Kto stoi za próbą zamachu stanu w Turcji?

pucz

Dotychczasowy bilans zamachu: 161 zabitych, 1440 rannych, 750 oficerów armii aresztowanych.

 

Wydaje się, że główną przyczyną kolejnej próby obalenia władzy R.T.Erdogana jest jego niedostateczna identyfikacja z interesami USA, Wlk.Brytanii i Izraela, a mówiąc wprost z interesami Międzynarodowego Żyda (MŻ). R.T.Erdogan niepomny niedawnych doświadczeń (rebelia przeciw jego władzy z 2013r.) usiłuje ponownie prowadzić niezależną od MŻ, własną politykę zagraniczną.

W czerwcu 2016r. prezydent Turcji wysłał do prezydenta Rosji list z przeprosinami za zestrzelenie w listopadzie 2015r. nad Syrią rosyjskiego samolotu (http://wiadomosci.onet.pl/): „Nigdy nie mieliśmy ani chęci, ani świadomego zamiaru, aby zestrzelić samolot należący do Federacji Rosyjskiej. (…) Chcę raz jeszcze wyrazić swoje szczere współczucie i przekazać kondolencje rodzinie poległego pilota i mówię: »przepraszam«” . Ale w liście znalazło się jeszcze istotniejsze oświadczenie R.T.Erdogana:

„Rosja jest przyjacielem Turcji i strategicznym partnerem”.

Ponowne ocieplenie stosunków turecko-rosyjskich, gdy żydowska propaganda staje na głowie, żeby indoktrynowane przez nią społeczeństwa widziały w Rosji jedyne i największe zagrożenie (niedawny sabat NATO w Warszawie), jest sprzeczne z polityką MŻ. Niesubordynacja R.T.Erdogana, prezydenta państwa – członka NATO od 1952r. -, przekroczyła zatem punkt krytyczny i jak można przypuszczać MŻ wykorzystał skorumpowanych oficerów do przeprowadzenia puczu.

Na uwagę zasługuje także dzisiejsza poranna informacja z powszechnych żydo-mediów (radio i tv): najważniejsi kacykowie UE, z D.Tuskiem na czele, pospieszyli z oświadczeniem popierającym R.T.Erdogana i krytycznym wobec tureckiej armii, która opuściła koszary i łamie demokratyczne procedury. Można zatem przypuszczać, że konflikt w łonie światowego żydostwa zaczyna nabierać rumieńców – najpierw Brexit, teraz pucz w Turcji.

Premier Turcji, B.Yildirim poinformował (http://fakty.interia.pl/), że członkowie tzw. równoległej struktury (tzn. zwolenników mieszkającego w USA od 1999 roku islamskiego duchownego Fethullaha Gulena, oskarżonego przez władze w Ankarze o organizację przewrotu) są już w rękach tureckiego wymiaru sprawiedliwości. Wyraził także opinię, że „Gulen to przywódca organizacji terrorystycznej. Jeśli jakiś kraj ukrywa terrorystę, to kraj ten nie jest przyjacielem Turcji” – nie wymienił jednak USA, sojusznika Turcji w ramach NATO.

Dla pełniejszego obrazu przyczyn zamachu w Turcji przypomnę tekst z listopada 2015r.

Żydzi z USA grają już tylko znaczonymi kartami

z19245824Q,Pikietujacy-wybili-szyby-w-oknach-od-parteru-do-trOkoło pół tysiąca Rosjan obrzuciło dwa dni temu ambasadę Turcji w Moskwie kamieniami i farbą w reakcji na bandyckie zestrzelenie rosyjskiego samolotu.

Zestrzelenia przez Turcję rosyjskiego samolotu nad Syrią Rosja z pewnością nie zostawi bez odpowiedzi. Jaka to będzie odpowiedź trudno przewidzieć, ale na pewno nie będzie to wojna z Turcją, jak chciałby rozwydrzony Międzynarodowy Żyd (MŻ) z USA. Na razie poznaliśmy pierwsze rosyjskie reakcje: wstrzymanie dostaw gazu dla niewypłacalnej Ukrainy, rządzonej przez żydo-bandę Poroszenki–Jaceniuka, zainstalowaną przez MŻ oraz zerwanie współpracy wojskowej i zdecydowane ograniczenie współpracy gospodarczej z Turcją.

