Coroczne spotkanie W.Putina z dziennikarzami i obywatelami

Rosja godło

W dniu dzisiejszym prezydent Federacji Rosyjskiej, W.Putin, spotkał się kolejny raz z obywatelemi Rosji i dziennikarzami w ramach otwartego studia „Priamaja linia”. Od pewnego czasu pytania można było przesyłać drogą internetową na specjalny adres, a w trakcie spotkania funkcjonowała także formuła pytań z sali. 

Niżej pełna relacja ze spotkania.

 

 

Wersja angielskojjęzyczna

 

Reklamy

20 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

20 responses to “Coroczne spotkanie W.Putina z dziennikarzami i obywatelami

 1. partyzant

  CHETYNA PRZYZNAŁ W LIŚCIE DO SZEFA AMERYKAŃSKIEGO MSZ, ŻE POPARŁ ANTYPOLSKĄ USTAWĘ ZA CO PROSIŁ USA O OCHRONĘ

  „Warszawska Gazeta” dotarła do listu jaki Grzegorz Schetyna, jako minister spraw zagranicznych wysłał do swojego amerykańskiego odpowiednika Johna Kerrego 20 kwietnia 2015 r. Jego treść jest szokująca.

  Szef polskiego MSZ przyznaje, że poparł uhonorowanie członków ludobójczej organizacji OUN-UPA. Doprasza się w zamian od USA ochrony i protekcji.

  – Dotrzymując umowy z Panem spełniłem prośbę ambasadora Mulla i poparłem ustawę Rady Najwyższej Ukrainy uznającą za bojowników o wolność członków OUN­UPA, mimo iż brali bezpośredni udział w ludobójstwie etnicznych Polaków podczas II wojny. Moja inicjatywa wywołała niebywałe oburzenie zarówno obywateli, jak i polityków w Polsce, w tym PO, której jestem członkiem. Otrzymałem pogróżki śmierci i wezwania do podania się do dymisji. Proszę o zrewanżowanie się gestem dobrej woli i użycie wszelkich wpływów Departamentu Stanu dla zmniejszenia presji na mnie i na mój zespół -­ napisał Schetyna.
  http://warszawskagazeta.pl/wydarzenia/item/3652-ujawniamy-schetyna-przyznal-w-liscie-do-szefa-amerykanskiego-msz-ze-poparl-antypolska-ustawe-za-co-prosil-usa-o-ochrone

  Polubienie

  • I czy to normalne, że takiego żydowskiego bydlaka, G.Schetynę, nasza polska ziemia nosi, a my Polacy utrzymujemy to ścierwo?

   Nie zapominajmy i o tym:

   Polubienie

  • Jagienka

   Panie „Partyzancie”:

   Polskie MSZ umieściło na swojej stronie sprostowanie, w języku angielskim, dotyczące listu opublikowanego w Gazecie Warszawskiej. Treść tego sprostowania jest następująca:

   „Clarification regarding false letter from Minister of Foreign Affairs Grzegorz Schetyna to U.S. Secretary of State John Kerry

   In connection with information posted on social media sites, we categorically state that the letter allegedly written by Minister of Foreign Affairs Grzegorz Schetyna to U.S. Secretary of State John Kerry dated 20 April 2015 is a forgery.

   Such letter has never been drafted and its contents were invented by forgers.

   The MFA has referred the matter to the competent state institutions for explanation.
   MFA Press Office”
   (http://www.msz.gov.pl/en/p/msz_en/news/press_office/corrections/clarification_regarding_false_letter_from_minister_of_foreign_affairs_grzegorz_schetyna_to_u_s__secretary_of_state_john_kerry)

   Jednym słowem MSZ twierdzi, że jest to fałszywy list, który powstał na mediach społecznościowych.
   Nie mam jeszcze na ten temat całkowicie wyrobionego zdania, MSZ to nie jest królestwo prawdy, a Gazecie Warszawskiej również wiele można zarzucić.
   Kierując się zdrowym rozsądkiem, ja osobiście nigdy bym takiego listu nie napisała. Zbyt wiele w nim oczywistej treści, tu można się dopatrzeć zdrady państwa. Politycy to ludzie kuci na cztery nogi, o ile Chetyna – którego nie znoszę – przesłałby podobną informację do Kerry’ego, to uczyniłby to sposób nie pozostawiający śladów i byłaby to informacja bardziej subtelna w swojej treści.
   Jest to oczywiście moja subiektywna opinia oparta tylko na odczuciach. Skorzystał Pan z Gazety Warszawskiej jako źródła, które, przynajmniej w teorii, powinno być wiarygodne. Ogólnie czytam Pana z przyjemnością.
   Pozdrawiam!

