„ABW: Partię Zmiana założyli Rosjanie”

10616700_575769532549936_8272723208070077555_n

To tytuł z żydowskiej gadzinówki Michnika – taka jest żydo-reżimowa prawda przeznaczona dla Polaków nie posiadających własnych polskich mediów.

 

„Prokuratura zarzuca mu, że w marcu 2014 r. brał udział w międzynarodowej misji obserwatorów pod szyldem Europejskiego Obserwatorium Demokracji i Wyborów w celu przedstawienia opinii publicznej referendum na Krymie w sposób oczekiwany przez władze rosyjskie. (A powinien przedstawić zgodnie z oczekiwaniami syjonistycznych Żydów z USA – D.Kosiur)

(…) Zdaniem prokuratury Piskorski szykował się do ucieczki z kraju.

 za: http://wyborcza.pl/1,75398,20132090,abw-partie-zmiana-zalozyli-rosjanie.html#ixzz49gl85mQx

 

Nie pierwszy to zresztą raz, gdy syjonistyczna hołota, chcąc zdezawuować Polaków podejmujących polityczną działalność, ucieka się do paszkwilu: Zdaniem prokuratury Piskorski szykował się do ucieczki z kraju.

Zastanawiające, że kreatury, które spłodziły ów paszkwil, nie dodały dla uwiarygodnienia jego treści, że M.Piskorski poinformował o swoim zamiarze samego red. naczelnego żydowskiej gadzinówki. Przecież samo nazwisko laureata tak wielu „międzynarodowych” (Międzynarodowy Żyd) nagród dla reprezentanta powszechnych syjonistycznych żydo-mediów IIIŻydo-RP i kawalera orderu państwowego byłoby wystarczającą rękojmią potwierdzającą żydowską prawdę o partii „Zmiana” i o jej przewodniczącym.

 

Wiarygodność żydowskiej prawdy

Zacznijmy od tego, że gdyby żydowska V kolumna nie przeprowadziła – popieranego przez Kościół – skoordynowanego z „robotniczymi strajkami” („robotnicze strajki” – od 1956r. miały w PRL zawsze żydowską inspirację) zamachu stanu w sierpniu 1980r., nie byłoby IIIŻydo-RP, nie byłoby żydowskich gadzinowych mediów z gadzinówką Michnika na czele, nie pojawiłyby się żydo-partie PO, PiS, Nowoczesna.pl, itp. – wymieniłem tylko te najczęściej wymieniane w gadzinowych mediach.

 

A może warto byłoby wyjawić Polakom, z czyich pieniędzy powstała gadzinówka Michnika, żydowskie partie PO, PiS, wcześniej KLD i PC, itd. Skąd pochodziły pieniądze, które dzielił w swoim mieszkaniu w 1982r. żydowski minister od „polskiej” kultury z żydo-rządu PiS, P.Gliński?

„W stanie wojennym w jego mieszkaniu zbierała się grupa osób, która dzieliła pieniądze przychodzące z Zachodu na drukowanie podziemnych wydawnictw.”http://wyborcza.pl/politykaekstra/1,149545,19241281,minister-z-czarnym-pasem.html

Albo, jaką rolę w transferze pieniędzy od CIA dla solidarnosciowej żydo-rebeli w PRL odegrał Kościół?

Wszystko to były działania antypolskie, antynarodowe, antypaństwowe. Ich wykonawcą w Polsce była żydowska V kolumna wspierana przez Kościół, a rzeczywista inspiracja i pomoc finansowa, techniczna, taktyczna, płynęła od syjonistycznego reżimu USA i opanowanych przez żydo-reżimy państw Zachodu.  

Polacy w znakomitej większości tego nie wiedzą, bo i skąd – przecież nie istnieją polskie media -, że III RP jest nielegalnym, żydowskim, tworem. Jest wprost emanacją żydo-bolszewickiej dyktatury tzw. okresu stalinowskiego (to potomkowie żydowskich zbrodniarzy przejęli władzę po 1989r.) oraz zamachu stanu, który przeprowadziła żydowska V kolumna pod wodzą gen. Jaruzelskiego i Kiszczaka.

 

Skutki działalności żydowskiej V kolumny, czyli żydo-reżimowej władzy po 1990r.