z19241501Q,SyriaJuż wcześniej pisałem, że rosyjskie uderzenie w Państwo Islamskie (PI) było w istocie uderzeniem w interesy MŻ z USA – twórcy PI. MŻ przy pomocy zwyrodniałych najemników z PI chce osiągnąć cel polityczny: obalić władzę prezydenta Syrii, Baszara al-Asada i otworzyć drogę dla eksportu terroryzmu do Rosji, w której zamierza powtórzyć scenariusz syryjski, a potem opanować Rosję i przejąć jej bogactwa naturalne.
Jednocześnie kradnąc syryjską ropę MŻ realizuje następujące cele:
– z zysków ze sprzedaży syryjskiej ropy utrzymywani są najemnicy PI (oczywiście bezpośrednią sprzedażą zajmuje się PI, w czym pośredniczy Turcja),
– także z zysków ze sprzedaży kradzionej ropy MŻ pokrywa część „strat”, jakie ponosi z powodu sztucznie obniżonej ceny ropy na światowych rynkach, co w zamierzeniu winno uderzać w Rosję i zmniejszać jej dochody ze sprzedaży własnej ropy.

Niech ktoś z Europejczyków z UE, szeroko współpracującej z MŻ z USA, spróbuje założyć firmę i handlować kupowaną od Syrii ropą – Syria chętnie sprzeda swoją ropę -, jak długo zostanie przy życiu europejski właściciel takiej firmy? – Oto jest pytanie.
A MŻ ma tę ropę za darmo, kradną ją dla niego jego zbiry z PI.

 

Czy Turcja jest wrogiem Rosji?

Władimir-Putin-i-Recep-Erdogan

Była wizyta premiera R.T. Erdogana w Moskwie w lipcu 2012r., była rewizyta prezydenta W.Putina w Stambule w grudniu 2014r.

Sprawa nie jest wcale oczywista. Jednak gdyby nim była, to prawdopodobnie nie zgodziłaby się na poprowadzenie przez własne terytorium projektowanego rosyjskiego gazociągu do Europy, omijającego Ukrainę opanowaną przez MŻ i to nawet za cenę utraty zysków z tzw. opłaty przesyłowej za transportowany gaz.
A tak właśnie postąpiły żydowskie władze w Warszawie, które odrzuciły propozycję Rosjan poprowadzenia poprzez Polskę drugiej nitki gazociągu do Europy zachodniej, ponieważ miał on omijać Ukrainę – warszawskim żydo-rządom nakazał tak postąpić MŻ z Waszyngtonu. (Pisałem o tym: „Żydów gazowe wojny z Rosją – walczą i płacą Polacy” – http://wps.neon24.pl/post/105425,zydow-wojny-gazowe-z-rosja-walcza-i-placa-polacy)

Nawet przynależność Turcji do agresywnego, syjonistycznego NATO i płynące z tego faktu konsekwencje nie mogły zmienić decyzji Turcji w sprawie projektowanego rosyjskiego gazociągu.
Tu trzeba jednak przypomnieć urządzane już od 2013r. przez MŻ społeczne protesty i burdy w Turcji wymierzone przeciw rządom Erdogana, których celem było obalenie jego władzy, a na pewno uświadomienie mu konieczności posłuszeństwa względem MŻ i realizację jego interesów. Ponieważ wymierzone przeciw Erdoganowi akcje nie odniosły pożądanych skutków, MŻ skorumpował dzieci Erdogana – biorą one udział w pośrednictwie w handlu syryjską ropą między bandytami PI a firmami należącymi do MŻ.

 

bilal-erdogan-isidlilerle-yemek-yedi-dogru-2Na zdjęciach córka, Nilay i syn, Bilal, prezydenta R.T. Erdogana wśród terrorystów PI za: http://gununyalanlari.com/yalan/112-bilal-erdogan-isidlilerle-yemek-yedi-yalani

 

Jest więc wielce prawdopodobne, że bandyckie zestrzelenie przez Turków rosyjskiego samolotu zostało przez MŻ wymuszone na władzach Turcji szantażem.

