Kto i dla kogo stworzył Raj Podatkowy?

Najlepsi pośrednicy do raju, także podatkowego

 

 

 

 

„Różnica między lwem a baranem”

 

My, Polacy, już prawie jesteśmy w raju – niestety, nie w naszym i nie jest to raj podatkowy, no i słono nas kosztuje, w dodatku coraz więcej.

 

I u nas nie brak różnych talentów, jest ich ca 4 mln i ciągle przybywa, a wśród nich są także przedsiębiorczy kapitaliści.

 

I wielkoobszarowe rolnictwo wzorem Zachodu kwitnąć zaczyna

Reklamy

14 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

14 responses to “Kto i dla kogo stworzył Raj Podatkowy?

 1. partyzant

  Otwarty list do prezydenta Putina i narodu Rosji.

  Szanowny Panie Prezydencie

  Jako członkowie ogólnoświatowej społeczności, rozumiejący prawdziwą naturę wydarzeń, chcielibyśmy wyrazić nasze uznanie i poparcie dla podjętej przez Federację Rosyjską decyzji udzielenia pomocy humanitarnej i wojskowej Syrii, jej siłom zbrojnym i jej demokratycznie wybranemu przywódcy, prezydentowi Baszarowi al-Asadowi, w ich walce z międzynarodowymi terrorystami, wspieranymi przez Stany Zjednoczone……

  Czytaj–> http://dearputin.com/pl/

  Polubione przez 2 ludzi

 2. Korczma

  Ten kardynał to aby Ryżemu grabuli wielokrotnie nie dawał i jeszcze msze dla PO odprawiał a tam rozmodlony Ryży i skupiony bardzo bo wiadomo są kamerki . Podobnie z Kalksteinem wielkie skupienie w Kościele bo kamera patrzy . Kiedyś pewna kapusta z matka boską tak się modliła , że nawet tsunami by go nie obudziło z tej modlitwy . Co za obłuda !!!!!!!!
  Hipokryci pełną gebą .
  Za PO i Ryżego Kościół miał raj na ziemi teraz ma ten raj do potęgi trzeciej . Tak trzymać i do przodu strzyć owieczki .
  Cennik najnowszy – pipidówka :
  Pogrzeb – 700 – 800 dla bezrobotnych zniżka 100 pln .
  Wszelkie remonty w Kościele pokrywają wierni . Radni chodzą z listami i wierny pisze ile dał i się podpisuje własnym autografem .
  Msza za zmarłego – co Bóg łaska , ale minimum 60 PLN.
  I tak dalej :
  Mamusia i tatuś mówili idz synku do seminarium , a synek nie słuchał to teraz ma ha ha ha .

  Polubienie

  • Korczma

   Dla przypomnienia jak sobie Ryży śpiewał kolędy z pejsatymi . Kużwa moja krowa jak w Wigilię śpiewa kolędy – ludzki głos ma tego jednego dnia to śpiewa ładniej jak ten Ryży . Poważnie .

   Polubione przez 1 osoba

 3. partyzant

  Dla tych Polska jest krajem gdzie nie znajda azylu

  Z kolei takich jak ci możecie oglądać w kolejce pod polskim konsulatem w Tel Awiw gdzie rozdają paszporty

  Polubienie

 4. partyzant

  Dla tych Polska jest krajem gdzie nie znajda azylu

  Polubienie

 5. Metro

  Raje podatkowe mają wiele oblicz. Nie wszystkie zapewniają życie wieczne (wietrzne). Rebe Kluczyk, przykładowo, był zarejestrowany w Londynie, w raju podatkowym. Kluczyk korzystał z reżimu nazywanego „non-domiciled resident” (https://www.gov.uk/tax-foreign-income/non-domiciled-residents). Kluczyk nie płacił u Brytoli podatku od dochodów zagranicznych z Brytole dawali mu kwit nazywany certyfikatem brytyjskiej rezydencji podatkowej.

  Sama definicja dochodu dla takich złodziei jest ciekawa. Odsetki czy dywidendy, które wpłynęły np. na szwajcarski rachunek bankowy np do 5 kwietnia, a przetransferowane są do Brytanii np. po 6 kwietnia (nowy rok podatkowy) już nie są dochodem a kapitałem. wszyscy saudyjscy złodzieje, sam Roman Abramowicz i inni, korzystają z tego reżimu.

