Draństwo ABW: Co ma piernik do wiatraka?

Piskorski

Sąd w Warszawie 10 sierpnia zdecyduje o tym, czy przystać na żądanie prokuratury i przedłużyć areszt tymczasowy lidera Zmiany Mateusza Piskorskiego, któremu bezpieka zarzuca szpiegostwo na rzecz Chin, Rosji i Iraku, czy też więzień polityczny wyjdzie wreszcie na wolność.

Jak każda sprawa, tak i ta przycicha.

Nie chodzi tu tylko o niestety „normalny” proces powszednienia draństwa, ale i fakt, że władza i usłużne jej media sprawę uwięzienia Piskorskiego starają się przemilczać.

Kilka tygodni temu do Prezydenta RP Andrzeja Dudy napisało list kilkunastu posłów Europarlamentu z frakcji Lewicy i GUE/NGL.

W liście domagają się oni poszanowania przez Polskę wolności słowa i przekonań oraz natychmiastowego zwolnienia zatrzymanego. Listu nie opublikowała żadna polska gazeta i nie wspomniała o nim żadna polska telewizja. Prezydent, mainstreamowi politycy i media po prostu udają, że żadnego listu nie ma.

Sprawę Piskorskiego prowadzi prokurator Anna Zalewska, ale co ciekawe i bez wątpienia nieprzypadkowe, swoją nominację na to stanowisko od Ministra Sprawiedliwości otrzymała ona na miesiąc przed pojmaniem przez bezpiekę lidera Zmiany.

W polskim systemie wymiaru sprawiedliwości nie ma praktycznie żadnych realnych gwarancji niezależności prokuratury, a po „reformie” uchwalonej przez PiS ta niezależność jest już zupełną fikcją. Do odpowiednich spraw, oczekując z góry założonych wyników, rząd może delegować dyspozycyjnych prokuratorów. Za posłuszeństwo nagradzać awansami, a za jego brak karać degradacją czy wysłaniem na prowincję.

Piskorski jest w tej chwili poddawany swego rodzaju deprywacji. Pozbawiony dostępu do świata zewnętrznego i kontaktów ze współpracownikami oraz swoimi bliskimi, od miesiąca jest pozbawiony również towarzystwa współwięźniów.

Mateusz Piskorski siedzi w celi sam i również sam wychodzi na więzienny spacerniak. Są to te same metody mające pozbawić więźnia kontaktów ze światem zewnętrznym i poczucia czasu, które w skrajnej formie mogą prowadzić do depresji i załamania. Metody te stosowano w znacznie ostrzejszej formie w latach 70. w Argentynie w czasach krwawej dyktatury, co opisywała Naomi Klein w swojej bestselerowej książce — „Doktryna szoku”. W tej ostrzejszej formie metody te mogłyby doprowadzić do tego, że Piskorski przyznałby się, że szpieguje na rzecz Reptilian.

W odpowiedzi na skargę Piskorskiego na bezpodstawną izolację prokurator Zalewska odpowiedziała, że izolację zastosowała po przeczytaniu jego listów, z których wywnioskowała, że obawia się on o swoje życie. Nie czytała zapewne ze zrozumieniem, bo jeśli Piskorski obawia się o swoje życie, to na pewno nie ze strony współwięźniów, wśród których, ale także i straży więziennej, spotyka się z sympatią i w różny sposób okazywanymi wyrazami solidarności.

Dokładnie tak samo było w czasach II RP, której więzienia pękały w szwach od osadzonych tam więźniów politycznych. Piskorski jest osadzony w polskim więzieniu, w którym, jak dobrze wiemy, szaleją „seryjni samobójcy”.

W swoich cenzurowanych przez bezpiekę listach Mateusz Piskorski na szczęście podkreśla, że nie zamierza popełniać samobójstwa, pracuje nad książką i snuje plany działań jego partii po wyjściu na wolność.

Lada dzień Piskorski ma zostać przeniesiony do aresztu na warszawskiej Białołęce lub wywieziony do radomskiego aresztu, co władze więzienne tłumaczą likwidacją słynnego aresztu na Rakowieckiej, ponieważ pisowska władza chce w tym więzieniu urządzić muzeum tzw. żołnierzy wyklętych, takich jak ci, co po wojnie strzelali do chłopów, którzy przyjęli ziemię z reformy rolnej.

Niebawem miną trzy miesiące od aresztowania Piskorskiego, a prokuratura nadal nie przedstawiła żadnych dowodów na zarzucane mu rzekome szpiegostwo. Z mojej wiedzy wynika, że skupia się ona na trzech zarzutach.

Po pierwsze, o czym ABW przeczytała po prostu w internecie i prasie, zarzuca mu się wzięcie udziału w międzynarodowej grupie obserwatorów w referendum na Krymie. Właściwie nie wiadomo, dlaczego czyni się z tego zarzut, bo gdzie jest powiedziane, że nie wolno? W każdym bądź razie zarówno prokuratura, jak i bezpieka uznają to zadziałanie na szkodę Polski. W jaki sposób? Mam nadzieję, że wyjaśnią.

Drugim zarzutem jest sprawa, o której polska bezpieka dowiedziała się tym razem z ukraińskiej prasy. Ponoć na początku ubiegłego roku doszło na Ukrainie do zniszczenia pomnika zbrodniarza Bandery. Piskorskiemu zarzuca się czy to podżeganie, nakłanianie, czy też sprawstwo tego czynu. O dowodach na razie nic nie wiadomo, ale trudno zaprzeczyć, że polski wymiar tzw. sprawiedliwości działał tu chyba przeciwko polskiemu obywatelowi na zlecenie ukraińskiego SBU?

Ostatni zarzut jest chyba najbardziej absurdalny, ponieważ dotyczy on organizacji pod ambasadą Ukrainy demonstracji na rzecz federalizacji Ukrainy. Polska bezpieka chyba nie ma świadomości, że federalizacja jest jednym z ustaleń mińskich porozumień, które oprócz Putina podpisali tez polscy sojusznicy, Holland i Merkel. Chciałoby się zapytać panią prokurator — co ma piernik do wiatraka? Co przedstawione powyżej negatywne polityczne oceny proamerykańskiej partii PiS mają wspólnego z ciężkimi oskarżeniami — w rzeczywistości jawnymi pomówieniami — wytaczanymi przeciwko Piskorskiemu?

Czy w tej sytuacji możemy liczyć na to, że sąd może nie zgodzić się na przedłużenie tymczasowego aresztowania?

Teoretycznie tak, ponieważ pozycja sędziego w systemie jest znacznie bardziej niezależna niż prokuratora. Podpisujący się pod politycznym zamówieniem partii rządzącej sędzia ma świadomość, że PiS też przeminie, a wtedy za bezprawne działania może zostać rozliczony. Adwokaci Piskorskiego będą wnosić o jego uwolnienie, a co najmniej zastosowanie innego nieizolacyjnego środka zabezpieczającego do czasu przedstawienia aktu oskarżenia (dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju, poręczenie itp.).

Nawet bezpieka, która nie ujawniła do tej pory żadnych dowodów uzasadniających stosowane represje i nie potrafi wskazać przyczyn dla stosowania najbardziej drastycznego środka zabezpieczającego, jakim jest tymczasowe aresztowanie w areszcie wydobywczym, zaczyna panikować i chwytać się brzytwy, szukając na oślep jakichkolwiek poszlak.

Ostatnio do administratorów strony Zmiany na Facebooku napisała kobieta, którą bezpieka wezwała na przesłuchanie tylko dlatego, że choć Piskorskiego nie zna i nie jest członkiem jego partii, a kierując się jedynie ludzkim odruchem, napisała do niego list z wyrazami solidarności.

Nie poddają się też członkowie Zmiany. Oni też są przesłuchiwani i nękani na inne sposoby, np. poprzez dalszą odmowę zwrotu części zagrabionego w maju w biurze Zmiany mienia.

Zdarzały się też przypadki, że członkowie związanego ze Zmianą Związku Zawodowego „Zmiana — Jedność Pracownicza” byli wzywani na policję i niedwuznacznie nakłaniani do opuszczenia jego szeregów.

Organizują w różnych miastach punkty informacyjne, poprzez które nagłaśniają w społeczeństwie fakt uwięzienia Piskorskiego. W tę sobotę z okazji 5. rocznicy śmierci Andrzeja Leppera w niewyjaśnionych do dziś okolicznościach zorganizowali marsz poświęcony jego pamięci. Spod tablicy pamiątkowej poświęconej Lepperowi przemaszerowali pod gmach Ministerstwa Sprawiedliwości, poraz kolejny żądając tam uwolnienia swego przewodniczącego.

Rozprawa odbędzie się 10.08, ale z tego, co wiem, rozprawa w „demokratycznym państwie prawa” odbędzie się bez udziału samego zainteresowanego i znów za zamkniętymi drzwiami.

Może on co prawda wnieść żądanie o swój udział w rozprawie, ale jak to już bywało w sprawie innych jego żądań, są one rozpatrywane dopiero po fakcie.

Jedyne, co możemy teraz zrobić, to nadal pisać listy z wyrazami solidarności z krzywdzonym i represjonowanym przez państwo człowiekiem, które wiem, że po ocenzurowaniu jednak do niego dochodzą.

W sytuacji pełnej izolacji pomagają mu one przetrwać i nie wpaść w depresję.

Jarosław Augustyniak, polski publicysta, Warszawa

za:http://pl.sputniknews.com/opinie/20160809/3654625/Dranstwo-ABW-Co-ma-piernik-do-wiatraka-Jaroslaw-Augustyniak.html

9 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

9 responses to “Draństwo ABW: Co ma piernik do wiatraka?

 1. Nowak

  Przepraszam nie na temat .
  Kalkstein przebywa z rewizytą u kumpla Orbana . Bardzo jestem ciekaw czy kolega węgierski również wyda z pieniędzy węgierskich podatników równowartość 3900 USD , aby suto ugościć kolegę z Polski . Czyżby był również głupkiem ? . Jeżeli ktoś z komentatorów będzie miał jakieś wieści proszę się podzielić .

  Polubienie

 2. Nowak

  Odnośnie pana Mateusza Piskorskiego to nie wiem czy ten człowiek jest winny czy jest niewinny , ponieważ nie ufam już nikomu w kraju o nazwie Judeopolonia czy III RP – zdegenerowanym i zepsutym do szpiku kości jeżeli chodzi o czystą ludzką przyzwoitość czy moralność .
  Oczywiście każdy by z nas chciał , aby był niewinny i ludzie którzy doprowadzili do jego cierpienia zostali bardzo surowo osądzeni wieloletnimi wyrokami więzienia . Można by ich nawet wysłać na Syberię za zgodą Putina np do takiego regionu gdzie w lecie jest 45 stopni gorąca , a w zimie minus 45 stopni . Siedziały tam rosyjskie pipki – Pussy .
  Zastanawiam się kto miałby ich surowo ukarać ? . Kumple z PO , SLD sprzedajne goje z PSL , a może ruch narodowy koncesjonowany przez parchy w jakiś 90 % . Nawet nie ma kto ich kopnąć w parchatą dupę , a stworzenie Trybunału Narodowego to marzenie ściętej głowy . Niestety taka jest prawda.
  Pan Dariusz napisał , że może wyzwoliciel od parcharni siedzi teraz w więzieniu sugerując pana Mateusza . Panie Dariuszu to jeszcze nie ten czas.
  Świetnie o tym wie Chazarstwo robiąc z tego kraju burdel , a z narodu idiotów wiedząc dobrze , że żadnej kary nie będzie przynajmniej w doczesnym życiu.
  Moja prababcia i babcia , które świetnie znały żydów powtarzały zawsze ich standardowe słowa jakimi zwracali się do Polaków . Międzywojenne małe miasteczko – 90 % parchów .
  1. ” Głupi goj ”
  2. ” Wy głupie goje nadajecie się tylko do rozpalania pieca kiedy my nie możemy i prania naszych brudnych gaci „.
  Tyle w temacie .
  Gdybyśmy dokładnie przeanalizowali w jak cudny sposób i z jaką pomysłowością żydzi przejęli władzę od biedy licząc od 89 roku i co tu wyprawiają przy bierności a nawet poparciu gojów to okazałoby się , że ci międzywojenni żydzi z małego miasteczka trzymający gdzieś w skarpetkach trochę złota jedni mniej drudzy więcej mieli niestety sporo racji .

  Polubienie

 3. Nowak

  Jeszcze jedna ciekawostka : Żródło opowieści mojej babci .
  Będąc dzieckiem moja babcia miała kolegę żyda nazywał się nie pamiętam , ale zawsze opowiadała , że odpowiednik polskiego imienia Piotr . Jakoś to brzmi po pejsatemu .
  Od śmierci tego dzieciaka uratowały zakonnice i przebywał on tam u tych zakonnic całą wojnę . Nauczyli go wszystkiego i po wojnie został katolickim księdzem . Pod koniec gdy już wiadomo było , że umiera postanawia wrócić do swoich korzeni porzucając katolicyzm . Moja babcia widziała na jego grobie czy jak to się u nich nazywa dwie ryby czyli komentarz zbędny .
  Nie na temat wpis , ale do przemyśleń .

  Polubienie

 4. zydozerca

  Kiedy naród polski doczeka się pomnika ofiar zbrodni żydowskich,pomnika ofiar PO,SLD,PiS ?
  jeżeli rząd PiS zamierza upamiętniać zdrajców ,złodziei,żydowskich cweli -to z własnej kieszeni i na własnych podwórkach,a nie w miejscach publicznych!
  prokurator anna zalewska z kolesiami nie jest niewidzialna – pora zacząć deptać swołoczy i ku.wom żydowskim po piętach i oduczyć bezkarności !

  Polubienie

  • Nowak

   Pora , pora na wszystko pora , a obrzezani i tak mają z tego niezły kabaret . Kto ich tej bezkarności ma oduczyć może ci co w liczbie 40% głosowali na anglosaskie żydostwo nie ? no to może zwolennicy KOD nie ? to może zwolennicy SLD nie ? to może piszący na WPS , którzy chcą rozprawy z tym gównem pisząc na komputerze i pierdząc przy tym w fotel , nie ? to może drużyna dziadków z APA , która opluwa prezesa Ziemińskiego , a to jest tak naprawdę jeden z nielicznych , którzy czynem coś robią za co dostają mocne kopniaki od żydoreżimu .
   Póki co ja też należę do tych pierdzących w fotel , ale już się w życiu narobiłem i sił nie mam .

   Polubienie

 5. Cezary Piotr Tarkowski

  A na czyją korzyść szpiegują Kodowcy?

  W dniu 10 sierpnia 2016 01:01 użytkownik WIERNI POLSCE SUWERENNEJ napisał:

  > paziem posted: ” Sąd w Warszawie 10 sierpnia zdecyduje o tym, czy przystać > na żądanie prokuratury i przedłużyć areszt tymczasowy lidera Zmiany > Mateusza Piskorskiego, któremu bezpieka zarzuca szpiegostwo na rzecz Chin, > Rosji i Iraku, czy też więzień polityczny wyjdzie wr” >

  Polubienie

  • Nowak

   Panie Cezary każdy wie dla kogo szpiegują . Kogo interesy reprezentują . Kto ich sponsoruje . Pan to wie najlepiej .
   Kodowcy – PIS- dowcy , Petru -Swetru , Kalksteiny , Borusewicze , Rydzyki- Pizdziki to jest jedna wielka pierd…. pasożytnicza swołocz w judeopolonii , bo Polski już dawno nie ma .

   Polubienie

 6. Nowak

  Proszę mi napisać gdzie oni wszyscy ta swołocz przepracowała chociaż jeden dzień ciężko pracując . Wszyscy jadą na podatkach niestety idiotów gojów już do potęgi trzeciej .
  Proszę sprawdzić ile wydaje Kalkstein rocznie na swoja ochronę . Ze swoich daje ?
  Gdyby im przyszło pracować tak ciężko jak Gierkowi na kawałek chleba spierda….. by z kopalni po minucie pracy maminsynki udające wielkich gierojów i krzyczące ” my byliśmy tu a tam stało Zomo” . Po co Benny Hill . Ten kraj to jest jeden wielki Benny Hill , a widać to wyrażnie gdy się wróci po bardzo długim pobycie poza Polską , chociaż w Reichu politycy tez kretyni tylko do potęgi drugiej nie trzeciej jak u nas .

  Polubienie

 7. Nowak

  Może popracowali troszkę ci , którzy zamienili kufajki na garniturki od Versace , ale i tam było więcej strajków na czele z klechami i pierdol… na PRL niż uczciwej pracy.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s