Katastrofa na kierunku rosyjskim

Waszczykowski 2.jpg

Walka z Rosją toczy się na płaszczyźnie silnie wzmożonej propagandy, coraz bardziej prymitywnej, a także poprzez realizowanie działań wewnątrz, takich jak wojna o pomniki i na zewnątrz, jak wykrzyczane na cały świat pragnienie sprowadzenia baz NATO na stałe do Polski.


Konstatowanie po raz kolejny, że rząd PiS prowadzi politykę antyrosyjską byłoby truizmem i banałem. Niemniej, dla kronikarskiego obowiązku i z myślą o potomności należy odnotowywać, a nawet więcej, uważnie przyglądać się zaawansowanym stadiom rusofobii obecnego układu władzy. Zaiste, jest się czemu przyglądać.

Stosunek pisowskiego czynownictwa do Rosji jest wielopłaszczyznowym wyrazem opętania zupełnie już irracjonalną nienawiścią do wszystkiego, co rosyjskie, w każdym czasie i pod każdym pozorem. Czy Polska PiS prowadzi jakąkolwiek politykę wobec Rosji? To pytanie najbardziej retoryczne z retorycznych. Tak, prowadzi, o ile za politykę uznamy prymitywne walenie w bęben pod hasłem „Bić Rucha!”. Pretekst? Każdy jest dobry, ale najlepszym jest sam fakt istnienia Rosji. Ci ludzie, którym aż się trzęsie głos, z – jak im się wydaje – patriotycznego uniesienia, kiedy mówią o Rosji, nawet nie zdają sobie sprawy z ciężaru przygniatającego ich kompleksu byłego niewolnika. Stąd ta hiperpatriotyczna słowna papka będąca mieszaniną nieznośnego patosu i cierpiętnictwa.

To wyraz zewnętrzny tej „polityki”. A treść? Czy ma ona jakiś dalekosiężny, czy choćby bliski do osiągnięcia cel? Nic z tych rzeczy. Cała jej treść zamyka się w słowach „nie o to chodzi, by złapać króliczka, ale by gonić go”. Stąd to ciągłe jątrzenie, obowiązkowe docinki w stronę Rosji nawet przy najbardziej neutralnych tematach w programach informacyjnych, ale przede wszystkim – budowanie atmosfery jakiegoś monstrualnego zagrożenia ze strony Rosji. Jakie będą skutki tej rażącej nieodpowiedzialności?

Najpierw ulegną rozluźnieniu ostatnie istniejące jeszcze połączenia faktyczne między naszymi krajami, a w końcu obecna władza doprowadzi do zerwania stosunków, być może po cichu, w drodze ich całkowitego, naturalnego zamrożenia na każdej płaszczyźnie. PiS miał szansę dokonać – nomen omen – dobrej zmiany, bo przecież, jak słusznie zauważył w najnowszym wywiadzie dla Onetu ambasador Rosji Siergiej Andriejew, to ekipa Donalda Tuska i Ewy Kopacz zaczęła zamrażać nasze stosunki wzajemne w imię walki o Ukrainę – ale nadzieją podniecany PiS wszedł z całą mocą w buty poprzedników na drogę tryumfu albo zgonu.

Walka z Rosją toczy się na płaszczyźnie silnie wzmożonej propagandy, coraz bardziej prymitywnej, a także poprzez realizowanie działań wewnątrz, takich jak wojna o pomniki i na zewnątrz, jak wykrzyczane na cały świat pragnienie sprowadzenia baz NATO na stałe do Polski, o Smoleńsku już nawet nie wspominając. Zwłaszcza na arenie międzynarodowej towarzyszą tym działaniom wypowiedzi pełne przekonania o własnej potędze, trącące butą. Nie chcę już „znęcać się” nad osobą i działaniami ministra obrony narodowej, który w swym uwielbieniu dla USA i NATO nie zauważył momentu, w którym w swej nadgorliwości w komplementach na rzecz zachodnich partnerów, stał się lustrzanym odbiciem co bardziej lizusowsko nastawionych do ZSRR dygnitarzy PRL.