  Niby raj a życia wietrznego najwyraźniej nie zapewnia.

  Polubienie

 6. partyzant

  1050 lat w służbie/poddaństwie zewnętrznych sił porządkowych

  „”””… Panowanie Watykanu rozpoczęte przed wiekami związane było z przejmowaniem ziemi… Szyderstwem 14 kwietnia 2016 jest ponowne uprzywilejowanie tej struktury w nabywaniu gruntów rolnych….”””

  http://zbigniew1108.neon24.pl/post/131043,1050-lat-w-sluzbie-poddanstwie-zewnetrznych-sil-porzadkowych

  Polubienie

 7. zydozerca

  Dziwię się,że nie jest komentowany doskonały wpis tego autora z dnia wczorajszego -pozwalam sobie zacytować i uzupełnić.

  ZIUT, Neon 24.pl
  TERAZ KURWA MY” (Polacy), … to „dobra zmiana” – pierwsza od 1939 r. Jak donosi wPolityce.pl Kukiz miał mówić o rządach PiS w taki oto sposób:
  Bycie w opozycji nie musi oznacza frontalnego ataku na wszystko. Zdarzyło się, że PiS objęło władzę samodzielnie. Ja byłem w stanie się założyć [że do tego nie dojdzie]. Ale partiokracja i znienawidzenie PO doprowadziło do tego, że PiS może rządzić. Ma to swoje plusy, bo nie będą mogli w przyszłości absolutnie zwalić winę na kogoś, jak PO na PSL. Ma to swoje minusy, bo widzę w PiS potężną butę i arogancję są przekonani, że wszystko wiedza najlepiej i wszystko zrobią sami. Tylko coraz częściej zaczynam myśleć, że „dobra zmiana” (PiS) polega na TKM.
  Kukiz ma rację, … „TERAZ KURWA MY” (Polacy), to „dobra zmiana”, … bo tak wyglądała ta z po 1939 r.

  „Antypolskie sprzysiężenia”

