Europa spadająca w przepaść wg. A.Dugina

https://i2.wp.com/katehon.com/sites/default/files/distopiya_0.jpg

Wywiad ze znanym rosyjskim geo-politologiem Aleksandrem Duginem

 

 

Redaktor: Główne pytanie to: ‚jakie następstwa?’

A. Dugin: Wyjście Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej jest zdarzeniem o kolosalnym znaczeniu. Zmienia się cała architektura świata, ponieważ to nie jest, tak po prostu, jedno z państw europejskich, ale jeden z filarów europejskiej cywilizacji. I jeśli Anglia powiada, że jest poza Europą, poza EU, to oznacza to, że wartości EU ulegają zmianie. Najważniejszą sprawą jest to, że nikt nie zgodzi się na Europę bez Brytanii. Możemy powiedzieć że to koniec przestrzeni cywilizacyjnej.

Red.:  W tym przypadku to odrodzenie angielskiego szowinizmu czy sprawa narosłych ostatnio licznych problemów?

A. Dugin: Anglia nie ma ani zasobów, ani chęci czy potencjału, żeby odegrać prawdziwie wielką rolę. Centrum zachodniej cywilizacji po II wojnie światowej zostało ulokowane Stanach Zjednoczonych. To, co widzieliśmy w Europie w latach 1970 -1980-tych, kiedy zapoczątkowano unifikację europejską, to nie europejska wola sprawcza, lecz wola cywilizacji atlantyckiej, ześrodkowanej w Stanach Zjednoczonych. To Amerykanie zdecydowali, żeby poddać Unię Europejską swojej kontroli, a dziś – w istocie – od tego odstępują. Anglia była najlojalniejszym unijnym, proamerykańskim filarem. Bez Anglii w EU, franko-niemiecka kontynentalna Unia Europejska nie jest (już) potrzebna.

Aleksander Dugin

Red.: Czy to inicjatywa brytyjska, czy też wola Amerykanów, aby (Brytyjczycy) odegrali taką rolę?

A. Dugin: Reguły świata globalnego nie mogą być naruszane przez jakiekolwiek suwerenne państwo, a zwłaszcza przez Anglię, która – bezpowrotnie już – nie jest wielkim mocarstwem. W rzeczywistości zdolność zarządzania światem posiadają jedynie Stany Zjednoczone. Anglia może być z różnych powodów niezadowolona, ale to jej prywatna sprawa, suwerenne prawo. Kiedy elita globalnego świata umożliwiła
Brexit, to oznacza to, że jutro wycofanie z EU może spotkać Francję, Niemcy i Włochy…

Nie sądzę, że jest możliwy powrót do państw narodowych, jak to miało miejsce w Europie w systemie westfaliańskim. Mówimy o czymś innym. Nikt nie zgodzi się na istnienie Europy w tym samym stanie, jaki istniał przed zapoczątkowaniem procesu integracji. Sądzę, że znaleźliśmy się w obliczu dalszych, bardzo niepokojących procesów w Europie, realnie – wojny domowej. Chociaż Brytyjczycy znaleźli się poza Unią, to nie oznacza to, że są poza kryzysem, związanym z polityką migracyjną, która nadal będzie atakowała, ponieważ nie leży to poza wartościami ultra-liberalnymi.

W mojej opinii, Brytyjczycy nie bardzo ucierpieli z powodu Europy. Zgoda, oni nie lubią pewnych rzeczy. W istocie Unia bez Anglii jest obecnie inną Unią Europejską. EU miałaby szansę przetrwać bez Anglii, jeśliby ruszyła w kierunku prawdziwych zagadnień Europy kontynentalnej. Ale to, po prostu, się nie zdarzy.

Red.: Czy zgodzisz się, że Włochy, na przykład, nie są przygotowane na takie zdarzenia?

A. Dugin: Gdyby zapytać dziś o to Włochów, to oni – oczywiście – również byliby za opuszczeniem Unii. I my wiemy, że Liga Północna i Ruch Pięciu Gwiazd wzywają do tego. Musimy spojrzeć prawdzie w twarz: Unia Europejska rozpada się; to koniec Wieży Babel na fundamencie geopolityki atlantyckiej i liberalnego systemu wartości.

Powinno się wiedzieć, kiedy można przeprowadzić referendum. Jeśli dać ludziom za dużo władzy, to zagłosują jak chcą. Podobnie Brytyjczycy – wykorzystali referendum, żeby opuścić Unię. Jeśliby dać taką możliwość Europejczykom, to Włosi, Niemcy, Francuzi – tak sądzę – już następnego dnia zagłosowaliby za wystąpieniem z Unii.

