Wydarzenia w Przemyślu w dniu 26.06.2016

antyOUNArt. 13. Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej

Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa.

Panie prezydencie Andrzeju Duda, panie ministrze Mariuszu Błaszczak, jaką moc mają wasze przysięgi konstytucyjne? czy służycie narodowi polskiemu, czy banderowsko-syjonistycznym oligarchom?

Wasze przyzwolenie na banderowską anarchię w Polsce rozzuchwala banderowskie bojówki!

Panie prokuratorze generalny Zbigniewie Ziobro, niech pan w końcu weźmie się do roboty i zareaguje na publiczne, antypaństwowe działania przestępcze banderowskich bojówkarzy i działaczy Związku Ukraińców w Polsce!

Panie prezesie Jarosławie Kaczyński, jak realizuje pan w praktyce zasadę suwerenności Polski?! Czy PiS, to syjonistyczno-baderowskie popychadło?

Naród Polski czeka na szybkie działania, albo zgodnie z art. 1, art.4. art. 43, art. 85  weźmie sprawy w swoje ręce łącznie ze zrobieniem porządku z gnuśnymi politykami i urzędnikami państwowymi wywodzacymi się z PiS, PO i środowisk pookragłostołowej mafii !!!

Zarząd WPS

Dot: Doniesienia o możliwości popełnienia przestępstwa z art. 250 K.K. oraz innych antypolskich działań.

Przemyśl, 30.06.2016r.

Stowarzyszenie Obrońców Pamięci Orląt Przemyskich

ul. Kornela Ujejskiego 3

37-700 Przemyśl

Komenda Miejska Policji w Przemyślu

ul. Boh. Getta 1

37-700 Przemyśl

Dot: Doniesienia o możliwości popełnienia przestępstwa z art. 250 K.K. oraz innych antypolskich działań.

Stowarzyszenie Obrońców Pamięci Orląt Przemyskich w Przemyślu jest oburzone postawą przemyskiej Policji w dniu 26.06.2016r. podczas pochodu ukraińskich nacjonalistów w Przemyślu pod przykryciem „religijnej procesji”. Demonstrowana przez Policję wrogość do gromadzących się polskich patriotów, a ochranianie tych wrogich Polsce i Polakom bojówek nacjonalistów ukraińskich, jest postawą haniebną i nie godną munduru polskiego policjanta. Postawa policjantów jest tym bardziej niezrozumiała w świetle naszego listu z dnia 17.05.2016r. podpisanego wspólnie z innymi organizacjami, w których naświetlaliśmy prawdziwe tło tych corocznych demonstracji banderowskich w Przemyślu. Ani odpowiedzi na ten list ani podjętych działań ze strony Władz Miasta i Policji w kierunku ukrócenia tych banderowskich demonstracji nie podjęto. Ściągnięto za to do miasta setki policjantów, których zachowanie żywo przypominało nam represjonowanym działaczom „Solidarności” szturmy bojówek ZOMO. Widać, że wpływy nacjonalistów ukraińskich w przemyskiej Policji są ogromne,a polskich patriotów ma się za nic! W tej sytuacji te hordy postbanderowskie czują się bezkarnie i jawnie demonstrują swoją wrogość do Polski i Polaków. Przebieg tego marszu i zdarzenia zaistniałe w jego trakcie wskazują na szereg naruszeń polskiego prawa przez uczestników marszu i jego organizatorów. Oto niektóre z nich:

1. Zaraz po wyjściu z kościoła garnizonowego (bezprawnie użytkowanego przez Ukraińców jako grekokatolicka katedra) demonstranci ukraińscy nie śpiewali pieśni religijnych lecz „hymn banderowski”. Co z tego, że na czele tego banderowskiego marszu szły osoby duchowne, którym powinno zależeć, by nadać temu marszowi przynajmniej pozory uroczystości religijnej, ale nikt nie przerwał tej banderowskiej pieśni. Jakże by mogli przerwać, skoro ich duchowni poprzednicy z lubością święcili noże „na Lachiw” (na Polaków). Gdzie była polska policja? Odpowiedź jest prosta – pilnowała polskich patriotów, by Ci nie mogli pokrzyżować planów tej banderowskiej zgrai. Ten „hymn” banderowski został ponownie odśpiewany na zakończenie tego, pożal się Boże, zgromadzenia.

