III Wojna Światowa już się zaczęła – Paul Craig Roberts

Roberts P.C.

III Wojna Światowa jest już prowadzona. Ile pozostało czasu zanim przejdzie ona w gorącą formę?

Poniżej zamieszczam tłumaczenie artykułu[i], dr Robertsa[ii], ministra w administracji Ronalda Reagana[iii] , opublikowanego 25 kwietna 2016 roku, na jego oficjalnej stronie.   Dr Roberts był twórcą gospodarczej strategii pod nazwą reaganomics[iv], która rzuciła na kolana ZSRR i zmusiła Gorbaczowa do likwidacji sowieckiego „Imperium Zła”.

 
 
III Wojna Światowa jest już prowadzona. Ile pozostało czasu zanim przejdzie ona w gorącą formę?
Waszyngton prowadzi obecnie ekonomiczną i propagandową wojnę przeciw czterem członkom bloku BRICS[v] , bloku pięciu państw – Brazylii, Rosji, Indii, Chin i Południowej Afryki.  Brazylia i południowa Afryka są destabilizowane przy pomocy sfabrykowanych politycznych skandali.  Oba te kraje pełne są finansowanych przez Waszyngton „ organizacji pozarządowych” (NGO[vi]).  Sfabrykowawszy polityczny skandal, Waszyngton wysyła swych politycznych agentów na ulice miast tych państw z antyrządowymi żądaniami.
Bez powodzenia, podobną taktykę próbowano zastosować przeciw Chinom przy pomocy sprowokowanego „protestu studentów” w Hong Kongu.  Waszyngton miał nadzieję, że protesty rozszerzą się na cały kraj.  Oczekiwania te spaliły na panewce. Przeciw Rosji próbowano tej samej taktyki z protestami przeciw reelekcji Putina.  Ta akcja również nie powiodła się.
Aby zdestabilizować Rosję, Waszyngton potrzebuje zwiększenia swych wpływów wewnątrz kraju.  W celu osiągnięcia tego celu konspirował on z wielkimi bankami nowojorskimi i Saudyjczykami doprowadzając do obniżenia cen ropy naftowej z $100 za baryłkę do $30. Spowodowało to kryzys finansowy w Rosji i osłabienie rubla.  Korzystając z tego sojusznicy Waszyngtonu wewnątrz Rosji usiłują zmusić prezydenta Putina do prywatyzacji ważnych sektorów gospodarki w celu pokrycia deficytu budżetowego i wzmocnienia rubla.  Jeśli Putin ugnie się, to ważne rosyjskie aktywa przejdą z rosyjskich rąk pod kontrolę Waszyngtonu.
W mojej ocenie, ci którzy propagują wspomnianą prywatyzację są zdrajcami lub kompletnymi głupcami. Kimkolwiek by nie byli, stanowią oni zagrożenie dla rosyjskiej niepodległości.
Eric Draitser przedstawia szczegóły amerykańskiej ekonomicznej agresji na Rosję:
Mój własny opis agresji przeciw Ameryce łacińskiej można znaleźć w następującej sekcji: :http://www.paulcraigroberts.org/2016/04/22/washington-launches-its-attack-against-brics-paul-craig-roberts/.
Jak wielokrotnie podkreślałem,  rządzący Stanami, „neokonserwatyści[vii]” ( tłum.: trockiści) są niepoczytalni w swej arogancji i bezczelności.  W pędzie do globalnej hegemonii, ignorują oni jakąkolwiek ostrożność,  darząc do destabilizacji Rosji i Chin.
Wprowadzając  neoliberalne koncepcje w gospodarce przy pomocy wyszkolonych na zachodzie ekonomistów, rządy Rosji i Chin same wpadają w pułapkę Waszyngtonu.  Połykając tabletkę „globalizmu”, poprzez używanie dolara i  zachodniego systemu opłat, oddanie kontroli przepływów kapitałowych i własności jednostek gospodarczych, umożliwiają destabilizację własnych państw.
Jeśli Rosja i Chiny nie odseparują się od zachodnich systemów i nie porzucą neoliberalnej koncepcji gospodarczej, będą zmuszone bronić swej niepodległości przy pomocy środków militarnych.( podkreślenie- WPS)

