OŚWIADCZENIE ZARZĄDU KRAJOWEGO WS. PRZEDŁUŻENIA ARESZTU DLA MATEUSZA PISKORSKIEGO O KOLEJNE TRZY MIESIĄCE.

Piskorski_protest

Zarząd Krajowy ZMIANY stanowczo protestuje przeciwko bezpodstawnemu przetrzymywaniu w areszcie Przewodniczacego ZMIANY, Mateusza Piskorskiego oraz zapowiada walkę o jego uwolnienie wszelkimi dostępnymi środkami.

W dniu dzisiejszym sąd, na wniosek prokurator Anny Karlińskiej z Mazowieckiego Wydziału ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji, przedłużył o kolejne trzy miesiące areszt dla naszego lidera, dr. Mateusza Piskorskiego. Prokurator Karlińska to osoba awansowana na swoje stanowisko przez obecnego Ministra Sprawiedliwości, Zbigniewa Ziobrę w kwietniu 2016 roku, a więc na miesiąc przed pojmaniem Mateusza Piskorskiego przez napastników z ABW co ewidentnie wskazuje na polityczny motyw całej sprawy.

W dalszym ciągu akta są utajnione, a więc nikt nie zna szczegółów sprawy. Jest to kolejny przykład, kiedy osoba publicznie oskarżona nie ma prawa do adekwatnej obrony. Decyzję o przedłużeniu aresztu traktujemy jako kolejny przejaw bezprawia w III/IV Rzeczpospolitej i próbę uderzenia w nas jako środowisko społeczne.

Jednocześnie Zarząd Krajowy ZMIANY wzywa wszystkich aktywistów i sympatyków do wytężonej pracy na rzecz uwolnienia Przewodniczącego poprzez udział w akcjach informacyjnych i społecznych.

Walka trwa!

/-/ Zarząd Krajowy ZMIANY

za:https://www.facebook.com/groups/grupaZMIANA/?fref=ts

Reklamy

27 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

27 responses to “OŚWIADCZENIE ZARZĄDU KRAJOWEGO WS. PRZEDŁUŻENIA ARESZTU DLA MATEUSZA PISKORSKIEGO O KOLEJNE TRZY MIESIĄCE.

 1. Nowak

  Przecież to było do przewidzenia . Głupia krowa w oborze wiedziała , że tak to się skończy . Chcą człowieka wykończyć i tyle . Bardzo dużo zależy od samego pana Piskorskiego . Jeżeli jest mocny psychicznie , twardy wytrzyma to spokojnie . Ważne jest również poparcie dla tego człowieka nawet każdej pojedynczej osoby .
  Ogłupiony żydlactwem ludek nie protestuje . Głosuje na Bula , bo to przystojny facet ( patrz kobiety ) na Dudę , bo to luzak . Naprawdę tak rzeczywiście to 95 % ludzi w Polsce nie wie co to Zmiana i Piskorski , a jak wie to jego aresztowanie ma w dupie . Ważne , aby roboty nie stracić i Żyd dał popracować za 1600 pln / mc . Przyjść z roboty zjeść obiad , popierdzieć przed fotelem oglądać pejsaty Teleexpres . Potem Olimpiadę gdzie przedstawiciele Judeopolonii lani są niesamowicie po dupie , a miał być worek medali i tak praca – dom , praca – dom do usranej śmierci .To skąd oni mają wiedzieć co to jest Zmiana .
  Te 5% musi pomóc panu Piskorskiemu ile tylko można . Tu chodzi o jego być , albo nie być .
  Swoja drogą pejsaci może by pokazali co na niego mają , aby nie sfabrykowane dowody .

  Polubione przez 1 osoba

 2. Nowak

  Widzę to zdjęcie . Policzyłem oczywiście to co widzę na zdjęciu . Góra 30 osób .

  Polubienie

 3. Kojak

  No coz ? Potwierdza to tylko znana teze ze Polska nie jest zadnym cywiliowanym krajem ! Czlowiek w niej jest zwyklym smieciem bez zadnych praw . Piskorski jest tylko symbolem bo jest w jakichs tam sposob osoba znana . Ilu jest takich ,,piskorskich,, w Polsce ? Multum . Brak juz slow zeby tego bagno ktore jest w Polsce komentowac ! Dziwne ze nie interesuje to kosciola hierarchicznego ,nie interesuje ludzi ktorzy maja znana nazwiska i mogliby sie skrzyknac i wysmazyc jakas petycje .

