List do Jerzego Stuhra

Stuhry

Odpowiedź na wypowiedzi Pana Jerzego Stuhra w wywiadzie przeprowadzonym przez Grzegorza Wysockiego dla „Wirtualnej Polski”.

Szanowny Panie. Przeczytałem wywiad z Panem w „Wirtualnej Polsce” i pozwalam sobie odnieść się do niego. Może się Panu nie spodobać że jakiś cham, brudny hipis, dawny ćpun ma taką czelność względem elit, niespecjalnie mnie to obchodzi.

.

.
Przede wszystkim chciałbym Panu zwrócić uwagę na fakt że Edek z „Tanga” należy do elity. To on sprawuje faktyczną władzę, on wyznacza standardy. On jest arogancki, ale błędnie umiejscowił go Pan w hierarchii społecznej. On jest na szczycie i on jest elitą rzeczywistą. Mrożek opisał jego ubiór i śmieszne, wręcz grubiańskie zachowania. Ale rzeczywistość zmienia się wraz z upływem czasu. Dziś ten sam Edek będzie zaakceptowany przez elitę, będzie swój i będzie miał po prostu swój styl. Dla wizerunku nauczy się nosić garnitur i to mu się spodoba.
Pańska uwaga że elity tworzą cywilizację jest przestarzała. Prawda jest taka że elity zarządzają przepływami zasobów, cywilizację tworzą twórcy. Ci zaś są wszędzie. Pan jest sławny dzięki słowom „ciemność widzę”, Pan jest członkiem elity, Panu na stojąco klaskają ludzie w teatrze.
.
Pół roku temu zmarł u nas pan Józef Kossecki. Wraz z Marianem Mazurem stworzyli Polską Szkołę Cybernetyki. Pan Kossecki to postać kontrowersyjna, ale według mnie to największy polski cybernetyk i przedstawiciel nauki zwanej teorią systemów. Mazur i Kossecki stworzyli wzorzec, którego wykorzystanie mogłoby uniemożliwić złodziejom okradanie Polski, jednak to narzędzie było systematycznie spychane w obszar niszowy, ignorowane przez oficjalną polską naukę. Dzieło Kosseckiego jest omówieniem za pomocą innego języka tych samych idei, które przedstawił Niklas Luhmann, największy obok Habermasa XX-wieczny socjolog. O ile jednak poziom abstrakcji wypowiedzi Luhmanna czyni jego dzieła niedostępnymi dla przeciętnego czytelnika, tezy Kosseckiego są możliwe do zrozumienia i wykorzystania w praktyce.
.
Jedna z podstawowych tez głosi że system o powstrzymywanej rozbudowie jest bardziej efektywny energetycznie niż system o rozbudowie niepowstrzymanej. W przełożeniu na potoczny język chamów jak ja znaczy to – zanim ukradniesz pomyśl i najlepiej z tego zrezygnuj. Gdyby prominenci z PO wiedzieli o tym mogliby powstrzymywać pazerność swoich ludzi i rządzić dłużej, Pan zaś nie stałby przed egzystencjalnymi dylematami typu wystąpić czy nie wystąpić w telewizji.
Pan Kossecki nagrał wiele swoich wykładów, które są dostępne tu:https://www.youtube.com/user/harforpl
I teraz dochodzimy do kwestii fundamentalnej. On nie należy do polskiej elity. Pan, Pani Holland, Pan Jacyków, Pan Żakowski należycie.
Powiedział Pan o sobie i pewnym zbiorze twórców filmowych, że tworzycie kino moralnego niepokoju. Ale pokazujecie swój niepokój, elitarny, nasze chamskie niepokoje Was nie wzruszają.
.
Kino moralnego niepokoju dotyczy spraw moralności, to trochę inny obszar rzeczywistości społecznej niż prawo. Często i powszechnie jest mylony. W trakcie transformacji nie widziałem filmów pokazujących wrogie przejęcia przedsiębiorstw, nie słyszałem egzystencjalnych pytań o zaginione pieniądze. Moralność dotyczyła zawsze sumienia katolików, a katolicy to ciemny motłoch, stare kobiety całujące dłonie księdza i obmawiające tych co chcą lepszego życia w lepszym świecie, którzy chcą nosić markowy garnitur i czuć się markowo.
.
