USA – rozwój, czy upadek?

croppedimage608342-decline-and-fall-of-the-american-empireWielu z nas nie przyjmuje do wiadomości, że USA, światowa potęga militarna, chyli się ku upadkowi. To po prostu nie możliwe. A jednak …

 

Przykład naszej RP, najpotężniejszego państwa średniowiecznej Europy, którego apogeum stanowiła zwycięska bitwa pod Grunwaldem 1410r., w której stawiliśmy czoła Zachodniej chrześcijańskiej Europie rozbijając w pył jej rycerstwo, uniemożliwiając tym samym krwawy i grabieżczy pochód, błogosławiony przez chrześcijański Rzym, na Wschód, jest jak najbardziej uprawniony.

Zasadniczy upadek RP trwał mniej więcej 200 lat na przestrzeni XVI, XVII i XVIII wieku. Można wyróżnić trzy główne czynniki, które ten upadek spowodowały:

 1. dominująca polityczna rola Kościoła (także ogromne podatki ściągane z polskiego społeczeństwa na jego rzecz),
 2. przejęcie całego życia gospodarczego Polski przez Żydów,
 3. skorumpowanie elit władzy (magnaterii).

System żydowskiego kapitalizmu – pasożytowanie na organizmie narodu i państwa – jest genetycznie niewydolny i po prostu musi upaść.

Jest faktem, że USA są nadal potęgą militarną i zagrożeniem dla suwerenności państw.
Ale gwoli przypomnienia, sławetna polska husaria, jak niemal cała polska armia, która rozprawiła się z turecką nawałą pod Wiedniem w 1683r. zniknęła prawie całkowicie jeszcze za życia króla Jana III Sobieskiego (zmarł w 1696r.) – tak upadało najpotężniejsze państwo Europy, a jak wspomniałem wyżej, ten upadek trwał ok. 200 lat.

Funkcjonowanie na Zachodzie obecnego systemu finansowego, który znajduje się pod całkowitą kontrolą Żydów (Międzynarodowego Żyda – MŻ), niszczy wszystkie gospodarki Zachodu (pieniądz od dawna nie pełni zgodnej z ekonomią służebnej funkcji w gospodarce – przestał służyć społecznej wymianie produktami pracy, co eliminuje jakikolwiek rozwój).
Żydowska (USA) ekspansja na Europę rozpoczęta w latach 1960. jest właśnie rezultatem rozpoczynającego się wtedy permanentnego kryzysu żydowskiego kapitalizmu – pojawił się postępujący realny spadek dochodów ludności USA, potem całego Zachodu. I nie jest to kryzys, który można rozwiązać w warunkach żydowskiego kapitalizmu, ponieważ rozwiązanie, czyli przywrócenie zasad ekonomii w gospodarce, a główną zasadą jest przywrócenie państwowego systemu obiegu pieniądza, spowoduje utratę władzy i bogactw żydowskiej finansjery. Tu znajdują się właśnie prawdziwe przyczyny ekspansji żydowskiego (USA) imperializmu – „ucieczka do przodu”, czyli nowe podboje. Ale w rzeczywistości jest to tylko przedłużanie agonii.

Po doprowadzeniu do upadku Polski Żydzi zaczęli uciekać w wieku XVIII do Wlk.Brytani, do Niemiec. Dokąd mieliby uciec z USA, z Wlk.Brytanii, z UE?

Oczywiście, z powodów biologicznych wielu z nas nie doczeka oficjalnego upadku USA, czyli wycofania się USA z Europy (choć kandydat na prezydenta, D.Trump, już o tym mówi i być może za 4 lata taki proces się rozpocznie – a w tym czasie może zdążą jeszcze podpalić Europę Wschodnią). Ale nie jest już takie oczywiste, że nie doczekamy upadku żydo-reżimu IIIRP.

Żeby wykazać, że upadek żydowskiego kapitalizmu, a więc i jego głównego rozsadnika, jakim są rządzone przez Żydów USA, jest zjawiskiem realnym, trwałym i postępującym, posłużę się prostym przykładem z dziedziny motoryzacji, który winien być dla wszystkich bardziej zrozumiały niż ekonomiczne dysertacje.

 

z14500100Q,Wiek-aut-rejestrowanych-w-Polsce

———-dane z lat———-2004  2010

do 2 lat 7,2% 4,2%
3-5 lat 12% 6,6%
6-10 lat 24% 16%
11-15 lat 19,3% 28,4%
16 lat i więcej 37,5% 44,8%

 

Z powyższych diagramów wynika jednoznacznie, że coraz większa ilość i coraz starszych samochodów zarejestrowanych w Polsce jest rezultatem systematycznego pogarszania się sytuacji materialnej Polaków. I chyba nikt temu nie zaprzeczy -?

A jak jest w USA?

Jak podaje firma Polk, w połowie lat 90. średni wiek samochodu osobowego w USA wynosił ok. 8,4 roku. W 1999 roku przekroczył 9 lat, a w 2005 10 lat. Po kolejnej pięciolatce osiągnął 11 lat i nadal rośnie. Dane za rok 2011 wynoszą 11,1, za rok 2012 – 11,4 raport The Detroit Free Press. – http://moto.wp.pl/

To jest średni wiek samochodu, ale to oznacza, że rośnie szybko liczba posiadaczy jeżdżących coraz starszymi autami – sytuacja w USA jest podobna do tej z kolorowego diagramu, 50% aut w USA jest w wieku ok. 15 lat. Czy wniosek o zamożności obywateli USA nie będzie więc identyczny jak w przypadku Polski?

Dla porównania:
w Unii Europejskiej średni wiek samochodu w 2014r. to ok. 8,3 roku. – http://magazynauto.interia.pl/
.
Oczywiście proces zubażania Europejczyków postępuje także. Ale tu warto zwrócić uwagę, że mimo to poziom zamożności Europejczyków jest jednak wyższy niż ludności USA (średni wiek pojazdu niższy w Europie) – w latach 1950. było odwrotnie!, Amerykanom żyło się lepiej. Nasuwają się dalsze wnioski. UE – projekt żydowskiej finansjery anglosaskiej (powstał już w 1913r.) okazał się niewystarczający dla ratowania żydowskiego kapitalizmu, czyli jego głównych beneficjentów – MŻ. Stąd konieczność jego uzupełnienia o umowę TTIP, do podpisania której MŻ chce zmusić Europę.
.

Powrót do niewolnictwa – USA wzorem dla bratnich żydo-reżimów

 

Zastanawiające, że poniższy tekst ukazał się w największej żydowskiej gadzinówce, choć oczywiście autor nie wyjaśnia przyczyn ekonomicznego regresu USA – w jednym zdaniu wskazuje tylko na winę rządu USA, którego rzeczywista rola w kreowaniu polityki gospodarczej jest dokładnie taka sama jak żydo-rządów w IIIŻydo-RP, czyli żadna i sprowadza się jedynie do zadłużania państwa w prywatnych żydowskich bankach.

Dariusz Kosiur

ilustracja recesji i tendencji spadkowych w USA

ilustracja recesji i tendencji spadkowych w USA

________________________

Autor, Mariusz Zawadzki, jest korespondentem mieszkającym w USA

Amerykański sennik. Stany Zjednoczone pogodnych niewolników

Amerykanie nie mają rezerw finansowych. Dwie trzecie z nich nie ma tysiąca dolarów, żeby pokryć jakiś niespodziewany wydatek – np. naprawę samochodu. Tak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego na zlecenie agencji prasowej Associated Press.

Przy czym wcale nie dotyczy to jedynie najbogatszych. Odłożonego tysiąca dolarów nie ma trzy czwarte rodzin zarabiających poniżej 50 tys. dolarów rocznie, dwie trzecie rodzin z dochodami w przedziale 50-100 tys. dolarów i 38 proc. rodzin z dochodami powyżej 100 tys. dolarów. Jest to dość szokujące jak na jeden z najbogatszych krajów świata (wg MFW w 2015 roku w rankingu wg dochodu narodowego na jednego mieszkańca Stany Zjednoczone były na piątym miejscu, po Luksemburgu, Szwajcarii, Katarze i Norwegii).

Jeśli DN, który lokuje USA na 5 miejscu wypracowują pracujący Amerykanie (oficjalnie bezrobocie ok. 8%), to dlaczego są oni tak biedni. Gdzie podziewa się większość wypracowanego przez nich dochodu – kto ich okrada? – D.K.

Statystyczna amerykańska rodzina ma 15 tys. dolarów długu na kartach kredytowych, a odsetki pochłaniają 9 proc. rodzinnych dochodów.

Podobnie gospodaruje pieniędzmi również rząd federalny – dług publiczny przekroczył już 19 bln dolarów, dlatego każdy amerykański noworodek przychodzi na świat z długiem 60 tys. dolarów.

Zadłużenie stało się tak powszechne, że osoby, które nie mają długów, są uważane za podejrzane i niewiarygodne. 

A co, jeśli nieplanowany wydatek jest mniejszy? Np. zepsuta pralka? Z badań przeprowadzonych w zeszłym roku przez bank centralny, Federal Reserve, wynika, że połowa Amerykanów nie jest w stanie pokryć nawet niespodziewanego rachunku na 400 dolarów!

Oczywiście najbardziej korzystają na tym pracodawcy, którzy mają władzę nad swoimi pracownikami. Z uwagi na brak oszczędności i długi – wiszące na kartach kredytowych, hipotekach itp. – perspektywa zwolnienia z pracy jest w USA katastrofą. Dlatego pracownicy są potulni niczym niewolnicy. Nie domagają się podwyżek (średnie pensje w USA od kilkunastu lat stoją w miejscu). Nie biorą urlopów (przeciętny Amerykanin bierze nie więcej niż dziesięć dni urlopu na rok). Amerykańskie kobiety często kilka dni po porodzie wracają do pracy (Stany Zjednoczone jako jeden z trzech krajów świata, obok afrykańskiego Lesoto i Papui-Nowej Gwinei, nie gwarantują kobietom urlopu macierzyńskiego).

Amerykanie przyzwyczaili się do takiego życia. W sondażu sprzed dwóch miesięcy, również na zlecenie Associated Press, ośmiu na dziesięciu stwierdziło, że jest zadowolonych z życia. Czyż może być coś piękniejszego niż pogodni, uśmiechnięci, pogodzeni ze swoim losem niewolnicy?
za: http://wyborcza.pl/

18 Komentarzy

Filed under Polityka

18 responses to “USA – rozwój, czy upadek?

 1. Pingback: USA – rozwój, czy upadek? — WIERNI POLSCE SUWERENNEJ | Pekok Antylichwiarz

 2. Franz

  Z innej beczki, blog pana Tarkowskiego z bajkami dla dzieci i nie tylko o tematyce patriotycznej: http://patriota-tarkowski.blogspot.com/?zx=392c7ffc9bfe431f

  Polubione przez 1 osoba

 3. Franz

  Adolf Józef Reutt: Zbuduję Wielką Polskę!

  Zbuduję Wielką Polskę! Wiem, że to, w co wierzę, osiągnąć mogę i osiągnę. Własnym i współbraci wysiłkiem zbuduję Wielką Ojczyznę!

  Usunę z Miej wszelkie zło, niesprawiedliwość, krzywdę ludzką i wyzysk. Usunę obce wpływy w Narodzie, bo one paczą Jego duszę rozkładają Jego życie. Usunę różnice klasowe – przewagę kapitału nad pracą. Usunę największą wadę Narodu — bierność.

  Pchnę Naród do pracy i do tworzenia. Wyrwę Go z bezwładu, wleję entuzjazm i porwę do ofiarnego wysiłku przy budowie Wielkiej, scalonej, zwartej Ojczyzny! Sprawię, by przy żmudnym warsztacie — Polsce — stanęli ramię przy ramieniu wszyscy i w pocie czoła kuli dopóty, dopóki wizja Wielkiej Ojczyzny przestanie być tylko marzeniem, a stanie się żywą, świętą prawdą!

  Zniszczę żydostwo i masonerię — jego córę! Zniszczę kapitalizm — źródło niedoli mas szerokich. Zniszczę komunizm — tumaniący ludzi i prowadzący do haniebnej żydowskiej niewoli. Zniszczę międzynarodówkę złotą i czerwoną, kierowane obcą, nienawistną ręką ku zgubie naszego Kraju. Zniszczę to wszystko, co żeruje na nędzy, nie leczy jej, nie chroni przed nią, nie zapobiega, a tumani i żeruje!

  Przeoram do głębi grunt – podstawę, na której toczy się życie Narodu. Stworzę polski porządek życia. Zorganizuję Naród w karne szeregi uświadomionych obywateli. Zapewnię pracę jak największej ilości Polaków, zaspokoję głód ziemi pragnienie dostatniego, kulturalnego życia. Przeoram do głębi grunt! Do pługa powołam wszystkich dobrej woli, mocnej dłoni, głowy otwartej i szczerego serca. Przy ich udziale zbuduję Wielką Polskę! Cegła po cegle, kładziona z dokładnością i uporem, da gmach potężny, który będzie ostoją najbliższych pokoleń Polaków. Zbudowany na trwałych fundamentach etyki katolickiej, ładu, braterskie miłości, i sprawiedliwości społecznej, — oprze się nawałnicy zła, zawziętości wrogów, furii nieprzyjaciół. Stanie się wzorem dla innych Narodów. Zbuduję Wielką Polskę!

  źródło: http://www.nacjonalista.pl/2016/06/14/adolf-jozef-reutt-zbuduje-wielka-polske/

  Polubienie

  • Polak Słowianin

   „… na trwałych fundamentach etyki katolickiej…”. Eh, gdzie nie spojrzysz tam „młodsi bracia w wierze”. Kiedy w końcu do ludzi dotrze, że NASZA kultura/tradycja/etyka nie jest żadna katolicka/chrześcijańska, tylko SŁOWIAŃSKA ?!

   Polubione przez 2 ludzi

   • Franz

    powiedz to Putinowi

    Polubienie

   • „… na trwałych fundamentach etyki katolickiej…”. Eh, gdzie nie spojrzysz tam „młodsi bracia w wierze”. Kiedy w końcu do ludzi dotrze, że NASZA kultura/tradycja/etyka nie jest żadna katolicka/chrześcijańska, tylko SŁOWIAŃSKA ?!” – też mnie odrzuciło jak przeczytałem to sformułowanie, kompletna kompromitacja, jaka „etyka katolicka” się pytam? Widać w tym kraju każda inicjatywa, pomysł musi zostać ochrzczona, ukrzyżowana, oblana święconą wodą, okraszona bajaniami z nad Jordanu, cała przestrzeń publiczna musi zostać zawłaszczona przez „młodszych braci w wierze”. Bez ich udziału, ich jedynie słusznej i objawionej prawdy nadjordańskiej, której wszyscy się muszą trzymać, nawet ci co nie wierzą i mają odmienne zdanie na jej temat, nic nie ma tutaj racji bytu, bo od razu wyzwą od masonów, bezbożników, pogan i heretyków oraz żydów(ci ostatni władzę w Europie, w tym w Polsce, zawdzięczają w dużej mierze właśnie pobożnym chrześcijanom). Bo katolicy to „większość”, więc oni rządzą a reszta ma mieć mordy w kubeł…

    Polubienie

 4. czytelnik

  A co ten Jozek do tej pory zbudowal ?

  Polubienie

 5. Żeniac 1980

  Franz ty jesteś niereformowalny i matoł jakich mało
  Pytanie do pana Kosiura
  Dlaczego Izrael bierze udział w rozgrywkach europejskich skoro do europy nie należy ( sport ) .

  Polubione przez 1 osoba

  • Dobre pytanie.
   Wydaje mi się, że wynikać to może z dwu powodów:
   1. w rzeczywistości są to rozgrywki jew-ropejskie, a nie europejskie,
   2. Żydzi jak wiadomo są tzw. Międzynarodem, a więc mogą występować wszędzie

   Polubienie

   • kempes

    to akurat prosta odpowiedz. poniewaz w pucharze azji musiałby grac z krajami arabskimi. a te kraje izraela raczej nie lubia. zadymy i race i zamieszki na meczach . uefa chroni izrael. choc panstwo macie racje. izrael powinien grac w azji. poza tym od dawna wiadomo ze uefa i fifa to fikcje. polecam obejrzenie zdjec skarbu kibica z tych mistrzostw. dlaczego? ano sa zdjecia co ktorejs druzyny z napisem no to rasizm. jeszcze w latach 70 i 80-tych uefa i fifa sprawiały wrazenie zajmowania sie pilka . a nie polityka. poza tym wiadomo – kto jest najwiekszym rasista.

    Polubienie

  • Franz

   żeniac, chrum chrum, korczma, serek ze szczypiorkiem, dupa dupa czy jakkolwiek sie zwiesz zapamiętaj jedno- matoł to cie zrobił, w ciągu ostatnich paru tygodni pokazałeś na tym forum jak nisko może upaść człowiek, obejrzyj sobie czterech pancernych „prawdziwy” i jedyny słowianinie.

   Polubienie

   • Żeniac 1980

    Wygląda na to , że masz jakieś zajawki , ale to problem twojego psychoanalityka nie mój .
    Dziękuje za odpowiedz panu Kosiurowi.

    Polubienie

 6. henry

  Komentarze chyba nie na temat Panowie.
  A jeśli chodzi o USSA to proponuję wpisać na y/t Detroit ruins, – tam widać „rozwój” jaki czeka ten cały nieszczęsny kraj.

  Polubione przez 1 osoba

 7. Żeniac 1980

  70 tysięcy Japończyków protestuje przeciwko obecności zbirów z USA na Okinawie ( gwałty na młodych kobietach ) . Naprawdę wielkie brawa .

  Polubione przez 1 osoba

 8. żeniac1980

  Panie Darku naprawdę polecam zobaczyć program o żydowskim lombardzie w Detroit , aby zobaczyć prawdziwą biedę Amerykanów . Ludzie sprzedają wszystko , aby mieć na zapłatę rachunku prąd itp .
  Program dostępny na POLZADZIE . Na tej platformie oglądałem głównie ZDF i ARD ale bydlaki skurwiele i to zabrali , bo ludzie oglądali tam mecze euro za FREE . Znaj pierdolo… Żyda . Próbowałem juz róznych sposobów , aby przywrócić te kanały , ale w opcjach nie mam ręczne nastawianie kanałów i póki co nic nie mogę zrobić .

  Polubione przez 2 ludzi

 9. Pingback: Kiedy nastąpi koniec światowego syjonizmu? | WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.