  Z pamiętnika gen. Berlinga, dowódcy 1 Armii Wojska Polskiego
  „Za plecami Armii walczącej krwawo o wolność i szczęście Ojczyzny, wrogie ręce, w naszym domu wychowane, usiłowały je zakuć w nowe kajdany … Wróciło wspomnienie sprzed lat. 17 września 1939 roku na ulicy Niemieckiej w Wilnie, zamieszkałej prawie wyłącznie przez burżuazję żydowską, spotkałem o godzinie szóstej rano dwa czołgi radzieckie oblężone przez tłum wiwatujących. Sami Żydzi. Starzy i młodzi, kobiety i dzieci śpiewali i obrzucali czołgi kwiatami – widocznie już wcześniej przygotowanymi na tę okazję. A że to te czołgi, zdławiły ostatni dech wolności na tej ziemi? Niech płacą goje! …
  Nu coo? Wasze przeszło! Teraz (Kurwa) My. – powiedział do mnie znajomy Żyd.
  – Dziś zrozumiałem, że to był zwiastun. ..
  Stworzono parawan, za którym wybranego narodu elita, w osobach Bermana, Zambrowskiego i (innych) … ujmowała w swe ręce ster rządów w Państwie. Oni wiedzieli od dawna, jak przystąpić do dzieła. Nie zapomnieli dewizy, że masa to bydło, które musi być jednak prowadzone na dobrym łańcuchu. Pod pokrywą szczerych intencji zwiedli naszą czujność, wykuli ten łańcuch w postaci służby bezpieczeństwa, oraz spreparowanej prokuratury i sądów zdegradowanych do roli narzędzi władzy. Wszystko w imię potrzeb walki z kontrrewolucją. .. Kto chce niech wierzy, że taki był cel żydowskich machinacji. Fakty mówiły, że dla mafii rządzącej, nie ma w Polsce Polaków – są tylko Żydzi i goje! ”
  Powyższe cytaty zaczerpnięto z książki Zdzisława Ciesiołkiewicza
  „Inwazja Upiorów 1944 – 1970”.
  Zdzisław Ciesiołkiewicz był dziennikarzem wydawnictw wojskowych i bliskim współpracownikiem gen. Berlinga. 24 listopada 1956 r. , w warszawskiej sali PKPG „Pod Kopułą” podczas zgromadzenia warszawskiego Oddziału Związku Dziennikarzy Polskich, upublicznił treść listu gen.Berlinga, w którym gen. Berling wyjawił wydarzenia związane z początkami tworzenia się Armii Polskiej w ZSRR.
  W liście tym, gen.Berling przedstawia historię opowiadającą o spotkaniu w mieszkaniu Wandy Wasilewskiej w 1943, w Moskwie, gdzie padają takie słowa:
  „Zaległa cisza. Mówi Wasilewska:
  – Towarzysze! Na terytorium Związku radzieckiego będzie tworzone narodowe polskie wojsko. Szczegóły poznamy później. Pułkownik Berling będzie w tej sprawie rozmawiał z towarzyszem Stalinem – kończąc zaakcentowała gospodyni spotkania.
  Lampe poruszył się w krześle, w pierwszym momencie wydawać się mogło, że z niego spadł, poprawił okulary i brutalnie, z wściekłością wtrąca:
  – Wanda! Na chuja nam polskie wojsko, mamy przecież Armię Czerwoną.
  Wasilewska zdenerwowała się. Zaciska wargi, uderzając pięścią w stół, ostro zwróciła sie do Lampego:
  – Alfred!.. zamilcz! To jest rozkaz towarzysza Stalina – rozumiesz!”
  Zgodnie z relacją gen. Berlinga, spisaną przez Zdzisława Ciesiołkiewicza , „towarzysze żydowscy” mieli być przeciwni utworzeniu Polskiego Wojska w ZSRR – miała im wystarczyć Armia Czerwona.
  Najbliższym opisem klimatu tamtego czasu są dalsze słowa autora:
  „Rok 1946 przypadł na okres wielkich batalii politycznych – Referendum Ludowego i kampanii przedwyborczej do Sejmu Ustawodawczego nowej Polski. .. A czym zajmowali się wtedy tagosyjoniści? W kwietniu 1946 r. do Wałbrzycha zjechał na swoje posiedzenie Centralny Komitet Żydów Polskich, o którego działalności społeczeństwo polskie niewiele wie, prawie nic.”
  W dalszej części swojej ksiażki Zdzsław Ciesiołkiewicz przytacza stenogram „Tajnego referatu Jakuba Bermana” wygłoszonego w Wałbrzychu w kwietniu 1946 r. – Można go przeczytać niżej.
  Andrzej Leszek Szcześniak w swojej książce „JUDEOPOLONIA II” na stronie 121 pisze: Tajny ośrodek władzy / W tworzeniu mafijnego systemu władzy prowadzącej do zniewolenia Polski prawdziwym przełomem było jednak powołanie do życia Komitetu Organizacyjnego Żydów w Polsce. Był to pomysł Jakuba Bermana, który po śmierci Alfreda Lampe stał się przywódcą lobby żydowskiego w ZSRR. Berman, działacz Kominternu i płk. NKWD, uznał, iż istniejące w Sowietach instytucje, organizacje i wojskowe jednostki polskie powinny być poddane kontroli niejawnego i nieformalnego ośrodka dyspozycyjnego, który stałby na straży interesów środowiska żydowskiego. /…/
  Jakub Berman swój plan przedstawił 2 stycznia 1944 r. wicepremierowi i zarazem ministrowi spraw wewnętrznych ZSRR Ławrentijowi Berii, który sam, będąc z pochodzenia Żydem, zatwierdził ten plan, jako korzystny dla środowiska żydowskiego i imperialnej polityki sowieckiej. Tak doszło do utworzenia przy Związku Patriotów Polskich Komitetu Organizacyjnego Żydów w Polsce. Jego kierownictwo tworzyli: J.Berman, E. Szyr i h. Minc. / członkami zostali: I i W. Groszowie, L.Bristigerowa, J.Borejsza, R.Zambrowski, E.Ochab, S. Wierbłowski, A.Alster , W.Billing, J.Burgin, A Bromberg, Anatol Fejgin, Anna Fejgin, … Ozjasz Szechter (ojciec Adama Michnika)… , Rubinsztajn, Kubarowie i inni.
  O istnieniu tego komitetu nie wiedziała nawet Wanda Wasilewska i niewtajemniczeni członkowie ZPP. Jego zebrania odbywały się w największej tajemnicy, a o podejmowanych decyzjach informowano tylko Berię i to zawsze tylko za pośrednictwem Jakuba Bermana.