Red.: Mówiąc o referendum w Szkocji, dwa lata temu, zagłosowano przeciwko opuszczeniu Zjednoczonego Królestwa. Szkoccy liderzy podpowiadają, że nowe referendum o niepodległości – jest niezbyt odległe. Czy to realne?

A. Dugin: Szkoci są trochę nerwowi wobec Brytyjczyków. Oni bardzo ucierpieli wskutek angielskiego rasizmu, podobnie jak inni Celtowie, Irlandczycy, którzy również obecnie mówią o unifikacji. Ich nie da się nawrócić na angielski nacjonalizm. Szkoci byli za Europą jako obroną przed Brytyjczykami, którzy dokuczyli całemu światu swoją anglosaską imperialną polityką. To nie jest tak, że Brytania opuszcza Unię – ona znika z historii. Stąd los Camerona, los Szkocji i los Północnej Irlandii nie należą do najważniejszych. Jesteśmy świadkami końca Europy, co przewidywali Spengler i Słowianofile. Europa spada w czeluść – w rezultacie jej ultra-liberalnej ideologii, i sądzę, że miękkie podejście do rozwiązania problemu, tj. do likwidacji Unii, nie przyniesie oczekiwanego rezultatu.

Red.: Ludzie widzą upadek wszystkiego, ale wciąż obwiniają Rosję, a my ponownie widzimy, kto za to odpowiada.

A. Dugin: To zupełne zaskoczenie, ale oni mają rację. W tym samym czasie co Brexit kreuje Taszkient alternatywne centrum cywilizacji wielobiegunowej – SCO (Shanghai Cooperation Organisation). To więcej niż połowa świata, to poważna większość ludności i potęga nuklearna. Indie i Pakistan już wstąpiły do SCO, a Iran częściowo już się zgodził dołączyć. Co się dzisiaj dzieje: Brexit i SCO (który staje się ważną siłą) to zmiany w centrum cywilizacji – centrum porządku świata, znajdujące się całkowicie w drugiej połowie świata. To tranzycja od Zachodu do świata Eurazji. To jest w istocie nasz triumf.

Założyciele eurazjanizmu wyrazili się: “The West and the Rest” (Zachód i /a reszta). Brexit to klęska Zachodu i zwycięstwo ludzkości, w opozycji do Zachodu i w poszukiwaniu własnej drogi. A okręt flagowy rodzaju ludzkiego – to SCO, Rosja, współczesny suweren, wielobiegunowa Rosja wiedziona przez Putina, i tych, którzy są członkami Klubu Eurazjatyckiego.

Zwykli ludzie rozumieją wszystko właściwie. Nie są w stanie tego wytłumaczyć, ale czują, że istnieje jakaś głęboka asymetria pomiędzy elitami politycznymi a zwyczajnymi ludźmi na świecie. Elty narzucają swój program, a ludzie chcą czegoś kompletnie innego. Ludzie intuicyjnie rozumieją, że dzisiejsza Anglia została wyzwolona spod dyktatu Unii Europejskiej, Brukseli – i jutro pozostałe kraje europejskie podążą tą drogą. Nie jesteśmy już zbyt daleko od dnia, kiedy ludzie, będą o sobie sami decydować.

Red.: Istnieje przysłowie: Nie ma Unii Europejskiej bez Brytanii, podobnie jak – nie ma NATO bez Niemiec. Czy to prawda?

A. Dugin: Niemcy to o wiele bardziej skomplikowany przypadek. Oni mają mniej swobód demokratycznych i są pod większym politycznie wpływem Ameryki. Jeśli uznać, że Anglia jest dobrowolnym sprzymierzeńcem amerykańskim, to Niemcy były do tego zmuszone, stąd niebezpiecznie mówić o ich wycofaniu z Unii. Jednakże jest mnóstwo już bardzo popularnych polityków, a którzy jeszcze zyskają na popularności. Oto Alternatywa dla Niemiec [Alternative fuer Deutschland] – Frauke Petry, lider partii popierającej i chwalącej Brytyjczyków, którzy dali im przykład skuteczności. NATO to następny krok. Niektórzy opuszczą EU, inni NATO, w rezultacie utraty twarzy przez Zachód, nawet we własnym odczuciu.

Red.: Czy to już koniec?