Kino moralnego niepokoju w wydaniu ostatniego ćwierćwiecza to przekonywanie że polski motłoch to nic nie warta masa degeneratów. Producenci nie mieli jednak ochoty zauważyć skali okradania tego motłochu przez elity właśnie. Pan tak samo jak wymieniona Pani Janda czy Pani Holland braliście udział w tym wielkim oszustwie. To zresztą dotyczy Pana Wałęsy. Dyskurs publiczny jest skoncentrowany na donosach, prawdziwy problem to ten, że Pan Wałęsa tak jak i Pan Balcerowicz to sztandarowe postaci długotrwałego okradania państwa. Wałęsa przechytrzył komunistów jak Pan to zauważył, ale potem przechytrzył naród. Niektórzy jednak przechytrzyli Wałęsę, nie jest więc wymieniany na liście najbogatszych Polaków.
.
Pisze Pan o społeczeństwie obywatelskim, jakiego przejawem jest według Pana KOD, inni z kolei wskazują rodzinę „Radia Maryja”. Jednak w jednym kraju nie może być dwóch społeczeństw obywatelskich, bo to tworzy podział. Podział zaś to najłatwiejsza droga do zniewolenia kogoś i przekazywania fałszywych informacji.
Prowadzi Pan obserwację dziejów głupoty w Polsce. Ja też. Dla mnie szczególną kwestią jest pytanie, w jaki sposób kilkudziesięciomilionowy naród dał się okraść z własności przez garstkę cwaniaków. Może Pan kwestionować moje wypowiedzi i nazwać mnie nawiedzonym oszołomem, jednak badania brytyjskiej organizacji OXFAM pokazują że kilkadziesiąt osób posiada taki sam majątek, jaki posiada biedniejsza połowa ludzkości. Fakty mimo nieustannego ignorowania i tak w końcu staną się widzialne.
Pan w wywiadzie przyznaje że coś tam może ukradli, ale nie miało to specjalnego znaczenia i motłoch oczywiście wyolbrzymia. Szanowny panie, istnieje prawdopodobieństwo że gdyby prywatyzacja była nieco mniej złodziejska a urzędnicy nieco mniej pazerni, zarabialibyśmy przeciętnie o połowę wyższe pensje. A prywatyzacja to tylko jeden z przykładów złodziejstwa jakie toczy nasz kraj. Budowa autostrad czy stadionów to już inna dziedzina. Albo fundusze unijne, aktualnie trwające przedsięwzięcie.
Nie będę pisał o wszystkich funduszach unijnych, jednak kiedy do ministerstwa trafiła z Unii transza pomocowa na tworzenie spółdzielni socjalnych, czyli jedynego realnego rozwiązania problemu nadmiernego rozwarstwienia społecznego, ministerstwo utworzyło elitarny think tank i ta grupa ekspertów bez wahania przeznaczyła połowę tych pieniędzy dla firm szkoleniowych. Jestem prawdopodobnie jedynym autorem, który w publikacjach naukowych nazywa ten typ postępowania złodziejstwem.
.
Zajmuję się złodziejstwem naukowo, ponieważ obserwowałem i rejestrowałem sposób defraudacji pieniędzy w projekcie unijnym. Teraz zaś obserwuję i rejestruję w jaki sposób system prawny usiłuje zignorować to wydarzenie. Między innymi wysiłki aktorskie Pana i podobnych artystów sprawiają że społeczeństwo uwierzyło w standardy, według których defraudacja sumy prawie półmilionowej (380 000) stanowi fakt o niskiej szkodliwości społecznej.
.
Stworzyłem model komunikacji według teorii Luhmanna, zastosowałem go do problemu okradania funduszy publicznych i mam dla Pana dobrą wiadomość. Nie warto boczyć się na PiS. Proszę zdusić personalne animozje. PiS będzie długo rządził, co za tym idzie za jakiś czas znowu wrócą dotacje, granty, kolacje i oklaski na stojąco. Trzeba tylko lekko zmienić image. Proszę mi wierzyć, to co Was dzieli nie jest bardziej istotne niż kolor krawata. Łączy Was jedno, jesteście na szczycie i macie zasoby.
My tu na dole sobie poradzimy, Teoria systemów daje podobną wiedzę jak ewangelia. Pan może nawet ją kiedyś pozna, ale nie wiem czy zrozumie. Proszę cieszyć się pozycją, nie przejmować drobiazgami.
.
Z poważaniem.
Leszek Smyrski.

