Rojenia Brzezińskiego u schyłku życia.

Brzeziński

Brzeziński: USA powinny stworzyć z Rosją i Chinami światowy triumwirat

Zdaniem słynnego geopolityka USA powinny stworzyć warunki, w których potencjalni przeciwnicy zostaliby sojusznikami Stanów Zjednoczonych w walce ze światowymi wyzwaniami.

W swoim artykule „Toward a Global Realignment”, opublikowanym 17 kwietnia w „The American Interest”, Zbigniew Brzeziński wymienia 5 najważniejszych tendencji nowego ładu światowego i wzywa USA do zainicjowania nowej równowagi sił, nie czekając, aż świat pogrąży się w chaosie.

Głównym elementem nowej koncepcji Brzezińskiego jest trójkąt „USA-Rosja-Chiny”, za pomocą którego próbuje on znaleźć formułę nowego ładu światowego. Zadaniem Stanów Zjednoczonych byłoby wciągnięcie Rosji do Europy jako państwa narodowego oraz rozluźnienie rosyjsko-chińskiego sojuszu – Heartland’u.

— O ile w 1997 roku Brzeziński nazywał Rosję „czarną dziurą”, która powinna rozpaść się na trzy części, to dziś wzywa on już do tego, aby na Wielkim Bliskim Wschodzie działać wspólnie z Chinami i Rosją – zauważa rosyjska gazeta „Wzgliad”.

Brzeziński wymienia pięć czynników, które jego zdaniem wskazują na już postępujący podział sił na świecie:

Po pierwsze, USA pozostają najsilniejszym państwem na świecie, ale „biorąc pod uwagę trudne zmiany geopolityczne w regionalnej równowadze sił, nie są największą siłą w skali światowej”. Również ani jedno z pozostałych mocarstw nie jest taką siłą, dodaje Brzeziński.

Po drugie, „Rosja w chwili obecnej przechodzi ostatnie stadium imperialistycznej inwolucji i decentralizacji”, czyli zamienia się z imperium w państwo narodowe. Brzeziński uważa za słuszną swoją opinię o tym, że bez Ukrainy Rosja nie będzie więcej imperium. Ponadto, według Brzezińskiego, Rosja ma szanse stać się „wiodącym europejskim państwem narodowym”, jeśli „będzie działać rozsądnie”.

Trzeci czynnik to niezmienny rozwój Chin „jako przyszłego równego i prawdopodobnego przeciwnika Stanów Zjednoczonych”. Ale, jak zauważa Brzeziński, na razie Chiny „starają się nie rzucać jawnego wyzwania Stanom Zjednoczonym”.

Po czwarte, Europa nie jest siłą globalną i raczej nie będzie nią w przyszłości, pisze Brzeziński. Jednak właśnie Europa będzie siłą nadającą znaczenie stanowisku Stanów Zjednoczonych na Bliskim Wschodzie i może odegrać konstruktywną rolę w nadchodzącym rozwiązaniu rosyjsko-ukraińskiego kryzysu.

Piąty punkt mówi o tym, że należy zwrócić szczególną uwagę na „znów politycznie aktywizujące się masy poza państwami Zachodu”.

— USA powinny wziąć na siebie inicjatywę zmiany globalnej równowagi sił w taki sposób, aby przemoc, pojawiającą się w muzułmańskim świecie i niekiedy wychodzącą poza jego granice (…), można było powstrzymać bez naruszenia ładu światowego – pisze Brzeziński.

Jego zdaniem rozwiązanie sytuacji konfliktowych na Bliskim Wschodzie można powierzyć trójkątowi USA-Rosja-Chiny za cenę rezygnacji Rosji z „działań opartych na jednostronnym stosowaniu siły przeciwko swoim sąsiadom – m.in. Ukrainie, Gruzji i państwom bałtyckim” oraz stymulowania zainteresowania Chin Bliskim Wschodem jako areną do „realizacji ich ambicji na forum międzynarodowym”.

— Właśnie dlatego USA powinny wypracować politykę, zgodnie z którą choćby jedno z potencjalnie dwóch niebezpiecznych państw powinno zostać ich partnerem w zakresie zapewnienia regionalnej i globalnej stabilności, a tym samym nie dać się wyprzedzić najbardziej nieprzewidywalnemu, ale i najbardziej prawdopodobnemu przeciwnikowi. Aktualnie takim przeciwnikiem jest Rosja, ale w perspektywie mogą się nim stać również Chiny – podsumowuje Brzeziński.

Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20160428/2659648/Brzezinski-opinia-USA.html#ixzz48TXmfoVd

Reklamy

32 Komentarze

Filed under Bez kategorii

32 responses to “Rojenia Brzezińskiego u schyłku życia.

 1. Pingback: Rojenia Brzezińskiego u schyłku życia. — WIERNI POLSCE SUWERENNEJ | Pekok Antylichwiarz

 2. tak ,to urojenia starcze -dobry tytul.

  Polubienie

 3. korczma

  Ten dziad dożyje setki spokojnie i niech tam sobie żyje , ale świat odetchnie po jego śmierci. W Judeopolonii jak dożyjesz setki pejsaci dają dodatek do renty i emerytury jakieś 3500pln . Brzeziński miałby szansę na taki podarunek gdyby w żydostanie mieszkał . Tylko po jaką cholerę mu to potrzebne . Ten mason pewnie ma miliony .
  Wczoraj zmarła pani Maria Czubaszek . Kobieta nie z mojej bajki , ale nikomu śmierci nie życzę . Oczywiście w żydomediach od tak 22.00 zwłaszcza u Szechtera , ale nie tylko płacz i żałoba . Powinni jeszcze tak z jeden dzień np dziś ogłosić żałobę narodową .

  Polubienie

  • korczma

   Tylko gdyby Duda – obłuda to zrobił dostałby niezłe lanie po gołym tyłku od ojczulka z Torunia . Przecież jakieś różnice w żydostanie muszą być .

   Polubienie

 4. korczma

  m/photo.php?fbid=10209105168654824&set=a.2020987612798.126141.1487169214&type=3&theater

  Polubienie

 5. żart

  Starość nie radość (na wygnaniu z Polski).
  Znam lepszych „facetów” o nazwisku Brzeziński.
  Polak „potrafi” nasrać do swojego „gniazda”.
  Szkoda „słów”.

  Polubienie

 6. Brzeziński się przepoczwarza w zależności od koniunktury politycznej ale oni tak mają, jak mają przewagę są pewni siebie i agresywni, jak przewagę tracą nagle chowają ogon pod siebie i stroją się w piórka pokoju, byle zachować status quo i wszystkiego nie stracić.

  Polubienie

 7. Polak Słowianin

  Czy ten syjonista naprawdę uważa, że Rosja czy Chiny biorą pod uwagę „sojusz” z usraelem czy też israhellem? Mówię oczywiście o trwałym sojuszu, a nie pozorowanym jakich wiele w naszych czasach. Chyba think tanki w Rosji czy Chinach dobrze znają talmud i podział na „panów i goji” chociażby. Coś jest na rzeczy jak już ten parch mówi o sojuszach, pewnie pali się im w dupach ostro. Jeżeli Rosja i Chiny (miedzy innymi) rozegrają to jak należy, a na razie robią to właśnie w ten sposób, to ten syjonistyczny twór sam zdechnie. Do 2020 roku ten świat zmieni się nie do poznania, i bynajmniej nie mówię tu o ewentualnym krajobrazie po kilku bombkach grzybowych czy jew world order.

  Polubione przez 1 osoba

 8. korczma

  Uwaga dziś dla żydowładzy w Judeopolonii nadszedł wielki dzień . Za rok będzie to święto narodowe . Następne pokolenia Polaków będą to pamiętać .Wszyscy Żydzi dziś dostają orgazmu z radości .
  Singer na pewno dziś z Jankesami obali niejedną flaszkę .
  RUSZYŁA BUDOWA TARCZY ANTYRAKIETOWEJ . HURRA REDIVIVUS . PEJSY WARIUJĄ Z RADOŚCI .
  GOJE ZAPAMIĘTAĆ TĄ DATĘ :
  PIĄTEK 13 – MAJA 2016 ROKU . WAŻNA DATA . PECH . NEVER !!!!!!

  Polubione przez 1 osoba

  • korczma

   Specjalnym gościem Antka Policmajstra vel Singer na uroczystości w niejakim Radzienkowie czy jakoś tak jest cudowny były doradca USA . Wspaniały amerykański chłopak , oraz 20 sztuk dupeczek tańczących kankana .
   Wesołej zabawy syjoniści !!!!!!!!!!

   Polubienie

 9. A Perfect Storm of Legal Misery – LewRockwell

  The bad legal news for Hillary Clinton continued to cascade upon her presidential hopes during the past week in what has amounted to a perfect storm of legal misery. Here is what happened.

