Polski desant na Ukrainie.

L. Balcerowicz, autor przyszłego cudu gospodarczego na Ukrainie, wybrał już swoich „polskich pomocników”.

Do grupy wsparcia, wejdą jeszcze eks minister  Jerzy Miller i dziennikarz Mirosław Czech.
Eks minister Spraw Wewnętrznych i były wojewoda małopolski ,Jerzy Miller , oraz znany polski dziennikarz i były poseł Mirosław Czech, wejdą w skład  doradców strategicznych na Ukrainie, z polecenia szefa tej grupy polskiego reformatora i finansisty Leszka Balcerowicza – jak sam  poinformował  w Warszawie na konferencji prasowej– pisze ukraińska

 

Eks minister Spraw Wewnętrznych i były wojewoda małopolski ,Jerzy Miller , oraz znany polski dziennikarz i były poseł Mirosław Czech, wejdą w skład  doradców strategicznych na Ukrainie, z polecenia szefa tej grupy polskiego reformatora i finansisty Leszka Balcerowicza – jak sam  poinformował  w Warszawie na konferencji prasowej– pisze ukraińska UKRINFORM.

„Moim zastępcą będzie pan Jerzy Miller, który był moim współpracownikiem w latach 1997-2000. Jest jednym z najlepszych urzędników państwowych. Ma duże doświadczenie na różnych stanowiskach państwowych i posiada wiedzę nie tylko teoretyczną ale i praktyczną  – podkreślił  Balcerowicz.
Drugim członkiem grupy będzie Mirosław Czech, którego Balcerowicz nazwał „żywym mostem”, między Polską a Ukrainą, gdyż ten jest etnicznym Ukraińcem.
Oni już są na Ukrainie i „działają  zgodnie z omówionym planem”.
Najważniejszym celem swoje pracy polski reformator nazwał stworzenie grupy strategicznych doradców , którzy będą pracować dla ukraińskiej władzy – prezydenta ,   premiera i parlamentu.
Podkreślił także , że od samego początku, grupa ta  będzie mieć wpływ i uczestniczyć w podejmowaniu ważnych państwowych decyzji.
Istotne jest, żeby eksperci mieli wpływ już na pierwsze projekty i plany strategiczne –to decyzje podjęte przez władze ukraińskie. dodał Balcerowicz.
Otwarte pozostaje pytanie czy po wizycie tych trzech tenorów, Ukraina też będzie cienko śpiewać???

 • Jerzy Miller dołączy do Leszka Balcerowicza i będzie doradzał na Ukrainie

  Jerzy Miller, były minister spraw wewnętrznych i administracji, dołączy do zespołu prof. Leszka Balcerowicza i będzie doradzał prezydentowi Ukrainy Petro Poroszence. – To wybitny urzędnik państwowy – takimi słowami Balcerowicz zaprezentował nowego członka zespołu doradców.

  W piątek prezydent Ukrainy powołał prof. Leszka Balcerowicza do zespołu doradców, którzy będą stale współpracować z ukraińskim rządem. Prof. Balcerowicz będzie odpowiedzialny za współpracę z inwestorami i politykami zagranicznymi. Jego zadaniem będzie również rzetelne informowanie o prawdziwym przebiegu reform – gdyż jak tłumaczył na spotkaniu z prezydentem – większość inwestorów nie ma pojęcia o dobrych zmianach na Ukrainie.

  – Interesuje mnie pomoc, nie stanowiska – tak Balcerowicz tłumaczył swoją decyzję na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.
  W poniedziałek prof. Balcerowicz poinformował również, że do zespołu dołączy kolejny Polak – Jerzy Miller, były minister spraw wewnętrznych i administracji oraz przewodniczący komisji badającej wypadek prezydenckiego samolotu w Smoleńsku. Miller będzie zastępcą Balcerowicza.

  Jak zdradził prof. Balcerowicz Jerzy Miller jest już na Ukrainie. Cały zespół zajmie się określeniem najpilniejszych reform i stworzy odpowiedni plan działania dla ministrów ukraińskiego rządu. Sam Balcerowicz planuje większość czasu nadal spędzać w Polsce, a na Ukrainie bywać mniej więcej co dwa tygodnie, za każdym razem na kilka dni.

  Jerzy Miller był podsekretarzem w ministerstwie finansów w latach 1998-2000, później był prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia i zastępcą prezydenta Warszawy. W latach 2009-2011 pełnił funkcję ministra spraw wewnętrznych i administracji w rządzie Donalda Tuska. Do grudnia 2015 roku był wojewodą małopolskim.

  Jak zdradził dziś prof. Balcerowicz do jego zespołu powołanie zostanie jeszcze kilku innych polskich urzędników i polityków. Pewne miejsce ma Mirosław Czech, były poseł z ramienia Unii Wolności. Czech jest polskim politykiem ukraińskiego pochodzenia.

  http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=9&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwj3yZCAtqrMAhVE2CwKHZGtAf8QFghBMAg&url=http%3A%2F%2Fwww.money.pl%2Fgospodarka%2Fwiadomosci%2Fartykul%2Fjerzy-miller-dolaczy-do-leszka-balcerowicza-i%2C64%2C0%2C2068288.html&usg=AFQjCNEsQVCw2edoOxJZtc6JM1B2kK8V8Q

 • Pierwsze reakcje w Polsce.
 • Mirosław Czech
  to absolwent Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego, po studiach pracował jako dziennikarz, następnie został posłem II i III kadencji z ramienia Unii Wolności. Ma ukraińskie pochodzenie. Balcerowicz powiedział o nim, że jest „żywym pomostem między Polską a Ukrainą”.
  Czech Mirosław

 

 • Mirosław Czech (ur. 1962) był w przeszłości redaktorem naczelnym pisma „Zustriczi”, należał do Unii Demokratycznej i Unii Wolności, w tej ostatniej partii w latach 1997–2001 pełnił stanowisko sekretarza generalnego. Później działał w Partii Demokratycznej – demokraci.pl. Pełni rolę stałego komentatora „Gazety Wyborczej” i Tok FM. ( przyp. -WPS)
 • Jerzy Miller
  to były wiceminister finansów w rządzie AWS-UW (1998-2000) oraz minister spraw wewnętrznych (2009-2011) w pierwszym rządzie koalicji PO-PSL. Po katastrofie smoleńskiej przewodniczył Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego, której prace zakończył oddany w lipcu 2011 roku tzw. „raport komisji Millera”. Wielu ekspertów podważało ustalenia raportu. Leszek Balcerowicz uważa Millera za „jednego z najwybitniejszych urzędników państwowych wysokiego szczebla”.
  Dwaj obcokrajowcy w rządzie Wołodymyra Hrojsmana (obok Balcerowicza były wicepremier Słowacji Ivan Miklos), reprezentujący prezydenta Poroszenkę, będą odpowiedzialni za wprowadzanie reform rekomendowanych przez Unię Europejską. – Będę zaszczycony pracą z panami Balcerowiczem i Miklošem. Mam wrażenie, że członkowie rządu podzielają tę opinię. Chce zaznaczyć, iż większość ministrów jest zdeterminowanych do wprowadzenie reform w państwie – powiedział nowy premier Ukrainy, Wołodymyr Hrojsman.
  Leszek Balcerowicz, który 22 kwietnia dołączył do ukraińskiego rządu jako przedstawiciel prezydenta Poroszenki, powołał do swojego zespołu Jerzego Millera oraz Mirosława Czechahttp://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwj3yZCAtqrMAhVE2CwKHZGtAf8QqQIIHTAA&url=http%3A%2F%2Ftelewizjarepublika.pl%2Fmiller-i-czech-dolacza-do-zespolu-balcerowicza-na-ukrainie%2C32657.html&usg=AFQjCNEtO9q90puM3C3KiCmW99oBgO951w
 • Trochę historii.Plan Balcerowicza, zbawienny czy katastrofalny w skutkach

  11/08/2010, 16:09 Quote Post

  Zawsze jak mnie temat interesuje staram się poszukać innych żródeł niz tzw main stream serwowany przez tzw elity i media aby choć trochę zbliżyć się do prawdy i spojżeć na medal z obu stron. Warto zapoznać się z poniższymi tekstami na temat reform i samego Balcerowicza

  „…Przypomnijmy pokrótce jego plan- te dziesięć ustaw..

  1.ustawa o gospodarce finansowej przedsiębiorstw państwowych –„ gwarancja istnienia wszystkich państwowych przedsiębiorstw niezależnie od wyników finansowych i efektywności produkcji” ( co to za cyrk?- jeszcze gwarantować ustawowo!)… i jeszcze niezależnie od wyników finansowych i efektywności produkcji? A kto miał do tego dokładać!

  2.ustawa o prawie bankowym – zakazywała finansowania deficytu budżetowego przez bank centralny; ale nie zakazywała innymi sposobami np. poprzez obligacje. Zamieniono jedynie sposób tworzenia deficytu budżetowego, i długu publicznego..

  3.ustawa o kredytowaniu- znosiła preferencje kredytowe przedsiębiorstw państwowych wiążąc – uwaga! -stopę oprocentowania ze stopą inflacji !Inflację tworzy bank centralny, bo on emituje nadmiar pieniędzy, a kto ustalał wtedy stopy procentowe? Ano… Prezes Narodowego Banku Polskiego…. Niezłe powiązanie , prawda? Nawet nie było wolnej stopy procentowej… Ustawa zmieniała warunki wcześniej zawartych umów kredytowych o stałym oprocentowaniu(!!!!). Jak można było zmieniać konie przy przeprawie przez rzekę???
  Upadło wtedy tysiące firm, bo oprocentowanie kredytów dochodziło do 80%!!! To było genialne!

  4. ustawa o podatku od wynagrodzeń. Pan Leszek Balcerowicz udoskonalił podatek, tzw. popiwek, od tzw. ponadnormatywnych wynagrodzeń, wprowadzony- o ile pamiętam w 1985 roku- podniósł jego wysokość; ręcznie( a nie wolnorynkowo!). Było to, jak twierdził, „narzędzie ograniczania płac w przedsiębiorstwach w stosunku do wzrostu cen”?( super socjalizm!).

  5.ustawa o nowych zasadach opodatkowania- ujednolicenie podatków i ich wzrost!

  6.ustawa o działalności gospodarczej prowadzonej przez inwestorów zagranicznych –„ musiały odsprzedać Polsce dewizy po ustalonym przez Bank Centralny kursie, zwolniła je od płacenia popiwku, mogli wywozić zyski za granicę”!
  Kurs ustalany przez BC, zwolnienia od podatków dla zagranicy, a dla tubylców – nie, mus odsprzedawania dewiz- to jest dopiero „wolny rynek”!

  7. ustawa o prawie dewizowym – zobowiązywała do odsprzedawania zarobionych przez firmy dewiz- państwu! (???). Znowu nowy ukryty podatek…

  8.ustawa o prawie celnym. Ujednolicała zasady celne importowanych towarów dla wszystkich podmiotów gospodarczych. Pozostały ulgi, no i nastąpiła podwyżka podatków- tak przy okazji…

  9.ustawa o zatrudnieniu. Co ona miała na celu? Zmieniała reguły funkcjonowania państwowych biur pośrednictwa pracy! Teraz ci urzędnicy, którzy siedzieli przy oknach, po wprowadzeni ustawy- siedzieli przy drzwiach! Zmiana epokowa! A po co w gospodarce rynkowej państwowe biura pośrednictwa pracy” Prywatne- to co innego!

  10.ustawa o szczególnych warunkach zwalniania pracowników. W tym zwolnień grupowych( czysty nonsens!). Wprowadzała zasiłki dla bezrobotnych, odprawy finansowe, ochronę zwalnianych z pracy. Marksizm- pomieszany z leninizmem i Jackiem Kuroniem..