 

z19240559Q,Wczorajszy-protest-przed-ambasada-Rosji-w-Ankarze- Wczorajszy protest przed ambasadą Rosji w Ankarze przeciwko wspieraniu przez Rosję reżimu prezydenta Baszara al-Asada. Demonstranci domagali się m.in. opuszczenia Syrii przez wojska rosyjskie. – Kto zatem zorganizował tę akcję? Turcy, którzy jako członek NATO – zgodnie z deklaracjami szefów NATO i władz USA – winni walczyć z PI? PI -? Kto – ?

 

Zdecydowane i skuteczne działania militarne Rosjan w Syrii w niszczeniu PI – czytaj terrorystów MŻ -, wzbudziły w Waszyngtonie – w stolicy światowego terroryzmu – popłoch i desperację.
MŻ widząc, że jego agresja w Syrii musi się skończyć fiaskiem – nie jest w stanie zastąpić terrorystów PI nowymi terrorystami z ad hoc wymyślonego państwa kurdyjskiego lub Turkmenistanu. Stąd MŻ poniżony i obnażony w swoich zbrodniczych działaniach przez Rosję przed światową opinią, posuwa się do aktów terroryzmu i bandytyzmu: zamach bombowy lub zestrzelenie cywilnego samolotu rosyjskiego nad Egiptem i zestrzelenie rosyjskiego samolotu nad Syrią, który bombardował terrorystów PI.
A przecież MŻ od dawna w swoich powszechnych na Zachodzie mediach utrzymuje, że walczy z PI i bombarduje jego pozycje tyle, że zamiast bomb na terrorystów spadają broń, amunicja i inne zaopatrzenie niezbędne do prowadzenia wojny z Syrią.

MŻ nie ma nic na swoje usprawiedliwienie.
Żydowskie władze w Warszawie i ich powszechne media również nie mają nic na usprawiedliwienie poparcia bandyckiej polityki MŻ i USA oraz realizowanie tego poparcia pod polską banderą.
Za te zbrodnię stanu muszą być kiedyś rozliczone.

Polscy katolicy wsłuchani w głos hierarchów Kościoła, którzy popierają PO, PiS, unijną integrację, integrację Polski z Zachodem, błogosławią wojskowe misje polskich żołnierzy wspierających amerykańskich agresorów, winni mieć świadomość, że ich pasterze pośrednio nie tylko popierają, ale także uczestniczą w polityce zbrodni i światowego terroryzmu MŻ.

.
Dariusz Kosiur

Zapisz

Zapisz

24 Komentarze

Filed under Polityka

24 responses to “Kto stoi za próbą zamachu stanu w Turcji?

 1. julius

  Wiadomo, że walka ze skutkami nie przynosi efektów. Tylko radykalne zniszczenie przyczyny wyeliminuje skutki. Jesli źródłem wszelkich negatywnych działań są ośrodki anglosaskich i żydowskich neokonów to należy „zlikwidować Waszyngton i Tel Aviv”. Pytaniem jest czy Rosjanie mają jakieś plany aby to uczynić i czy w ogóle wykazują wolę osiągnięcia tego celu.

  Polubione przez 1 osoba

  • Jaka by nie byłą prawda o zestrzeleniu rosyjskiego samolotu przez Turków jest ona niewygodna dla wizerunku Erdogana. Bo jeżeli Erdogan nie stał bezpośrednio za tym zestrzeleniem, tylko działo się to wbrew jego woli to pokazuje że jest bardziej żałosna marionetką niż się powszechnie sądzi, zgrywa wielkiego sułtana a jest marnym prezydencikiem z manią poszerzania swojej pozornej władzy i nie jest w stanie kontrolować nawet własnej armii i wywiadu czego efektem jest ostatni zamach stanu(zresztą nie wiadomo czy Erdogan sam nie stał za tym „puczem”, świetny pretekst do poszerzenia władzy). Jeżeli to on dał rozkaz zestrzelenia samolotu rosyjskiego z zemsty za zniszczenie przez Rosjan intratnego tureckiego biznesu handlu ropą ukradzioną z Syrii lub na zlecenie zachodu to jest jeszcze gorszą marionetką, która jedynie co może to albo się droczyć z Putinem starając się stwarzać na arenie międzynarodowej wrażenie Turcji jako mocarstwa lub dla odmiany skomleć przed Putinem jak przyjdą realne problemy gospodarcze. Bo przecież Izraelowi czy USA tak samo jak Rosji Erdogan by nie podskoczył, jest na to za cienki.

