Jak rozpoznać idiotę albo szubrawca – poradnik dla uczestników ŚDM2016

1-66291_g

Broszura, przygotowana dla uczestników Światowych Dni Młodzieży 2016. Publikację autorstwa Łukasza Kamińskiego, Macieja Korkucia przygotował Instytut Pamięci Narodowej oraz MSZ III RP.

Słowo wstępne napisali prezydent RP Andrzej Duda oraz metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz. Publikacja przeznaczona jest do bezpłatnej dystrybucji w parafiach oraz w różnych miejscach, które odwiedzają pielgrzymi, np. w Muzeum Auschwitz i w Muzeum – Domu Jana Pawła II w Wadowicach. Przedstawiono w niej w skrótowej formie historię Polski, ze szczególnym uwzględnieniem II wojny światowej, a zwłaszcza tzw. zagłady – a jak zagłada to oczywiście zagłada Żydów, innej przecież nie było – oraz informację o polskich świętych.

 

A zatem, jak rozpoznać idiotę albo antypolskiego szubrawca?

Prezes IPN, dr Łukasz Kamiński, historyk, współautor powyższego przewodnika powiedział: „Ukazujemy rolę Kościoła i pewną wyjątkowość polskiej historii. Niewiele jest takich krajów jak Polska, których historia zaczyna się w momencie chrztu. – !!!
No, więc jeśli tak, to kto ten chrzest przyjmował, w czyim imieniu i w ogóle po co i jakim sposobem wyszła z tego Polska, a nie jakiś inny twór? A może początek Polsce dali duchowni Kościoła rzymskiego – religii wywodzącej się z judaizmu biblijnego. A może Żydzi, którzy utrzymują, że są autorami nazwy naszego państwa –  Polin (hebr. פולין) – co znaczy  „tutaj spocznij” – Bóg ponoć wskazał im to miejsce, a to jest przecież ten sam Bóg, w którego wierzą katolicy – (?).

Prezentacja broszury

450,253,ea99b5af0705ca9479376c76e819ba1287e7d502Ów historyk trzeci od lewej, za: http://wp.naszdziennik.pl/

 

Za takie i podobne wyczyny antypolskich, antysłowiańskich, syjonistycznych, kreatur płaci polski podatnik. Z tej żydowskiej broszury uczestnicy ŚDM2016 nigdy nie dowiedzą się, że Polacy należą do jednej z najstarszych cywilizacji świata, do cywilizacji słowiańskiej. Że jako jedni z ostatnich w Europie ulegliśmy barbarzyńskiemu żydo-chrześcijaństwu.

 

Dariusz Kosiur

 

77 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

77 responses to “Jak rozpoznać idiotę albo szubrawca – poradnik dla uczestników ŚDM2016

 1. „Że jako jedni z ostatnich w Europie ulegliśmy barbarzyńskiemu żydo-chrześcijaństwu.”

  Po przeczytaniu tego wspaniałego oświadczenia, moje słowiańskie serce zaczęło gwałtownie bić, tak jakbym spotkał się z drogą mi osobą po wielu latach. Ja też chciałbym mieć swój portal, gdzie bez żadnej cenzury mógłbym pisać tak jak Pan Kosiur o potwornym koszmarze jakim jest to „barbarzyńskie żydo-chrześcijaństwo.” Tylko tyle mogę teraz powiedzieć. Nie jestem – niestety – ani Wacykiem ani Stachniukem, którzy z pewnością pogratulowaliby Panu Kosiurowi w sposób bardziej elokwentny.

  Polubione przez 1 osoba

 2. julius

  Poradnik dla uczestników różnych imprez kościelnych.
  StartCzytaj „ZADRUGĘ”Numer 12 (październik 1938)Rozmowy patriotek

  Rozmowy patriotek
  czyli Psychosis bobolica acuta

  Rozmowa toczy się wśród pań, uczestniczek majowej pielgrzymki do Watykanu na kanonizację św. Boboli. Prym wiedzie żona jednego z profesorów uniwersytetu.

  – To wstyd, kochane panie, dla Polski, że ma mniej świętych niż taka Hiszpania, albo inna Portugalia. Czas najwyższy wyszperać wszystkich kandydatów do tego zaszczytu i przedstawić gdzie należy.

  – A czy aby ich mamy?

  – Och, proszę pani, po prostu zatrzęsienie, tylko wejrzeć w zakamarki naszych dziejów. Taki Skarga na przykład jeszcze nie jest na ołtarzach rzymskich, to szkandał, jak mówią lwowianie. A świątobliwa Jadwiga?…

  – Mówią, że miała romans z Wilhelmem…

  – Miejmy nadzieję, że romans z Wilhelmem nie zaszkodzi, tylko trzeba sprawę oddać w dobre ręce.

  – Kto jeszcze?

  – No Żółkiewski, a Bolesław Chrobry to też nie pies. Wprawdzie – jak mów mój mąż – żegnać się to on jeszcze nie umiał, ale nie szkodzi, na taki drobiazg nie zwrócą chyba w Rzymie uwagi. No i Sobieski mógłby się posunąć wyżej w hierarchii niebieskiej, bo to Chocim, Wiedeń i Samosierra.

  – Zdaje się droga Pani, że pod Samosierrą to wojowali byli sodalisi za ks. Józefa… i o nich swoją drogą też należy pamiętać.

  – Ach, zapomniałyśmy o Podbipięcie, przecież to nie tylko święty, ale i męczennik.

  – Ja bym i Wołodyjowskiego kanonizowała, taki bohater… płakałam, gdy się wysadzał w powietrze w Kamieńcu.

  – Moja przyjaciółka dała na mszę za duszę Podbipięty (1. Zaraz jej mówiłam, że nie trzeba, bo to święty.

  Policzki płoną, rozmowa się zaognia.

  – To chyba będzie jeszcze dużo pielgrzymek do Rzymu, gdy tak poczną kanonizować wszystkich zasłużonych. Pojadę, moja pani, pojadę, choć już byłam na kanonizacji św. Boboli. Ach, nie zapomnę tego do śmierci, tak było pięknie, wzruszająco… ten śliczny kardynał, pamięta pani? Ci księża uroczyście ubrani – to wszystko święci – uduchowione twarze…

  – Ale, drogie panie, jak to będzie z cudami? Słyszałam od księży, że do kanonizacji potrzeba przynajmniej czterech cudów, a, nie ubliżając Sobieskiemu nie wiem, czy tam były cuda.

  – Ja słyszałam, że dwóch tylko cudów potrzeba.

  – Myli się pani, bo czterech.

  – Cztery czy dwa, ale trzeba, a skąd je wziąć?

  Zamyślenie.

  – Proszę pań, moim zdaniem, cuda się znajdą, byle tylko była wiara i pieniądze. Bo trzeba państwu wiedzieć, każda kanonizacja kosztuje bardzo dużo – aż 200 tysięcy złotych, mówił mi o tym pewien zakonnik.

  – 200 tysięcy złotych? Na co?

  – Dzieciak z Pani. Była Pani w Rzymie i widziała: portret świętego musi być nie byle jaki, a artyści każą sobie słono płacić. Potem kwiaty, świece, ten cały aparat… Któż ma ponosić te koszty?

  – Miejmy nadzieję, że pieniądze się znajdą, wstyd by był, gdyby się nie znalazły. Może Fundusz Kultury Narodowej? Taka narodowa sprawa…

  – Nie, tam nic nie dadzą, znam stosunki.

  – Zbiórkę urządzimy. Założymy Towarzystwo Zbiórki na Kanonizację Świętych Polskich.

  – Świetna myśl, pierwsza się zapisuję.

  – Naród da, nasz naród zawsze jest hojny, gdy idzie o chwałę bożą. Nawet bezrobotni dadzą. Trzeba przedstawić, jaka to chwała dla Polski, przewyższymy Portugalię…

  – W propagandzie – moim skromnym zdaniem – trzeba podnieść, że Ci nowi święci nie będą siedzieć w niebie z założonymi rękoma, ale będą orędować za Polskę, a to też coś znaczy.