  Opisałem wszystkie( krótko!) ustawy, które przepchnął i skonstruował, późniejszy profesor, Leszek Balcerowicz. W żadnej z tych ustaw nie ma nawet odrobiny wolnego rynku!
  Jest to kontynuacja socjalizmu; żadnych zmian fundamentalnych…
  Wtedy zadłużenie państwa ( w roku 1989) wynosiło 42,3 mld USD, a obecnie przekroczyło 505 mld zł, czyli 200 mldUSD!!!!
  Podnosząc wtedy wszędzie gdzie się dało podatki, profesor spowodował ruinę tysięcy firm, ale napełnił budżet państwa, w którego interesie zawsze działa biurokracja……”
  Autor: Waldemar Jan Rajca

  „..Spowodował osiemnastomiesięczne (!) zamrożenie kursu
  dolara, przy równoczesnym, sięgającym 90% rocznie (!!),
  bankowym oprocentowaniu kapitału złotówkowego, co
  pozwoliło niebieskim ptakom całego globu przywieść nad
  Wisłę wagony dolarów, a kilkanaście miesięcy później
  wywieźć znad Wisły dwa i pół raza tyle Szacuje się, że w
  ten sposób zostało WYPROWADZONO Z BIEDNEJ POLSKI 17 MLD
  DOLARÓW…”

  „…zaciągnął kredyt – 30 mld
  dolarów i ulokowal w obligacjach USA, przy stałym kursie
  dolara ponad 4 zł. Na ten cel wyemitowano obligacje –
  większość na długi okres o stałym procencie – 15% i
  więcej. Obligacje USA były na 1-2% Polska na tym
  strąciła na przestrzeni lat ponad 100 mdl USD –
  ukrywanych jako straty NBP.
  I oto ten gwiazdor trząsł Polską gospodarką, co czyni ją
  permanentnym dłużnikiem, bez końca spłacającym długi
  boleśniejsze każdego roku. Za co wielbią go wszyscy
  finansowi spekulanci tej Ziemi. Na początku lat 90-tych
  ten geniusz podniósł oprocentowanie kredytów już wziętych
  z 8 do 40%. Dzięki tej wspaniałej decyzji tysiące
  polskich firm zbankrutowało i powstało duże bezrobocie.
  Wkraczające na nasz rynek zachodnie firmy nie miały
  specjalnie z kim konkurować, ale miały za to tanią siłę
  roboczą, do dnia dzisiejszego zresztą wiele się w tym
  temacie nie zmieniło…”

  http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=15&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwik8-2IuKrMAhXBkCwKHVjUDG84ChAWCDQwBA&url=http%3A%2F%2Fwww.historycy.org%2Findex.php%3Fshowtopic%3D63480%26st%3D45&usg=AFQjCNGav4a9dp8smnT_SMCzG7z79aCSTA

 • Nieudane rewolucje Balcerowicza

  d początku transformacji Leszek Balcerowicz niezmiennie odgrywa istotną rolę w polskim życiu publicznym. Dzieje się tak, chociaż kariera polityczna ojca polskich reform to przede wszystkim pasmo porażek, pomyłek i tragicznych w skutkach błędów.

  Za najbardziej spektakularny uznać można pierwszy akt dramatu, czyli początek transformacji ustrojowej. Wtedy właśnie Leszek Balcerowicz zainicjował i niestety zrealizował swój plan wolnorynkowych reform.

  Skutki polskiego „cudu gospodarczego” były porażające. W latach 1990-1991 PKB spadło o prawie 18%, poziom inflacji wyrażał się w liczbach trzycyfrowych, w ciągu 2 lat bezrobocie wzrosło do ponad 2 mln, już w pierwszym roku transformacji ponad dwukrotnie wzrósł odsetek ludzi żyjących poniżej minimum socjalnego (z 15% w 1989 r. do 31% w 1990 r.). W pierwszych dwóch latach transformacji doszło też do radykalnego spadku produkcji, spadku inwestycji w odnowę i rozbudowę aparatu wytwórczego, jak też spadku wydajności pracy.

  Produkcja zmniejszyła się we wszystkich dziedzinach gospodarki narodowej, w tym nastąpił spadek produkcji przemysłu elektromaszynowego o 37,8%, przemysłu lekkiego o 40,7% i, co być może najważniejsze, przemysłu spożywczego o 25%. Płace realne spadły o 25% (płace realne rolników zmniejszyły się w ciągu 2 lat o ponad połowę!). W sumie był to proces nietwórczej destrukcji, któremu nie towarzyszyła modernizacja technologiczna, wzrost wydajności czy wzrost popytu, następowała natomiast szybka pauperyzacja większości społeczeństwa.

