9 maja, dzień zwycięstwa i refleksji o przyszłości Polski

Radogoszcz2

Wmówiono Polakom, że zamiast świętować zwycięstwa,  winni celebrować klęski. A przecież 9 maja 1945 roku, to jedno z najważniejszych zwycięstw w historii Polski.

W sojuszu z Armią Czerwoną, I i II Armia Wojska Polskiego, przyniosły Polakom nie tylko wolność i ocalenie przed totalnym wyniszczeniem zgodnie z ludobójczym planem zagłady Słowian zawartym w Generalnym Planie Wschodnim ( General Plan Ost) autorstwa niemieckich, faszystowskich psychopatów, ale zwycięstwo dało także szansę Polakom na odbudowę swojej Ojczyzny,  i to w takim etnicznym i geograficznym kształcie, który gwarantował równowagę społeczną i szybki rozwój gospodarczy.

Było to w dużej mierze spełnienie planów i dążeń narodowej demokracji oraz realistycznych kręgów patriotyczno-narodowych i ludowych, których głos środowiska sanacyjne, manipulowane przez anglosasko-syjonistycznych polityków,  próbowały wyeliminować z roli decydentów o polskiej polityce- zarówno wewnętrznej, jak i zagranicznej.

Zamach Majowy  J.Piłsudskiego, otwierał polską przestrzeń polityczną i gospodarczą na wpływy spekulantów anglosasko-żydowskich. Zahamowano proces  modernizacji polskiej armii według koncepcji gen. Zagórskiego i Rozwadowskiego. Zniweczono proces umacniania suwerenności finansowo-gospodarczej rozpoczęty reformą W.Grabskiego i twórczo rozwinięty przez J.Zdziechowskiego. Nie przeprowadzono reformy rolnej , co zamroziło nieefektywna strukturę rolną polskiej wsi i doprowadziło polskich chłopów do balansowania na skraju nędzy oraz rewolucyjnego radykalizmu. Debatę publiczną zniszczono faszyzującą praktyką eliminacji przeciwników za pomocą skrytobójstwa i obozu koncentracyjnego w Berezie Kartuskiej dla przeciwników politycznych.

W  polityce zagranicznej Polska sanacyjna nie umiała wybrać między trudnym, ale jedynie przyszłościowym kierunkiem współpracy z ZSRR, a zgubnym flirtowaniem z faszystowskimi Niemcami i naiwną wiarą w gwarancje sojusznicze Wielkiej Brytani, Francji oraz amerykańskie umiłowanie demokracji, w sytuacji, gdy polityka amerykańska była już w pełni pod wpływem środowisk syjonistycznych i globalnych interesów żydowsko-anglosaskich korporacji przemysłowych oraz żydowskich banków.

Klęska wrześniowa było nieuniknioną konsekwencją zgubnej polityki sanacyjnych ekip rządowych. Spisek wobec linii politycznej gen. W.Sikorskiego  i takich realistycznych polityków jak np. wywodzącego się z ruchu narodowego  S.Grabskiego – nastawionych na współpracę z ZSRR, doprowadził do antypolskiego wywołania Powstania Warszawskiego oraz kontynuowania beznadziejnej walki podziemnej przeciw wyzwoleńczej Armii Czerwonej.  Umacniało to wpływy żydowskich komunistów na losy Polski powojennej i osłabiało narodowe skrzydło polskiej lewicy.

Zgubna linia polityczna z okresu sanacyjnego i londyńskiego jest w obecnej chwili kontynuowana przez układ okrągłostołowy i jego współczesną kwintesencję, czyli PiS i hipokrytów politycznych spod znaku PO, PSL, SLD, Nowoczesnej i żydowską frakcję tzw. Ruchu Narodowego.