  – Mówił mi jeden inżynier, że nawet stu nowych świętych nie zmniejszy liczby bezrobotnych, ale to na pewno bolszewik; wiemy, że nie samym chlebem człowiek żyje.

  – Racja. Fabryki i tak będą budować Żydzi, Niemcy i ten jakiś tam etatyzm. My, Polacy, musimy myśleć o wyższych sprawach. Trzeba budować kościoły i kaplice, jak najwięcej kościołów, to jedyna zapora przeciw bolszewizmowi i masonerii. Każda nowa kanonizacja to nowa twierdza przeciw bezbożnictwu.

  – Przepraszam panie, lecę do cukierni, umówiłam się… na zakończenie powiem: każdy prawy Polak musi dołożyć cegiełkę do budowy świętej, kanonizowanej Polski!

  Rozmowy powyższe są niemal autentyczne. Połowa Polski rozprawia od miesięcy o tych wzniosłych sprawach. Ukryta reżyseria działa po mistrzowsku. Agencje międzynarodowego imperium watykańskiego sugestionują. Chwała Polski u dewotek światowych rośnie. Uciech sąsiadów z takiego stanu rzeczy w Polsce rośnie także. 200 tysięcy złotych na następne kanonizacje jest w toku zbiórki. W Rzymie panuje zadowolenie. Sprawa C.O.P.u może obchodzić min. Kwiatkowskiego i paru speców. Polacy mają ważniejsze i wyższe sprawy. Z nową setką świętych przybędzie 200 nowych Kościołów, a przy nich 2000 nowych dziadów lamentujących na swoją biedę. To samo jota w jotę działo się w epoce saskiej, w epoce pełnych wpływów katolicyzmu w Polsce: mnożyły się kościoły, a pod nimi żebractwo i żebractwo w całym kraju. Beatyfikowano, poświęcano korony na obrazach cudownych, budowano Polskę na cokole „odwiecznych prawd”. W końcu tak poświęconą ojczyznę wzięli sąsiedzi. Nieliczni którzy się buntowali i żyły w sobie targali, legli na polach bitew lub szli na wygnaniem, wymyślani od jakobinów i bezcześcicieli „narodowych świętości”, a tytułowani grabarze pozostali na swych stolcach, lojalni i poprawni wobec nowych władców, stosownie do „odwiecznych prawd”, a gdy wicher wojny światowej zmiótł tumany niewoli, wzięli się znowu do budowania… kapliczek.

  Podsłuchał i skomentował.

  L. Ziemicki. (właściwie: Ludwik Gościński)

  (1 autentyczne.

  Polubione przez 3 ludzi

 3. Cezary Piotr Tarkowski

  Szubrawiec, to takie bydlę, które wypisuje antypolskie i antysłowiańskie brednie, a idiotą jest ten, kto to czyta. Jeszcze większym idiotą jest ten, kto takie brednie bierze za dobrą monetę.

  Polubienie

 4. janex

  100/100 już widzę parchów na neon jak się miotają, oczywiście to zakopią
  Na marucha oczywiście się nie ukaże ten wpis.

  WPS wielki szacun, piszecie prawdę od lat.

  Polubione przez 1 osoba

 5. „Niewiele jest takich krajow jak Polska,ktorych historia zaczyna sie w momencie chrztu.”!!! Mam nadzieje ze kazdy Polak-Polka czytajac cos takiego widzi i rozumie jak nasz smiertelny wrog kpi sobie z nas!!! Kpi sobie
  z nas w sposob beszczelny ale tez bardzo prymitywny – jak nasi przodkowie
  mogli przyjac chrzest skoro byli dzikusami (taka jest wykladnia zydowsko-
  koscielna) ?! Skoro przyjmowali cgrzest musieli byc ludzmi dobrze ucywilizowanymi-innego wyjscia nie ma!!! A zeby dana grupa ludzi ucywilizowala sie na to potrzeba bardzo dlugiego czasu – jest to proces
  trwajacy tysiace lat.Natomiast te zbiry w sutannach do dzisiaj potrafia opowiadac prostym ludziom ze przed chrzescijanstwem nic nie bylo!!!
  I to jest jeden z wielu dowodow na to ze kosciol jest instytucja zbrodnicza
  – to on stoi za unicestwianiem Polakow,Slowian-Lechitow.Robi to zawsze
  z zimna krwia majac pelne usta Boga.
  Panowie blogerzy – wy znacie sie na tym.Stworzcie system przy pomocy
  ktorego bedzie mozna zbierac podpisy pod protestami i bedziemy mogli wysylac je do poszczegolnych zbrodniarzy.

  Polubione przez 1 osoba

 6. semperparatus

  Admin tego portalu stawia znak równości między judaizmem i chrześcijaństwem…tworzy pojęcie „judeochrześcijaństwa”…które jest nonsensem logicznym i historycznym…Bo judaizm i chrześcijaństwo są sobie biegunowo przeciwne i wzajemnie sprzeczne…Judaizm każe kochać tylko innych Żydów…a gojów nienawidzić i niszczyć na wszystkie sposoby…poza tym horyzont tego pseudo-wyznania(„pseudo”…bo judaizm-tak naprawdę nie jest religią tylko zbrodniczym projektem politycznym)mieści się całkowicie w świecie materialnym,doczesnym…Jego celem jest zdobycie przez Żydów panowania nad światem…poprzez zniszczenie albo zniewolenie gojów…
  Natomiast chrześcijaństwo każe kochać każdego człowieka…jest więc-w przeciwieństwie do „plemiennego”judaizmu-uniwersalistyczne.Oraz-horyzont chrześcijański wykracza poza doczesność i materię…człowiek jest uważany za byt duchowy…a królestwo jego-jak mówił Chrystus-„nie jest z tego świata”(J.18,37)

  Polubione przez 1 osoba

  • „Natomiast chrześcijaństwo każe kochać każdego człowieka” – religie są pełne idiotycznych i kaleczących psychikę nakazów i zakazów, co to za miłość bliźniego którą się nakazuje? Taka „miłość” jest nic nie warta i widać to w historii chrześcijaństwa aż zbyt dobrze, chrześcijanie głosili „miłość bliźniego” ale w tym samym czasie mordowali i znęcali się nad milionami ludzi, oczywiście dla ich dobra, z miłości i dla „zbawienia” ich duszy.

   Polubione przez 1 osoba

  • henry

   semcośtam.-
   Niech ksiądz przestanie z łaski swojej pierdzielić.
   Wszystkie religie świata to systemy operacyjne umysłu instalowane ludziom w celu kontroli i przewidywalności ich zachowań.
   Taki Windowsik.
   Natomiast różnice oprogramowań (religii) służą ich twórcom do rozgrywania swych brudnych gier czego odzwierciedleniem jest dzisiejsza sytuacja na świecie.

   Polubione przez 2 ludzi

  • @ semperparatus

   Nie stawiam znaku równości, a jedynie powtarzam za katolickimi biblistami (np. za ks.prof. W.Chrostowskim) nieznane większości katolikom historyczne prawdy, że chrześcijaństwo (także islam) wywodzi się z judaizmu biblijnego.
   Pojęcia „judeochrześcijaństwo”, czy „żydokatolicyzm” – zresztą zgodne z prawdą historyczną – zostały wprowadzone do obiegu przez wybitnych pasterzy Kościoła, m.in. przez JPII i prymasa H.Muszyńskiego.

   Judaizm i chrześcijaństwo nie są przeciwstawne, znakomicie się uzupełniają, można nawet użyć modnego terminu, że są kompatybilne – oczywiście dla potrzeb żydowskiego interesu politycznego.
   Różni je natomiast przeznaczenie – bo taki był zamysł twórców tych religii – judaizm (właściwie judaizmy) jest przeznaczony wyłącznie dla Żydów, a chrześcijaństwo jest przeznaczone dla nie-Żydów. Stąd w judaizmie nakaz niszczenia nie-Żydów, a w chrześcijaństwie nakaz miłości do wszystkich, także do wrogich żydów i Żydów.