2. Osoby biorące udział w marszu często były ubrane w stroje o nazistowsko – banderowskich barwach czerwono – czarnycha „weterani” banderowscy z lubością demonstrowali na marynarkach odznaczenia banderowskie. Gdy polscy patrioci wskazali, otaczającym ich policjantom, te demonstrowane elementy strojów o czerwono – czarnych barwach, policja nie zareagowała. Rozgoryczeni postawą Policji Polacy dokonali obywatelskiego zatrzymania jednego z demonstrantów tych, zakazanych polskim prawem, barw czerwono – czarnych – Policja rzuciła się na Polaków – chroniąc te banderowskie symbole. Czy to brak wiedzy, czy instrukcje od przełożonych, którzy wtórują próbom polskich Władz o brataniu się z Ukraińcami, choć oni plują nam w twarz?!

3. Na cmentarzu dowiedzieliśmy się, jacy to „goście” zaszczycili swoją obecnością tę „religijną procesję”. Poza prezesem Związku Ukraińców w Polsce, który to Związek razem z b-pem Martyniakiem został nazwany przez innego Ukraińca Wiktora Poliszczuka „piątą kolumną OUN-UPA w Polsce”, brali, gorąco witani, przedstawiciele takich ukraińskich organizacji nacjonalistycznych jak: „Swoboda”, „Nadsanie”, kilka oddziałów z woj. lwowskiego oraz tzw. „Prawy Sektor”. Te wszystkie organizacje (partie) demonstrują bez żenady, swoje banderowskie sympatie i zawziętą antypolskość. Organizacja „Nadsanie” słynie z ciągłego podnoszenia rewizji polskich granic i chęci przyłączenia Przemyśla do Ukrainy. Takich to „gości”, za zgodą polskich władz i policji zgromadziło to, upokarzające Polaków, zgromadzenie.

4. Z ust Ukraińców biorących udział w przemarszu słyszeliśmy okrzyki „jeszcze Polska nie zginęła, ale zginąć musi” – parodiujące słowa hymnu polskiego. Czy Policja zareagowała – nie! Policja była zajęta pilnowaniem polskich patriotów. Doczekaliśmy się demokracji, nie ma co! W Warszawie grasują bojówki KODu, a w Przemyślu banderowcy! Tak trudno doczekać czasów, by organy porządku publicznego szły w jednym szeregu z patriotami polskimi.

5. Szczytem bezczelności ze strony uczestników marszu było zachowanie Przewodniczącego Ukraińskiej Rady Ochrony Pomników Walk i Męczeństwa Światosława Szeremety (ranga ministra). Ten wysoki urzędnik państwa ukraińskiego wołał do Polaków „Kreml wam zapłacił pieniądze”. Podobne okrzyki maszerujący tłum kierował pod adresem innych Polaków: „Putin wam płaci”, „Przyszliście tu za pieniądze Putina”, itp. Te okrzyki padały także pod adresem Prezesa naszego Stowarzyszenia, który jako dziecko przeżył mordy UPA. Pan Szeremeta zaczął grozić koledze Majkowskiemu (którego nie było na demonstracji) o poważnych dla niego kłopotach na Ukrainie! Co na to Policja? Policja nie reagowała! Pan Szeremeta powinien mieć zakaz wjazdu do Polski. Opisane wyżej przypadki naruszenia polskiego prawa przez postbanderowskie bojówki są udokumentowane na filmach, są dowody świadków naocznych. Liczymy na zdecydowane śledztwo w tej sprawie, pociągnięcie winnych (także policjantów) do odpowiedzialności karnej, a w przyszłości do zakazania takich pochodów w Przemyślu. Zwracamy się do Organizacji Patriotycznych, Kresowych i Kombatanckich w Polsce o wsparcie nas w tym działaniu, by zmusić polskie Władze (w tym Władze m. Przemyśla) do zaprzestania tolerowania banderyzmu i ukrócenia ich samowoli w Polsce. Jedno z haseł niesionych przez polskich patriotów brzmiało „Banderowcy i ich dzisiejsi zwolennicy – precz z Polski”. To hasło powinno zobowiązywać wszystkie Polskie Władze.

Za Zarząd: PREZES inż. Stanisław Żółkiewicz.

Reklamy

17 Komentarzy

Filed under Polityka

17 responses to “Wydarzenia w Przemyślu w dniu 26.06.2016

 1. Jeżeli Kuchciński koleżka Kaczyńskiego jeździł na Ukrainę do bandyty, potomka Szuchewycza negocjować w sprawie uchwały o ludobójstwie wołyńskiego – to czego od tej Pisowskiej bandy można oczekiwać?