– likwidacja suwerenności gospodarczej i politycznej Polski,

– likwidacja bezpieczeństwa wewnętrznego, socjalnego,

– likwidacja bezpieczeństwa żywnościowego,

– likwidacja 10,5 mln miejsc pracy,

– likwidacja przemysłu,

– rozkradanie majątku narodowego Polaków,

– wymuszenie wielomilionowej, ekonomicznej, emigracji Polaków,

– doprowadzenie do załamania demograficznego,

– likwidacja armii,

– likwidacja bezpieczeństwa zewnętrznego – wprowadzenie Polski do agresywnego bloku NATO realizującego interesy żydowskiej, światowej finansjery,

– udział w agresji USA na Afganistan, Irak, wsparcie żydo-rebelii na Ukrainie, wcześniej agenturalne działania i próba wykorzystania mniejszości polskiej do obalenia prezydentury na Białorusi.

10360700_700930919953521_8150333476832653719_n

 

Prawo kaduka prawem IIIŻydo-RP

Aresztowania dra M.Piskorskiego dokonała ABW, podległa koordynatorowi służb specjalnych w żydo-rządzie PiS, ministrowi M.Kamińskiemu, czyli ”niedoszłemu” kryminaliście, który z polecenia szefa żydo-partii PiS fabrykował dowody mające skompromitować i doprowadzić do skazania przez sąd A.Leppera. Syjonista J.Kaczyński w 2005r. obiecał żydowskiemu sanhedrynowi – Fundacji S.Batorego założonej przez G.Sorosa w 1988r. w NY w USA -, że usunie z sejmu Samoobronę i LPR. Skazanie M.Kamińskiego uniemożliwił inny syjonista z Żydo-PiS, A.Duda, który jako prezydent IIIŻydo-RP, łamiąc przy tym prawo i konstytucję, ułaskawił przestępcę zanim ten został skazany prawomocnym wyrokiem.

kk

Dla żydowskiej V kolumny panoszącej się w Polsce powstanie partii „Zmiana” i zdobywanie przez nią popularności, zwłaszcza wśród polskiej młodzieży, musiało być szokiem. Żyd, który przejął wszystkie media, uniemożliwił powstanie polskiej klasy średniej, zniszczył bezpieczeństwo ekonomiczne polskich rodzin, nie może sobie poradzić z partią Polaków. Jak to możliwe, że „Zmiana” działa. A więc żydo-reżim nie zarejestruje „Zmiany” – a prawo? Jakie prawo, to Żyd jest zwycięzcą i on ustala zasady – niestety, ciągle jeszcze.

Brak rejestracji partii eliminuje ją z udziału w wyborach – to zadanie względem „Zmiany”  skutecznie wykonał żydo-reżim pod wodzą Żydo-PO. Żydo-PiS stawia przed sobą cele ambitniejsze: eliminacja z przestrzeni politycznej wszelkich polskich organizacji.

Możemy więc obserwować, jak Żydzi podejmują działania rozbicia założonego przez siebie Ruchu Narodowego, ponieważ skupia on zbyt liczną młodzież, a to może być niebezpieczne dla żydo-reżimu, który – nie dajmy się oszukać żydo-sondażowniom i żydo-mediom – nie posiada poparcia nawet 30% Polaków. Świadczy o tym naciągana do 40%-50% frekwencja wyborcza, co oznacza, że żydowska partia sprawująca władzę sprawuję ją w imieniu zaledwie ok. 20% wyborców. Uwzględniając powyższe wynika, że żydo-reżim ma poparcie ok. 4 mln zamieszkujących Polskę Żydów + ok. 2 – 3 mln niezorientowanych politycznie Polaków.

Stąd próba tworzenia żydowskiej neoendecji (R.Ziemkiewicz i reszta). M.Kowalski także robi za małpę w żydowskim cyrku, a jeszcze przed chwilą wszyscy byli liderami RN (?).

 

Żyd już wie, że wyczerpał wszelkie możliwości propagandowe, że jego nachalne i prymitywne kłamstwa o UE, o NATO, o zachodniej integracji, o rozwoju (- rozwoju czego?), o rosyjskim zagrożeniu – to jest właśnie populizm, syjonistyczny, żydowski populizm -, w żaden sposób nie dadzą się zregenerować do powtórnego propagandowego użycia. Żydowska V kolumna musi odejść na śmietnik historii – czyli do więzień, do obozów pracy, do obozów reedukacji – i im szybciej, tym lepiej.