Zobowiązaniem współczesnych Polaków wobec setek tysięcy żołnierzy i ludności cywilnej poległych w trakcie działań wojennych i milionów ofiar eksterminacji w obozach, wiezieniach i miejscach straceń – jest zbudowanie nowego układu politycznego w oparciu o porozumienie polskiego ruchu narodowego, nie PSLowskiego ruchu ludowego i narodowej lewicy polskiej.

PZ 

 

Niżej dokumentacja fotograficzna uroczystości w Łodzi , na terenie Mauzoleum w Radogoszczu, ku czci 71 rocznicy zwycięstwa nad ludobójczym, niemeickim faszyzmem i jego jawnymi i skrytymi mocodawcami – światowymi ośrodkami bankierskim i odhumanizowanymi, ponadnarodowym korporacjami, kontrolowanymi przez światowy  syjonizm.

20160508124148(1) (1)

20160508135530(1)

20160508135708(1) (1)

20160508140858(1)

Nie było nas wielu, ale dobrym znakiem na przyszłość był fakt , że reprezentowane były polskie środowiska narodowo- patriotyczne ( partia Polska Patriotyczna, stowarzyszenie Wierni Polsce Suwerennej) oraz narodowa lewica polska ( partia Zmiana). Napawał optymizmem także fakt, że obecne były różne pokolenia, z dominacją młodzieży.

20160508141047(1) (1)

 

SUPLEMENT:

 

Okazało się, że jakaś „niewidzialna ręka” już po dwóch sprzątnęła z pod pomnika w Radogoszczu w Łodzi kwiaty złożone przez delegacje partii Polska Patriotyczna, stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej i partii Zmiana – dla uczczenia Dnia Zwycięstwa nad ludobójczym , niemieckim faszyzmem oraz bohaterstwa żołnierzy wyzwoleńczej Armii Czerwonej i sojuszniczej I i II Armii Wojska Polskiego. Jak widzimy z uporem usiłuje się zatrzeć pamięć historii.

Niżej dokumentacja mojej korespondencji z Muzeum Tradycji Niepodległościowej, instytucji finansowanej m.in.z budżetu miasta Łodzi, której oddział w Radogoszczu niejako odpowiada za działania wokół monumentu upamiętniającego niemal 1500 ofiar ludobójstwa 17/18 stycznia 1945 r., w przededniu wyzwolenia Łodzi 19 stycznia 1945 r. przez oddziały  8 Gwardyjskiej Armii  ZSRR ( w tym i polskich żołnierzy):

 

Paweł Ziemiński A przy okazji zapytam: czemu to kwiaty złożone z okazji 71 rocznicy zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami pod Pomnikiem na Radogoszczu, zniknęły tak szybko spod obelisku i spod tablicy od strony ul. Zgierskiej? Czy pamięć o tym Zwycięstwie i wyzwoleZobacz więcej

Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi
Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi To już pytanie nie do nas, a do zarządcy terenu, czyli UMŁ

Paweł Ziemiński
Paweł Ziemiński Rozumiem, że Wy z UMŁ nie macie żadnych kontaktów, ani wpływu na nic :)))) nawet na poszanowanie pamięci ofiar :(((( i pamięci bohaterstwa żołnierzy rosyjskich i polskich.

 

Na szczęście inna niewidzialna ręka złożyła 9 maja 2016 r., w Pabianicach pod Łodzią, pod innym pomnikiem pamięci o wielkich, dziejowych zwycięstwach Słowian nad germańską nawałą – kwiaty dla uczczenia poniesionych ofiar i męstwa zwycięzców.

Pabianice1

Pabianice2

Pabianice3Pabianice4

Dawny Plac Obrońców Stalingradu, a teraz Stary Rynek w Pabianicach, Pomnik poświęcony Zwycięzcom Grunwaldu i Berlina

71 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

71 responses to “9 maja, dzień zwycięstwa i refleksji o przyszłości Polski

 1. grzanek

  Może nie do końca pasuje, ale w końcu też II WŚ.