[vii] https://en.wikipedia.org/wiki/Neoconservatism

 

za:http://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/131275,iii-wojna-swiatowa-juz-sie-zaczela-paul-craig-roberts

 

Reklamy

15 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

15 responses to “III Wojna Światowa już się zaczęła – Paul Craig Roberts

 1. korczma

  Sowieckie Imperium zła . Dobre sobie . Najwiekszym imperium zła to USA i to od początku swojego istnienia . Państwo to zostało utworzone przez masonów i ma cierpienie i krew na rękach wielu narodów .
  Fakty :
  Ojciec Busha a konkretnie jego firma finansowała przejęcie władzy przez bolszewików podobnie nazistów w Niemczech . Pisałem już o tym na WPS podałem żródła . Nikt tematu nie pociągnął .
  Bush , Kerry to m.in członkowie ultramasońskiej czaszka i kości .
  Dzień upadku tego narodu będzie najszczęszliwszym dniem na całej ludzkości na Ziemi .
  Piękne wspomnienia :
  Wietnamskie krety dały popalić skurw… cwaniakom z USA.
  Póki co kibicujmy wszyscy Ruchowi herbacianemu . Tragiczna śmierć jednej z liderek tego ruchu została obśmiana w pejsatych mediach w USRAELU .

  Polubienie

 2. Metro

  Przy całym szacunku, dr Nowopolski jest monotonny.

  Ad rem: Paul Craig Roberts to wątpliwy autorytet. Można mu jednak odpowiedzieć merytorycznie, robi to Nikołaj Starikow w tym filmiku (od piątej minuty): https://www.youtube.com/watch?v=Nyi91AEhqiU

  Wiadomo że współczesny system finansowy to przekręt i rabunek ale, póki co, nie ma alernatywy. Dlatego Rosja czy Chiny w nim tkwią. Wiadomo że Chińczycy kupując amerykańskie obligacje wspierają wrogi reżim ale, póki co, osiągają znacznie więcej korzyści z funkcjonowania w tym systemie niż gdyby go porzucili. Reżim dolarowy zapewnia im zbyt ich produkcji na całym świecie.

  Ad hominem: Roberts pracował w administracji Reagana. To ten sam Reagan co przyglądał się biernie dezindustrializacji Stanów Zjednoczonych. Wall Street, z pomocą takich szachrajów jak Roberts, stworzyła system finansowy który z powodu likwidacji całych sektorów amerykańskiego przemysłu ii przenoszenia ich do Chin powodował osiąganie niebotycznych zysków przez właścicieli korporacji. Niższe koszty produkcji w innym obszarze walutowym przy tych samych przychodach powodowały szybowanie w górę kursów akcji.

  To właśnie Roberts był współautorem reaganomiki, w tym obniżenia podatków dla lichwiarzy, spekulantów i podobnych złodziei. Ludzie ci mieli z zaoszczędzonych na podatkach pieniędzy tworzyć nowe miejsca pracy w innowacyjn ej gospodarce. Sprawdziło się?

  Roberts ma nieciekawą przeszłość, dał się oszukać. Pewnie większość z nas dała się kiedyś oszukać i dlatego dzisiaj jesteśmy mądrzejsi. Ale Roberts nie jest jakimś autorytetem z powodu pracy u komedianta Reagana. Litości!

  Polubienie

 3. paziem

  Szanowni Panowie, Szanowni Czytelnicy portalu WPS,

  redakcja WPS zamieszcza na portalu artykuły własne i cytowane. Jeśli chodzi o te ostatnie, to błędem byłoby naszym zdaniem zamieszczać wyłącznie materiały w 100% zgodne z naszą linią programową. Czasami warto zamieścić artykuł, który dotyka istotnej kwestii merytorycznej, ale z którym się zupełnie lub nie w pełni zgadzamy – gdyż dopiero w dyskusji jesteśmy w stanie wzbogacić nasz program i przekonywać do niego Polaków.

  Podobnie wygląda sprawa z uczestniczeniem w różnego rodzaju i dyskusjach publicznych.

