Polska częściowo zamknęła granicę z Kaliningradem i Ukrainą

Kaliningrad_granica

Polska tymczasowo zawiesiła obowiązywanie umowy o małym ruchu granicznym z obwodem kaliningradzkim z powodu szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży.

„W związku z organizacją w Warszawie w dniach 8-9 lipca szczytu Sojuszu Północnoatlantyckiego oraz Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 (20-31 lipca), podczas których wizytę w Polsce złoży Jego Świątobliwość – Papież Franciszek, strona polska zdecydowała o zawieszeniu stosowania od dnia 4 lipca wskazanych przepisów wymienionych umów” – czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie Konsulatu Generalnego Polski w Kaliningradzie.

Ograniczenia dotyczą wjazdu i pobytu na terytorium Polski mieszkańców terenów przygranicznych Rosji – obwodu kaliningradzkiego — posiadających zezwolenie wydane przez właściwe organy w tym kraju.

O terminie wznowienia stosowania powyższych przepisów, strona polska poinformuje odrębnie.

Polska zawiesiła też obowiązywanie umowę w sprawie małego ruchu granicznego z Ukrainą.

Z kolei na oficjalnej stronie przedstawicielstwa MSZ Rosji w Kaliningradzie pojawiła się informacja, że prawdopodobnie w sierpniu Polska przywróci obowiązywanie umowy o małym ruchu granicznym z Kaliningradem.

za:http://pl.sputniknews.com/polska/20160701/3316365/polska-maly0ruch-graniczny-kaliningrad-ukraina.html

 

Czasowe zawieszenia stosowania Umów o Małym Ruchu Granicznym
http://www.msz.gov.pl/xmlhttp/blank

W związku z organizacją w Warszawie w dniach 8-9 lipca szczytu Sojuszu Północnoatlantyckiego oraz Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 (20-31 lipca), podczas których wizytę w Polsce złoży Jego Świątobliwość – Papież Franciszek, strona polska zdecydowała o zawieszeniu stosowania od dnia 4 lipca wskazanych poniżej przepisów wymienionych umów:
 1. art. 3 ust. 1 Umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Gabinetem Ministrów Ukrainy o zasadach małego ruchu granicznego, podpisanej w Kijowie dnia 28 marca 2008 roku, w części dotyczącej wjazdu i pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej mieszkańców strefy przygranicznej Ukrainy, posiadających zezwolenie wydane przez właściwe organy Rzeczypospolitej Polskiej. 
 2. art. 5 ust. 1 Umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Federacji Rosyjskiej o zasadach małego ruchu granicznego, podpisanej w Moskwie dnia 14 grudnia 2011 r., w części dotyczącej wjazdu i pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej mieszkańców strefy przygranicznej Federacji Rosyjskiej, posiadających zezwolenie wydane przez właściwe organy Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Powyższe zawieszenia nie naruszają prawa wyjazdu ze strefy przygranicznej Rzeczypospolitej Polskiej. O terminie wznowienia stosowania powyższych przepisów, strona polska poinformuje odrębnie.

 

Biuro Rzecznika Prasowego
Ministerstwo Spraw Zagranicznych

za:http://www.msz.gov.pl/pl/p/msz_pl/aktualnosci/wiadomosci/czasowe_zawieszenia_stosowania_umow_o_malym_ruchu_granicznym

 

Reklamy

4 Komentarze

Filed under Bez kategorii

4 responses to “Polska częściowo zamknęła granicę z Kaliningradem i Ukrainą

 1. julius

  „Możliwość demontażu UE i powrót do państw narodowych powinno martwić wszystkich ludzi pochodzenia żydowskiego w całej Europie … .A silna Unia Europejska jest nadrzędnym interesem Żydów europejskich a dla Żydów w Niemczech w szczególności.”
  ALGEMEINER – Chabad-Lubawicz rabin Jehuda Teichtal, rabin Gminy Żydowskiej w Berlinie, wezwał europejskich rabinów, aby „ratować Unię Europejską” po tym jak nastąpił Brexit. Teichtal powiedział, że dzwoni do innych europejskich rabinów i przywódców żydowskich aby namówić ich do „podjęcia działań” wobec innych krajów członkowskich które potencjalnie mogą zdecydować się opuścić UE.
  „Wzywam przywódców wszystkich społeczności żydowskich w całej Europie, aby zrobili wszystko, co w ich mocy i użyli wszystkich swoich wpływów, w celu uniknięcia jakichkolwiek prób w innych krajach w celu opuszczeniem UE”. Teichtel powiedział. „Możliwość demontażu UE i powrót do państw narodowych powinno martwić wszystkich ludzi pochodzenia żydowskiego.
  http://www.jns.org/news-briefs/2016/6/30/chabads-berlin-rabbi-european-rabbis-should-take-action-against-eu-break-up#.V3bhBzWX_IU=

  Polubienie

 2. ja

  ja rozumiem zydow. ue to zydy jak kiedyś zsrr . ue to zydowski zsrr. eurokolchoz .w zsrr był zyd lenin a teraz tusk-lenin -zyd niemieckiego pochodzenia.aj waj

  Polubienie

 3. provincjal

  Nie na darmo obok oficjalnego „parlamentu europejskiego” działa „parlament” żydoski !

  Polubienie

 4. paziem

  Rosja zawiesza mały ruch graniczny z Polską
  Moskwa czasowo zawiesza umowę o małym ruchu granicznym z Polską. – Decyzja zacznie obowiązywać od 4 lipca i jest odpowiedzią na analogiczne działanie Warszawy – poinformowała na Facebooku minister ds. międzynarodowych i międzyregionalnych kontaktów obwodu kaliningradzkiego Ałła Iwanowa.

  więcej:http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosja-zawiesza-maly-ruch-graniczny-z-polska/s99gmy

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s