  “But Obama does not plan to apologize for the deployment of nuclear bombs on either Hiroshima or Nagasaki, according to White House aides, nor for anything else on a weeklong trip that also includes a visit to the former war zone of Vietnam”.

  Tłumaczę dla nie władających „językiem Pana Zastępów” (©by Gąsienica): “Lecz – wg słów doradców Białego Domu – Obama nie zamierza przepraszać za zrzucenie bomb na Hiroszimę czy Nagasaki, ani za cokolwiek innego podczas swojej tygodniowej podróży, podczas której planowana jest także wizyta w ogarniętym niegdyś wojną Wietnamie”.

  No co za hucpa! Przepraszają Niemcy (co prawda nie wszystkich i nie za wszystko), przepraszają Rosjanie, ale USrAki? – zapomnij, że kiedykolwiek uznają zrzucenie bomb atomowych na CYWILI za zbrodnię wojenną. “HISTORIĘ PISZĄ ZWYCIĘZCY“
  Źródło: http://www.heraldnet.com/article/20160511/NEWS02/160519936.

  Polubienie

 2. prawda wyzwala czlowieka

  Cytat:
  „W sojuszu z Armią Czerwoną, I i II Armia Wojska Polskiego, przyniosły Polakom nie tylko wolność i ocalenie przed totalnym wyniszczeniem zgodnie z ludobójczym planem zagłady Słowian zawartym w Generalnym Planie Wschodnim ( General Plan Ost) autorstwa niemieckich, faszystowskich psychopatów, ale zwycięstwo dało także szansę Polakom na odbudowę swojej Ojczyzny, i to w takim etnicznym i geograficznym kształcie, który gwarantował równowagę społeczną i szybki rozwój gospodarczy”.

  KOMENTARZ

  Nie falszuj polskiej historii bolszewicki oszuscie z Lodzi.

  9 maja 1945r byl dla Polski i Polakow poczatkiem okupacji sowieckiej i poczatkiem rzadow totalitarnych Stalina i jego zydowskich pomagierow – vide zbrodnie, tortury, wiezienia, zsylki w glab ZSRR i dyskryminacja zolnierzy polskiego podziemia niepodleglosciowego.
  9 maja 1945r byl zwyciestwem komunizmu nad niemieckim faszyzmem, ktory rowniez oddawal Polske zydom i zapewnial zydom panowanie w Polsce – Polacy byli obywatelami 2-giej i 3-ciej kategorii.
  Jednoczesnie z polecenia Stalina doszlo do masowego rabunku polskiej wlasnosci oraz gwaltow seksualnych zonierzy armii czerwonej na Polkach w przedziale wiekowym 10-70 lat, a ktora postawila opor to byla bita lub zabijana – taki sam los spotkal polskie zakonnice i polskie pielegniarki pracujace w szpitalach.

  Te informacje podawalem wielokrotnie w przeszlosci.
  Trzymaj sie faktow bolszewicki oszuscie z Lodzi i nie oglupiaj Polakow.

  Polubienie

  • korczma

   Spierdal… jebana syjonistyczna świnio toronciarzu . Wracaj do Maciejczyka i jemu truj dupę trypem , który płodzisz gnoju piepszony .

