Upadłe orły z polskiego MSZ przeciwko Nocnym Wilkom

ORYOL REGION, RUSSIA. APRIL 28, 2015. Night Wolves motorcycle club leader Alexander Zaldostanov (front) aka Khirurg [Surgeon] riding during a motocross titled "Flame of Memory – Flame of Unity" on the route Moscow-Tula-Oryol. Also pictured: Oryol Region governor Vadim Potomsky (R background). Artyom Geodakyan/TASS Dostawca: PAP/ITAR-TASS.

Polityka uprawiana od lat przez polskie MSZ, to w zapowiedziach – buńczuczna fanfaronada, a w realnych nastepstwach – krótkowzroczna prowizorka, przynosząca tak wizerunkowe, jak i faktyczne straty. W odniesieniu do tzw. „polityki wschodniej” wymienione określenia nabierają cech wrecz bezrozumnej, szkodliwej prowokacji zakrawającej na działanie sprzeczne z  polską racją stanu.

Minister spraw zagranicznych W.Waszczykowski – kapciowy polityki USA, wzorem swoich poprzedników R.Sikorskiego i G.Schetyny  preży mieśnie i odgrywa teatrzyk pt. „obrona suwerenności i bezpieczeństwa Polski”.  Zamiast wykorzystać wspaniałą, symboliczną, ale i wymierną politycznie akcje Nocnych Wilków, jaką są rajdy zwyciestwa z Moskwy do Berlina dla uczczenia wspólnego zwyciestwa Rosjan i Polaków w II WS nad niemieckim faszyzmem, zrodzonym z inspiracji światowego syjonizmu; zamiast wzmocnić rzesze rosyjskich motocyklistów polskimi motocyklistami spod znaku Rajdu Katyńskiego i tym samym zaprezentować potencjalną siłe słowiańskiego porozumienia od Moskwy przez Mińsk, Warszawe, Prage do Berlina – zaprzedany karzeł waszyngtońskiego dyktatu błaznuje i podgrzewa sztuczny konflikt.  Nie bacząc na to, że nastepstwem efekciarskich „gestów suwerenności” mogą być i zapewne bedą realne decyzje polityczne i gospodarcze  strony rosyjskiej, szkodliwe dla Polski.

Marionetkowy polityk, jakim w rzeczywistości jest Waszczykowski bez wahania przyjmuje dyrektywy amerykańskie czyniące z polityki polskiej bierne i kosztowne dla Polaków narzedzie polityki USA wobec Rosji.  Polska traci swoją europejską pozycje wobec polityki Niemiec, Francji i Włoch w stosunku do Rosji oraz  osłabia swoja pozycje w Grupie Wyszehradzkiej. W rezultacie pozostaje Polsce jedynie rola poplecznika , „gwaranta” i naiwnego ” bankiera” skazanej na nieuchronny upadek, awanturniczej i przestepczej władzy w Kijowie. Nastepstwem  upadku reżimu w Kijowie oraz anarchii i chaosu na Ukrainie może być bałkanizacja Polski wobec niekontrolowanego napływu do naszego kraju obywateli Ukrainy 

Odwrócić ten zgubny dla Polski kierunek polskiej polityki zagranicznej mogą tylko odpowiedzialne środowiska narodowe. Ich pilna konsolidacja i przejecie władzy przez rząd narodowy jest jedynym rozwiązaniem dla Polski, spychanej przez spadkobierców Okrągłego Stołu – obecnie pod barwami PiS, PO, Nowoczesnej, PSL i lewackich popłuczyn po PZPR – w niebyt gospodarczy, polityczny i społeczny chaos.

PZ

 

Informacja o braku zgody władz RP na wjazd do Polski uczestników grupy „Motocykliści Rosyjscy”

 .
Ministerstwo Spraw Zagranicznych przekazało 28 kwietnia br. Ambasadzie Federacji Rosyjskiej notę dyplomatyczną z informacją o braku zgody kompetentnych władz RP na wjazd na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestników grupy „Motocykliści Rosyjscy”. Podstawą do podjęcia decyzji odmownej było zapewnienie ochrony porządku publicznego.

msz

 

MSZ RP nie akceptuje nieuprawnionych działań strony rosyjskiej, prowadzonych na płaszczyźnie relacji bilateralnych oraz na forum międzynarodowym. Działania te są podejmowane w ramach kampanii dezinformacyjnej w odniesieniu do realizacji przez stronę polską zobowiązań wynikających z Umowy między Rządem RP a Rządem FR o grobach i miejscach pamięci ofiar wojen i represji z 22 lutego 1994 r., która jest ukierunkowana na dyskredytację polityki rządu Rzeczypospolitej Polskiej wobec Federacji Rosyjskiej.

