Sztuka żydowska – „CHWASTY” – na śmietnik

Piękno w sztuce to mieszczański przeżytek. Artystyczny talent (nie szkodzi, gdy jest) i uznanie dla artysty to wyłącznie kwestia promocji. Liczy się polityczne przesłanie „dzieła”, a jeśli w ogóle ma coś ze sztuką wspólnego, to służyć ma raczej degeneracji kultury niż jej wzbogacaniu.

 

 

Artystka Karolina Grzywnowicz (na zdjęciu), na stałe mieszkająca w Londynie, zapragnęła obdarować nas swoim przestrzennym dziełem pn. Chwasty. W ubiegłym roku zainstalowała je w galeryjnej przestrzeni Miejsca Projektów Zachęta. A więc dzieło musiało zostać zamówione i opłacone (?).  „Chwasty” to kawałek bieszczadzkiej łąki. Dlaczego akurat bieszczadzkiej? Bo w ten sposób owa „polska” artystka swoją instalacją wyraziła negatywną ocenę dla masowych wysiedleń z Bieszczadów w latach 1947–50. Żydowskie reżimy IIIŻydo-RP także potępiły te wysiedlenia realizowane w ramach Akcji Wisła, którą podjęły władze PRL dla zlikwidowania band OUN-UPA dopuszczających się zbrodni ludobójstwa na Polakach.

 

Nie bójmy się wyciągnąć stąd logicznego wniosku: antypolskie żydostwo potępiające Akcję Wisła aprobuje tym samym ukraińskie ludobójstwo na Polakach, a w każdym razie podsyca atmosferę nienawiści między Polakami i Ukraińcami.

 

Nie wszyscy poznali się na „artystycznej” wymowie „dzieła” Grzywnowicz i bieszczadzką łąkę już dwukrotnie skoszono, czym upodobniła się do okolicznych trawników – i szlag trafił przesłanie żydowskiej „artystki” (http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/) .

 

Jeszcze gorzej potraktowano żydowska sztukę w jednym z włoskich muzeów. Praca pań „artystek” Goldschmied i Chiari wylądowała w śmietniku.

Podobnie potraktowano bliźniaczą pracę jednego z najdroższych artystów, Damiena Horsta w brytyjskim muzeum Eystorm Galery.

Jak widać nie tylko Polacy maja problem z rozpoznaniem wartości żydowskiej sztuki. Mieszkańcy Włoch i Albionu także nie są jeszcze dostatecznie artystycznie urobieni.

 

Eliminacja polskości i Polaków

 

Od jakiegoś czasu działa na warszawskiej Pradze, tam ma swoją siedzibę, ogólnopolska fundacja Zmiana. Główną społecznikowską ideą – oficjalną, nieoficjalnej możemy się jedynie domyślać – fundacji, pn. Biblioteki Sąsiedzkie, jest nie tylko promocja i rozwój czytelnictwa poprzez oddolne formy tworzenia bibliotek, ale także tworzenie miejsc do dyskusji i dalszych działań w małych społecznościach – w tzw. społecznościach lokalnych. Któż więc nie przyklaśnie podobnej inicjatywie -?

Warto jednak zwrócić uwagę, że promocja rozwoju lokalnych społeczności, jako przeciwwaga i kontrpropozycja dla istnienia i spoistości państwa narodowego, jest jedną z naczelnych idei UE.

W okresie lata w każdą sobotę i niedzielę na Pradze, na ul.Ząbkowskiej z inicjatywy fundacji odbywa się miły festyn. Gra muzyczka, okoliczni restauratorzy uruchamiają kawiarniane ogródki, nad ulicą wiszą kolorowe lampiony i  baloniki, są stoiska z pamiątkami i swojskim jadłem, a na środku ulicy, na stołach leżą książki. Książki, które prezentują poglądy zgodne z politycznym żydowskim punktem widzenia można otrzymać za darmo, za pozostałe, przeważnie autorów żydowskich, trzeba płacić.

W ten sposób w minioną niedzielę wszedłem w posiadanie książki J.Hrycaka „Prorok we własnym kraju. Iwan Franko i jego Ukraina” – otrzymałem ją (książka jest nowa, nie używana) za darmo z rąk szefowej fundacji Zmiana, na szyi której błyszczał złoty medalion w kształcie gwiazdy Dawida.

 

Maria Dąbrowska-Majewska – prezes fundacji Zmiana (pierwsza z prawej)

 

Fundacja Zmiana posiada liczne grono sponsorów. Jest wśród nich znana ze społecznych, pozarządowych inicjatyw Fundacja Stefana Batorego, a także Gazeta Wyborcza i Ministerstwo Kultury IIIRP. Niedawno fundacja Zmiana za swoją społecznikowską działalność otrzymała nagrodę przyznawaną organizacjom za pozarządowe inicjatywy.

 

W taki oto sposób Polacy w swoim własnym kraju są wypychani ze wszystkich sfer i inicjatyw społecznego życia. Spauperyzowany naród polski, którego społecznej działalności nie będą wspierać – z powodów oczywistych – żydowskie firmy i organizacje, ani instytucje publicznej administracji zawłaszczone przez żydowski reżim, nie może się bronić ani na polu kultury, z której został wyeliminowany, ani w żadnej innej dziedzinie społecznego i państwowego życia. Zresztą i prezydenci IIIRP i sam św. JPII wyrażali zadowolenie z powodu odradzania się w Polsce żydowskiego życia.

 

Ul.Ząbkowska 11, Kamienica Hersza Jahrama – taka informacja widnieje na umieszczonej przy bramie tabliczce. Interesujące, że należące przed wojną do Żydów kamienice są odnawiane w pierwszej kolejności i zaopatrywane w tabliczki informacyjne o właścicielu. Nie znajdziemy na Pradze kamienicy z informacją, że jej właścicielem był Polak.