  Transformacja doprowadziła też do wielu innych negatywnych zjawisk, o których dzisiaj mało kto mówi: skokowy spadek liczby wybudowanych mieszkań, znaczny spadek liczby bibliotek i domów kultury, gigantyczny spadek liczby przedszkoli i żłobków, olbrzymi wzrost samobójstw, alkoholizmu, prostytucji. Wszystkie te zjawiska przez entuzjastów Balcerowicza są przedstawiane jako konieczne skutki przemian, za które państwo nie odpowiada. Masowa pauperyzacja, wykluczenie społeczne setek tysięcy ludzi, brak pracy i perspektyw życiowych, segregacja w edukacji, niedofinansowanie kultury – tego typu kwestie nigdy nie interesowały guru polskiego liberalizmu.

  Obrońcy Balcerowicza lubią powtarzać, że nie było alternatywy dla neoliberalnych reform. Tymczasem nawet neoliberalny Międzynarodowy Fundusz Walutowy proponował w tamtym okresie 3 scenariusze reform, z których Polska wybrała ten najdotkliwszy w skutkach społecznych. Przyjęta przez Balcerowicza strategia reform wcale nie była konieczna. Przykładowo rząd sam napędzał inflację, wprowadzając 6-krotną podwyżkę cen energii. Z niezrozumiałych przyczyn doprowadzono do prawie całkowitego zniesienia ochrony celnej, co spowodowało bankructwo wielu krajowych firm. Balcerowicz uparł się, aby zniszczyć sektor publiczny, więc podatki dla firm państwowych były dwukrotnie wyższe niż dla firm prywatnych. Zlikwidowano znaczną część infrastruktury socjalnej, zmniejszono wydatki na walkę z ubóstwem i wykluczeniem społecznym, a masowe bezrobocie zostało uznane za konieczną konsekwencję przemian wolnorynkowych.


  https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=19&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwik8-2IuKrMAhXBkCwKHVjUDG84ChAWCE8wCA&url=https%3A%2F%2Fwolnemedia.net%2Fgospodarka%2Fnieudane-rewolucje-balcerowicza%2F&usg=AFQjCNEXW5n596z9uRWeA_idgTf6_bgTGA

 • za:http://7f73ffd955.neon24.pl/post/131281,polski-desant-na-ukrainie

Przypis:

” Nie ma siły ludzkiej, zdolnej przeszkodzić temu, ażeby oderwana od Rosji i przekształcona na niezawisłe państwo Ukraina stała się zbiegowiskiem aferzystów całego świata, którym dziś bardzo ciasno jest we włas­nych krajach, kapitalistów i poszukiwaczy kapitału, organizatorów przemysłu, techników i kupców, speku­lantów i intrygantów, rzezimieszków i organizatorów wszelkiego gatunku prostytucji: Niemcom, Francuzom, Belgom, Włochom, Anglikom i Amerykanom pośpieszyliby z pomocą miejscowi lub pobliscy Rosjanie, Polacy, Ormianie, Grecy, wreszcie najliczniejsi i naj­ważniejsi ze wszystkich Żydzi. Zebrałaby się tu cała swoista Liga Narodów…

Te wszystkie żywioły przy udziale sprytniejszych, bardziej biegłych w interesach Ukraińców, wytworzyłyby przewodnią warstwę, elitę kraju. Byłaby to wszakże szczególna elita, bo chyba żaden kraj nie mógłby poszczycić się tak bogatą kolekcją międzynarodowych kanalii.

Ukraina stałaby się wrzodem na ciele Europy; lu­dzie zaś marzący o wytworzeniu kulturalnego, zdrowego i silnego narodu ukraińskiego, dojrzewającego we własnym państwie, przekonaliby się, że zamiast własne­go państwa, mają międzynarodowe przedsiębiorstwo, a zamiast zdrowego rozwoju, szybki postęp rozkładu i zgnilizny.

Ten, kto przypuszcza, że przy położeniu geograficznym Ukrainy i jej obszarze, przy stanie, w jakim znajduje się żywioł ukraiński, przy jego zasobach ducho­wych i materialnych, wreszcie przy tej roli, jaką posiada kwestia ukraińska w dzisiejszym położeniu gospodarczym i politycznym świata, mogłoby być inaczej – nie ma za grosz wyobraźni.”