   Ma Komentator rację twierdząc, że religijna filozofia i nakazy chrześcijaństwa wykraczają poza doczesność i materię – wskazują bowiem swoim wyznawcom jako wartość prawdziwą, nadrzędną, życie po śmierci w bliskości Najwyższego. Tą marną doczesność materialną niech zagospodarują sobie Żydzi.

   Polubione przez 1 osoba

  • Niestety kolego ale – chrześcijaństwo’ – to słowo, które nie ma nic wspólnego z Chrystusem ani etymologicznie ani ewangelicznie…Chrześcijaństwo to ‚stwór’ ustanowiony w IV wieku przez cesarza Rzymu Konstantyna jako religia państwowa, a następnie ten ‚stwór’ był prowadzony przez papiestwo /pontifex maximus/..Jest to stwór uczyniony na wzór żydowski i kontrolowany przez żydów…Sam papież nosi jarmułkę jak każdy żydo-chazar i efod na wzór żydowskiego arcykapłana…Chrześcijaństwo w swym charakterze działania i nauce jest zaprzeczeniem ewangeli i nauczania Chrystusa…Jest aberracją ewangelii.

   Polubienie

 7. semperparatus

  Przemex,Henry…Jesteśmy duszami nieśmiertelnymi…wcielającymi się w tym materialnym świecie w celu rozwoju…duchowego właśnie…I są nam-jako bytom słabo rozwiniętym i niedoskonałym-potrzebne pewne wskazówki…Takie wskazówki dał nam Chrystus…a główną była-i jest-miłość do drugiego człowieka…szczególnie słabszego…dokumentowana czynem…
  A co do zbrodni dokonywanych przez „nominalnych” chrześcijan..postępując w taki sposób sprzeniewierzali się oni zasadom które powinni respektować…Więc sami wykluczali się z grona prawdziwych chrześcijan…Takie postępowanie nie wyklucza jednak…w żaden sposób…wartości doktryny miłości bliźniego…Ludzkość nie wymyśliła dotąd-i zapewne nie wymyśli niczego bardziej wzniosłego…
  P.S NIE JESTEM księdzem…mam krytyczny stosunek do dzisiejszego KK…idącego „ramię w ramię”z międzynarodową oligarchią finansową…a przeciwko zwykłym ludziom…Kierownicy KK dali się kupić szatańskiemu NWO…

  Polubienie

  • „Kierownicy KK dali się kupić szatańskiemu NWO…” – (?)

   Ależ oni NWO współtworzą, a 2000 lat temu byli jego prekursorami.

   Gdy „Edykt Mediolański” z 313r. legalizował chrześcijaństwo (zaraz potem wywalczyło sobie pozycję jedynej obowiązującej religii, rabując świątynie i majętności wyznawców innych wyznań), cesarz Konstantyn, współautor Edyktu, powiedział: „daliśmy Europejczykom Niebo, a zabraliśmy ziemię”.

   W taki to sposób chrześcijaństwo wskazując wiernym względność wartości materialnych wyszło poza doczesność.

   Polubienie

  • Jakimi – duszami nieśmiertelnymi?…Skąd człowieku to bierzesz?…Chyba tylko ze słyszenia…
   Jeszcze raz powtarzam – nauka ewangeli to nie nauka ani katolicka ani chrześcijańska..

   Polubienie

  • henry

   semperparatus,- daruj sobie człowieku ten wykład.
   Wiem kim jestem i co mam do zrobienia na tym świecie a pouczanek od duchowych watykańczyków nie potrzebuję.
   Nie jesteś księdzem?
   Przepraszam że nie rozpoznałem biskupa.

   Polubione przez 1 osoba

  • „I są nam-jako bytom słabo rozwiniętym i niedoskonałym-potrzebne pewne wskazówki…Takie wskazówki dał nam Chrystus” – czy „chrystus” w ogóle istniał to nawet pewne nie jest. Ja go na oczy nie widziałem, na słowo wierzyć nie zamierzam. To czego rzekomo nauczał a co jest spisane w „ewangeliach” stworzonych wiele lat po jego śmierci też pewne nie jest, nie wiadomo co wyszło z jego ust a co mu w te usta włożono. Niczego sam nie napisał, nie pozostawił po sobie żadnych zapisków. A nawet jeżeli coś było to dawno kościoły to zniszczyły. Więc jakie to rzekome wskazówki nam rzekomo pozostawił? I skąd mamy niby wiedzieć które są prawdziwe a które nie? Od rzekomego „ducha świętego”? Ta cała religia jest naciągana i grubymi nićmi szyta. Oczywiście pan może sobie wierzyć w co chce, nic mi do tego ale proszę nie zawracać tym nikomu dupy.

   Polubienie

 8. semperparatus

  Dariusz Kosiur..Jan Paweł II,ani arcybiskup Muszyński ze swoim „judeochrześcijanstwem”nie są dla mnie żadnym autorytetem…to renegaci zaprzedający się NWO…i będący-tak naprawdę-jego ideologiczną przybudówką…A co do gradacji:sacrum-profanum…jakże nietrwałe i złudne są dobra doczesne…Chrystus mówił o jedynie wartościowych dobrach duchowych.(miłości i wiedzy)..”których nie zje rdza i nie ukradną złodzieje”…bowiem zabieramy je-jako istoty duchowe-do wieczności…(Mt.6,19-21)…A wszystko co materialne:domy,pieniądze,samochody…a także nasze ciała-zostawimy już niedługo-na tym „padole łez”…rządzonym przez szatana-jahwe-demiurga…Więc wybór dla prawdziwego chrześcijanina-jest oczywisty…Dla prawowiernego Żyda też…tylko w odwrotną stronę…jego cały świat i sens istnienia zawiera się w materii i doczesności…

  Polubienie

  • paziem

   To jest pełne hipokryzji i fałszu,

   bo skazuje „prawdziwych chrześcijan” na żebranie u żyda o „chleb powszedni”. Wprawdzie „nie samym chlebem człowiek żyje…”, ale”… chleba naszego powszedniego , daj nam dzisiaj…”. Tak to zdaje mi się idzie? . Zupełna niekonsekwencja i spętanie chrześcijan kabalistycznymi wywodami, aby zapanować nad ich doczesnością.

   Wolny człowiek oraz suwerenny naród i państwo muszą temu powiedzieć jedno : non possumus!

   Polubione przez 1 osoba

  • Człowieku ty głosisz – nev age – a nie to co głosił Chrystus..
   Jesteś ‚elektronem’ NWO…

   Polubienie

 9. hubalblog

  antyposlki, antynarodowy, antysłowiański KK

  Polubione przez 2 ludzi

 10. semperparatus

  Wszyscy powyżsi krytycy moich wypowiedzi…negujecie chrześcijaństwo i nauki Chrystusa…a więc…co proponujecie w zamian?Jaką lepszą doktrynę niż miłość bliźniego zaproponowaną przez Chrystusa?I naukę o prymacie ducha nad materią?I jak wytłumaczycie odwieczną nienawiść talmudystów do Jezusa i chrześcijaństwa?Skoro według was judaizm i chrześcijaństwo to jedno…

  Polubienie

  • henry

   semperparatus,-kiedyś żyli sobie szczęśliwi Słowianie a potem przyszli głosiciele nauk Chrystusa i miłości blizniego.
   Jeszcze nie pojmujesz?

   Polubienie

  • @ semperparatus

   „I jak wytłumaczycie odwieczną nienawiść talmudystów do Jezusa i chrześcijaństwa?”
   Komentator sam napisał – zresztą zgodnie z prawdą – że jest to rezultat religijnego nakazu żydowskiej wiary (a religie żydowskie są przeznaczone wyłącznie dla Żydów). Jest to dostateczne wyjaśnienie.