   Polubione przez 1 osoba

 2. zydozerca

  wasale Izraela i USA – na szczycie NATO był obecny i Erdogan i Hollande ;dziwnym zbiegiem okoliczności w kilka dni po zakończeniu sabatu wór z zamachami się rozsypał- tak to ładnie ukartowali,aby udowodnić narodom,że żadna siła ich nie oderwie od stołków ; w polityce nie ma przypadków :otwarcie dają sygnał,że czują się nietykalni i nieodwoływalni !
  Ciekawe,czy trafią w końcu na zamachowca-samobójcę z najbliższego otoczenia,który wysadzi się tuż obok nich – to jedyna szansa na upadek reżimu /ochroniarz,doradca,fryzjer…./ ?

  Polubienie

 3. Mały pokrętny Turek. Diabli wiedzą co w nim siedzi.

  Polubienie

 4. Tamaar

  A co z ostatnimi zhakowanymi rozmowami Erdogana z kilkoma ministrami jak knuli razem żeby wysłać ludzi którzy wystrzelili by rakiety z terenów Syrii w strone Turcji co dało by pretekst do zaatakowania Syrii przez Turcje???

  Tak naprawde nie wiadomo co sie wydarzyło, ale dziwne że stało sie to kilka dni po szczycie NATO i nie zdziwiłabym sie jakby Erdogan sam stał za tym puczem. jeśli chodzi o Fetlullaha Gulana to wyparł sie że miał cokolwiek z tym wspólnego , poza tym w przeciwienstwie do Erdogana który wspierał daesh , Gulan go potępiał.

  Prawdą jest tez to że Erdogan gnębił wojskowych i mieli go dosyć, więc mogł byc to szczery pucz, albo mogli tez zostać podpouszczeni przez ludzi Erdogana po to żeby prawdziwi jego wrogowie sie ujawnili i mógł on dokonać w wojsku kolejnych czystek.

  Polubione przez 1 osoba

  • janex

   Rzekomymi zamachowcami, czy tam puczystami, miała być armia. A co widzieliśmy na ulicach i nad ulicami? Jeden śmigłowiec i pięć czołgów na krzyż. To jest armia? Turecka armia liczy ponad pół miliona żołnierzy i zajmuje 2 miejsce w NATO.Puszczono wabia, żeby sprawdzić kto jeszcze w armii i instytucjach chciałby z Erdoganem dyskutować. Prostym i bezczelnym środkiem Erdogan w tureckiej armii zrobił porządek pod siebie

   Polubienie

  • Turcja to członek NATO, więc nic nie dzieje się na jej terenie bez zgody i wiedzy kwatery głównej NATO czy Pentagonu. Turcja i jej sojusznicy od dawna planowali inwazje na Syrię, państwem skąd miał być przeprowadzony główny atak miała być Turcja, graniczy najszerzej z Syrią, do inwazji być może nie doszło z uwagi na opór części wojskowych tureckich mających jeszcze trochę oleju w głowie. Erdogan nie panował całkowicie nad armią, toteż może być tak że sfingowano pucz żeby rozprawić się z opozycją w wojsku i wzmocnić władzę Erdogana. Jak będzie miał pełną kontrolę nad armią dokonanie inwazji na Syrię nie będzie już problemem. USA bezpośrednio się nie wmieszają do konfliktu bo na rękę im będzie prowadzenie wojny przez marionetki, nie będą ryzykować konfliktu z Rosją, będą jedynie zlizywać śmietankę z tortu. W razie niepowodzenia odetną się od Turcji i całą winę za krwawą jatkę będą mogli zwalić na Erdogana ogarniętego szaleństwem odbudowy Imperium Osmańskiego. A przeprosiny za zestrzelenie rosyjskiego samolotu mogły być taktyczne, zyskanie przychylności Kremla na czas „puczu”. W każdym bądź razie niczego dobrego po zamieszaniu w Turcji się nie spodziewam.

   Polubienie

 5. Cezary Piotr Tarkowski

  Bez wątpliwości obrzezani. Turcy są pokrewnym plemieniem z Chazarami. Są tak spokrewnieni, jak my ze Słowakami.