 

Kto będzie skłonny uwierzyć w żydo-partię Nowoczesna.pl, która już w tydzień od obwieszczenia powstania uzyskała w żydo-sondażowniach i w żydo-mediach 5% poparcia. Na tym polega siła mediów, które mogą nawet wykreować gówno i przedstawić je jako sztukę – dlatego Żyd przejął wszelkie media – niestety, cały czas promuje te same żydowskie ekskrementy.

z15719051AA,Wspolczesny-artysta-brytyjski-Marc-Quinn-zaslynal-

Artysta brytyjski Marc Quinn, który zasłynął rzeźbiarskimi autoportretami wykonanymi m.in. z własnego kału i krwi zdjęcie za: http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105226,15719538,Wszyscy_jestesmy_gownozercami__Karpowicz_o_ksiazkowej.html

 

Dariusz Kosiur

 

 

Reklamy

19 Komentarzy

Filed under Polityka

19 responses to “„ABW: Partię Zmiana założyli Rosjanie”

 1. julius

  Niestety prawda jest taka, że geny chłopów pańszczyźnianych u większości narodu polskiego nie rokują szansy na jakąkolwiek zmianę. przykro jest to stwierdzać ale ten zwykły szary człowiek wykształcił w sobie przez stulecia potrzebę posiadania pana. jest mu obojętne kto będzie rządził byleby za niego myślał i dawał mu ochłapy w celu przezycia.Do ludzi nie docierają prawdy rzeczywiste lecz prawdy objawione. Historia Izraela pakowana do głów zidiociałych osobników na co niedzielnych mszach nie przyczynia się do zmiany charakteru narodowego.

  Polubione przez 3 ludzi

  • JS

   „przykro jest to stwierdzać ale ten zwykły szary człowiek wykształcił w sobie przez stulecia potrzebę posiadania pana.”

   A kto ponosi za to winę? Czy aby nie „arcy-patriotyczna” szlachta, po europejsku zgnuśniali magnaci i opasłe na dziesięcinach duchowieństwo?
   Różnica pomiędzy posiadaczami „elitarnych genów” a „szarym człowiekiem” jest tylko w wielkości pożądliwie oczekiwanych ochłapów. „Szary człowiek” -przez wieki niewolnik i zwierze pociągowe- znalazł w prawdach objawionych jakiś sens, który pomógł mu w przetrwaniu i dał mu nadzieję na lepsze jutro. Nie, „szarzy ludzie” nie są zidiociali! Dzięki nim, a nie bohaterskim wodzom, przetrwał naród, chociaż historia rzadko o nich wspomina!

   Polubione przez 2 ludzi

  • korczma70

   Panie Dariuszu no to mamy już ataki – brednie totalne jakiegoś chłopka roztropka w dodatku wyciąga odgrzewane kotlety – kandydowanie z list PIS . Komedia . Przykryć to szambo , bo śmierdzi .
   Nic nowego . To jest tylko etap do kolejnego ruchu , a mianowicie niebawem już WPS podzieli los zmiany .
   Pamięta pan panie Darku jak o tym 2 tygodnie temu tu pisałem .Dla mnie jesteście patriotami i żaden spaślak tego nie zmieni .

   Polubienie

 2. Bartosz Węglarczyk, polityczno-medialny wychowanek A.Michnika, wnuk żydowskiego zbrodniarza Józefa Światły vel Izaaka Fleischfarba o M.Piskorskim i WPS – http://www.rp.pl/Swiat/160129510-Piskorski-w-Moskwie-walczy-o-media-w-Polsce.html

  Polubienie

  • Skąd panie Dariuszu dane o 4 milionach żydów?

   Polubienie

   • Wg oświadczenia w TVP Szymona Szurmieja (wywiad z pierwszej dekady XXIw. udzielony w kontekście żydowskich roszczeń) „Światowa Federacja Żydów Polskich liczy 4 mln. członków.
    Można z dużym prawdopodobieństwem uznać, że znakomita większość z tych 4 mln mieszka dzisiaj w Polsce. Zwłaszcza, że wg zasobów archiwalnych MSW w Polsce żyje 2 mln. 700tys. Żydów (pytanie, czy MSW podało prawdziwą liczbę Żydów, ponieważ wielu z nich może pełnić funkcje agenturalne jako Polacy).
    Np. po 1968r. do MSW wpłynęło 600 tys. podań od Żydów (należy uwzględnić liczbę członków rodzin – dzieci, a więc liczbę 600 tys. x 2) z prośbą o wydanie paszportu. Władze PRL zezwoliły na wyjazd ok. 200 tys. Żydów + ok. 12 tys. Żydów – zbrodniarzy UB, którzy wyjechali na zasadzie: „wy wyjedziecie, a my nie będziemy ścigać waszych zbrodni”.