   Polecam:
   Nie masz lepszego katolika nad Żydahttps://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/07/13/nie-masz-lepszego-katolika-nad-zyda/

   Polubienie

  • „co proponujecie w zamian?” – Słowianie mają swoją własną piękna tradycję, kulturę, historię, duchowość, przez wieki pętaną, przeinaczaną, niszczoną, fałszowaną i zatajaną przez zakapturzone przybłędy z nad Jordanu. Nie potrzeba nam tutaj obcych bajek na resorach. Nasza historia nie zaczęła się wbrew twierdzeniom opętanych przez odmóżdżającą religię cwaniaków od wyssanego z palca „chrztu” Polski w 966 roku. Jesteśmy kulturą i grupą etniczną dużo starszą niż katolickie cwaniaki starają się nam wmówić. Nie potrzebujemy następnych tysiąc lat zginania kolan, wyrzekania się tego co doczesne, płaszczenia się przed obcym żydowskim bóstwem, które i tak ma nas w głęboko dupie i żebrania o domniemane zbawienie, którego i tak nikt nigdy nie dostąpi. Potrzebujemy wolnej i zjednoczonej Polski i Słowiańszczyzny od obcych wpływów, także religijnych. Wolnych, dumnych, myślących obywateli kochających własny kraj a nie bandy ciemniaków wysługujących się obcym korporacjom, rządom, kościołom, sprzedających własną ojczyznę za kromkę spleśniałego chleba i obietnicę zbawienia w żydowskim „niebie”!

   Polubienie

  • Etyka niezależna.
   Nie trzeba być mistykiem ani wierzącym aby być dobrym.

   Polubienie

 11. semperparatus

  Z tego co widzę oceniacie nauki Chrystusa jako zwodnicze oszustwo…skierowane do gojów po to,żeby ich osłabić i uczynić łatwiejszymi ofiarami dla Żydów…a Jezusa Chrystusa jako oszusta który akcję taką zaplanował i przeprowadził…To oburzające i niesprawiedliwe pomówienie…Chrystus i jego nauki stały w opozycji do ówczesnego faryzejskiego judaizmu…za swoje nauczanie został przez Żydów skazany na śmierć i stracony…A później-aż do dnia dzisiejszego-Żydzi walczyli i walczą z chrześcijaństwem wszelkimi dostępnymi im metodami…na ogól okrutnymi…(np.tzw.”Rewolucja Pażdziernikowa w Rosji gdzie zostało eksterminowanych…jak oblicza Aleksander Sołżenicyn…nie mniej niż 60 milionów obywateli dawnego Imperium Rosyjskiego…głównie prawosławnych Rosjan…)…Inną sprawą jest polityka i postępowanie hierarchicznego Kościoła który często popełniał(i popełnia) błędy a nawet zbrodnie…Ale postępując tak odchodził od Chrystusowej nauki miłości bliźniego…i sprzeniewierzał się swojemu powołaniu…Z drugiej strony jednak-Kościół miał i ma olbrzymie zasługi…np.opieka nad chorymi i biednymi,walka z aborcją…i wiele innych…No i jak pisałem w poprzednim poście:jaką widzicie alternatywę dla chrześcijaństwa?Jaką lepszą religię,system wartości?Stare religie słowiańskie sprzed ponad 1000 lat?Przecież to nonsens…Podstawowy dogmat chrześcijański…czynnej miłości bliźniego…pokrywa się z prawem naturalnym…z zasadą…”nie czyń drugiemu co tobie niemiłe”…

  Polubienie

  • henry

   Szkoda na Ciebie klawiatury Sem.
   W Twoim przypadku tylko dobry lekarz pomorze…

   Polubienie

  • Tomasz Zieliński

   Sława Wam Koledzy,

   Co do niejakiego Jezusa CHYTrusa to dosadnie wypowiedział się nasz wspólny znajomy na swym blogu:

   https://opolczykpl.wordpress.com/wartosci-poganskie-i-wartosci-chrzescijanskie/

   Zanim na nasze ziemie nie przyszli wyznawcy sekty Chytrusowej na naszej ziemi nie było: biednych, domów dziecka, schronisk dla zwierząt, wojen polegających na zabijaniu ludności cywilnej, nędzy, epidemii i innych zdobyczy cywilizacyjnych. KK walczy z biedą, którą sam wywołał.

   Kolego nie znasz się na Wierze Słowian, propaganda KK to nie wiedza. Czarownicy czy Szmani są wstanie porozmawiać ze swoimi Bogami, Duchami, Energiami. Czy Ty jesteś w stanie to zrobić? Czy może jakiś papieżak? Jak nie to wasza wiara jest zupełnie bezwartościowa.

   Szamani potrafią uzdrawiać wysyłając energię zwaną zdrowiem, mogą zajrzeć w przyszłość, to takich ludzi zabijał kk aby zniszczyć konkurencję. Bo klechy nic nie potrafią, przepraszam mydlą oczy swoim idolem. Chrześcijanie wymordowali najwięcej ludzi w historii. Coś koło miliarda osób, tysiące różnych narodów. Naprawdę KAŻDA alternatywa jest lepsza. Przeczytałem wszystkie 4 powieści fabularne na temat J.CH. Nie są za ciekawe, żałosne jest to, że Twoi przodkowie sprzed 1000 lat wszyscy byli Poganami a teraz mają potomka takiego renegata.

   Polubione przez 1 osoba

 12. semperparatus

  Henry…nie masz żadnych merytorycznych argumentów…więc wypisujesz powyższe puste slogany…A poza tym zacznij od ortografii…”Pomorze”…to może być np.Gdanskie albo Zachodnie…nieuku…

  Polubienie

 13. semperparatus

  O kim Pan pisze…Panie JS?

  Polubienie

  • JS

   Piszę o pro-islamskim i anty-katolickim kierunku polityki WPS i towarzyszących temu dziwnemu procesowi bezkrytycznych komentarzach.

   Polubienie

   • @ JS

    Albo Pan się myli, albo celowo niepotrzebnie insynuuje.

    Wszystkie żydowskie religie i ich pochodne, które z łatwością wykorzystywane są do siania szowinizmu (bo takie też elementy zawierają) oceniamy jednoznacznie:

    Stoimy na stanowisku, że religia jest sprawą prywatną człowieka i nie należy jej wykorzystywać do uprawiania polityki przeciw wiernym innych wyznań lub przeciw niewierzącym. Państwo jest organizacją świecką służącą narodowi, społeczeństwu (narodowi + mniejszościom narodowym) niezależnie od wyznawanego światopoglądu i religii.

    Polubione przez 1 osoba

 14. semperparatus

  Jeśli tak to bardzo mi przykro…bo z większością poglądów szefów WPS nie sposób się nie zgodzić…ja bym im jednak radził zaprzestanie walki z autentycznym chrześcijaństwem(nie mówię o wieku negatywnych aspektach polityki KK…które też dostrzegam i potępiam)

  Polubienie

  • JS

   W moim przypadku jest podobnie. Popieram większość poglądów WPS i uważam, że należy dążyć do zmiany kierunku polityki KK, który zamiast z pokrzywdzonym narodem stoi po stronie krzywdzicieli. Jednak promowanie dialogu z islamem w połączniu z apologetycznym stosunkiem do terrorystycznych ataków islamistów w Europie jest dla mnie nie do przyjęcia.

   Polubienie

  • Polityka nie powinna wkraczać w sferę duchową społeczeństwa, z wyjątkiem sytuacji, w której religia służy inicjowaniu szowinizmu względem innych wyznawców lub niewierzących.

   WPS nie walczy ani z chrześcijaństwem autentycznym, ani z nieautentycznym – ograniczamy się jedynie do wyrażenia naszych opinii nt. negatywnej roli tej religii w życiu społecznym i politycznym.
   Natomiast w sferze naszych politycznych zainteresowań znajduje się instytucja Kościoła katolickiego uprawiająca własną politykę sprzeczną z interesami narodu i państwa. Tę działalność instytucji Kościoła uznajemy za wrogą i ją potępiamy.