  Last week, Mrs. Clinton’s five closest advisors when she was Secretary of State, four of whom remain close to her and have significant positions in her presidential campaign, were interrogated by the FBI. These interrogations were voluntary, not under oath, and done in the presence of the same legal team which represented all five aides.

  The atmosphere was confrontational, as the purpose of the interrogations is to enable federal prosecutors and investigators to determine whether these five are targets or witnesses. Stated differently, the feds need to decide if they should charge any of these folks as part of a plan to commit espionage, or if they will be witnesses on behalf of the government should there be such a prosecution; or witnesses for Mrs. Clinton.

  In the same week, a federal judge ordered the same five persons to give videotaped testimony in a civil lawsuit against the State Department which once employed them in order to determine if there was a “conspiracy” — that’s the word used by the judge — in Mrs. Clinton’s office to evade federal transparency laws. Stated differently, the purpose of these interrogations is to seek evidence of an agreement to avoid the Freedom of Information Act requirements of storage and transparency of records, and whether such an agreement, if it existed, was also an agreement to commit espionage — the removal of state secrets from a secure place to a non-secure place.

  Also earlier this week, the State Department revealed that it cannot find the emails of Bryan Pagliano for the four years that he was employed there. Who is Bryan Pagliano? He is the former information technology expert, employed by the State Department to problem shoot Mrs. Clinton’s entail issues.

  Pagliano was also personally employed by Mrs. Clinton. She paid him $5,000 to migrate her regular State Department email account and her secret State Department email account from their secure State Department servers to her personal, secret, non-secure server in her home in Chappaqua, New York. That was undoubtedly a criminal act. Pagliano either received a promise of non-prosecution or an actual order of immunity from a federal judge. He is now the government’s chief witness against Mrs. Clinton.

  It is almost inconceivable that all of his emails have been lost. Surely this will intrigue the FBI, which has reportedly been able to retrieve the emails Mrs. Clinton attempted to wipe from her server.

  While all of this has been going on, intelligence community sources have reported about a below the radar screen, yet largely known debate in the Kremlin between the Russian Foreign Ministry and the Russian Intelligence Services. They are trying to come to a meeting of the minds to determine whether the Russian government should release some 20,000 of Mrs. Clinton’s emails that it obtained either by hacking her directly or by hacking into the email of her confidante, Sid Blumenthal.

  As if all this wasn’t enough bad news for Mrs. Clinton in one week, the FBI learned last week from the convicted international hacker, who calls himself Guccifer, that he knows how the Russians came to possess Mrs. Clinton’s emails; and it is because she stored, received and sent them from her personal, secret, non-secure server.

  Mrs. Clinton has not been confronted publicly and asked for an explanation of her thoughts about the confluence of these events, but she has been asked if the FBI has reached out to her. It may seem counter-intuitive, but in white collar criminal cases, the FBI gives the targets of its investigations an opportunity to come in and explain why the target should not be indicted.

  This is treacherous ground for any target, even a smart lawyer like Mrs. Clinton. She does not know what the feds know about her. She faces a damned-if-she-does and damned-if-she-doesn’t choice here.

  Any lie and any materially misleading statement — and she is prone to both — made to the FBI can form the basis for an independent criminal charge against her. This is the environment that trapped Martha Stewart. Hence, the standard practice among experienced counsel is to decline interviews by the folks investigating their clients.

  But Mrs. Clinton is no ordinary client. She is running for president. She lies frequently. We know this because, when asked if the FBI has reached out to her for an interview, she told reporters that neither she nor her campaign had heard from the FBI; but she couldn’t wait to talk to the agents.

  That is a mouthful, and the FBI knows it. First, the FBI does not come calling upon her campaign or even upon her. The Department of Justice prosecutors will call upon her lawyers — and that has already been done, and Mrs. Clinton knows it. So her statements about the FBI not calling her or the campaign were profoundly misleading, and the FBI knows that.

  Mrs. Clinton’s folks are preparing for the worst. They have leaked nonsense from “U.S. officials” that the feds have found no intent to commit espionage on the part of Mrs. Clinton. Too bad these officials — political appointees, no doubt — skipped or failed Criminal Law 101. The government need not prove intent for either espionage or for lying to federal agents.

  And it prosecutes both crimes very vigorously.

