Redemptoryści – syjonistyczna banda z krzyżem i różańcem

Redemptoryści – dla kogo pracują i kto ich finansuje?

Odpowiedzi na te pytania przynosi analiza politycznych treści pojawiających się w mediach należących do redemptorystów.

 

Za sprawą objęcia władzy przez syjonistyczną partię PiS, popieraną przez media o.Rydzyka – także przez Kościół, codzienna gazeta redemptorystów, Nasz Dziennik, stała się drugą co do popularności po GW Michnika żydowską gazetą w Polsce. Jest także (obok Gazety Polskiej), zgodnie z decyzją żydo-rządu PiS, dostarczana do wszystkich urzędów administracji publicznej zamiast gadzinówki Michnika, czy Rzeczpospolitej – koszty pokrywa polski podatnik. W związku z tym warto bliżej przyjrzeć się temu medialnemu dziełu katolickich zakonników, czemu służy poniższa analiza z 2013r. – D.Kosiur 19.07.2016

 

W poniższej analizie posłużę się cytatami z artykułów publikowanych w Naszym Dzienniku. Udowodnię tezy, że redemptoryści (czyli media o.T.Rydzyka) propagują zbrodniczy syjonistyczny liberalizm oraz popierają imperialna politykę syjonistów z USA, Wlk.Brytanii i Izraela.

Teza nr 1.
Media redemptorystów, których założycielem jest o.T.Rydzyk, głoszą pochwałę liberalizmu gospodarczego, czyli ideologię żydowskiej finansjery świata anglosaskiego propagowaną w skolonizowanych przez syjonistyczny Zachód państwach dawnego bloku wschodniego. Ta liberalna propaganda nie pojawia się w państwach dawnego Zachodu.

Dowód
„Toksyczna nadopiekuńczość państwa” – Marcin Austyn, Nasz Dziennikhttp://www.naszdziennik.pl/

450,253,d2900c2794666a73f6f947f437aa5e5dba076caeO ekonomicznych aspektach funkcjonowania państwa, jego “opiekuńczości” względem obywateli dyskutowano podczas konferencji “Państwo opiekuńcze a chrześcijaństwo” zorganizowanej przez Polsko-Amerykańską Fundację Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego (PAFERE). Patronat medialny nad imprezą sprawował “Nasz Dziennik”. Nadopiekuńcze państwo okrada obywateli pod pretekstem dążenia do “sprawiedliwości społecznej”.

Jak zauważył red. Stanisław Michalkiewicz (honorowy prezes PAFERE), rezygnacja z nadopiekuńczości państwa nie jest tożsama z rezygnacją z podziału dochodu narodowego. Może on, bowiem odbywać się bez udziału państwa, poprzez rynek. – Jeżeli dziś większość społeczeństwa uważa, że biednym trzeba pomagać, to niech pomaga, ale nie poprzez państwo. Ono ma jedynie dbać o to, by z tych ludzi nie “zdzierać”, aby mieli z czego pomagać – zauważył.

Profesor Marek Chodakiewicz (historyk) zwrócił uwagę na fałszywe przekonanie, że państwo opiekuńcze musi funkcjonować, bo musi być “sprawiedliwość społeczna”. Tymczasem pojęcie to jest wytworem demagogów, bo jaka jest różnica między sprawiedliwością a sprawiedliwością społeczną? W jego ocenie, w obecnej sytuacji najbardziej sprawiedliwym systemem jest ten, który pozwala osobie na rozwój i jest nim wolnorynkowa demokracja kapitalistyczna. Chodakiewicz akcentował, że państwo powinno odzwierciedlać chrześcijańskie wartości, a stąd wynika dobroczynność wobec biednych i najsłabszych.