  Jak Berman konspirował syjonistów w Polsce…
  Dnia 10.11.45 roku KRN wydała Dekret, który pozwalał w sposób ściśle tajny na masową skale zmieniać nazwiska. Z dobrodziejstwa tego przepisu skorzystało dziesiątki tysięcy Żydów. Przepis ten pomimo, że obowiązywał pierwotnie do 1947 roku, był przedłużany kilkakrtonie. Ostatni raz w 1953.

  Ledwo ustała zawierucha wojenna a Prezydium Krajowej Rady Narodowej poczuło pilną potrzebę wydanie przepisów, które pozwalały w sposób tajny, masowy i niezgodny ze standardami prawnymi oraz polską racją stanu, zmieniać imiona oraz nazwiska. Szczególnie jak to wynika z przeprowadzonych kwerend repatriantom oraz innym osobom, które zjeżdżały do Polski z całego ZSRR oraz świata. Dobrodziejstwem tego przepisu objęto nawet bezpaństwowców.
  Art. 3 powyższego dekretu mówił, że właściwa władza orzeknie o zmianie nazwiska zgodnie z wnioskiem strony jeżeli zachodzi ku temu ważna przyczyna.

  (2) szczególnie ważna przyczyna zachodzi, gdy ubiegający sie o zmianę:
  (1) nosi nazwisko hańbiące lub ośmieszające
  (2) w okresie czasu od dnia 1 września 1939 roku do dnia 9 maja 1945 r. przybrał inne nazwisko (pseudonim wojskowy), pełniąc służbie w Wojsku Polskim, armii sprzymierzonej, polskiej formacji wojskowej, oddziale partyzanckim niepodległościowo – demokratycznym, grupie bojowej organizacji niepodległościowo – demokratycznej, prowadzającej walkę z najeźdźcą niemieckim i wypełniał gorliwie swe obowiązki,
  (3) przybrał inne nazwisko (pseudonim konspiracyjny) w związku z udziałem w podziemnej walce z najeźdźcą niemieckim,
  (4) używał innego nazwiska (pseudonimu osłaniającego) celem uchronienia sie przed aktami gwałtu najeźdźcy niemieckiego lub jego popleczników,
  (5) nosi nazwisko o brzmieniu niepolskim,
  (6) nosi nazwisko, które ma formę imienia,
  Art. 9 ustęp 1 zobowiązywał:

  (1) Władza orzekająca zarządza wpisanie zmiany nazwiska do ksiąg urodzeń i małżeństw na marginesie aktu stanu cywilnego, a także zawiadamia właściwe według miejsca zamieszkania i pobytu danej osoby władze, prowadzące ewidencje ludności i ewidencje wojskową, oraz właściwą władze skarbową ponadto zaś władze prowadząca rejestr karny.
  (2) Władza orzekająca poda o zarządzonej zmianie nazwiska do publicznej wiadomości na koszt osoby interesowanej w drodze ogłoszenia w poczytnym piśmie miejscowym.
  W punkcie 3 art. 9 KRN „wymyśliła”, że: Władza orzekająca zaniecha wpisu zawiadomień oraz ogłoszenie przewidzianych w ustępie (1) i (2), jeżeli a tym przemawiają ważne powody. W praktyce ostatni przepis nakazywał prowadzenie procedury zmiany nazwisk pod klauzulą „tajne”. Wniosek o dokonanie zmiany nazwiska w sposób tajny stał w oczywistej sprzeczności z art. 6 niniejszego dekretu, który nakazywał zbadanie pobudek, z jakich strona ubiegała sie o zmianę. W jednym z zapytań UW w Łodzi pytał w 1946 roku MAP – jak można zbadać przesłanki do zmiany nazwiska, jeżeli cała procedura nakazywała zachowywanie tajności, tzn. nie można było przeprowadzać żadnego wywiadu środowiskowego. Podanie o zmianie nazwiska mogły składać również obywatele przebywający poza granicami.
  W artykule 2 ustęp (2) dekretu ustawodawca zastrzegł następujące prawo:

