Radek i seks. Amerykański

RadekAFP

Radosław Sikorski, beniaminek władzy (PiS i PO), jest kometą, która w przedziwny sposób zajaśniała na polskiej scenie politycznej i niespodzianie zgasła.

„NATO przejrzało na oczy”, „Zachód wreszcie uwierzył w rosyjską agresję” — dowodził w polskich mediach były szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski 7 lipca. Po tygodniu, 14 lipca, Zachód, licząc trupy na Bulwarze Anglików w Nicei, naocznie przekonuje się, skąd nadchodzi rzeczywista agresja. Dzień później, 15 lipca — Turcja —  szefowie NATO na własne oczy widzą, do czego jest zdolna armia państwa Sojuszu, występując w roli puczysty.

Warto podsumować działania polityczne Radosława Sikorskiego. Zwłaszcza inspirowane przez USA na Ukrainie, które przyniosły trwającą już ponad dwa lata wojnę domową. Jest to szczególnie ważne w kontekście ostatnich wydarzeń, które targają unijną Europą. Przyczyny tych wydarzeń nie do końca są jeszcze wyjaśnione, ale bez trudu widać, że są to skutki polityki prowadzonej w przeszłości. Skutki tragiczne, niosące ludzką śmierć, chaos i degradację instytucji państwa. Działania polskiego polityka wobec Ukrainy na arenie UE przyniosły te same efekty.

PIESZCZOCH WŁADZY

Radosław Sikorski, beniaminek władzy (PiS i PO), jest dla mnie kometą, która w przedziwny sposób zajaśniała na polskiej scenie politycznej i niespodzianie zgasła.

Ciągle zastanawiam się, jak ubezwłasnowolniony intelektualnie doktrynami polityki zagranicznej USA i jednocześnie pogardzający swoimi promotorami człowiek, przy tym o niedyskretnym i wulgarnym języku, mógł zaistnieć jako szef MON czy MSZ.

Chociaż, patrząc na Saakaszwilego czy Poroszenkę, nie powinnam być zbytnio zdziwiona.

Ten sam sort amerykańskich marionetek, używanych przez USA do ingerowania w politykę państw Europy będących na pograniczu z Rosją, które po wykorzystaniu wywala się jak wyżęte ścierki na śmietnik historii.

KTO Z KIM UPRAWIA SEKS ORALNY

Nie zwracałabym już uwagi na Radka Sikorskiego, gdyby nie wywiad dla „Rzeczpospolitej”, jakiego udzielił w przededniu szczytu NATO w Warszawie, i jego słynne stwierdzenie sprzed dwóch lat: „Polsko-amerykański sojusz to jest nic niewart. Jest wręcz szkodliwy, bo stwarza Polsce fałszywe poczucie bezpieczeństwa (…). Bullshit kompletny. Skonfliktujemy się z Niemcami, z Rosją, i będziemy uważali, że wszystko jest super, bo zrobiliśmy „laskę” Amerykanom. Frajerzy. Kompletni frajerzy. Problem w Polsce jest taki, że mamy bardzo płytką dumę i niską samoocenę. Taka murzyńskość”.

W rozmowie z „Rzeczpospolitą” Sikorski z satysfakcją zauważa, że NATO, militarna przybudówka USA, „przejrzało na oczy” i „Zachód wreszcie uwierzył w rosyjską agresję”.  Dla niego — prezydent Rosji jest „nieobliczalny”, dokonał aneksji Krymu „siłą” i jest „chorym człowiekiem z rewolwerem”, dlatego też wskazane jest odstraszanie Rosji przez NATO. Ale powinno mieć ono „charakter nieprowokacyjny”, by nie „potęgować rosyjskiej paranoi”. To, co NATO teraz robi, wystarczy.

Bowiem, jak twierdzi Sikorski, „kraje, które nie graniczą z Rosją, uważają, że niebezpieczeństwo jest mniejsze, a te, które z nią graniczą, mają powody do obaw. A to my jesteśmy tą miną przeciwczołgową, która ewentualnie da innym czas na dozbrojenie się”.

Powtarzając w „Rzeczpospolitej” opinie i epitety pod adresem Rosji i jej prezydenta lansowane przez establishment i media USA, Sikorski własnoręcznie wpisuje się w grono „kompletnych frajerów”, którzy robią „laskę” Amerykanom i konfliktują się z Rosją. Taką samą „laskę” robił wcześniej, realizując plany polityki zagranicznej USA odnośnie Ukrainy — w Polsce i na arenie Unii Europejskiej.