  Naszym zdaniem znacznie wartościowsza jest dyskusja z przeciwnikami, nawet na nieprzychylnym nam gruncie, niż utwierdzanie się w przekonaniu, że wszyscy jesteśmy tego samego zdania w trakcie przyjacielskich pogaduszek przekonanych, których nie trzeba już przekonywać :))) – ( chociaż przyznam, że ciągle zbyt często spotykamy się z niezrozumieniem głównych potrzeb Polski oraz rozpoznaniem perfidnie ukrytych przeciwników Polski i Polaków, a zatem wskazaniu kierunków i sposobów działania).

  Ad rem. Jasne jest, że Roberts jako współtwórca reagonomics dla zwalczania „imperium zła” jest nie do końca wiarygodny i nie może być bezkrytycznym autorytetem. Pisze jednak nieraz rzeczy ważne, a przynajmniej warte merytorycznej dyskusji. Starikow ma dużo racji, ale też nie mówi o wszystkim. Niewątpliwie porusza się na gruncie realiów mówiąc o stopniowym dochodzeniu do świata bipolarnego i o dwóch lub trzech równoległych centrach emisyjnych ” pieniądza światowego” ( głównie transakcyjno-rozliczeniowego). Musimy sobie zdawać sprawę z siły wpływu i ciągłej próby destrukcji suwerenności gospodarczej ( głownie finansowej) Rosji przez środowiska neokonserwatywne , neotrockistowskie i syjonistyczne – osadzone ciągle dosyć mocno na różnych poziomach władzy ( politycznej, gospodarczej i edukacyjno-medialnej, ) w Rosji. Miałem tego dowody przy okazji własnych pobytów w ciągu ostatniego roku w Rosji ( po stosunkowo długiej tam nieobecności).

  Polubienie

  • Metro

   Ja to rozumiem, wszystko co Pan tu pisze ma to głęboki sens. Chciałem podgryźć Robertsa bo traktowanie go jako świętego dlatego że pracował u komedianta Reagana, to jednak gruba przesada.

   Pan zamieszcza artykuł dla dyskusji a ja dyskutuję.

   Bodajże to Roberts zaproponował że on zrobi politykę monetarną Rosji lepiej od Ruskich. Mówił to komentując politykę ruskiego banku centralnego.

   Ja też wiem że ta Nabulina to popełnia „błędy” (eufemizm) ale sądzę że u Ruskich jest pewnie ze 100 lepszych specjalistów od Robertsa. Inna sprawa że Putin teraz pewnie jest zmuszony grać Nabuliną. Robi to nie dlatego że CHCE ale dlatego że MUSI.

   Mój komentarz miał na celu odbrązowienie Robertsa. Tak naprawdę to chciałem odbrązowić Nowopolskiego.

   Polubienie

 4. paziem

  Ma pan racje. Na pomniki nie ma powodu wsadzać kogokolwiek zbyt szybko. Pozdrawiam

  Polubienie

 5. zydozerca

  PIESZCZOCH UE I USA-SUŁTAN ERDOGAN- I KOLEJNE MORDERSTWO DEMASKATORA PO UDOWODNIENIU ,
  ŻE NIE MA PRAWA PIASTOWAĆ URZĘDU Z POWODU BRAKU WYMAGANEGO WYKSZTAŁCENIA
  Turkish writer Ergun Poyraz, who had earlier said that Turkish President Recep Tayyip Erdogan has no actual higher education and as president he recived this education illegally, is found dead.
  Poyraz organized an investigation that proved that Erdogan’s diploma is a fake and he did not study at the university. Poyraz published the original version of Erdogan’s diploma, which he allegedly wrote while studying at Marmara University. It turned out that the diploma is dated when the University of Marmara was not existent.
  It should be noted that the 4-year college education is mandatory for the election of the President of Turkey.
  Turkish party „Salvation of the people” on the basis of the investigation lead by Poyraz appealed to the court, stating that Erdogan presented a fake diploma to participate in the elections.

  Poyraz soon began to face various difficulties in Turkey. Now, he was found dead.

  Polubienie

  • korczma

   zydożerca moja rada dla ciebie :
   Nie obrażaj Erdogana . Kużwa człowieku namierzy cię Mosad i Turcy i robisz pod siebie . Niedawno za obrażanie Erdogana Angela zezwoliła Turkom na sciganie tego niemieckiego satyryka . Chcesz mieć jaja j jeszcze sobie pobzykać nie obrażaj Erdogana bu bu ha ha ha .

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s