Seweryn Szwarocki, prezes stowarzyszenia Koliber (liberalizm dla młodzieży), z moich danych wynika, że mamy do czynienia – szczególnie po II wojnie światowej – z postępującym wzrostem wydatków publicznych, których dominantą (nawet do 90 proc. ich struktury) są wydatki socjalne. Opiekuńczość w tym wydaniu spowodowała kryzys demograficzny, (…). Jego zdaniem, model państwa opiekuńczego należy jak najszybciej zlikwidować, a obywatelom przywrócić władzę nad bogactwem.

Dobroczynność prywatna pozwala biednym, mimo swego nieszczęścia, zachować cnotę pokory (!!!), w przeciwieństwie do postawy wielu klientów państwowej pomocy społecznej: “mnie się należy”. Ludziom zamożnym pozwala stać się ludźmi miłosiernymi z potrzeby serca, a nie z przymusu – zauważył.

Profesor dr hab. Piotr Jaroszyński (filozof) : W ten sposób wpadamy w pułapkę np. bezpłatnej opieki zdrowotnej, oferowanej przez państwo (…). (…) państwo nadopiekuńcze jest częścią państwa totalitarnego, (…). Rozwiązaniem jest, więc odwołanie się do katolicyzmu i płynących z niego nieuzależniających form pomocy.

Ksiądz (!!!) profesor Piotr Bortkiewicz wskazał trzy skutki nadopiekuńczości państwa: bezrobocie, niszczenie polityki rodzinnej i wolności.

W ocenie prof. Alejandra Chafuena (fundacja ATLAS), by wygrać z państwem opiekuńczym, konieczne jest zakorzenienie w nauce Kościoła, która dotyka istoty ludzkiej oraz docenia rolę rodziny. By jednak rodzina mogła funkcjonować, musi walczyć o własność prywatną, bo rodzina i własność prywatna są filarami wolnego społeczeństwa.

Za:  http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/9519,toksyczna-nadopiekunczosc-panstwa.html

 

10-03-christine-o-donnell-delaware.jpg_full_600Wykład Christine O’Donnell (USA – kandydatka Republikanów na senatora) wygłoszonego w styczniu w 2010r. w katolickiej uczelni o. dyrektora w Toruniu.
za: http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100213&typ=my&id=my81.txt
(ten link już nie działa, redakcja ND zlikwidowała internetowe archiwum – ?)

Cytuję: Zapewnienie indywidualnej wolności dokonywania wyboru czyni nas bardziej bezpiecznym społeczeństwem.(…) Im mniej rządu, tym lepiej.(…) naruszanie tych zasad prowadzi do demograficznej i ekonomicznej katastrofy. Zasady te – chłodne, naukowe, historycznie udowodnione, nie współgrają z zasadami państwa opiekuńczego.”

 

A więc wszystko zaskakująco zgodnie pokrywa się z nauczaniem wielkiego papieża – św. JPII.

10003362_839248016164180_1630237719746508077_n

11149486_843236349098680_2894469668906627402_n
.

Teza nr 2
Redemptoryści, ich media – mieniący się przecież katolikami, szerzący katolickie wartości – nigdy nie występują przeciw zbrodniczej imperialnej polityce syjonistycznego żydostwa anglosaskiego z USA, z Wlk.Brytanii i Izraela. Zawsze wyrażają dezaprobatę względem państw i ich przywódców, których syjonistyczni Żydzi uznają za wrogów, np. Rosję, Syrię, Sudan, Białoruś itd.

Dowód
„Lekcja bicia opozycji” – Marta Ziarnik, Nasz Dziennik

Cytuję: Prezydent A.Łukaszenka chce, aby obywatele od małego uczyli się nienawiści do Zachodu.
za:  http://www.naszdziennik.pl/swiat/7300,lekcja-bicia-opozycji.html

„Łukaszenka zbroi al-Baszira” – autor: Marta Ziarnik, Nasz Dziennik
Białoruś sprzedaje do Sudanu samoloty i pociski rakietowe, naruszając tym samym międzynarodowe sankcje.

