą w Rosji – Jakub Korejba | Pokój na Ziemi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s