9 maja, dzień zwycięstwa i refleksji o przyszłości Polski

Radogoszcz2

Wmówiono Polakom, że zamiast świętować zwycięstwa,  winni celebrować klęski. A przecież 9 maja 1945 roku, to jedno z najważniejszych zwycięstw w historii Polski.

W sojuszu z Armią Czerwoną, I i II Armia Wojska Polskiego, przyniosły Polakom nie tylko wolność i ocalenie przed totalnym wyniszczeniem zgodnie z ludobójczym planem zagłady Słowian zawartym w Generalnym Planie Wschodnim ( General Plan Ost) autorstwa niemieckich, faszystowskich psychopatów, ale zwycięstwo dało także szansę Polakom na odbudowę swojej Ojczyzny,  i to w takim etnicznym i geograficznym kształcie, który gwarantował równowagę społeczną i szybki rozwój gospodarczy.

Było to w dużej mierze spełnienie planów i dążeń narodowej demokracji oraz realistycznych kręgów patriotyczno-narodowych i ludowych, których głos środowiska sanacyjne, manipulowane przez anglosasko-syjonistycznych polityków,  próbowały wyeliminować z roli decydentów o polskiej polityce- zarówno wewnętrznej, jak i zagranicznej.

Zamach Majowy  J.Piłsudskiego, otwierał polską przestrzeń polityczną i gospodarczą na wpływy spekulantów anglosasko-żydowskich. Zahamowano proces  modernizacji polskiej armii według koncepcji gen. Zagórskiego i Rozwadowskiego. Zniweczono proces umacniania suwerenności finansowo-gospodarczej rozpoczęty reformą W.Grabskiego i twórczo rozwinięty przez J.Zdziechowskiego. Nie przeprowadzono reformy rolnej , co zamroziło nieefektywna strukturę rolną polskiej wsi i doprowadziło polskich chłopów do balansowania na skraju nędzy oraz rewolucyjnego radykalizmu. Debatę publiczną zniszczono faszyzującą praktyką eliminacji przeciwników za pomocą skrytobójstwa i obozu koncentracyjnego w Berezie Kartuskiej dla przeciwników politycznych.

W  polityce zagranicznej Polska sanacyjna nie umiała wybrać między trudnym, ale jedynie przyszłościowym kierunkiem współpracy z ZSRR, a zgubnym flirtowaniem z faszystowskimi Niemcami i naiwną wiarą w gwarancje sojusznicze Wielkiej Brytani, Francji oraz amerykańskie umiłowanie demokracji, w sytuacji, gdy polityka amerykańska była już w pełni pod wpływem środowisk syjonistycznych i globalnych interesów żydowsko-anglosaskich korporacji przemysłowych oraz żydowskich banków.

Klęska wrześniowa było nieuniknioną konsekwencją zgubnej polityki sanacyjnych ekip rządowych. Spisek wobec linii politycznej gen. W.Sikorskiego  i takich realistycznych polityków jak np. wywodzącego się z ruchu narodowego  S.Grabskiego – nastawionych na współpracę z ZSRR, doprowadził do antypolskiego wywołania Powstania Warszawskiego oraz kontynuowania beznadziejnej walki podziemnej przeciw wyzwoleńczej Armii Czerwonej.  Umacniało to wpływy żydowskich komunistów na losy Polski powojennej i osłabiało narodowe skrzydło polskiej lewicy.

Zgubna linia polityczna z okresu sanacyjnego i londyńskiego jest w obecnej chwili kontynuowana przez układ okrągłostołowy i jego współczesną kwintesencję, czyli PiS i hipokrytów politycznych spod znaku PO, PSL, SLD, Nowoczesnej i żydowską frakcję tzw. Ruchu Narodowego.

Zobowiązaniem współczesnych Polaków wobec setek tysięcy żołnierzy i ludności cywilnej poległych w trakcie działań wojennych i milionów ofiar eksterminacji w obozach, wiezieniach i miejscach straceń – jest zbudowanie nowego układu politycznego w oparciu o porozumienie polskiego ruchu narodowego, nie PSLowskiego ruchu ludowego i narodowej lewicy polskiej.

PZ 

 

Niżej dokumentacja fotograficzna uroczystości w Łodzi , na terenie Mauzoleum w Radogoszczu, ku czci 71 rocznicy zwycięstwa nad ludobójczym, niemeickim faszyzmem i jego jawnymi i skrytymi mocodawcami – światowymi ośrodkami bankierskim i odhumanizowanymi, ponadnarodowym korporacjami, kontrolowanymi przez światowy  syjonizm.