„Utajnić można wszystko”, Nasz Dziennik –
Z mec. Olgą Cejtliną z Rosyjskiego Komitetu Adwokatów na rzecz Obrony Praw Człowieka rozmawia Piotr Falkowski

P.F.:12 stycznia zmarł po ciężkiej chorobie mec. Jurij Szmidt, założyciel Komitetu. Najbardziej znany był jako obrońca Michała Chodorkowskiego.
O.C.: – Nie chcę komentować szczegółów sprawy Chodorkowskiego. Ona należy w pewnym sensie do obu kategorii. Jest oczywiście związana z wielkimi pieniędzmi. Myślę jednak, że dzięki wysiłkom Jurija Markowicza udało się pokazać społeczeństwu i światowej opinii, że należy także do drugiej kategorii: naruszeń praw człowieka. W sądzie i wszędzie indziej dowodził, że miały miejsce określone represje i prześladowanie człowieka, który robił biznes wbrew władzom.

za: http://www.naszdziennik.pl/swiat/25928,utajnic-mozna-wszystko.html

*                *                 *

Rydzyk – Michnik, czyli awers i rewers tego samego syjonistycznego, żydowskiego, przysłowiowego „złego szeląga”

Jak widzimy nie tylko Michnik broni syjonistycznego, żydowskiego złodzieja.

Słuszność powyższych tez wystarczająco dobrze potwierdzają przytoczone z Naszego Dziennika fragmenty tekstów i wypowiedzi.
Pozostaje odpowiedź na pytanie, kto finansuje antynarodowe – w Polsce także antypolskie – działania redemptorystów. Skoro powyższe tezy, o realizacji przez redemptorystów syjonistycznej propagandy i polityki, zostały potwierdzone w stopniu wystarczającym przy wykorzystaniu ich własnych mediów, to jest także oczywiste, że działalność redemptorystów musi być finansowana przez dysponentów liberalnych treści.

Redemptoryści pojawili się w Rzeczypospolitej Obojga Narodów w 1787r. Pierwsze placówki zakładał Klemens Maria Hofbauer. Od swojego głównego klasztoru w Warszawie przy kościele św. Benona redemptoryści na ziemiach polskich zwani byli wówczas benonitami. Podczas, gdy jezuici ulegli kasacie przez władzę nazywani byli krypto-jezuitami. W 1808 pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Królestwa Prus przeciwko wojskom napoleońskim na mocy ustawy sejmowej zostali wydaleni z Księstwa Warszawskiego.
Na ziemie polskie powrócili w 1903r. Dzisiaj jest to jeden z najpotężniejszych, prawdopodobnie najbardziej wpływowych i majętnych zakonów w Polsce. W Polsce redemptoryści prowadzą wiele parafii i kościołów filialnych. Ich własnością jest Radio Maryja założone przez o. Tadeusza Rydzyka. Redemptoryści współtworzą także TV Trwam i Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej (W praktyce większość majątku należy do instytucji poza kościelnych. Głównie do trzech fundacji stworzonych przez ojca dyrektora i jego współpracowników – dzięki temu zabiegowi nie muszą odprowadzać podatków od pełnienia swojej „misji”). Posiadają wydawnictwo „Homo Dei”.
Nie wiadomo, co stało się z pieniędzmi zebranymi przez o.Rydzyka na ratowanie Stoczni Gdańskiej (zebrał podobno kilkadziesiąt mln złotych) – ?

Dariusz Kosiur

 

tekst z lipca 2013r.
do momentu przejęcia strony przez agenturę żydo-reżimu istniał pod tym adresem : http://wiernipolsce.wordpress.com/2013/07/19/redemptorysci-syjonistyczna-banda-z-krzyzem-i-rozancem/

Zapisz

Zapisz

Reklamy

18 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

18 responses to “Redemptoryści – syjonistyczna banda z krzyżem i różańcem

 1. Cezary Piotr Tarkowski

  Jaki Episkopat, tacy podwładni.

