Czy NATO będzie pacyfikować w Polsce protesty?

10703538_728255063932795_9218560214634132094_n

Co wyszpiegował dr Mateusz Piskorski?

Tekst M.Piskorskiego z 16 maja 2016r

 

Zapowiedzi dotyczące zbliżającego się lipcowego szczytu NATO w Warszawie zaczynają wyraźnie wskazywać, że celem sojuszu jest dziś przede wszystkim zastosowanie militarnego szantażu w celu niedopuszczenia do pojawienia się ruchów społecznych domagających się wyzwolenia Europy spod kurateli Stanów Zjednoczonych.

Jak można sądzić, nieopatrznie wypowiedziane w „Financial Times” słowa jednego z wyższych dowódców Wojska Polskiego pokazują, jakich decyzji można oczekiwać latem.

Są to decyzje całkowicie podważające nie tylko suwerenność Warszawy w dziedzinie polityki zagranicznej, ale także wyraźnie mówiące o tym, że od tej chwili NATO ma stać się żandarmem gotowym do udziału w pacyfikowaniu ewentualnych protestów społecznych, czy do ingerowania w sprawy polskiej polityki wewnętrznej.

Odkrywające faktyczne intencje ostatnich decyzji i planów Sojuszu zdania wypowiedział, szczerze i po wojskowemu, gen. bryg. Krzysztof Król, dowódca Brygady Wsparcia Dowodzenia Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego.

Rzecz dotyczyła forsowanej od kilku lat przez Amerykanów koncepcji tzw. szpicy NATO, wytęsknionej przez polskich polityków rządu poprzedniego i obecnego. Oddajmy głos generałowi: „VJTF (ang. Very High Readiness Joint Task Force) działać będzie w ramach zadań określonych w art. 4 (Traktatu Północnoatlantyckiego – przyp. MP)”.

Art. 4 mówi o współdziałaniu i konsultacjach państw członkowskich nie mających związku z opisywaną w art. 5 agresją zbrojną przeciwko któremukolwiek z nich, lecz dotyczących subiektywnego odczucia zagrożeń pozamilitarnych. O jakie przypadki chodzi? Gen. Król nie pozostawia wątpliwości: o wszystkie. „Opracowany plan dotyczy reagowania na zagrożenia hybrydowe na naszym terenie operacyjnym. Plany zależne będą od rozwoju sytuacji” – mówi „Financial Times”.

Pojęcie wojny hybrydowej czy działań hybrydowych zrobiło zawrotną karierę jako określenie działań Rosji po przewrocie 2014 roku na Ukrainie. Co ciekawe, nie doczekało się ono do tej pory jednoznacznej interpretacji naukowej, a różni autorzy i eksperci w rozmaity sposób definiują jego zakres. W „Financial Times” czytamy, że szpica NATO podjąć może działania w przypadku destabilizacji sytuacji wewnętrznej danego kraju, spowodowanej na przykład… protestami społecznymi.

Co to oznacza w praktyce? Każde zaburzenia wewnętrzne mogą zostać potraktowane i przedstawione przez rodzimych i amerykańskich spiskologów, jako część działań w ramach mgliście definiowanej wojny hybrydowej. Może się na przykład okazać, że takimi „działaniami hybrydowymi” są protesty przeciwko skutkom popieranej przez polski rząd umowy TTIP. Może się okazać, że „wojną hybrydową” będą protesty Polaków po popełnieniu przestępstwa przez żołnierzy US Army mających stacjonować w Polsce.

Chora wyobraźnia Antoniego Macierewicza może podsunąć dziesiątki różnych teorii – przecież obecny minister obrony jest na tyle oderwany od zdrowego rozsądku, że stwierdził właśnie, iż Radosław Sikorski, inny proamerykański jastrząb, działał na rzecz… Moskwy.

Niepokoje społeczne, protesty, strajki, próby podejmowania niezależnych od establishmentu działań informacyjnych, żądanie przejrzystości polityki obronnej i zagranicznej władz polskich – wszystko to może stanowić pretekst do takiego czy innego uruchomienia doradców z NATO (czytaj głównie z USA), którzy ochoczo okażą bratnią pomoc podporządkowanym sobie jednostkom i służbom polskim.

W tej sytuacji pozostaje tylko liczyć na to, że ich oficerowie i funkcjonariusze nie zechcą pozostawać z amerykańskimi nadzorcami w stosunku oralnym (barwne wyrażenie wspomnianego Sikorskiego), przypomną sobie o godności polskiego munduru i odprawią mających „strzec naszego bezpieczeństwa” reprezentantów obcych interesów daleko, za Ocean Atlantycki.

Tymczasem pozostaje nam jedno: głośno protestować i wszelkimi zgodnymi z prawem sposobami blokować realizację planów, które NATO ogłosi w lipcu w Warszawie. Warto też organizować ruch społeczny na rzecz wystąpienia Polski z tego paktu, jako warunku odzyskania elementarnej suwerenności państwowej i faktycznego poczucia bezpieczeństwa.

Mateusz Piskorski

za: http://mateuszpiskorski.blog.onet.pl

___________________________

10526188_834276213250275_8462929382978157233_n

115 Komentarzy

Filed under Polityka

115 responses to “Czy NATO będzie pacyfikować w Polsce protesty?

 1. paziem

  Tak jak się spodziewaliśmy w realiach okupowanego kraju, wobec Mateusza Piskorskiego przed chwilą sąd wydał postanowienie o areszcie tymczasowym na okres 3 miesięcy.

  Pierwszy, ale na pewno nie ostatni więzień polityczny reżimu PiSowskiego- Mateusz Piskorski, otwiera nowy rozdział w najnowszej historii Polski.

  Polubione przez 1 osoba

 2. Korczma

  Pan dr Piskorski wyszpiegował następujące ważne sprawy dla Polski , które przekazywał do Rosji a konkretnie FSB . Oto one :
  1. O której godzinie robi kopkę Kalkstein a o której siku .
  2. Jakiego papieru toaletowego używa o zapachu pomarańczy czy cytryny.
  3. Co jada na śniadanie.
  4. Ile razy w tygodniu się kąpie.
  5.Jakiego używa płynu do higieny intymnej .
  6. Ile dziennie pije kawy .
  7. Jak często wyciera nos .
  8. Jakie nosi skarpetki zwykłe czy bambusowe ?
  9. Jakich bokserek używa ?
  10 . Czy w lecie śmierdzą mu stopy ?
  11. jakiego antyperspirantu używa pod pachami ?
  12. Czy po zjedzeniu obfitego posiłku strasznie pierdzi .
  Te cenne informacje uzyskali również Chińczycy i Łukaszenka za co Piskorski dostał wynagrodzenie w wysokości 100 tys USD . Potworny zdrajca be i tfu .

  Polubienie

 3. żart

  Adolf (NATO) też miał wielki „plany” i dostał po „dupie”.
  „W naszym fachu, nie ma strachu” (próbują ciągnąć „psa i kota” za ogon- matołki).

  Polubienie

 4. Tom

  To zdarzenie mu z pewnością przyda wiarygodności. Mam nadzieję że zrobi się afera międzynarodowa i wyjdzie dużo prędzej.

  Kol. Piskorski ma talent i kontakty: http://www.voltairenet.org/article191828.html

  Polubienie

  • good why pay sutty

   Faktycznie, żeby opublikować tekst z więzienia, to niezły talent (dobre kontakty). 🙂

   Polubienie

  • Chutor

   Tom

   „To zdarzenie mu(Piskorski) z pewnością przyda wiarygodności.”

   Sluszna uwaga; zadnego polityka, organizacji nie powinno sie ganic lub chwalic bazujac jedynie na obietnicach.
   Lepsze sa watpliwe fakty niz gromkie zapewnienia odnosnie jutra. Warto przypomniec, ze obecny Prezydent USA gdy ubiegal sie o urzad w Waszyngtonie to jego wiodacym zawolaniem byla „zmiana”.
   Niestety Polska wspolczesna nalezy do krajow, ktore sa bardziej przedmiotami niz podmiotami, odnosnie spraw dotyczacych jej suwerennosci. Kreowanie cos albo kogos jest przedsiewzieciem zawodowcow.
   A wiec, z ostroznosci, nawet o Piskorskim nalezy wiedziec, ze jest on rzeczywiscie tym za kogo sie podaje czy tez nie. Sam nie mam podstaw by watpic w rzetelnosc jego oswiadczen.
   Tym niemniej nalezy naswietlic zbiegajace sie zdarzenia: wojna na Ukrainie, roszczeniowe Powiernictwo Kresowe, program organizacji Zmiana. .http://kresy24.pl/67121/rzeczpospolita-powstaje-antypolskie-powiernictwo-kresowe/.
   Jakby tego bylo malo to skad sie biora te „wymiany studenckie” z ukrainskimi studentami (dla przyszlych administratorow w Polsce?),
   malo, dlaczego imigranci ukrainscy tak sobie upodobali Wroclaw, na Ziemiach Odzyskanych?
   Ktos lepiej znajacy sie na polityce powinien wyjasnic: dlaczego Pan Rekas przewodzi Powiernictwu Kresowemu i rownoczesnie zajmuje kierownicze stanowisko w Zmianie. Dlaczego wiec Rekas znalazl sie w Zmianie, podajcej sie za ruch socjalistyczny, w ktorym Pan Rekas bedzie wspieral starobogackich latyfundystow z Kresow. Przy okazji nalezy pamietac, ze wielu Kresowian wyginela na Syberii, wiec kto bedzie mogl z ich nazwiskami podawac sie za „uprawnionych” do „swych” dobr na Wschodzie?

   Polubienie

   • paziem

    Poruszył pan niezwykle ciekawy temat. Też mnie ciekawi głębszy powód „powiernictwa kresowego”

    Polubienie

   • grzanek

    Myślę, że niepotrzebnie doszukuje się @Chutor drugiego dna. Klasyczne polskie piekiełko.

    Sam zainteresowany tłumaczył powody powstania Powiernictwa wielokrotnie. Ot choćby tutaj można się na ich temat nieco dowiedzieć:

    W skrócie: wraz z zapowiedzią planowanego akcesu UPAiny do UE otwarła się niejako furtka prawna dla spadkobierców posiadaczy nieruchomości na terenach obecnej UPAiny przed wojną wchodzących w skład II RP, przesiedlonych po wojnie w ramach przesunięcia granic, do dochodzenia swoich praw do odzyskania tychże majątków tudzież uzyskania finansowej rekompensaty za pozostawione mienie. Co prawda nie mogę odpowiadać za red. Rękasa, ale myślę że oprócz celu deklarowanego (jako główny), tj. faktycznie realnej możliwości uzyskania dla Kresowian wynagrodzenia szkód poniesionych przez nich wskutek przesiedlenia, których to szkód USRR czy późniejsze państwo ukraińskie nigdy nie zrekompensowało, jest to świetny sposób na dokopanie żydobanderowskiemu reżymowi Waltzmana-Patroszenki czy wręcz na odwiedzenie go od pomysłu Anschlussu do Eurokołchozu (niewątpliwie kosztem Polski). Ukry z jednej strony chciałyby zjeść ciastko, a z drugiej mieć ciastko. P.K. to właściwa metoda, by pokazać im, że tak się nie da. QUID PRO QUO.

    Natomiast to: “Pan Rekas bedzie wspieral starobogackich latyfundystow z Kresow” to już kompletna bzdura i zastanawiam się, czy jako potomek Wołyniaka – ze zwykłej chłopskiej rodziny, jakich na Wołyniu było całe mnóstwo, ot choćby wskutek osadnictwa wojskowego kombatantów wojny polsko-bolszewickiej, którym nadawano tam ziemię za zasługi w obronie Ojczyzny – nie obrazić się za podobny epitet. Że niby, tfu, burżuj? Wypraszam sobie 😛

    Polubienie

   • grzanek

    Mówi o tym zresztą sam K. Rękas:

    Polubienie

   • Metro

    To bardzo ciekawy wątek, wskazuje on że Konrad Rękas to bardzo podejrzana postać.

    Tak, robi on dla kresowych latyfundystów. Kto jest jego grupą docelową? Szlachta i Żydzi. Nośnicy pasożytniczego etnosu, doktryny życia na koszt i z pracy innych.

    Powołam się na znaną postać Władimira Żyrinowskiego. Gdyby jego ojciec pozostał w Polsce (miał fabryczkę na Wołyniu) to p. Żyrinowski należałby do „target group” Powiernictwa Kresowego.

    Powiernictwo Kresowe to – z polskiego punktu widzenia – paskudna i niezwykle szkodliwa inicjatywa. Tzw. „polska misja cywilizacyjna” na „Kresach” zakończyła się umiarkowanym sukcesem (eufemizm) i jest dość obojętnie wspominana (eufemizm) przez Białorusinów i Małorosjan (pomijam Banderowców). Powiernictwo odświeża mit(?) pazernego polskiego pana i jego żydowskiego pomagiera, obydwu cierpiących na zaawansowany kompleks wyższości. Jakakolwiek budowa wspólnoty Polaków ze Wschodnimi Słowianami może się odbyć tylko na trupie Powiernictwa Kresowego. Innej możliwości nie widzę.

    Nie chcę odbierać Konradowi Rękasowi talentu publicystycznego. Niewątpliwie taki posiada. Pytanie – czy używa go w dobrej sprawie?

    Przy okazji – p. Rękas nie siedzi w areszcie? A może powinien? A może taka selekcja aresztantów komuś służy?

    Polubione przez 1 osoba

   • paziem

    W pełni się zgadzam.

    Polubienie

   • grzanek

    Z przykrością stwierdzam, że – w tym konkretnym punkcie – Szczypior niestety bredzi.

    “Latyfundyści”, jak podejrzewam, wziąwszy pod uwagę ich majętność (i pazerność), już dawno wystarali się o rekompensaty za utracone mienie drogą prywatną. Forma działalności, tj. pozwy zbiorowe, jak również fakt świadczenia usług przez PK NIEODPŁATNIE (sic!) wskazują że „oferta” kierowana jest głównie do ludzi niezamożnych, do zwykłych Wołyniaków, nie żadnych tam znowu Radziwiłłów. Proszę się zresztą przysłuchać wypowiedzi jednej pani w nagraniu ze Szczecina (powyżej), słychać wyraźny włościański „zaśpiew”, ta osoba raczej nie wywodzi się z bogatego ziemiaństwa.

    Druga sprawa – nawet jeśli zdarzy się wśród beneficjentów PK jakiś pojedynczy Żyd czy „latyfundysta”, w jaki sposób wyobraża sobie Szczypior, ograniczenie tym kręgom dostępu do pomocy PK? W jaki sposób miano by to oficjalnie uzasadnić? Czy domyśla się Szczypior, jaki skandal mógłby wybuchnąć, gdyby Rękas & consortes powiedzieli nagle: Żydów nie obsługujemy? Proszę zejść na ziemie i grzęznąć w spiskowych spekulacjach.

    Polubienie

   • grzanek

    *errata: I nie grzęznąć.

    Polubienie

   • grzanek

    @Szczypior:

    „Nie chcę odbierać Konradowi Rękasowi talentu publicystycznego. Niewątpliwie taki posiada. Pytanie – czy używa go w dobrej sprawie?

    Przy okazji – p. Rękas nie siedzi w areszcie? A może powinien? A może taka selekcja aresztantów komuś służy?”

    Ma Szczypior jakieś konkretne argumenty na potwierdzenie zarzutów? Co mu przeszkadza w osobie red. Rękasa? W przeciwnym razie wygląda to niestety na bezpodstawne obrzucanie gównem.

    P.S. Na ile wiem, Konrad Rękas siedzi obecnie za granicą (zdaje się w Szkocji):
    http://www.prawica.net/comment/52771#comment-52771

    Polubienie

   • grzanek

    „Powiernictwo Kresowe to – z polskiego punktu widzenia – paskudna i niezwykle szkodliwa inicjatywa.”

    Robi się groteskowo, zaczyna trącić banderyzmem. Już na prawda2.info zwykł Szczypior brać w obronę chochłów.