A. Dugin: Obecnie, kiedy cykl EU przekroczył już południe, bliżej do zmierzchu. To nie znaczy, że to się już dokonało. Ludzie, którzy rozumieją tendencję, nie dadzą się uciszyć zapewnieniami, że nic złego się nie stało, i że wszystko można naprawić. Ci jednak, którzy wyczuwają trendy, pojmują, co się zdarzyło i wnioskują na tej podstawie. Dla analityków, prognozujących globalnie, Unia jest skończona. I to bezpowrotnie. Brytyjczycy nie mogą głosować ponownie. Punkt krytyczny dekompozycji Europy został już przekroczony.

Red.: Jakich następstw powinniśmy oczekiwać?

A. Dugin: Europejczycy powinni się przygotować na kolorowe rewolucje i dezintegrację Unii Europejskiej. Musimy przygotować się do obrony obecnego procesu ozdrowieńczego i do wzmocnienia naszego alternatywnego, globalnego bieguna. To nie będzie łatwe. Trzeba sobie uświadomić, że Zachód jak bestia w agonii, zraniony dragon, może nas ugodzić ogonem. Zatem zachowajmy spokój, wiarę i determinację dla osiągnięcia naszego celu. To zwycięstwo w bitwie, ale jeszcze nie zwycięstwo w wojnie. Musimy podążać drogą w kierunku wielobiegunowego świata, bronić naszych interesów, wykorzystując wszystkie okoliczności.

———————-  
http://katehon.com/article/brexit-europe-falling-abyss

Brexit: Europe is falling into the abyss
Interview with prominent Russian geopolitician Alexander Dugin
25.06.2016

———————
Przetłumaczył: 1abezmetki
Przedruki mile widziane. Wyjątek – Neon24.
Bojkotuj Neon24!

Reklamy

15 Komentarzy

Filed under Polityka

15 responses to “Europa spadająca w przepaść wg. A.Dugina

  • Artur Pieprzyk

   ….to wcale nie jest zabawne…………. bo tak musiałby wyglądać rzeczywistość ,aby przywrócić normalność w tym kraju po przejściu szarańczy ,….
   niestety zbyt wielu emerytów jest wciąż niedoinformowanych prawdziwym stanem panujących ,a część prędzej padnie od chorób niż pociągnie za cyngiel …..
   nadzieja w powrocie młodych , których teraz żydowska masoneria pod fałszywą flagą „Anglików” wyrzuca z wyspa – teraz kiedy sobie ułożyli normalne życie bez wyzysku …
   chiński rynek się wali bo ‚głupi’ chińczyk okazał się nie taki głupi ,więc trzeba szybko teraz ściągnąć tanią siłę roboczą do Polski, stąd EKSPANSJA „CHIŃSKICH” FIRM NA „NASZYM” RYNKU
   …..te ciemnotę możecie wciskać lemingom cwaniaki ! boja już od was ” nie kupię” ani jednego zdania !

   Polubienie

 1. Metro

  On trochę chrzani. Chyba rozsądniej mówi Thierry Meyssan: http://www.voltairenet.org/article192570.html

  Polubione przez 1 osoba

 2. Metro

  Ważne jest chyba jeszcze co się stanie z TTIP. Być może chodzi właśnie o przejście do innej organizacji świata, w której parlamenty i rządy mają dużo mniej do powiedzenia a ważniejsze są żydowskie korporacje. Chodzi o taki ustrój jaki obowiązywał np. w Indiach pod panowaniem Kompanii Wschodnioindyjskiej.

  Polubione przez 1 osoba

 3. APA

  Dlaczego ten brodacz Dugin ani slowem nie zajaknie sie jaki to narod chce sobie podporzadkowac caly swiat i nim rzadzic ,kiedy to juz dzis w przedszkolu mozna poznac zydowskie wychowanie,dyrektywy i rzady ?!

  Dzis aby cos zmienic na kuli ziemskiej nalezy sie wpierw wydostac z niewoli zydowskiej i wlasnie to obecnie angole rozpoczeli dajac przyklad innym.

  Nastepnie winni to uczynic WSZYSTKIE NARODY SLOWIANSKIEGO POCHODZENIA i to nie na sposob „bij zyda” ale normalnie na zawolanie: ZYDZIE/ZYDOWKO WYNOS SIE Z MOJEGO DOMU !

  I bedzie po sprawie a spokoj i POKOJ zapanuje nie tylko w twym domu ale w twym panstwie i na globie ziemskim .

  Czy to takie trudne wziasc ROZWOD Z ZYDAMI i nie miec z nimi nic do czynienia ???