 

Biuro Rzecznika Prasowego

Ministerstwo Spraw Zagranicznych

http://www.msz.gov.pl/pl/aktualnosci/wiadomosci/informacja_o_braku_zgody_wladz_rp_na_wjazd_do_polski_uczestnikow_grupy__motocyklisci_rosyjscy_

 

Kolejny rajd Nocnych Wilków z Rosji do Berlina. Polska nie wpuści motocyklistów, ambasador Katarzyna Pełczyńska – Nałęcz wezwana przez MSZ

 

– Polska nie wpuści rosyjskich motocyklistów z klubu Nocne Wilki – poinformował rzecznik polskiej ambasady w Moskwie Bartosz Cichocki. Grupa wyruszyła z Moskwy, aby poprzez Białoruś, Polskę, Słowację, Czechy i Austrię, dotrzeć 9 maja do Berlina.

„Ministerstwo Spraw Zagranicznych przekazało 28 kwietnia Ambasadzie Federacji Rosyjskiej notę dyplomatyczną z informacją o braku zgody kompetentnych władz RP na wjazd na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestników grupy „Motocykliści Rosyjscy”. Podstawą do podjęcia decyzji odmownej było zapewnienie ochrony porządku publicznego” – czytamy na stronie polskiego MSZ.

„MSZ RP nie akceptuje nieuprawnionych działań strony rosyjskiej, prowadzonych na płaszczyźnie relacji bilateralnych oraz na forum międzynarodowym. Działania te są podejmowane w ramach kampanii dezinformacyjnej w odniesieniu do realizacji przez stronę polską zobowiązań wynikających z Umowy między Rządem RP a Rządem FR o grobach i miejscach pamięci ofiar wojen i represji z 22 lutego 1994 r., która jest ukierunkowana na dyskredytację polityki rządu Rzeczypospolitej Polskiej wobec Federacji Rosyjskiej” – dodaje Biuro Prasowe polskiego MSZ.

Najprawdopodobniej z tego powodu, rosyjskie MSZ wezwało polskiego ambasadora w Moskwie Katarzynę Pełczyńską – Nałęcz. Oficjalnie nie wiadomo jakie są powody wezwania polskiego ambasadora. Jednak, jak nieoficjalnie dowiedziało się Polskie Radio, chodzi o zniszczenie w Polsce kolejnego pomnika Armii Radzieckiej, a także o zapowiedź polskich władz, że nie przepuszczą przez granicę kolumny motocyklistów z klubu Nocne Wilki.

Lider moskiewskich motocyklistów Aleksandr Załdostanow przekonuje, że w ten sposób jego środowisko oddaje hołd żołnierzom, którzy odnieśli wielkie zwycięstwo nad hitlerowskimi Niemcami.

– Chcielibyśmy, żeby rajd zwycięstwa stał się coroczną tradycją – dodaje. Przy tym nie kryje, że jest zaskoczony decyzją władz RP, które podobnie jak rok temu postanowiły dla Nocnych Wilków zamknąć granicę.

W ubiegłym roku Załdostanow przekonywał, że Polacy źle odczytują intencje Nocnych Wilków. Powiedział, że w ich rajdzie nie ma elementów prokremlowskiej propagandy, a jedynie chęć uczczenia ważnego wydarzenia historycznego.

Według lidera Nocnych Wilków, jeśli w tym roku również straż graniczna odmówi im wjazdu do Polski, to podobnie jak rok wcześniej, innymi drogami przedostaną się do Berlina.

Nocne Wilki, to klub motocyklowy wspierający działania Kremla. Jego członkowie brali udział w aneksji Krymu i wojnie w Donbasie.

za:http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Kolejny-rajd-Nocnych-Wilkow-z-Rosji-do-Berlina-Cichocki-Polska-nie-wpusci-rosyjskich-motocyklistow,wid,18297368,wiadomosc.html?ticaid=116eb6

 

Pełczyńska-Nałęcz na dywaniku w MSZ Rosji z powodu odmowy wjazdu Nocnych Wilków do Polski

 

41209.2013 wiceminister (2012-14) MSZ IIIŻydo-RP, Pełczyńska-Nałęcz spotkała się z członkami Izby Reprezentantów: Williamem R. Keatingiem (pierwszy z lewej) i Marcy Kaptur (trzecia od lewej) – druga od lewej Pełczyńska-Nałcz, czwarty R.Schnepf, ambasador IIIŻydo-RP w USA. *

Ambasador Polski w Rosji Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz została wezwana do MSZ Rosji w związku z odmową wpuszczenia grupy rosyjskich motocyklistów do Polski – podaje agencja RIA Nowosti, powołując się na własne źródła w dyplomacji.

— Ambasador Polski w Rosji została wezwana przez rosyjski MSZ w związku z odmową wpuszczenia do kraju grupy rosyjskich motocyklistów – powiedział rozmówca agencji.

Wcześniej media poinformowały, powołując się na rzecznika polskiej placówki dyplomatycznej w Moskwie Bartosza Cichockiego, że motocykliści z klubu Nocne Wilki w trakcie rajdu po Europie z okazji Dnia Zwycięstwa nie uzyskają prawa wjazdu na terytorium Polski. Rosjanie chcieli oddać w ten sposób hołd żołnierzom, którzy odnieśli zwycięstwo nad III Rzeszą.

.
Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/polska/20160429/2676212/polska-rosja-nocne-wilki.html#ixzz47Do9vsib

________________________________

* Konsultacje wiceminister K.Pełczyńskiej Nałęcz w Waszyngtonie – 10-12.09.2013

Polityka wschodnia, kwestie demokratyzacyjne oraz polskie projekty rozwojowe były najważniejszymi tematami rozmów podsekretarz stanu w MSZ Katarzyny Pełczyńskiej- Nałęcz w Waszyngtonie w dniach 10-12.09.2013.

Pełczyńska-Nałęcz wzięła udział w debacie na temat polityki wschodniej zorganizowanej przez German Marshall Fund. W trakcie spotkania, z udziałem waszyngtońskich think tanków (m.in. Rady Atlantyckiej, Instytutu Petersona oraz Center for Strategic & International Studies), wyraziła przekonanie o wielkiej wadze zmian zachodzących obecnie na obszarze postsowieckim. Z kolei rozmowy z dyrektorem Freedom House Davidem Kramerem oraz doradcą sekretarz stanu USA Tomicah Tillemanem były okazją do dyskusji na temat postępów demokratyzacji w krajach Europy Wschodniej.

więcej na: http://www.msz.gov.pl/pl/aktualnosci/wiadomosci/konsultacje_wiceminister_katarzyny_pelczynskiej_nalecz_w_waszyngtonie_3

Reklamy

35 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

35 responses to “Upadłe orły z polskiego MSZ przeciwko Nocnym Wilkom

 1. Rosja powinna również wybiórczo nie wpuszczać pewnych grup Polaków według swego uznania….np. Katyń, Smoleńsk, a w ogóle to powinna zamknąć i zerwać współpracęl z banderowskim rządem w Polsce…Oczywiście Kalkstein tylko na to czeka – po to te prowokacje…

  Polubienie

 2. Pingback: BżezinSSky przegrał w szachy z Putinem, „nasz” Singer spieszy z pomocą « Grypa666's Blog

 3. APA

  BRACIA i SIOSTRY SLOWIANIE – LACZMY SILY !
  Nasi wrogowie przystapili do realizacji LUDOBOJSTWA naszej bialej rasy SLOWIANSKIEJ !!!

  Polubienie

 4. pnch

  Wystarczy poczytac na portalu onet komentarze pod ta informacja i wniosek nasuwa sie sam: ten wiecznie pokrzywdzony Polok, we wlasnym mniemaniu wielki i wyjatkowy zawsze tylko i wylacznie za parobasa bedzie robil, bo glupi
  w swej naiwnej nadziei, ze od Ruska wyzszy. Nieprawda. Rusek wyzszy, godny i rowny zachodnim, ktora to rownosc z niego kipi i jest przez chetnych do jego ograbienia respektowana. W przewciwienstwie do Poloka, ktory z kolei tylko do poslugi od wiekow przeznaczany. Jakby nie probowal
  obecnie w kawiarni warszawskiej kaleczona angielszczyzna „europejczyka-swiatowca” sam przed soba zgrywac, nie pomoze mu to pozycji przegranego przemoc, duch parobasa w nim siedzi.
  Falszywie pisze PZ. Polska nie ma od wiekow juz europejskiej pozycji, nie ma wiec co tracic, moglaby zyskac ale to z parobasem nie jest mozliwym.

  Polubienie

 5. paziem

  Panie Puch, nie siląc się na oryginalność i zjadliwość,należy, jak sądzę, pisać na temat. Polska, jakbyśmy jej nie „deprecjonowali” ( a przecież jako Polacy winniśmy być dalecy od tego) jest krajem europejskim i to nie mało ważnym. Ja nie wydaję ocen jaką pozycję obecnie zajmujemy, a jaką mamy szansę zajmować, gdybyśmy doceniali swój potencjał i w pełni nim władali. Stwierdzam jedynie, że nawet w sytuacji jakiej jesteśmy ( pozbawieni niemal w pełni suwerenności, a nawet będąc na granicy niepodległości) i tak osłabiamy swoją pozycję w Europie wysługując się anglosasko-syjonistycznym dyrygentom. Tyle piszę, albo jak ktoś chcę aż tyle.
  Powiem panu zupełnie osobiście, że nie cierpię takiego mędrkowania i detaliczności, jakiej szanowny pan dał tu próbki. Nic to bowiem nie wnosi do tematu, a jedynie stara się postawić na swoim.

  Polubienie

  • zorbaG22

   Czego się czepiasz, ma rację. Teraz już nie ma czego ratować.
   Polacy po raz kolejny zażydzili swój kraj i przy okazji środkową Europę a złapani za rękę mówią że to nie ich ręka. Czyli już wsiąkli w talmudyczny klimat i narzucona rola bitego parobka całkiem im pasuje. Nawet jakby tu rządził knur z osłem to też by bili brawo i nadstawiali tyłka.
   Niestety na odszkodowania za holocaust niech Polacy nie liczą, monopol ma kto inny.
   My nie jesteśmy narodem ani wyjątkowym, ani odważnym, 3 razy tylko na tej ziemi zawalczono o swoje i to nie Polacy tylko Ślązacy a poza tym Polacy przez wieki dreptali jak niedorozwoje za każdym obcym cwaniakiem który chciał tu ubić geszeft .
   Kompromitujące jest to onanizowanie się sfabularyzowanymi wersjami powstań i legendami o polskim patriotycznym podziemiu. Tyle tego było ile żyd wymyślił i opisał. A jego kuzyni zasiadają teraz w “polskim” parlamencie i leją ze śmiechu z “Polaka patrioty” który żyje w Matrixie historycznym.
   Dzięki “potencjałowi” narodu ja teraz płacę za prąd Szwedom, za gaz Niemcom, za wodę Izraelczykom a jeszcze ci ostatni biorą pół mojej emerytury za oświęcimskie bajki Pileckiego i Kalksteina a w kolejce czeka cała wataha podobnych “bohaterów” skazanych na śmierć przez kochankę tego który stworzył Solidarność, oni na swoje zawsze wychodzą.
   Zwyczajna walka o władzę, lepszy żyd dostał władzę, gorszy został sprzątnięty żeby zamilkł na zawsze ale nie jest to powód żeby Polacy byli grabieni z ostatniej złotówki bo już jesteśmy pośmiewiskiem świata. 3 tysiące kwoty wolnej od podatku, Bangladesz współczuje.

   Czytałem właśnie czeskie portale m.in.o zakazie wjazdu Nocnych Wilków do Polski – krótko i węzłowato – “przez 70 lat od końca wojny można było doczytać prawdę o wojnie i czasach po wojnie a nie pier…. głupoty jak Polacy”.
   A z Czechami lepiej w polemikę historyczną nie wchodzić bo przypomną jak polskojęzyczni “wyklęci” gonieni przez Polaków i Rosjan wiali do Niemiec po pensję a po drodze gwałcili czeskie kobiety. Katyń też Czesi pamiętają i to nie w wersji wyprodukowanej przez nadwiślański IPN.

   Polubienie

   • paziem

    Można zauważyc dwie strategie rozmiękczania polskiej świadomości narodowej. Jedna, to próby ubierania Polaków w kostiumy swego rodzaju emisariuszy Chrystusa Króla do rzekomego zbawiania narodów ( kosztem własnego bezpieczeństwa i interesów). Druga strategia polega natomiast na próbach zdeprecjonowania skutecznego, narodowego czynu Polaków i sprowadzania ich wyłącznie do poziomu „przygłupów” o wybujałym wyobrażeniu o sobie.

    Obie strategie nakierowane są na pielęgnowanie wśród Polaków falszywej świadomości i mentalnego kompleksu niższości wobec innych narodów.

    Komentujący wyżej goście : zorbaG22 i pnch, to harcownicy wymienionego drugiego wariantu skrytej walki z polskością ( to już kolejni na przestrzeni ostatnich niemal 7 lat istnienia portalu; gościliśmy tu także takich, co to usiłowali nas ewangelizować i kształtować na wzór rydzykowców lub sekty smoleńskiej) . Obaj goście nie mają do zaproponowania nic konstruktywnego, a wszystko czym się „popisują” to wybiórcza i do tego sfałszowana historia oraz krypto propaganda wszechmocy i wszechwładzy żydostwa, które rzekomo obezwładniło juz Polaków bez szans odwrotu.

    WPS zdaje sobie sprawę ze skali zagrożeń polskości przez syjonizm oraz wewnątrznarodową chorobę hipokryzji i tzw, „przystosowania się do realiów”, ale zarazem nigdy nie postulował i nie postuluje programu bierności, ani samozadowolenia. W Polsce nie może być miejsca dla popleczników syjonizmu, ani narodowego kapitulanctwa.

    Dlatego dziękujemy wszystkim tym, którzy poppularyzują nasz portal, tutejszą publicystykę i dzialania medialne, a także tych którzy wsparli nas materialnie, i którzy gotowi są to robić- zdając sobie sprawę, że skuteczna działalność polityczna, to także odpowiednie zaplecze organizacyjne i materialne.

    Zwykłym malkontentom, etatowym dywersantom i fałszywym misjonarzom religijno-patriotycznym mamy jedno do powiedzenia : strata czasu, zmieńcie adresata.

    Polubione przez 1 osoba

   • julius

    Niestety jako Słowianin muszę powiedzieć z przykrością, że ogromna rzesza Polaków posiada mentalność parobka. Można być dumnym Polakiem Słowianinem ale ta większość deprecjonuje nas w świecie. Jeśli pojadą kibice piłkarscy na mecz i zrobią zadymę pokazując siłę słowiańszczyzny to czyn ten powinien być pokazywany jako chwalebny a jest traktowany wiadomo jak. Natomiast dowolny jasyr do krajów zachodnich w charakterze parobków do pracy bo tak trzeba nazwać każdą formę emigracji przedstawiany jest jako wyjazd przedsiębiorczych rodaków. Dlatego cechy uniżności wobec krajów obcych muszą być piętnowane

    Polubione przez 1 osoba

   • julius

    Tak na marginesie to lepiej łupić kraje zachodnie stojąc jako równorzędny partner Rosji ale słowiańskiej po uprzednim wyczyszczeniu obu krajów z żydów niż być łupionym przez Zachód będąc jednocześnie w jego szeregach.

    Polubienie

   • Każda skrajna opinia jest zła, nadmierne wywyższanie Polaków ponad inne narody(szczególnie Rosjan czy innych Słowian) jak i poniżanie się wobec innych(szczególnie anglosasów) jest tym samym. Wiadomo że Polacy lubią wysługiwać się innym, szczególnie zachodowi ale lubią też pouczać na przykład Rosjan, choć sami nie potrafią rządzić u siebie lepiej. Naszym zadaniem jest stanąć gdzieś mniej więcej po środku.

    Polubienie

 6. paziem

  Pan zdaje się nie Puch, ale pnch?!

  Polubienie

 7. Chutor

  APA
  „Nasi wrogowie przystapili do realizacji LUDOBOJSTWA naszej bialej rasy SLOWIANSKIEJ !!!”

  A moze blizej prawdy jest: koncza realizacje ludobojstwa blialej rasy.
  Sto lat temu biala rasa stanowila 1/3 calej ludzkosci, dzisiaj stanowi mniej niz 10% tejze; pomijajac fakt, ze biali ludzie sa czesciej w podeszlym wieku i juz tylko to czyni ich niezdolnymi do odrodzenia nawet gdyby chcieli.

  Polubienie

 8. zydozerca

  Czekamy na protesty upadłych orłów z MSZ przeciwko żydowskiej supremacji i ludobójstwu /na czele ze strefą Gazy/ oraz krzewieniu mowy nienawiści wspieranej czynem.
  Poniżej fragment artykułu nt.wielotysięcznych demonstracji krwiożerczych bestii =żydów w Tel Awiwie w dniu 19 kwietnia 2016 żądających bezkarnie śmierci dla wszystkich Arabów ,z Palestyńczykami na czele.
  Jednocześnie szefostwo UE proponuje kary dla niepokornych państw za odmowę przyjęcia imigrantów -bodajże 25 tys.euro od sztuki.

  POSTED BY: INSPIRE TO CHANGE WORLD APRIL 29, 2016
  The West’s media—under orders to censor any news of Jewish supremacism—has refused to publicize this week’s massive hate rally attended by thousands of Jews in Tel Aviv which called for all Arabs to be killed.

  The Western media’s blackout is in marked contrast to their blanket coverage of the tiniest example of what it calls “white racism.”

  The Tel Aviv rally—organized to support an Israeli soldier who murdered a wounded Palestinian by shooting him in the head as the victim lay on his back—was marked by chants and banners calling for mass murder.

  The rally took place on Tuesday evening, April 19, in Tel Aviv’s Yitzhak Rabin Square, and the many thousands of Jews in the crowd were, according to reports in the Israeli media, baying for blood.

  The rally was organized by Sharon Gal, an Israeli journalist and former lawmaker, and was addressed by the parents of the soldier, named as Elor Azaria.
  The controlled media’s hypocrisy in refusing to give coverage to the Jewish hate fest rally can best be revealed by positing the following theoretical situation:

  What would happen if thousands of whites gathered in any city around the world—Berlin, London, Paris, Washington, Toronto, Adelaide, or anywhere—and chanted “death to Arabs” (or “death to blacks,” or “death to Jews”), and held up banners reading “Kill them all”?

  In such a situation, the controlled media would be all over such an event, and it would be carried on every TV news broadcast, day and night, and in every newspaper, for weeks on end.

  The Anti-Defamation League and all other Jewish organizations would issue “shock and horror” statements, condemn the “evil racists” and demand state action.

  However, because it is Jews, in Israel, behaving like this, the controlled media simply ignores it—as does the ADL and all the other Jewish Supremacist lobbies around the world.

  Polubienie

 9. julius

  Katolicyzm odpowiednio przez stulecia obrobił mózgi Polakom. Dla katolików polskich jedną z najważniejszych spraw jest ustanowienie rekordu świata w ilości świętych pochodzących z naszego słowiańskiego narodu.
  StartCzytaj „ZADRUGĘ”Numer 12 (październik 1938)Rozmowy patriotek

  Rozmowy patriotek
  czyli Psychosis bobolica acuta

  Rozmowa toczy się wśród pań, uczestniczek majowej pielgrzymki do Watykanu na kanonizację św. Boboli. Prym wiedzie żona jednego z profesorów uniwersytetu.

  – To wstyd, kochane panie, dla Polski, że ma mniej świętych niż taka Hiszpania, albo inna Portugalia. Czas najwyższy wyszperać wszystkich kandydatów do tego zaszczytu i przedstawić gdzie należy.

  – A czy aby ich mamy?

  – Och, proszę pani, po prostu zatrzęsienie, tylko wejrzeć w zakamarki naszych dziejów. Taki Skarga na przykład jeszcze nie jest na ołtarzach rzymskich, to szkandał, jak mówią lwowianie. A świątobliwa Jadwiga?…

  – Mówią, że miała romans z Wilhelmem…

  – Miejmy nadzieję, że romans z Wilhelmem nie zaszkodzi, tylko trzeba sprawę oddać w dobre ręce.

  – Kto jeszcze?

  – No Żółkiewski, a Bolesław Chrobry to też nie pies. Wprawdzie – jak mów mój mąż – żegnać się to on jeszcze nie umiał, ale nie szkodzi, na taki drobiazg nie zwrócą chyba w Rzymie uwagi. No i Sobieski mógłby się posunąć wyżej w hierarchii niebieskiej, bo to Chocim, Wiedeń i Samosierra.

  – Zdaje się droga Pani, że pod Samosierrą to wojowali byli sodalisi za ks. Józefa… i o nich swoją drogą też należy pamiętać.

  – Ach, zapomniałyśmy o Podbipięcie, przecież to nie tylko święty, ale i męczennik.

  – Ja bym i Wołodyjowskiego kanonizowała, taki bohater… płakałam, gdy się wysadzał w powietrze w Kamieńcu.

  – Moja przyjaciółka dała na mszę za duszę Podbipięty (1. Zaraz jej mówiłam, że nie trzeba, bo to święty.

  Policzki płoną, rozmowa się zaognia.

  – To chyba będzie jeszcze dużo pielgrzymek do Rzymu, gdy tak poczną kanonizować wszystkich zasłużonych. Pojadę, moja pani, pojadę, choć już byłam na kanonizacji św. Boboli. Ach, nie zapomnę tego do śmierci, tak było pięknie, wzruszająco… ten śliczny kardynał, pamięta pani? Ci księża uroczyście ubrani – to wszystko święci – uduchowione twarze…

  – Ale, drogie panie, jak to będzie z cudami? Słyszałam od księży, że do kanonizacji potrzeba przynajmniej czterech cudów, a, nie ubliżając Sobieskiemu nie wiem, czy tam były cuda.

  – Ja słyszałam, że dwóch tylko cudów potrzeba.

  – Myli się pani, bo czterech.

  – Cztery czy dwa, ale trzeba, a skąd je wziąć?

  Zamyślenie.

  – Proszę pań, moim zdaniem, cuda się znajdą, byle tylko była wiara i pieniądze. Bo trzeba państwu wiedzieć, każda kanonizacja kosztuje bardzo dużo – aż 200 tysięcy złotych, mówił mi o tym pewien zakonnik.

  – 200 tysięcy złotych? Na co?

  – Dzieciak z Pani. Była Pani w Rzymie i widziała: portret świętego musi być nie byle jaki, a artyści każą sobie słono płacić. Potem kwiaty, świece, ten cały aparat… Któż ma ponosić te koszty?

  – Miejmy nadzieję, że pieniądze się znajdą, wstyd by był, gdyby się nie znalazły. Może Fundusz Kultury Narodowej? Taka narodowa sprawa…

  – Nie, tam nic nie dadzą, znam stosunki.

  – Zbiórkę urządzimy. Założymy Towarzystwo Zbiórki na Kanonizację Świętych Polskich.

  – Świetna myśl, pierwsza się zapisuję.

  – Naród da, nasz naród zawsze jest hojny, gdy idzie o chwałę bożą. Nawet bezrobotni dadzą. Trzeba przedstawić, jaka to chwała dla Polski, przewyższymy Portugalię…

  – W propagandzie – moim skromnym zdaniem – trzeba podnieść, że Ci nowi święci nie będą siedzieć w niebie z założonymi rękoma, ale będą orędować za Polskę, a to też coś znaczy.

  – Mówił mi jeden inżynier, że nawet stu nowych świętych nie zmniejszy liczby bezrobotnych, ale to na pewno bolszewik; wiemy, że nie samym chlebem człowiek żyje.

  – Racja. Fabryki i tak będą budować Żydzi, Niemcy i ten jakiś tam etatyzm. My, Polacy, musimy myśleć o wyższych sprawach. Trzeba budować kościoły i kaplice, jak najwięcej kościołów, to jedyna zapora przeciw bolszewizmowi i masonerii. Każda nowa kanonizacja to nowa twierdza przeciw bezbożnictwu.

  – Przepraszam panie, lecę do cukierni, umówiłam się… na zakończenie powiem: każdy prawy Polak musi dołożyć cegiełkę do budowy świętej, kanonizowanej Polski!

  Rozmowy powyższe są niemal autentyczne. Połowa Polski rozprawia od miesięcy o tych wzniosłych sprawach. Ukryta reżyseria działa po mistrzowsku. Agencje międzynarodowego imperium watykańskiego sugestionują. Chwała Polski u dewotek światowych rośnie. Uciech sąsiadów z takiego stanu rzeczy w Polsce rośnie także. 200 tysięcy złotych na następne kanonizacje jest w toku zbiórki. W Rzymie panuje zadowolenie. Sprawa C.O.P.u może obchodzić min. Kwiatkowskiego i paru speców. Polacy mają ważniejsze i wyższe sprawy. Z nową setką świętych przybędzie 200 nowych Kościołów, a przy nich 2000 nowych dziadów lamentujących na swoją biedę. To samo jota w jotę działo się w epoce saskiej, w epoce pełnych wpływów katolicyzmu w Polsce: mnożyły się kościoły, a pod nimi żebractwo i żebractwo w całym kraju. Beatyfikowano, poświęcano korony na obrazach cudownych, budowano Polskę na cokole „odwiecznych prawd”. W końcu tak poświęconą ojczyznę wzięli sąsiedzi. Nieliczni którzy się buntowali i żyły w sobie targali, legli na polach bitew lub szli na wygnaniem, wymyślani od jakobinów i bezcześcicieli „narodowych świętości”, a tytułowani grabarze pozostali na swych stolcach, lojalni i poprawni wobec nowych władców, stosownie do „odwiecznych prawd”, a gdy wicher wojny światowej zmiótł tumany niewoli, wzięli się znowu do budowania… kapliczek.

  Podsłuchał i skomentował.

  L. Ziemicki. (właściwie: Ludwik Gościński)

  (1 autentyczne.

  Polubienie

 10. henry

  Ale będzie heca! Nie wpuszczono czterech Czechów i dwóch Słowaków jadących z Wilkami. Obywateli UE nie wpuszczono na teren UE!

  Polubienie

 11. Sped

  A tutaj komunistyczne ścierwa typu kosiury i inne gady prezentują dwie opcje dla Polski. Podleganie pod syjonizm żydowski, albo pod „słowiańska” federację Rosyjską. Opcja nie podlegania pod żadną ze stron oczywiście dla ścierw komuszych nie wchodzi w rachubę.
  Czasami czytam i słucham tego bełkotu WPS i wątpię, żeby ta wroga Polsce propaganda opłacana przez Rosyjską Federację Żydowską przekonała gimnazjalistę.
  Z jednej strony kosiury pieją, że bolszewizm był żydowski, a z drugiej strony nawołuje by czcić owoce tego żydowskiego bolszewizmu jako dzieło słowiańskie.
  Mam nieodparte przeczucie, że ci tutejsi prelegenci skończą z dziurą w czole zrobioną im przez prawdziwych polskich patriotów, nacjonalistów.