    Fantasmagorie Szczypiora to niestety bzdury wyssane z palca. Większość gospodarstw tych, jak ich określił, „latyfundystów” to drewniane chałupy i parę hektatrów pola. Inicjatywa P.K. ma charakter bardziej symboliczny niż merkantylny. Te zagrody naprawdę nie mogą być warte miljony szekli.

    W moim odczuciu, bardziej chodzi tu, jak już wcześniej pisałem, o odstraszenie zwykłych Ukraińców od popierania pomysłu akcesji do Jewropy. Podejrzewam, że PK kieruje się również swoim dobrze pojętym interesem. Rękas (jak pewnie większość jego współpracowników) to Lubelak, pochodzi z Chełma. Gdyby faktycznie zniesiono kontrolę graniczną na limesie z Chochłami, masy spauperyzowanej czerni zalałyby zwł. pograniczny lubelski (ale nie tylko) rynek doprowadzając do dumpingu płac (wiem, brzmi groteskowo, niczym „mniej niż zero”, ale to jednak możliwe) i wydatnego zwiększenia liczby bezrobotnych Polaków. Nie mówiąc już o przenikaniu neobanderowców, których obecność stanowiłaby realne zagrożenie życia.

    Polubienie

   • grzanek

    „To bardzo ciekawy wątek, wskazuje on że Konrad Rękas to bardzo podejrzana postać”

    Sądzę, że dużo bardziej podejrzana jest już działalność Szczypiora na p2. Te wszystkie apologie hitleryzmu, bezrefleksyjny zachwyt nad niemczyzną i negowanie ludobójstwa Niemców na Polakach naprawdę źle wyglądają, mówiąc eufemistycznie.

    Polubienie

   • grzanek

    A reakcję pana Pawła (insynuowanie agenturalności wiceprzewodniczącego Zmiany) – przykro mi to mówić – odczytuję niestety jako chęć wygryzienia konkurencji czy przejaw zazdrości (Zmiana to – co prawda, wciąż nie zarejestrowana – ale jednak partia polityczna, tj. zorganizowana siła mogąca mieć faktyczny wpływ na kształtowanie – jeśli nie polityki, to przynajmniej – świadomości społecznej większych rzesz Polaków).

    Polubienie

   • Metro

    Nie. Obawiam się że nie mamy żadnych danych aby orzec tutaj czy oferta jest skierowana do (byłych) burżujów czy do drobnych właścicieli. Nie warto nawet na ten temat dyskutować. Nie o to tutaj chodzi. Chodzi o zasady.

    Nie rozumiem dobrze słowiańskich klimatów ale tam pieniądz nie jest największym bogiem. Więcej, chyba nawet w ogóle nie ma wysokiego statutu jako bóstwo. Jak Konrad Rękas jest na Wyspach to trzeba mu to przypomnieć bo tam obowiązują o wiele niższe standardy kulturowe.

    Jeśli partia Zmiana mówi że powinniśmy współpracować z Rosją i Wschodnimi Słowianami generalnie a jej wysoki przedstawiciel domaga się wprzódy trochę dienieg dla byłych kułaków czy innych łajz za kompromitujące Polskę próby kolonizacji ukraińskich czy białoruskich ziem, to taki przekaz jest rażąco niespójny.

    Jeszcze raz przywołam przykład Władimira Żyrinowskiego. Jego ojciec miał fabryczkę zdaje się w Równem. Czy Władimir Wolfowicz ubiega(ł) się o odszkodowanie za mienie rodziny pozostawione na Ukrainie? Nie sądzę. To jest Ukraina i to jest własność Ukraińców. Koniec.
    Jako wzór Słowianina Żyrinowski może nie pasuje ale przyswoił on sobie dużo rosyjskich standardów kulturowych. Przyswoił sobie te standardy których najwyraźniej nie zna Konrad Rękas.

    Nie wiem na ile jest to organizacja aktywna. Działalność Powiernictwa Kresowego powiela lub powielać będzie najgorsze „kresowe” (he he) stereotypy (a może prawdę?) o Polakach i polskojęzycznych Żydach jako głupich ale zawsze pazernych megalomanach. Teraz, jak nie można nic więcej ukraść – to może da się wyrwać trochę dienieg. Naprawdę żałosne.

    Z tego powodu uważam że działalność Powiernictwa Kresowego Konrada Rękasa należy uznać za przedstawicielstwo interesów wielkiego międzynarodowego cinkciarza George’a Sorosa. To agent jest, nie ma nawet znaczenia czy bierze od „filantropa” pieniądze. To agent jest bo jego bogiem jest pieniądz.

    Polubienie

  • grzanek z cebulką

   Polubienie

   • Ja też osobiście średnio ufam „Zmianie” z różnych powodów ale pożyjemy zobaczymy, może coś z tego wyrośnie, byleby nie kolejna żydo-reżimowa partyjka, na wzór greckiej „socjalistycznej” Syrizy…

    Polubienie

   • grzanek

    Żydo-reżimowa? Partia mająca w programie punkt o nacjonalizacji banków, którego to postulatu realizacja zmiotłaby lichwę? Przecież to najwięszy koszmar banksterskiej międzynarodówki.

    Widać zbyt pobieżnie znacie Panowie publicystykę Rękasa (Rękas jest wyraźnym „antysemitą”, w subtelny sposób przejawia się to momentami w jego retoryce; trzeba umieć czytać między wierszami, ale sygnały są dla chcących je zauważyć dość czytelne, choć Rękas, jako osoba inteligentna, wie na ile może sobie pozwolić) i Piskorskiego (bezpośrednich nawiązań do „braci starszych” nie kojarzę [lub nie pamiętam], natomiast patrz: jawnie antylichwiarski i antyglobalistyczny program Zmiany: http://partia-zmiana.pl/biography/ <= u dołu strony).

    Polubienie

   • grzanek

    P.S. Ten z cebullką to nie ja, ktoś się wygłupia (Korczma?).

    Polubienie

   • grzanek

    Cytat ze strony Zmiany:

    “Bez renacjonalizacji i uspołecznienia kluczowych dla gospodarki gałęzi przemysłu i banków nie ma mowy o realnej suwerenności”.

    Jeszcze jakieś pytania?

    Polubienie

   • Metro

    ZMIANA ma w programie nacjonalizację banków ale nacjonalizacja pieniądza nie jest osobnym punktem w ich programie.

    Bank w kapitalizmie nie jest po prostu dużym przedsiębiorstwem. Kluczem do kontroli Wszystkiego w kapitalizmie jest właśnie pieniądz. Prywatne banki tworzą z niczego pieniądz, któremu sankcję ważności daje państwo. To jest istota pasożytowania prywatnych lichwiarskich gangów na państwie.

    Ludzie, którzy przejrzeli na oczy, wiedzą że kluczową sprawą jest NACJONALIZACJA PIENIĄDZA. To nie musi oznaczać nacjonalizacji banków, można utrzymać prywatne lichwiarskie gangi i równocześnie wprowadzić 100% rezerwę „cząstkową” (he he). Muamar Kadafi robił to jeszcze inaczej (zakaz lichwy) bo był inspirowany nauczaniem Świętego Proroka Mahometa.
    Sposobów na organizację ustroju monetarnego jest wiele i nie warto o to kruszyć kopii bo Polska nie stworzy własnego ustroju monetarnego bo musi się przyłączyć do jakiegoś imperium, w którym ten ustrój już będzie funkcjonował.

    Mało kto wie że po rokoszu Piłsudski „sprywatyzował” nawet Bank Polski (bank centralny). Tak kazali mu jego żydowscy oficerowie prowadzący. Po 1945 roku NBP stał się własnością publiczną nie ze względu na zwycięstwo tej lub innej doktryny monetarnej w Warszawie ale ze względu na wymagania sowieckiego Suwerena.

    Karol Marks kłamał mówiąc że w kapitalizmie władzę mają ośrodki kontrolujące kluczowe środki produkcji. W kapitalizmie władzę mają ośrodki interesów kontrolujące środki wymiany (pieniądz), to jest źródło władzy. Zawsze tak było i nawet dotarłem do pism w którym Marks wespół z Engelsem, fałszowali tą oczywistą prawdę. Marksizm jako teoria jest w wielu miejscach po prostu dramatycznie zakłamany. Postulat nacjonalizacji banków tak jak fabryk (jakie tu zostały fabryki?) to popłuczyny po marksizmie.

    Postulat nacjonalizacji banków rzucony mimochodem (a tak jest w programie ZMIANY) tylko zwiększa niepewność co do ich afiliacji. Chodzi o postulat NACJONALIZACJI PIENIĄDZA. Mateusz Piskorski jest zbyt inteligentnym człowiekiem aby można mu zarzucić niewiedzę w tej sprawie.

    Argument, że Rękas jest „antysemitą”, co ma jakoby zwiększyć jego wiarygodność, uważam za kiepski. Nie śledzę żydomediów ale podobno jakaś żydowska gazeta w NY zarzuciła ten zarzut także Izaakowi Singerowi vel Antkowi Macierewiczowi. I co?

    Polubienie

   • Metro

    @ przemex

    Ten Pizdras od Syrizy podobno jest Żydem. Jeszcze przed zwycięskimi wyborami brali kasę od wielkiego międzynarodowego cinkciarza.

    Polubienie

   • Grzanek, to nie jest takie proste jak się może wydawać, mimo wszystko Metro ma sporo racji. Nawet najlepsze partie, najlepiej się zapowiadające, o najlepszych programach i chęciach, mogą zostać przejęte lub nawet stworzone od podstaw przez żydo-reżim i wykorzystane przeciwko nam. Dlatego należy uważać komu się ufa, nie należy nikogo wynosić zbyt szybko na piedestały i pisać peanów na jego cześć. To że ktoś, jakaś osoba czy jakaś organizacja, partia, stowarzyszenia ma jakieś górnolotne i atrakcyjne hasła i poglądy, często ogólnikowe, w programie jeszcze o niczym nie świadczy. Bo dopiero czas pokaże czy ktoś taki jest uczciwy czy nie i czy te jego gatki były pod publikę dla zyskania popularności i zrobienia motłochu w ciula czy też rzeczywiście miały na celu otworzenie oczu ludziom. Przykład greckiej Syrizy(do której nie miałem i nie mam zaufania) jest aż zbyt oczywisty, program mieli niezły, na pierwszy rzut oka oczywiście, ale co stało się po „wyborach” każdy widział. Jeżeli ktoś myślał że tak po prostu Syriza wyrwie Grecję spod imperialnej zależności od zachodu, był po prostu głupi, nie o to bynajmniej wodzom tej żydo-partii chodziło. chodził Dziś nie da się tak po prostu spokojnie stworzyć stworzyć jakiejś niezależnej organizacji politycznej, reżimy są czujne, albo inicjatywę zaraz przejmują lub ją paraliżują albo tworzą wydmuszki, kierują i kanalizują przy ich pomocy społecznymi emocjami, o czym większość członków i sympatyków takowej organizacji wiedzieć nawet nie musi.

    Polubienie

   • grzanek

    @przemex

    Idąc Pana tokiem rozumowania, również WPS może być agenturą żydostwa (w co osobiście nie wierzę).
    Partia Zmiana jest unikatowa, pod tym względem, że (jak zresztą sami o sobie piszą), jest to NAPRAWDĘ pierwsza nieamerykańska partia w hisorii III RP. Ponadto jest to pierwsza partia postulująca nacjonalizację banków, jawnie sprzeciwiająca się globalizacji i nawołująca do wystąpienia Polski ze struktur NATO/UE, itp. itd. Można by jeszcze wyliczać.

    Przynajmniej ja się z taką partią nigdy wcześniej nie spotkałem. Już blisko rok temu, przed wyborami parlamentarnymi sygnalizowałem na WPS, że na polskiej scenie politycznej pojawiła się siła ucieleśniająca Nasze dążenia:
    https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/04/06/wojna-usa-zydowskiej-finansjery-z-rosja-placa-europejczycy/#comment-3315
    https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/04/04/bojkotujmy-wybory-prezydenckie-2015/#comment-3661

    BTW, sądząc po tym wpisie:
    https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/04/06/wojna-usa-zydowskiej-finansjery-z-rosja-placa-europejczycy/#comment-3771

    wychodzi na to, że Panowie ocenzurowali moją wypowiedź w wątku „Stanowisko WPS wobec wyborów prezydenckich 2015”. Bardzo eleganckie zachowanie.

    Polubienie

   • grzanek

    @przemex

    Idąc Pana tokiem rozumowania, również WPS może być agenturą żydostwa (w co osobiście nie wierzę).
    Partia Zmiana jest unikatowa, pod tym względem, że (jak zresztą sami o sobie piszą), jest to NAPRAWDĘ pierwsza nieamerykańska partia w hisorii III RP. Ponadto jest to pierwsza partia postulująca nacjonalizację banków, jawnie sprzeciwiająca się globalizacji i nawołująca do wystąpienia Polski ze struktur NATO/UE, itp. itd. Można by jeszcze wyliczać.

    Przynajmniej ja się z taką partią nigdy wcześniej nie spotkałem. Już blisko rok temu, przed wyborami parlamentarnymi sygnalizowałem na WPS, że na polskiej scenie politycznej pojawiła się siła ucieleśniająca Nasze dążenia:
    https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/04/06/wojna-usa-zydowskiej-finansjery-z-rosja-placa-europejczycy/#comment-3315
    https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/04/04/bojkotujmy-wybory-prezydenckie-2015/#comment-3661

    Mówiąc wprost: Zmiana jest tym wszystkim, czym chciałbym, żeby było WPS, tj. NIE towarzystwem kanapowym, a REALNĄ siłą polityczną.

    Polubienie

   • grzanek

    BTW, sądząc po tym wpisie:
    https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/04/06/wojna-usa-zydowskiej-finansjery-z-rosja-placa-europejczycy/#comment-3771

    wychodzi na to, że Panowie ocenzurowali moją wypowiedź w wątku „Stanowisko WPS wobec wyborów prezydenckich 2015”. Bardzo eleganckie zachowanie.

    Polubienie

   • „Mówiąc wprost: Zmiana jest tym wszystkim, czym chciałbym, żeby było WPS, tj. NIE towarzystwem kanapowym, a REALNĄ siłą polityczną.” – Zmiana na razie nie jest żadną realną siłą polityczna a partią niezarejestrowaną o niepewnej przyszłości i nikłym poparciu. Wielu jest takich co nawet nie wiedzą o jej istnieniu, więc jaki oni mają mieć w pływ na cokolwiek. Jak mówię pożyjemy zobaczymy, czas pokaże kto okaże się kim…

    Polubienie

 5. socjalnacjonalista

  Zaczyna się REALNY terror. Amerykańskie bazy to koniec suwerenności. Ustawa terrorystyczna to nowy porządek świata w wersji polskiej. Ledwo amerykanie przyjechali już zaczęły się wybuchy we wrocławiu. Przypadek? Zamachy są wszędzie tam, gdzie przyjeżdżają wojska USA -zbrojnego kastety finansjery. Trzeba uzasadnić proamerykański reżim i obecność obcych wojsk. Zaczęły się prześladowania i represje. Chcą zastraszyć wszystkich świadomych przed protestami przed szczytem NATO. Kilka dni temu we wrocławiu zabito człowieka, na ulicę wyszło setki ludzi – wiem, bo tam mieszkam. Ani media Pisowkie ani TVN prawie się nie zająknęły. Tam gdzie Po i Pis mówią jednym głosem tam trzeba odczytywać plany zachodnich syjonistów. Jak w sprawie Rosji, Piskorskiego, obecności w NATO i UE, wspierania amerykańskich „ambasadorów” w Kijowie. Sytuacja jest tragiczna.

  Polubione przez 1 osoba

  • paziem

   Podzielam w pełni ten pogląd. A poza tym obecne „wspólne akcje” polskich i niemieckich służb „poszukujących” sprawcy „próby zamachu” we Wrocławiu ( a jak by poszukali dobrze, to bez trudu pewnie znaleźli by „sprawcę” wśród swoich chłopaków) mają za cel oswajać Polaków z obcymi mundurami i formacjami siłowymi na polskiej ziemi. Rodacy – siedząc przy grillu i śledząc „najważniejsze wydarzenie” , czyli mistrzostwa Europy w piłce nożnej, a potem zlot zmanipulowanego przez watykańskich sekciarzy – młodego, otumanionego mięsa armatniego – nawet nie zauważą jak po ulicach i drogach w Polsce będą przemieszczać się obce transportery. A poza tym zawsze będzie można im zapodać, że to wszystko dla dobra Polaków żeby mogli spokojnie jechać na urlop i wozić dzieci do szkoły :)))) A tam już latoroślom wytłumaczą certyfikowani wielokrotnie przez Sorosa „nauczyciele”, co to jest demokracja i prawa człowieka oraz dlaczego mają się bać tego strasznego Putina i Rosjan.

