Marsz i Apel Wołyński jednocześnie w Moskwie i Warszawie

Braterstwo

Rocznica ludobójstwa dokonanego przez UPA i OUN na Polakach w 1943 roku na Podolu i Wołyniu

Rosyjski ruch wyzwoleńczy „SERB” w Moskwie wspólnie z posłem do miejskiego zgromadzenia „Zamoskworiecze” Moskwy I. N. Brumielem złożyli władzom lokalnym wniosek o organizację 11 lipca 2016 r. w godzinach od 16 do 18 w pobliżu ambasady RP wiecu poświęconego ludobójstwu ludności polskiej na Wołyniu i Podolu w latach 1943-44. Planuje się złożenie kwiatów i wieńców przy ogrodzeniu ambasady, ogłoszenie apelu członków „SERB” do narodu polskiego i przekazanie „odezwy” attache ds. kultury. Oczekiwany jest też udział różnych polityków i działaczy społecznych.

Rosyjski wyzwoleńczy ruch „Południowo-wschodni blok” SERB (South East Radical Block), którego liderem jest Gosza Tarasiewicz, aktywizował się wiosną 2014 roku w Dniepropietrowsku (Ukraina) po Majdanie i obaleniu prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza. Wtedy ruch trudno było nazwać ściśle prorosyjskimi: jego działacze występowali przeciwko nowej władzy Ukrainy, a więc także domagali się większej autonomii w południowo-wschodnich regionach kraju.

Rosyjski ruch wyzwoleńczy SERB
© FOTOGRAFIE OD BLOGERA PIOTR RADTKE
Rosyjski ruch wyzwoleńczy „SERB”

W tej chwili „SERB”, to nieformalny prorosyjski ruch, który stawia przed sobą cel przeciwdziałać implementacji amerykańskich, nazistowskich i neobanderowskich idei w społeczeństwie Rosji i Ukrainy. Ruch ten liczy około 300 członków i około 20.000 sympatyków, łączących w sobie Rosjan z Ukrainy i Rosji. Także wśród uczestników „SERB” są przedstawiciele narodowości bułgarskiej. „SERB” dobrze jest znany w Dniepropietrowsku (Ukraina) i w Krzywym Rogu (Ukraina). Są działacze też w Zaporożu. Ukraińscy uczestnicy ruchu działają teraz jako organizacja podziemia.

Obecnie „SERB”, którego głównym postulatem jest konsolidacja patriotycznych sił „Rosyjskiego i Słowiańskiego świata” wokół prezydenta Rosji W. Putina, rozwija swoją aktywną działalność w Moskwie i Sankt-Petersburgu, zarówno w sieciach społecznościowych. NIeformalny lider — Oleg Chursin.

Taka sama bliźniacza akcja odbywa się w Polsce. Marsz i Apel Wołyński w Warszawie w rocznicę ludobójstwa dokonanego przez UPA i OUN na Polakach w 1943 roku na Podolu i Wołyniu stratuje 11 lipca o godz.16.00 na Placu Trzech Krzyży. W kooptacje do marszu zaangażowałem osobiście prorosyjską grupę Braterstwa Polsko Rosyjskiego.

 

W tym celu przy współpracy Marcina Żółkowskiego z Obozu Wielkiej Polski, przygotowaliśmy na akcję specjalnie wyprodukowane w tym celu koszulkiantybanderowskie i koszulki Braterstwa Polsko Rosyjskiego. Dodatkowo, aby podkreślić nasz udział w marszu przygotowany został baner BPR  na demonstrację.

W marszu zapowiedziała udział spora grupa ludzi u głównego organizatora zgłosiło się ok. 350 ludzi a w BPR ok. 60.

za:http://pl.sputniknews.com/blogs/20160706/3342771/Marsz-Apel-Wolyn.html

Reklamy

4 Komentarze

Filed under Bez kategorii

4 responses to “Marsz i Apel Wołyński jednocześnie w Moskwie i Warszawie

 1. nina

  ———NAJWAŻNIEJSZE !!

  Polubienie

 2. Polak

  gdzie można kupić taką koszulke???

  Polubienie

 3. kresowiak

  A honorowym dniem tego „braterstwa” proponuje ustalić 17 września. … Żal.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s