  Polubione przez 1 osoba

  • Nowak

   Panie Kojaku proszę się nie obrażić , ale o jakiej interwencji Kościoła pan mówi . Pan jeszcze ma nadzieję na jakąś interwencję z ich strony . Wolne żarty . Nie wykluczam , że na kazaniu coś powie Natanek . Trzeba by wejść na jego kanał Youtube , ale to też marne widoki .
   Druga rzecz . Jakie osoby ze znanymi nazwiskami rozumiem przez to celebrytów miałyby go poprzeć . Również wolne żarty .
   Zażartuje i napiszę Piskorskiego poprą i petycję wysmażą do Ziobry następujący celebryci :
   1. Bracia Mroczkowie z M jak Ljubow i więcej w tym serialu byśmy ich nie zobaczyli , a zwłaszcza twoja dziewczyna bądż żona Kojaku , bo zakładał ,że ty takich idiotyzmów nie oglądasz.

   Polubienie

   • Kojak

    Niekoniecznie musza to byc celebryci . Wystarczy ludzie ktorzy maja znane nazwiska . Wiadmo ze kosciol hierarchiczny zawodzi ale moze sie kiedys przebudzi . Wiem ,ze to troche pobozne zyczenia ! Kryzys niestety nie objal tylko wladze ale inne srodowiska i dlatego wladza tak sobie moze poczynac

    Polubienie

   • Nowak

    W ramach uzupełnienia dodam , że ostro zaprotestować powinien ojciec Mateusz i jego gosposia przeciwko aresztowaniu lidera Zmiany . Wtedy klecha już by tak sobie przesrał , że by mu pejsaci ten jego stary rowerek w ramach kary zajumali i pozbawiliby go bożego zmysłu łapania bandziorów .Co wtedy zrobiłaby ta sandomierska policja i Błaszczak by nie pomógł . Gosposia w ramach kary – kopa w dupę i do zmywania garów u Hary Kriszna dlatego będą siedzieć cicho i ojczulek Mateusz z Sandomierza mordy nie otworzy.

    Polubienie

 4. Cezary Piotr Tarkowski

  Tą decyzją, reżym chce zastraszyć innych patriotów.

  W dniu 11 sierpnia 2016 08:20 użytkownik WIERNI POLSCE SUWERENNEJ napisał:

  > paziem posted: ” Zarząd Krajowy ZMIANY stanowczo protestuje przeciwko > bezpodstawnemu przetrzymywaniu w areszcie Przewodniczacego ZMIANY, Mateusza > Piskorskiego oraz zapowiada walkę o jego uwolnienie wszelkimi dostępnymi > środkami. W dniu dzisiejszym sąd, na wniosek” >

  Polubienie

 5. Syjonistyczna żydo-reżimowa banda więzi M.Piskorskiego oczywiście bez jakichkolwiek podstaw prawnych. Syjonistyczni bandyci dążą w ten sposób do zniszczenia Zmiany, której Piskorski był założycielem i jest niekwestionowanym liderem.
  W sytuacji, gdy żydowski reżim zdaje sobie sprawę, że ich wszystkie żydowskie partyjne twory posiadają jedynie żydo-medialny byt z dowolną wielkością poparcia, którego twórcami są żydo-sądażownie, a więc bez realnego poparcia społecznego i gdy kryzys w IIIŻydo-RP będzie się jedynie pogłębiał, partia Zmiana, jako twór autentyczny i niezależny, stanowi dla żydowskich partyjek zagrożenie.

  Jaka winna być nasza, Polaków reakcja?
  Najlepszą formą odpowiedzi winna być samoorganizacja i powołanie grupy do zadań i akcji specjalnych (wiążą się z tym oczywiście koszty). I w ramach kontr represji należałoby np. złoić d… sędziemu, czy prokuratorowi, który/którzy dopuszcza/ją się przestępstw przeciw narodowi polskiemu. Podobną karę należałoby wymierzać znanym „politykom” z obozu żydo-władzy. Przy braku poprawy kary winny być coraz bardziej drastyczne. Zwolenników J.Piłsudskiego można i należy traktować tak, jak on traktował swoich wrogów.