Zapisz

Reklamy

19 Komentarzy

Filed under Polityka

19 responses to “List do Jerzego Stuhra

 1. Cezary Piotr Tarkowski

  Co to za bzdury? Stuhra uważałem niegdyś za dobrego aktora, jednakże autorytetem to on dla mnie nie jest. ponieważ nie jest Patriotą. Przynajmniej polskim Patriotą. Wirtualna Polska nie jest dla mnie do końca wiarygodna. Natomiast nazywanie żydówki Holland, polakożercę Żakowskiego i błazna Jacyków polską elitą, to co najmniej nieporozumienie. Mam rozumieć, że polskie elity wywodzą się z gówna?

  W dniu 6 sierpnia 2016 21:12 użytkownik WIERNI POLSCE SUWERENNEJ napisał:

  > paziem posted: ” Odpowiedź na wypowiedzi Pana Jerzego Stuhra w wywiadzie > przeprowadzonym przez Grzegorza Wysockiego dla „Wirtualnej Polski”. > Szanowny Panie. Przeczytałem wywiad z Panem w „Wirtualnej Polsce” i > pozwalam sobie odnieść się do niego. Może się Panu nie s” >

  Polubienie

 2. Nigdy go nie lubiłem, choć aktor dobry, ale zawsze sprawiał wrażenie szujowatego osobnika.
  Pan Stuhr odzyskał w latach 1990. w Krakowie kamienicę, co to była własnością jego tate – ale nikt nie sprawdzał, jakie miała hipoteczne zadłużenie.

  Tak sobie myślę, że warto byłoby zrobić stronkę z fotografiami i nazwiskami wszystkich polskich aktorów, reżyserów, w ogóle artystów po 1945r. Okazałoby się, że Polacy są na tej liście w mniejszości – jakieś góra 15%.

  Polubienie

 3. kojak

  No coz .pan Stuhr wrocil do korzeni ! Kazdy ma do tego prawo ! Jednak powinien otwarcie zadeklarowc swoje zydowstwo a nie po bandycku kuglowc przedstawiajac sie pokretnie ze jet gnoj nie wiadomo kim w zasadzie jest ! Tak byloby moralnie i uczciwie ! Ale wolne zarty, uczciwosc u Zyda ? Kto w to uwierzy bedzie mial ogromne klopoty od chwili kiedy tego dokonal

  Polubienie

 4. janex

  Onet komentarze na usraelską debilną propagandę:
  więcej tu: http://zygmuntbialas.blog.pl/2016/08/07/co-sie-dzieje-na-swiecie-07-08-2016-2/comment-page-1/#comment-13443

  ~Paweł Ziemiński do ~LOrd46:
  Aktywność sierot po Banderze w Polsce wciąż wzrasta. Próbują oni zakrzyczeć własną i polska historię ostatnich stu lat. A dowodzi ona, że banderowska wizja zasadza się jedynie na nienawiści i ludobójstwie, że żywi się ofiarami innych narodów, ale i własnego, że jest to wizja straceńcza.

  Ukraińcy hodują w sobie chorobę, której następstwem jest fakt, że tylko wówczas im się wiedzie jako społeczeństwu, gdy pozostają częścią obcej państwowości. Wolność dla Ukrainy jest jej prawdziwym ciężarem i zawsze wiedzie ten naród do samozatracenia, ale wcześniej do mordów sąsiadów.

  Sława Ukrainie, sława bohaterom – to w rzeczywistości sława samozatraceniu, sława mordercom! Państwa nie można stworzyć wyłącznie na negacji i nienawiści wypływającej z własnych kompleksów.

  Młodym Ukraińcom wznoszącym hasła banderowskich siepaczy w Warszawie należy postawić tamę i nieświadomych wyedukować, a szowinistów wyprosić z Polski natychmiast!

  ~LOrd46 do ~Paweł Ziemiński:
  100/100 !!! Tak sprawę stawiam na tym forum od dwóch lat. Proszę zwrócić uwagę , ze już trochę czasu minęło od Uchwały Wołyńskiej, a swołocz banderowska w Polsce nie spuściła z tonu , tak jakby to ich nie dotyczyło , ciekawe prawda? Pozdrawiam.

  itd. itd. itd.

  Polubienie

 5. To prawda ze aktorzy w Polsce ~80% to obrzydliwe zydostwo.Prosze sobie
  przypomniec tylko antypolskie kpiny Olbrychskiego,Jandy,Rodowicz i wielu
  innych.Polski swiat kultury powinien zawiazac wlasna instytucje i walczyc
  z zydowskimi obelgami.

  Polubione przez 1 osoba

 6. zydozerca

  Bojkot cwelebrytów jest najlepszym lekarstwem-nie oglądać,nie dofinansowywać,nie czytać wywiadów ! Kogo obchodzą degeneraci-ekshibicjoniści i klakierzy żydowskiej mafii skompromitowani doszczętnie skandalami,brakiem zasad/talentu i wystawianiem ryjów / d.. na pokaz,nie mający nic ciekawego do powiedzenia ? Jakim cudem prasa kolorowa publikująca te opatrzone do obrzydzenia mordy jeszcze nie padła-jest tajemnicą wydawców żydowsko-niemieckich,prawdopodobnie dopłacają do interesu.