  Polubienie

 2. dosc

  same negatywy.

  Polubienie

 3. Pingback: Redemptoryści – syjonistyczna banda z krzyżem i różańcem — WIERNI POLSCE SUWERENNEJ | Pekok Antylichwiarz

 4. zydozerca

  finansuje PiS-dba o Rydzyka i o siebie,dzięki temu są już w niebie

  Szykują się podwyżki dla ministrów i posłów, a także pensja dla żony prezydenta – Agaty Dudy. Nowatorskie wydaje się powiązanie wynagrodzeń rządowych z wynikami gospodarczymi państwa. Na razie najbardziej skorzysta premier Beata Szydło.

  Podwyżka dla Beaty Szydło, pensja dla Agaty Dudy

  „Rzeczpospolita” dotarła do projektu podwyżek. Od 4 do 5 tys. zł wzrosną wynagrodzenia m.in. prezydenta, wicepremierów, ministrów, wiceministrów i wojewodów. Po raz pierwszy pensję otrzyma Pierwsza Dama. Najmniej zyskają posłowie i senatorowie – ok. 2,7 tys. miesięcznie. PiS uzasadnia, że uposażenia osób na stanowiskach kierowniczych są zamrożone od 2008 roku.

  Fachowcy często odmawiają pracy w rządzie

  Poseł PiS Łukasz Schreiber, który ma przeprowadzić proponowane zmiany przez parlament tak tłumaczy potrzebę podwyżek: „Obecnie wiceministrowie w randze podsekretarza stanu zarabiają ok. 7 tys. zł netto, a sprawują nadzór nad wielomiliardowymi budżetami. Z tego powodu wybitni fachowcy często odmawiają pracy w rządzie”.

  Powiązanie pensji urzędniczych ze stanem gospodarki państwa z pewnością inspirowane jest kontraktami menedżerskimi, w których na pensje kierownictwa mają wpływ wyniki finansowe firm.

  Pierwsza Dama wreszcie z własną pensją

  Częścią nowej ustawy płacowej ma być pensja Pierwszej Damy, uzależniona od wynagrodzenia prezydenta. Ani Agata Kornhauser-Duda, ani małżonki poprzednich prezydentów nie dostawały wcześniej uposażenia. Niekiedy podnoszono niesprawiedliwość obarczania żon prezydentów licznymi obowiązkami pomimo braku jakiejkolwiek formy wynagrodzenia. Były prezydent Aleksander Kwaśniewski przyznał, że popełnił błąd, nie walcząc o wynagrodzenie dla małżonki, gdy był głową państwa. W ubiegłym roku ruszyła też zbiórka pod internetową petycją w sprawie przyznania pensji pierwszej damie. Podpisało ją prawie 1,5 tys. osób.

  Funkcja Pierwszej Damy zazwyczaj oznacza konieczność przerwania dotychczasowej pracy zawodowej, a tym samym zaprzestania opłacania składek emerytalnych i przejścia na utrzymanie męża. „Sytuacja, gdy głowa państwa musi płacić składki za swoją żonę, jest niefortunna. Obowiązki Pierwszej Damy to praca na pełny etat, nawet po 100 godzin tygodniowo, czasem przez dziesięć lat – mówi poseł PiS Łukasz Schreiber, który wierzy, że ustawę uda się przeprowadzić w Sejmie „bez populizmu ze strony opozycji”.

  Źródło: Rzeczpospolita

  Zobacz także: Wynagrodzenie dla Pierwszej Damy

  RZ

  Polubione przez 1 osoba

 5. Longin

  Rydzyk służy żydostwu. Jest dla nich pożyteczny.

  Polubienie

 6. „Wellfare” dla Inidan w USA jest tragedią tambylców.
  Grupa z największym wsparciem socjalnym,najgorzej jej się powodzi,gorzej niż Negroidalnym.