Kocha i nienawidzi, tak można określić ambiwalentny stosunek Sikorskiego do Stanów Zjednoczonych.

AUTOR WOJNY NA UKRAINIE

Były szef polskiego MSZ jawnie przyznaje się do autorstwa celowych działań na Ukrainie. „Pamiętajmy, że europejska wyprawa na ukraińskie dzikie pola nigdy nie miałaby miejsca”, stwierdza na łamach „Rzeczpospolitej”, „gdyby nie zaufanie do Polski i przejęcie przez Unię polskich celów polityki wschodniej. Gdy w 2008 r. po raz pierwszy rozmawiałem w Bydgoszczy z ministrem Steinmeierem, uznał, że polski cel przyjęcia Ukrainy do Unii w 2020 r. jest realistyczny”.

Frank-Walter Steinmeier szefował niemieckiej dyplomacji do jesieni 2009 r. Zastąpił go Guido Westerwelle i to z nim Sikorski realizował amerykańskie plany na Ukrainie. Steinmeier po nich teraz sprząta.

Dziwi mnie ten sojusz polityczny Sikorskiego z Westerwelle. Niemiecki polityk był pacyfistą, wrogiem udziału RFN w interwencjach zbrojnych na świecie. W 2011 r. Niemcy wstrzymały się od głosowania w RB ONZ nad rezolucją dot. interwencji NATO w Libii, rząd niemiecki zapowiedział, że nie weźmie udziału w ataku na Syrię. „Pikielhauba nie pasuje do nas” — mówił Westerwelle w jednym z wywiadów, odnosząc się do symbolu pruskiego militaryzmu.

Niemcy były za to krytykowane przez partnerów z NATO.

A jednak na Ukrainie ta pikielhauba na jego głowie połyskiwała. To Westerwelle umożliwił m.in.: szkolenie boksera Kliczko w niemieckim MSZ, przyuczając go do roli nowego prezydenta, a tym samym legitymując nielegalne obalenie władzy na Ukrainie.

Radosław Sikorski bardzo szybko wkroczył z bezpośrednim działaniem na Ukrainę, chwaląc się publicznie, że Unia Europejska poprosiła go, by udał się tam z unijną misją, w chwili gdy antyrządowe protesty nasiliły się i dochodziło do śmiertelnych starć między policją a demonstrantami. Misja Sikorskiego skończyła się totalnym fiaskiem. Wszelkie ustalenia, jakie wynegocjował, kijowski Majdan natychmiast złamał. Polska została wyeliminowana z rozmów dot. rozwiązania konfliktu. Na Ukrainie dokonano krwawego zamachu stanu.

Dzisiaj za pomysły Sikorskiego Ukraina płaci tysiącami zabitych wśród ludności cywilnej, a bestialstwo bojówkarzy „Prawego sektora” nie ustępuje praktykowanemu w czasie rzezi na Wołyniu. Spalenia żywcem ludzi w Odessie to tylko jeden z przykładów powielanych praktyk UPA.

WEKTORY AGRESJI

Wszystkie opowieści Sikorskiego lansowane na łamach „Rzeczypospolitej”: o rosyjskiej agresji na Ukrainie, zbrojnej aneksji Krymu i siłowej zmianie granic przez Putina w Europie (Sikorski ma amnezję dot. Kosowa wyłuskanego z Serbii, by zachować „Bondsteel”, bazę USA), o konieczności wzmocnienia „zdolności Sojuszu do obrony swojego terytorium” — można między bajki włożyć, skoro Europa przegrywa z terroryzmem, a żołnierze armii NATO dokonują puczu we własnym kraju i rozwalają terytorium objęte działaniami Sojuszu — od środka.

Radosław Sikorski radzi Polsce wzmocnić sojusze militarne z Francją i Niemcami. Tylko że akurat ani Francja, ani też Niemcy — nie są przekonane o agresji Rosji wobec Polski i innych państw Europy Środkowo-Wschodniej.

Szef francuskiego wywiadu wojskowego (DRM) gen. Christophe Gomart publicznie przyznaje, przedstawiając na to dowody zebrane przez podlegle mu służby, że Rosjanie nie dokonali żadnego najazdu na Ukrainę.

Jego zdaniem „amerykański wywiad, wykorzystując autorytet w NATO, przedstawił fałszywe informacje o inwazji rosyjskiej armii na Ukrainę”. Problem NATO polega na tym, zdaniem szefa wojskowego wywiadu Francji, że „amerykański wywiad ma kluczowe znaczenie w Sojuszu. Tymczasem z francuskim wywiadem liczą się w większym lub mniejszym stopniu”.

