Wybory parlamentarne w Syrii

Syria_wybory2016

W syryjskich wyborach parlamentarnych, które odbyły się w środę 13.04.2016 r. na obszarach kontrolowanych przez rząd syryjski, wygrała partia BAAS  prezydenta Baszara al-Asada – ogłosiła w niedzielę na konferencji prasowej komisja wyborcza . Wyborów tych nie uznają opozycja i Zachód.

Partia Baas, czyli partia prezydenta, i jej sojusznicy, którzy razem tworzą formację „Unia Narodowa” zdobyli – jak przewidywano – większość w liczącym 250 miejsc parlamencie.

Do parlamentu wejdzie 200 kandydatów „Unii Narodowej” – poinformował bliski rządowi dziennik „Al-Watan”.

Jak podano spośród    8834994  mających prawo głosowania, głosowało 5085444 osób, frekwencja wyniosła zatem 57,56%

O mandaty w parlamencie ubiegało się około 3,5 tys. kandydatów zaaprobowanych przez władze w Damaszku; 7 tys. kandydatur zostało wcześniej odrzuconych.

Wybory parlamentarne w Syrii odbywają się co cztery lata Rząd w Damaszku podkreśla, że głosowanie było zgodne z obowiązującą konstytucją i nie ma związku z odbywającymi się w Genewie pod auspicjami ONZ negocjacjami mającymi doprowadzić do uregulowania konfliktu zbrojnego, który trwa od 2011 roku.

Jednak syryjska opozycja zwraca uwagę, że przeprowadzenie wyborów parlamentarnych negatywnie wpłynie na przebieg rozmów i zagraża funkcjonowaniu kruchego zawieszeniabroni, które osiągnięto dzięki mediacji Rosji i USA.

W środowym głosowaniu mogli po raz pierwszy wziąć udział żołnierze. Lokale wyborcze otwarte były tylko w miejscach, nad którymi kontrolę sprawuje rząd w Damaszku – znajdowały się w 12 z 14 prowincji.

Możliwości głosowania pozbawieni byli mieszkańcy prowincji Ar-Rakka, opanowanej przez Państwo Islamskie (IS,) oraz Idlib kontrolowanej przez powiązany z Al-Kaidą Front al-Nusra.

Na podstawie:

http://sana.sy/ru/?p=70381%20%20;  http://fakty.interia.pl/swiat/news-baas-wygrywa-wybory-w-syrii-zachod-nie-uznaje-wyniku,nId,2186357#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Reklamy

12 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

12 responses to “Wybory parlamentarne w Syrii

 1. partyzant

  http://www.bibula.com/
  „Pismo niezależne”

  To kiedyś była faktycznie normalna strona, teraz tam wejdźcie i zobaczcie tytuły widzicie coś znajomego 🙂

  Parchy przejmują wszystko i uśmiercają pod kato płaszczem.

  Polubione przez 2 ludzi

 2. Armia USA bada nową taktykę wojsk rosyjskich

  Amerykańska armia powołała komisję ad-hoc, która ma rozpracować nową broń oraz nowe taktyki rosyjskich kolegów.

  Rosyjska armia od dwóch lat posiada nową broń, którą wypróbowano najpierw na amerykańskim wojsku [1], a później we wrześniu 2015 roku w walkach zarówno na terenie Syrii, jak i Ukrainy. Broń ta umożliwia zastosowanie nowych taktyk walki. W operacjach wojskowych w Syrii oraz na Ukrainie rosyjscy wojskowi i doradcy osiągnęli dużo lepsze wyniki niż ich amerykańscy koledzy [2].

  Armia USA utworzyła z tego powodu grupę zadaniową pod kierownictwem generała Herberta R. McMastera do rozpracowania rosyjskiej taktyki nowej generacji. W związku z tym wiele misji wysłano już do Syrii i na Ukrainę.

  Dwa lata po pierwszej demonstracji umiejętności rosyjskiemu lotnictwu udało się wyłączyć system komputerowy dot. rozkazów i kontroli na amerykańskim okręcie USS Donald Cook. Myśliwiec Suchoi i helikopter, nie narażając się na niebezpieczeństwo, mogły się zbliżyć do tego okrętu na tyle, aby ośmieszyć jego załogę. Rzecznik prasowy Białego Domu sugerował, że ta akcja była nieodpowiedzialna oraz zapewnił, że jego państwo celowo nie zestrzeliło rosyjskich samolotów.

  Polubienie

 3. pnch

  Wzgorza Golan pojda za Donbas i po temacie.

  Polubienie

 4. partyzant

  NIE dla wojny z Syrią! Poznaj prawdę o Assadzie!
  18 Kwiecień 2016

  Prezentujemy video, które ma na celu chociaż częściowe zdementowanie manipulacji, kłamstw i półprawd dotyczących sytuacji Syrii rządzonej przez Partię Baas i prezydenta Baszara al-Assada. Czy wiedziałeś, że al-Assad to protektor chrześcijan i orędownik tolerancji religijnej? Czy wiesz, że tzw. “pokojowi demonstranci” występujący przeciw jego “reżimowi” to tak naprawdę terroryści i fundamentaliści islamscy, którzy zamordowali ponad 1000 żołnierzy i policjantów syryjskich, a także podrzynali gardła ludziom popierającym Assada na ulicach Damaszku? Czy wiesz, że obalenie Assada i rządów Partii Baas oznaczać będzie etniczną czystkę syryjskich chrześcijan? Czy już teraz wiesz, jak dalekie od prawdy są doniesienia również naszych, polskojęzycznych mediów?

  http://www.wicipolskie.org/?p=17260

  Polubienie

 5. zorbaG22

  W Syrii jeszcze mają wybory, nie dotarła „demokracja” ze swoim szoł wyborczym dla nierozgarniętych – a nowy zarządzający zaklepany 2 lata przed „wyborami”.
  Właśnie się zastanawiam czy żydoPiS dotrwa do półmetka bo taki pogrom antypolski robią że najwyższy czas ustąpić miejsca jakiejś fasadzie z PO, Nowoczesnej czy Kukizowa.
  Jak ustawy zaczną działać to będzie na polskojęzycznych leszczy a nie na agenturę. Ciemny lud i tym razem kupi a agentura USRaela się nie zdemaskuje.
  Ja tam obserwuję od 1989 kolejne wejścia czołówki koszernych z ZWS i ich dokonania, widać że mają najwyższe uprawnienia nadane przez właścicieli Polski. Pozostałym wyrobnikom wolno co najwyżej nakraść po pachy i złapać posady dla krewnych i znajomych. Do grubszych rzeczy za krótkie rączki, tu PiS rządzi.

  Polubienie

 6. partyzant

  Syria: Zerwanie rozmów pokojowych
  on 20 kwietnia 2016

  Zbrojne ugrupowania syryjskiej „umiarkowanej opozycji” zerwały rozmowy pokojowe, prowadzone z władzami Syrii w Genewie za pośrednictwem ONZ.

  W wywiadzie dla promującej „syryjską opozycję”, a sponsorowanej przez Zjednoczone Emiraty Arabskie stacji Orient TV przewodniczący tzw. Wysokiego Komitetu Negocjacyjnego, George Sabra, ogłosił bezterminowe wstrzymanie rozmów. Mówił też o poważnych zastrzeżeniach wobec postępowania USA, które naciskają na prowadzenie negocjacji, choć strona rebeliancka nie otrzymuje nic konkretnego. Wreszcie wezwał zagraniczne mocarstwa do zaopatrzenia „syryjskiej opozycji” w jeszcze więcej broni.

  Wcześniej, 18 kwietnia, „syryjska opozycja” oskarżyła przedstawicieli ONZ o sprzyjanie władzom w Damaszku i wezwała „Wysoki Komitet Negocjacyjny” do zajęcia ostrzejszego stanowiska wobec półśrodków propagowanych przez stronników reżimu.

  http://xportal.pl/?p=25107

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s