Ale spójrzmy na wypowiedź doradcy prezydenta Dudy p. Krzysztofa Szczerskiego w związku ze zbliżającym się spotkaniem Rady NATO-Rosja. Zaczyna dobrze – „jesteśmy przeciwni izolowaniu Rosji”. Ale, ale, porzućmy nadzieję, dalej już to samo, co zawsze – „co nie oznacza, że jesteśmy zwolennikami zniesienia sankcji”. I obowiązkowe – „Polska zgodziła się na posiedzenie Rady pod warunkiem, że jego tematem numer jeden będzie kwestia Ukrainy”. No, naturalnie, prawda. W końcu może p. minister ma trochę racji. Jak się wyrzuciło w błoto 4,5 miliarda złotych przekazując je międzynarodowym gangsterom „rządzącym” obecnie Ukrainą, to nie ma się co dziwić tej trosce… Ale to tylko moje domysły, dalej p. Szczerski wyjaśnia:

„Chodzi o to, by wznowić kanał komunikacji, by strona rosyjska uzyskała od NATO jasną, czytelną odpowiedź na to, że NATO jest Sojuszem, który będzie dbał o bezpieczeństwo swojego najbliższego otoczenia. NATO ma obowiązek powiedzenia partnerom rosyjskim, że pokój na Ukrainie to element oczywistego zainteresowania samego Paktu”.

To bardzo interesująca koncepcja, przy tym niezwykle komfortowa dla NATO. Oto, mamy od 25 lat do czynienia z procesem zbliżania się NATO do granic Rosji, i w tej sytuacji Sojusz ma dbać o bezpieczeństwo swojego najbliższego otoczenia?! Czyli Ukrainy, Białorusi, Mołdawii, Kaukazu itd. Cóż, jeżeli polscy i niektórzy zachodni politycy wyobrażają sobie, że wobec takiego postawienia sprawy znajdą w stronie rosyjskiej partnera, to grubo się mylą. Oczywiście, być może, że się nie mylą, ale robią to celowo. Wówczas jednak powinni nie ukrywać się za frazesami o bezpieczeństwie, tylko powiedzieć, że chodzi im o zdominowanie Rosji. Ale tego wprost nie powiedzą, bo to nie ładnie wygląda w mediach. Jest to tymczasem polityka prowadząca do eskalacji nowej zimnej wojny i do realnego zagrożenia wojną rzeczywistą o zasięgu światowym.

Swoje dołożył również niezawodny na kierunku rosyjskim p. minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski. Na odbywającym się w Bratysławie posiedzeniu Global Security Forum stwierdził, że „ewentualne stacjonowanie zachodnich wojsk w Polsce nie jest prowokacją wymierzoną w stronę Rosji. To nie obecność wojsk byłaby prowokacją wymierzoną w stronę Rosji, ale to właśnie jej brak zachęcałby do działań, jakie widzieliśmy, chociażby ostatnio na Bałtyku (i jeszcze to pragnienie wyartykułowane przez ministra – obecność, obecność i jeszcze raz obecność)”.

Oczywiście, nie jest to żadną prowokacją, tak jak nie byłyby prowokacją rosyjskie bazy w Meksyku i pływające sobie dla sportu rosyjskie niszczyciele w odległości 70 km od Nowego Jorku. Ale – zapomniałem – exceptional country rządzi się innymi prawami.

W ten sposób rusofobi prowadzą nas prostą drogą do katastrofy geopolitycznej. Chcą radykalnego zaognienia stosunków z Rosją, a żeby dopełnić obrazu, to właśnie z Polski pragną uczynić państwo frontowe. Jest to całkowite zaprzeczenie nie tylko endeckiej koncepcji polityki międzynarodowej Polski, ale i każdej innej, której celem jest pokojowe współistnienie wielkich, średnich i małych państw.
Dzieje się to wszystko w sytuacji, w której Rosja od lat zachowuje się na arenie międzynarodowej, jak przystało na cywilizowane państwo, broniąc jedynie swojego najbliższego przedpola przed zuchwałą bezczelnością zachodnich „partnerów”, zaś na zewnątrz, tj. do Syrii wchodząc jedynie na wyraźną prośbę jej legalnych władz. I nie zagraża Polsce…

Nie twierdzę, że Rosja jest wzorcem cnót wszelakich, niemniej porównanie działań USA realizujących koncepcję światowego hegemona wypada dla kraju za Atlantykiem wysoce niekorzystnie. Politycy, którzy pragną widzieć Polskę jako kolejny stan USA powinni to głęboko przemyśleć, a nie chować się za kurtyną hałaśliwych, ale pustych frazesów.

Adam Śmiech
Fot. Wikipedia Commons

Myśl Polska, nr 17-18 (24.04.1.05.2016)

za: http://mysl-polska.pl/853

Reklamy

35 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

35 responses to “Katastrofa na kierunku rosyjskim

 1. Metro

  To jest mocne: https://www.youtube.com/watch?v=CVjr7yaiVCw

  Warto to chyba rozpropagować. PiSlamiści ostro dążą do wojny, to chyba wyraźnie widać. Nie wiem czy da się to zatrzymać.

  Polubienie

 2. nana

  Otworzylo mi się, choć klikałam co innego, no to przeczytalam i napiszę, co o tym sądzę.
  Po pierwsze zdanie „Nie twierdzę, że Rosja jest wzorcem cnót wszelakich” – jest absolutnie bez sensu. Autor jak widać chce zająć jakieś stanowisko jednocześnie żadnego nie zajmując.
  O co chodzi tak naprawdę z tą Rosją?
  Na moje oko wygląda to tak, że europejska część Rosji, Inflanty oraz Polska i była NRD to obszar, jaki zamieszkiwali Słowianie w czasach swojej potęgi i jedności słowiańskiej.
  Polacy co prawda maja nas/no, to mają w głowach i upierają się, żeby Rosjan z wyższością pouczać, ale jak widać Rosjanie, Polacy i inni Słowianie to jeden Naród, Naród Słowiański. Podzielony co prawda, nazwany przez katolickich „misjonarzy” inaczej, ale my stanowimy jedność. I okazało się, że gdy działamy w porozumieniu i po jednej linii, możemy stawić czoła wszelkim wrogom bardzo skutecznie i ich pokonać.
  Czego dowodem nasze, słowiańskie zwycięstwo w II. wojnie światowej Polacy oddzieleni od ZSRR, czyli swoich Braci Słowian, padli ofiarą Niemców. Gdyby Polakom wówczas udało się zawrzeć przymierze ze Związkiem Radzieckim, być może wcale nie byłoby żądnej II. wojny światowej. Po prostu układ sił byłby taki, że wojna w formie, w jakiej miała miejsce, byłaby niemożłiwa.
  Więc ci, którzy „winią” za II. wojnę Polaków mają poniekąd rację.
  Obowiązkiem Polaków było zrozumienie swojej pozycji zarówno narodowej jak i politycznej, i zgodne z tym działanie.
  Dlatego tyle wysiłku wkładają państwa zachodnie w oderwanie całkowite i zlikwidowanie w naszej świadomości narodowej wszelkich związków z Braćmi Rosjanami.
  Wysiłki zachodu są coraz bardziej brutalne, ponieważ czas im ucieka, jako że juz zbyt długo trwa pokój w Europie, czyli Słowianie nie są wykrwawiani
  .
  Częśćiowo zachód rozwiązał ten problem zmuszajac Polaków do masowej emigracji do krajów anglosyskich – w których Polacy chętnie i dobrowolnie się wynarodowiają.
  Ale jak widać substancja podstawowa naszego Narodu ma jeszcze bardzo ścisłe związki pamięciowe z Braćmi Słowianami. Stąd masowe bezrobocie Polsce w celu upodlenia Polaków nędzą jak w czasie okupacji niemieckiej.
  Nie udaje się też moralne zdegenerowanie Polaków, co jest poważną przeszkodą dla zachodu by zepchnąć Polaków na dno.
  Mimo wszystkich ataków, poczynając od forsowania burdeli i poronografii po fizyczne unicestwianie Polaków z braku środków na życie okazuje się, że nas, Polaków-Slowian, wcale nie jest łatwo pokonać.
  Jest w nas jakaś tajemnicza, ukryta i jeszcze nieuświadomiona przez nas siła, która chroni nas przed totalną zagładą.
  Siłą tą jest kolektywna pamięć o naszej przeszłości; jest nią intuicjyjne przeczuwanie naszych prawdziwych korzeni i naszych prawdziwych Bogów – będących aspektem Boga Wszechmogącego, a pomagających nam we wszystkich życiowych okolicznościach. Widać, że katolicyzm miał ludzi, Słowian, zniechęcić do Boga, ponieważ forma Boga prezentowana przez ktatolików urąga zdrowemu rozsądkowi i nie ma z Bogiem Prawdziwym nic wspólnego.
  Znowu mi wychodzi dużo, no to kończę, bo zasadnicze już napisałam.
  PS
  jak widać, za „obrażanie żydów” aż tak nie ścigają jak za budzenie świadomości narodowej Polaków, co robię ja – według niektórych czytajacych moje komentarze.
  Czas siewu mam, a wciąż zimno i czekam z buraczkami na cieplejsze dni. Ale ziemniaczki, dwa rządki, posadziliśm pod folią i już pięknie wzeszly. Rzodkiewka też, ale to przecież oczywiste.
  Bóg stworzył dla ludzi na Ziemi Matce raj. Ludzie za sprawą podszeptów demonów zrobili z tego raju piekło.
  Czas zrozumieć, co należy zostawić, a co odrzucić. Rosjanie pokładają w Bogu wielką nadzieję i Bóg im tą nadzieję reflektuje otaczając Rosjan opieką.
  Polacy odwrócili się od Boga i jeżeli się modlą, to nie z miłości do Niego, lecz ze strachu przed Nim. To jest błąd.
  Widać, że Bracia Rosjanie czekają na to, by się Polacy opamiętali. Gdy tak się stanie, to sytuacja na świecie znacznie się ustabilizuje.
  Biorąc na rozum, jeżeli PiS działa przeciw Polakom i Polsce i tenże PiS szczuje na Rosjan, to co powinien nam mówić nasz rozum? Nasz rozum powinien nam mówić, że antypolski PiS czuje ze strony Rosji zagrożenie, ale Rosja jest sprzymierzeńcem Polaków, ponieważ Rosjanie są naszymi Braćmi – Słowianami.

  Polubione przez 4 ludzi

  • korczma

   Nana odp mi na jedno :
   Czesi to też Słowianie . Byłem tam 3 lata – praca w fabryce . Naprawdę stoją na wyższym poziomie od nas , bawią się naprawdę jest pyszne piwo i jedzenie , działa przemysł , ludzie dobrze zarabiają , niskie bezrobocie . Czesi nie jezdzą do Niemiec czy Anglii , aby tam podcierać dupę ludziom . Większość z nich to ateiści . Mają super TV duzo sportu , super hazard legalny po prostu coool . Tylko u nas wszystko jest smierdzącą dupą bo wszyscy sie uwzieli na Polaków .

   Polubienie

   • korczma

    A Czeszki jakieś to piekne kobiety a jakie w te klocki są cudne . Tego do końca zycia sie nie zapomina .

    Polubienie

   • Mosze, ale to nie w Czechach żyło 80 procent wszystkich żydów świata (tych potencjalnych noblistów i geniuszy od wszyskiego) tylko na terenach Polski, doprowadzając do upadku moją Ojczyznę a w konsekwencji do zaborów.

    Polubienie

  • Podstawowym celem ż. Agentów Wpływu jest rycie, judzenie i napuszczanie na siebie gojów (vide Majdan, Charlie Hebdo) tak by doprowadzać do ruchawek, rewolucji i wojen domowych gwarantujących zbrodnie i wieczny chaos diametralnie osłabiający wrogów Izraela, odsuwając jednocześnie uwagę świata od ż. A.W., tego śmiertelnie groźnego pasożyta.

   Polubienie

  • Żydzi kombinują na wszystkie strony. Albo namawiają do WOJNY wmawiając gojom, że Rosja jest słaba (więc jest okazja), albo żydzi wzywają do WOJNY totalnej z Rosją, wmawiając gojom, że Rosja jest zbyt silna i groźna wiec należy ją powstrzymać.

   Wzywanie przez polskich żydów typu Anne Applebaum czy Michnik do wojny TOTALNEJ z Rosją potwierdza powyższe.

   Polubienie

   • partyzant

    Kurczak kretynku to twój poziom 🙂

    -Słuchaczka RM: – Dobrze, że Ojciec Święty nie jezdzi tramwajami, bo jak by zobaczył, że dziewczyna siada chłopakowi na kolanach i całuje się z nim, to by musiał pomyśleć tylko jedno: No ku**a jakaś zwyczajna.

    -Telefon do RM: – Ojciec mówi o pornografii, a może zaczęlibyśmy jej zwalczanie od kościołów, od tych kobiet, które przystępują do komunii w spódniczkach tak krótkich, że im cały interes widać, a kapłan, zamiast to przez mikrofon zganić, to tylko się oblizuje.

    -Słuchaczka RM: – Idę sobie ulicą, patrzę, a tu takie szesnastoletnie ku… wkładają za wycieraczki samochodów ulotki agencji towarzyskich. Patrzę za chwilę, a jedną taką ulotkę wyciąga nasz ksiądz proboszcz. No to pytam się jego, po co mu ona. A ksiądz odpowiedział, że przyda się jako zakładka do książki. Już nie wiem, co o tym myśleć.

    Dalej–>>> http://zygmuntbialas.blog.pl/2016/04/20/co-sie-dzieje-na-swiecie-20-04-2016/comment-page-2/#comment-10034

    Polubienie

   • kuba

    Zdziś neonowy dyżurny katolik WYZNAWCA idei : ALBO POLSKA BĘDZIE KATOLICKA / żydowska / albo NIE BĘDZIE jej WCALE !!. Zgodnie z życzeniem Zdzisia ! Polska jest katolicka. Pytanie –ISTNIEJE JESZCZE ?.

    czytaj-> http://ninanonimowa.neon24.pl/post/131263,katolicyzm

    Polubione przez 1 osoba

 3. partyzant

  Zanim zechcesz, miernoto, zniszczyć ich pomniki, obejrzyj poniższy film.

  Łatwo jest siedzieć sobie przed internetami i zgrywać wielkich patriotów, wycierać sobie gębę podsuwanymi przez agenturę Zachodu frazesami typu Katyń, Żołnierze Wyklęci czy innymi takimi haczykami na motłoch. Ciekawe ilu z tych internetowych patriotów pokazałoby hard ducha gdyby Zjednoczony Europejczyk w ubranku od Hugo Bossa przystawił im pistolet do skroni? Wtedy były inne czasy, sytuacja polityczna była jaka była, Armia Czerwona była najbardziej słowiańską formacją II Wojny Światowej i zwyciężyła tę straszną wojnę, żołnierze ci nie walczyli za komunizm, walczyli za wolność Słowian, za to abyśmy dzisiaj mogli bawić się i wieść szczęśliwe życie, gdyby nie ofiara ich młodości i krwi, dzisiaj robilibyśmy za podpałkę w europejskich obozach koncentracyjnych.

  https://web.facebook.com/SPKBristol/videos/1164977873536413/

  Polubienie

  • Mosze, Zanim zechcesz, miernoto, zniszczyć religię naszych Ojców, to wpierw miernoto zapoznaj się z tym co Europa i cały świat zawdzięcza chrześcijaństwu i to pomimo ciągłej dywersji żydowskiego pasożyta robiącego wszystko od prawie 1000 lat by zniszczyć coś co jest głównym przeciwieństwem żydowskiego CZYSTEGO ZŁA któremu tak wiernie służysz.

   Polubienie

   • partyzant

    kurczak parchaty debilku już neon zniszczyłeś a takie plany miałeś 🙂

    Polubienie

   • partyzant, ty do dzisiaj nie wiesz komu tak naprawdę służysz, niczego się przez te 2 lata nie nauczyłeś, ale dlatego takimi idiotami jak ty tak łatwo udaje się manipulować – żydowskim przebierańcom typu żyd Kosiur. I tobie pod rozwagę polecam ten tekst, żydowska dworska gnido:

    W XX w. ZŁO, planując największy w dziejach skok na KASĘ, postanowiło wykorzystać zamiast wojny bardziej opłacalną krwawą rewolucję… Wciągając w bagno zła robotników i chłopów ZŁO złożyło daninę z krwi 60 mln zabitych gojów by przejąć bogactwa carskiej Rosji.

    A może towarzysz komentator (nie wykluczam, że to szubrawy neonowy żydowski katolik Zdzich lub jakaś owca od Maruchy) zechce nam zaprezentować własną gębę i nazwisko – bo moje są znane – zobaczymy wtedy, jaki to z waści Słowianin?D.Kosiur

    Polubienie

   • henry

    zdrada01 – a kim są twoi ojcowie?

    Polubione przez 1 osoba

  • Wojny uważane są za największe nieszczęście ludzkości. Wojny wyniszczały imperia, kraje popadały w ruinę, biednieli wszyscy. Wszyscy OPRÓCZ żydów. Żerując na wojnach żydzi zbijali bajkowe fortuny pożyczając obu walczącym stronom na 108 proc. lichwy. http://www.izrael.badacz.org/historia/wolnosc.html

   Polubienie

   • gniewko syn rybaka

    te zarazę żydowską zwaną chrzescijanstwem trzeba wyplenić z głów Polaków Słowian a wszystkich żydów, mieszańców i innych kundli wyrzucić z naszej ziemi raz na zawsze bez prawa powrotu, To samo tyczy sie watykańczyków

    Polubione przez 1 osoba

   • Kolejny krzyżowiec się przyplątał i odpieprzyć się nie może, zabieraj swoje krześciaństwo i spadaj gdzie twoja „ziemia święta” czyli nad Jordan!

    Polubione przez 1 osoba

   • gniewko syn rybaka

    od stuleci watykan i żydzi idą reka w rękę w wyniszczaniu zdrowych słowiańskich wartości . Nadejdą czasy kiedy przysłowiowym mieczem pogonimy watykańczyków i żydów z naszej słowiańskiej krainy

    Polubienie

 4. partyzant

  Oto „Zjednoczona Europa” w pełnej krasie.
  Od ćwierćwiecza zalewani jesteśmy „informacjami” o rzekomych zbrodniach Słowian działających w Armii Czerwonej, po cichu usuwa się zaś fakty o zbrodniach Zjednoczonych Europejczyków dokonywanych podczas próby stworzenia na Słowiańskiej Ziemi „Lebensraum” dla zachodniej Europy. Skoro nastała taka konieczność, chętnie przypomnimy Europie o ich działalności dokonywanej na bezbronnych cywilach. Gwałty, morderstwa, tortury wobec kobiet, dzieci, starców były normą działania zarówno jednostek SS jak i Wermachtu, nie mówimy tu jedynie o obozach koncentracyjnych lecz o działalności na terenach w których zagościła „Zjednoczona Europa”. Czy miłośnicy Berlina i Brukseli nadal twierdzą, że Armia Czerwona nie wyzwoliła Słowian?

  https://cont.ws/post/253421?_utl_t=fb

  Polubione przez 1 osoba

 5. partyzant

  Oto Waszczykowski chwali politykę Erdogana, a nawet sprzymierza sie z turkami w walce ze wspólnym wrogiem (!) -Rosją..wspierając wstąpienie Turcji do UE i zniesienie unijnych wiz dla obywateli tureckich.
  I jakoś nie przeszkadza mu fakt że Ankara od dawna przymyka oczy na wzrost aktywności dżihadystów a nawet wspiera ich czerpiąc zyski z kradzieży ropy z terenów Syrii, Iraku, sprzedając im broń.Udowodniono liczne kontakty terrorystów ISIS ze służbami specjalnymi Turcji. Turcy nie licząc się z opinią świata, próbują wywołać konflikt z Rosją.
  Nie przeszkadza p. ministrowi bezprzykładne rozprawianie się turków (mordy ,gwałty ) z ludnością kurdyjską.To sa już czystki etniczne!
  Szantażują Europę uchodźcami. Minister Waszczykowski nie wie, nie rozumie, ze gdy już będą mogli swobodnie podróżować po europie, Erdogan chętnie rozda uchodźcom tureckie paszporty ?! To będzie początek końca Europy, a Erdogan niczym onegdaj Sulejman Wspaniały odniesie trumf nad słabymi, naiwnymi, skłóconymi i zmanipulowanymi europejczykami

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Witold-Waszczykowski-Polska-za-akcesja-Turcji-do-UE-w-niedalekiej-przyszlosci,wid,18281073,wiadomosc.html?ticaid=116e23&_ticrsn=5

  Polubienie

 6. partyzant

  Z dedykacją dla ministra MSZ Witolda Waszczykowskiego, który kilka dni temu raczył oznajmić: – ” ISIS nie jest zagrożeniem egzystencjalnym dla Europy”

  Terrorysta w Syrii, dokonał publicznej egzekucji na własnej matce.

  W opanowanym przez terrorystów syryjskim mieście Rakka, jeden z członków Państwa Islamskiego, dokonał publicznej egzekucji na własnej matce. Winą kobiety, było to ze błagała syna aby opuścił miasto i szeregi tej zbrodniczej organizacji.
  Została aresztowana po tym jak syn doniósł na matkę swoim przełożonym.
  Ci za wypowiedzi, skazali ją na śmierć. Syn zabił matkę na oczach setek ludzi, w pobliżu urzędu pocztowego w którym pracowała.

  http://www.vesti-online.com/Vesti/Svet/544631/Terorista-u-Siriji-javno-pogubio-sopstvenu-majku

  Polubienie

 7. partyzant

  MSZ FR: Plany Polski dot. wyburzenia ponad 500 radzieckich pomników to cynizm i wandalizm

  http://pl.sputniknews.com/polska/20160331/2433871/MSZ-FR-Zacharowa-pomniki.html#ixzz46ln56VyU

  Polubienie

 8. partyzant

  We Włoszech uczczono rosyjskiego oficera Aleksandra Prokhorenko który bohatersko zginął w Syrii !!!

  Polubienie

 9. Międzynarodowa pluskwa na czele z Watykanem znowu wyciąga łapska na Rosję….

  Tak zwykle zaczynają

  A tak kończą

  Polubienie

 10. Rosyjskie wojska walczące w Syrii co najmniej dwukrotnie ostrzelały izraelskie samoloty – informuje gazeta Yedioth Ahronotu.

  Izrael wielokrotnie naruszał przestrzeń powietrzną Syrii i niejednokrotnie bombardował pozycje wojsk rządowych, wspierając tym samym rebeliantów.

  Żydzi w tej sprawie kontaktowali się z Moskwą po raz pierwszy 15 marca br. Wówczas prezydent Rosji odpowiadał, że „nie jest świadomy tych zdarzeń”.

  http://prostozmostu.net/swiat/rosjanie-ostrzelali-izraelskie-samoloty

  Polubienie

 11. ja

  dlaczego władze w roznych krajach Europy tak na szeroko zakrojona skale chcą zniszczyć narod rosyjski ???dlaczego nie chiny , indie i inne potęgi gospodarcze ???dlatego ze zydy usa i Europy maja w tym geszeft największy. najbardziej się boja narodu rosyjskiego. wystarczy pokojarzyc fakty historyczne–krzyzacy/Aleksander newski/, napoleon , hitler itp. zydom udało się obalic cara i zrobić komune w rosji 1917 r. ale teraz car putin nie pozwoli na zniszczenie federacji rosyjskiej. zydy chodza po cienkiej linii. chyba ze 3 wojna swiatowa. chcecie jej zydy ???wiem ze nie.a polskie zydy sa swiadome o co chodzi ???

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s