„STARSZY GOŚĆ”

Komentując wypowiedź Sikorskiego o robieniu „laski” Amerykanom, prof.Richard Sakwa z Uniwersytetu Kent, zajmujący się Rosją i Europą Środkowo-Wschodnią, skwitował ją krótko: „Myślę, że jest to bardzo wulgarne, pokazuje prymitywną naturę myślenia autora tych słów. Jest on, rzecz jasna, bardzo prymitywnym osobnikiem”.

Ale to, jak widać, nie przeszkadza przekazywać fatalnych wzorców następcom.

Na początku listopada ub. roku Radosław Sikorski został tzw. Senior Fellow (Starszym Gościem) Centrum Studiów Europejskich im. Mindy de Gunzburg (CES) przy Uniwersytecie Harwardzkim, o czym poinformował dyrektor Centrum prof. Grzegorz Ekiert. Program „Starszy Gość” został stworzony w Centrum w celu skupienia wokół niego znanych polityków. Ich zadaniem jest „zaangażowanie się w życie intelektualne uczelni, wzmocnienie swoją osobą Centrum, służąc jako kanał dla społeczności akademickiej i politycznej do uczenia się od siebie”. Starsi Goście włączają się w akademickie dyskusje między wykładowcami a studentami, co ma, wg założeń programu, wpłynąć na „stymulowanie nowego myślenia i badań naukowych nad Europą”.

Jak będzie stymulował Radosław Sikorski studentom Harvardu myślenie o Europie, a zwłaszcza o Rosji — nie trudno sobie wyobrazić. Nie dziwmy się potem, że absolwenci tej uczelni, tacy jak Barack Obama, najlepiej odnajdują się, robiąc w Europie (i na świecie) kolejne „kolorowe” rewolucje, obalając rządy i prowadząc zimną wojnę z Rosją.

Zofia Bąbczyńska-Jelonek, publicystka polska

za:http://pl.sputniknews.com/opinie/20160719/3497755/Radek-i-seks-Amerykanski.html

8 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

8 responses to “Radek i seks. Amerykański

 1. „[…] Zachód, licząc trupy na Bulwarze Anglików w Nicei, naocznie przekonuje się, skąd nadchodzi rzeczywista agresja.”

  Oczywista prawda nie jest czasami oczywista.

  Pani Zofia Bąbczyńska-Jelonek jest obecnie chyba najbardziej niezależną i najbardziej doświadczoną dziennikarką polską specjalizującą się głównie w sprawach relacji polsko-rosyjskich. (Pomijam jej ekspertyzę dot. spraw gospodarki morskiej.) Pamiętam ją ze znakomitych felietonów, które umieszczała w nieistniejącym już portalu Głos Rosji (obecnie Sputnik Polska). Zespól redaktorski WPS, jeżeliby do niego dołączyłaby na stałe Pani Zofia, byłby bez dyskusji („hands down”) najlepszym w Polsce źródłem nieocenzurowanych informacji i wnikliwych komentarzy na ww. tematy.
  Brawo, Pani Zofio. Szczęścia i zdrowia życzę.

  Polubienie

 2. obudzony

  Z Sikorskim to jest taki problem jak z innymi szabesgojami. Nie znam faktycznego pochodzenia Radka, ale biorąc za żonę żydówkę z wpływowej żydowskiej rodziny na pewno pomógł swojej karierze zawodowej/politycznej.
  Od dawna pisano w wielu periodykach i prasie, że może być agentem brytyjskiego wywiadu wyszkolonym tam w latach 80-tych i rzuconym na ,,odcinek polski”. Słynna sprawa sprzed 2 lat kiedy były ambasador brytyjski w Polsce Charles Crawford pisał Sikorskiemu ok 14 przemówień i skasował za to 250 tys PLN. Czyje interesy reprezentuje więc Sikorski? Chyba jasno to widać. Wypowiedzi Sikorskiego dot. nic nie wartych sojuszów z USA przytoczone w tym artykule wyraźnie pokazują, że Sikorski dokładnie zdaje sobie sprawę z tego co tak naprawdę się dzieje i kto jest zagrożeniem. Na drugi dzień zmienia zupełnie front i twierdzi, że właśnie Rosja jest zagrożeniem, a wojska NATO wybawieniem i ochroną dla krajów Europy. Cóż za rozdwojenie jaźni, w jeden dzień twierdzi coś, a w drugi zupełnie na odwrót. Znam jeszcze jeden taki przypadek.
  W swojej książce ,,Syndrom gotowanej żaby” Albin Siwak opisuje przypadek bardzo znanego dziennikarza telewizyjnego, który prezentując wiadomości mówi dokładnie to, co chcą jego mocodawcy(nazwisko nie pada, ale wg mnie można się domyślić). Tenże człowiek jest wychowany przez swojego ojca na patriotę, zna doskonale polską literaturę, wie dokładnie kto rządzi Polską, posiada wyrobione własne zdanie na temat USA, NATO, Izraela, które jest zupełnie odmienne od tego, co czyta i zapowiada przed kamerami TV. Ten człowiek zna podły charakter żydów, ich historię i krzywdy, które wyrządzili Polakom w celu zdobycia władzy.
  Co innego mówi w domu w rozmowach ze znajomymi i bliskimi, a w telewizji jest prozachodni, pro żydowski i antyrosyjski.
  Próby wyperswadowania mu przez Albina Siwaka, aby przestał służyć żydom spełzły na niczym, bo tenże dziennikarz odpowiedział;
  …,,A gdzie i u kogo znajdę taką pracę i płacę? Ja zarabiam 42 tys złotych miesięcznie i zwrot pieniędzy za benzynę!, A co ja jeden to robię panie Siwak?!…”
  I tutaj jest pies pogrzebany, bo patriotyzm nie ma ceny, nikt nie może powiedzieć, że jest patriotą, bo zna historię i w sercu Polskę a w kieszeniach spodni srebrniki od żydów ukradzione przez lichwę całym narodom.
  Czy za 42 tys miesięcznie można być dziwką do wynajęcia? Jak widać można, bo jedni za tysiąc, inni za kilka tysięcy, a jeszcze inni za kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie służą okupantowi. Kto wie ilu jeszcze takich dziennikarzy pracuje w mass mediach, którzy pomimo polskiego pochodzenia i odmiennych poglądów służą okupantowi za judaszowe srebrniki.
  Na tych przykładach można się przekonać jak niezależne są media, prasa, dziennikarze i zdaję sobie doskonale sprawę, że jest to banał, bo osoby komentujące i piszące tutaj wiedzą to od dawna.

  Polubienie

  • Nowak

   Witam Obudzony . Jeżeli to ty miałeś rok temu nick antyjude witam podwójnie .
   Masz całkowitą rację . Podpisuję się pod tym co piszesz . Zresztą jak zawsze trafnie . Dodam tylko przykład z samych wyżyn .
   Szabesgoj Duda doszedł do tego co doszedł dzięki Rywce i wejściu do rodziny żydowskiej . Inaczej pewnie byłby zapyziałbym wykładowcą na UW pewnie pracę załatwiliby mu kochani rodzice też wykładowcy . Pies z kulawą nogą nie wiedziałby kto to jest .
   Do takich ludzi nie czuję nienawiści . Po prostu im współczuję , bo kiedyś historia nasze dzieci i wnuki nie zostawią na nich suchej nitki .
   Problem z naszym narodem jest taki , że my uważamy się za coś wyjątkowego natomiast nie potrafimy zauważyć , a tym samym walczyć czy podjąć walkę z naszymi potwornymi i wielkimi wadami . Stąd nasze problemy z krzyżowcami i Żydami , którzy od tylu wieków nas niszczą .
   Jeżeli naprawdę trafi się jakiś mądry patriota to zaraz krzyżowiec jak np ten Pochylski i mamy kwadraturę koła , z którą nikt nie wygrał .
   Optymizm . Można być optymistą gdy się ma do tego podstawy , a podstaw nie widać i jeszcze przez długie lata nie będzie .
   Pozdrawiam.