  Polubione przez 1 osoba

 2. Hańba… przez siedemdziesiąt lat w Polsce nie można wołyńskiego mordu nazwać – po imieniu!

  ….’żeby odpowiedzialność była właściwie adresowana, żeby odpowiedzialność nie była dzielona….’. – J. Kaczyński
  Tak oto menda, która zwie się Polakiem nie ma problemu czcić pamięć spalonej synagogi w Białymstoku

  Polubione przez 1 osoba

  • hubalblog

   nie mogę tego żyda zdzierżyć

   Polubienie

  • Brat tej kreatury, również syjonistyczna gnida, zlekceważył uroczystość ku czci setek tysięcy polskich ofiar pomordowanych przez barbarzyńców z UPA, a zaszczycił swoją obecnością zjazd Ukraińców w Sopocie.

   Żyd zawsze będzie prowadził nienawistną i wrogą działalność wobec Polski i Polaków. Szkoda, że nie zauważają tego katolicy, których pasterze Kościoła zachęcają do popierania żydowskiej hołoty.

   Polubienie

 3. Pingback: Wydarzenia w Przemyślu w dniu 26.06.2016 — WIERNI POLSCE SUWERENNEJ | Pekok Antylichwiarz

 4. Żydowska, syjonistyczna, rządząca IIIRP banda z pewnością tak o nas myśli i może tak o nas pisać w swoich powszechnych zydowskich mediach.

  Znajmy jednak prawdę, a prawda jest taka, że ludobójstwo OUN-UPA na Polakch zaczęło się już w 1939 roku i trwało do roku 1947, do akcji „Wisła”, którą syjonistyczny żydowski element w IIIŻydo-RP potępił.

  Polubione przez 1 osoba

 5. obudzony

  Na naszych oczach dzieje się właśnie to, o czym od dawna piszę nie tylko ja, ale także WPS oraz inni niezależni blogerzy. Otóż PiS wraz z udającymi Polaków syjonistami Kaczyńskim, Dudą, Maciarewiczem, Waszczykowskim, Ziobrą i innymi prezentują się zgłupiałym Polakom jako Polacy, katolicy, którzy solennie zapewniają, że walczą o Polskę. Tymczasem od samego początku ich działalności politycznej ich czyny przeczą temu całkowicie i niestety tylko bardzo niewielka część Polaków potrafi to dostrzec i przeciwko temu zaprotestować. Także resorty siłowe, służby specjalne, policja i armia są w pełni podporządkowane siłom syjonistycznym i tylko im służą. Pozwalamy, aby Mossad szkolił szefów tych służb i wbijał im do głowy jak powinny reagować a oni uzyskane w ten sposób wskazówki przekazują niżej w postaci rozkazów służbowych i decyzji administracyjnych.
  Zakrawa na paradoks, że polscy policjanci chronią organizacje zakazane przecież przez prawo (spadkobierców i kontynuatorów banderowców), a Polaków, którym powinni służyć pilnują, aby nie przeszkadzali w manifestacji faszystów. Także sławetne wycieczki młodzieży z Izraela do Oświęcimia stawiają Mossad ponad prawem w ten sposób, że polska policja i służby nie mogą w żaden sposób reagować na zachowanie oficerów ochrony obcego państwa. Kilka lat temu w Krakowie słynna była sprawa, że oficerowie Mossadu powalili na ziemię kobietę przechodzącą spokojnie obok przechodzącej izraelskiej młodzieży, bo wydała im się podejrzana. Policja była bezradna i w ogóle nie interweniowała chociaż policjanci całe zajście obserwowali. Oni (policjanci)są po prostu tak szkoleni i wbija im się to do głowy od wielu lat. Mało tego w całej swojej masie policjanci nie posiadają żadnej wiedzy historycznej kto jest tak naprawdę napastnikiem, a kto pokrzywdzonym i zdarza się, że pacyfikują niewinnych Polaków protestującej przeciwko władzy okupacyjnej w kraju.
  Około rok temu w synagodze bodajże w Paryżu francuski premier Manuel Valls został napadnięty przez oficerów izraelskiej ochrony Szin Bet, powykręcano mu ręce o mały włos ich nie łamiąc kiedy chciał zająć swoje miejsce obok prezydenta Hollanda i Beniamina Netaniachu. Izraelczycy puścili go dopiero kiedy Netaniachu zajął swoje miejsce dając tym samym odpowiedź na chłodne przyjęcie samego Netaniachu przez Francuzów. W swoim własnym kraju premier musiał znieść upokorzenie i gdzie byli francuscy goryle premiera?