   Polubienie

 15. semperparatus

  Dla mnie łączenie judaizmu z chrześcijaństwem jest szkodliwym fałszem…deprecjonującym Jezusa Chrystusa i jego wzniosłe nauki…Natomiast łączę się z Wami w krytyce wielu(chociaż nie wszystkich)aspektów działalności KK…którego funkcjonariusze są przecież tylko niedoskonałymi ludzmi popełniającymi często błędy a nawet zbrodnie…

  Polubienie

  • „łączenie judaizmu z chrześcijaństwem jest szkodliwym fałszem”

   Niestety, ani Pan, ani nikt inny nie ma na to żadnego wpływu – było to zasługą twórców tych religii.
   Natomiast my, wierzący i niewierzący, możemy zrobić coś innego: nie uznawać religii za wyróżnik społeczny i polityczny, ponieważ prowadzi to do błędnych wniosków.
   W sumie trochę szkoda, bo odpada nam kolejny element wspólnotowości dużej części narodu – zostaje nam jeszcze wspólny język i wspólny obszar państwa.

   Polubienie

 16. janex

  Moim zdaniem „semperparatus” ma trochę racji

  Przecież nie powrócimy od wiary ojców Słowian bo ją uny totalnie zniszczyły wymazały to swym „krześciańsfem” uny twierdzą że („my byli nie pisaci nie kumaci aż ci uny panowie się pokazali i nam światłość mordami,przymusem wskazali”) a to jest gw prawda uny świadectwa WYŻSZEJ cywilizacji zniszczyli ale się okazuje nie do końca i mają problem bo co chwilę wychodzą nowe dane i odkrycia.

  Chodzi mi o to że przecież same nauki Chrystusa są dobre a ktoś to zmodyfikował na własną potrzebę , czas te modyfikacje odrzucić i pokazać po swojemu by ludzkości służyło.

  Analogicznie tak samo jak parchy socjalizm/komunizm wprowadzali rewolucją a to paradoksalnie okazało się ich najgorszym wrogiem bo im się z łańcucha zerwał już Stalin a co dopiero następcy.

  Polubienie

  • janex

   Oczywiście bez struktur NWO watykanu i innych papierzaków

   Polubienie

  • „Przecież nie powrócimy od wiary ojców Słowian bo ją uny totalnie zniszczyły wymazały to swym „krześciańsfem”” – wcale tak totalnie nie została zniszczona, coraz więcej ludzi szuka i wraca do „starej wiary”, więc Słowianie mają wybór.
   „Chodzi mi o to że przecież same nauki Chrystusa są dobre a ktoś to zmodyfikował na własną potrzebę , czas te modyfikacje odrzucić i pokazać po swojemu by ludzkości służyło.” – naiwne, ten żydzizm nigdy ludzkości służyć nie będzie w jakiejkolwiek wersji, czas go w komplecie odrzucić i przestać absorbować nim umysły gojów.

   Polubienie

  • jacta

   Dla mnie osobiście to „Che Guevara” jest Chrystusem to on realnie nie żadne bajki i wymysły zginął za ludzi aby ich oswobodzić z jarzma panów plebanów i innych kapitalistów.

   A mógł sobie żyć wygodnie w usraelu , dlaczego tak go parchy nienawidzą ,zabili i oczerniają cały czas.
   Za co tak parchy nienawidzą socjalistów choć sami to niby wprowadzali co im się z pod kontroli urwało i okazało największym ich wrogiem.

   VIVO EL COMANDANTE

   Polubienie

   • Masz rację, nawet Cze Guevara jest atrakcyjniejszy, przynajmniej bardziej współczesny i realny. Jego osiągnięcia jest łatwiej sprawdzić i zweryfikować. Jak już ktoś wyżej wspomniał, każda alternatywa jest lepsza. 😉

    Polubienie

 17. O chrzescijanstwie wiemy wszystko.Czy nie szkoda panom czasu na
  dyskusje z kims kto ma w tym interes?Napisal ze nie jest ksiedzem ale
  widac wyraznie ze seminarium zliczyl.Ja znam takich-nie zdecydowali sie
  byc ksiedzem ale wykonuja prace dla kosciola moze wazniejsza niz biskup
  (np.wydawca gazet katolickich,ksiazek oglupiajacych katolickich,itd.).
  Panowie Kosiur i inni – apeluje o podjecie konkretnych dzialan na rzecz
  walki z zydowskim kosciolem ktory juz tyle wiekow oglupia Polakow,
  prowadzi dzialalnosc exterminacyjna Slowian,Narodu Polskiego.

  Polubione przez 1 osoba

 18. semperparatus

  Edward…Walcząc z chrześcijaństwem popierasz-być może nawet nieświadomie-judaizm…który jest..od zawsze…śmiertelnym wrogiem Chrystusowej religii miłości bliźniego…A co do twoich idiotycznych insynuacji…nie mam żadnego interesu w popieraniu chrześcijaństwa…robię to tylko z najgłębszego przekonania…

  Polubienie

 19. Panie (chyba!) semperparatius – nie okladaj innych inwektywami i nie czyn
  kretynskich wykladow innym.Dlaczego nie podpisujesz sie normalnym imieniem tylko wymyslasz cos tak karkolomnego jak to – ze co ze jest taki
  wyjatkowy?To nie sa idiotyczne insynuacje-jesli nie konczyles seminarium to
  z cala pewnoscia masz przygotowanie katolickie.Twoja wiedza wiary katolickiej jest duzo glebsza niz katolikow-amatorow.Jesli nie masz zadnego
  interesu a robisz to z najglepszego przekonania to owe przekonanie zatrzymaj dla siebie.Tutaj nie jest miejsce abym robil wyklad na temat katolicyzmu i roli jaka odegral w zagladzie Sowian,Polakow.Jesli ta wiara ma
  cos wspolnego Z Panem Bogiem (ja znakomita czesc mojego zycia poswiecilem kosciolowi,poswiecilem wiele lat na dzialalnosc katolicka,ja wiem co mowie-prosze mnie nie poprawiac) to dlaczego tak wiele mega
  klamstw?????Dlaczego wciska sie Polakom tak prymitywny argument jak ten ze Polska przyjela chrzescijanstwo-ze co,ze dzikusy przyjely chrzescijanstwo?Bo przeciez kosciol do dzisiaj opowiada ze przed chrzescijanstwem nie bylo nic-gromady dzikusow.I to jest najwieksze mega
  klamstwo,najwieksze prymitywne klamstwo wciskane Polakom.Piszesz ze walczac zchrzescijanstwem popieram judaizm.Wiec ty jestes bardzo beszczelny.W wiekszosci mojego zycia obracalem sie wokol madrosci kosciola (zycie intelektualne).Wszystko inne bylo be.Duzo pisac co „osiagnalem”.Najgorsza „wiedze” jaka wynioslem to ta ze obecnie zydostwo prawie nie istnieje.Zyd Michnik kiedys ryczal ze w Polsce nie ma
  wiecej zydow ja 1500!!!Ja pamietam jak kosciol szeroko otworzyl drzwi zbrodniarzom zydowskim do oglupiania Polakow-Geremek,Mazowiecki,
  Michnik,Rulewski,Kuron i calej zgrai innych.Ostatecznie ci ludzie pogrzebali
  Polske skazujac Polakow na biede,wielomilionowa emigracje zarobkowa!!!!
  Ja pamietam jak ksieza ryczeli walczac z PRL-em ze kosciol ma prawo a
  nawet obowiazek do moralnej oceny!!!Dzisiaj,kiedy zydostwo wjechalo po
  wladze w Polsce na plecach Solidarnosci,rozkradli zupelnie prymitywnie
  nasza Ojczyzne kosiol juz nie ryczy o tym prawie moralnym!!!!Trzeba byc
  z piekla rodem aby takie skurwysynstwa robic!!! Dlaczego kiedy bylem tak
  blisko kosciola nie mialem zielonego pojecia ze w kosciele jest tak wiele
  zydostwa-jest ich masa przyjacielu a ty usilujesz wciskac ciemnote ze ja
  popieram judaizm.To oni wykorzystuja naiwnosc wierzacych buduja swoje
  imperium!!!I tak bylo zawsze.Wspominasz o milosci blizniego w wierze
  katolickiej – taka nigdy nie istniala.Kiedys jesli ktos nie wierzyl to byl poddany
  torturom,stosom,smierci!!!Dzisiaj kosciol ma inne instrumenty represji za
  odstepstwo od wiary.Radio Maryja wspiera jednych zbrodniarzy z PiS (prosze sledzic co robia) oglupiacjac miliony Polakow!!!!Kosciol krakowski
  wspira drugich zbrodniarzy z PO oglupiajac miliony Polakow!!!!
  Patrzac na to co kosciol wyprawia mozna mowic ze z cala pewnoscia ta
  zbrodnicza instytucja nie ma nic wspolnego z Panem Bogiem.
  Dlatego nie chce miec nic wspolnego z kosciolem.Zamierzam tez zaznaczyc
  w testamencie ze na moimm pogrzebie nie zycze sobie ksiedza-niech wynosza sie do pikla.
  Dzisjaj widac wyraznie – tam gdzie byl silny katolicyzm tam rzadzi niepodzielnie zydostwo (Polska,Niemcy,Francja,Anglia,itd.) I nie powtarzaj
  zydowskiego sloganu – czy wierzysz w spiskowa teorie dziejow.Zachowalo sie duzo zdjec jak kosciol blogoslawil armie Hitlera aby bezlitosnie mordowali
  Polakow!!! I robili to,Polacy dzisiaj to wiedza ale nie wiedza ze ten kosciol
  ustami swoich hieraechow blogoslawil tych zbrodniarzy do wymordowania
  Polakow!!! A ci zbrodniarze na swoich pasach mieli napisane-Bog z nami!!!
  Jaki Bog?! Oczywiscie zydowski Bog Jahwe

  Polubione przez 1 osoba

 20. Dariusz

  Dodam , że musimy pamiętać o Kazimierzu Łyszczyńskim , którego Kościół ukatrupił ( czyt zbrodniarze nadjordańscy ) . Taki to twój Kościół kleryku bądż proboszczu .

  Polubienie

 21. Dariusz

  W ramach informacji jeszcze dla wielebnego kleryka temat wałkowany na WPS , ale może kleryk go nie zna .

  Oczywiście przecież to brednia spłodzona przez ateistów i wrogów Kościoła .Też kiedyś byłem głęboko wierzący jak pan Edward , ale odeszłem i nie żałuje . Nie wiem gdzie ja miałem rozum chyba w czterech literach .

  Polubienie

 22. semperparatus

  Mieszacie w swoich wypowiedziach dwie rzeczy…Chrystusową naukę i politykę KK…która bywała różna…czasami zgodna z tą nauką…(np.pomoc słabym…biednym,chorym…niewinnym dzieciom w łonach matek)…a czasami z nią sprzeczna a nawet zbrodnicza(np.,zbrodnie ustaszowców w Jugosławii w latach 1941-45)…Przedstawiciele Kościoła popełniając tego typu zbrodnie sami wykluczali się z grona prawdziwych chrześcijan…
  I jeszcze raz powtarzam-ci którzy godzą w Jezusa Chrystusa i Jego naukę stają się faktycznymi sojusznikami światowego żydostwa…które było i jest wrogiem prawdziwego chrześcijaństwa…

  Polubienie

  • Dariusz

   Panie semper jakiś tam idąc pana tokiem myślenia to większość a przynajmniej spora część KK w Polsce to żydostwo działające na szkodę Polski ( Magdalenka , okrągły żłób ) . U ojczulka z Torunia jak zadzwonisz i zaczniesz psioczyć na Żydów wywalają od razu z wizji . Dodatkowo potężna część ogłupionych owieczek jak pan . To gdzie tu szukać przyjaciół Chrystusa . Pewnie przyjaciółmi Jezusa są te dewotki , które po wyjściu z Kościoła obgadują swoje koleżanki , a po godzinie nie wiedzą co ich pasterz mówił podczas kazania !!!!!!!!!!!!! .
   Przecież ktoś tych Żydów na biskupów czy arcybiskupów mianował . Jedynie jeszcze z duchownych pozostał Natanek , który powie jeszcze trochę prawdy i tyle .
   Jeszcze raz polecam link u góry .

   Polubienie

 23. semperparatus

  A jaki to ma związek z nauką Chrystusa?Zapoznaj się Pan z moją poprzednią wypowiedzią…o rozróżnieniu między wzniosłą nauką Jezusa Chrystusa a błędami i zbrodniami KK…które ja też potępiam…I proszę…nie”semper jakiś tam”…mam swój nick i proszę go przytaczać w całości…Panie…”dar…jakiś tam”…

  Polubienie

  • Tomasz Zieliński

   Co mnie zabolało w JEW-angeliach to bardzo aroganckie i bezczelne wypowiedzi niejakiego Mesjasza. Również do swojej matki. Jeśli przeczytasz to jako wypowiedź człowieka a nie domniemanego bóstwa to inaczej to odbierzesz. Kolego sprawdź w słowniku definicję słowa MIŁOŚĆ a później zobacz co tam mówi twój Chytrus:

   “Nie myślcie, że przybyłem, aby przynieść pokój na ziemi: Nie przynoszę pokoju, ale miecz. Gdyż przybywam, aby poróżnić człowieka z jego ojcem i córkę ze swą matką oraz synową ze swą teściową i wrogiem człowieka będą ci z jego najbliższego otoczenia.”

   “Jeśli kto przychodzi do Mnie, a nie ma w nienawiści swego ojca i matki, żony i dzieci, braci i sióstr, nadto siebie samego, nie może być moim uczniem.”

   Na końcu miłościwy „bóg” wysłał swego jedynego pierworodnego na śmierć w męczarniach.

   No to do takiej „miłości chrześcijańskiej” to ja nie dorastam, a nawet jej nie chcę. Inni czytelnicy tego forum też nie chcą…

   Polubione przez 1 osoba

 24. I mysle ze z ta osoba o nicku semperparatius nalezy zakonczyc dyskusje.
  W moim zyciu zdarzaly sie podobne historie.Bylem przekonany ze mam do czynienia z Polakiem a nie moglem nadziwic sie dlaczego „nadajemy na roznych falach”?!Po jakims czasie (rok,dwa,trzy) okazywalo sie ze mam do
  czynienia z zydkiem (tez polzydkiem co na jedno wychodzi) i dlatego bylo
  tak ze ja o pgrzebie a zydek o weselu.Oczywiscie ze tak nie musi byc.
  Skatoliczyny leb nadjordanska zbrodnicza dzuma jest jak skala (to dziala jak
  narkotyk) i czesto jest niemozliwe „ugyzc chociaz drobine”.I to jest skala naszej slowianskiej-polskiej tragedii.Jesli ma sie absolutna pewnosc ze mamy do czynienia z rodakiem warto poswiecic lata na odzyskanie brata.
  Mnie sie to zdarza i to robie.Jest to sprawa bardzo trudna bo zyd czy polzyd
  nigdy nie przyzna sie.Bedzie cale lata rznal durnia ze jest Polakiem z krwi
  i kosci.W tym przypadku nie ma mozliwosci popatrzec na tego goscia,
  zajrzec mu w oczy,ocenic fizjonomie,ect.Nie jest normalne ze ten czlowiek
  wypisuje rzeczy glupie z uporem maniaka-nic do niego nie dociera.
  Wiec ta jego beszczelnosc wskazuje na zydostwo.
  I jeszcze zaczyna ublizac-„i prosze nie semper jakis tam”…mam swoj nick i
  prosze go przytaczac w calosci..Pnie..”dar..jakis tam”.To nie jest polskie imei
  ani nazwisko i takie zachowywanie sie nalezy do polskiej kultury.Ja pytalem
  co to ma znaczyc uzywanie takiego dziwolaga-nie odpowiedzial.Natomiat
  w kontekscie tego komu innemu ubliza.Zyd,po prostu zyd.
  Panie Darku,czas zakonczyc ta zydowska jadke.