  Polubienie

 4. zydozerca

  Rutynowa reakcja polskiego rządu z rezydentem :
  1/OBURZENIE
  2/PRZYZWOLENIE
  3/ZAPROSZENIE
  zobaczmy,jak wytrwale i uniżenie żydowskie marionetki zaprotestują przeciwko wprowadzeniu niemieckiej dyktatury w postaci „Superpaństwa=totalnego poddaństwa”

  Polubienie

 5. julius

  Brexit kolejna żydowska dialektyka.
  Ruch Brexit jest w przeważającej mierze zdominowany nie tylko przez zwykłych syjonistów, lecz również przez syjonistycznych ultrasów szczególnie toksycznej odmiany. Na przykład, Boris Johnson, de facto lider Brexitu, niepełnej krwi żydowskiej , opisuje siebie jako „zapalonego syjonistę” i wspiera z równą pasją zarówno skorumpowane City of London jak i masową migrację do Europy.
  Chris Grayling, kolejny torysowski Brexiter, jest członkiem brytyjsko izraelskiego Centrum Komunikacyjno Badawczego (Bicom), syjonistycznego lobby. Kiedy był sekretarzem stanu do spraw sprawiedliwości i lordem kanclerzem, popierał wojnę z „ekstremistami” czyli tymi którzy krytykowali Izrael czy tzw. wojnę z terroryzmem.
  Theresa Villiers, brytyjski sekretarz stanu do spraw Irlandii Północnej , Brexiter, działaczka z organizacji Konserwatywnych Przyjaciół Izraela (SPI) i zagorzała syjonistka.
  Iain Duncan Smith, od dłuższego czasu zwolennik Brexitu, który zrezygnował niedawno ze stanowiska w rządzie Camerona, również należy do SPI – Konserwatywni Przyjaciele Izraela, podobnie zresztą jak niemal wszyscy wiodący liderzy Torysów Brexitersi
  Liam Fox, kolejny ultras neokonserwatywny , który został zmuszony do rezygnacji ze swojej pracy jako Minister Obrony Wielkiej Brytanii, po tym jak okazało się, że handlarz izraelskim uzbrojeniem miliarder Poju Zabludowicz finansował jego playboyowski styl życia jak również jego dawniejszego „doradcę” Adama Werrity.
  Grupka syjonistyczna mocno udziela się także w Partii Pracy. Brexiterką była Gisela Stuart, syjonistka urodzona w Niemczech, członkini organizacji neokonserwatystów „Henry Jackson Society”. Stuart otrzymała duży czas antenowy w mediach podczas kampanii – dzięki uprzejmości jej syjonistycznych przyjaciół w BBC. Inni członkowie Partii Pracy Brexiterzy jak Kate Hoey i Frank Field, również zdecydowanie popierają Izrael.

  Polubione przez 1 osoba

 6. julius

  Teraz widzimy jakich to przyjaciół i koalicjantów w parlamencie europejskim i w Wielkiej Brytanii ma Jarosław Kaczyński i jego PiS. Wszystko to towarzystwo z pod jednego znaku, gwiazdy Dawida.

  Polubione przez 2 ludzi

 7. julius

  Jeśli natomiast chodzi o brytyjskie media to:
  miękkie porno szmatławce Murdocha żarliwie opowiadały się za Brexitem na długo przed tym zanim ogłoszono referendum. Szmatławce Daily Mail i Daily Express, należące do syjonistycznego barona hard-porno, Richarda Desmonda propagowały za Brexitem. The Telegraph który ma duże znaczenie dla neokonserwatystów niż prasa Murdocha zajał zdecydowane stanowisko pro-Brexit. Jest dziwne, że nawet media po których można się było spodziewać pro-unijnego wyraźnie ambiwalentnego podejście do tej kwestii, zajęły stanowisko za Brexitem. Na przykład Guardian i The Independent opublikowały wiele artykułów na poparcie opuszczeniem UE w okresie do dnia głosowania. Także do jednej z najważniejszych telewizyjnych debat na ten temat Brexitu BBC zaprosił trzech zwolenników Brexitu i dwóch przeciwników. Jednym z dwóch „rzeczników” pozostania w Unii był Eddie Izzard bufoniasty i powszechnie pogardzany transwestyta „komik”, który ukazał się na wizji z jasnoczerwoną szmiknką na ustach, wytuszowanymi mocno rzęsami, polakierowanymi paznokciami, ubrany w kurtkę i kobiecą bluzkę i różowy beret, tak jak by miał za zadanie ośmieszyć zwolenników pozostania w Unii i przeciągnąć niezdecydowanych na rzecz wyjścia.
  Jeśli chodzi o poszczególnych dziennikarzy agitujacych za Brexitem to ich lista generalnie odzwierciedla wiodące nazwiska z „Zio-prestytucji”: Julie Burchill, Douglas Murray, Charles Moore, Julia Hartley Brewer, Matthew Parris Toby Young, Janet Daley a nawet Peter Hitchens – którzy mimo swoich zastrzeżeń co do zachodnich inwazji na całym świecie, zawsze stanowczo bronili państwa izraelskiego. W ramach tej kampanii Brexitersi ubolewali jak to establishment broni się przed wyjściem z Uniii, ale po prawdzie rzrczywistość była odwrotna. Rzeczywiście korporacyjne media podchodziły do referendum jak do walki pomiędzy Dawidem czyli zwolennikami wyjścia i Goliatem pro-UE elity rządzącej. Ponadto, w odróżnieniu od przypadku Referendum niepodległościowego w Szkocji dwa lata temu, było bardzo mało gwiazd szeroko pojętej kultury, udających wsparcie po stronie pro-UE. Nie było szerokiego zwarcia szyku przez brytyjskich celebrytów z każdego państwa wchodzącego w skład Wielkiej Brytanii.