  Polubienie

  • Nowak

   Panie Darku pomysł świetny tylko czy możliwy do realizacji przy 100% kontroli aparatu państwowego przez żydowładzę i kto miał by się tym zająć . Ze swojej strony gdyby coś się ruszyło będę płacił po 300 PLN w ramach pomocy finansowej. Na tyle mnie stać .Trzymam kciuki .

   Polubione przez 1 osoba

   • Nowak

    Panie Darku proszę o odpowiedz . Mamy jakąś gwarancję , że w przyszłości parchom nie uda się koncesjonować Zmiany .

    Polubienie

   • @ Nowak
    Rozumiem, że pytaniem jest zdanie:
    „Mamy jakąś gwarancję , że w przyszłości parchom nie uda się koncesjonować Zmiany.” (?)

    Nie jestem w stanie odpowiedzieć za „Zmianę”, mogę tylko wyrazić nadzieję, że Żydowi to się nie uda. Nadzieja wynika stąd, iż „Zmiana” powstała bez inicjatywy Żyda.

    Polubienie

   • Nowak

    Panie Dariuszu dziękuje za odpowiedz . Całkowicie mnie ona satysfakcjonuje .

    Polubienie

  • Myśli Pan o utworzeniu bojówek? Łatwo się domyślić jak byłoby to przestawione medialnie. Problem leży głównie w totalnym ogłupieniu społeczeństwa przez massmedia, które realizują propagandę obecnego reżimu. Gdybyśmy mieli wolne media, sprawa Piskorskiego byłaby tematem numer jeden w gazetach, telewizji i czołowych portalach internetowych, ale niestety jest jak jest. Kto ma media, ten ma władzę.

   Polubienie

   • Nowak

    Pan Darek dobrze napisał . Tylko czy w kraju gdzie Żydzi wszystko kontrolują cały aparat państwowy , bezpieczniaków i infiltracja Mossadu niesamowita w tych bojówkach naprawdę musieliby być spece pierwszego sortu . Nie wiem czy w Judeopolonii takie bojówki utrzymały by się przez tydzień , ale dobrze życzę .

    Polubienie

  • Metro

   Ja nie sądzę aby „grupa do zadań specjalnych” była głupim pomysłem. Dobrze że nie tylko ja o tym myślę 🙂

   Tylko że to czytają różne ludzie, także UBecy. Gdybym nie wiedział kto to pisze to pomyślałbym – prowokator. Tak jat ten głupi Wałęsa co zdaje się w 1976 roku chciał strzelać do milicji.

   Żeby nie było tak że UBcy to przeczytają, zapiszą i zapuszkują Pana za terroryzm czy chujwieco.

   Takie rzeczy to można co najwyżej robić ale nie pisać o tym w Internecie. Na pewno zakładanie profilu na Pejsbuku byłoby złym pomysłem.

   Polubienie

 6. Nam nie potrzeba bojówek, ale własnej regularnej armii narodowej. Uzbrojonej od kijaszków po wyrzutnie. Sugerowałem kiedyś organizowanie czegoś takiego na wchodzie u boku ich wojsk, ale nie wiem czy ten pomysł zakiełkował. Od roku walczyłem o byle straż narodową do walki z islamistami w obronie normalnych rodowitych Polaków, ale wśród gąszcza przeciwników imigrantów z sejmu pomysł mój nadaj pod dywanem. Być może gdyby to wymyślił żydoposełek z PiS zaraz dostałby na to kasę i pozwolenie, ale ja nie jestem z ich kliki. Bojówki szybko zniszczyliby w tydzień, a tępocie przedstawili jako rosyjskich agentów. Wiem to po sobie. Tylko silna regularna armia jest w stanie coś zdziałać. Inne inicjatywy skazane są z góry na porażkę. Taką możemy stworzyć tylko u boku sojusznika myślącego podobnie do nas, bo na terenie żydo-RP będzie jedynie monopol tych NATOwskich prostytutek, co nawet nie mają mundurów, ale garniturki z gwiazdkami, a zamiast porządnych czapek moherki z masońskim, sanacyjnym, spasionym orzełkiem w koronie sobiepańskiej, a nie królewskiej.

  Polubienie

  • Nowak

   Od siebie mogę tylko dodać jak parchate media już od tygodnia trąbią o przygotowaniach tych żołnierzyków do poniedziałkowego święta . Będzie się działo będzie . Parada musi być lepsza niż w Rosji w maju . W końcu Putin jak włączy TV Polonia i ją zobaczy to ze strachu powinien dostać sraczki i wezwać osobistego wracza . Myślę sobie jednak , że gdy Putin to zobaczy to dostanie sraczki , ale ze śmiechu i też wracza trzeba będzie wzywać , aby tylko nie przepisał mu pejsatego stoperanu . W Rosji mają lepsze leki .

   Polubienie

 7. zydozerca

  Radzę zachować dyskrecję i daleko posunięte środki ostrożności zanim górę urodzi mysz. Polacy nie potrafią działać zespołowo – tylko wolni strzelcy&samotne wilki mogłyby coś upolować — ale gdzie one są ?
  Dajcie mi broń wielostrzałową by każdy zdrajca zapłacił głową !

  Polubienie

 8. nowak

  Jeszcze jedno :Ileż było tych mszy odprawianych przez sukienki w czasie strajków . Ileż świętych obrazów , ile najpiękniejszych różańców , ile żarliwej modlitwy do żydowskiego Boga , aby komuchów szlak ciężki trafił , ile spowiedzi ogłupionych robotników .
  A tutaj w żydoreżimie człowiek siedzi od wiosny w ciupie . Na pewno cierpi może jest niewinny i jakoś wśród ludzi protestujących przeciwko barbarzyństwu nie widzę nawet jednego sukienkowego z orężną bronią zwaną różańcem . Gdzie się podziali rozmodleni ojczulkowie . Chyba msza jedna za człowieka , który cierpi można by odprawić , ale gdzie tam .
  Nam się za PIS-dy łysej dobrze żyje . Prezes na wszystko daje . Po co to zmieniać Watykańczycy .

  Polubienie

 9. MatkaPolka

  Najlepszą formą protestu przeciw PiS i Układowi/Reżymowi Okupujących Polskę i Polaków i poparcia oraz przeciwstawieniu się bezprecedensowemu aresztowaniu Mateusza Piskorskiego jest MASOWE przystąpienie do Partii ZMIANA – z tego naboru i przystąpienia – Z biegiem lat powinno wyłonić się setki Piskorskich – lokalnych i centralnych

  http://partia-zmiana.pl

  Program

  http://partia-zmiana.pl/program

  Warto podjąć dyskusję nad Programem partii Zmiana – w jednym miejscu radykalny, a w innym naiwny.

  • Od przewodniczącego
  • Wstęp: Ogólny Stan Państwa Polskiego
  • Rozdział I: SILNE PAŃSTWO – Ustrój i władza
  • Rozdział II: SPRAWA POLSKA – Polityka zagraniczna
  • Rozdział III: KRAJ LUDZI PRACY – Gospodarka narodowa
  • Rozdział IV: SPRAWIEDLIWOŚĆ SPOŁECZNA – Polityka socjalna
  • Rozdział V: ARMIA Z NARODEM – NARÓD Z ARMIĄ – Obronność kraju
  • Rozdział VI: SZLACHETNE ZDROWIE – Służba zdrowia
  • Rozdział VII: TAKIE BĘDĄ RZECZYPOSPOLITE… – Edukacja publiczna
  • Rozdział VIII: SKUTECZNE PRAWO – Sądownictwo
  • Rozdział IX: SZACUNEK DLA SENIORÓW – System rent i emerytur
  • Rozdział X: CZYSTE POWIETRZE – Ochrona środowiska
  • Rozdział XI: NASZA CODZIENNA POLSKOŚĆ – Kultura i historia
  • Rozdział XII: CO NAM DA ZMIANA? – Podsumowanie i prognoza budżetowa