  Polubione przez 1 osoba

 6. Uchwała w/s 11 lipca – dnia obchodów ukraińskiego ludobójstwa na Polakach znika z obrad ken-sejmu.

  Kompromitacja moralna. „Marszałek Kuchciński dopuścił, aby syn kata Polaków współdecydował o tym jak Polacy mają uczcić ofiary jego ojca”
  W negocjacjach z marszałkiem Kuchcińskim ze strony ukraińskiej uczestniczył syn organizatora tego ludobójstwa Romana Szuchewycza – Juryj.

  http://wpolityce.pl/swiat/298862-kompromitacja-moralna-marszalek-kuchcinski-dopuscil-aby-syn-kata-polakow-wspoldecydowal-o-tym-jak-polacy-maja-uczcic-ofiary-jego-ojca

  Polubienie

 7. paziem

  Lista zwolenników faszyzmu , popleczników ludobójstwa i antypolskich zdrajcówprzeznaczonych do rozstrzelania przy najbliższej okazji na podstawie wyroku Trybunału Narodowego:

  Bracia Ukraińcy,

  w 1894 roku, na zjeździe polskich i ukraińskich literatów oraz dziennikarzy we Lwowie, Iwan Franko, poeta, pisarz i myśliciel, powiedział: „W całej Słowiańszczyźnie nie ma dwóch takich narodów, które by pod względem życia politycznego i duchowego tak ściśle zrosły się ze sobą, tak licznymi były powiązane więzami, a mimo to tak ciągle stroniły jeden od drugiego, jak Polacy i Ukraińcy”. Z czasem, na nasze wspólne nieszczęście, stronienie zastąpiła nienawiść i nacjonalizm oraz ich nieodrodna córa – zbrodnia – której doświadczyli pospołu Polacy i Ukraińcy na Wołyniu i w Galicji Wschodniej, na Chełmszczyźnie, w Bieszczadach i na Ziemi Przemyskiej. Tym bardziej raduje nas Wasz list, ze znamiennymi słowami „prosimy o wybaczenie”, w którym nie uchylacie się od odpowiedzialności za polskie krzywdy lat czterdziestych ubiegłego stulecia. My również składamy hołd ofiarom bratobójczych konfliktów polsko-ukraińskich.

  Dziękujemy za Wasz list i prosimy o wybaczenie krzywd zadanych naszym braciom Ukraińcom polskimi rękoma. Przed nami podobne słowa wypowiedzieli przedstawiciele polskiego Kościoła katolickiego, do wzajemnego przebaczenia gorąco zachęcał nasze narody papież Jan Paweł II. Na rzecz pojednania niestrudzenie działali Jerzy Giedroyc i Jacek Kuroń, a także prezydenci naszych państw. Apelujemy do społeczeństw i parlamentów obu krajów, by nie zapominano o ich naukach.

  Wina wymaga zadośćuczynienia, którym w relacjach między naszymi narodami jest wykuwanie prawdziwego braterstwa. Na przekór polskiej i ukraińskiej małoduszności, w dobrych, ale też w złych czasach, które, być może, nadchodzą na naszą wspólną Europę, zagrożoną nacjonalizmami i rosyjskim imperializmem.

  Zagrożenia łatwiej przetrwać razem. Zachowujemy dla was podziw i solidarność w walce z agresorem, który od ponad dwóch lat okupuje część ukraińskiej ziemi, nie chcąc dopuścić do spełnienia się waszego marzenia o życiu w zjednoczonej Europie.

  Lech Wałęsa, przewodniczący pierwszej Solidarności, laureat pokojowej nagrody Nobla, były prezydent

  Aleksander Kwaśniewski, były prezydent

  Bronisław Komorowski, były prezydent

  Włodzimierz Cimoszewicz, były premier

  Andrzej Olechowski, były minister spraw zagranicznych

  Adam Rotfeld, były minister spraw zagranicznych

  Radosław Sikorski, były minister spraw zagranicznych

  Paweł Kowal, były wiceminister spraw zagranicznych

  Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej

  Małgorzata Kidawa-Błońska, wicemarszałek Sejmu

  Róża Thun, deputowana Parlamentu Europejskiego

  Katarzyna Lubnauer, posłanka, polityk Nowoczesnej

  Adam Szlapka, poseł, polityk partii Nowoczesna

  Mateusz Kijowski, lider Komitetu Obrony Demokracji

  Władysław Frasyniuk, przywódca pierwszej Solidarności, były więzień polityczny, poseł