   Polubienie

   • obudzony

    Za miłe słowa dziękuję, ale nigdy nie pisałem tutaj pod innym nickiem niż ,,obudzony” i zamieszanie swoich komentarzy do artykułów na stronie WPS rozpocząłem dopiero od kilku miesięcy.
    Wcześniej na youtube posłuchałem rozmów panów Ziemińskiego i Kosiura, a jeszcze wcześniej na ,,Neonie24″ dokładnie czytałem artykuły pana Kosiura i po kilku przeczytanych wiedziałem, że nie ma w nich cienia fałszu i obydwaj rozumujemy w ten sam sposób.
    pozdrawiam serdecznie z Podkarpacia

    Polubienie

   • Nowak

    W uzupełnieniu do wpisu pana Obudzonego i proszę o odpowiedz .
    Podkarpacie to chyba matecznik PISolubów także moje współczucie , ale do rzeczy .
    Proszę pana mi się wydaje , że to ostatni moment , aby zmądrzeć dla narodu polskiego albo się obudzić tak jak pan . Jeżeli w ciągu 15 – 20 lat nie nabierzemy rozumu i z obcymi się nie rozliczymy zginiemy .Oni nas wykończą zostawiając jedynie szabesgojów i takich co to ich ulice , a nasze kamienice . Pewnie 15 mln Słowian i koniec . Sami siebie zgładzimy .
    Wspomina pan o GMO , chlor . Proszę wejść na stronę Edwarda Maciejczyka o n o tym pisze dokładnie . Ciarki przechodzą człowieka .
    Przecież pan dokładnie wie jaka mafia co roku przedstawiała dokumenty świadczące ile zaoszczędziła na chorych . Ile naszych Słowian leży z tego powodu w grobach ? . Odpowie mi pan ?
    Orientuje się pan zapewne , że sztucznie podtrzymywane jest bezrobocie , aby goje wyjeżdzali z Polin w cholerę , albo robili sobie sepuku .Pan jest inteligentny i wie pan ile nas Słowian odchodzi z tego Świata z tego powodu . Na pewno więcej niż ofiar Ebola w Afryce licząc żydorządy od 89 roku .
    Przecież pan wie ile Polacy jedzą śmierdzących warzyw . Eksperyment . Proszę zostawić na jeden dzień tylko połówkę pomidora posolonego i spróbować go po 34 h . Około 70% z nich będzie potwornie śmierdzieć .
    Dobrze pan wie , że to my kupujemy w promocyjnych cenach masy antyperspirantów i dezodorantów zawierających aluminiów , które może na starość powodować grożne choroby mózgu . Zdaje pan sobie sprawę , że my Słowianie używamy pasty do zębów z fluorem zamiast czysto ziołowych . Oczywiście można tego uniknąć mając dobrą świadomość i wiedzę jak Rosjanie , ale nam Polakom oprócz wyjątków jej brak dlatego tak łatwo nas niszczyć .
    Jakie mam pan zdanie na temat Bubla i Faktów i Mitów . Jakiś czas temu był tam zdaje się najazd żydosłużb , ale jakoś obrony ze strony na Słowian też nie było , albo była cieniutka .
    Pozdrawiam i proszę o odpowiedz.

    Polubienie

 3. Witam.

  Pan Nowak pyta Pana Obudzonego: „Jakie ma pan zdanie na temat Bubla i Faktów i Mitów?”

  Pozwolę sobie na odpowiedź: Mam dobre wieści dla jednych; dla innych, nie takie dobre.

  Otóż zespół redaktorski Faktów i Mitów znakomicie poradził sobie z poważnym kryzysem po aresztowaniu Redaktora Naczelnego Romana Kotlińskiego. FiM się chyba już skończył, ale to, co było w nim najlepsze jest kontynuowane w nowej, lepszej, antyklerykalnej, wolnej publikacji „Tygodnik Faktycznie”.

  Ale to nie koniec, byli pracownicy i redaktorzy FiM poszli za ciosem i już w dwóch pierwszych wydaniach TF ujawnili ogrom przestępstw popełnionych przez byłego Naczelnego. Wydaje się dość oczywiste, że aresztowanie Romana K. nie ma – w tym przypadku – dużo wspólnego w próbą niszczenia wolności słowa w Polsce przez pseudo-demokracyjny PIS i nie może być porównywane do aresztowania Mateusza Piskorskiego, które to aresztowanie wydaje sie ewidentnym pogwałceniem jego konstytucyjnych praw. Ciąg dalszy niewątpliwie nastąpi …

  Polubienie

 4. Cezary Piotr Tarkowski

  Takie bydlaki na długo nie znikają.

  W dniu 20 lipca 2016 09:14 użytkownik WIERNI POLSCE SUWERENNEJ napisał:

  > paziem posted: ” Radosław Sikorski, beniaminek władzy (PiS i PO), jest > kometą, która w przedziwny sposób zajaśniała na polskiej scenie politycznej > i niespodzianie zgasła. „NATO przejrzało na oczy”, „Zachód wreszcie > uwierzył w rosyjską agresję” — dowodził w polski” >

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.