   Polubienie

  • kojak

   Antypolska ustawa ? Od kiedy to bydlaki i bandyci z PIS reprezntuja Polske i jej interesy ? To jest aberacja i zwyczajny idiotyzm ! Przykladow lajdactw bydlakow z PIS mozna przytczac w nieskonczonosc ! Wystarczy jeden ! Kryminalna prowokacja bandyty Kaminskiego ktory sfalszowal dokumenty zeby wsadzic Sp Andrzeja Leppera na podstawie ich w sfingowanewj aferze gruntowej do wiezienia ! Bylo to w interesie calego zydowskiego ukladu rzadzacego Polska ! Dlatego Kaminski mimo ordynrnego kryminalnego wyczynu jest bezkarny ! To raz na zAwsze skresla bandytow z PIS z grona ludzi przyzwoitych ! Sa symbolem bandytow ,kanali i zwyczajnych oszustow !

   Polubienie

 2. nina

  To nie jest Putin ! – sobowtór !!.

  Polubienie

  • Easy Rider

   Tak to wygląda. Na ten temat jest dużo w rosyjskim internecie, a u nas nikt nie podejmuje tematu, nawet ludzie, dla których rusofobia jest chlebem powszednim. Dziwne. Dla mnie najbardziej wiarygodnym argumentem podważającym tożsamość obecnego Putina była sfilmowana w Niemczech scena, kiedy P., podczas zwiedzania jakiegoś muzeum czy miejsca pamięci – nie mógł się porozumieć z Makrelą i musiał skorzystać z tłumacza. Czy to na pewno jest ten sam człowiek, który przebywał ileś lat w NRD i przemawiał w Bundestagu płynnie po niemiecku?

   Polubienie

  • Re Nina
   Piercy panic glupoty..
   ===========
   Jasiek z Toronto

   Polubienie

 3. good why pay sutty

  Wsje smatriat „priamu liniu”?

  Polubienie

  • Jagienka

   Dowcipnisiu!

   Widziałam to pierwszą linijkę wczoraj w nocy (w Polsce wczesne godziny ranne). Jak najbardziej zauważyłam pański nick „good why pay sutty” (gudłajpejsaty). Czy to odnosi się do Pana, czy do prezydenta Rosji, tego nie wiem.
   Na pańskie pytanie „Zacziem nie piszet’e?” odpowiem, dlatego, że jest Pan tylko dowcipnisiem, który pięknie użył język polski aby wyrazić rosyjskie brzmienie i język angielski aby wyrazić, to co w polskim brzmi ordynarnie – sama treść jest raczej banalna.

   „Nu, eta wazmożnoje, no riebiata gawariat szto eta prosta batoks:-).”
   Osobiście mam inne zdanie. To nie batoks sprawia, że Putin tak dobrze wygląda, ale wielka aktywność, uprawianie sportu i zdrowy tryb życia. Dochodzi do tego charakter; Putin jest człowiekiem spokojnym i zrównoważonym, a stres, jak wszystkim wiadomo, jest powodem szybkiego starzenia i licznych poważnych chorób.

   „Samoje glawnoje to, szta rieszenija idut at istinnaga Putina.” Jak najbardziej, wszyscy w to wierzymy. Wierzymy również, że gdyby Obama został nieszczęśliwie trafiony piłką golfową w głowę, to rozporządzenia dla Polski nadchodziłyby nadal z Waszyngtonu bez żadnych zakłóceń.

   Best wishes for you, Mr. „good why pay sutty”! Say hi to „riebiata” from me!

   Polubienie

 4. Chutor

  Sprawy istotne

  Przysluchiwalem sie tylko przez chwile pytaniom i odpowiedziom Putina. Wiec jezeli „sprawy” istoniejsze byly dalej wiec moj blad, ze poruszam ten temat. Dla mnie putinowcy nie sa zbawcami swiata wiec lecz nawet gdyby Putin wyladowal na katordze to wowczas nie bede mial satysfakcji, w wypowiedzi: a czy nie mowilem wczesniej.
  Polska, jak dotad jest czescia slowianszczyzny i to jest jej naturalne srodowisko. Gdy Rosjanie zostana unicztozeni jako narod to i Polacy beda musieli pojsc w ich slady.
  Stalin dawal medale kobietom za wielodzietnosc i zniosl aborcje. Tak nie jest za Putina. Jeszcze kilka lat temu, przed skandalem dotyczacym rosyjskich dzieci oddawanym obcokrajowcom do adopcji, byla ona tam powszechnie praktykowana.
  Obecnie zjawisko faktycznej antyrodzinnej polityki przeciw Slowianom w Rosji jest normalka z jednej strony a z drugiej oddawanie ziemi obcokrajowcom, z braku wlasnej ludnosci by ja zasiedlic.
  Przy roznych okazjach podaje ten sam przyklad: Bangladesz o kraju rownym polowie Polski ma wiecej ludnosci niz Rosja.

  Polubienie

  • Jagienka

   Panie „Chutor”:

   To jest wszystko bardziej skomplikowane, jak by nam się wydawało. Nawiążę do adopcji dzieci rosyjskich. Kilka lat temu, kiedy rozpoczęła się w USA kontrowersyjna afera dotycząca adoptowanych przez Amerykanów rosyjskich dzieci, media bardzo zażarcie krytykowały Putina.