20160508124148(1) (1)

20160508135530(1)

20160508135708(1) (1)

20160508140858(1)

Nie było nas wielu, ale dobrym znakiem na przyszłość był fakt , że reprezentowane były polskie środowiska narodowo- patriotyczne ( partia Polska Patriotyczna, stowarzyszenie Wierni Polsce Suwerennej) oraz narodowa lewica polska ( partia Zmiana). Napawał optymizmem także fakt, że obecne były różne pokolenia, z dominacją młodzieży.

20160508141047(1) (1)

 

SUPLEMENT:

 

Okazało się, że jakaś „niewidzialna ręka” już po dwóch sprzątnęła z pod pomnika w Radogoszczu w Łodzi kwiaty złożone przez delegacje partii Polska Patriotyczna, stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej i partii Zmiana – dla uczczenia Dnia Zwycięstwa nad ludobójczym , niemieckim faszyzmem oraz bohaterstwa żołnierzy wyzwoleńczej Armii Czerwonej i sojuszniczej I i II Armii Wojska Polskiego. Jak widzimy z uporem usiłuje się zatrzeć pamięć historii.

Niżej dokumentacja mojej korespondencji z Muzeum Tradycji Niepodległościowej, instytucji finansowanej m.in.z budżetu miasta Łodzi, której oddział w Radogoszczu niejako odpowiada za działania wokół monumentu upamiętniającego niemal 1500 ofiar ludobójstwa 17/18 stycznia 1945 r., w przededniu wyzwolenia Łodzi 19 stycznia 1945 r. przez oddziały  8 Gwardyjskiej Armii  ZSRR ( w tym i polskich żołnierzy):

 

Paweł Ziemiński A przy okazji zapytam: czemu to kwiaty złożone z okazji 71 rocznicy zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami pod Pomnikiem na Radogoszczu, zniknęły tak szybko spod obelisku i spod tablicy od strony ul. Zgierskiej? Czy pamięć o tym Zwycięstwie i wyzwoleZobacz więcej

Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi
Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi To już pytanie nie do nas, a do zarządcy terenu, czyli UMŁ

Paweł Ziemiński
Paweł Ziemiński Rozumiem, że Wy z UMŁ nie macie żadnych kontaktów, ani wpływu na nic :)))) nawet na poszanowanie pamięci ofiar :(((( i pamięci bohaterstwa żołnierzy rosyjskich i polskich.

 

Na szczęście inna niewidzialna ręka złożyła 9 maja 2016 r., w Pabianicach pod Łodzią, pod innym pomnikiem pamięci o wielkich, dziejowych zwycięstwach Słowian nad germańską nawałą – kwiaty dla uczczenia poniesionych ofiar i męstwa zwycięzców.

Pabianice1

Pabianice2

Pabianice3Pabianice4

Dawny Plac Obrońców Stalingradu, a teraz Stary Rynek w Pabianicach, Pomnik poświęcony Zwycięzcom Grunwaldu i Berlina

71 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

71 responses to “9 maja, dzień zwycięstwa i refleksji o przyszłości Polski

 1. socjalnacjonalista

  Szacunek za współpracę trzech wartościowych organizacji. Wielkie brawo.

  Polubienie

 2. Franz

  Najlepsza i najsilniejsza armia świata, aktualnie nie do pokonania, i oby zawsze tak było:

  Polubione przez 1 osoba

 3. Franz

  Największy i najwybitniejszy polityk obecnego świata, ostatnia nadzieja na pokonanie międzynarodowego żydostwa:

  Polubione przez 1 osoba

 4. Korczma

  Franz rozumiem ciekawe , ale miej litość strony nie mogłem 30 minut otworzyć , a komputer mam bardzo dobry .

  Polubienie

 5. APA

  Dedykacja DZIECKA
  chcacego zyc w POKOJU z okazji rocznicy DNIA ZWYCIESTWA .

  Chcialem ci POLSKI ZOLNIERZU ,
  za wolnosc podziekowac ,
  chce by te moje slowa
  kazdy w swym sercu zachowal.

  My dzisiaj POLSKIE dzieci
  wojen i klesk nie znamy ,
  nie chce by ktos je wzniecil
  przytulam sie do mamy.

  Chce miec rodzicow przy sobie
  zyc,uczyc sie i kochac ,
  ZOLNIERZU pokladam nadzieje w Tobie
  nie chce na wojnie szlochac.

  Dlaczego WY LUDZIE DOROSLI
  chcecie nasz swiat zasmucic ,
  jestescie uparci jak osly,
  chcecie z wojen nie wrocic ?

  Ilu zolnierzy poleglo
  na wojnach bratobojczych
  zycie niewinnych zwiedlo,
  nie ma w was sil tworczych ?

  POKOJ BUDUJCIE NA SWIECIE
  I WSZYSTKO TO CO DOBRE,
  NIECH BIEDA LUDZI NIE GNIECIE,
  UFAJMY WSZYSCY SOBIE !

  AP

  Polubienie

 6. grzanek

  Apaczu, czy ci nie żal? Apaczu wróć się do (appalachowych) hal (i zakopiańskiego Filozofa). Szmolo-szwaby czekają!

  Polubienie

 7. APA

  Dzis SWIETO WSZYSTKICH MILUJACYCH POKOJ !
  Rozumiesz to czlowieku ?

  Polubienie

 8. APA

  Szmule i szwaby,takze potomni bolszewikow NIE CZEKAJA ale krok po kroku z dokladnoscia szwajcarska realizuja swe plany .
  Co dziwne goje im w tym nie przeszkadzaja .
  Za to polsko-jezyczni prowokatorzy dobrze sie maja na wszystkich portalach.

  Polubienie

 9. APA

  A moze by tak nie prezyc muskulow i spokojnie usiasc do stolow POKOJOWYCH , zaczac rozmawiac jak ludzie z ludzmi o zyciu bez wojen ???
  Czas zmian pokojowych WPROWADZAC !
  To dotyczy wszystkich narodow i panstw,rowniez kazdego czlowieka.
  Na jakiej podstawie ma sobie jakis narod uzurpowazc „wybranstwo” i traktowac siebie jako nadludzi,narzucac swa wole innym ???
  Dlaczego Izraelowi wolno ciemiezyc/niewolic Palestynczykow lub dlaczego na zle uczynki ZYDOW nie wolno nic powiedziec ,bo natychmiast staje sie antysemita ,sprawiedliwe to i oparte na uczciwosci i prawdzie ???
  Jaka dzis Rosjanie czynia krzywde Polsce ,ze wszelkie srodki propagandowe nastawiaja te dwa narody wzajemnie na siebie ?
  Kto ma w tym i jaki interes ,i co polski rzad tego nie dostrzega i sam jest w jakims obledzie , w tym i Kosciol ze swym chrzescijanstwem ???
  Sprawiedliwa to jest religia wielbic ZLO ?
  Sprawiedliwy to jest rzad i narod ,ktory staje za klamstwami wszelkimi ???

  Polubienie

 10. wsio

  Dobrze napisane, prawda napisana ale znakomita wiekszosc spoleczenstwa tejze prawdy juz nie kapuje i dlatego zniewolona zostanie, do konca.
  Polok to durok w swej masie, zreszta jak i inne narody.

  Polubienie

 11. Chutor

  @APA
  „Dlaczego Izraelowi wolno ciemiezyc”…

  Cuius regio, eius religio – czyja wladza tego religia.
  Na tej podstawie zawarto pokoj w Augsburgu w 1555 r konczac wojny religijne w Niemczech.

  „Dlaczego Izraelowi wolno”… (byc ponad prawem) bo ma wladze. A skad sie bierze wladza? Wedlug Mao: wladza wychodzi z lufy karabinu. Dzisiaj mozna to uzupelnic, ze wladze mozna takze uzyskac „pokojowo” tj usmiercac np legalnie i za zgoda przegranego. Przyklad Putina: Rosja nosi sie z zamiarem oddania Dalekiego Wschodu Chinom (przenoszenie tam chinskich fabryk) a jednoczesnie utrzymuje prawo aborcyjne. Swego czasu za Lenina Rosja byla pierwszym krajem w swiecie dajacym kobietom prawo do aborcji. Stalin zniosl aborcje. Zgodnie z duchem czasu cialo Lenina nadal zajmuje honorowe miejsce zas Stalina wywlekli z mauzoleum i pochowali w ziemi.
  Sic transit gloria mundi – tak przemija chwala tego swiata.

  Polubienie

 12. żart

  Polska to taka „kraina” (piękna), że każdy chce ją mieć (na własność).
  Biją się o nią, Ci ze wschodu i zachodu.
  Gwałcą ją, na wszelkie sposoby.
  Chwała „poległym”.