  Minister Administracji Publicznej może zastrzec sobie w drodze rozporządzenia orzekanie o zmianie nazwisk na obszarze całego Państwa lub niektórych województw, na stałe lub na czas określony, co do wszystkich spraw lub niektórych kategorii (typów) zmian.
  W efekcie w dniu 7 grudnia 1947 roku wydano rozporządzenie, które mówiło:
  1. Zastrzega się MAP, a na obszarze Ziem Odzyskanych Ministrowi Ziem Odzyskanych orzekanie o zmianie imion i nazwisk:
  a) żołnierzy pozostających w czynnej służbie wojskowej, jeżeli prośby ich o powyższą zmianę popiera ze względu na interes służby Minister Obrony Narodowej b) osób, które ubiegając się o zmianę, powołują się na istnienie ważnych powodów uzasadniających zaniechanie zarządzenia wpisu, zawiadomień i ogłoszeń przewidzianych w art 9 ustęp 1 i 2 dekretu z dnia 10 listopada 1945 r. o zmianie i ustalaniu imion i nazwisk.
  Dla osób ubiegających się o zmianę nazwiska w trybie art. 3 ustęp 2 , tj: „…w okresie czasu od dnia 1 września 1939 roku do dnia 9 maja 1945 r. przybrał inne nazwisko (pseudonim wojskowy), pełniąc służbę w Wojsku Polskim, armii sprzymierzonej, polskiej formacji wojskowej, oddziale partyzanckim niepodległościowo – demokratycznym, grupie bojowej, organizacji niepodległościowo – demokratycznej, prowadzającej walkę z najeźdźcą niemieckim i wypełniał gorliwie swe obowiązki, stosowano art. 18 powyższego dekretu, który mówił, że:
  – Dla osób, które przybrały inne imie lub nazwisko w czasie pełnienia służby w Wojsku Polskim w okresie 1 września 1939 do 9 maja 1945 r, do uznania zmiany imienia lub nazwiska za prawnie dokonane wystarczające jest zaświadczenie o zmianie wydane przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

  Taka delegacja wydana dla MON pozwalała wewnątrz LWP przeprowadzić zmianę nazwisk wszystkim tym żołnierzom, którzy wstępując do tworzonych w Związku Radzieckim armii polskich przyjmowali, a następnie w czasie całej służby używali nieprawdziwych nazwisk. Taka sytuacja pozwalała dodatkowo zataić skalę zmian nazwisk oraz pochodzenia, przy czym istotnym jest to, że przez wiele lat zmiana nazwisk była tajemnicą państwową.
  Podobne zasady były stosowanie również począwszy od 1920 roku, tj. w oparciu o ustawę z dnia 11 maja 1920 w przedmiocie uznania nazwisk przybranych w wojsku. Zmiany nazwisk dokonywał Naczelnik Państwa na wniosek MON.
  Przeprowadzona w rożnych archiwach państwowych kwerenda pokazuje, że prawie całość dokumentacji dotyczącej zmiany nazwisk została wybrakowana. Taka sytuacja występuje w szczególności przypadku Zarządu Miejskiego w Łodzi oraz Warszawy, gdzie do 1950 roku nie zachowała sie żadna dokumentacja zmiany nazwisk. W Łodzi nie zachowała się w tym zakresie również żadna dokumentacja sporządzona przez Urząd Wojewódzki.
  Można było domniemywać, że jakaś dokumentacje dotycząca zmiany nazwisk oraz nadania obywatelstwa, szczególnie w tych sprawach, gdzie właściwość przejęło MAP, posiada obecne MSWiA. Ministerstwo rządzone przez Dornbauma odpowiedziało, że takiej ewidencji nie posiada.
  Istotnym jest też to, że od 1945 roku, w żadnym spisie powszechnym nie było pytania o narodowość. Z tego co udało się ustalić ostatni spis powszechny miał zawierać takie pytanie, jednakże punkt ten nie znalazł się w ankiecie spisowej. Teraz miałoby się to zmienić, tyle tylko, że następny spis zapewne będzie za dekadę.
  Pisemna odpowiedz może jednak nie być prawdziwa, bowiem na pierwsze ustne zapytanie o zespoły MAP nieprzekazane do Archiwum Akt Nowych bądź IPN, odpowiedz udzielona przez pracowników archiwum brzmiała: „…w archiwum MSWiA znajduje sie cała „narodowościówka” i dokumentacja zmiany nazwisk”. Co się więc stało, że z upływem tygodnia odpowiedź jest całkowicie przecząca?

  Czy nadal nie nadszedł czas ujawnienia tego, ile faktycznie osób pochodzenia żydowskiego mieszka w Polsce? Kto i z jakiego powodu w sposób przestepczy wykazywał zamiar oraz go realizował, zmiany struktury społecznej Państwa Polskiego?