  Co tak szura, to sierść szczura
  Pierwszy szczur jest już na murach
  I ociera się o ściany
  Stoi cały rozczochrany
  Szumi, szura i szeleści
  Oddech szczura ściany pieści
  I podnosi w górę Ziemię
  Szczurze plemię, szczurze plemię
  Nogi, nogi, setki nóg
  Tupią, tupią, tup, tup, tup
  Nogi, nogi, setki nóg
  Tupią, tup, tup
  Szczury tłoczą się w piwnicach
  Niespokojna okolica
  Miasto w dymie, miasto ginie
  Pierwszy szczur jest już na linie
  Ciemną nocą słychać piski
  Syczą groźne, szczurze pyski
  Bez litości, bez ochłody
  Gilotyna ścina głowy…..

  fragment piosenki Maanamu

  Polubienie

 7. Stuhry to rozgrywki taktyczne. Kossecki i Mazur to istota rzeczy. Wniosek z PiSiorem u władzy, po mojemu, trafny; ciekawe. czy Jaro dorośnie do sytuacji, a Naród do nauczania swych Misrzów? Jakkolwiek by się nie potoczyło, bez opamiętania i nowych źródeł energi „leżymy na cycach”-my, zachód 😉 Kapitał zdradził już gnuśnych białasów. Azja u wrót. „Taka sytuacja” na drodze do złotego miliarda.

  Polubienie

 8. nowak

  Proszę bardzo . Niech ktoś mi w tym temacie poda przykład jednego porządnego artysty np w przedziale czasowym 1926 – 2016 . Gwarantuje nie znajdzie żadnego . Gdybyśmy się uparli to może Kazik i tyle null – koniec . Cała reszta to sprzedajne prostytutki z syfilisem , których spokojnie kupisz za dobrą rolę , kasę czy dostęp do mediów .
  Utwór Kazika cały czas aktualny . Szanowne WPS czy naprawdę nie macie już pomysłów na ciekawe tematy , które poświęcone byłyby porządnym ludziom . Najlepiej umieścić zdjęcia dwóch pejsatych glutów i o nich pisać artykuły . Gówno mnie obchodzi jakimi są aktorami . Ważne czy są patriotami czy nie . Jeszcze tutaj zareklamujcie Pokłosie i młodego dupka Stuhra i będzie super . Swoją drogą młody Stuhrek ma cała masą propozycji z Rosji i tam gra w filmach . I co Putin Żydkowi nie przeszkadza brać super propozycji z Moskwy . O jejku przecież ten Putin to taka bestia prawda Żydki .

  Polubienie

 9. Nowak

  Uzupełnienie : kolejnym dowodem na moralność tego artystycznego śmiecia są chociażby prywatne dokumenty Kiszczaka . Po prostu ci ludzie to jest jedno wielkie moralne Ebola . Tyle .

  Polubienie

 10. Nowak

  Pop: Pisząc moralne Ebola mam na myśli całe to środowisko , natomiast czy akurat Stuhr pisał jakieś wiernopoddańcze listy do tego bezpieczniakowego otyłego gówna . Tego akurat nie wiem , ale inni pisali .

  Polubienie

 11. Co ciekawe oryginalne nazwisko Stuhrów (nie pamiętam ich akurat z tej listy – trzeba przejrzeć listy znanych żydowskich osób o zmienionych nazwiskach) brzmi nieco inaczej. W tym wypadku jednak żydowskie nazwisko zostało zamienione na niemieckie, a nie polskie, więc zastosowali oni „kamuflaż podwójny” udając inne pochodzenie. Tak samo Steczkowskie udają ponoć Włoszki.

  Polubienie

  • Nowak

   Stuhr znajduję się na liście jako Fajngold jak się nie mylę . Zaprzeczył wszystkiemu i nazwał to kabaretem . Gdyby podał do sądu sprawa z oczywistych względów przegralibyśmy na 100% .
   Siostry Steczkowskie tez moim zdanie żydówki .Skąd wiem? . Żadnych dowodów i papierków mi nie trzeba . Mam dar . Popatrzę na ryj przez 5 sekund i wiem kto Chazar .
   Wklejałem tu tydzień temu filmik z Singerem . Jejku jak on biedaczyna zaprzeczał , że jest pejsatym . Żal dupę ściska .
   Wtedy skomentowałem to krótko :
   Talmud ponad wszystko .

   Polubienie

   • Teraz w TV Trwam mają taką prezenterkę – żydówę – wypisz wymaluj jak siostry Steczkowskie. Kupa żydowskich gęb czy to TV Trwam czy TVN, a debile się podniecają i kłócą. Co do J.Stuhra – jak się popiera stary układ w połączeniu z udziałem jego syna w takich czy innych antypolskich filmach z połączeniem potępiania antysemityzmu i narodowców u siebie – to niech się nie dziwi, że tam wyląduje. Swoją drogą ostatnio nawet zaczął popierać (nowego) R.Giertycha i jego komitet pokrzywdzonych przez żydoPiS.

    Polubienie

 12. hubalblog

  Jerzy Stuhr (aktor) – Josek Feingold

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s