  Polubienie

 8. paziem

  W imieniu autora poniższego wpisu:

  Taki problem: nie po raz pierwszy staram sie zxamieścić komentarz-
  – tym razem pod artykułem z Duginem
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/06/28/europa-spadajaca-w-przepasc-wg-a-dugina/
  Bezskutecznie – chyba tylko raz udała się kiedyś publikacja
  a logowałem się na 2 sposoby – poprzez FB
  i poprzez profil Google.
  Dziś dostaję powiadomienia o następnych komentarzach
  pod tym wpisem ale mojej wypowiedzi nie widać.

  Była następuj≥ącej treści:

  Według W.W. Piakina (udziela konferencji mniej więcej co tydzień odpowiadając na pytania słuchaczy i widzów) jest dokładnie odwrotnie niż mówi Dugin wypromowany w Polsce przez żydów na główny autorytet geopolityczny. Dugin jest w jakiś sposób zależny (na pewno poprzez uzależnienie od alkoholu oraz jakieś tam finansowe- bo ma liczna rodzinę ) od wpływów politycznych – chyba głównie kleru prawosławnego a o tym znów niedawno (tydzień temu) powiadał Piakin, że w sporym procencie właśnie środowiska kleru tworzą spisek przeciw Putinowi.
  No w każdym razie Duf\gin samodzielnie nie myśli już dawno- wygląda na mędrca przez tą swoja brodę ale nim nie jest. Do tego fanatyzm religijny.
  Piakin też mi podpadał pewnymi stwierdzeniami o Polsce aqle ogólnie sądzę, że warto go słuchać regularnie bo jest tubą jakichś bardzo wpływowych środowisk w Rosji. W klapie wpięta plakietka KOB czyli stowarzyszenia założonego przez gen. Pietrowa. Piakin na zakończenie każdego spotkania poleca czytanie prac (opracowań) „wnutrienniego prediktora SSSR”. Według Piakina istnieje „prediktor globalny” przenoszący obecnie swoją siedzibę władzy z Londynu do Chin- rzecz ponoć przewidywana już w 17 wieku. A jeśli chodzi o USA to według niego zawsze był to wściekły pies na smyczy Wielkiej Brytanii – nic więcej. Bandzior do wykonywania brudnej roboty. Cała potęga USA, bankowość itp. sterowana była ponoć zawsze z Anglii.
  To link do najświeższego wydania- wyjątkowo długie i od poczatku jest komentarz do Brexitu.

  Polubione przez 1 osoba

 9. Dugin to postać kontrowersyjna: wiele jego wypowiedzi cechuje klarowność i błyskotliwość – i to w nich zazwyczaj odzywa się nasza, słowiańska racja.

  Jednak to, co mówi w tym wywiadzie brzmi jakoś zupełnie naiwnie…

  Co do zdjęcia: Dugin powiedział kiedyś, że potrafi cenić wrogów, na przykład Napoleona czy Brzezińskiego…

  Czy został wypromowany przez Żydów – raczej nie, w sumie to niezbyt znana w Polsce postać, w mediach nazwisko Dugin właściwie nie istnieje.

  Tak tylko przestrzegam, żeby nie wylewać dziecka z kąpielą…

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s