    Żydzi poza nielicznymi wyjątkami zajmują wszystkie kluczowe stanowiska w mediach, kulturze, gospodarce i polityce.

    Szymon Szurmiej – przewodniczący Komisji Koordynacyjnej Organizacji Żydowskich w RP, członek Światowego Kongresu Żydów, wiceprezydent Światowej Federacji Żydów Polskich, członek Egzekutywy Europejskiego Kongresu Żydów oraz członek Prezydium Światowego Komitetu Kultury Żydowskiej.

    A więc, komu, jak komu, ale temu Żydowi można zaufać – warto zwrócić także uwagę na polityczny kontekst, w którym została ujawniona liczba i oczywiście na tradycyjną żydowską pazerność na cudze.

    _______________________________

    Np. wg S.Sierakowskiego (dobrze wykształcony Żyd, szef Krytyki Politycznej) w Polsce mieszka 3,3 mln Żydów.

    Polubienie

 3. julius

  Niejaki Toronto,autobahn, inne nicki jest sekowany za swoje poglady odnośnie putinowskiej Rosji ale abstrachując od jego zaślepionego jahwizmu rację ma w tym, ze Rosję toczy rak żydzizmu nie mniejszy niż w Polsce. Jeśli postrzegamy, że nasz kraj zdominowany jest przez żydostwo to tak samo dzieje się w Rosji i trzeba to sobie uświadomić. Media są też tzw ruskie, RT tuba propagandowa Kremla jest w rękach kapitału żydowskiego jak i większość mediów w Rosji. v kolumna to przede wszystkim żydzi, którzy są mocno usadowieni w strukturach władzy. Nacjonaliści ruscy są w takiej samej sytuacji jak nacjonaliści polscy, nie mają nic do powiedzenia. Jeśli nie tolerujemy żydów u siebie w kraju to taki sam stosunek powinniśmy mieć do żydów w Rosji. Jeśli prawdą jest, że system s 500 Prometeusz pozwala Rosji wyprowadzić nuklearny atak na dowolny cel samemu będąc nietykalnym to nie ma przeszkód,żeby czekać z wypowiedzeniem wojny żydostwu jeśli Władimir Putin miałby być zbawcą aryjskiego świata, Może się mylę ale raczej w świetle tego co się w Rosji dzieje nie grozi to .

  Polubienie

  • Crucesignatus

   W Rosji żydowski zamordyzm jest wcale nie mniejszy niż w USA. A oto ostatni wyczyn żydowskiej marionetki Putina:
   http://belsat.eu/pl/news/putin-ulaskawil-sawczenko-wbrew-rosyjskiemu-prawu/

   Polubienie

   • obserwator

    Trzeba @Crucesignatus mieć nieco zielonego pojęcia o tym o czym się pisze. Nie mówię żeby zaraz wiedzy,a bodaj zielone pojęcie.W.W Putin nie tylko ułaskawił Sawczenko zgodnie z prawem,o czym można się przekonać czytając rozdział:Помилование согласно законодательству РФ
    https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B5
    ale jeszcze przy okazji załatwił dwie ważne sprawy:dał sygnał że hasło „Naszych nie porzucamy” nie jest pustym dźwiękiem i zadał cios ukraińskiej elicie dla której Sawczenko było ważna w ruskim więzieniu zaś żywa na Ukrainie będzie kłopotem.Wielkim kłopotem.
    A dlaczego? jakim sposobem? to trzeba wiedzieć kim (w sensie psychicznym a nawet psychiatrycznym) jest N.Sawczenko.
    pierwszy popis i nauczkę dała dziennikarzom którzy z utęsknieniem oczekiwali na lotnisku.Zażenowane światowe media nie pokazały a to dopiero początek 🙂

    Polubienie

  • @ julius

   Niestety, jest smutną prawdą, że i Rosję toczy ten sam rak mimo, iż jego degeneracyjna agresywność została wydatnie ograniczona.
   Ale np. Bank Centralny Rosji nie jest suwerenny (oczywiście nie można go porównywać z NBP), nie mniej armia i kluczowe decyzje gospodarcze znajdują się w rosyjskich rękach. – Należy mieć tylko nadzieję, że obecne władze Rosji nie popełnią w stosunku do żydostwa tych samych błędów, które popełnili ostatni carowie Rosji oraz partyjni sekretarze ZSRR poczynając od N.Chruszczowa a na K.Czernience kończąc.

   Co do wojny z żydostwem – istniała swego czasu koncepcja zlikwidowania Międzynarodowego Żyda przy pomocy niewielkich, samosterujących pocisków, ale została porzucona.
   Wydaje się, że z rosyjskiego punktu widzenia wojna militarna z żydostwem jest nieopłacalna z wielu względów. A wziąwszy pod uwagę fakt, że żydowski kapitalizm znajduje się w sytuacji bez ekonomicznego i politycznego wyjścia (wyjścia dobrego dla światowego żydostwa) pozostaje kwestią czasu upadek zachodnich żydo-reżimów.

   Prawdopodobnie w przewidywaniach strategów okres upadku żydo-reżimów jest porównywalny z okresem trwania ewentualnej wojny z żydostwem – oczywiście koszty takiej wojny zdecydowanie przewyższyłyby trwający proces upadku żydo-reżimów. I tu należy upatrywać rezygnacji z zainicjowania działań wojennych przez stronę rosyjską. Jak widać czynnik czasu odgrywa istotną rolę – Rosja ma go znacznie więcej niż światowe żydostwo (syjonistyczne imperium USA). To żydo-reżimy chylą się ku upadkowi, a nie Rosja, stąd żydostwo (USA) na wszelkie możliwe sposoby próbuje zorganizować Rosji wojenny spektakl, w którym samo nie weźmie bezpośredniego udziału, ale osłabi Rosję i zyska na czasie.

   Smutna, choć niestety prawdziwa, jest konstatacja, że słowiańska Rosja nie wspiera narodowych aspiracji Polaków. Jednak jeszcze smutniejsza jest kolejna refleksja, którą można sformułować w postaci pytania: ale właściwie komu, jakim i jak liczebnym organizacjom, Rosja miałaby udzielić wsparcia? Niestety, „kamyk jest w naszym ogródku”.

   Polubienie

 4. APA

  Oj pisatele ,dlaczego wy nie dostrzegacie CZYM GRAJA ZYDZI ?
  Zyd zawsze gral,gra i bedzie gral HANDLEM !
  A kto handluje ten zyje .
  Czy to takie trudne zrozumiec?
  Ktos tam wyzej sluzsznie zauwazyl,ze obronnosc oparta jest NA WOJSKU .
  Dlatego Zyd ma problem w Rosji, jak rozbroic ruskich i zniszczyc jego potencjal obronny.
  Durni polskich przy wladzy udalo sie Zydom rozbroic i wojskwoych puscic ze swymi torbami , znoszac powszechny obowiazek obrony Ojczyzny,zastapienie ministra ON w mundurze,ministrem w szmacie cywilnej oraz zastapienie PRAWDZIWYCH NARODOWYCH ZOLNIERZY scierwem najemnym,ktore za kase bedzie mordowac nawet wlasne rodziny i tych co podniosa reke na moznych tego swiata .

  Natomaist Rosja i Chiny , tam tego nie da rady zmienic i nadal obie te potegi chinska i rosyjska ma oparcie w szeregach swych ZOLNIERZY,rdzennych PATRIOTYCZNYCH ZOLNIERZY pod przewodnictwem UMUNDUROWANEGO MINISTRA OBRONY NARODOWEJ.
  Zrozumiano ?

  APA-druzyna wojskowa rozbrojona w latach 80-tych ,
  nikt nam wtedy ani Sp,A.Lepperowi nie pomogl,leminngi zadzumiono i partiami obalamucono,do tego wzmocniono „w krzyzu cierpienie,w krzyzu zbawienie”,slepi bladza nadal.

  Polubienie

  • „Durni polskich przy wladzy udalo sie Zydom rozbroic i wojskowych puscic ze swymi torbami (…)”

   Identyczny proces dotknął wszystkie państwa socjalistyczne z Jugosławią włącznie (oczywiście bez Rosji, Chin, Wietnamu, Korei Płn. i – na co warto zwrócić uwagę – także bez Kuby). Jednak wcześniej zdemontowano armie Francji (europejskie mocarstwo nuklearne), Włoch, Hiszpanii, Grecji, Belgii, itd. – NRF jest pod okupacją żydo-USA od 1945r.
   Trzeba zauważyć, że UE, czy raczej kontynentalna Europa nie posiada praktycznie sił militarnych – i nie jest to przypadek, to celowa polityka żydo-USA, która zmierza do podporządkowania Europy żydowskiej finansjerze, czego ukoronowaniem ma być TTIP.

   Polubienie

 5. APA

  Otoz to ,MADRE NARODY OPIERAJA SWA WLADZE NA WLASNYCH ARMIACH !
  Nie licza na sojusze ani ukaldy ,te moga tylko wspomoc,jezeli zajdzie taka potrzeba .
  KONIECZNOSCIA OBECNIE JEST NATYCHMIASTOWE ODTWORZENIE OBRONNOSCI POSZCZEGOLNYCH NARODOW i PANSTW !!!

  To ROZKAZ DLA MADRYCH LUDZI !
  KIEROWANIE ARMIA NIE MOZE SIE ODBYWAC PRZEZ CYWILI tym bardziej tych,ktorzy nawet nie wachali prochu strzelniczego .

  Polubienie

 6. APA

  Kim jest obecny minister ON ,czy to POLAK oddany sercem Polsce i narodowi polskiemu ???
  Co czyni zwierzchnik sil zbrojnych w Polsce,ktorym jest Prezydent ?
  Na jakiej podstawie zapraszane sa obce wojska do Polski chocby na cwiczenia i umozliwia rozpoznanie obronne naszego kraju ?

  CZY ABY TO NIE ZDRADA NARODOWA ???
  ZDRAJCY NATYCHMIAST POD SADY NARODOWE !!!
  Te trzeba natychmiast stworzyc !
  I rozpoczac PROCESY POLSKIE !!!

  Czy narod POLSKI ma na dzien dzisiejszy SEDZIOW POLSKICH pochodzenia czysto polsko-slowianskiego ???

  Smiemy twierdzic ,ze NIE !

  Polubienie

 7. zydozerca

  PIS =partia interesów Syjonu z ABW ,pomyliła osoby i imiona -zamiast aresztować złodzieja-recydywistę i jego protektorów.

  Paweł Piskorski – łapówkarz, prezydent miasta stołecznego Warszawy w latach 1999 -2002. … żonaty z żydówką-Szurmiej
  W 2008 roku magazyn Forbes oszacował jego majątek na 1,3 mld dolarów, co dało mu 897.

  Paweł Bartłomiej Piskorski (ur. 25 lutego 1968 w Warszawie) – polski polityk i samorządowiec, w latach 1999–2002 prezydent m.st. Warszawy, poseł na Sejm I, III i IV kadencji, od 2004 do 2009 deputowany do Parlamentu Europejskiego VI kadencji, od 2009 przewodniczący Stronnictwa Demokratycznego.

  Ukończył XLI LO im. Joachima Lelewela w Warszawie, a w 1993 studia na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Działał w podziemnym Niezależnym Zrzeszeniu Studentów, w którym współtworzył rodzaj „lotnych brygad”, zajmujących się zdobywaniem personaliów osób aresztowanych w czasie manifestacji, które następnie przekazywano ich rodzinom. Od 1989, po legalizacji NZS, był najpierw członkiem Komisji Krajowej, a następnie jej przewodniczącym w latach 1990–1991. W 1990 zaangażował się wraz z grupą działaczy NZS w tworzenie struktur terytorialnych Kongresu Liberalno-Demokratycznego. Pełnił funkcje sekretarza generalnego i wiceprzewodniczącego KLD.
  W latach 1991–1993 był pierwszym przewodniczącym Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, której celem była poprawa stosunków społecznych i gospodarczych z Niemcami.
  W 1991 w wyniku wyborów parlamentarnych został po raz pierwszy wybrany na posła (do Sejmu I kadencji). Był członkiem Komisji Polityki Gospodarczej i Budżetu, Komisji Spraw Zagranicznych oraz Komisji Demografii i Migracji. Zajmował także stanowisko wiceprzewodniczącego Komisji Nadzwyczajnej ds. Ustawy Ordynacja Wyborcza do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Wchodził w skład delegacji polskiego parlamentu do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. Nie uzyskał reelekcji w kolejnych wyborach. Od 1993 do 1997 kierował Fundacją im. Gabriela Narutowicza.
  Po zjednoczeniu KLD z Unią Demokratyczną w 1994 działał w Unii Wolności. W 1997 ponownie uzyskał mandat poselski. W Sejmie III kadencji pełnił m.in. funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Obrony Narodowej i przewodniczącego Podkomisji ds. Strategii Obronnej i Integracji z NATO.