  W dniu 16 lipca 2016 13:27 użytkownik WIERNI POLSCE SUWERENNEJ napisał:

  > rzeczpospolitapolska posted: ” Dotychczasowy bilans zamachu: 90 zabitych, > 1150 rannych, 750 oficerów armii aresztowanych. Wydaje się, że główną > przyczyną kolejnej próby obalenia władzy R.T.Erdogana jest jego > niedostateczna identyfikacja z interesami USA, Wlk.Brytanii i” >

  Polubienie

 6. Amerykańskie władze stoją za próbą organizacji w Turcji puczu — oświadczył turecki minister pracy i opieki społecznej Süleyman Soylu, jak poinformowały zachodnie media. – http://pl.sputniknews.com/swiat/20160716/3489003/usa-turcja-pucz.html

  Polubienie

  • Tamaar

   Fetlullah Gulan mieszka w USA i to stwierdzenie może być aluzją do rządu USA że powinni go wydać bo jesli nie to znaczy że za tym stoją.

   Swoją drogą mozliwe, że NATO zorganizowała tą akcje za plecami Erdogana.
   Ciekawy jest też wątek , tego że Erdogan latał samolotem w powietrzu w kółko bo nikt go nie chciał przyjąć i po rozmowie z puczystami ustąpił i zgodził się, że do kraju już nie wróci, tylko żeby nie krzywdzili jego rodziny i tak by podobno było, ale Teheran, Niemcy i jakiś jeszcze kraj, odmówiły mu lądowania , więc poprosił o zgode na lądowanie w amerykanskiej bazie … USA sie zgodziły i odwiozły go spowrotem w eskorcie kilku F16 do Stambułu, po drodze zestrzeliwując helikoptery puczystów.

   Swoją drogą wierzę, że w Turcji wybuchnie jakaś wojna cywilna , ludzie muszą pogonić to NATO.

   Polubienie

   • USA gdyby chciały dawno pozbyłyby się tego pajaca, ale nie mają zamiaru bo facet choć szalony i nieco nieobliczalny to jednak robi dla syjonistów bardzo dobrą robotę na Bliskim Wschodzie. W sumie on jest jak Hitler, może nie marionetka ale na pewno użyteczny idiota grający do bramki syjonistów. Napięcia na linii USA – Turcja to moim zdaniem przykrywka dla czegoś większego.

    Polubienie

 7. Po za tym dlaczego żydo-media i zachodni klakierzy nazywają to zamachem stanu czy puczem a nie na przykład „walką o wolność, prawa człowieka i demokrację” jak to mają w zwyczaju przy przeprowadzaniu rozmaitych kolorowych rewolucji i stają po stronie „legalnych władz tureckich”? To przypomina raczej cyrk na kołach z udziałem paru czołgów, helikopterów i kilku naiwnych wojskowych, którzy nie wiedzieli nawet że uczestniczą w zamachu stanu niż pucz.

  Polubienie

 8. Jednoznaczna ocena polityki Erdogana nie jest możliwa, ponieważ dokonywana jest w dużej mierze w oparciu o informacje żydo-mediów + o naszą własna wypracowaną wiedzę o geopolitycznym układzie sił.

  Spróbujmy sobie wyobrazić sytuację, w której władzę w Polsce zdobywają politycy uzyskujący rzeczywiste poparcie większości Polaków i próbują realizować polskie interesy. Byłby to swoisty taniec na linie między Zachodem a Wschodem, między przymusem a powinnością, między szantażem a poczuciem przynależności do innej wspólnoty, niż ta sterowana przez Międzynarodowego Żyda.
  W podobnej sytuacji znajduje się Erdogan – to stąd ten jego pijany polityczny taniec. USrael posiada w Turcji swoje służby i agendy organizacji tzw. pozarządowych i dysponuje niemal pełną swobodą w inicjowaniu rebelii i zamachów terrorystycznych.
  Likwidacja Erdogana nie stanowi najmniejszego technicznego problemu dla USraela, ale niczego nie rozwiązuje. Rozwiązaniem może być tylko odsunięcie od władzy politycznego obozu Erdogana, ale jak widać nie udało się to USraelowi w 2013 i teraz.