  Podaję na początek przykłady zmiany nazwisk:
  1. Szabat na Skowroński
  2. Formel na Wielchorski
  3. Beben na Boguszweski
  4. Nysan na Kołodziejczyk
  5. Kozioł na Tarnowski
  6. Wurst na Rostocki
  7. Baran na Baranowski
  8. Iboda na Orłowski
  9. Kąty na Kurchowski
  10. Gacek na Gacki
  11. Koza na Kowalski
  12. Eizenberg na Ruchocki
  13. Włosek na Wirski
  14. Kaufmann na Świerczyński
  15. Kugelhaus na Sabat
  16. Rachinger na Dąbinski
  17. Jaworek na Jaworski
  18. Byk na Liszczynski
  19. Łukomiec na Olkuski
  20. Duetschberger na Walewski
  21. Proboszcz na Orski
  22. Mann na Mutowski
  23. Weisberg na Górski
  24. Schengel na Skowronski
  25. Kita na Krzywinski
  26. Feigenblat na Fabjanski
  27. Sommer na Wajchat
  28. Goldman na Gorski
  29. Musko na Baranski
  30. Karp na Janiszewski
  31. Abracham Mojszesz Herling – Grudziński na Maurycy Herling Grudziński
  32. Szneider Jakub na Werpachowski
  33. Artmann na Zaradecki
  34. Lichtson na Lachowicz
  35. Cetynbaum Jankiel na Nowak Tadeusz
  36. Dzwonek na Jasinski
  37. Baran na Barski
  38. Weiknecht na Branski
  39. Bojgen na Stadnicki
  40. Wierzak na Chrzanowski
  41. Gold na Hartnarek
  42. Kretberger na Orlicz
  43. Rosenberg Jozef na Jozef Nowak – Prezydent miasta Lodzi z dnia 27.08.1947 r
  44. Stolzman na Strzelecki
  45. Finkelsztein na Machlewicz
  46. Glueksman na Gaszynski
  47. Weinberg na Golewski
  48. Lanzman na Cewinski
  49. Szerman na Mizynski
  50. Tejerstain Jakub na Wilczak
  51. Frid na Glowacka
  52. Roseberg na Rozewinski
  53. Beckermann na Piekarski
  54. Cukier na Swoboda
  55. Widgor na Antos
  56. Ajzenberg na Orłowski
  57. Baum na Dzewinski
  58. Zeigenbaum na Baranska
  59. Szain na Januchta
  60. Spilforgelc na Kądrebski
  61. Grossmann na Lukaszwicz
  62. Kreps na Synowiecki
  63. Szwarc ma Synowiecki
  64. Byk na Staniszewski
  65. Zingermann na Nowakowski

  GRUENBAUM na SIEROCINSKI, (wniosek złożony w UW w Kielcach dnia 27 czerwca 1946 r., zmiany dokonał UW w Katowicach 27 listopada 1946 r., pochodził z Częstochowy. PRAM III 18/63/46). Ta osoba to były zastępca powiatowego UB w Kielcach, działający w okresie tzw. Pogromu Kieleckiego.
  ZOBERMAN Freida (ur. Sandomierz), córka Szyji i Matki z domu Kupferbaum, próbowała zmienić nazwisko na Jagiełło, ale MAP zgodziło się na nazwisko JAGŁO.

  KRAKÓW
  1. Goldberger na Rakowiecki
  2. Goldfischer na Skalski
  3. Grutz na Lepiński
  4. Gruebel na Szymański
  5. Grens na Gąsiorowski
  6. Grob na Grabowski
  7. Gutentag na Rzonca
  8. Goldman na Biała
  9. Gotlieb na Skowron
  10. Goldman na Godlewski
  11. Gryenberg na Gawroński
  12. Glanz na Poleski
  13. Greunwald na Makowicz
  14. Goldberg na Przeworski
  15. Goldberg na Gelewski
  16. Gunsberg na Zdrojewski
  17. Gotlieb na Magwa
  18. Galitz na Galica
  19. Goldyk na Godlewska
  20. Grunhaut na Gerlach
  21. Glieksmann na Zarecki
  22. Goldberg na Zarecki
  23. Goldberg na Radwanski
  24. Goldmann na Galik
  25. Golger na Skowroński
  26. Goldber na Lubański
  27. Goldberg na Żak
  28. DATTNER na Kozłowski – adwokat
  29. Elenberg na Skowroński
  30. Ehrenreich na Zarebiński
  31. Elenberg na Skanski
  32. Englard na Roztworowski
  33. Engelhard na Szeczepański
  34. Eisenbach na Rynarowicz
  35. Epstein na Paszkowski
  36. Eibenschutz na Mańkowski
  37. Fischer na Zawadzki
  38. Feller na Pichurski
  39. Frideker na Borkowski
  40. Fouerman na Pogorzelski
  41. Futterwat na Guszlewicz
  42. Faeber na Łącki
  43. Fundmann na Lebowiecki – Adwokat
  44. Finkelstern na Filanowski
  45. Fuerstein na Zalewska