  Polubienie

 7. G

  Co ciekawe to przez lata wyborcza lansowalo neoliberalizm. Jak sie okazuje w kwestiach zasadniczych nmmichnik czy rydzyk sie nie roznia.

  Polubienie

 8. Radio – telewizja – kościół – stosuje techniki hipnozy, których celem jest przejąć kontrolę nad umysłem ‚motłochu’ by wykorzystać go do swoich celów – wbrew interesom ‚motłochu’…
  Ostatnio hipnotyzuje się propagandą antyrosyjską i zarazam przedstawia się kościół katolicki jako ostoję polskości..
  Jak działa propaganda..

  Przyklad Ruandy….zwykłe radio przyczyniło się do ludobójstwa na skalę niewyobrażalną…tak jak u nas ‚Wołyń’..Szczekająca katolicka propaganda ‚miłosierdzia Bożego’ bardzo łatwo może ustawić umysły ‚motłochu’ by ten w imię owego ‚miłosierdzia’ – mordował, gwałcił bez głębszego zadtanowienia…
  Ludzie – w większości jak bezrozumne bydło jest podatne na wszelkiego rodzaju techniki hipnotyczne, a to pokazuje, że z ludźmi można robić co się chce…
  Ostatni przykład – ‚gra pokemon’…można zaprowadzić ludzi gdzie się chce i osiągnąć – co się chce…

  Polubienie

 9. żart

  Polacy to „niewolnicy” – tak ich uczą w szkołach (posłuszeństwa i strachu przed partią).
  Religia (obojętnie jaka) wykorzystuje „ułomność” umysłu (rozumu) – niedouczonych Obywateli.
  Najgożej jak na „czele” rządu, kościoła (wiary),itd… stoi „nieuk”.
  Żle się rządzi Obywatelami „światłymi” (rozumnymi) – ich się „gnębi”.
  „Ku chwale Ojczyzny” – dobrodzieje (złodzieje).

  Polubienie

 10. Metro

  Mi się wydaje że pisanie o ideologicznych fikołkach papistów to juz tylko kopanie leżącego.

  Termin „solidarność społeczna” pamiętam od świętego Tomasza z Akwinu. On tego nie wymyślił.

  Niejaka Wojtyła swoje kazanie na Zaspie poświęciła kawałkowi bodajże z Ewangelii „jeden drugiego brzemiona noście”.

  Te qndle są kompletnie skompromitowane. Yebać ich.

  Polubienie

 11. Po prawdzie, nie wiadomo skąd, nagle uczelnia o. T.Rydzyka WSKSiM w Toruniu, ma ponoć pierwsze miejsce w rankingach. Powstała niedawno, a już 1 miejsce? A gdzie miejsce dla prastarych, piastowskich uczelni? Gdzie miejsce dla polskiej tradycji wypieranej przez judeomasońską nowoczesność? To nie jest przypadek! Komuś on pomaga, i to bardzo, bardzo ważnemu we współczesnej polityce. Bez judeomasoństwa nie ma byle jaka nowa uczelnia nagle pierwszego miejsca w rankingach!

  Polubienie

 12. Zenon

  Coś mi się wydaje, że zbiór tych artykułów służyć ma ideologizowaniu i… dyskredytacji opisywanych osób, zdarzeń i zjawisk. Weźmy np. wypowiedź JPII na temat wolnego rynku: (…)wydaje się(…)
  Otóż, nie zaproponował krytykant w swojej wypowiedzi żadnej alternatywy do krytykowanego przedmiotu. Przyznaję się, że mnie także trudno znaleźć. Jest jedna, tzw. trzecia droga, ale i ona zakłada wolnorynkową wolność… I tak można by rozłożyć na łopatki większość napisanych ku propagandzie i dyskredytacji osób, zdarzeń i manipulacji czytelnika artykułów.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: