W co umoczony jest żydo-rząd PiS i jego poprzednicy?

57569d2ab8b8d_pWłosi przekazali polskim Siłom Powietrznym pierwszy z ośmiu zamówionych samolotów szkoleniowych M-346 Master. Wartość kontraktu wynosi ok. 1,2 mld zł. Tyle samo pochłonęły prace nad konstrukcją i wyprodukowaniem 23 polskich samolotów Iryda-22.

 

M-346 to produkt nowy, korzystają z niego dopiero Włosi, Izrael i Singapur. Włosi wyposażyli samolot w awionikę odpowiadającą zastosowanej w F-16.

Dokumenty na przetarg samolotu były przygotowywane kilka lat temu – przetarg na samolot ogłoszono w 2013r., gdy Włosi nie posiadali jeszcze tego samolotu na wyposażeniu armii !!!

 

 

Polski samolot szkoleniowy, Iryda, który żydo-reżimy IIIŻydo-RP przeznaczyły na złom

 histor2Warto porównać nie tylko sylwetki włoskiego M-346, rosyjskiego Jaka-130 i polskiej Irydy-22

 

W 1976 w Instytucie Lotnictwa rozpoczęto prace nad projektem wstępnym samolotu, mającego zastąpić TS-11 Iskra.

W latach 1992-1996 w 58 lotniczym pułku szkolnym użytkowano 8 egzemplarzy samolotu Iryda.

 

W 2012 roku, odbyło się konsylium z udziałem płk. Janusza Zielińskiego – dowódcy Grupy Obsługi oraz mechaników-pilotów z 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu. Dzięki przychylności Dowódcy Sił Powietrznych, gen. broni pil. Lecha Majewskiego, mogliśmy po raz kolejny gościć miłośników lotnictwa ze stowarzyszenia działającego przy jednostce, którzy wykonali badanie obecnego stanu technicznego samolotu i oceniali szanse powodzenia całej operacji w kompletowaniu brakujących elementów. Będzie to niezwykle trudna operacja, gdyż egzemplarzy samolotów Iryda w Polsce zachowało się zaledwie kilka (prawie wszystkie w kolekcjach muzealnych), jednocześnie nie jest znana ilość i stan zachowanych części Irydy w wojskowych magazynach. Ogromnym wyzwaniem jest także ewentualna rekonstrukcja samolotu, ze względu na brak zachowanej dokumentacji technicznej oraz zlikwidowane w 2008 roku przez Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych oprzyrządowanie produkcyjne Irydy w Mielcu*.

Na 23 wyprodukowane samoloty w zbiorach muzealnych zachowało się tylko kilka (dokładnie trzy) egzemplarzy Irydy, resztę decyzją żydo-reżimowych władz zezłomowano.

 

Obecnie z perspektywy czasu wiemy, że wytwórnię PZL Mielec dobiła rezygnacja MON z programu Iryda. W ten sposób jedna z pięknych kart polskiego przemysłu lotniczego i jego dynamicznego rozwoju od czasów produkcji legendarnego samolotu PZL 37B Łoś została zakończona. Gdyby program Iryda podtrzymano Wojsko miałoby na czym szkolić pilotów, a także  mielibyśmy eksport samolotu Iryda do Indii, które tym samolotem były bardzo zainteresowane. Pozwoliłoby to podtrzymać produkcję i doinwestować PZL Mielec. W efekcie zdobyć następne rynki zbytu, bo samolot był dobry i mógłby być tani w cenie zbytu i eksploatacji.

 

W opinii fachowców, Iryda była samolotem kompatybilnym z F‑16 i z powodzeniem mogła być wykorzystana w ramach szkolenia pilotów.

 

Cały program I-22 od 1978 do 2002 roku pochłonął ponad 1,2 mld złotych. Według wielu opinii ekspertów, gdyby projekt był właściwie zarządzany, samolot mógłby wejść na użytek Sił Powietrznych, a także stać się hitem eksportowym ze względu na wielofunkcyjność i niskie koszty eksploatacji

http://www.hej.mielec.pl/miasto2/felietony-czytelnikow/art245,teofil-lenartowicz-samolot-iryda-i-niszczenie-przemyslu-lotniczego-w-mielcu.html

 

Zapytanie poselskie

2 kadencja, 66 posiedzenie, 3 dzień (01.12.1995)

Poseł Wiesław Ciesielski:

Chcę też zapytać, kiedy kierownictwo Ministerstwa Obrony Narodowej kłamało. Czy w lipcu bieżącego roku, kiedy minister obrony narodowej, w obecności szefa Sztabu Generalnego, dowódcy wojsk lotniczych i wiceministra obrony narodowej, zapewniał kierownictwo mieleckiej wytwórni o bezkonkurencyjności ˝Irydy˝ wobec innych samolotów tej klasy? Czy też w listopadzie, gdy odmawiano ˝Irydzie˝ miejsca w wyposażeniu polskiej armii? Czy rok temu, gdy powiedziano, że ˝Iryda˝ jest samolotem szkolno-bojowym, czy dzisiaj, gdy się temu zaprzecza? Kiedy Ministerstwo Obrony Narodowej wreszcie zajmie jednoznaczne stanowisko, powiem wprost – kiedy przestanie kłamać? Jakie wnioski wyciągnie rząd w stosunku do ludzi z kierownictwa MON fundujących nam takie ˝irydowe˝ igrzyska?

http://orka2.sejm.gov.pl/Debata2.nsf/main/1E715BD5

 

 

W kwietniu 2000 premier J.Buzek powołał komisję, która miała zdecydować o przyszłości Irydy. Decyzja polityczna już zapadła … złomować.

Irydę próbował sprzedać Indiom, które eksploatują ciągle polskie samoloty Iskra, koncern Bumar. Indie miały wyłożyć pieniądze na dokończenie programu. Rozmowy trwały w latach 1986-1987. Powrócono do nich podczas targów lotniczych w Bengalore w Indiach na początku 2007r. – przedstawiciele firmy Bumar omawiali koncepcję, dzięki której Irydy mogłyby latać w Indiach.

więcej: http://www.echodnia.eu/podkarpackie/wiadomosci/art/8273858,indie-chca-irydy,id,t.html

 

Rozmowy z Indiami zakończyło odwołanie przez rząd PiS (2005-2007) zarządu Bumaru. Zablokowano wówczas także m.in. sprzedaż samolotów M28 do Iraku, jako elementu systemu patrolowego. Kontrakt uzyskało konsorcjum amerykańskie !!!

 

Czy ABW IIIŻydo-RP zajmie się jawną zdradą i korupcją żydo-reżimowych funkcjonariuszy kolaborujących z obcymi państwami i korporacjami?

 

PZL w Mielcu były podmiotem umowy offsetowej związanej z zakupem samolotów F-16. Amerykanie zobowiązali się do zakupu po 100 samolotów M18 i M28 za 455 mln USD. Ze zobowiązań się nie wywiązali, doprowadzając PZL w Mielcu do krytycznej sytuacji. W 2006 w aferalnych okolicznościach wytwórnię przejęła spółka UTH (trwa w tej sprawie śledztwo prokuratury w Tarnobrzegu). Amerykanie zażądali usunięcia z terenu zakładów zarówno należących do MON samolotów, jak i oprzyrządowania i dokumentacji. Ta ostatnia została przekazana – w teorii, bo nie w praktyce – w większości do archiwum państwowego w Rzeszowie*.

 

A zatem rzeczywiste koszty jakie ponieśli polscy podatnicy na rzecz wyposażenia polskiego lotnictwa wojskowego w samolot szkoleniowy wynoszą:

1,2 mld zł – zakup włoskiego samolotu M-346, który w momencie podpisania umowy o zakupie n ie istniał jako produkt handlowy

oraz koszty poniesione wcześniej na prace związane z Irydą

1,2 mld zł – skonstruowanie, testowanie, produkcja 23 samolotów Iryda-22, ich złomowanie

 

razem: 2,4 mld zł

 


Egzemplarz, który poleciał do Wielkiej Brytanii to prototyp wersji eksportowej oznaczony Iryda M-93V. Był wyposażony w silniki Rolls-Royce Viper 545. Ponadto wyposażono go w fotele katapultowe renomowanej firmy Martin-Baker. Vipery są bardzo dobrze znane na świecie i powszechnie używane. Ważnym elementem jest cena. Występ Irydy na Farnborough można uznać za udany. Pierwszego dnia salonu odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez Rolls Royce. Codziennie po południu pilot doświadczalny Wiesław Cena prezentował publiczności możliwości I-22. Z przyjemnością można stwierdzić, że samolot został zauważony i miał dobrą prasę. W zasadzie wszystkie liczące się czasopisma lotnicze zamieściły artykuły na temat nowego, polskiego samolotu szkolno-treningowego.

____________________ 

Zastanawiająca historia powstania bliźniaczych samolotów Iryda-22, Jak-130, M-346 Master

i-22-iryda-foto-inter

 

Prace nad polską Irydą rozpoczęto w 1976r., oblot prototypu dokonano na początku 1985r.

 

 

 

1280px-Jak-130_0649W 1991r. w Rosji biuro konstrukcyjne Jakowlewa przystąpiło do projektu samolotu szkoleniowego Jak-130. Dalsze prace nad tym samolotem prowadzono w ramach wspólnego konsorcjum z włoską firmą Aermacchi (późniejszego producenta M-346 Master). Oblotu Jaka-130 dokonano w 1996r.
W 1999r. konsorcjum rozwiązano.

 

16332554494_b37c709c22

Włoska Aermacchi posiadając prawa do dokumentacji opracowała własną konstrukcję. Oblot samolotu M-346 nastąpił w 2004r. W 2010r. wyprodukowano dwa pierwsze egzemplarze.

 

 ________________________

 

* Po 1990r. żydo-reżimowe władze IIIŻydo-RP podjęły decyzje nie tylko o likwidacji większości jednostek polskiej armii, ale likwidowano nawet archiwalną dokumentację oraz zdjęcia jednostek, ich wyposażenia, a także wszelkie polskie projekty sprzętu wojskowego – tak jakby przed 1990r. w ogóle nie istniała polska armia, ani jakakolwiek polska, wojskowa myśl techniczna.

Oto, jak wielka jest żydowska nienawiść względem Polski i Polaków, która wreszcie w IIIŻydo-RP może się w pełni czynnie realizować.

 

Dariusz Kosiur

 

Przemysłowe Centrum Optyki, Warszawa, ul.Ostrobramska 75 – Jeden z najnowocześniejszych zakładów lat 1980/90. W latach 2000. w miejscu PCO stanęły banery z napisem: Gruz do sprzedania. W PCO produkowano m.in. celowniki laserowe do samolotu Iryda-22.

Autor brał udział w opracowaniu technologii produkcji części mechanicznych do celowników laserowych.

Podobny temat: https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/04/29/co-zawdzieczamy-zydom-kosciolowi-i-zachodowi/

Reklamy

19 Komentarzy

Filed under Polityka

19 responses to “W co umoczony jest żydo-rząd PiS i jego poprzednicy?

 1. Anakonda 16 – pierwsza ofiara śmiertelna

  Wczoraj
  Jak usłyszał dziennikarz RMF FM od przedstawicieli dowództwa manewrów, amerykańska cysterna włączała się do ruchu, kiedy wjechało w nią auto osobowe jadące autostradą. „Cywilny” samochód został doszczętnie zniszczony. Zginął pasażer, kierowca został ciężko ranny.

  http://wiadomosci.onet.pl/wroclaw/anakonda-2016-wypadek-na-a-18-kolo-swietoszowa-jedna-osoba-zginela/1htbw0

  Polubienie

  • W mediach bardzo lakonicznie o tym ‚wypadku’ wspomniano…’doszło do wypadku….na szczęście nikt z żołnierzy nie ucierpiał’…Taki podano komunikat..,Obawiam się że celowo staranowano samochód osobowy…
   Te ścierwa jeszcze dobrze nie wjechały do Polski, a już mordują…

   A medialne ścierwa już przy tej tragedii przedstawiają – U ss manów – jako zwycięzkich rajdowcow..
   Ale to tylko moja teoria spiskowa

   Polubione przez 1 osoba

 2. henry

  Ten wypadek to sprawka tzw. żołnierki. Prawdopodobnie jej się drążki pomyliły…

  Polubienie

 3. Pytek

  Krótko mówiąc, bo nie wiem czy dobrze rozumiem – jeden projekt zamknięto, dokumentację ukradziono i stworzono projekt „nowy”.

  Polubienie

  • Nie wiem, czy Pana wnioski są prawidłowe (?). Mnie zależało na wskazaniu, że odrzucono polski produkt zastępując go bliźniaczo podobnym (także o podobnych parametrach lotu) – dlaczego?

   Nie mniej historia tych samolotów jest interesująca.
   Prace nad polską Irydą rozpoczęto w 1976r., oblot prototypu dokonano na początku 1985r.
   W 1991r. w Rosji biuro konstrukcyjne Jakowlewa przystąpiło do projektu samolotu szkoleniowego Jak-130. Dalsze prace nad tym samolotem prowadzono w ramach wspólnego konsorcjum z włoską firmą Aermacchi (późniejszego producenta M-346 Master). Oblotu Jaka-130 dokonano w 1996r.
   W 1999r. konsorcjum rozwiązano.
   Włoska Aermacchi posiadając prawa do dokumentacji opracowała własną konstrukcję. Oblot samolotu M-346 nastąpił w 2004r. W 2010r. wyprodukowano dwa pierwsze egzemplarze.

   Polubienie

 4. julius

  Podstawowym warunkiem jakiejkolwiek próby naprawy naszego kraju jest usunięcie Żydów z wszelkich obszarów działalności człowieka. Bez spełnienia tego warunku nic w Polsce się nie uda. Żyd nawet mieszkający w Polsce od kilku pokoleń posługujący się językiem polskim i noszącym polskie nazwisko zawsze będzie myślał po żydowsku a interesy żydów i Polaków Słowian są sprzeczne. To jest podstawowa zasada która musi w końcu dotrzeć do naszej wspólnoty słowiańskiej.

  Polubione przez 2 ludzi

  • Dodam jeszcze, że winniśmy w końcu sobie uświadomić, iż Kościół i religia katolicka, pomijając nawet ich negatywną politycznie rolę na przestrzeni dziejów, czynią z nas duchowych żydów – dlatego tego balastu także musimy się pozbyć.

   Polubione przez 1 osoba

   • JS

    „(…) dlatego tego balastu także musimy się pozbyć.”

    Uważam, że należałoby podejść do tego z praktycznego punktu widzenia. Co stanowi najsilniejsze ogniwo łańcucha łączące naród polski z Kościołem? Są to obrządki celbrujące poszczególne fazy życia człowieka: narodziny (chrzest), dojrzewanie(komunia), dojrzałość(ślub) i śmierć(pogrzeb). Z prasy można się dowiedzieć, że Polacy są coraz bardziej zainteresowani pogrzebami świeckimi – to jest dobrym znakiem. Osoby, które planują swój pogrzeb wybierają często pochówek na cmentarzach komunalnych i kremację, która odpowiada im głównie ze względów higienicznych i ekonomicznych. Kościół zatrwożony jest tą nową „modą”, ponieważ oznacza ona mniejsze dochody dla Kościoła i stopniowe wyłączanie go z życia zbiorowego. W tworzeniu nowej świadomości, która da początek celabracjom istotnych wydarzeń w życiu człowieka bez Kościoła, powinna odegrać większą rolę zapomniana przez nas tradycja słowiańska. Proces odejścia od „duchowego żydostwa” nie może być w żaden sposób wymuszony, a jedynie stać się wynikiem indywidualnych wniosków i przemyśleń – wtedy i tylko wtedy będzie to proces trwały.

    Polubione przez 1 osoba

   • Samo pozbycie się żydostwa nic nie da. Polacy zostali skażeni odżydowską ideologią znad Jordanu. Duch Słowiański został zażydzony. Odsunięcie żydów od steru władzy spowoduje przejęcie jej przez większość z mózgami spranymi żydo-katolicyzmem i zawłaszczenie państwa przez Watykańczyków. Słowem Polacy wpadną z deszczu pod rynnę. Oczywiście nie da się z dnia na dzień pozbyć kościoła i mas jemu ślepo wiernych, bo wiadomo jak by się to skończyło, nową konfederacją barską. To musi być proces rozłożony na lata. Najpierw należy zerwać konkordat, opodatkować(tym samym zmusić brzuchatych nierobów do pracy), odebrać majątki które dostał niesłusznie na fali „transformacji ustrojowej”. Dobrym posunięciem a właściwie koniecznym z punktu widzenia interesów i bezpieczeństwa państwa polskiego, byłoby oderwanie tej instytucji od zwierzchności wobec Watykanu. Tym samym można by pozbawić możliwości wywierania nacisków na Polskę za pomocą instytucji kościoła i jego hierarchii. Można utworzyć coś w rodzaju „kościoła narodowego”, podporządkowanego władzom państwa, niczym cerkwia prawosławna w Rosji. Społeczeństwo polskie powinno też poznać prawdę na temat tego jak rzeczywiście kościół powstał, w jakim celu, kto za tym stał, jakie tego były skutki i konsekwencję, jaką rolę odegrał w dziejach świata a w szczególności dziejach Słowiańszczyzny a przede wszystkim, ponieważ mało kto się tym tematem zajmuje, podstawy doktrynalne kościoła, skąd się wzięły, kto je tworzył, bo przeciętny katolik wie na temat swojej „świętej wiary” dosłownie gówno. Po za tym religia nauczana tylko po za szkołą, nieobowiązkowa. W szkołach można by wprowadzić najwyżej przedmiot religioznawstwo, żeby uczeń mógł się czegoś dowiedzieć o wierzeniach innych narodów. Oczywiście bez zbędnej nagonki podlanej ateizmem ani represji, tylko same fakty. Ludzie sami muszą to przemyśleć i podjąć decyzję. Wielu pyta jeśli nie katolicyzm to co? Sądzę że na pewno nie ateizm, oczywiście to w co ktoś wierzy czy nie wierzy to prywatna sprawa ale nie na tym rzecz polega żeby zastępować dżumę cholerą, tym bardziej że Słowianie mają piękną zapomnianą tradycję(która powinna być objęta opieką państwa), kulturę, historię więc nią powinniśmy zastąpić obcą nam religię. Ale nic na siłę, wszystko w swoim czasie.

    Polubione przez 1 osoba

  • ak

   Tak. To prawda. Znam dentystkę -żydówkę która ma już ok 80 lat i cały czas mieszka w Polsce. Niestety poglądy ma jak typowa żydówka a w jej świadomości my Polacy jesteśmy 2 sortem

   Polubienie

 5. Hass

  Mason 33 stopnia na papieskiej mszy w Brzegach

  Polubienie

 6. jd

  nooo…. chyba dobre wiadomości dla Polski suwerennej !! ….czy się mylę !?

  Polubienie

  • O czym tu mówić, jeśli:

   Konstytucja III RP
   Art. 104.

   1. Posłowie są przedstawicielami Narodu. Nie wiążą ich instrukcje wyborców.

   Art. 220.

   2. Ustawa budżetowa nie może przewidywać pokrywania deficytu budżetowego przez zaciąganie zobowiązania w centralnym banku państwa.

   Art. 227.

   6. Rada Polityki Pieniężnej ustala corocznie założenia polityki pieniężnej i przedkłada je do wiadomości Sejmowi równocześnie z przedłożeniem przez Radę Ministrów projektu ustawy budżetowej. Rada Polityki Pieniężnej, w ciągu 5 miesięcy od zakończenia roku budżetowego, składa Sejmowi sprawozdanie z wykonania założeń polityki pieniężnej.

   Polubienie

 7. czytelnik

  Ty „biba” ,napisz nam jaka jest „twoja racja” czy aby nie „mieszana”.
  Jak czytam , twa bystrosc jest porownywalna do wody w sploczce WC.
  Dlaczego zaczepiasz ludzi w dodatku nie na swym podworku ?
  Czep sie mnie ale nie wlasciciela strony,co to zydem jestes ?

  Polubienie

 8. czytelnik

  Na czym bedzie polegac ta PiS-owska Suwerennosc Polski ?
  Moze nam to ktos wyjasni kiedy nadal mamy podlegac UE zydo-niemieckiej .
  W dodatku placic im „myto”.

  Juz samo przystrojenie sali w 6 flag bialoczerwonych o czyms swiadczy.
  Czyzby Kalkstein mial na imie Judasz ?
  Mamy wiec nowa pisana ewangielie Judasza.

  Polubienie

 9. Pingback: Polska myśl techniczna | hubalblog

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s