„Nieśmiertelny pułk” przemaszeruje przez Warszawę

„Nieśmiertelny pułk” – akcja pamięci i wdzięczności – wychodzi poza granice Rosji.

Zbliża się kolejna rocznica zwycięstwa w II wojnie światowej.

W Rosji, jak zwykle, odbędzie się szereg imprez związanych z tą datą i po raz kolejny ulicami wielu miast przejdzie marsz „Biessmiertnyj połk”„Nieśmiertelny pułk”.

Dzieci, wnukowie i prawnukowie, trzymając w rękach portrety swoich krewnych, którzy walczyli z hitlerowskimi Niemcami, oddali swoje życie za wolność przyszłych pokoleń, chcą wyrazić w ten sposób wdzięczność przodkom.

Poszukując materiałów na temat tej akcji, natrafiłam na relację Polaków, którzy wraz z Rosjanami przemaszerowali po ulicach Moskwy w ubiegłym roku z okazji 70. rocznicy Zwycięstwa. Pozwolę sobie zacytować słowa jednego z uczestników opublikowane na stronie tygodnika „Myśl Polska”:

Każdy z polskich pułkowców był pod ogromnym wrażeniem panującej niezwykle serdecznej atmosfery i rzeczywistego, nieudawanego i spontanicznego świętowania zwycięstwa. Zwykli ludzie, w większości potomkowie prostych żołnierzy, zwyczajnie wyrażali swoją radość. Jak byliśmy odbierani jako Polacy? Niezwykle serdecznie. Brak mi słów na określenie tej serdeczności, a nie chciałbym popadać w podręcznikowy banał. Po prostu czuliśmy się jak wśród najlepszych przyjaciół.

Ale aby uczestniczyć w takim marszu, niekoniecznie trzeba jechać do Rosji.

„Nieśmiertelny pułk” wyszedł poza granice kraju. Inicjatywa zorganizowania go w Warszawie należy do pracowników rosyjskiej ambasady. Rosjanie, pracujący i uczący się w polskiej stolicy, zamierzają przeprowadzić akcję 9 maja na terenie Cmentarza Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich (W Warszawie przy al. Żwirki i Wigury – D.Kosiur), gdzie, jak zwykle, w rocznicę Zwycięstwa odbędzie się ceremonia złożenia wieńców.

W rozmowie z korespondentką agencji Sputnik koordynatorka „Nieśmiertelnego pułku”, rzecznik prasowy ambasady Federacji Rosyjskiej w Polsce pani Waleria Perżynska wyraziła nadzieję, że może dołączą do tej pięknej akcji pamięci również potomkowie żołnierzy Wojska Polskiego, którego przedstawiciele byli jedynymi zagranicznymi uczestnikami defilady Zwycięstwa w Moskwie 24 czerwca 1945 roku. O akcji poinformowano przedstawicieli Stowarzyszenia Spadkobierców Kombatantów II Wojny Światowej.

Waleria Perżynska podkreśliła też, że w rodzinie każdego Rosjanina jest ktoś, kto walczył w obronie Ojczyzny, kto wyzwalał obce kraje, a nawet doszedł do Berlina, kto nie wrócił z frontu, kto nie szczędząc sił, pracował na zapleczu w imię zwycięstwa. Dla niej osobiście Wielka Wojna Ojczyźniana ma wielkie znaczenie, bo udział w walkach brali wszyscy jej czterej pradziadkowie. Dlatego tak spontanicznym jest uczestnictwo ludzi w marszu „Nieśmiertelnego pułku” — ze szczerego serca chcą oni wyrazić wdzięczność wszystkim tym, którzy mieli swój udział w rozgromieniu faszystowskich Niemiec.

 

za:  http://pl.sputniknews.com

____________________________________

 

Redakcja WPS zachęca PT Czytelników do udziału w tej uroczystości.

Pokażmy syjonistycznemu żydo-reżimowi w Warszawie, że nie jest w stanie zafałszować historii i ustawić Słowian przeciw sobie.

5 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

5 responses to “„Nieśmiertelny pułk” przemaszeruje przez Warszawę

 1. korczma

  Witamy serdecznie , ale mogą dojść prowokacje ze strony pejsatych . Pamiętamy rok temu co było .
  Dziękujemy za pokonanie faszyzmu bohaterscy bracia Słowianie .
  Moim zdaniem będą prowokacje żydoreżimu i żydomediów .

  Polubione przez 1 osoba

 2. korczma

  /www.facebook.com/photo.php?fbid=174782032916209&set=gm.583302541829627&type=3&theater

  Polubienie

 3. korczma

  Wyślą jeszcze trochę tej ciemnoty z pewnego radyja i ciemnota będzie drzeć mordę ” Precz z komuną i niech żyje Macierewicz .Ot ciemnota po stokroć ciemnota.

  Polubienie

 4. KORCZMA

  Drukowane :
  WIADOMOŚĆ Z OSTATNIEJ CHWILI :
  „NOCNE WILKI NIE ZOSTANĄ WPUSZCZONE DO POLSKI . NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI .
  MIAŁ TO NIBY POWIEDZIEĆ AMBASADOR POLSKI W ROSJI .
  OCZYWIŚCIE JEST TO DECYZJA KALKSTEINA , BO INNEJ NIE MOGŁO BYĆ . WSZYSCY WOKÓŁ NIEGO TO ZWYKŁE MARIONETKI , KTÓRE ON SOBIE ZAKŁADA NA TŁUSTE RĘCE I NIMI KIERUJE .
  CO NA TO PUTIN . PEWNIE NIC CHOCIAŻ ASY W RĘKAWIE TEŻ MA . CENIĘ PUTINA ZA CIERPLIWOŚĆ , BO TAKIE DECYZJE NAPRAWDĘ DOPROWADZAJĄ DO WZROSTU CIŚNIENIA U NIEGO .
  ZRÓDŁO : PEJSATY POLSZMAT – WIADOMOŚCI .

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s