  W latach 1999–2001 sprawował urząd prezydenta m.st. Warszawy. Przez swoich przeciwników politycznych był oskarżany o liczne nadużycia w trakcie pełnienia tej funkcji. Rzekome nadużycia przez prasę zostały określone jako tzw. afera mostowa. Przez kilka lat prokuratorzy z Prokuratury Okręgowej w Warszawie prowadzili śledztwo w tej sprawie, które zostało umorzone w lipcu 2008[1][2]. Ponadto, przeciwnicy polityczni, zwłaszcza pełniący od 2002 do 2005 funkcję prezydenta Warszawy Lech Kaczyński z PiS, zarzucali Pawłowi Piskorskiemu stworzenie tzw. układu warszawskiego skupiającego lokalnych działaczy UW (a później PO) oraz SLD[3].

  W 2001 odszedł razem z całą grupą działaczy z Unii Wolności do nowo tworzonej Platformy Obywatelskiej. 23 września tego samego roku, startując jako lider warszawskiej listy Platformy Obywatelskiej, został po raz trzeci wybrany na posła Sejmu IV kadencji liczbą około 70 tys. głosów. Był członkiem Komisji Spraw Zagranicznych i wiceprzewodniczącym Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej. Został także wiceprzewodniczącym polskiej delegacji do Zgromadzenia Parlamentarnego NATO.

  13 czerwca 2004 w wyborach europejskich uzyskał mandat deputowanego do Parlamentu Europejskiego z Warszawy. Początkowo zasiadał w grupie chadeckiej[4]. Wkrótce zrezygnował z pełnienia funkcji sekretarza generalnego PO.

  W kwietniu 2006 „Dziennik” poinformował o zakupie w 2005 przez Pawła Piskorskiego wraz żoną ponad 320 hektarów ziemi pod zalesienie. Łączny koszt zakupu wyniósł 1,25 mln zł. Zdaniem dziennikarza tej gazety kwota ta przewyższała wartość środków zadeklarowanych przez europosła w oświadczeniu majątkowym za ten rok[5]. Paweł Piskorski tłumaczył, że pieniądze te pochodziły ze sprzedaży mieszkań, kredytu, oszczędności oraz dochodów bieżących jego i żony. Oświadczenia majątkowego nie zakwestionował nigdy żaden organ państwowy. Dzień po tej publikacji zarząd krajowy PO postanowił o jego wykluczeniu z partii, a 17 maja tego roku usunięto także dziesięciu jego współpracowników, m.in. Piotra Foglera. Oficjalnym powodem było szkodzenie wizerunkowi PO, przy czym wobec wykluczonych nie było prowadzonego postępowania w sprawie sugerowanych przez media przestępstw[6].

  W październiku 2006 Paweł Piskorski przeszedł w Europarlamencie z EPP-ED do Porozumienia Liberałów i Demokratów na rzecz Europy. W styczniu 2009 wstąpił do Stronnictwa Demokratycznego, stając się tym samym jedynym eurodeputowanym tej partii, a także deklarując zamiar ubiegania się o stanowisko przewodniczącego SD[7]. Stanowisko to uzyskał na kongresie nadzwyczajnym SD, odbytym w dniu 21 lutego tego samego roku. Nie ubiegał się o reelekcję w czerwcowych wyborach do PE. W listopadzie 2009 został zawieszony w obowiązkach szefa partii przez Naczelny Sąd Partyjny SD, który sam wcześniej miał ulec zawieszeniu[8]. Kilka dni później członkowie rady naczelnej SD, w tym zawieszeni przez wierne Pawłowi Piskorskiemu władze, uchwalili jego odwołanie ze stanowiska przewodniczącego, powierzając funkcję tymczasowego szefa partii Krzysztofowi Góralczykowi[9].