  Polubienie

 25. semperparatus

  To Pan pisząc takie teksty zachowuje się po chamsku…i jest bezczelny…więc to Pana mógłbym oskarżyć o korzenne pochodzenie…A jeśli chodzi o słowo „semperparatus”…to proszę je sobie wrzucić w wyszukiwarkę i zobaczyć co znaczy…i z jakiego języka pochodzi…

  Polubienie

 26. Franz

  Wladimir Putin – obrońca CHRZEŚCIAJŃSTWA na świecie:

  Polubienie

  • Dariusz

   Proszę pana czy mogę zapytać co z tego zdjęcia wynika ? . Podobnych zdjęć widziałem mnóstwo gdy byłem w Rosji . Przecież to o niczym nie świadczy . Proszę zobaczyć ile u nas jest obrońców chrześcijaństwa . Całe masy zaczynając od Dudy , który ratuje hostię komunijną , a kończąc na wyższych chazarach ubranych w sukienki . Oni najbardziej bronią chrześcijaństwa tylko co z tego dla pana wynika ?

   Polubienie

 27. Franz

  Żydzi nie bronią i nigdy nie bronili chrześcijaństwa tylko próbują je zniszczyć na każdy z możliwych sposobów. Duda, koszerni i plejada pachołków żydowskich „ratuje hostie” w celu uzyskania poparcia elektoratu katolickiego, ogłupiania go i poprzez to utrzymywania się przy władzy i pasożytowania. Na zachodzie Boga już nie ma, krzyż nad zachodnimi stolicami to czas przeszły(nie to co w Moskwie), tam nie buduje się kościołów(nie to co w Rosji za sprawą Putina), zachodni politycy w większości nie są chrześcijanami, są marionetkami, jak tak dalej pójdzie to zachodnie narody znikną.

  Polubienie

  • Dariusz

   Dziękuję panu za odpowiedz . Na zachodzie nie byłem to nie wiem , ale wierzę panu na słowo .
   W Polsce jednak Kościołów jest cała masa naprawdę do ciężkiej cholery . Obok mojego domu jest w niezbyt dużej odległości dwa . W lecie jak zaczną piać o 6 rano to już nie pośpię przy otwartym oknie . Codziennie gdy idę do roboty nie ma dnia , abym dwóch pingwinów nie mijał .
   Potężne pieniądze poszły na ŚOB . Teraz olbrzymie kwoty na zabawę młodzieży . To wszystko kosztuje przy tak potężnie zadłużonym kraju . Żartując sobie u nas to dopiero jest wiara co tam Rosja .

   Polubienie

  • „tylko próbują je zniszczyć na każdy z możliwych sposobów” – chrześcijaństwo samo się niszczy, nie trzeba do tego żadnych żydów, przez wielowiekowe co najmniej „kontrowersyjne” postępowanie przywódców religijnych czy idiotyczną, pełną kretynizmów doktrynę odchodzi od niej miliony wyznawców i będzie odchodzić coraz więcej, budowanie coraz to nowych kościołów im już nie pomoże. Ta religia to religia dla prostaków i z takim przeznaczeniem powstała, wygodne narzędzie do zarządzania masami.
   „Na zachodzie Boga już nie ma” – a kiedy on tam był? I czy psychopata z nad Jordanu w którego wierzyli pobożni zachodni Jewropejczycy można nazwać bogiem?
   „krzyż nad zachodnimi stolicami to czas przeszły” – a jaka to różnica co tam teraz panuje, czy to jest krzyż czy gwiazda dawida? Dla mnie nie ma żadnej…
   „tam nie buduje się kościołów(nie to co w Rosji za sprawą Putina)” – prawosławie w Rosji trzyma się jeszcze dobrze ale ich dobre czasy też się kiedyś skończą, nie pomogą nowe cerkwie a Putina już dawno nie będzie…
   A co do Putina, żal że jahwiści robią sobie publicznie cyrk z jego religijności(i właściwie nie interesuje mnie już to czy udaje taktycznie religijność dla pozyskania poparcia czy nie) dla zrobienia na tym geszeftu politycznego i religijnego dla utrzymania się przy korycie…

   Polubienie

 28. Do Semperparatus – sprawdzilem.Prawidlowa pisownia:Semper Paratus.
  Jest to jezyk lacinski,w tlumaczeniu na jezyk polski znaczy:zawsze gotowy.
  W 1907 roku pewien anglik wprowadzil do uzytku-dla harcerzy (skautow)
  zamiast czuwaj.Kosciol ma swoja wykladnie tego okreslena-zawsze gotowy
  do dzialania,do pomocy,ect.-istny zawrot glowy nie majacy pokrycia w
  rzeczywistosci.
  Wiec dlaczego Pan uzywa tego okreslenia jako swojego nicka?????
  Czy nie jest bardziej uczciwe napisac np.Jan z Czarnolasu lub Koziej Wolki!!!

  Polubienie

  • Dariusz

   Panie Edwardzie wydrukowałem sobie pana wcześniejszy wpis i jestem panu naprawdę wdzięczny za to co pan napisał . Pomimo , że jesteśmy w mniejszości takie wpisy podbudowują psychicznie . Moje uznanie . To jest 100% prawdy dlatego pana wpis jest taki wartościowy .

   Polubienie

 29. „Wiec dlaczego Pan uzywa tego okreslenia jako swojego nicka?????” – użył słowa z łaciny w nadziei że zrobi wrażenie na maluczkich jaki to on jest uczony w piśmie ale jakoś towarzystwo nie dało się nabrać. Wlazł tutaj, wymachuje różańcem i krzyżem, drażniąc wszystkich i jeszcze jest wkurzony że nikt racji jego mojszej i prawdziwszej prawdzie nie chce przyznać.

  Polubienie

 30. semperparatus

  Czy nie uważacie,że wybór nicka to moja osobista sprawa?A napisałem to co uważam…i mam prawo do tego…Jeszcze raz mówię…przez swoją nienawiść do chrześcijaństwa obiektywnie sprzyjacie sprawie żydowskiej…

  Polubienie

  • „przez swoją nienawiść do chrześcijaństwa” – dla wielu chrześcijan każda krytyka będzie nienawiścią, nawet ta obiektywna i poparta argumentami. Niestety dogmatolubstwo zaczadziło wielu chrześcijanom umysły przez co nie potrafią zrozumieć wielu prostych rzeczy. I dlatego w swojej masie, manipulowani przez żydostwo biegną ku przepaści, ja nie zamierzam biec z nimi. I kilku świadomych chrześcijan tu w zasadzie nic nie zmieni, zostaną zadeptani przez stado…

   Polubienie

 31. Myślę, że dobrym podsumowaniem dyskusji, która sprowadza się do tematu: wartość religii chrześcijańskiej dla polskiego państwa i narodu (także dla narodów Europy), jest poniższy teatralny plakat.

  I żadna filozoficzna gimnastyka nie jest w stanie zamienić negatywów chrześcijaństwa w jego pozytywy.

  Powyżej Pan Franz zamieścił zdjęcie W.Putina w cerkwi (Putin – obrońca chrześcijaństwa w świecie). Musimy jednak zdać sobie sprawę z zasadniczej różnicy między prawosławiem w Rosji, a katolicyzmem w Polsce. Prawosławie jest wtopione w rosyjską tradycję narodową i państwową, stanowi niejako uzupełnienie rosyjskiej polityki związanej zawsze z interesem państwa.
  Od 966r. katolicyzm nigdy nie spełniał w Polsce tych funkcji, jakie spełniało prawosławie w Rosji, a co gorsza był tego państwa wrogiem.