  oraz ok. 1.000 dalszych przypadków, które zostaną podane w późniejszym okresie.
  Nadto Urząd Wojewódzki w Katowicach jedynie w latach 1946 do 1948 zanotował ok. 10 tyś przypadków zmiany nazwiska. Natężenie wniosków było tak duże, że UW musiał zaciągnąć w MAP pożyczkę na zatrudnienie dalszych pracowników. Dzielnicowa RN dla Żoliborza, miejsce zamieszkania Kaczyńskich, tylko w ciągu jednego roku dokonał zmiany nazwiska dla około 200 osób, w tym rodziny Lityńskich.

  Główną przesłanką zmiany nazwiska było to, że żydowskie nazwiska miały niemieckie brzmienie, których się wstydzono. Przypadek adwokata Dattnera z Krakowa pokazuje jednak to, że chciał on ukryć swoje żydowskie pochodzenie. Był też przypadek spikerki Polskiego Radia pochodzenia żydowskiego, która zmieniała nazwisko na Wysocka, której wniosek był powodowany zamiarem ukrycia prawdziwego pochodzenia.
  O tym procederze zostaje poinformowana Rada Europy oraz Parlament Europejski.

  Więcej : http://archiwaipn.hvs.pl

  Polubione przez 1 osoba

 8. zorbaG22

  Dobrze, że to wrzuciłeś.
  Niech Polacy wiedzą coraz więcej o Ojcach Założycielach Solidarności którzy przetrwali czasy Gomułki i Gierka konspirując przeciw Polakom w różnych żydowskich stowarzyszeniach.
  Znamienne jest że ich potomkowie z PiSu “rozliczają” polskie służby z czasów polskiego PRL ale nie dotykają służb żydowskiej RP z lat 1944-52 czyli swoich tatełe.
  Znamienne także że ilekroć USA ma dla Polski zadanie większej wagi “wybory wygrywa” ta sama klika rocznik 1947-49 lub ich synełe. Bardzo sprawną strukturę stworzyli w Polsce plus watykańsko-żydowskie wsparcie. Chyba tym razem Polacy wydali na siebie wyrok.
  Skoro 6 milionów ofiar w czasie II wojny poświęcone na żydowskie rozgrywki między zachodem a Rosją nie nauczyło myślenia to już nic nie pomoże.
  Jak tylko zachód zorientował się że Stalin będzie się trzymał koncepcji “socjalizmu w jednym kraju”, tzn. zaczął przywracać carskie struktury wojskowe, rosyjskich urzędników oraz inne wartości narodowe czyli jasno wskazał – żydowskie łapy won z Rosji – leniniści i trockiści na całym świecie zaczęli tworzyć inne monstrum które zaprowadzi na świecie permanentną rewolucję, jeszcze nazwy nie mieli, teraz wiemy że to Amerykańska Demokracja.
  W każdym razie działacze już byli gotowi, niestety wykluwali się w Polsce, Retinger twórca Unii, Kołakowski twórca teoretycznych podstaw Rewolucji Solidarności i całego ciągu puczów w krajach Europy środkowo-wschodniej aż do zlinczowania Jugosławii.
  Wojtyła zgłębiał w tym czasie pisma Bławatskiej i propagował kościelny New Age, jedną światową religię dla gojów na podłożu judaizmu.
  Strach pomyśleć co o Polakach napiszą podręczniki historii za 50 lat no i jak nam wkrótce “podziękują” sąsiedzi, ci od południa i wschodu bo zdychające USA na pewno odpali wojnę w Europie.

  Polubione przez 1 osoba

 9. Franz

  Antysystemowcy przeciwko NATO – wspólne oświadczenie:
  http://xportal.pl/?p=24991

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s