  Warto zwrócić uwagę, że unijne żydostwo poparło Erdogana mimo, że ten oskarżył w maju 2016r. (po terrorystycznym zamachu w Diyarbakir) kraje UE o to, że oferują „bezpieczną przystań” dla politycznych skrzydeł ugrupowań terrorystycznych. „Czarną komedią” nazwał presję ze strony UE w sprawie zmian prawa antyterrorystycznego Turcji. (http://www.tvn24.pl).
  Unijne żydostwo popierając Erdogana wyraża tym samym swój sprzeciw wobec polityki żydostwa anglosaskiego. Ten żydowski konflikt nie jest pozorny, trwa już prawie 100 lat.

  Polubienie

  • Turcja sama popiera, organizuje i finansuje terroryzm, czerpiąc z niego korzyści, z rodziną Erdogana na czele, więc zarzuty Turków że UE czy USA(sprawa Fetlullaha Gulena) daje bezpieczny azyl terrorystom to hipokryzja i teatrzyk dla mas. Marionetki żrą się między sobą bo pali się im grunt pod nogami.

   Polubienie

  • janex

   Po nieudanym puczu prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan jedynie umocni swoją władzę – ocenił szef Komisji Spraw Zagranicznych Dumy Państwowej Aleksiej Puszkow.

   — Przypuszczam, że z tej konfrontacji Erdogan wyjdzie znacznie silniejszy. W armii i w jej dowództwie przeprowadzona zostanie naturalna czystka, mająca na celu wyjawienie i usunięcie z niej zwolenników puczu.
   Armia w swojej masie poparła Erdogana, a niepewne elementy teraz zostaną z niej usunięte. Dlatego jego władza, moim zdaniem, jedynie wzmocni się – powiedział w rozmowie z RIA Novosti Puszkow.

   — Jeśli chodzi o politykę zagraniczną, to to, że Erdogan pozostanie u władzy najprawdopodobniej oznacza, iż umowy zawarte z Rosją być może nie zostaną zerwane. Nie widzę podstaw, by Ankara miała się z nich wycofać. Te zmiany, które Erdogan zaczął stopniowo wprowadzać do polityki zagranicznej, by normalizować stosunki z Rosją i z sąsiednimi krajami, z którymi Turcja ma bardziej złożone relacje, będą kontynuowane – wyraził nadzieje rosyjski polityk.

   Jego zdaniem, umocni to te tendencje, które reprezentuje Erdogan w życiu politycznym i społecznym Turcji.

   Z kolei przewodniczący Komitetu ds. Międzynarodowych Rady Federacji Konstantin Kosaczow napisał na Facebooku, że Ankara rozpoczęła „ryzykowną grę na nerwach” Amerykanom i Europejczykom.

   — Grożąc USA odmową uznania ich za swojego sojusznika, jeśli będą one ukrywać domniemanego organizatora wczorajszego puczu, a także grożąc samym spiskowcom przywróceniem kary śmierci, Ankara rozpoczęła nową, na wyższym poziomie, ryzykowną grę na nerwach Amerykanom i Europejczykom. Stawka większa niż życia? Ciekawe, kto pierwszy tym razem ustąpi – zastanawia się Kosaczow.
   http://pl.sputniknews.com/opinie/20160716/3488832/turcja-pucz-erdogan-armia.html

   Polubienie

 9. paziem

  Radykalny, ekstremistyczny islam, to wytwór w dużej mierze żydowskiej agentury do destabilizacji świata. Wrzodem jest patologiczny syjonizm i będący pod jego wpływem neokonserwatyzm amerykański oraz przestępczy cynizm Imperium Brytyjskiego, a nie jakis tam islam i Erdogan. Erdogan, to niezdecydowany polityk, który miota sie od ściany do ściany od wchodzenia w dupę i Ameryce i próbach wyj….a Europy na parę mld euro, akceptujący rabunek Syrii. Z drugiej zaś strony obecnie-gdy amerykańce zafundowali mu kurdyjskiego konkurenta, a Rosjanie odcięli go od możliwości handlowania kradzionymi Syrii ropą, gazem i majątkiem trwałym – to tenże komiczny „sułtan” chce wchodzić w dupę Putinowi. Żydki i Amerykańce chcieli się go pozbyć i usadowić kolejną marionetkę, ale Erdogan okazał się sprawnym harcerzem i póki co uratował dupę. Musi ten harcerz zrozumieć, że albo przestanie marzyć o urojonej Wielkiej Turcji i będzie współpracował z Rosja, albo go zastrzeli jedna lub druga opcja