  Polubione przez 1 osoba

  • Zgodzę się że prawosławie jest lepsze pod pewnymi względami niż katolicyzm i przysłużyło się Rosji bardziej niż katolicyzm Polsce i innym krajom katolickim. Niemniej Rosja też nie jest jednolita, nie ma tam tylko prawosławnych, nie jest ich zdecydowana większość, nie wszyscy Rosjanie to prawosławni tak więc prawosławie jednoczy ludzi ale tylko w ich własnym szeregu. Rosja to wielonarodowy i wieloreligijny kraj, więc Putin musi prowadzić politykę wewnętrzną jako człowiek świecki inaczej szybko by doprowadził do konfliktu na tle wyznaniowym. Stąd uśmiechy do żydów i zapalanie menory w synagodze czy otwarcie meczetu w Moskwie(podyktowane być może stworzeniem przeciwwagi dla prawosławia).

   Polubione przez 1 osoba

 32. Kilka uwag na zakończenie chyba tej dyskusji:

  Na forum WPS takich dyskusji było już co niemiara. Zgadzam się z Panem Edwardem, że racjonalna, logiczna dyskusja nie przekona nigdy polakatolika, czy to żydowskiego czy słowiańskiego pochodzenia. (Co jest, niestety, naszą narodową tragedią.) Jedynym wyjściem byłoby grzeczne, ale nieubłagalne wyproszenie (czy „wypierdolenie”, jak kto woli) polakatolików z niekatolickich, pro-słowiańskich mediów i organizacji.

  Sytuacja Polski jest tragiczna: bardzo mała grupa słowiańskich Polaków próbuje, jak może, zachować swoja słowiańską tożsamość i prawo do życia według słowiańskiej kultury i religii, według własnych etnicznych wartości we własnym suwerennym państwie. Jestem, co prawda, słowiańskim agnostykiem, ale interesuję się słowiańską religią, bo to była religia naszych przodków, naszych ojców, naszych matek. Naszych, moich – a nie obcych. Dziś niektóre wierzenia słowiańskie są naiwne, ale są to nasze wierzenia, nie żydowskie, nie obce. Zresztą, nikt nie ma monopolu na prawdę i „wyższość” religijną, a wszystkie wierzenia religijne jest obecnie łatwo skrytykować i ośmieszyć z pozycji naukowej w 21. wieku. Pod tym względem, chrześcijaństwo jest równie naiwne jak wierzenia słowiańskie sprzed 1000 lat i jak wszystkie tradycyjne wierzenia religijne.

  Zasięg religii powinien być zawsze ograniczony jej etnicznym pochodzeniem. (Czyli judaizm i chrześcijaństwo i wszelkie jej odpryski tylko dla Żydów, nigdy dla nas i dla innych nieżydowskich kultur.) Nasi przodkowie mieli prawo do swoich wierzeń, nawet prymitywnych czy naiwnych, tak jak dzieci maja prawo żyć w swoim świecie fantazji i nikt nie może im tego zabronić bez ryzyka szkody dla ich rozwoju psychicznego i intelektualnego. Ale kiedyś trzeba zostawić dziecięcy świat fantazji.

  Ponieważ WPS nie pozwala na blokowanie polakatolików, proponuję więc konsekwentne ich ignorowanie, bo polakatolictwo to dla naszego kraju i kultury przerażająca zaraza umysłowa, ktora spowodowala katastrofy polityczne i społeczne naszego narodu. Proponuję nie dać się sprowokować i tracić czas na miernotę i infantylizm żydo-chrześcijański. Musimy pamiętać, że skoro musimy kontaktować się z polakatolikami, to nie wolno nam zapomnieć, że to są umysłowo chorzy, nieszczęśliwi ludzie, dla których jedyną szansą na jakiekolwiek szczęście i jakikolwiek sens życia jest nadzieja na mityczny pobyt w mitycznym raju. A my mamy nadzieję, że kiedyś wszyscy tam się udadzą i zostawią nas wreszcie w spokoju.

  Polubione przez 1 osoba

  • Tomasz Zieliński

   Teraz nową religią dla prostaków i naiwniaków jest NAÓKA, pokażę to na przykładzie swojej dziedziny fizyki: Teoria Wielkiego Wybuchu jest sprzeczna z zasadą zachowania energii – taką najważniejszą w fizyce. Jakiekolwiek badania innych teorii o początku wszechświata są zakazane, wyśmiewane, blokowane itp. Fizyka i tak nigdy nie pozna prawdy w żadnej dziedzinie. Może jedynie rozpatrywać model bardziej lub mniej naiwny. Jakikolwiek model będzie się oczywiście zmieniał w czasie. Możemy sobie wyobrazić jak wyglądały zajęcia z Astrofizyki w czasach Kopernika.

   Nasi przodkowie też mieli swój model życia, wierzeń i wszechświata. Nawet proste opisanie zjawisk było im bardzo pomocne w życiu i utrzymywało wspólnotę razem. Tradycyjne wierzenia ludzi pierwotnych niosą wielką moc: mówią jak żyć szczęśliwie, jak być zdrowym, po co żyje człowiek itp.

   „Wielkie Religie” i nauka wije się i nie udzieli nigdy odpowiedzi na takie pytania. Ich odpowiedzi mydlą oczy i są bardzo dalekie od prawdy.

   Prymitywni ludzie – tylko w naszych oczach stoją o szczebel niżej, przez setki tysięcy lat nasi przodkowie żyli w zgodzie z naturą i osiągnęli najdoskonalszy stopień rozwoju człowieka. Cywilizacja tylko powoduje głód, wojny i zarazy. Potrzebuje gigantycznych źródeł energii i miliony niewolników. To dlatego przodkowie nie chcieli jej wprowadzić przez bardzo długi okres czasu.

   Jak robiłem wykład o Słowianach dla dzieci to powiedziałem im, że nasi Bogowie to energie przenikające kosmos. A teraz skok do fizyki – cząstką przenoszącą pole grawitacyjne jest grawiton – do dziś nie odkryty. Kto jest bardziej naiwny i głupi. Nasz niepiśmienny przodek sprzed tysięcy lat czy super nauka co ma 400 lat?

   Olbrzymim osiągnięciem Słowian było wysyłanie wici do wszystkich plemion mówiących tym samym językiem. Dzięki temu jakikolwiek wrogowie spotykali się z ogromnymi ilościami wojska docelowo zgromadzonymi do przepędzenia wroga. Dopóki ówczesna europa nie podrzuciła na nasze ziemie dywersantów do Pragi, Kijowa i do Gniezna w Xw. To Słowianie stanowili twardy orzech do zgryzienia.

   Polubione przez 1 osoba

   • „Prymitywni ludzie – tylko w naszych oczach stoją o szczebel niżej, przez setki tysięcy lat nasi przodkowie żyli w zgodzie z naturą i osiągnęli najdoskonalszy stopień rozwoju człowieka.” (!!)

    Komentarz poniżej.

    Polubienie

 33. Dziekuje panom Canassate i Zielinski za madre podsumowanie tej dyskusji.
  Zainspirowali panowie pare zagadnien nad ktorymi bede dlugo rozmyslal.
  Jedna sprawa juz teraz mnie poraza-czy faktycznie nasi bracia i siostry
  Slowianie sa smiertelnie zainfekowani zydokatolicyzmem!!!! Ja nie poddaje sie-bede walczyl o kazdego brata i siostre.

  Polubienie

 34. „Prymitywni ludzie – tylko w naszych oczach stoją o szczebel niżej, przez setki tysięcy lat nasi przodkowie żyli w zgodzie z naturą i osiągnęli najdoskonalszy stopień rozwoju człowieka.”

  Niestety, jest to bardzo niebezpieczne i bardzo naiwne uogólnienie, którego niebezpieczeństwo i naiwność bardzo łatwo udowodnić. Ale nie chcę teraz wdawać się w nową dyskusję. Proponuję Panu Zielińskiemu przeczytać książkę angielskiego podróżnika Samuela Hearna, „A Journey to the Northern Ocean”. (Może jest tłumaczenie na polski.) Czytelnik dowie się na jakim to stopniu rozwoju byli w 18. wieku tzw. „Północni Indianie”, mieszkający w okolicach Zatoki Hudsona i jakie prowadzili wojny z Eskimosami. A to jest tylko jeden przykład.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s