Syjonistyczna zgraja IIIŻydo-RP zlikwidowała mały ruch graniczny z Rosją

Polska-Rosja

Oczywiście żydo-reżim IIIRP – teraz to żydo-PiS – wykonał polecenie Waszyngtonu.

Antyrosyjski program USA jest szerszy i Międzynarodowy Żyd (USA) poprzez własną agenturę ulokowaną w obwodzie kaliningradzkim będzie próbował zainicjować społeczne akcje z żądaniami przywrócenia Kaliningradowi jego nazwy z przed 1945r. – Königsberg. Dlaczego „nasi sojusznicy” z NATO nie sugerują przywrócenia polskiej nazwy: Królewiec? Żydo-katoliccy poplecznicy PiS i zwolennicy USA oraz filosemici winni to sobie przemyśleć. D.Kosiur

____________________________

Dlaczego odwołano MRG z obwodem kaliningradzkim?

DSC_4986

Autor: Tomasz Omański

Dyrektor Polskiego Centrum KLD – Nasz portal polska-kaliningrad.ru jest najczęściej cytowanym polskim portalem w Rosji.

 

Myślę że w końcu stało się jasne to, o czym wielu kaliningradczyków domyślało się co najmniej od 4 lipca – Mały Ruch graniczny (MRG) między Polską a obwodem Kaliningradzkim odchodzi w niepamięć.

Ze strony polskich władz nikt nawet nie wysilił się by wymyślić jakiś wiarygodny pretekst.

Argument o zagrożeniu pochodzącym jakoby od MRG nie wytrzymuje jakiejkolwiek krytyki, ale to nikogo w Warszawie nie obchodzi.

Odwołujemy MRG bo nam się tak podoba – taki właśnie motyw przewodni możemy usłyszeć między wierszami skąpych informacji o „zagrożeniu i zawieszeniu na czas nieokreślony” czyli inaczej do „świętego nigdy”

Nie będę ronić łez nad tymi moimi rodakami, którzy w pierwszej kolejności ucierpią od tej decyzji. Powiem tylko, że prawdopodobnie oni będą największymi ofiarami antyrosyjskiej polityki swojego rządu – zresztą nie po raz pierwszy.

Spróbujmy jednak przyjrzeć się obiektywnie plusom i minusom zawieszenia a może i likwidacji MRG.

W pierwszej kolejności będzie to kolejny cios w Federację Rosyjską, na to właśnie „zamrożenie” MRG było obliczone. Znowu „złą Rosję” czegoś pozbawiono. Innych strat wynikających z odwołania MRG dla Rosji nie zauważam.

Aby właściwie zrozumieć prawdziwe motywy zawieszenia MRG, które przewidziałem jeszcze rok temu, musimy najpierw zrozumieć prawdziwe motywy jego wprowadzenia. A one wcale nie polegały na trosce polskich władz o mieszkańców obwodu Kaliningradzkiego lub nawet mieszkańców północnych województw Polski.

Wielu pewnie pamięta, że do wprowadzenia MRG o rozszerzonym zasięgu terytorialnym, ówczesne władze Polski powinny były przekonać wszystkie kraje UE. Została wykonana ogromna dyplomatyczna praca na forum Parlamentu europejskiego i Komisji europejskiej.

Skąd taka troska, i po co te wysiłki?

Późniejsze majdanowe wydarzenia w Kijowie uchyliły tutaj nieco rąbka tajemnicy.

Moim zdaniem zwierzchnicy polskiego rządu kalkulowali, że ogarnięci gorączką zakupów w Biedronkach i widokiem nowych dróg w Polsce,”unio-oświeceni” kaliningradczycy wyjdą na ulicę.

Jednym słowem były wielkie nadzieje i plany na wzrost niepokojów społecznych wśród „zakochanych w Unii” kaliningradczyków, który mógłby ku uciesze co niektórych doprowadzić do demonstracji i zamieszek w obwodzie.

Niestety, coś poszło niezgodnie z planem i rewolucja nie wybuchła. Co więcej nadal ponad 80% mieszkańców obwodu popiera Putina! Tak więc „nauka poszła w las”

W ten oto sposób, MRG stał się reliktem czasów przeszłych, w pewnym sensie balastem nie licującym w żaden sposob z powagą sankcji wobec Rosji o które przecież tak zabiegamy.

Mały Ruch Graniczny w oczach naszego nowego (najważniejszego) sojusznika chyba po prostu nie zdał egzaminu. Urzędnicy w Warszawie otrzymali „wskazówki”. I tak oto zamykamy stronę zaczynającej się przeciez ciekawie a kończącej jak zwykle, opowieści pod tytułem „MRG z Rosją”

 

Do zobaczenia na granicy!

 

Tomasz Omański

za: http://polska-kaliningrad.neon24.pl/

Zapisz

Reklamy

15 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

15 responses to “Syjonistyczna zgraja IIIŻydo-RP zlikwidowała mały ruch graniczny z Rosją

 1. Dla żydowskiego, antypolskiego PiS to oczywiście nie ma znaczenia:

  “Nie ma Rosjan, Polacy zostali bez grosza”. Granica z Kaliningradem zamknięta http://forsal.pl/artykuly/965706,nie-ma-rosjan-polacy-zostali-bez-grosza-granica-z-kaliningradem-zamknieta.html

  Polubienie

 2. Cezary Piotr Tarkowski

  Zapewne jest zagrożenie, ale powstało ono za przyczyną rządzących psów na żydowskiej smyczy

  W dniu 6 sierpnia 2016 14:27 użytkownik WIERNI POLSCE SUWERENNEJ napisał:

  > rzeczpospolitapolska posted: ” Oczywiście żydo-reżim IIIRP – teraz to > żydo-PiS – wykonał polecenie Waszyngtonu. Antyrosyjski program USA jest > szerszy i Międzynarodowy Żyd (USA) poprzez własną agenturę ulokowaną w > obwodzie kaliningradzkim będzie próbował zainicjować społeczne ak” >

  Polubione przez 1 osoba

 3. zydozerca

  „Ruscy wkurzają, ale czemu im dokopać kosztem maluczkich?”. PiS zamyka Rosjanom drzwi na Zachód, a Polacy liczą straty
  JAKUB NOCH Natemat.pl
  3 dni temu

  Polubienie

 4. obudzony

  Jak wszyscy myślący Polacy dobrze widzimy nie tylko na tym przykładzie jak syjonistyczny polski rząd dokładnie wypełnia zalecenia Zachodnich psychopatów z USA, NATO, UE i Izraela. Nie ma żadnego, najmniejszego powodu, aby mały ruch przygraniczny z Rosją wstrzymywać i ośrodki rządowe nie przedstawiły na to żadnego uzasadnienia, bo go po prostu nie ma. Jednocześnie setkami i tysiącami wpuszcza się legalnie i nielegalnie Ukraińców do Polski, gdzie we wszystkich reżimowych mediach są hołubieni i przedstawiani jako biedni, uciśnieni ludzie. Owszem wielu z tych ludzi to biedni emigranci ekonomiczni, ale są wśród nich nich także specgrupy szkolone za polskie pieniądze, które mogą posłużyć jako grupy dywersyjne do działań specjalnych na terenie Polski i innych krajów UE. Wszyscy chyba znają historię Ukraińców szkolonych tuż przed wybuchem wojny na Ukrainie w policyjnym ośrodku w Legionowie pod Warszawą, a kto wie ile takich tajnych ośrodków jest w Polsce.
  Żydowscy oligarchowie na Ukrainie zainstalowani tam przez Zachodnie służby po obaleniu legalnego prezydenta Janukowycza robią wszystko pod dyktando NATO, USA i sojuszników. Niedawno przeczytałem, że Ukraińcy zaczną się domagać od Polski(prawem kaduka) naszych wschodnich ziem i istnieją próby ustanowienia takiego prawa i żądania przez Radę Najwyższą Ukrainy.
  Bardzo widoczną rzeczą obecnie jest nienawiść prezentowana do Polski i Polaków przez jawnych banderowców sprawujących najwyższe funkcje państwowe na Ukrainie, tak jak za czasów Hitlera. Trudno ocenić ilu tak naprawdę zwykłych Ukraińców myśli w ten sposób, ale ciągłe powtarzanie i przedstawianie Polski w nienawistny sposób może przekonać spore rzesze Ukrów do obudzenia demonów przeszłości. Z niemałym zażenowaniem oglądałem wczoraj program bodajże TVN-u, gdzie w sposób uważam bezczelny przedstawiano Ukraińców pracujących w Warszawie jako biednych gastarbeiterów, którzy musieli opuścić swoje dzieci i rodziny na Ukrainie i wyemigrować do Polski. Doprawdy nie wiem co urodziło się w tych syjonistycznych głowach w Polsce, aby zrobić taki reportaż, gdzie kilka milionów Polaków jest w identycznej sytuacji pracując w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech i we Włoszech i nad ich losem Michnik i spółka się nie litują. Dzisiaj przeczytałem na Onecie artykuł, który trąbi na całą stronę i pyta kiedy Putin uderzy zamachami na olimpiadę w Rio de Janeiro, przecież to objaw obłąkania Zachodnich elit, które nie mogą znieść przywódców, którzy im się nie podporządkowali. Także masowe wykluczenia rosyjskich sportowców za rzekomy doping nie miały i nie mają precedensu w nowożytnej historii igrzysk i są częścią tej samej wściekłej antyPutinowskiej i antyrosyjskiej propagandy. Jak widać nasi rodzimi syjonistyczni żydzi wraz z PiS, PO, SLD do spółki z polskimi zdrajcami z PSL-u(Pawlak i Kalinowski) dalej stosują tę starą talmudyczną zasadę skłócania poszczególnych narodów ze sobą, napuszczanie ich na siebie, aby w mętnej wodzie ukraść jak najwięcej i przejąć jeszcze więcej władzy.
  Żywię nadzieję, że wszystkie narody słowiańskie zrozumieją w końcu w swojej masie, kto tak naprawdę ich skłóca, zjednoczą się i obetną głowy wreszcie tej syjonistycznej hydrze, która sieje wiatr, a może kiedyś nareszcie zbierze burzę.

  Polubione przez 1 osoba

 5. Kojak

  No coz ? Nie od dzis wiadomo ze ten PIS to bandycko -kryminalna syjonistyczna antypolska holota ! Wycieraja siobie tylko ryje Polska I Panem Bogiem ! Moze ludzie wreszcie dzieki tej decyzji przejrza na oczy i zobacza wreszcie kim sa te syjonistyczne zdegenerowane antypolskie kanali !

  Polubione przez 1 osoba

 6. janex

  Komentowanie zupełnie bezsensownych i absurdalnych działań Warszawy jest dla rosyjskich dyplomatów niełatwym zadaniem. Do tej pory nie wznowiono małego ruchu granicznego między Polską a obwodem kaliningradzkim…
  http://pl.sputniknews.com/polska/20160804/3631702/Polska-Rosja-maly-ruch-graniczny.html

  Polubienie

 7. maryjanek

  Ukraiński polityk: nie ma dowodów na „rosyjską agresję”
  Deputowany Rady Najwyższej Jewgienij Murajew oświadczył, że Kijów nie ma dowodów na obecność rosyjskich żołnierzy w Donbasie.
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20160806/3646440/ukraina-donbas-rosyjskaagresja.html

  Polubienie

 8. Pod koniec lat 90-tych bylo duzo publikacji na temat rekonstrukcji Prus.
  Autorzy przestrzagali Polakow ze zydostwo swiatowe bedzie dazylo do
  odtworzenia tego zbrodniczego sztucznego tworu.Za tym tez stoi oczywiscie
  kosciol.Wedlug ich informacji potomkowie tego „panstwa” przebywaja glownie w Anglii i z niecierpliwoscia czekaja na to wydarzenie.
  W ostatnich latach jest cisza na ten temat!Wszystko wskazuje na to ze ci
  zbrodniarze wszystko przygotowali do odtworzenia tego monstrum – nawet
  zamilkl zydowski Rudi Pawelka ze swoim powiernictwem!!!
  Pozostalo tylko zmusic do ustapienia gwaranta niepodleglosci Polski – Rosje.
  Rosja jest okrazona militarnie,dzialaja sankcje a teraz chca zdusic ta enklawe rosyjska blokada.Polacy powinni to widziec.Odtworzenie Prus to
  pewna totalna zaglada Polakow.

  Polubienie

 9. MatkaPolka

  Mały Ruch Graniczny Polska –Rosja to przykład większego problemu

  “Polski rzont” to żydowskie przygłupy, marionetki wykonujące polecenia Międzynarodowego Żyda z Manhattanu. Im NIE zależy na dobru Polski, ani dobru Polaków – Une swoje „pensje” mają.
  A dlaczego Polakom miałoby być dobrze ?– to już powiedział „drogi Bronisław” Geremek w wywiadzie w Polityce 1981 r.

  Une realizują politykę destabilizacji regionu. Jakiekolwiek zbliżenie z Rosją, dobrosąsiedzkie stosunki są ZAKAZANE.
  Bo co by to było, gdyby dwa narody słowiańskie się zbliżyły, prowadziły normalną wzajemnie korzystną współpracę gospodarczą, a obywatele się bogacili i nastąpiło polityczne porozumienie – ZGROZA.

  Zagrożenie ze strony Rosji to naczelna mantra propagandowa Waszyngtonu i Brukseli powielana przez żydogermańskie media w Polsce – gebbelsowskie szczekaczki głównego ścieku szamaba propagandowego będą szczękały jak do tej pory.

  Rosja nie ma zamiaru na nikogo napadać – Rosja chce budować dobrosąsiedzkie stosunki ze wszystkimi sąsiadami. To jest oczywiste po przemianach w Rosji, likwidacji starego sowieckiego systemu – który był zły dla Rosji i dla państw, którym Sowiety ten system narzuciły – stad powstanie Wspólnoty Niezależnych Państw.

  To na Rosję zawsze Niemcy i Żydy napadają – „Dragn nach Osten” to nie wymysł ostatnich lat.

  Gdyby Rosja chciała napaść na Ukrainę – to Ukrainy już by nie było. Bohaterscy powstańcy Noworosji przeciwstawiają się zbrodniczej Juncie Kijowskiej i nie uznają banderowskiego zamachu stanu w Kijowie finansowanego przez Niemcy i USA; podobnie mieszkańcy Krymu opowiedzieli się w Referendum przeciw faszystowskiej Juncie – ale Międzynarodowy Żyd nie rozumie słowa Referendum – no chyba, że jest to drugie lub trzecie z korzyścią dla Żyda (tak jak w Irlandii lub Francji – Traktat Lizboński).
  Gdyby Rosja chciała napaść na Polskę – to zajęłaby Polskę w ciągu dwóch godzin.

  Jakoś Polacy nie dostrzegają, że już zostali napadnięci – w Polsce już stacjonują wojska USA i Bundeswehry – wbrew Konstytucji RP. Polska jest w NATO i wystarczy obecność Polskiego Wojska.

  Już tak mała wymiana gospodarcza jak Mały Ruch Graniczny z Kalingradem pokazuje korzyści dla regionu – co by to było gdyby dotyczyło to całych państw Polski i Rosji ?
  Do takiego zbliżenia Niemiec i Żyd nie mogą dopuścić. !!! A nuż Polska dogadała się z Rosją – ZGROZA !!!

  Polska wg. tych założeń ma być jastrzębiem wojny z Rosją – to Polska ma wywołać wojnę z Rosją – najlepiej z użyciem broni jądrowej, a Rosja ma odpowiedzieć kontruderzeniem nuklearnym i zniszczyć Polskę. A to że z Polski zostanie pas zniszczenia nuklearnego – to dla Unych nie ma znaczenia – plany NATO stworzenia pasa nuklearnego na terenie Polski istnieją już od dawna – Najnowszy pomysł Jankesów – to ma zrobić sama Rosja, a nie USA. Une zawsze zdążą uciec do Izraela.

  Polska to nie jedyny przykład tej polityki destabilizacji – weźmy Libię Kadafiego – Raj na ziemi – przyszedł „Yankes” i zbombardował –zostawił brud, smród i głód. Ale podobnie było w Iraku i Syrii, tak jest wszędzie gdzie postawi bucior amerykański żołnierz.

  Podobnie jest na Ukrainie. Konfliktowanie Słowian to naczelna, stara zasada, polityki pruskiej.
  UPA i Bandera to dziecko Hitlera, a Prawy Sektor – Franka Steinmeiera

  Une w Warszawie odbierają polecenia z ambasady USA, tak jak Poroszenko z ambasady US w Kijowie

  Ale gdyby nie doszło do konfliktu nuklearnego to na ziemiach polskich ma powstać Polin – Judeopolonia – żydowskie państwo pod zarządem niemieckim.

  Jest w tym wszystkim również ukryty interes Prusko – Krzyżacki.
  Przecież mapka – Królewiec – Pomorze – pokazuje nic innego jak zabór Pruski – Prusy Wschodnie.

  Po dewastacji regionu przyjdzie Niemiec i zrobi porządek – i wyjdzie na to, że Polak głupi, a Niemiec mądry. Skąd my to znamy? Już Erika Steinbach ostrzy pazury.

  Odpowiedzą na taką politykę konfliktowania i podziałów jest zjednoczenia Słowian i pokonanie agresora – – Grunwald 1410 i Berlin 1945 pokazały, że jest to możliwe.

  Przepędzić z Polski Żyda i masona, zerwać stosunki dyplomatyczne z agresorami – wydalić i zamknąć ambasady USA ( to główna baza dywersji), Izraela i Niemiec, zamknąć loże masońskie i synagogi szatana –

  Doprowadzić do jedności państw słowiańskich – połączyć się z Rosją, Białorusią, Czechami.

  Zamknąć granicę z Ukrainą – zlikwidować faszystowskie bojówki, zakazać i zdelegalizować banderowską ideologię – leczenie społeczeństwa na Ukrainie z żydobanderyzmu i bandytyzmu może zająć bardzo długo.
  Chociaż w Noworosji zrobili to bardzo szybko – gdyby nie dostawy broni od Żydów z całego świata – Junta w Kijowie już by nie istniała, a synagoga w Dniepropietrowsku została spalona

  Wyjść z lucyferycznej Unii Europejskiej i NATO – nie ma lepszego momentu po Brexit – wkrótce Frexit i NExit, Italexit, Spainexit nastroje w Europie są jednoznaczne – narody Europy mają dość żydo-germańskiej okupacji. Polska nie – Polska ma pozostać kolonią Niemiecką

  Kiedy PolExit?

  Dlaczego Stany Zjednoczone potrzebują wojny w Europie

  Polubione przez 1 osoba

 10. MatkaPolka

  Witajcie! Jestem ruskim okupantem!

  Polityka historyczna Rosji z rosyjskiego punktu widzenia – Lista zbrodni, które popełniła Rosja wobec cywilizowanego świata

  Jestem Ruskim Okupantem.

  1802 i 1918 – Rosja zdradliwie podarowała Finlandii suwerenność.
  1918 – zdradliwie podarowała państwowość Łotwie i Estonii, które państwowości nigdy nie miały.
  1918 – Litwa odzyskała państwowość dzięki Rosji.

  Polska odzyskała Państwowość dzięki Rosji dwukrotnie: w 1918 (spod zaboru trzech niemieckich cesarzy) i w 1944 spod okupacji hitlerowskiej. Zamiarem Hitlera była eksterminacja Polaków i Słowian – GeneralPlan OST

  Rumunia zrodziła się w wyniku wojny Rosji z Turcją 1877-1878.

  Bułgaria odzyskała niepodległość po wojnie Rosji z Turcja 1877-1878. W ramach wdzięczności Bułgaria uczestniczyła w dwóch antyrosyjskich koalicjach w I i II wojnie światowej. Jako członek NATO, Bułgaria stacjonuje wojska USA.
  Po 1945 roku nie było w Bułgarii ani jednego żołnierza rosyjskiego.

  Azerbejdżan uformował się jako państwo po raz pierwszy w ramach ZSRR

  Gruzja fizycznie przetrwała i odrodziła się jako państwo w ramach Imperium Rosyjskiego i i ZSRR.

  Turkmenistan, Kirgizja (Kirgistan), Kazachstan nigdy nie miały państwowości i otrzymały państwowość jako republiki ZSRR.

  Białoruś i Ukraina zyskały państwowość jako republiki po raz pierwszy po Rewolucji Październikowej ; po 1991 uzyskały pełną niezależność (po dobrowolnym rozpadzie ZSRR).

  Szwajcaria zyskała niepodległość dzięki Suworowowi, który pokonał Francję 217 lat temu.

  Rosja w obrzydliwy sposób dokonała wyzwolenia Austrii, Czechosłowacji i Polski od nazistowskiej III Rzeszy w 1945 roku.

  Stanowisko Rosji Katarzyny II w 1780 roku, która poparła Stany Zjednoczone w wojnie, spowodowała klęskę Anglii i niepodległość Stanów Zjednoczonych.

  Rosja dała niepodległość większości krajów europejskich, dwa razy w ciągu ostatnich dwu stuleci pokonując wojska dyktatorów, Napoleona i Hitlera.

  Stanowisko Stalina w negocjacjach z USA i Wielkiej Brytanii dało Niemcom szansę zachować swoją państwowość po klęsce w II wojnie światowej.

  Gorbaczow zrobił wszystko, aby zniszczyć mur berliński i zjednoczyć Niemcy w 1990 roku.

  Bez pomocy radzieckiej, Egipt nie byłby w stanie przetrwać i skonsolidować swej niezależności w wojnie z Izraelem, Wielką Brytanią i Francją w latach 1956-57. W 1967 roku interwencja ZSRR zatrzymała wojnę między Izraelem a Egiptem, a właściwie uratowała Arabów od porażki w dwóch wojnach z Izraelem w 1967-74.

  Angola uzyskała niepodległość w 1975 roku, tylko dzięki ZSRR.

  Większość kolonii krajów Europy Zachodniej zyskały swoją niezależność dzięki światowemu ruchowi dekolonizacji po II wojnie światowej, w której główną rolę odegrał ZSRR.

  Trzeba też wziąć pod uwagę rolę Rosji i ZSRR w narodzinach i rozwoju takich państw jak Chiny, Wietnam, KRLD i Indie. Nawiasem mówiąc, Rosja wypchnęła Turków z Grecji w 1821 roku. Wymieńmy jeszcze Algerię, Kubę, Mozambik etc.

  Rosjo czy ci nie wstyd?

  Witajcie ! Jestem ruskim okupantem !

  Jestem ruskim okupantem! Cały świat zjednoczył się i stanął przeciwko Rusi i przeciwko Rosjanom. Tak, właśnie przeciwko Rosjanom – pomimo tego, że nasz naród niejednokrotnie wyzwalał i bronił wszystkie narody przed zniewoleniem przez wyznawców diabła. Rosjanie przyjmowali do swojej rodziny inne małe narody i ludy, zapewniając im wygodę, dostatek i obronę. Ale odpłacono nam, w większości przypadków, czarną niewdzięcznością.

  Ale z nami Bóg! I dlatego jesteśmy niezwyciężeni!

  Fort- Russ. com

  Tłum. MatkaPolka

  Porównajmy to z amerykańskim albo niemieckim Okupantem

  Niemcy po II wś zostawili po Polsce kupę gruzu – 8 mln zabitych i Obozy Koncentracyjne . inwalidów wojennych

  Polska to nie jedyny przykład tej polityki destabilizacji – weźmy Libię Kadafiego – „Raj na Ziemi” – przyszedł „Yankes” i zbombardował –zostawił brud, smród i głód.

  Ale podobnie było w Iraku i Syrii, tak jest wszędzie gdzie postawi bucior amerykański żołnierz w żydowskim interesie.

  Polubione przez 1 osoba

 11. Możemy powrócić do małego ruchu granicznego z obwodem kaliningradzkim, kiedy ustąpią przyczyny związane z bezpieczeństwem państwa polskiego – powiedział Szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz%2Fmaly-ruch-graniczny-z-kaliningradem-nie-powroci-poki-trwa-wojna-w-donbasie

  Polubienie

 12. nowak

  Panie Dariuszu tak trochę nie na temat , ale jednak trochę na temat .
  W moim mieście , a dokładnie w centrum miasta jest mnóstwo banerów namawiających wyjazdy do Reichu w celu podcierania starym zgredom Helmutom obsranych dup . Czyżby budowa Judeopolonii stanęła w miejscu i trzeba koniecznie więcej gojów usunąć z tego już w 70% pejsatego kraju . Co pan myśli ?.

  Polubienie

 13. nowak

  Troszkę nie na temat , ale do wiadomości czytelników WPS .
  Panowie dowiedziałem się , że na terenie Polski są odwykówki specjalne tylko dla kleru np luksusowa w Nałęczowie .
  Także sukienkowi nie chlać tyle , bo to szkodzi .

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s