  W styczniu 2010 prokurator przedstawił mu zarzut posłużenia się podrobionym dokumentem (umową z antykwariuszem) w postępowaniu podatkowym[10]. Paweł Piskorski nie przyznał się do popełnienia tego czynu.

  13 grudnia 2010 Sąd Okręgowy w Warszawie wykreślił Pawła Piskorskiego z ewidencji partii politycznych jako przewodniczącego Stronnictwa Demokratycznego i wpisał w to miejsce Krzysztofa Góralczyka[11]. Po odwołaniu się przez Pawła Piskorskiego od tej decyzji, Sąd Apelacyjny zdecydował 7 marca 2011 o ponownym wpisaniu go do rejestru jako przewodniczącego partii[12]. 20 kwietnia 2013 ponownie został wybrany przez kongres SD na tę funkcję. W czerwcu tego samego roku SD weszło w skład koalicji Europa Plus. W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 Paweł Piskorski otwierał listę tej koalicji w okręgu zachodniopomorsko-lubuskim. Nie uzyskała ona jednak mandatów, a po wyborach przestała istnieć.

  Paweł Piskorski musi tłumaczyć się w sądzie z tego, w jaki sposób dorobił się majątku. Śledczy zakwestionowali m. in. umowę z 1997 r., z której wynika, że zarobił 986 tys. zł na sprzedaży antyków antykwariuszowi. Jak stwierdziła prokuratura dokument mógł zostać podrobiony.
  Liderowi Stronnictwa Demokratycznemu nie pomogła była żona, która w sądzie zeznała, że o dziełach sztuki nie miała pojęcia. Jak wytłumaczył się z tego Piskorski? Twierdzi, że antyki trzymał u swojej matki – w szafach, w regałach i w skrzyniach.
  Były prezydent Warszawy zeznał, że antyki zaczął zbierać w latach 80., po tym jak odziedziczył spadek. Potem na dzieła sztuki zarabiał grą w kasynie i na giełdzie. W swojej kolekcji miał m. in. obraz Kossaka czy portret autorstwa Olgi Boznańskiej. To wszystko sprzedał antykwariuszowi.
  Podczas wczorajszego procesu prokuratorzy pytali Piskorskiego m. in. o to dlaczego o cennym zbiorze nie wiedziała żona.
  Przedmioty były w dwóch olbrzymich skrzyniach, które były pod stelażem łóżka, które mam do dziś. (…) Obrazy były w szafie
  – wyjaśniał przewodniczący SD.
  Jednak CBA wątpi czy w mieszkaniu matki byłego prezydenta stolicy mógł się zmieścić ten zbiór antyków.

  przemówienie ANDRZEJA LEPPERA w sejmie 29 listopada 2001 r. (zapis wg stenogramu):
  Panie Pośle Piskorski! Czy prawdą jest, że w hotelu Victoria spotykał się pan czterokrotnie z niejakim panem S.orosem Było to 7 marca 1998 r. i wtedy wręczył panu 50 tysięcy dolarów. Po raz drugi 16 lipca 1999 r. wręczy l panu 120 tysięcy dolarów. Trzeci raz, 23 października -110, czwarty raz, 17 kwietnia 2000 r. -150….

  Dno Platformy Obywatelskiej sięga jej początków. Paweł Piskorski, jeden ze współtwórców partii D. Tuska odpowiada za korupcję podczas przetargu ws. warszawskiego metra. Chodzi o lata 1998-2002.
  W tym czasie w Warszawie władzę sprawował Paweł Piskorski, później, tj. od 2004 do 2009 deputowany do Parlamentu Europejskiego VI kadencji, od 2009 przewodniczący Stronnictwa Demokratycznego. Ale o przyjęcie 2 mln zł łapówki oskarżony jest jego współpracownik, wiceprezydent Warszawy Jacek Z.

  Śledztwo w tej sprawie trwa i jest wielowątkowe. Jak informuje portal nakolei.pl, Prokuratura Apelacyjna we Wrocławiu przedłużyła do końca lutego 2015 r. śledztwo ws. korupcji, do której miało dojść w latach 1998-2002 podczas przetargu i dostawy taboru kolejowego dla Metra Warszawskiego. Do tej pory w sprawie postawiono zarzuty pięciu osobom. – Śledztwo jest wielowątkowe. Zgromadziliśmy tysiące stron dokumentacji w kilku obcych językach – tłumaczy prokuratura.

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s