Geszeft na Polakach trwa w najlepsze

bank-swiatowy-zadluzenie-swiataPoczynając od 1990r. sytuacja gospodarcza Polski jest stabilna. Proszę nie pukać się w czoło. Tak właśnie jest. Określenie „stabilna” jest użyte właściwie.

Od 1990r. obserwujemy systematyczny, stały regres we wszystkich dziedzinach polskiej gospodarki. I warto jeszcze zauważyć, że wiele dziedzin tej gospodarki zniknęło całkowicie, a pozostałe także drąży regres.

Wiele z nieistniejących dziedzin polskiej gospodarki, jak np. handel, telekomunikacja, hutnictwo itd., itp. zostały zastąpione przez podmioty obce – zagraniczne. Oznacza to, że zyski z takiego sektora gospodarki trafiają nie do polskich właścicieli, nie do budżetu państwa, tylko do właścicieli obcych – wzbogacają zagranicznych geszefciarzy.

 

Pracujący w takich dziedzinach, sektorach, gospodarki Polacy nie tworzą ani własnego, ani wspólnego dobra. Pracują jak kolonialni niewolnicy na plantacjach otrzymując wynagrodzenie stanowiące jedynie równowartość – oczywiście w jej najniższym wymiarze – odnowy biologicznej, czyli zachowują przydatność do pracy. Zyski trafiają do właścicieli „plantacji” – do kolonizatorów.

 

Wszelkie ustawowe zabiegi „uelastyczniające rynek pracy” (Trybunał Konstytucyjny nigdy nie zgłasza do takich ustaw zastrzeżeń!) – to niezmienne postulaty tzw. pracodawców, którzy w ten sposób zwalczać chcą bezrobocie – mają jedynie na celu obniżenie wynagrodzeń – czytaj: obniżenie, zredukowanie jakości odnowy biologicznej. Trudno w takich działaniach pracodawców i polityków dostrzec jakąś myśl ekonomiczną, bowiem coraz tańszy pracownik, to także konsument kupujący coraz mniej produktów. Można jednak dostrzec tu idę polityczną, której celem jest dążenie do ograniczenia populacji – w Europie populacji głównie słowiańskiej. A wspomniana idea, która nie dawno uzyskała poparcie Kościoła (encyklika papieża Franciszka „Laudator si”) zowie się „zrównoważonym rozwojem”.

 

„Dobra zmiana” i jej jedyne realne posunięcie „+500zł” na dziecko, któremu nie towarzyszy bezwzględnie konieczny kompleks zmian systemowych i politycznych w gospodarce, może spowodować jedynie chwilowy i ograniczony wzrost urodzeń. Czyli w perspektywie dwudziestu lat przybędzie nam nieco niewolników, którzy i tak nie znajdą pracy w miejscowych „plantacjach”, zasilą więc kolonie sąsiednie, położone bardziej na zachód od Odry.

 

O stabilnym charakterze polskiej gospodarki przekonuje systematycznie rosnące jej zadłużenie, przy czym dynamika tego procesu także wykazuje rosnący postęp. Możemy się o tym przekonać obserwując tzw. licznik długu niejakiego Leszka B. – jedyny pozytywny wymysł tegoż osobnika. Aż trudno uwierzyć w jego autorstwo, bo przecież ten licznik pokazuje niezbicie obłudę, fałsz i niespotykanych rozmiarów kradzież realizowaną przez żydo-reżim w ramach żydowskiego kapitalizmu.

 

Geszeft na Polakach także znakomicie obrazuje zmienny kurs złotego względem € i $USA.

Analizując rzecz logicznie można postawić pytanie: jak to możliwe, że gdy gospodarka w Polsce znajduje się w sytuacji stabilnego, dynamicznego, permanentnego, regresu (wzrost zadłużenia kraju – licznik niejakiego Leszka B., maleją realne dochody ludności – obserwowany spadek popytu) wartość złotego raz rośnie, a innym razem maleje?

– Może komuś uda się zadać to pytanie żydo-reżimowej władzy i jej ekonomistom?

A właśnie na tym polega cały geszeft. Geniusz geszefciarzy umożliwia osiąganie zysków – a nazywając rzecz po imieniu: umożliwia kradzież w każdej sytuacji. Zarówno przy wzroście kursu złotego, jak i przy jego spadku.