   W Rosji nie ma już ZSRR, istnieje kapitalizm – ten wolnorynkowy. Istnieje on, ponieważ Zachód uczynił wszystko aby ten system w Rosji zaistniał. Nie muszę pisać tutaj o sytuacji Rosji za czasów Jelcyna, to była bieda, o której z przerażeniem czytałam w Newsweeku. Efektem tego, podobnie jak w Polsce, był drastyczny spadek dzietności. Wiele dzieci trafiło do sierocińców i żyło tam raczej w opłakanym stanie, głównie jeżeli chodzi o rozwój duchowy, bo dziecko potrzebuje miłości. Należy tu wspomnieć, że często ich rodzice nie mieli środków na utrzymanie potomstwa, popadali w alkoholizm, brali narkotyki, itd. Pojawiły się prywatne agencje, które dla zysku zaczęły robić na tych dzieciach pieniądze. Bogaci Amerykanie za pośrednictwem tych agencji zaczęli adoptować rosyjskie dzieci.

   Dzieci to nie lalki, to są bardzo młode i wrażliwe istoty. Dzieci rosyjskie pochodziły z innej kultury i innego kraju, bardzo często tryb życie ich rodziców odbił się genetycznie i psychologicznie na ich osobowości. Amerykańscy adoptowani rodzice oczekiwali, że „rosyjskie laleczki” będą się zachowywały wedle ich oczekiwań, wystarczy je tylko nakarmić i otoczyć komfortem. Tak jednak nie było. Afera wybuchła po tym, kiedy jedna z takich amerykańskich rodzin zaprowadziła swoje dziecko na lotnisko, wsadziła na pokład jakiegoś samolotu do Rosji i bez żadnych wyrzutów sumienia i zainteresowania, co się z dzieckiem stanie, udała się do domu.

   Putin wprowadził prawo, zakazujące Amerykanom adoptowania rosyjskich dzieci i wybuchła w USA wielka awantura. Protestowały agencje pośrednictwa adopcji, ponieważ utraciły bardzo ważny rynek, który generował wielkie sumy pieniędzy. Protestowały media, bo to był okres największych ataków na Putina i Rosję. Krytykowano Rosjan, ten rzekomo zapity i zdegenerowany naród, za wszystko. Nigdy oczywiście nie wspomniano, że „dar” liberalnej demokracji i systemu wolnorynkowego stał się przyczyną degradacji rosyjskiego spłeczństwa. Każda nacja może upaść bardzo szybko, tylko jej odbudowa, o ile dochodzi do skutku, trwa całymi latami.

   Staram się być obiektywna w stosunku do Putina i mieć na uwadze,
   że nawet on nie jest wszechmogącym carem, gdyż musi się liczyć z wieloma zależnościami. Pomimo wszystko, to właśnie Putin podniósł Rosję z kompletnego upadku i rozkładu, i to w zawrotnie krótkim czasie.
   Putin może nie być zbawcą świata, ale z pewnością jest zbawcą Rosji.

   Polubione przez 1 osoba

   • Easy Rider

    W sprawie Putina chodziło mi tylko o stwierdzenie samego faktu podmiany, która – jeśli miała miejsce – niekoniecznie musi oznaczać czegoś złego dla Rosji, wprost przeciwnie. Jeśli ten P. „oryginalny” był mianowany przez Jelcyna (Jelzmana) na swojego następcę, to zapewne w tym celu, aby kontynuować politykę niszczenia Rosji i oddawania jej w niewolę NWO. Ten obecny natomiast sprawia wrażenie, że działa na korzyść Rosji, ale jak jest naprawdę, tego nie możemy wiedzieć nie znając przyczyn tej podmiany i sił, które za tym stoją.

    W świetle domniemania o podmienieniu P. przez sobowtóra, innego sensu nabiera sprawa jego rozwodu. Wówczas, nie wiedząc o tym sobowtórze, dziwiłem się, że Putin zdecydował się na taki krok, który jest bardzo niekorzystny wizerunkowo (zwłaszcza w zestawieniu z pogłoskami o jego romansie z baletnicą) i w państwach tej rangi czy w ogóle poważnych – nie ma chyba precedensu. Dziwne, że jakoś gładko przełknęli to Rosjanie, przywiązani do tradycyjnych wartości, tym bardziej dziwne, że następuje tam odradzanie się religijności, zresztą sam P. (chyba w obu wersjach) publicznie okazywał swoje związki z religią.
    Wygląda na to, że ten „rozwód” był koniecznością, aby nie zmuszać żony oryginalnego P. do życia z obcym sobie facetem, bo sprawa mogłaby się szybko wydać. Natomiast co się stało z oryginalnym Wołodią – tego świat może się nigdy nie dowiedzieć.

    A tutaj symulacja komputerowa pokazująca, jak powinien dzisiaj wyglądać prawdziwy Putin, bo ten aktualny nie sprawia wrażenia, aby miał te swoje 63 lata:

    Polubienie

 5. nina

  –prawdziwy Putin żyje ! sprawdzałam to wielokrotnie , ale ten ! z pogadanki z Narodem nie jest nim.

  Polubienie

 6. nina

  tu ! jest prawdziwy Putin

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s