   Polubienie

   • prawda wyzwala czlowieka

    Wyjatki:
    W latach 1929-1934 Stalin „wyczyscil” ponad 200 tysiecy Polakow z zajmowanego przez nich obszaru – wymordowal ponad 100 tysiecy, a reszte kazal wywiezc do obozow koncentracyjnych na Syberie, a przejawszy ich ziemie i majatki pobudowal kolchozy.
    Druga fala stalinowskich „czystek” Kresow wschodnich Rzeczpospolitej z „polskiej burzuazji” nastapila po 17 wrzesnia 1939r i byla przeprowadzana od lutego 1940r do czerwca 1941r i objela prawie 2 miliony Polakow, dla ktorych Stalin przygotowal „kurorty lecznicze” w obozach koncentracyjnych pracy przymusowej na Syberii i tam ich „leczyl” z polskosci i mysli politycznie niepoprawnych.
    A w miedzyczasie Stalin wymordowal okolo 25 tysiecy kadry wojskowej i polskiej inteligencji wiosna 1940r, zeby pozbawic narod polski elity przywodczej.
    Po odkryciu przez Niemcow masowych grobow pomordowanych Polakow na poczatku 1943r, Stalin bezczelnie klamal i oskarzal Niemcow o zbrodnie na Polakach, a nastepnie Stalin zerwal stosunki dyplomatyczne z polskim rzadem na uchodztwie w Londynie.
    (…)
    Tego typu propaganda byla modna do chwili, kiedy nie wyszly na jaw fakty historyczne o bandytyzmie i zbrodniach Stalina i rabunkowej polityce ZSRR wobec Polski okupowanej przez ZSRR.
    Ponad 23 tysiace wagonow kolejowych naladowanych POLSKIMI DOBRAMI MATERIALNYMI I KULTUROWYMI jakie SOWIECI wywiezli z Polski na polecenie Stalina do ZSRR poczawszy od 1945r….
    Ta sowiecka dzicz kradla wszystko co mialo jakakolwiek wartosc i okradala ze wszystkiego Polske i Polakow…. Sowiecka dzicz ukradla nawet Polsce traktory, ktore Polska otrzymala od UNRRA i kradli tez zywnosc i lekarstwa jakie Polacy otrzymali od UNRRA !
    Najwieksza pomoc finansowa dla UNRRA pochodzila z USA i wynosila 2.7 miliarda owczesnych dolarow.
    Sowiecka dzicz okradala Polakow na ulicach ze zlotych obraczek i bizuterii.
    Sowiecka dzicz okradala Polakow z rowerow, bo u nich takich nie bylo i nawet kradli drzwi z kosciolow i domow w Polsce.
    Sowiecka dzicz brala z Polski wegiel kamienny za darmo.
    Sowiecka dzicz wywiozla z Polski 20 ton uranu, uzyskanego z wydobycia i przerobki rudy uranowej w Sudetach, korzystajac z pracy niewolniczej zolnierzy polskiego podziemia niepodleglosciowego skazanych przez NKWD i UB na wieloletni pobyt w wiezieniu za wrogosc do ZSRR.

    Polubienie

 3. prawda wyzwala czlowieka

  9 maja, dzien zwyciestwa… ???
  Dyskusyjne ciekawostki, strona 31
  http://forum.suwerennosc com/viewtopic.php?f=35&t=460&start=300
  (wstaw kropke przed „com”, zeby wejsc na strone)

  Polubienie

 4. prawda wyzwala czlowieka

  Kolejne przyklady „wyzwalania” Polski i Polakow przez armie czerwona….

  Do rozboju firmowanego przez państwo radzieckie dochodził jeszcze prywatny szaber prowadzony przez czerwonoarmistów. Aby zaprowadzić jaki taki porządek, Ludowy Komisariat Obrony pod koniec 1944 roku wprowadził specjalne przepisy regulujące ten proceder.

  W ich myśl wzorowi żołnierze mogli raz w miesiącu wysłać trofiejną paczkę. Jej ciężar uzależniony był od stopnia. Dla szeregowców wynosił 5 kg. Oficerowie – jak stwierdzał Antony Beevor w książce „Berlin 1945. Upadek” – mogli wysłać paczkę dwa razy większą. Wobec generałów i oficerów jednostek Smiersza żadnych limitów nie stosowano. Bywało, że starsi oficerowie wysyłali do domów nawet całe wagony zdobyczy.

  A jakie były najpopularniejsze suweniry? Była to głównie żywność, ubrania, buty, radia, zastawy stołowe, naczynia, pościel, rowery, zegarki, a nawet gwoździe, szyby czy sedesy. Skala tego wywozu również była ogromna.