Poniższy przykład już opisywałem, ale warto go przypomnieć:

 

kurs złotego spada – żydowskie agencje ratingowe dokonują oceny gospodarki, której rezultatem jest wzrost oprocentowania obligacji rządowych oraz wzrost kosztów zaciągania przez Polskę kredytów w zagranicznych należących do „międzynarodowych właścicieli”. Polska musi je zaciągać z dwu powodów: a) Polska nie posiada własnej produkcji lub istniejącą ogranicza, b) NBP nie może pokrywać deficytu budżetowego poprzez dodatkową emisję polskiego złotego – zysk geszefciarzy oczywisty i gwarantowany,

 

kurs złotego rośnie – następują wypłaty ulokowanych w Polsce inwestycji portfelowych (praktycznie tylko z takimi zagranicznymi inwestycjami mamy w Polsce do czynienia), czyli lokowanych pieniędzy (lub raczej ich księgowaniem, bo co za różnica, w którym banku się znajdują) w systemie bankowym (lokowanie odbywa się zawsze przy najniższym kursie złotego) – zysk geszefciarzy oczywisty i gwarantowany.

 

Cały ten geszeft gwarantują systemowe i konstytucyjne rozwiązania (współautorem zapisów Konstytucji IIIRP był także Kościół!):

 

 1. NBP – konstytucyjnie niezależny od rządu i sejmu – ustala kurs złotego względem €, $USA
 2. Trybunał Konstytucyjny – ciało ponad konstytucyjne, czyli ponad prawem, ponad „demokratycznymi” wyborami – strzeże konstytucyjności ustaw, a mówiąc wprost: strzeże możliwości uprawiania geszeftu

 

 

Dariusz Kosiur

Reklamy

8 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

8 responses to “Geszeft na Polakach trwa w najlepsze

  • Trwający mniej więcej od końca lat 1950. gospodarczy regres USA, który jest rezultatem opanowania całej gospodarki państwa przez Żydów – przez żydowską finansjerę, niewątpliwie osłabi międzynarodową pozycję USA (analogia do Polski wieku XVII i XVIII jest tu oczywista). Jest więc kwestią czasu nie tylko militarne wycofanie się USA z Europy, ale także zdecydowane osłabienie w Europie wpływów żydowskiej, światowej, finansjery (stąd ewentualne próby wyjścia z UE dawnej kolebki żydowskiego imperium, czyli Wlk.Brytanii).

   Na stronie WPS poświęciliśmy temu tematowi wiele publikacji.
   Niestety, w związku z takim rozwojem sytuacji politycznej w świecie i w Europie dochodzimy do smutnej konstatacji (o czym także pisaliśmy): my, Polacy, jesteśmy całkowicie nieprzygotowani do politycznego skonsumowania nadchodzących przemian – nie posiadamy narodowej polskiej reprezentacji, która na forum europejskim mogłaby artykułować polskie interesy. Znów zrobią to za nas antypolscy, syjonistyczni, Żydzi. Jeśli Polska przetrwa jako państwo będzie politycznym tworem na wzór Polski z lat 1926-39, 1944-56 i 1980-2016, a więc państwem pod żydowskim zarządem, lawirującym między NRF i Rosją.

   Polubione przez 1 osoba

   • Korczma

    Panie Dariuszu niestety taka prawda . Tylko płakać nad tym narodem i krajem . Tak jestem pesymistą a wynika ten pesymizm z obserwacji wieloletniej i na pewno nie jestem żadną wtyką pejsatych na WPS .

    Polubienie

   • KORCZMA

    Oczywiście może zle zrozumiałem dr Ziemińskiego , bo ja żaden dr , ale w swojej wypowiedzi napisał ,że ci wszyscy , którzy umniejszają rolę zrywów narodowościowych Polaków to ukryte żydostwo i szkodzą Polakom , ale chyba Opolczyk też ma podobne poglądy i krytykuje zrywy narodowe . Jeżeli zle zroumiałem sorry .

    Polubienie

 1. Pingback: BżezinSSky przegrał w szachy z Putinem, „nasz” Singer spieszy z pomocą « Grypa666's Blog

 2. Pingback: Geszeft na Polakach trwa w najlepsze — WIERNI POLSCE SUWERENNEJ – komp13

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s