  Polubienie

 13. Pingback: AKCJA Zapraszamy Prezydentów Rosji i Białorusi « Grypa666's Blog

 14. walerianda

  Dla totalnych pro Zachodnich sympatyków – je zeli bylibyśce uczciwym polskimi patriotami to nawet osobno pwinniście czcić Polskiego żołnierza, któr za Wrz.1939 roku dobijał w stolicy wroga zbrodniczego agresora.

  Polubienie

 15. Pingback: Dzień Zwycięstwa nad hitleryzmem | Piotr Bein's blog = blog Piotra Beina

 16. APA

  Dzien ZWYCIESTWA i jego kolejna rocznica za nami,dzis po paradzie wojskowej w Moskwie ,nam Polakom nasuwaja sie rozne refleksje, z pytaniem na ustach – co dalej z Polska,swiatem i ludzmi ?
  Jak dlugo jeszcze beda na swiecie trwac klamstwa i to juz wszedzie i we wszystkim – czy ludzie przestana klamac szczegolnie politycy i biznesmeni ?

  Nam Polakom przebywajacym juz cwiercwiecze na emigracyjnym chlebie w USA, nasuwa sie taka refleksja o zyciu – ZYJ i DAJ ZYC INNYM .
  ale
  Czy z narodami semickimi da sie wspolzyc pokojowo i na rownych zasadach ?
  Przeciez to oni sobie uzurpuja wszelkie panowanie nad ludzmi i swiatem !
  Co gorsze,mieszaja i buntuja rasy ludzkie !!!
  Co z takimi poczac ???

  Polubienie

 17. APA

  Jak perfidne jest dzis szczucie Polakow na Rosjan i odwrotnie, a co wpaja sie Ukraincom ,jak falszuje sie i gmatwa historie ,co kladzie sie do glow mlodym nastepnym pokoleniom ?

  Prezydencie i Premierze ,poslowie i senatorowie w POLSCE !
  Kogo reprezentujecie i komu sluzycie ?
  Czy nie potraficie ze sasiadami wspolzyc POKOJOWO ???
  Czym/kim sa dla was Zydzi i Niemcy ,czy to sa nasi przyjaciele ???
  Kogo wyrozniacie i odznaczacie po dorwaniu sie do wladzy ?
  Kogo ulaskawiacie a kogo gnebicie ,kim sa polscy sedziowie ?
  Jakim prawem ma ktos placic za radio i tv abonament gdy ich nie chce sluchac i ogladac gdyz tam sa same klamstwa i przeinaczanie faktow ,gdzie sa polskie media prowadzone przez Polakow dla Polakow ???

  Macie odwage POLAKOM na te wszelkie dranstwa odpowiedziec , z czyjego to rozkazu tak a nie inaczej czynicie,szkodzac Polsce i nam Polakom,chroniac zlodziei,mordercow i oszustow ???

  I w y macie sumienie isc do swiatyn ,modlic sie ,przyjmowac Komunie sw. a nawet swe dzieci poswiecac Bogu w postaci kleryka,czy siostry zakonnej ?
  Czy nie starczy tej obludy religijnej i drwin z samego Boga a ludzi /gojow majac tylko za niewolnikow, z ktorych pracy zyjecie ???

  OPAMIETAJCIE SIE !!!
  Jeszcze jest czas zawrocic z ZLEJ drogi .

  Polubienie

 18. Witek

  Korczma tu wieprz syjonistyczny

  Polubienie

 19. Witek

  Korczma tu wieprz syjonistyczny
  Korczma tu wieprz syjonistyczny

  Polubienie

 20. paziem

  Panowie, bez nawalanek, tym bardziej pod tym wątkiem!

  Polubienie

 21. korczma

  Panie dr co ja mogę jakiś debil się przypałętał i na całym WPS na mnie pluje .Na razie nie daje się sprowokować .

  Polubienie

  • QWERT

   Weż co karczma syjonisto ty sobie weż nastepujace środki :
   Sennax – łatwiej się wypróznisz syjonisto .
   alax jak masz zaparcie podobne do Pazdziocha z pejsatych Kiepskich
   Colon C proszek zaparcia
   Dagomed – zaparcia
   Dulcobis – na przeczyszczenie
   I wez sobie jeszcze syjonisto Nervosol , Palancie do kwadratu !

   Polubienie

 22. APA

  Obojetnie kim jestescie – SZANUJCIE POLSKI JEZYK !!!

  Polubienie

 23. czytelnik

  Jak widac nadgorliwy jestes a to juz nie podobne do Polaka.
  Brudzisz dobry portal.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.