  Catherine Merridale w książce „Wojna Iwana. Armia Czerwona 1939–1945” podaje przykład Kurska. W styczniu 1945 roku do miasta tego przyszło ledwo 300 paczek. Do końca maja ich liczba wyniosła aż 87 tys. sztuk. W pobliżu dworca wybudowano magazyn mający chronić łupy przed pogodą oraz schronisko dla brygad rozładowujących wagony i dostarczających paczki do odbiorców. A Kursk był tylko jednym z wielu takich miast.

  Czerwonoarmiści swoje zdobycze rabowali nie tylko w Prusach, na Śląsku czy Pomorzu. Również Polacy narażeni byli na utratę prywatnego mienia. W Jeżowie koło Łodzi w październiku 1945 roku pijani żołnierze radzieccy rabowali stragany podczas odbywającego się właśnie targu. Kiedy polscy chłopi stawili opór, Sowieci odpowiedzieli ogniem i użyli granatów. Interweniowała wówczas milicja i funkcjonariusze miejscowego UB.

  Krasnoarmiejcy zabarykadowali się wówczas w pobliskim budynku. Sytuacja została opanowana dopiero po przybyciu wyższego radzieckiego oficera. Zginęło wówczas 17 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych. Podobne przykłady można byłoby mnożyć.

  Skala radzieckiej konfiskaty na przedwojennych ziemiach polskich i tzw. ziemiach odzyskanych była ogromna. Wg danych sowieckich samych przedsiębiorstw przemysłowych wywieziono wówczas 1119. Do 1 stycznia 1948 roku za naszą wschodnią granicę wyjechało 239 tys. wagonów wyładowanych surowcami, maszynami i inną zdobyczą wojenną. Nie ma pewności, czy są to dane ostateczne, ponieważ dokumenty dotyczące rekwizycji zostały zniszczone.

  W 1946 roku Polacy oszacowali straty spowodowane radzieckimi grabieżami na 375 mln dolarów i to wyłącznie te poniesione na terenie Polski centralnej i utraconych ziem wschodnich. Łącznie z terenami poniemieckimi było to 2 miliardy 375 milionów dolarów według wartości walut z 1938 roku. Do tego należałoby dodać jeszcze szkody spowodowane przez Armię Czerwoną na ziemiach polskich (nie wliczając w to zniszczeń w wyniku działań wojennych!). Obliczano ich wysokość na 292,5 mln dolarów.

  Nawet jeśli pominiemy rabunki na „ziemiach odzyskanych”, łącznie wychodzi ponad 667 milionów. W przeliczeniu na dzisiejszą wartość dolara, jest to kwota od 11 do ponad 54 miliardów (zależnie od zastosowanego kalkulatora). A przecież należałoby jeszcze doliczyć odsetki…

  Zaiste, słono musieliśmy płacić za przywilej „wyzwolenia” przez „bratnie” oddziały radzieckie. Może najwyższa pora poprosić przyjaciół ze wschodu o rekompensatę?

  Źródła:

  Małgorzata Barwicka, Łupy wojenne, „polska-zbrojna.pl”, 27 czerwca 2014.
  Antony Beevor, Berlin 1945. Upadek, Znak Horyzont 2015.
  Norman Davies, Europa Walczy 1939–1945, Społeczny Instytut Wydawniczy Znak 2008.
  Catherine Merridale, Wojna Iwana. Armia Czerwona 1939–1945, Dom Wydawniczy Rebis 2007.
  Bogdan Musiał, Wojna Stalina. 1939–1945. Terror, grabież, demontaże, Zysk i S-ka Wydawnictwo 2012.
  Krzysztof Błażejewski, Największy rabunek w dziejach Pomorza i Kujaw, „Express Bydgoski”, 17 czerwca 2005.
  Joanna Leszczyńska, Znienawidzona Armia Czerwona w Łodzi, „Dziennik Łódzki”, 26 lutego 2012.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.