  Polubienie

 10. nina

  Mieszkam na ZIEMIACH ODZYSKANYCH -nawet śmiecie wywożą nam /niemieckie/ firmy. Znajomy właśnie wrócił z Berlina, w pracy ma nowych /uchodzców / z Libii. Libijczycy mówią,że u nich się mówi,że !! państwa europejskie NIE MAJĄ RZĄDÓW tylko TYMCZASOWYCH ZARZĄDCÓW. Europejskie Sądy utraciły moc wydawania prawomocnych wyroków, dlatego oni wiedzą,że mogą wszystko ,bo i tak ! nikt ich nie może skazać. Uchodzcy, którzy pracują ze znajomym w Berlinie mieszkają w prywatnych kamienicach rosyjskich żydów , miasto im płaci 700 euro od głowy.
  —tu ważny film Pani Andrejas.

  Polubienie

  • nina

   oczywiście , że nie ten film ! nawet go nie oglądałam. Chyba KRÓLEWSKA TV jest pod stałą / ochroną/.
   ——————–tu film !

   Polubienie

   • nina

    film o HERALDYCE i przejmowaniu ziemi przez żydów tzw. polskiej szlachty. Ktoś królewskiej TV zmienia ustawienia . Proszę poszukać.

    Polubienie

 11. Aleks

  Brzeziński, żydo-chazarek przemądrzały. Menda polityczna i to wszystko. Szkoda słów na takie gówno.

  Polubienie

 12. Franz

  Panowie z WPS:

  Polubienie

 13. Zrobiłem taki półgodzinny film jako pełne uzupełnienie mojego stanowiska na tematy poruszone przez niego podczas VII Kongresu na rzecz Społecznego Panowania Chrystusa Króla.

  W tym filmie poruszone są kwestie świadomości politycznej młodzieży i działaczy organizacji narodowych, główne postulaty ruchu narodowego, wyjaśnienie faktu, że kultura polska jest narodowa, że kulturę polską powinni w pierwszej kolejności tworzyć Polacy, a na końcu sens walki zimą lub jej brak, perypetie rosyjskiej kampanii wojsk napoleońskich oraz generalnie ogólne uwagi na tematy wojskowe.

  Generalnie ekipa piłsudczyków próbuje wchłonąć narodowców i przerobić według swoich standardów. Mam jednak nadzieję, że poważne narodowe organizacje jak WPS czy SN im. R.Dmowskiego wezmą tych neosanacyjnych durni za łeb i pokażą ich swoje miejsce na śmietniku historii jako miniony epizod dawnej epoki judeolewactwa.

  Polubienie

 14. julius

  Zbigniew Brzezinski , one of President Obama’s chief foreign policy advisers, is of Jewish ancestry according to Ancestry.com as well as other sources. He does not only deny his possible Jewishness, but if you ever questioned how Jimmy Carter became so sympathetic toward Moslems, including Fatah and Hamas, and bigoted against Israel, look no further than Carter’s foreign advisor sidekick, Zbigniew.

  http://www.joeclarke.net/2011/05/jews-who-hated-israel.html

  Isaac’s Army: A Story of Courage and Survival in Nazi Occupied Poland is a justifiably well-received new book by Matthew Brzezinski (author of three previous books, a former Wall Street Journal reporter, and nephew of Zbigniew Brzezinski). Beginning in 2007, Brzezinski spent three years in Poland with his wife, who is Jewish and a partner in an international private equity firm. As he and the family settled into their „rented marble McMansion in a ritzy Warsaw suburb,” Brzezinski kept asking himself how he would have responded to the Nazi tyranny that began with the invasion of Poland on September 1, 1939.

  http://www.theatlantic.com/international/archive/2012/12/isaacs-army-the-polish-jews-who-outsmarted-the-nazis/265877/

  Polubienie

 15. obudzony

  On myśli że jak przyjął nazwisko Brzeziński, to nikt go w Polsce nie pozna. Wystarczy porównać co takiego przez kilkadziesiąt lat mówi ten zasuszony żydowski syjonista i podnóżek Rotszyldów, a od razu wychodzi z niego talmudyczna mentalność.
  A co do Putina i Rosji, to oni od wielu lat wiedzą o psychopatii amerykańskich elit, zarówno tych którzy rządzą światowym pieniądzem, mediami, budżetami wojskowymi i całą tą globalną hucpą.
  Politycy typu Obama, Merkel i inni przywódcy krajów UE, to tylko marionetki umiejętnie sterowane przez unijnych komisarzy, których wybierają nie wyborcy, ale ci, którzy rządzą tym światem.

  Polubienie

 16. Czy,ktos z Panstwa czytal Doktryne Brzezinskiego ?,dostepna w internecie.
  „Po owocach,ich poznacie”.
  Niebezpieczny,nieobliczalny,nieprzewi-dzialny osobnik,to jest moja opinia.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s