Roman Dmowski ” Kwestia ukraińska”
całość:
Dmowski
Reklamy

11 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

11 responses to “Polski desant na Ukrainie.

 1. korczma

  Trzy zakute ryje i nic poza tym . Największe szkodniki w 1000 historii Polski . Niech ci idioci Ukraińcy z Zachodu się zorientują jaką ten desant na czele z Żydem Balcerowiczem zrobi im rozpierduchę w państwie to tym trzem muszkieterom jaja urwą z korzeniami znając Ukrainców pieszczenia nie będzie .

  Polubienie

  • korczma

   Swoją drogą ci Ukraińcy banderowscy to idioci do potęgi trzeciej . Nie potrafią wyciągać wniosków z polskiej tragedii i przyjmują to tałatajstwo . Będą za 5 – 10 lat kwiczeć jak prosiaki .

   Polubienie

 2. Metro

  Patrzę na to inaczej. To przecież zemsta za Wołyń! Teraz Małorosjanie będą mieli przechlapane. Kamień na kamieniu u nich zostanie!

  Polubienie

 3. paziem

  Rosyjska „razvedka”

  Polubienie

 4. korczma

  Dziś mamy transmisja we wszystkich pejsatych TV innych trzech cwaniaczków apelujących o demokrację :
  1. Bolek Kapusta .
  2. Choroba filipińska rozmawiająca po pijaku z suką Sabą Dorna.
  3. Szczykunowicz nie umie napisac 3 zdań bez 10 blędów ortograficznych .
  Co ich łączy :
  Ogromna tusza . Spaśli się jak wieprzki z tego dobrobytu . W tym wieku to nie zdrowe .
  To są właśnie autorytety Polski XXI wieku . Moja krowa się śmieje .

  Polubienie

 5. Żydo-banderowiec Jaceniuk (popierany przez syjonistyczne szumowiny z Warszawy) uciekł do Argentyny.

  Arsenij Jaceniuk 14 kwietnia 2016 roku przestał być premierem Ukrainy. Od 12 kwietnia, kiedy to złożył dymisję, ślad po nim zaginął.
  Polityk z Bloku Petra Poroszenki Siergiej Kaplin twierdzi, że były premier Ukrainy znajduje się w Argentynie: Nie wiem czy to jakaś podróż służbowa, wyjazd na wypoczynek, czy ucieczka. Nie wiem też kiedy wróci.

  za: http://parezja.pl/byly-premier-ukrainy-zniknal-prawdopodobnie-uciekl-argentyny/

  A kiedy zaczną uciekać kreatury IIIŻydo-RP?

  Polubienie

  • Szczypiorowicz

   Może pojechał szukać swoich korzeni? Stasio M. śmiał się z Jaceniuka, że „był jedynie podejrzewany o korzenie”, że jego następca jest lepszy, bo Groysman korzenie ma na mur-beton.

   Pamiętacie, jak na stare lata o swoich korzeniach „dowiedzieli się” (vel „przypomnieli sobie”) np. Madaleine Albright albo John Kerry alias Kohn? Może Jaca ma ambicję zostać jeszcze kiedyś wybranym na kolejną kadencję, więc żeby przebić Groysmana i jemu podobnych, musi te korzenie odszukać. Proste. Może ktoś od Kobylańskiego mu pomoże? Chociaż lepiej to by chyba jednak było, jakby pojechał do Meksyku, może jakiś prawnuk Ramona Mercadera by się na niego znalazł…

   Polubienie

  • KORCZMA

   Panie Dariuszu wolne żarty . Kto ich przegoni ? Zakochali w PIS – dzie idioci , idioci do potęgi 3 z KOD , a może Kowalski i cała ta banda koncesjonowanych narodowców . Pomarzyć można panie Darku . Kuż… musi kiedyś powstać prawdziwy ruch patriotyczny , który tego dokona . Kiedy . Żebym to ja wiedział panie Darku .

   Polubienie

 6. Gwiazda na drogę , oby rezuny uzbrojone wystawili im rachunek,

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s