  Polubienie

  • KORCZMA

   Następny kuta…. . Ty jesteś prawdziwy patriota , nacjonalista ? i pewnie takie coś też co robili . Spierdal. stąd gnoju i nie strasz tu nikogo . Przypomnij sobie fajnie było . Taką operacje przeszedłeś cymbale pejsaty :

   znalazł się patrota . Panie Dariuszu wypierd… te smieci

   Polubienie

 12. Sped

  Czemu rosyjscy bracia Słowianie nie zrobią rajdu na cześć hetmana Żółkiewskiego – wyzwoliciela rasiji. Polscy Słowianie przyjęli by ich z sympatią. Zamiast tego Nocne Wilki niezrozumiale uparły się czcić dzieło niesłowiańskie, dzieło żydowskich bolszewików.
  Kosiur z Ziomińskim przecież cały czas powtarzają, że bolszewicy to żydzi chazarscy wiec powinni tępić Wilków za to, że czczą żydowskie działania. Przecież to się kupy nie trzyma. Zero logiki.

  Polubienie

  • KORCZMA

   Przestań Toronciarzu syjonistyczny kuta… robić tu wjazdy co jakiś czas . Idz na dziwki tutaj czas tracisz pojebie syjonistyczny . Nastepne wcielenie Toronto :Sped . Banować ten syf kanadyjski – syjonistyczny śmierdziel

   Polubienie

   • Sped

    Witam gimbusa. Niestety nie pogadamy bo nie jestem w stanie zrozumieć o co ci chodzi. Toronto, toronciarzu, syf kanadyjski hahah o co z tym chodzi ? 🙂 ale nie przejmuj się KORCZMA, spoko krejzol jesteś 🙂

    Polubienie

   • KORCZMA

    Facet wracaj do Szechtera . Tam na nowe BMW zarobisz . Po hu… tu wlazłeś . Zarabiasz na luksusowe prezerwatywy? , albo slub masz i potrzebujesz kasy na zlote obraczki , ktore kupisz u Żyda w lombardzie .Na WPS nie zarobisz pejsaty cwaniaku a gimbusem jestes ty .

    Polubienie

  • Totkomando

   Dokładnie panie Toronto. Przez to „wyzwolenie ” Polska i polacy stracili jedynie okazję radykalnej wymiany wadliwej puli genów na bardziej doskonałą (germańską )
   oraz okazję zastąpienia śmiesznego jez. niewolników na język Panów i Geniuszy. Pozdrawiam towarzyszy na emigracji z wehrwolfu i upa (Kanady) i rozsądnych polaków . Niech żyje Wielka Germania!

   Polubienie

  • Sped

   Czym oni się różnią od banderowców ? jedni i drudzy czczą kult mordowania Polaków. W tan sam sierp, młot i gwiazdki co nocne wilki byli przystrojeni żydowscy enkawudziści, którzy strzelali Polakom w tył głowy w Katyniu. Mamy tą symbolikę witać chlebem i solą ? Trzeba być pojebanym równie dobrze jak kosior i ziomek – oni powinni dostać w przód głowy za to co robią te anty polskie ścierwa.

   Polubienie

   • Sped

    Niech przyjadą do nas bracia słowianie rosyjscy, ale nie z antypolską symboliką. To są komuniści. Niech przyjadą słowiańscy nacjonaliści rosyjscy, których Putin tępi i trzyma w więzieniach. Putin to jest anty słowiańska wsza żydowska.

    Polubienie

   • KORCZMA

    A ty jesteś psychol obrzezany mały ptaszku 2cm . spier .. z powrotem do Szechtera .

    Polubienie

   • KORCZMA

    A ty powinieneś dostać Kałasznikowem w sam środek jaj , aby nie robić pejsów takich jak ty i nie dostać 500 pln na wycieczki i inne pierdoły cymbale z pejsami .

    Polubienie

   • Totkomando

    Trzeba być pojebanym równie dobrze jak kosior i ziomek – oni powinni dostać w przód głowy za to co robią te anty polskie ścierwa.

    Ja, ja ,,, też tak lubie, krótka piłka hahahaha
    Pozdrawiamy sojuszników w Kanadzie

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s