Festiwal „Czasy i epoki” w Moskwie

Ruś

VI Festiwal „Czasy i epoki” w Moskwie został poświęcony historii starożytnej Rusi.

„Czasy i epoki” już uczyniły z Moskwy światową stolicę rekonstrukcji, która gwałtownie nabiera tempa na całym świecie. Tegoroczny festiwal jest powiązany z obchodami Dnia Rosji i temat został właściwie wybrany. Będąc w ciągu pięciu lat w europejskim średniowieczu, na frontach I wojny światowej i w starożytnym Rzymie, wracamy do epoki powstawania staroruskiego państwa IX-XI wieków. Festiwal odbędzie się w dniach 11-12 czerwca w muzeum-skansenie „Kolomienskoje”. Oczekuje się, że będzie w nim uczestniczyło około 2500 rekonstruktorów z Rosji i 16 krajów świata, takich jak Wielka Brytania, Włochy, Francja, Niemcy, Polska, Czechy, Słowacja, Szwecja, Dania, Norwegia, Rumunia, Białoruś, Łotwa, Litwa, Bułgaria, Serbia.

Głównym tematem będą książęce waśnie epoki starożytnej Rosji i walka z ludami stepowymi. Głównym wydarzeniem będzie „Bitwa tysięcy mieczy” z udziałem bojowników w kostiumach Rusi, Wikingów i ludów stepowych. Będzie ona trwała dwa dni.

Na festiwalu powstaną również place tematyczne. Jeden z nich — „Rynek” — stanie się centrum programu teatralno-muzycznego, a „Bylinafest” będzie dziecięcym minifestiwalem, na którym dzieci będą szkoliły umiejętności walki.

Odwiedzający będą również mogli pograć w tradycyjne gry. Do przystani portu przycumują łodzie, a żeglarze zaoferują kursy mistrzowskie z żeglarstwa Wikingów. Festiwal w Kolomienskoje będzie w stanie przyjąć ponad 300 tysięcy odwiedzających.

Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20160521/2855728/rus-na-wsze-czasu.html#ixzz49Gv8YngJ

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Bez kategorii

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s