  Polubione przez 1 osoba

  • Dziekuje za ten komentarz, jest on bardzo logiczny i calkowicie zgodny z prawda. Niestety ludzie medialni nie interesuje prawda o swiecie, bo musieliby sie wysilic, siegnac glebiej i skonfrontowac swoje narzucone przez system nastawienia ideologiczne z rzeczywistscia.

   Polubienie

 10. grzanek

  Zdaniem Williama Engdahla za nieudolnym zamachem stanu w Turcji stoi wspierany i opłacany przez CIA Fetullah Gulen rezydujący obecnie w Saylorsburg w Pensylwanii, a konkretnie rozległa jakoby siatka jego zwolenników w kraju.
  http://journal-neo.org/2016/07/18/behind-the-cia-desperate-turkey-coup-attempt/

  Tłumaczę kluczowe fragmenty:

  „Czy uważa Pan, że wydarzenia w Turcji mogą doprowadzić do wojny domowej, jak interpretują sytuację niektórzy komentator?

  W.E.: Wątpię. Ruch Gulena dramatycznie stracił na znaczeniu w ostatnich dwóch latach za sprawą Erdogana i jego szefa wywiadu – czystki w kadrach itd. Tradycyjna tzw. Armia Ataturka jako Strażnik Państwa od dawna nie istnieje… od lat 80. ub. wieku.

  Interesującym tematem obserwacji będzie teraz polityka zagraniczna Erdogana: zbliżenie/pojednanie z Rosją, wznowienie rozmów nt. budowy rosyjsko-tureckiego gazociągu do Grecji. Jednoczesne zbliżenie Erdogana z Netanjahu. A przede wszystkim, [najwidoczniej] zgoda Erdogana (jeden z warunków Putina na przywrócenie relacji dyplomatycznych z Turcją) na zaprzestanie wysiłków w celu obalenia Assada poprzez potajemne wspieranie ISIS czy innych grup terrorystycznych w Syrii, szkolenie ich na terenie Turcji oraz sprzedaż ich ropy na czarnym rynku. Jest to potężna geopolityczna klęska dla Obamy (…)”.

  „Jak umieściłby pan USA i Rosję w odniesieniu do ostatnich wydarzeń?

  W.E.: Z tego co wcześniej mówiłem powinno być już jasne, że za zamachem stanu stał Waszyngton, była to jego nieudolna próba zareagowania na geopolityczne przeorientowanie Erdogana począwszy od czerwca, kiedy dotychczasowego premiera Davutoglu zastąpił na stanowisku swoim lojalistą, Binali Yildirimem. W ten sposób Erdogan jednocześnie odwrócił się od anty-assadowskiej strategii Waszyngtonu w Syrii w kierunku Izraela, w kierunku Rosji i ostatnio, nawet ku Assadowi”.

  Polubienie

 11. iwona

  GULEN i „Opus Dei ” ??? WARTO TO PRZECZYTAC ! „Toruńskiej konferencji patronują dwie wybitne osobistości reprezentujące świat chrześcijański oraz świat islamu, darzący się szacunkiem i doskonale rozumiejący się zwolennicy i orędownicy międzyreligijnego dialogu – błogosławiony Jan Paweł II oraz Fethullah Gulen. W niniejszym tomie pomieściliśmy teksty wygłoszonych podczas konferencji referatów, których autorzy podejmowali różnorodne aspekty chrześcijańsko-muzułmańskiego dialogu” https://www.poczytaj.pl/ksiazka/dialog-chrzescijansko-muzulmanski-klucz-do-wspolnej-przyszlosci-tom-2,283964

  Polubienie

 12. iwona

  TA MAFIA DZIALA W PONAD 100 KRAJACH ! w Polsce tez ! HIZMET is a global initiatyve inspired by GULEN !https://www.youtube.com/watch?v=9EXgTAzCNtU

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.