 

Zniszczona przez powszechne media i oświatę – całkowicie opanowane po przełomie 1980/90 przez element żydowski -, polska świadomość narodowa i polityczna przyczyniła się do tego, że nawet „dobrze wykształceni” Polacy, nierzadko z naukowymi tytułami, nie są w stanie zrozumieć i ocenić szkód, które wyrządziła i wyrządza nam nadal, ukryta przeważnie za polskimi nazwiskami, mniejszość żydowska zwalczająca polskość, Polskę i Polaków.

„Dobrze wykształceni” Polacy zadowalają się byciem unijnymi Europejczykami – „europejski” kosmopolityzm jest nawet ich ambicjonalnym wyborem. Polak jest już nie tylko spolegliwy wobec Żydów w wyniku zniekształconej przez żydowską religię katolicyzmu mentalności, ale ma także odbierać kulturę – a raczej jej zdegenerowaną formę – według żydowskiego programu i ma myśleć politycznie zgodnie z żydowskim międzynarodowym interesem. – Wydaje się, że znów w Europie nastanie czas palenia książek?

 

Antypolską, antypaństwową, działalność żydowska mniejszość realizuje za nasze polskie pieniądze, z wykorzystywania niewolniczej pracy Polaków i z zalegalizowanego procederu okradania nas przez system bankowy i podatkowy.

PPP – partnerstwo publiczno-prywatne – pomysł lansowany już na początku lat 2000. przez A.Kamelę-Sowińską obecnie nie przypadkowo wrócił do łask. Umożliwi żydowskim firmom wyprowadzanie pieniędzy z samorządowych budżetów. Ale o tym przy innej okazji.

 

 

Dariusz Kosiur

Zapisz

Reklamy

6 Komentarzy

Filed under Polityka

6 responses to “Sztuka żydowska – „CHWASTY” – na śmietnik

 1. nowak

  Proponuję , aby szanowna pani Grzywnowicz te swoje wiekopomne dzieło pt ” Chwasty ” przekazała panu prezydentowi Dudzie . On się z pewnością bardzo ucieszy , bo pewnie lubi takie dzieła . W podzięce może przyzna pani Duda jakiś Order , a jak będzie pani już stara kto wie może ktoś z PIS załatwi dla pani u premiera emeryturę specjalną , ale mam nadzieję , że wtedy już PIS-dy nie będzie tylko prawdziwa partia narodowa i trafią te” chwasty ” w odpowiednie miejsce.
  Niestety póki co jaki prezydent Duda taki i poziom jego prezydentury i na takie ” Chwasty ” zasługuje i na nic poza tym.

  Polubione przez 1 osoba

 2. Cezary Piotr Tarkowski

  Oczywiście. Pewien rabin powiedział, że wykreują największy antytalent i zniszczą geniusza. Mnie niszczą od 2006 r. Ale moje bajki i tak wyjdą dla polskich dzieci. Pod innymi nazwiskami, ale się ukażą i to z dopiskiem na stronie tytułowej – „Obce ideologii gender”

  W dniu 4 sierpnia 2016 12:50 użytkownik WIERNI POLSCE SUWERENNEJ napisał:

  > rzeczpospolitapolska posted: ” Piękno w sztuce to mieszczański przeżytek. > Talent (nie szkodzi, gdy jest) i uznanie artysty to wyłącznie kwestia > promocji. Liczy się polityczne przesłanie „dzieła”, a jeśli w ogóle ma coś > ze sztuką wspólnego, to służyć ma raczej degeneracji kultury ni” >

  Polubione przez 1 osoba

 3. Przecław

  Prawda, dobro i piękno /PDP/, platońska triada, zdaniem Poręby trzema filarami kultury, trzeba dodać naszej kultury, polskiej i europejskiej.

  Polubienie

 4. Żydowska sztuka..przekaz ‚myśli twórczej’ żydowskiego mózgu

  Polubienie

 5. zydozerca

  fragm.- Independent Trader -wydarzenia lipca 2016
  Nowe inwestycje na Wzgórzach Golan
  Nowe inwestycje, które zakładają wydobycie ropy naftowej z pola Ness-2 na Wzgórzach Golan, są nielegalne. Teren, który jest zajmowany przez wojska Izraelskie, wg prawa międzynarodowego należy do Syrii. Po analizie listy inwestorów zaangażowanych w projekt możemy wnioskować, że inwestycje zostaną jednak zrealizowane, a niezgodność z prawem nikomu nie będzie przeszkadzać. Do głównych inwestorów należą:
  – Rupert Murdoch – właściciel m.in. koncernu medialnego Twenty-First Century Fox,
  – Dick Cheney – były wiceprezydent USA,
  – James Woolsey – były szef CIA,
  – Lord Jacob Rothschild – nieformalny właściciel banków centralnych.
  Jak powiedziała jedna z postaci w filmie „Kontrakt”: „Demokracja demokracją, ale przecież ktoś tym musi rządzić”. Najwyraźniej żadna wojna, nawet domowa, nie może zostać zmarnowana, a prawo obowiązuje tylko słabych.

  Funduszom emerytalnym w USA brakuje 6 bln USD
  Według najnowszego raportu Trustees Report, opublikowanego przez Social Security Trustees, w ciągu zaledwie jednego roku dziura w budżecie systemu federalnego funduszy emerytalnych w USA powiększyła się o 6 bln USD. Braki wynikają z różnicy między aktywami (26 bln USD), które fundusze mają w swoich bilansach, a zobowiązaniami wobec emerytów (32 bln USD).

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s