   Polubienie

 6. sredni

  A dziś w Sejmie” rząd” przyjął uchwałę o o obronie suwerennosci i właśnie jego obroncę z poza układu zamknął jako szpiega!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 7. Korczma

  Według słów Waszczykowskiego niemal w Polsce pojawią się wojska kanadyjskie , USA i GREAT BRITAIN.

  Polubienie

 8. Tadeusz antychazar

  I tak będzie dopóki nie wybije się żydowskich kurew. Ale sobie bat na dupy skurwysyny szykują. Krew … spływa i spłynie na nich.
  Muszą ich Polacy wypier…ć z rządu. Polska dla polaków, dla nich stepy azjatyckie.

  Polubienie

  • good why pay sutty

   Marna prowokacja. Won mi stąd nasłany trollu. Hasbara no pasaran!

   Polubienie

   • Korczma

    Człowieku zadna prowokacja . Te armie pojawią się niebawem . Poczytaj wywiad niekoniecznie w zydomediach gnoju .nic napisać nie mozna bo zaraz prowokacja . Bareja sie klania .

    Polubienie

   • grzanek

    Idioto / płatny trolu hasbary / zespole troli, piszący pod pseudonimem „korczma” (cokolwiek to znaczy): czy do ciebie nie dociera, że za pisanie takich komentarzy ten idiota może ściągnąć na pp. Ziemińskiego i Kosiura poważne kłopoty? A przynajmniej doprowadzić do zamknięcia portalu?

    Polubienie

   • grzanek

    Chodzi konkretnie o zdanie: „I tak będzie dopóki nie wybije się żydowskich kurew”, żeby nie było wątpliwości.

    Polubienie

 9. Korczma

  i nick jakby jakiś syjonista .

  Polubienie

 10. paziem

  Coraz więcej „ciekawych” gości będzie pojawiać się na portalu WPS „:))))

  Polubienie

  • grzanek

   Co mamy przez to rozumieć, panie Pawle?

   Polubienie

   • Korczma

    grzanek czy ty do diabla nie rozumiesz ,że ja nie jestem żaden antychazar i to niee jest mój tekst . Nie wyzywaj od idiotów , bo nic o mnie nie wiesz pierdoło . Oczywiście ,że wiem cwaniaku wszystko wiedżacy ,że to jest zagrożenie dla WPS .
    Mam nadzieję cwaniaku wszystkowiedzący ,że udowodnisz ,że to ja troluje i zostałem nasłany inaczej zamknij mordę .
    Czekam na dowody ,ze ten post był mojego autorstwa .
    Krytykujesz człowieka idioto za polskie piekiełko a sam to stosujesz . Trzymaj się ode mnie z daleko . Nie czytaj tego co ja piszę i nie prowokuj . Nic złego tu nie robię .
    Niczym się nie róznisz od Żydów . Coś ci nie pasuje zaraz wyzwiska od troli , agentów itp , a potem zdziwienie bo Polaków na świecie uważają za idiotów . Nie pisz już do mnie odpowedzi . Czytać nie będę . Trzymaj się z daleka na 100 km ode mnie.

    Polubienie

   • paziem

    Panie Grzanek, chodzi m.in. o ten fragment przytoczony przez Pana, a także o reakcję na niego z komputera z …….Izraela :)))) Gdzie to WPS nie ma ” przyjaciół” ?!!!!

    Polubienie

   • Korczma

    Ubawiłem się po pachy . IP z Izraela komedia a może z południowo – wschodniej szanowny dr .
    Nie musi mnie pan banować podobnie jak nana odchodzę z tego bajzlu gdzie ktoś ma trochę poczucia humoru i więcej pisze to zaraz troll albo pisze z Izraela .
    Szczerze – bez głupich dowcipów :
    Dla Żydów jesteście nic . Zwykłe nic . Kompletnie nic nie znaczący portalik co to wszędzie szuka szpiegów nawet wśród ludzi mu dobrze życzących .
    Szukajcie szpiegów dalej . Powodzenia życzę a informacji i artykułów poszukam gdzie indziej . Nie jesteście jedyni.
    Nikogo nie będę bo to ja tu byłem obrażany przez grzanków i nazywany trollem .
    Nana pozdrawiam i mialaś rację ,że opuscilaś to wariatkowo . Żegnam bez odpisywania bo nie będę czytał . Proszę mnie nawet zbanować .
    Żydów obali następne pokolenie Polaków , ale nikt z was już tego nie dożyje .
    Bawcie się dalej w przedszkole zwane WPS i każdego nazywajcie trolem . Niczym się nie różnicie od onet interii i innego syfu .
    Żegnam i bez odpowiedzi do mnie proszę , bo usuwał WPS z ulubionych i nigdy już w to dziadostwo nie wejdę .

    Polubienie

   • paziem

    Korczma, niby jesteś inteligentny człowiek, ale jak widzę nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Adres z Izraela nie dotyczył ciebie nerwusku, ale niejakiego „good why pay sutty”. Ale przy okazji ujawniłeś kolejny rąbek prawdy o sobie :))))

    Polubienie

   • Korczma

    A odp i wyzwiska pod moim adresem będą tylko stratą waszego czasu .

    Polubienie

   • grzanek

    @ Korczma:
    „grzanek czy ty do diabla nie rozumiesz ,że ja nie jestem żaden antychazar i to niee jest mój tekst [?]”
    – Czy Korczma potrafi czytać ze zrozumieniem?
    Cyt. „czy do ciebie nie dociera, że za pisanie takich komentarzy >>>ten idiota<<< może ściągnąć na pp. Ziemińskiego i Kosiura poważne kłopoty"

    Jak widzisz, nigdzie nie twierdziłem, że Korczma = Tadeusz antychazar (chociaż wykluczyć tego nie mogę).

    Polubienie

 11. Korczma

  Powtórzę ci jeszcze raz grzanek kutasie . Nie prowokuj .

  Polubienie

 12. Korczma

  Osatnia co do twoich głupich domysłów : mogłbym sobie kupić odpwiedni program za 10 usd i pisać tu z róznych nicków . Załozyć sto kont . Tylko po co ? . Piszę z jednego komputera , a twoje teorie możesz sobie wsadzić w swój tłusty zad .

  Polubienie

 13. Metro

  Już chłopaki robią męczennika z Mateusza Piskorskiego: http://katehon.com/article/polish-regime-turning-piskorski-martyr

  Ach, żeby za mną się ktoś wstawił jak – nie daj Boże – trafię do pierdla…

  Polubienie

 14. Pingback: Czy NATO będzie pacyfikować w Polsce protesty? — WIERNI POLSCE SUWERENNEJ – komp13

 15. Metro

  To skończę o Mateuszu Piskorskim i Konradzie Rękasie.

  Nie wiem czym jest ZMIANA i kim jest Mateusz Piskorski. Głupi nie jest, ma kontakty, działać zaczął z rozmachem. Na pewno bieżące aresztowanie przyda mu wiarygodności. Wiemy jednak że własnych agentów także się prześladuje w celu zwiększenia ich wiarygodności. Na pewno dużo miałby na ten temat do powiedzenia święty Czesław Kiszczak.
  Powtarzam, nie wiem kim jest Mateusz Piskorski.

  Powiernictwo Kresowe Konrada Rękasa to inicjatywa torpedująca próby porozumienia Polaków ze Wschodnimi Słowianami. U Słowian pieniądz nie jest bogiem. Lepiej aby Białorusini i Ukraińcy zapomnieli o kolonizacji ich ziem przez Polaków i polskojęzycznych Żydów. Na pewno w polskim interesie nie jest przypominanie im tej historii.
  I ten gość od Powiernictwa Kresowego jest wiceprzewodniczącym Zmiany? To naprawdę nie przydaje tej partii wiarygodności.

  Dla mnie Konrad Rękas jest agentem starszych braci, ten (niewątpliwie utalentowany) facet kompromituje jakiekolwiek ewentualne próby porozumienia ze Wschodnimi Słowianami.

  Polubione przez 1 osoba

  • grzanek

   Coraz bardziej skłaniam się ku smutnej konstatacji, że Szczypior z rozmysłem wykonuje na WPS (jak wcześniej CZĘŚCIOWO na p2) krecią robotę. Im dalej w las, tym gorzej. Z każdą wypowiedzią Szczypiora moje podejrzenia powoli się potwierdzają. Gdybym chciał być złośliwy, zapytałbym od kogo bierze pieniądze. Tyle ad hominem. Teraz ad meritum:

   „Obawiam się że nie mamy żadnych danych aby orzec tutaj czy oferta jest skierowana do (byłych) burżujów czy do drobnych właścicieli. Nie warto nawet na ten temat dyskutować.”

   re: Wprost przeciwnie. To jest kluczowa sprawa, dlatego jak najbardziej wypadałoby się nad tym pochylić. Zwłaszcza jeśli wysuwa się tak poważne acz absurdalne zarzuty.

   Szczypior najwyraźniej nawet nie raczył się zapoznać z całkiem racjonalnym wytłumaczeniem celów działalności PowKres samego Konrada Rękasa. Stąd pewnie bzdurne zarzuty, jakoby Rękas czy PowKres uprawiało politykę „jagiellońską” i (w domyśle) dążyło do rewizji granic i odebrania Białorusinom i Ukraińcom dawnych wschodnich województw II RP. Oddaję mu głos (proszę uważnie posłuchać, co ma do powiedzenia, linkuję odnośny interesujący nas moment w nagraniu, specjalnie dla leniuszków takich jak Szczypior, którym nie chce się poświęcić tych 30 minut):

   „NIE PRZESUWAMY GRANICY POLSKI” (sic!).

   „Nie zmiemian bynajmniej”:

   dalej:

   Warto też posłuchać pytań osób, które przyszły na spotkanie organizowane przez PowKres (we Wrocławiu?). Ich sposób wysławiania się jednoznacznie świadczy o tym, że bynajmniej nie są to potomkowie arystokratów (eufemizm):

   Tutaj też Rękas wyłuszcza dokładnie cele działalności PowKres. Wyraźnie chodzi o polskie pozostawione MIENIE, a nie rewindykację pojałtańskich granic!!! To jest jasno powiedziane. „Nie mylmy porządku prywatnego z publicznym”.

   Fakt, że Szczypior wysuwa zarzuty o agenturalność Rękasa, mimo iż NIE ZAPOZNAŁ się nawet z powyższymi nagraniami, utwierdza mnie w przekonaniu, że brak mu w tej sprawie dobrej woli, a może nawet działa na czyjeś zlecenie. W każdym razie, na pewno ma w takim przedstawianiu PowKres jakiś ukryty cel.

   „Jeśli partia Zmiana mówi że powinniśmy współpracować z Rosją i Wschodnimi Słowianami generalnie a jej wysoki przedstawiciel domaga się wprzódy trochę dienieg dla byłych kułaków czy innych łajz (…)”.

   Partia Zmiana nie jest, w przeciwieństwie do Szczypiora, Schetyny czy innych zarządców atrapy pańśtwowości polskiej, ślepa na antypolskie działania żydobanderowskiego reżymu Patroszenki. Za te „łajzy” powinien Szczypior dostać w mordę, powiem bez ogródek. Nazywając te setki tysięcy głównie małorolnych chłopów pomordowane w bestialski sposób przez „Wschodnich Słowian” spod znaku tryzuba, „kułakami”, pluje szczypior na polskie groby.

   Burżujów, których tak uparcie dopatruje się szczypior wśród adresatów oferty PowKres, należałoby raczej szukać wśród „elit” żydomasońskiej II RP pochowanych w lesie katyńskim, wśród bawidamków, które złożyły broń po 17 września ’39 r., – oficerów wojska i policji, wysokich urzędników czy katolickiego kleru.

   Katyń, gdzie zabito sprzedajne elity II RP, magluje się w żydo-mediach od lat, do wyrzygania. Natomiast sprawę ludobójstwa Polaków na Wołyniu (nazywanego przez żydomowę eufemistycznie „rzezią”) zamiata się ciągle pod dywan, ba! stanowi ona ciągle przedmiot manipulacji w ramach polityki historycznej uprawianej przez obecne władze, jako element niewygodny w kontekście prowadzenia prożydobanderowskiej polityki przez PO czy obecnie PiS (bez różnicy).

   „Jeszcze raz przywołam przykład Władimira Żyrinowskiego. Jego ojciec miał fabryczkę zdaje się w Równem”.

   re: Nie bardzo wiem, co ma do tego wszystkiego ojciec Żyrinowskiego. Czy on był obywatelem II RP? Jeśli za pozostawione tam mienie nie uzyskał rekompensaty, to w świetle prawa europejskiego (a do tego aspiruje reżym Waltzmana-Patroszenki) jak najbardziej należy mu się zadośćuczynienie. Tak samo, jak należy się każdemu Polakowi, któremu USSR czy potem „niepodległa Ukraina” nie zwróciła należnej własności czy ekwiwalentu w postaci rekompensaty.

   Argumenty Szczypiora są tym bardziej groteskowe (a motywy tym bardziej podejrzane), że np. Niemcy nie mają najmniejszych skrupułów w odzyskiwaniu swoich własności (uzyskiwaniu za nie rekompensat) na Ziemiach Odzyskanych. Ale o tym – trzeba trafu – jakoś się Szczypior nie zająknie.

   Podsumowując: sposób w jaki usiłuje Szczypior przedstawiać działalność PowKres i motywy Konrada Rękasa, jest po prostu NIEUCZCIWY, ujmując rzecz bardzo oględnie.

   Warto jeszcze w kontekście posądzania Rękasa o wysługiwanie się Żydom czy burżujom, spojrzeć na jego przodków i pochodzenie klasowe i sympatie polityczne:

   “Stryjeczny wnuk majora Stanisława Basaja – „Rysia”, dowódcy I Hrubieszowskiego Batalionu BCh”.
   http://www.powiernictwokresowe.pl/index.php/wladze
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Basaj

   Polubienie

  • @ Metro

   Powiernictwo Kresowe jest – mówiąc delikatnie – całkowicie nieprzemyślaną politycznie akcją, która może nam przynieść szkody, nie tyle na Wschodzie, co na Ziemiach Odzyskanych.
   Konrad Rękas ma pochodzenie żydowskie.

   Polubienie

   • grzanek

    @Szanowny Pan Kosiur:
    “Powiernictwo Kresowe jest – mówiąc delikatnie – całkowicie nieprzemyślaną politycznie akcją, która może nam przynieść szkody, nie tyle na Wschodzie, >>> co na Ziemiach Odzyskanych <<<”

    .— Cytując samego K. Rękasa (jeszcze raz linkuję konkretny fragment video): “Obywatele innych państw skorzystają z tej możliwości, bo nie będą mieli skrupułów. (…) No a my zawsze zostaniemy w takim dziwnym zawieszeniu pod tytułem "No ale jak my pójdziemy zabierać, to Nam Niemcy i Żydzi zabiorą". No przepraszam – a nie zabierają? [i dalej dosłuchać]”.

    Tak to można skwitować.

    "Konrad Rękas ma pochodzenie żydowskie".

    — Czy są jakiekolwiek dowody na potwierdzenie tej rewelacji? Czy Pan Kosiur sam jest Żydem? Pytam bo, Pan Darek wydaje się sugerować, iż posiada jakiś cudowny "Jewdar" (https://en.wiktionary.org/wiki/Jewdar) pozwalający mu na bezbłędne rozpoznawanie każdego Żyda po fizjonomii?

    Polubienie

   • Powiernictwo Kresowe tworzy precedens dla Niemców żądających zwrotu Ziem Odzyskanych i/lub majątków pozostawionych na tych ziemiach przez „wypędzonych”. W naszym interesie jest obrona obecnego stanu terytorialnego Polski, zagospodarowanie ziem, których mamy pod dostatkiem oraz zagwarantowanie przestrzegania praw mniejszości polskiej na wschodzie(również na zachodzie) przez tamtejsze rządy, a najlepiej byłoby stworzyć warunki w Polsce dla ściągnięcia jak największej liczby Polaków z zagranicy do kraju. A nie żadne rozbijackie żądanie zwrotu „majątków”, których właściciele i spadkobiercy już nie żyją lub nie wiadomo gdzie są a jeżeli już są to nie mają stosownych dokumentów na potwierdzenie posiadania na Kresach nieruchomości. Nie mówię już o tym w jakim stanie te nieruchomości są. To kompletnie poroniony pomysł i nawet jeżeli jest on tworzony w dobrej wierze i tylko jako coś w rodzaju symbolu dla pokazania Ukraińcom że ich zapędy imperialne są niedobre to przyniesie raczej złe skutki, dobrymi chęciami jest bowiem piekło wybrukowane. Po za tym wykorzystywanie sytuacji w jakiej znalazła się obecnie Ukraina dla wyrwania z niej czego się da jest perfidne. My Polacy powinnyśmy o tym dobrze wiedzieć, mieliśmy przykładów ze swojej historii dość dużo, kiedy obce mocarstwa rzucały się na nas wykorzystując anarchię i słabość naszego państwa, jaka zaistniała w naszym kraju w wyniku takiej czy innej szalonej polityki prowadzonej przez rządzące elity. Wprawdzie polityka jest perfidna i rządzi się swoimi prawami gdzie silniejszy rozdaje karty ale wyciąganie ręki po nie nasze, tym bardziej że dostaliśmy zadośćuczynienie w postaci Ziem Odzyskanych jest nieludzkie a dla sprawy słowiańskiej szkodliwe.

    Polubienie

   • grzanek

    @Przemex

    „Powiernictwo Kresowe tworzy precedens dla Niemców żądających zwrotu Ziem Odzyskanych i/lub majątków pozostawionych na tych ziemiach przez „wypędzonych””.

    Absolutnie nie zgadzam się z Pana opinią. Dodatkowo, pana wypowiedź sugeruje, iż niestety nie zadał Pan sobie minimum wysiłku i nie kliknął linkowanych przeze mnie w powyższych moich postach linków / nie obejrzał nagrań. Jest to tym bardziej rozczarowujące, że – jak pisałem – specjalnie dla takich leniuszków, wrzuciłem zalinkowałem nie nagranie jako całość, lecz specjalnie konkretny fragment nagrania – tak żebyście Panowie nie musieli poświęcać swojego cennego czasu na wysłuchiwania całości nagrań (czasu, który Ja niniejszym Panom poświęcam, chcąc wyprowadzić ich z błędnego mniemania o PowKres), chociaż zalecałbym to.

    Powiernictwo nie tworzy bynajmniej żadnego precedensu, bo – jak zauważa K. Rękas – Niemcy od lat skutecznie odzyskują swoje mienie / rekompensaty za nie i było tak na długo przed powstaniem Powiernictwa Kresowego.
    Druga sprawa – kolejny raz wykazuje się Pan niezrozumieniem istoty działalności PowKres. Powtórzę się: celem tej organizacji NIE JEST BYNAJMNIEJ NEGOWANIE POJAŁTAŃSKIEJ GRANICY POLSKO-UKRAIŃSKIEJ !!!
    Celem jest uzyskanie rekompensat za własność pozostawioną przez Polaków z Wołynia / Małopolski wschodniej, którzy ratowali swoje życie ucieczką przed śmiercią z rąk ludobójców z UPA.

    Naprawdę apeluję o zapoznanie się z powyższymi nagraniami ZANIM zaczną Panowie poraz kolejny pisać duby smalone nt. Powiernictwa, jak i samego Konrada Rękasa.

    Polubienie

   • grzanek

    @ Przemex

    „(…) tym bardziej że dostaliśmy zadośćuczynienie w postaci Ziem Odzyskanych (…)”.

    Tę bzdurę również prostuje Konrad Rękas w powyższym nagraniu.

    “Nie mylmy porządku publiczno-prawnego z prywatno-prawnym”!

    Kolejny raz apeluję, o zapoznanie się z nim.

    Polubienie

 16. grzanek

  Podejrzewam nieśmiało, że odpowiedź na zaskakujące stanowisko WPS ws. Powiernictwa Kresowego jest tyleż banalne, co zasmucająca – i jednowyrazowa: ZAWIŚĆ.

  Naprawdę mogliby się Panowie wznieść ponad osobiste ambicje i zamiast podsrywać w dość nieelegancki sposób kierownictwo Zmiany, próbować raczej z nimi współpracować. To jedyne środowisko podzielające nasze poglądy skutecznie zorganizowane w partię polityczną. Najwyraźniej tego Panowie im zazdrościcie.

  Panów, jak również Szczypiora reakcja na działalność PowKres przypomina mi niestety szajbę niejakiego Waldemara Pastuszki z Sosnowca, który notabene pomawiał również Panów o pochodzenie żydowskie i sprzyjanie Żydom. Każdy działacz o poglądach narodowych, choćby nie wiem jak zasłużony na polu popularyzowania wiedzy o tym, jak naprawdę funkcjonuje dzisiejszy świat (jak Panowie), był dla niego podejrzany, czy wprost – był Żydem. Otwarcie deklarował, że nigdy nie podejmie współpracy z jakimkolwiek środowiskiem patriotycznym, bo on wie lepiej, a wszyscy inni to udający Polaków Żydzi.

  Apeluję do Panów, nie idźcie tą drogą!

  P.S. Czy delegacja WPS kiedykolwiek pojechała na miejsca kaźni ZWYKŁYCH Polaków na Wołyniu w celu uczczenia pamięci o ich tragicznej śmierci z rąk bestialskich sadystycznych ludbójców z UPA?
  Na groby przedstawicieli burżuazyjnych elit II żydoRP pomordowanych w bardzo humanitarny sposób (natychmiastowa i bezbolesna śmierć) Panowie chętnie jeżdżą do Katynia.

  A co ze zwykłymi Polakami, głównie niezamożnymi chłopami, pomordowanymi w liczbie WIELOKROTNIE WIĘKSZEJ niż żydoelity II RP na Wołyniu, i to za pomocą siekier, wideł, pił? O nich Panowie pamiętają?

  Polubienie

 17. paziem

  Panie Grzanek,

  trochę zimnej wody i głęboki oddech dobrze zrobi i panu i każdemu z nas. My jeździliśmy na Wołyń i dalej w okolice Tarnopola i Kamieńca Podolskiego znacznie wcześniej niż to miało taki wydźwięk medialny jak po roku 2013. Ze względu na okres w jakim jesteśmy aktywni posiadamy sporo wiedzy źródłowej, śmiem twierdzić, że więcej niż nie tylko przeciętny Kowalski, ale i wielu b. zorientowanych ludzi ( jak np. Pan). Pana K.Rękasa , ja np. cenię, ale inicjatywa „powiernictwa kresowego” jest politycznie głupia i nieodpowiedzialna obecnie. Analizy Szczypiora i Metro idą sądzę w dobrym kierunku, choć może to dla pana osobiście trudne do zaakceptowania- ale nieraz tak bywa. Zachowujemy rozsadek i umiar, ale dalecy jesteśmy od naiwności i odporni ( tak nam się wydaje ;)) na „chwyty uwiarygodnienia” ( lapidarnie jest taki sposób: opluć żeby umyć, albo dorobić komuś martyrologię żeby zbudować na nim „nowy kościół). Dlatego raz jeszcze zróbmy głęboki oddech, napijmy się wody i dajmy czas prawdzie ( oczywiście nie w obojętności i bezruchu !)

  Polubienie

  • grzanek

   „My jeździliśmy na Wołyń i dalej w okolice Tarnopola i Kamieńca Podolskiego znacznie wcześniej niż to miało taki wydźwięk medialny jak po roku 2013”.

   Jeśli tak, to zwracam honor (w tym punkcie).

   „Analizy Szczypiora i Metro (…)”.

   To jest jedna i ta sama osoba (w roku 2013 pisywała na prawda2.info pod pseudonimem „Szczypior”).

   „Analizy Szczypiora i Metro idą sądzę w dobrym kierunku, choć może to dla pana osobiście trudne do zaakceptowania”.

   Nie zgadzam się z nimi kardynalnie. A moja żarliwa apologia PowKres/K. Rękasa wynika z tego, iż w moim odczuciu Panów reakcja wynika JEDYNIE z błędnego pojmowania celów działalności Powiernictwa. O ich niezrozumieniu świadczą np. ostatnie wypowiedzi pana Przemexa (wynika z niej, iż uważa on że PowKres żąda od Ukrainy „zwrotu Kresów”, co jest bzdurą). Gdybym nie miał nadziei, że Panów rozczarowujące stanowisko wynika wyłącznie z niedostatecznego zapoznania się z naturą PowKres, nie podejmowałbym nawet tematu.

   Pozdrawiam

   Polubienie

   • @ grzanek

    Odnośnie pochodzenia (np. Konrada Rękasa): podaję tylko informacje sprawdzone, a nie hipotetyczne.
    _______________________________

    Odnośnie Powiernictwa Kresowego

    Fakt, że już w 1997r. ok. 30% powierzchni Polski w pasie Ziem Odzyskanych zostało przejęte przez kapitał z NRF (w dużej części żydowski), o czym można było przeczytać w wydanej w 1997r. książce „Wyprzedaż Polskiej ziemi” – P.Krzemienia i Wł.Achmatowicza (mówił o tym w sejmie także poseł Z.Wrzodak) nie oznacza, że należy się pośpieszyć i skorzystać z drogi sądowej dla odzyskania ziem na Wschodzie.
    Przejmowanie naszych ziem w zachodniej Polsce po roku 1990 ma charakter nielegalny.
    Uruchomienie procedury sądowej – a więc legalnego procesu prawnego – do odzyskania ziem na Wschodzie natychmiast spowoduje równoległe działania prawne, więc już legalne, ze strony NRF.
    Narodowy polski rząd (miejmy nadzieję, że taki kiedyś powstanie) miałby sporo kłopotu, żeby wykazać, iż droga sądowa, z której korzystało NRF była nielegalna, a ta, z której korzystało Powiernictwo Kresowe była legalna.
    To tyle jeśli chodzi o polityczne potraktowanie tematu.

    Osobiście wątpię, żeby jakiekolwiek sądy podjęły się spraw odzyskiwania przez Polaków ziem na Wschodzie – sądy będące agendami żydo-reżimów nie będą zainteresowane takimi procesami, a jeśli tak, to z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że chodzi o ziemie dla Żydów, którzy chcą się na nich osiedlić, gdy Izrael przestanie istnieć, co nastąpi w ciągu jednej lud dwóch dekad.

    Polubienie

   • grzanek

    Jeszcze raz (do znudzenia): nie chodzi o odzyskiwanie ziem czy rewindykację pojałtańskich granic. Chodzi o odzyskanie pozostawionych nieruchomości / uzyskanie ekwiwalentów w postaci rekompensat, przy czym ze zrozumiałych względów większość pozwów, wziąwszy pod uwagę „niestabilną” sytuację polityczną na Ukrainie, będzie dotyczyła tego drugiego wariantu.

    Wiedzieliby Panowie to wszystko, gdyby tylko zechcieli odsłuchać linkowane nagrania.

    „Odnośnie pochodzenia (np. Konrada Rękasa): podaję tylko informacje sprawdzone, a nie hipotetyczne”?

    — Konkrety poproszę. Jaki ma Pan dowód?

    Polubienie

 18. Metro

  Mi się zdaje że przemex ładnie to napisał: https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/05/20/czy-nato-bedzie-pacyfikowac-w-polsce-protesty/#comment-13762

  Przypomnę jeszcze 1620 rok kiedy polscy awanturnicy z podburzenia katolików jezuitów napadli na Ruskich i do dzisiaj powinni się tego wstydzić.
  Rozwinę sprawę pokazując absurd sytuacji w której znajdują się te łobuzy z Powiernictwa Kresowego. Oni mają niby potencjalnie wiele do zyskania nie tylko na Ukrainie ale także na Białorusi. Tylko że na Białorusi jest silna i narodowa władza która na takie wyskoki im nie pozwoli. Gnojkom z Powiernictwa Kresowego zależy więc na zniszczeniu władzy Baćki Łukaszenki aby, wespół z Żydami z NY czy TelAvivu, rozkraść co się da. Takie realia. A administracja Baćki Łukaszenki to najlepszy rząd na terenie Wielkiego Księstwa Litewskiego i Korony.

  Powiernictwo Kresowe robi dla Żydów. To oni są właścicielami wszystkiego w kapitalizmie. Pamiętam pewien ruski naukowiec mówił że (cytuję z pamięci) w 1984 roku w Związku Radzieckim oszczędności prywatne stanowiły ~150% rocznej konsumpcji. 96% tych oszczędności należała do poniżej 3% populacji. Koncentracja majątku to proces nieubłagany. Dzisiaj, jak czytam, 47% Amerykanów deklaruje że nie ma środków w wysokości $400 miesięcznie na pokrycie niespodziewanych wydatków.
  Powiernictwo Kresowe to inicjatywa dla Żydów, jak przodkowie Polaków mieli tam parę mórg to oni dzisiaj odpuszczą bo cała ta sytuacja brzydko pachnie, będą rozumować tak jak opisał to przemex.

  Polubienie

 19. Metro

  grzanek trochę fałszuje rzeczywistość. Z tego co wiem żadni Niemcy wypędzeni przez Armię Czerwoną nie odzyskują żadnej własności na terenie Ziem Odzyskanych. Póki co jest to niemożliwe. Są jakieś przypadki odzyskiwania ziem porzuconych w okresie PRL. Niemcy i Żydzi wykorzystują przewagę ekonomiczną i czekają, tam plagą jest tzw. użytkowanie wieczyste. Wystarczy poczekać.

  „Tę bzdurę również prostuje Konrad Rękas w powyższym nagraniu.

  “Nie mylmy porządku publiczno-prawnego z prywatno-prawnym”!”

  Otóż nie. Jeśli jesteśmy członkami społeczności to porządek prywatno-prawny jest funkcją porządku publiczno-prawnego. Dostaliśmy, jako Polacy, prezent od Józefa Stalina w postaci sporego kawałka Niemiec Wschodnich to nie powinniśmy rozkradać Ukrainy.

  Dariusz Kosiur twierdzi że K. Rękas „ma pochodzenie żydowskie” (ładny eufemizm). Tu się właśnie rozchodzimy. Biali ludzie wierzą że są podporządkowani ogólnym zasadom które są silniejsze niż oni. Jak dostaliśmy rekompensatę to nieprzyzwoitością jest wyciągać łapę po ruską ziemię, nawet jak dzisiaj jest kontrolowana przez banderowskich bandziorów.

  K. Rękas jest inaczej zaprogramowany. Pustynny demon Jahwe zaprogramował ich na przejęcie na własność całej ziemi wszelkimi dostępnymi środkami. W ich rozumowaniu nie ma takich pojęć jak Sprawiedliwość, Wzajemność, Uczciwość, itp. Liczy się to co mogą, qrwa, wyrwać.

  Polubienie

  • grzanek

   Wypowiedzi Szczypiora są kompletnie oderwane od rzeczywistości.

   Po kolei.

   „grzanek trochę fałszuje rzeczywistość. Z tego co wiem żadni Niemcy wypędzeni przez Armię Czerwoną nie odzyskują żadnej własności na terenie Ziem Odzyskanych”.

   —To, że Szczypior o jakimś zdarzeniu nie wie, nie oznacza jeszcze, że nie miało ono miejsca:

   https://www.google.pl/search?q=niemcy+odzyskuj%C4%85+w%C5%82asno%C5%9B%C4%87&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b-ab&gfe_rd=cr&ei=07tBV4TPDKnb8Afj3K6AAg

   —Dalej. „Dostaliśmy, jako Polacy, prezent od Józefa Stalina w postaci sporego kawałka Niemiec Wschodnich to nie powinniśmy rozkradać Ukrainy”.

   Cytuję specjalnie dla leni patentowanych:

   “Nawet repatrianci, którzy docierali tutaj, pod Szczecin, ale też często też bardzo zostawali blisko Bugu (…) nawet kiedy otrzymywali nadział ziemi, to nie był on dokonywany bynajmniej – i nigdzie tak nie jest w dokumentach – jako rekompensata. (…) Nie jest też tak, że własność jest ekwiwalentna, zwłaszcza że – przypomnijmy – większość Polaków, repatriantów stamtąd, NIE otrzymała własności, tylko tzw. dzierżawę wieczystą lub inne formy nadania i władania własnością, czy to na Ziemiach Zachodnich, czy w innych miejscach kraju. Nigdzie też nie było to prawnie uregulowane, że jest to ekwiwalent własnościowy – rekompensata za pozostawione mienie. A kwestia zmiany granic – powtarzam – to nie jest nasza kwestia. Będą to polscy właściciele na terenie obecnego państwa ukraińskiego”. [i słuchać dalej].

   Teraz uwaga osobista. Nie jestem masochistą, nie będę kopał się z koniem. Szczypiora wypisywanie tych bzdur nic nie kosztuje.

   Ja – dla odmiany – żeby odkłamać te banialuki muszę KOLEJNY raz oglądać OD POCZĄTKU ponad trzydziestominutowe nagranie, bo nie pamiętam w którym dokładnie momencie padło konkretne interesujące nas zdanie. Dlatego też w oczywisty sposób nie mam szans w polemice narzucającej takie reguły gry. Mówię pass.

   Jak ktoś chce się łapać na lep szczypiorowej propagandy – jego sprawa. Jak mawiali Rzymianie: „ci, którzy dali się oszukać, niech żyją w ciemnocie!”. 😉

   Amicus Metro, sed magis amica Veritas!

   Polubienie

   • grzanek

    Jeszcze ad vocem sofizmatu, mówiącego że Polacy nie mają prawa realizować swoich roszczeń do majątków przejętych przez USRR, bo rzekomo dostali za nie rekompensaty na Ziemiach Odzyskanych [słuchać całej odpowiedzi Rękasa]:

    Polubienie

 20. Metro

  @ przemex https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/05/20/czy-nato-bedzie-pacyfikowac-w-polsce-protesty/comment-page-1/#comment-13759

  Polecam ten tekst: http://www.theoccidentalobserver.net/2014/06/the-ukrainian-conflict-a-ukrainian-nationalist-view-part-1/
  Tego jest pięć czy sześć części. Pawło Chomenko, który to napisał, naprawdę w to wierzył. Dzisiaj można się z tego tylko pośmiać. Niestety czas działa na naszą (sceptyków) korzyść.

  Szkoda że teraz nie widzę komentarzy. Tam komentarze są moderowane i trolli nie przepuszczają, pisał jeden anglojęzyczny gościu świetnie znający małorosyjskie realia, który punktował wszystkie przekłamania Chomenko wynikające z naiwności i ideologicznego ogłupienia.

  Chomenko pisał że to piękny ruch, banderowcy chcą likwidacji lichwy. Dokładnie jak NSDAP w latach 20-tych. Taki program za pieniądze Ihora qrwa Kołomyjskiego, żydowskiego złodzieja.

  To jest dość długi materiał ale ma coraz większą wartość historyczną. Banderowcy byli od początku finansowani przez żydowską oligarchię. K. Rękas mówi aby wyrwać co się da z Wołynia i generalnie z Ukrainy. Przypominam, że tutaj celem Żydów jest doprowadzenie do kotła, w którym Słowianie wyrżną się sami.

  Polubienie

  • Chciałbym do tego dodać że moi przodkowie mieli gospodarstwo na wschodzie, na Ukrainie i nie mam zamiaru po nie iść ani o odszkodowanie za niego się starać. Szkoda zachodu, bo nie wiadomo w jakim jest stanie i kto go w w ogóle posiada a ewentualne straty z takiego przedsięwzięcia mogą przewyższyć korzyści. Ja myślę że skoro Polacy dostali w prezencie od ZSRR stare słowiańskie ziemie odebrane Niemcom(słusznie) w wyniku przegranej przez Niemcy wojny, to tymi ziemiami powinni się zająć a nie sięgać po nie nasze i w dodatku tam gdzie nas nie chcą.

   Polubienie

   • grzanek

    „(…) tymi ziemiami powinni się zająć a nie sięgać po nie nasze i w dodatku tam gdzie nas nie chcą tam gdzie nas nie chcą”

    Ależ ten @przemex odporny na fakty (założę się, że nawet nie czytał moich postów). Po pierwsze, KOLEJNY już raz powtórzę przemexowi, że nikt nikomu nie chce odbierać terytorium. Działalność Powiernictwa Kresowego NIE ma na celu rewizji granic ustanowionych na konferencji w Jałcie.
    Po drugie, nikt ich nie pyta „czy oni chcą”. To jest ich zakichany, psi obowiązek. Chcecie do Europy? Proszę bardzo – lecz z tym wiążą się nie tylko prawa, ale i obowiązki.

    Polubienie

   • grzanek

    „Chcecie do Europy? Proszę bardzo – lecz z tym wiążą się nie tylko prawa, ale i obowiązki”.

    Już ten argument podnosiłem – w moim odczuciu bardziej chodzi o wyperswadowanie (poprzez zniechęcenie) Ukrainie pomysłu akcesji do UE niż o same rekompensaty.

    Bowiem żaden z dyskutantów zdaje się nie dostrzegać, że DROGA UKRAINY DO UE WIEDZIE PO TRUPIE (EKONOMICZNYM) POLSKI. Zresztą może nawet po biologicznym, zważywszy na przenikanie elementu banderowskiego na nasze tereny.

    Polubienie

   • „Po pierwsze, KOLEJNY już raz powtórzę przemexowi, że nikt nikomu nie chce odbierać terytorium.” – niestety idiotów w Polsce, czasem określających się „nacjonalistami”, chcących rewizji granic i przyłączenia Kresów do Polski(ja się pytam jakiej Polski?), przy jednoczesnym pozostawieniu Ziem Odzyskanych w granicach Polski nie brakuje.
    „Działalność Powiernictwa Kresowego NIE ma na celu rewizji granic ustanowionych na konferencji w Jałcie.” – może tak ale od takich głupich, rzekomo niewinnych pomysłów właśnie się zaczyna.
    Po za tym trzeba być naprawdę naiwnym jeżeli się myśli że jak Ukraina wejdzie do UE do Polakom będą się należały w myśl jakiegoś „prawa unijnego” rekompensaty za mienie pozostawione za Bugiem. Po Polska musiała by mieć silna pozycję polityczną i gospodarczą w UE aby wymusić na władzach UE a co za tym idzie na Ukrainie taką decyzję. A Polska takiej pozycji nie ma i mieć nie będzie. Po za tym nie mam wątpliwości że zwykli Polacy nie skorzystali by na tym zbyt wiele, raczej interes zbiliby rozmaici cwaniacy i kombinatorzy, żydowscy lub nie, podrabiający papiery na posiadanie własności na wschodzie. Tak więc całe to powiernictwo, założone z obojętnie jakiego powodu, nie jest w interesie Polaków. I w gruncie rzeczy jest to kiepski pomysł na „zniechęcanie” Ukrainy do wstępowania do UE. Ukraina i jej żydobanderowski reżim nie mają zamiaru niczego Polakom od siebie dać, a już tym bardziej żadnych rekompensat za mienie polskie tam pozostawione. Jeżeli już to korzyści odniesie najwyżej żydo-reżim w Polsce i oligarchowie za nim stojący a wspierający żydo-reżim na Ukrainie. A i przy okazji zaogni się konflikt na linii Ukraińcy-Polacy, żydowscy malwersanci upieką wiele pieczeni na jednym ogniu. A całkiem inną sprawą jest już sama kondycja polityczna i gospodarcza Ukrainy, jej pełne wstąpienie do UE stoi pod znakiem zapytania, nie sądzę żeby władze UE były aż tak szalone żeby chcieć włączyć do unijnego bloku państwo któremu grozi upadek i rozpad w niedługim czasie. To zbyt duże obciążenie dla unijnego budżetu. A i wypłata ewentualnych rekompensat Polakom za mienie za Bugiem, z tytułu tragicznej sytuacji gospodarczej i finansowej Ukrainy byłaby wręcz niemożliwa.

    Polubienie

   • grzanek

    „Ukraina i jej żydobanderowski reżim nie mają zamiaru niczego Polakom od siebie dać, a już tym bardziej żadnych rekompensat za mienie polskie tam pozostawione”.

    – Sęk w tym, że umowa stowarzyszeniowa niestety (dla nich) wymusza respektowanie takich roszczeń. Właśnie wszystko się rozbija o tę furtkę prawną, którą ta umowa otworzyła dla roszczeń nie tylko Polaków, ale Czechów, Słowaków, Rumunów, Węgrów, no i też Żydów i jeszcze innych nacji zamieszkujących przed wojną tereny dzisiejszej Ukrainy — proszę odsłuchać nagranie.

    „Po za tym trzeba być naprawdę naiwnym jeżeli się myśli że jak Ukraina wejdzie do UE do Polakom będą się należały w myśl jakiegoś „prawa unijnego” rekompensaty za mienie pozostawione za Bugiem. Po Polska musiała by mieć silna pozycję polityczną i gospodarczą w UE aby wymusić na władzach UE a co za tym idzie na Ukrainie taką decyzję.”

    – Raz jeszcze: tak, właśnie tak będzie, co więcej władze UPAiny zdają sobie z tego sprawę (chyba zreflektowali się poniewczasie). Polska nie będzie musiała niczego na Ukrainie wymuszać, bo respektowanie przedwojennych praw własności narzuca jej samo prawo UE. Wszystko to szczegółowo opisuje K. Rękas na nagraniu.

    „Po za tym nie mam wątpliwości że zwykli Polacy nie skorzystali by na tym zbyt wiele, raczej interes zbiliby rozmaici cwaniacy i kombinatorzy, żydowscy lub nie, podrabiający papiery na posiadanie własności na wschodzie”.

    – Proszę obejrzeć nagrania, a przekona się Pan, że na spotkania PowKres przychodzą jednak zwykli Polacy.

    Myślę, że rozumiem teraz stanowisko @przemexa. Przemex po prostu nie wierzy w dobre intencje i oficjalny powód działalności Powiernictwa Kresowego. Ja mam odmienne zdanie. Czas pokaże, kto miał rację.

    Polubienie

 21. Metro

  My tu deliberujemy a sprawa Konrada Rękasa wyjaśniła się w czasie rzeczywistym. Proponuję rzucić okiem pod ten link: http://chart.neon24.pl/post/131787,olsztyn-spotkanie-powiernictwa-kresowego
  a zwłaszcza na mapkie którą on tam zamieścił (http://m.neon24.pl/dbf7b14c62879ec68d7a61a2e7cbb02f,14,0.jpg).

  Wyżej wspomniał o tym p. Kosiur. Co w tej mapce jest nie tak? Ano mamy mapkie Polski z przyłączonymi od 1945 roku Niemcami Wschodnimi oraz z tzw. Kresami. Niemcy Wschodnie otrzymaliśmy w prezencie od towarzysza Stalina jako rekompensatę za „Kresy” które przecież nie były polskie. Podnoszenie pretensji terytorialnych na Wschodzie automatycznie podcina nasz tytuł do Ziem Odzyskanych. Tytuł moralny. To nie jest trudno zrozumieć.

  Widać wyraźnie że ten gość proponuje zabrać tereny Białorusi. Zostawiam na boku w tym momencie faszystowską Litwę czy nazistowską Banderlandię. Białoruś jest rządzona przez autentycznego męża stanu Baćkę Łukaszenkę, to najprzyzwoitsza administracja na terenie Korony i Wielkiego Księstwa Litewskiego a może w całej Europie. A Rękas proponuje zabrać Białorusi Grodno i kawał Polesia.

  Konrad Rękas to ewidentny prowokator. Dariusz Kosiur twierdzi że to żydowski prowokator. Nie mam powodu aby mu nie wierzyć.

  Jeśli Rękas będzie działał w Zmianie to świadczyć to będzie również o Mateuszu Piskorskim.

  Polubienie

  • grzanek

   Mapka faktycznie jest co najmniej „niefortunna”. Nie wiadomo, czy za ten lapsus odpowiada personalnie K. Rękas. W każdym razie w linkowanych przeze mnie materiałach Rękas expressis verbis zastrzega, to co usiłowałem powyżej po raz n-ty wytłumaczyć @przemexowi – NIE chodzi o rewizję granic, a o uzyskanie rekompensaty za pozostawione bynajmniej nie dobrowolnie mienie.

   „Niemcy Wschodnie otrzymaliśmy w prezencie od towarzysza Stalina jako rekompensatę za „Kresy” które przecież nie były polskie.”

   – Doprawdy? A może trochę jednak też sobie je wywalczyliśmy? Poczynając już od Lenino, które bynajmniej nie było bezpośrednio w polskim interesie.

   „Dariusz Kosiur twierdzi że to żydowski prowokator”.

   – Tylko że Dariusz Kosiur nie ma na to żadnych dowodów, a sam zainteresowany zdementował tę pogłoskę.

   „Podnoszenie pretensji terytorialnych na Wschodzie automatycznie podcina nasz tytuł do Ziem Odzyskanych”.

   – Prawda. PodcinaŁOBY. Ale znowuż: nikt takich pretensji nie wysuwa (vide linkowane nagrania).

   Polubienie

   • Informacje o pochodzeniu K.Rękasa pochodzą od Polaków, którzy mieszkali przed II w. św. w Lublinie w tej samej kamienicy. Na tym koniec informacji, ponieważ stanowimy krąg znajomych.
    ___________________________

    Powiernictwo Kresowe

    Oczywiście, że nie chodzi o zmianę granic, tylko i wyłącznie o odzyskanie praw do nieruchomości.
    Sytuacja zatem może być następująca: na zachodzie Ukrainy właścicielami nieruchomości będą osoby legitymujące się polskim paszportem, a w zachodniej Polsce pojawią się właściciele z paszportem niemieckim – taka symetria prawna nastąpi natychmiast i będzie miała wsparcie żydo-reżimu IIIRP.
    Dla Ukrainy nie będzie to powodem do zagrożeń, ponieważ ewentualni polscy właściciele nie będą posiadali wsparcia w żydo-reżimie IIIRP – bo chyba nie z myślą o Polakach powstał ten pomysł.
    Natomiast dla Polski, członka UE, zagrożenie jest oczywiste. Łatwo można sobie wyobrazić referendum n/t, „do której stolicy regionu mieszkańcy chcą płacić podatki” – wynik jest oczywisty (trzeba pamiętać o legalnie działającym RAŚ). Jeszcze w ramach UE można sobie wyobrazić reformę administracyjną, która usankcjonuje wynik referendum. Rozpad UE może w efekcie wyznaczyć nowe granice – czynnik etniczny i własnościowy może przywrócić granicę z 1937r. (zapis o takiej granicy znajduje się w aktualnej konstytucji NRF).
    Wziąwszy pod uwagę fakt nieuchronnej konieczności wycofania się USA z Europy, ani NRF, ani Rosja nie zgodzą się na istnienie w Polsce żydo-władzy realizującej politykę proUSA – zatem pojawia się dodatkowy argument na rzecz okrojenia Polski, tym łatwiejszy do realizacji, że zachodnia Polska byłaby już w większości formalną własnością niemieckich obywateli.

    Prusy Wschodnie (mapka Rękasa) – względem tych ziem nie mogą się pojawić roszczenia Polaków, a więc czyje?
    Zakon krzyżacki uzyskał w latach 1990. prawną rejestracje w Czechach i ubiega się o zwrot własności. W IIIRP na razie nie jest zarejestrowany. Wziąwszy jednak pod uwagę dążenie USA do wypierania Rosji na Wschód, rejestracja zakonu jest tylko kwestią czasu.

    A zatem pojawia się pytanie, czy inicjatywa Powiernictwa Kresowego jest wynikiem politycznej głupoty jej inicjatorów, czy zaplanowanym antypolskim sabotażem?
    Tamie samo pytanie można postawić apologetom tej inicjatywy.

    Mamy w Polsce, na aktualnym jej obszarze o wiele więcej istotnych spraw do załatwienia, niż myślenie o odzyskiwaniu własności na Wschodzie (1/4 mojej rodziny miała swoje korzenie w okolicach Wilna).
    Będziemy mieli polski narodowy rząd, pomyślimy wtedy o Wschodzie. Dzisiaj pilnujmy tego, co na razie mamy w polskich granicach.

    Polubione przez 1 osoba

   • grzanek

    “Sytuacja zatem może być następująca: na zachodzie Ukrainy właścicielami nieruchomości będą osoby legitymujące się polskim paszportem, a w zachodniej Polsce pojawią się właściciele z paszportem niemieckim – taka symetria prawna nastąpi natychmiast i będzie miała wsparcie żydo-reżimu IIIRP”.

    No więc po raz n-ty powtarzam: problem w tym, że „właściciele z niemieckim paszportem” pojawiali się już na długo przed powołaniem Powiernictwa Kresowego.

    P.S. Właśnie takiego „dowodu” na żydowskość Rękasa się spodziewałem.

    Polubienie

 22. Metro

  Nie zwróciłem uwagi za pierwszym razem. Okręg kaliningradzki na tej mapie to też jest Polska. A więc wojna z Rosją?

  Ten facet ma hucpę. To jest unikalna cecha tej rasy, naprawdę trudno to podrobić.

  Parszywe bydle.

  Polubienie

 23. grzanek

  Widzę, że przyjęto taktykę „Totschweigen”, hehe. Sprytnie.

  Polubienie

 24. Metro

  @ grzanek https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/05/20/czy-nato-bedzie-pacyfikowac-w-polsce-protesty/comment-page-1/#comment-13781

  Twierdziłem że (to tylko moja wiedza i śledzę tego na bieżąco) żaden z wypędzonych z Niemiec Wschodnich przez Armię Czerwoną Niemców nie „odzyskuje” w Polsce nieruchomości ani nie otrzymuje rekompensaty.

  Link, który zapodałeś, mówi o przesiedleńcach, ludziach którzy wyjechali po wojnie, których tytuły prawne do nieruchomości w Niemczech Wschodnich/na Ziemiach Odzyskanych uznawała PRL. To zupełnie co innego.

  Przyznaję otwarcie że nie oglądałem gadań tego łobuza. Odnoszę się do Twojego cytatu jego wypowiedzi.

  To, że ludzie pod miastem Stettin otrzymywali nieruchomości bez zaznaczenia w akcie nadania nieruchomości, iż jest to rekompensata za mienie zabużańskie, nie ma żadnego znaczenia.

  Jedna z różnic pomiędzy Żydami a ludźmi polega na tym że ludzie dostrzegają istnienie ładu naturalnego. Nazywają go różnie, bogiem, bogami czy nie-dotykalnym światem stworzonym przez boga/bogów, itp. W chrześcijańskiej filozofii, do której mam sentyment, było pojęcie uniwersaliów, bytów rzeczywistych rządzących naszym światem. To na przykład Prawda, Dobro, Piękno, Sprawiedliwość, itp. Tego nie trzeba opisywać, kulturalny człowiek ma szansę z tymi bytami (no, to też jest sporne) obcować.
  W judaizmie żadnego takiego ładu nie ma, jest tylko prawo odczytywane przez uczonych w piśmie.

  To, że mienie otrzymane na Ziemiach Odzyskanych jest rekompensatą za mienie zabużańskie, było i jest oczywiste dla każdego białego człowieka. To zresztą chyba było zapisane w prawie międzynarodowym (konferencja jałtańska, poczdamska, te sprawy). Tego nie trzeba zapisywać. Brak takowego zapisu w dokumencie nadania konkretnej nieruchomości nie jest żadnym argumentem dla białego człowieka. Brak takiego zapisu jest problemem tylko dla prawnika narodowości prawniczej przyzwyczajonego do tworzenia prawniczych fikołków.

  Arystoteles definiował Sprawiedliwość jako oddanie każdemu tego co mu się słusznie należy. To oczywiście dłuższa historia ale taka jest właśnie najkrótsza definicja sprawiedliwości. Proponujesz więc aby ktoś, kto otrzymał przydział nieruchomości pod Stettin bo pochodził zza Buga ubiegał się teraz o „zwrot” nieruchomości pod Równem? Czy to byłoby sprawiedliwe?

  Nie wspomniałem dotychczas o całym żydowskim folklorze, o trudnościach w dowodzeniu własności za Bugiem, o odkupie roszczeń za grosze przez żydowskich cwaniaczków, o tym całym prawniczym burdlu. A to wszystko prowadzi do parodii Sprawiedliwości.

  To prowadzi do parodii Sprawiedliwości a jednocześnie jest rajem dla rasy dziennikarsko-prawniczej. Nie dziwię się więc że Konrad Rękas tak lobbuje za takim porządkiem. Nie wiem czy zauważyłeś, ale moja argumentacja jest dramatycznie inna od argumentacji Rękasa (wiem chciaż go nie słuchałem). To kwestia rasowa czy raczej ideologiczna, zupełnie zamierzona.

  Nie jest prawdą, co podobno mówi Rękas (tak relacjonujesz, nie słuchałem tego łobuza) że porządek prywatno-prawny jest autonomiczny wobec porządku publiczno-prawnego. Gdyby tak było to dlaczego figurant zza Buga otrzymał nieruchomość pod Stettin? Nikt nie był właścicielem tego miejsca? Przecież to miejsce zwykle było o wiele lepiej zagospodarowane, miało swoich właścicieli, tyle że nieobecnych. Tylko że mocarstwa, którym udało się zwyciężyć wojnę, ustaliły strefy wpływów, granice i zgodziły się na wypędzenia milionów ludzi. To dotyczyło między innymi Polaków czy Niemców.

  Porządek prywatno-prawny jest FUNKCJĄ porządku publiczno-prywatnego. Tak po prostu jest, wystarczy trochę się rozejrzeć.
  Fakt, że jacyś niemieccy obywatele którzy wyjechali z PRL np. 40 lat temu otrzymują teraz porzucone na Ziemiach Odzyskanych ziemie nie jest zaprzeczeniem tej tezy. 3RP jest państwem sezonowym i zydowski aparat „sprawiedliwości” podporządkowuje się nowym panom. Dlatego ich „roszczenia” się materializują. Wynika to jednak z kryzysu 3RP a nie z domniemanej niezależności porządku prywatnego i publicznego, jak postuluje Rękas.

  @ przemex https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/05/20/czy-nato-bedzie-pacyfikowac-w-polsce-protesty/comment-page-1/#comment-13781

  No nie chcą nas te zuchy i potrafią to okazać. Filmik 5 minut, polecam obejrzeć do końca, na końcu są najlepsze sceny: http://www.liveleak.com/view?i=201_1430111118

  @ grzanek https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/05/20/czy-nato-bedzie-pacyfikowac-w-polsce-protesty/comment-page-1/#comment-13802

  Twierdzisz że „nikt nie chce odbierać nikomu żadnego terytorium”. Wiemy że to nieprawda. 22 maja o 16:58 (http://chart.neon24.pl/post/131787,olsztyn-spotkanie-powiernictwa-kresowego) Konrad Rękas wrzucił na neon24 tą mapkę: http://m.neon24.pl/dbf7b14c62879ec68d7a61a2e7cbb02f,14,0.jpg

  Powtarzam, nie jest prawdą, co jakoby twierdzi Rekas, że porządek prywatnoprawny jest autonomiczny względem porządku publicznoprawnego. Powyżej przedstawiłem parę argumentów, a w niedzielę 22 maja Rękas sam, publikując tą mapkę, sobie zaprzeczył. Z tej głupiej mapki jednoznacznie wynika że „odzyskiwanie” majątków ma towarzyszyć rozszerzeniu granic politycznych 3RP. Zwracam uprzejmie uwagę że ta „niefortunna” mapka (co za piekny eufemizm!) jest w istocie głównym elementem owego lakonicznego wpisu Rękasa. To ma działać na podświadomość, budzić w ciemnych ofiarach manipulacji imperialne dążenia. Tu nie ma żadnego przypadku. Jak pamiętam z historii to sanacyjne trepy robiły to samo („mocarstwowa” 2RP).

  Twierdzisz, że Rękasowi podnoszącemu roszczenia majatkowe chodzi jakoby o zniechęcenie Chochłów do integracji z Eurosojuzem. Powiedzmy że Ci wierzę (nie wierzę ani sekundy).
  Dlaczego więc Rękas w tej „niefortunnej” mapce do Polski przyłączył Okręg kaliningradzki? Dlaczego do Polski? Jaki tytuł ma Polska do Królewca? Moim zdaniem to raczej powinny być Czechy, to miasto zostało nazwane Królewcem na cześć czeskiego króla który tam sobie polował na Prusów. Wtedy może zmaterializowałoby się Morze Czeskie o którym pisał Szekspir. Dlaczego więc Polska? Jeżeli twierdzisz że chodzi tylko o roszczenia majątkowe osób prywatnych to pytam się: jaki Polak ma roszczenia majątkowe do terytorium Okręgu kaliningradzkiego? Ile metrów kwadratowych one obejmuje?

  Jeśli chodzi o zmiechęcenie Chochłów do integracji z Eurosojuzem, to dlaczego Białorusi Rękas zabrał tyle terenu? Co ma Białoruś do Eurosojuza?

  _______________________________________

  To w zasadzie tyle. Wiemy że rewolucja czy wojna (to często to samo albo jedno wynika z drugiego) jest najskuteczniejszym sposobem przemiany świata. To dlatego żydowscy lichwiarze i rewolucjoniści razem posługują się tymi instrumentami w celu przemiany świata w żydowski raj, co oni nazywają תקון עולם (tikkun olam).

  Głupie, złe i występne goje często są niechęte wojnom i rewolucjom. Dlatego gojów należy otumanić takimi ideologiami, aby często nieświadomie wywołali oni owe wojny czy rewolucje i doprowadzili siebie do katastrofy i do przybliżenia żydowskiego raju.

  Według mnie Konrad Rękas jest podżegaczem wojennym. On działa na tym samym froncie, w tej samej drużynie do której należy Hilary Clinton w NY, Bibi Netanjahu, czy tutaj rebe Rydzyk, rebe Michnik czy nasz kochany świr Antoś Maciarewicz. To lud wybrany jest. Wybrany przez pustynnego demona z Bliskiego Wschodu.

  Polubienie

 25. To co gada pan Rękas na temat Powiernictwa Kresowego nie ma właściwie większego znaczenia. Liczy się to jak potraktują tą „inicjatywę” nasi wschodni sąsiedzi, w szczególności Białorusini. Bo Litwini czy Ukraińcy to wiadomo jak podejdą do tematu. A na pewno nie będą tego postrzegać tak jak chce tego pan Rękas, dla nich będzie to nic więcej jak ekspansja polsko-żydowskich panów na ruskie ziemie i nic więcej. Tak więc pan Rękas narobi raczej tylko bigosu niż przysłuży się sprawie.

  Polubione przez 1 osoba

 26. Metro

  @ grzanek https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/05/20/czy-nato-bedzie-pacyfikowac-w-polsce-protesty/comment-page-1/#comment-13781

  Twierdziłem że (to tylko moja wiedza i śledzę tego na bieżąco) żaden z wypędzonych z Niemiec Wschodnich przez Armię Czerwoną Niemców nie „odzyskuje” w Polsce nieruchomości ani nie otrzymuje rekompensaty.

  Link, który zapodałeś, mówi o przesiedleńcach, ludziach którzy wyjechali po wojnie, których tytuły prawne do nieruchomości w Niemczech Wschodnich/na Ziemiach Odzyskanych uznawała PRL. To zupełnie co innego.

  Przyznaję otwarcie że nie oglądałem gadań tego łobuza. Odnoszę się do Twojego cytatu jego wypowiedzi.

  To, że ludzie pod miastem Stettin otrzymywali nieruchomości bez zaznaczenia w akcie nadania nieruchomości, iż jest to rekompensata za mienie zabużańskie, nie ma żadnego znaczenia.

  Jedna z różnic pomiędzy Żydami a ludźmi polega na tym że ludzie dostrzegają istnienie ładu naturalnego. Nazywają go różnie, bogiem, bogami czy nie-dotykalnym światem stworzonym przez boga/bogów, itp. W chrześcijańskiej filozofii, do której mam sentyment, było pojęcie uniwersaliów, bytów rzeczywistych rządzących naszym światem. To na przykład Prawda, Dobro, Piękno, Sprawiedliwość, itp. Tego nie trzeba opisywać, kulturalny człowiek ma szansę z tymi bytami (no, to też jest sporne) obcować.
  W judaizmie żadnego takiego ładu nie ma, jest tylko prawo odczytywane przez uczonych w piśmie.

  To, że mienie otrzymane na Ziemiach Odzyskanych jest rekompensatą za mienie zabużańskie, było i jest oczywiste dla każdego białego człowieka. To zresztą chyba było zapisane w prawie międzynarodowym (konferencja jałtańska, poczdamska, te sprawy). Tego nie trzeba zapisywać. Brak takowego zapisu w dokumencie nadania konkretnej nieruchomości nie jest żadnym argumentem dla białego człowieka. Brak takiego zapisu jest problemem tylko dla prawnika narodowości prawniczej przyzwyczajonego do tworzenia prawniczych fikołków.

  Arystoteles definiował Sprawiedliwość jako oddanie każdemu tego co mu się słusznie należy. To oczywiście dłuższa historia ale taka jest właśnie najkrótsza definicja sprawiedliwości. Proponujesz więc aby ktoś, kto otrzymał przydział nieruchomości pod Stettin bo pochodził zza Buga ubiegał się teraz o „zwrot” nieruchomości pod Równem? Czy to byłoby sprawiedliwe?

  Nie wspomniałem dotychczas o całym żydowskim folklorze, o trudnościach w dowodzeniu własności za Bugiem, o odkupie roszczeń za grosze przez żydowskich cwaniaczków, o tym całym prawniczym burdlu. A to wszystko prowadzi do parodii Sprawiedliwości.

  To prowadzi do parodii Sprawiedliwości a jednocześnie jest rajem dla rasy dziennikarsko-prawniczej. Nie dziwię się więc że Konrad Rękas tak lobbuje za takim porządkiem. Nie wiem czy zauważyłeś, ale moja argumentacja jest dramatycznie inna od argumentacji Rękasa (wiem chciaż go nie słuchałem). To kwestia rasowa czy raczej ideologiczna, zupełnie zamierzona.

  Nie jest prawdą, co podobno mówi Rękas (tak relacjonujesz, nie słuchałem tego łobuza) że porządek prywatno-prawny jest autonomiczny wobec porządku publiczno-prawnego. Gdyby tak było to dlaczego figurant zza Buga otrzymał nieruchomość pod Stettin? Nikt nie był właścicielem tego miejsca? Przecież to miejsce zwykle było o wiele lepiej zagospodarowane, miało swoich właścicieli, tyle że nieobecnych. Tylko że mocarstwa, którym udało się zwyciężyć wojnę, ustaliły strefy wpływów, granice i zgodziły się na wypędzenia milionów ludzi. To dotyczyło między innymi Polaków czy Niemców.

  Porządek prywatno-prawny jest FUNKCJĄ porządku publiczno-prywatnego. Tak po prostu jest, wystarczy trochę się rozejrzeć.
  Fakt, że jacyś niemieccy obywatele którzy wyjechali z PRL np. 40 lat temu otrzymują teraz porzucone na Ziemiach Odzyskanych ziemie nie jest zaprzeczeniem tej tezy. 3RP jest państwem sezonowym i zydowski aparat „sprawiedliwości” podporządkowuje się nowym panom. Dlatego ich „roszczenia” się materializują. Wynika to jednak z kryzysu 3RP a nie z domniemanej niezależności porządku prywatnego i publicznego, jak postuluje Rękas.

  Polubione przez 1 osoba

  • grzanek

   „Link, który zapodałeś, mówi o przesiedleńcach, ludziach którzy wyjechali po wojnie, których tytuły prawne do nieruchomości w Niemczech Wschodnich/na Ziemiach Odzyskanych uznawała PRL”.

   – W takim razie mea culpa, choć ja tak do końca nie jestem pewien, czy nie było przypadków odzyskiwania mienia przez Niemców „(samo) wypędzonych”.

   „Przyznaję otwarcie że nie oglądałem gadań tego łobuza”.

   – No więc jak mam ze Szczypiorem polemizować, skoro on otwarcie przyznaje, że nawet nie zajrzał w materiały, którymi się podpieram? To ma być dyskusja?

   „To, że ludzie pod miastem Stettin otrzymywali nieruchomości bez zaznaczenia w akcie nadania nieruchomości, iż jest to rekompensata za mienie zabużańskie, nie ma żadnego znaczenia”

   – Otóż, wg tego, co mówi K. Rękas, w świetle prawa międzynarodowego najwyraźniej JAK NAJBARDZIEJ ma to znaczenie,

   [SPORY NIEMERYTORYCZNY FRAGMENT TEKSTU]

   „To, że mienie otrzymane na Ziemiach Odzyskanych jest rekompensatą za mienie zabużańskie, było i jest oczywiste dla każdego białego człowieka”.

   – Bynajmniej nie jest to oczywiste. Dla każdego rozumnego człowieka jest jasne, że tzw. DZIERŻAWA WIECZYSTA a WŁASNOŚĆ to kompletnie różne kategorie prawne! I oto się wszystko rozbija: Polakom wypędzonym przez ludobójców z UPA NIE WYNAGRODZONO W SPOSÓB EKWIWALENTNY POZOSTAWIONEGO MAJĄTKU. Na Wołyniu to była ich WŁASNOŚĆ, na Z.O. to JEDYNIE DZIERŻAWA!

   Odsyłam ponownie do mojej wypowiedzi, którą linkujesz powyżej.

   „Nie jest prawdą, co podobno mówi Rękas (tak relacjonujesz, nie słuchałem tego łobuza) że porządek prywatno-prawny jest autonomiczny wobec porządku publiczno-prawnego”.

   – O ile rozumiem (i pamiętam), k. Rękas nigdzie nie twierdzi, że nie ma jakiegokolwiek związku między przesunięciem granic Polski na wschodzie i zachodzie, lecz jedynie:

   „Nie ma tak naprawdę bezpośredniego związku PRAWNEGO – polityczny oczywiście jest, ale prawnego nie ma – między tym, że przesunęła się granica prawno-państwowa Polski na wschodzie i zachodzie. Jedno i drugie sankcjonowała Jałta i Poczdam, to są kwestie prawa międzynarodowego. Kwestia WŁASNOŚCI to jest zupełnie inna kwestia”.

   To już ostatni raz, jak specjalnie dla Szczypiora tracę swój cenny czas na odszukanie i zapisanie informacji, którą sam może z powodzeniem odnaleźć, klikając „play” na nagraniu powyżej. Wygodnictwu, leniom patentowanym i czasowym skrytożercom mówię stanowcze NIE 🙂

   Polubienie

   • grzanek

    Link, który zapodałeś, mówi o przesiedleńcach, ludziach którzy wyjechali po wojnie, których tytuły prawne do nieruchomości w Niemczech Wschodnich/na Ziemiach Odzyskanych uznawała PRL”.

    – W takim razie mea culpa, choć ja tak do końca nie jestem pewien, czy nie było przypadków odzyskiwania mienia przez Niemców „(samo) wypędzonych”.

    AD VOCEM: ale wobec tego, skoro Niemcy, którzy dobrowolnie wyjechali z Polski już dekady po wojnie mogą odzyskiwać swoje pozostawione w Polsce mienie, to per analogiam, Polacy przesiedleni np. z Sokalszczyzny już w 1951 r. również powinni mieć prawo ubiegania się o rekompensatę za mienie tam pozostawione.

    Polubienie

  • grzanek

   Dodatkowo, sugeruję p. Dariuszowi Kosiurowi troszkę namysłu przed pospiesznym „lajkowaniem” wszystkich komentarzy „Metro”, zwłaszcza zaś tak „niefortunnych” (eufemizm) jak ten powyżej.

   Pragnę zwrócić uwagę, iż nie jest dziełem przypadku, że Szczypior (Metro) z premedytacją pisze powyżej o „Stettin” zamiast o Szczecinie. O jego niezdrowej fascynacji niemieckim rewizjonizmem pisałem troszkę na prawda2.info.

   Proszę się dobrze zastanowić, Panie Darku, czy naprawdę chce pan swoim wizerunkiem firmować takie poglądy.

   Polubienie

 27. Metro

  @ przemex https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/05/20/czy-nato-bedzie-pacyfikowac-w-polsce-protesty/comment-page-1/#comment-13781

  No nie chcą nas te zuchy i potrafią to okazać. Filmik 5 minut, polecam obejrzeć do końca, na końcu są najlepsze sceny: http://www.liveleak.com/view?i=201_1430111118

  @ grzanek https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/05/20/czy-nato-bedzie-pacyfikowac-w-polsce-protesty/comment-page-1/#comment-13802

  Twierdzisz że „nikt nie chce odbierać nikomu żadnego terytorium”. Wiemy że to nieprawda. 22 maja o 16:58 (http://chart.neon24.pl/post/131787,olsztyn-spotkanie-powiernictwa-kresowego) Konrad Rękas wrzucił na neon24 tą mapkę: http://m.neon24.pl/dbf7b14c62879ec68d7a61a2e7cbb02f,14,0.jpg

  Powtarzam, nie jest prawdą, co jakoby twierdzi Rekas, że porządek prywatnoprawny jest autonomiczny względem porządku publicznoprawnego. Powyżej przedstawiłem parę argumentów, a w niedzielę 22 maja Rękas sam, publikując tą mapkę, sobie zaprzeczył. Z tej głupiej mapki jednoznacznie wynika że „odzyskiwanie” majątków ma towarzyszyć rozszerzeniu granic politycznych 3RP.
  Zwracam uprzejmie uwagę że ta „niefortunna” mapka (co za piekny eufemizm!) jest w istocie głównym elementem owego lakonicznego wpisu Rękasa. To ma działać na podświadomość, budzić w ciemnych ofiarach manipulacji imperialne dążenia. Tu nie ma żadnego przypadku. Jak pamiętam z historii to sanacyjne trepy robiły to samo („mocarstwowa” 2RP). Znając zdolność starszych braci do prowadzenia skoordynowanych akcji nie zdziwię się jeśli w podobne tony będzie uderzać wkrótce Gazeta Wyborcza i Gazeta Polska.

  Twierdzisz, że Rękasowi podnoszącemu roszczenia majatkowe chodzi jakoby o zniechęcenie Chochłów do integracji z Eurosojuzem. Powiedzmy że Ci wierzę (nie wierzę ani sekundy).
  Dlaczego więc Rękas w tej „niefortunnej” mapce do Polski przyłączył Okręg kaliningradzki? Dlaczego do Polski? Jaki tytuł ma Polska do Królewca? Moim zdaniem to raczej powinny być Czechy, to miasto zostało nazwane Królewcem na cześć czeskiego króla który tam sobie polował na Prusów. Wtedy może zmaterializowałoby się Morze Czeskie o którym pisał Szekspir. Dlaczego więc Polska? Jeżeli twierdzisz że chodzi tylko o roszczenia majątkowe osób prywatnych to pytam się: jaki Polak ma roszczenia majątkowe do terytorium Okręgu kaliningradzkiego? Ile metrów kwadratowych one obejmuje?

  Jeśli chodzi o zmiechęcenie Chochłów do integracji z Eurosojuzem, to dlaczego Białorusi Rękas zabrał tyle terenu? Co ma Białoruś do Eurosojuza?

  @ grzanek https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/05/20/czy-nato-bedzie-pacyfikowac-w-polsce-protesty/comment-page-1/#comment-13828

  O respektowaniu roszczeń „reprywatyzacyjnych” słów kilka.

  Oni na pewno nie będą chceli żadnych roszczeń respektować ale mogą być zmuszeni do tego przez Eurosojuz. Tak twierdzi jakoby Rękas.

  Wyżej wrzyciłem filmik z popisowym numerem zuchów z Azowa.

  Myślę że żaden normalny człowiek nie będzie się tam pchał chociażby z tego powodu a powodów naprawdę jest mnóstwo. Tam wkrótce będzie mnóstwo zdemoralizowanych bandytów z nadmiarem wolnego czasu, oczadzonych banderowską ideologią. Kto jest winny katastrofy? Może Lachy? To budem Lachiw riezat!

  Rękas ma propozycję właśnie dla kresowych latyfundystów którzy kupią sobie policję i przybędą z żydowskimi firmami ochroniarskimi.

  _______________________________________

  To w zasadzie tyle. Wiemy że rewolucja czy wojna (to często to samo albo jedno wynika z drugiego) jest najskuteczniejszym sposobem przemiany świata. To dlatego żydowscy lichwiarze i rewolucjoniści razem posługują się tymi instrumentami w celu przemiany świata w żydowski raj, co oni nazywają תקון עולם (tikkun olam).

  Głupie, złe i występne goje często są niechęte wojnom i rewolucjom. Dlatego gojów należy otumanić takimi ideologiami, aby często nieświadomie wywołali oni owe wojny czy rewolucje i doprowadzili siebie do katastrofy i do przybliżenia żydowskiego raju.

  Według mnie Konrad Rękas jest podżegaczem wojennym. On działa na tym samym froncie, w tej samej drużynie do której należy Hilary Clinton w NY, Bibi Netanjahu, czy tutaj rebe Rydzyk, rebe Michnik czy nasz kochany świr Antoś Maciarewicz. To lud wybrany jest. Wybrany przez pustynnego demona z Bliskiego Wschodu.

  Polubienie

 28. Metro

  @ przemex https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/05/20/czy-nato-bedzie-pacyfikowac-w-polsce-protesty/comment-page-1/#comment-13781

  No nie chcą nas te zuchy i potrafią to okazać. Filmik 5 minut, polecam obejrzeć do końca, na końcu są najlepsze sceny: http://www.liveleak.com/view?i=201_1430111118

  @ grzanek https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/05/20/czy-nato-bedzie-pacyfikowac-w-polsce-protesty/comment-page-1/#comment-13802

  Twierdzisz że „nikt nie chce odbierać nikomu żadnego terytorium”. Wiemy że to nieprawda. 22 maja o 16:58 (http://chart.neon24.pl/post/131787,olsztyn-spotkanie-powiernictwa-kresowego) Konrad Rękas wrzucił na neon24 tą mapkę: http://m.neon24.pl/dbf7b14c62879ec68d7a61a2e7cbb02f,14,0.jpg

  Powtarzam, nie jest prawdą, co jakoby twierdzi Rekas, że porządek prywatnoprawny jest autonomiczny względem porządku publicznoprawnego. Powyżej przedstawiłem parę argumentów, a w niedzielę 22 maja Rękas sam, publikując tą mapkę, sobie zaprzeczył. Z tej głupiej mapki jednoznacznie wynika że „odzyskiwanie” majątków ma towarzyszyć rozszerzeniu granic politycznych 3RP.
  Zwracam uprzejmie uwagę że ta „niefortunna” mapka (co za piekny eufemizm!) jest w istocie głównym elementem owego lakonicznego wpisu Rękasa. To ma działać na podświadomość, budzić w ciemnych ofiarach manipulacji imperialne dążenia. Tu nie ma żadnego przypadku. Jak pamiętam z historii to sanacyjne trepy robiły to samo („mocarstwowa” 2RP). Znając zdolność starszych braci do prowadzenia skoordynowanych akcji nie zdziwię się jeśli w podobne tony będzie uderzać wkrótce Gazeta Wyborcza i Gazeta Polska.

  Twierdzisz, że Rękasowi podnoszącemu roszczenia majatkowe chodzi jakoby o zniechęcenie Chochłów do integracji z Eurosojuzem. Powiedzmy że Ci wierzę (nie wierzę ani sekundy).
  Dlaczego więc Rękas w tej „niefortunnej” mapce do Polski przyłączył Okręg kaliningradzki? Dlaczego do Polski? Jaki tytuł ma Polska do Królewca? Moim zdaniem to raczej powinny być Czechy, to miasto zostało nazwane Królewcem na cześć czeskiego króla który tam sobie polował na Prusów. Wtedy może zmaterializowałoby się Morze Czeskie o którym pisał Szekspir. Dlaczego więc Polska? Jeżeli twierdzisz że chodzi tylko o roszczenia majątkowe osób prywatnych to pytam się: jaki Polak ma roszczenia majątkowe do terytorium Okręgu kaliningradzkiego? Ile metrów kwadratowych one obejmuje?

  Jeśli chodzi o zniechęcenie Chochłów do integracji z Eurosojuzem, to dlaczego Białorusi Rękas zabrał tyle terenu? Co ma Białoruś do Eurosojuza?

  @ grzanek https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/05/20/czy-nato-bedzie-pacyfikowac-w-polsce-protesty/comment-page-1/#comment-13828

  O respektowaniu roszczeń „reprywatyzacyjnych” słów kilka.

  Oni na pewno nie będą chcieli żadnych roszczeń respektować ale mogą być zmuszeni do tego przez Eurosojuz. Tak twierdzi jakoby Rękas.

  Wyżej wrzuciłem filmik z popisowym numerem zuchów z Azowa.

  Myślę że żaden normalny człowiek nie będzie się tam pchał chociażby z tego powodu a powodów naprawdę jest mnóstwo. Tam wkrótce będzie mnóstwo zdemoralizowanych bandytów z nadmiarem wolnego czasu, oczadzonych banderowską ideologią. Kto jest winny katastrofy? Może Lachy? To budem Lachiw riezat!

  Rękas ma propozycję właśnie dla kresowych latyfundystów którzy kupią sobie policję i przybędą z żydowskimi firmami ochroniarskimi.

  Polubienie

  • grzanek

   To jest tylko głupia mapka. Być może ktoś się pomylił. Z informacji samego P.K. (co widać np. na linkowanych nagraniach) jasno wynika, że chodzi wyłącznie o rekompensaty, a nie rewizję granic.

   „Myślę że żaden normalny człowiek nie będzie się tam pchał chociażby z tego powodu a powodów naprawdę jest mnóstwo”.

   – Bo i nikt się tam nie wybiera. Większość pozwów dotyczy rekompensaty, a nie zwrotu nieruchomości czy działki.

   BTW: Palmer, który zawsze stał na gruncie nietykalności granic, uważając słusznie „politykę jagiellońską” za głupotę, na pewno nie rekomendowałby Rękasa, gdyby ten się z nim w tej kluczowej kwestii nie zgadzał.

   Polubienie

 29. Metro

  @ przemex https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/05/20/czy-nato-bedzie-pacyfikowac-w-polsce-protesty/comment-page-1/#comment-13781

  No nie chcą nas te zuchy i potrafią to okazać. Filmik 5 minut, polecam obejrzeć do końca, na końcu są najlepsze sceny: http://www.liveleak.com/view?i=201_1430111118

  @ grzanek https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/05/20/czy-nato-bedzie-pacyfikowac-w-polsce-protesty/comment-page-1/#comment-13802

  Twierdzisz że „nikt nie chce odbierać nikomu żadnego terytorium”. Wiemy że to nieprawda. 22 maja o 16:58 (http://chart.neon24.pl/post/131787,olsztyn-spotkanie-powiernictwa-kresowego) Konrad Rękas wrzucił na neon24 tą mapkę: http://m.neon24.pl/dbf7b14c62879ec68d7a61a2e7cbb02f,14,0.jpg

  Powtarzam, nie jest prawdą, co jakoby twierdzi Rekas, że porządek prywatnoprawny jest autonomiczny względem porządku publicznoprawnego. Powyżej przedstawiłem parę argumentów, a w niedzielę 22 maja Rękas sam, publikując tą mapkę, sobie zaprzeczył. Z tej głupiej mapki jednoznacznie wynika że „odzyskiwanie” majątków ma towarzyszyć rozszerzeniu granic politycznych 3RP.
  Zwracam uprzejmie uwagę że ta „niefortunna” mapka (co za piekny eufemizm!) jest w istocie głównym elementem owego lakonicznego wpisu Rękasa. To ma działać na podświadomość, budzić w ciemnych ofiarach manipulacji imperialne dążenia. Tu nie ma żadnego przypadku. Jak pamiętam z historii to sanacyjne trepy robiły to samo („mocarstwowa” 2RP). Znając zdolność starszych braci do prowadzenia skoordynowanych akcji nie zdziwię się jeśli w podobne tony będzie uderzać wkrótce Gazeta Wyborcza i Gazeta Polska.

  Twierdzisz, że Rękasowi podnoszącemu roszczenia majatkowe chodzi jakoby o zniechęcenie Chochłów do integracji z Eurosojuzem. Powiedzmy że Ci wierzę (nie wierzę ani sekundy).
  Dlaczego więc Rękas w tej „niefortunnej” mapce do Polski przyłączył Okręg kaliningradzki? Dlaczego do Polski? Jaki tytuł ma Polska do Królewca? Moim zdaniem to raczej powinny być Czechy, to miasto zostało nazwane Królewcem na cześć czeskiego króla który tam sobie polował na Prusów. Wtedy może zmaterializowałoby się Morze Czeskie o którym pisał Szekspir. Dlaczego więc Polska? Jeżeli twierdzisz że chodzi tylko o roszczenia majątkowe osób prywatnych to pytam się: jaki Polak ma roszczenia majątkowe do terytorium Okręgu kaliningradzkiego? Ile metrów kwadratowych one obejmuje?

  Jeśli chodzi o zmiechęcenie Chochłów do integracji z Eurosojuzem, to dlaczego Białorusi Rękas zabrał tyle terenu? Co ma Białoruś do Eurosojuza?

  @ grzanek https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/05/20/czy-nato-bedzie-pacyfikowac-w-polsce-protesty/comment-page-1/#comment-13828

  O respektowaniu roszczeń „reprywatyzacyjnych” słów kilka.

  Oni na pewno nie będą chcieli żadnych roszczeń respektować ale mogą być zmuszeni do tego przez Eurosojuz. Tak twierdzi jakoby Rękas.

  Wyżej wrzuciłem filmik z popisowym numerem zuchów z Azowa.

  Myślę że żaden normalny człowiek nie będzie się tam pchał chociażby z tego powodu a powodów naprawdę jest mnóstwo. Tam wkrótce będzie mnóstwo zdemoralizowanych bandytów z nadmiarem wolnego czasu, oczadzonych banderowską ideologią. Kto jest winny katastrofy? Może Lachy? To budem Lachiw riezat!

  Rękas ma propozycję właśnie dla kresowych latyfundystów którzy kupią sobie policję i przybędą z żydowskimi firmami ochroniarskimi.

  Polubienie

 30. Jurek

  Panie grzanek. To jest bardzo głupia mapka. I na pewno nikt się nie pomylił. Zastanawia mnie jedynie zmiana taktyki.

  Pierwotnie Rękas postulował dochodzenie odszkodowań tylko za ziemie leżące na terytorium Ukrainy. Z czym osobiście się zgadzam. Zyskiwał w środowisku „poszkodowanych” popularność.
  Więc mapka mogła powstać kilka dni temu, po pojmaniu Piskorskiego.
  Może o to chodzi z tym uwięzieniem?
  Albo Rękas dostał się do Zmiany jako agent i urwał się Piskorskiemu po jego aresztowaniu albo zdradził kilka dni temu i działa na rzecz bolszewii europejskiej. Tym samym na ogniu pieczone są jednocześnie trzy pieczenie. Wdrażanie do wojny z Białorusią, której życzę powodzenia choćby z powodu, że mieszkają tam ostatni niezażydzeni oryginalni Słowianie, z Rosją i najgorsze z możliwych, dmuchanie w balon banderyzmu.
  Stronnictwo banderowskie działa w Polsce na najwyższych urzędach w służbach tzw bezpieczeństwa, prokuraturze, policji. Ma spore udziały w niszczeniu Polski. Ten dziwny zwrot Rękasa, wyrażony w opublikowanej mapce, spowoduje nic innego, jak tylko powolną eksterminację Polaków siekierami rosnących w siłę banderowców.

  Poza tym sprawa Ziem Polskich na zachodzie, a właściwie Pra słowiańskich, jest już przesądzona. Administracyjnie okupowane są przez bolszewików europejskich a słupy graniczne stoją puki co, na Bugu. Celowo przez 30 lat nie zrobiono porządku w księgach wieczystych na Ziemiach Odzyskanych na korzyść Słowian Polaków.
  A nazwy państw pozostaną na mapach. Po co drażnić tubylców. Będzie Francja z Arabami bez Francuzów. Podobnie Anglia, Szwecja, Niemcy. A Polska – z Żydami i banderowcami do ochrony bez Polaków. Tym co garbują grzbiety, wysysają krew dzisiejszym Europejczykom, jest wszystko jedno jak nazywają się poszczególne baraki obozu.

  Polubienie

 31. grzanek

  Zastanawiam mnie też podejrzana niekonsekwencja (wybiórczość) pewnych osób. Atakujący Rękasa zgodnie piali peany na cześć przyłączenia Krymu do Rosji. I chociaż Powiernictwo bynajmniej nie wysuwa tak daleko idących żądań, to przecież mogłoby się upominać o przynajmniej część Kresów – wcale niemało było powiatów, gdzie to Polacy stanowili większość, a Ukraińcy byli w mniejszości.
  Jak Rosja wykrawa sobie kawałek Ukrainy to cacy, gdyby ktoś w Polsce podniosły się głosy za przyłączeniem (części) Kresów, to polskie środowiska narodowe (WPS nie wyłączając) ukrzyżowałyby go na ołtarzu „poprawnych” stosunków z „narodami wschodniosłowiańskimi” (hehe, fajny eufemizm, Szczypior).

  Skąd ta asymetria w traktowaniu analogicznych pretensji czy postaw?

  Zaraz się pewnie dowiem, że Krym był „odwiecznie rosyjski” (co jest nieprawdą) i że na Krymie mieszkają sami Rosjanie (co też prawdą nie jest, także Ukraińcy tam mieszkają), w przeciwieństwie do Polaków, którzy „skolonizowali” Kresy dopiero w XX-leciu międzywojennym (co również jest nieprawdą, bo byli tam co najmniej od XIV w.).

  Polubienie

  • paziem

   Panie Grzanek, nie widzę tu żadnej wybiórczości, a jedynie wymogi odpowiedzialnej polityki narodowej versus proponowane przez pana uczuciowe, sentymentalne i oderwane od realiów współczesnych postępowanie. Pollityka narodowa musi kierować się realizmem, rozumem, przewagą interesów nad uczuciami oraz długofalową perspektywą skutków bieżących działań. Krym nie był odwiecznie rosyjski ( ale prehistorycznie daje się dowieść obecności tam ludów aryjsko-słowiańskich) , ale dążenie do opanowania Krymu i Kaukazu było ważnym kierunkiem polityki rosyjskiej chcacej zabezpieczyć swój dostep do M.Czarnego i posiadanie tym samym narzedzi do skutecznego przeciwstawienia się polityce angielskiej( anglosaskiej) i tureckiej. Zatem Krym, o który stoczono dwie wielkie batalie z międynarodówką antysłowiańską ( Wojna Krymska w połowie wieku XIX i po dziewięćdziesięciu latach II WŚ ), Dlatego po siedemdziesięciu latach od bohaterskiej obrony Sewastopola w czasie II WŚ, Putin słusznie wyprzedził zakusy anglosasko-żydowskie i chirurgiczną operacją odzyskał Krym z rąk sprzedajnych żydo-banderowców i uchronił Krym od ponownej krwawej kąpieli oraz od zamontowania na Krymie amerykańskich baz wojskowych, co byłoby już tylko o krok ( po zdobyciu wpływów przez syjono-anglosasów na Kaukazie) od zaciśnięcia pętli wokół Rosji. i co kosztowałoby na pewno Rosję miliony ofiar w łatwym do wywołania konflikcie.
   \
   Jeśli zaś chodzi o Polskę, nad czym przede wszystkim powinniśmy się skupić. Formułowanie w obecnej chwili i sytuacji europejskiej i światowej roszczeń wobec Kresów, to absolutna nieodpowiedzialność i krok antypolski. Oznacza to uczynienie z Polaków wichrzyciela ładu terytorialno-pollitycznego, zrobenie z żałosnie skapych oddziałów wojska polskiego karno-ekspedycyjnych batalionów skazanych na pożarcie w walce o syjonistyczno-anglosaskie interesy, na obszarach, które narodowy rząd polski może uczynic terenami przeszłej współpracy z naszymi słowiańskimi sąsiadami. Krok ten dawalby nam konflikt dla enigmatycznych i nieistotnych celów narodowych, a zarazem otwierałby wpros rewizję naszych granic zachodnich i zpewne oficjalne ich właączenie w syjonistyczno-niemiecki obszar gospodarczo-kulturowy i syjonistyczno-anglosaski obszar bezpośredniego protektoratu wojskowego.

   Konkludując: tak jak wynikający z realistycznej kalkulacji politycznej krok Rosji w kierunku odzyskaniu Krymu i powstrzmywaniu się przed bezpośrednim włączaniem się do konfliktu w zachodniej i centralnej Ukrainie – jest dzałaniem długofalowym i służącym interesom i bezpieczeństwu Rosji, tak samo nie wnoszenie roszczeń i windykacji wobec terenów Kresów i słowiańskich państw na Wschodzie i koncentrowanie się na odzyskaniu suwerenności wewnątrz kraju i w polityce zagranicznej poprzez odsunięcie od władzy zarazy pomagdalenkowej oraz obrona pojałtańskiego i popoczdamskiego łady terytorialno-politycznego lezy w długofalowym interesie Polski i Polaków.

   Polubienie

   • grzanek

    Rozumiem pańskie argumenty i zasadniczo zgadzam się z nimi. Jeszcze raz dla jasności powtórzę: absolutnie nie jestem za „rewindykacją” Kresów. Nie jest też za rewizją pojałtańskich granic Powiernictwo Kresowe, a przynajmniej tak wynika z ich oficjalnych deklaracji i wypowiedzi.

    W powyższym wpisie chodziło mi jedynie o ukazanie tego, że czysto formalnie, Polska miałaby takie samo (nie mniejsze) moralne i historyczne prawo do zajęcia Kresów, jak Rosja do zajęcia Krymu – nasze argumenty są wcale nie gorsze. Oczywiście w obecnej sytuacji byłoby to głupotą z politycznego punktu widzenia.
    Różnica polega na tym, że Rosja swoje argumenty jest w stanie poprzeć „twardą siłą”. My z naszą atrapą państwowości i sprzedajnymi „elitami” nie mielibyśmy szans w wojnie na dwa fronty z toczonej równocześnie z Niemcami upominającymi się o swoje „Kresy” oraz banderstanem, pragnącym zachować swój stan posiadania – tak jak Pan pisze.

    Polubienie

 32. grzanek

  Korczma, ile razy jeszcze się będziesz żegnał?

  Polubienie

 33. Chutor

  Nemo plus iuris in alium transferre potest quam ipse habet (łac.) – paremia prawnicza, oznaczająca: nikt nie może przenieść na drugą osobę więcej praw, aniżeli sam posiada.

  Nawet gdyby dzierzawa byla 1000 letnia a nie wieczysta (99 lat) to dzierzawca nie moze przekazac takiej nieruchomosci w postaci wlasnosci. A jezeli panstwo usankcjonowalo, ze kupujacy uzyskal jej wlasnosc to oznacza to, ze sprzedajacy byl walscicielem.

  To na marginesie. Zadne Rekazy ani ich nadzorcy swoimi guslami nie obala praw i zwyczajow wyzszego rzedu. Porzadek polityczny i prawny w Europie po II wojnie zostal zbudowany za cene milionow ofiar. Mozna zrozumiec, cele macenia i podjudzania Slowian do ustawiania ich jednych przeciw drugim. Kto pod kims dolki kopie to sam w nie wpadnie.

  Polubienie

  • grzanek

   „Nawet gdyby dzierzawa byla 1000 letnia a nie wieczysta (99 lat) to dzierzawca nie moze przekazac takiej nieruchomosci w postaci wlasnosci”.

   — I to jest właśnie clou całej sprawy. Na tym polega istota niewspółmierności mienia pozostawionego przez Kresowian z mieniem nadanym przez państwo (W DZIERŻAWĘ) na Ziemiach Odzyskanych. To NIE była rekompensata (ani w sensie prawnym, ani jakimkolwiek innym), co najwyżej lichy substytut.

   Polubienie

 34. Metro

  Jeszcze o Rękasie choć to już tylko kopanie leżącego: http://chart.neon24.pl/post/131922,bajkowe-mocarstwo

  Ten gość w dalszym ciągu wrzuca mapki z polityki „jagiellońskiej”.

  To jest oczywiście mniej kompromitujący tekst od tej mapki: http://m.neon24.pl/dbf7b14c62879ec68d7a61a2e7cbb02f,14,0.jpg
  ale Rękas ciągle wzmacnia mem ekspansji na wschód.

  P. Kosiur twierdzi że Rękas ma pochodzenie żydowskie. Ja twierdzę że ten facet motywowany jest judaizmem i ma na celu skłócenie Polaków z Białorusinami czy Małorosjanami. To agent jest.

  Polubienie

  • grzanek

   A możesz wrzucić jakiś cytat na poparcie tezy, że „Rękas ciągle wzmacnia mem ekspansji na wschód”? Czytałem ten art już jakiś czas temu i nie pamiętam szczegółów.

   Polubienie

 35. Metro

  W zasadzie powinienem odpowiedzieć: clara non sunt interpretanda.

  Ale jest to wyjątkowo proste więc odpowiem merytorycznie.

  Tytuł: „Bajkowe mocarstwo”
  Mapka: http://m.neon24.pl/829110e7a908ddc7c20bfbfecaa3f619,14,0.jpg
  Wytłuszczony podpis pod mapką: „Czy wiara w polskie imperium z przeszłości jest czymś więcej niż anachronicznym myśleniem życzeniowym?”

  To tyle. Wiemy (ja wiem) jak utrwala się memy, nośniki informacji kulturowej. Ten parszywy gnojek właśnie to robi.

  I jeszcze wracam do starej dyskusji na chwilę bo przedstawiam chyba nowy argument.

  grzanek powtarza argument Rękasa że porządek publiczno-prawny (zmiana granic) jest niezależny od porządku prywatno-prawnego (kontynuacja starych tutułów własności) (https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/05/20/czy-nato-bedzie-pacyfikowac-w-polsce-protesty/#comment-13781).
  To jest oczywista nieprawda. Rękas próbuje naszczuć pazernych (parszywych) łobuzów do „odzyskania” nieruchomości na Ukrainie w momencie kiedy ten kraj wpada w łapska Imperium Judeoanglosaskiego. Wtedy, być może, będzie można coś tam ukraść. Warunkiem jest jednak przynależność Ukrainy do Imperium Judeoanglosaskiego. Wsześniej nie było to możliwe.
  Jeśli teza Rękasa o niezależności porządku publiczno-prawnego i prywatno-prawnego jest zasadna to prosiłbym go aby to udowodnił. Zachęcam go do zorganizowania spotkania rewizjonistów np. w Grodnie. Jeśli białoruska bezpieka nie obije mu gęby i nie wykopie z Białorusi z wilczym biletem to przyznam mu rację.
  Otóż teza Rękasa jest zwykłą bzdurą. Białoruś przynależy do Imperium Rosyjskiego i dlatego Rękas swoje ewentualne „roszczenia” może w ustronnym miejscu schować do kiszki stolcowej. Nie ma żadnej niezależności zmiany granic i tytułów własności nieruchomości w tym zakresie. Zwycięskie Mocarstwa uzgodniły zmiany granic i wypędzenia milionów ludzi w konkretnym celu, wypędzenia milionów ludzi implikowały pozbawienie ich i tytułów własości na objętych wypędzeniami terenach. Dotyczy to zarówno „Kresów” jak i Niemiec Wschodnich/Ziem Odzyskanych.

  Polubienie

 36. Pingback: 20 lat w bandyckim NATO | WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.