  Zbigniew Bujak, przywódca pierwszej Solidarności, były więzień polityczny, poseł

  Zbigniew Janas, przywódca pierwszej Solidarności, były poseł

  Bogdan Lis, przywódca pierwszej Solidarności, były więzień polityczny, poseł

  Janusz Onyszkiewicz, rzecznik pierwszej „Solidarności”, były minister obrony narodowej

  Henryk Wujec, członek kierownictwa pierwszej „Solidarności”, były więzień polityczny, były poseł

  Grażyna Staniszewska, przywódczyni pierwszej Solidarności, więziona w stanie wojennym, była posłanka

  Andrzej Wielowieyski, były poseł, senator, deputowany Parlamentu Europejskiego, działacz katolicki

  Adam Michnik, redaktor naczelny „Gazety Wyborczej”

  Jerzy Baczyński, redaktor naczelny tygodnika „Polityka”

  Bogusław Chrabota, redaktor naczelny dziennika „Rzeczpospolita”

  Tomasz Lis, redaktor naczelny tygodnika „Newsweek Polska”

  Leszek Jażdżewski, redaktor naczelny magazynu „Liberte!”

  Jarosław Kuisz, redaktor naczelny tygodnika internetowego „Kultura Liberalna”

  Karolina Wigura, socjolożka, „Kultura Liberalna”, Uniwersytet Warszawski

  Sławomir Sierakowski, redaktor naczelny czasopisma „Krytyka Polityczna”

  Seweryn Blumsztajn, prezes Towarzystwa Dziennikarskiego

  Andrzej Seweryn, aktor, reżyser, dyrektor Teatru Polskiego w Warszawie

  Grzegorz Gauden, były dyrektor Instytutu Książki

  Kazimierz Sowa, duchowny rzymskokatolicki, publicysta

  Tomasz Dostatni, dominikanin, publicysta

  Ludwik Wiśniewski, dominikanin, duszpasterz akademicki, były działacz antykomunistycznej opozycji demokratycznej

  Stanisław Opiela – jezuita, były prowincjał prowincji mazowiecko-wielkopolskiej Towarzystawa Jezusowego, były przełożony niezależnej prowincji rosyjskiej

  Andrzej Stasiuk, pisarz, wydawca

  Monika Sznajderman, wydawczyni

  Paweł Smoleński, reporter, laureat nagrody pojednania polsko-ukraińskiego

  Marek Beylin, publicysta „Gazety Wyborczej”

  Wojciech Maziarski, publicysta „Gazety Wyborczej”

  Danuta Kuroń, działaczka społeczna

  Krzysztof Stanowski, działacz społeczny, współzałożyciel Komitetu Obywatelskiego Solidarności z Ukrainą

  Iza Chruślińska, publicystka, uczestniczka polsko-ukraińskich inicjatyw społecznych

  na podstawie: http://liberte.pl/bracia-ukraincy/

  Polubienie

  • paziem

   Należy dodać, że powyższa lista jest niepełna i trzeba ją jak najszybciej uzupełnić o większość żałosnych „posłów” obecnego i poprzedniego Sejmu RP- niecne, zasugujące jedynie na pogardę, tchórzliwe kanalie.

   A teraz niech każdy Polak wyciągnie wnioski, czy biorąc pod uwagę żydowską narodowość większości osób z wyżej wymienionej listy, można mieć uzasadnione przekonanie, kto w przełomowych momentach jest i będzie lojalny z państwem i narodem polskim?!

   Polubienie

 8. paziem

  Ilustracja stopnia lekceważenia zbrodni wołyńskiej przez sejmową padlinę

  http://videosejm.pl/video/10046-posel-anna-milczanowska-wystapienie-z-dnia-06-lipca-2016-roku

  Polubienie

 9. Pingback: Wydarzenia w Przemyślu w dniu 26.06.2016 | Wirtualna Polonia BIS im. Włodka Kulińskiego

 10. Pingback: Wydarzenia w Przemyślu w dniu 26.06.2016 – example877254

 11. Pingback: Wydarzenia w Przemyślu w dniu 26.06.2016 - Wirtualna Polonia BIS im. Włodka Kulińskiego

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s