  Rozdział I
  SILNE PAŃSTWO
  Ustrój i władza

  Jednym z największych problemów ze sprawowaniem w Polsce władzy jest tzw. spychologia ugruntowana głęboko w Konstytucji RP. Uprawnienia Prezydenta RP są stosunkowo niskie mimo silnego mandatu społecznego do wykonywania funkcji, pochodzącego przecież z bezpośrednich wyborów. Tenże Prezydent RP ma jednak prawo do wetowania ustaw większości parlamentarnej (mającej identyczny mandat), może także w znaczący sposób wpływać na kreowanie polityki zagranicznej, którą Rząd RP musi prowadzić w porozumieniu z jego kancelarią. Z drugiej strony sejm został obłożony 5% progiem wyborczym, przez co znacząca jest liczba wyborców pozostających bez własnej reprezentacji parlamentarnej. Istnienie senatu jako izby wyższej stało się tylko kolejną blokadą i utrudnieniem w sprawowaniu władzy. ZMIANA uważa, że obecny system sprzyja monopolizacji sceny politycznej przez największych graczy, co wcale nie pomaga w prowadzeniu skutecznych rządów. Demokratyzacja parlamentu musi iść w parze z wprowadzeniem mechanizmów zabezpieczających skuteczność władzy oraz jednoznaczną jej odpowiedzialność. Dlatego w tej sprawie ZMIANA postuluje

  • ograniczenie funkcji Prezydenta RP do roli reprezentatywnej i jego wybieralność przez zwykłą większość sejmową
  • likwidację senatu
  • likwidację 5% progu wyborczego w wyborach do Sejmu RP oraz obliczanie głosów metodą Saint-Lague’a celem większego odzwierciedlenia głosu wyborców (społeczne komisje reprezentujące wszystkich kandydatów przy okręgowych komisji Wyborczych)
  • ograniczenie o 50% dotacji dla partii politycznych oraz likwidacja progu uprawniającego partie do jej pobierania, pełna jawność raportów nt. temat ( Zero dotacji dla partii. W wyborach każdy z kandydatów czy to z PiS-u PO czy Partii Zmiany czy to indywidualny w konkretnym okręgu powinien otrzymać środki państwowe na przesłanie informacji pocztą o sobie i o swoim programie adresowane bezpośrednio do wyborców – kandydat ma reprezentować wyborców a nie partię)
  • obligatoryjność referendum w wypadku zebrania 500 tysięcy podpisów pod wnioskiem, uznanie referendum za wiążące w wypadku frekwencji wynoszącej 2/3 z ostatnich wyborów parlamentarnych
  • wprowadzenie kadencyjności (maksimum dwie) na wszystkich szczeblach władzy od samorządowej po centralną
  • obniżenie pensji posła do średniej krajowej, ograniczenie immunitetu poselskiego (np. w kwestii wykroczeń drogowych)
  • ograniczenie okresu rozpatrzenia projektu ustawy do 3 miesięcy
  Reforma administracyjna i jej następstwa mające miejsce w latach III Rzeczypospolitej spowodowały upadek wielu mniejszych centrów gospodarczych w naszym kraju. Różnice w dochodach w różnych polskich miastach oraz istnienie wysp biedy i bezrobocia znacząco utrudnia prowadzenie polityki zrównoważonego rozwoju. Osoby z mniejszych ośrodków są coraz częściej wykluczane z powodu nieistnienia możliwości realizacji swoich interesów w urzędach powiatowych. Wielkie województwa powodują jedynie koncentrację środków w dużych miastach. Poziom zatrudnienia w administracji samorządowej ulega degradacji, coraz częściej występuje w nich praca na pozakodeksowych umowach. Z drugiej strony ogromne środki marnowane są poprzez podwojenie liczby urzędów, a więc istnienie ośrodków władzy centralnej obok samorządowej. ZMIANA postuluje więc:
  • reformę administracyjną, powrót do podziału na 49 województw z lat 1975-1998 celem decentralizacji środków budżetowych przeznaczonych na rozwój regionów
  • likwidację powiatów i rozdzielenie ich kompetencji na gminy i województwa celem ograniczenia biurokracji i ułatwienia dostępu obywatela do urzędów
  • likwidację instytucji wojewodów i urzędów wojewódzkich oraz przeniesienie ich kompetencji na władze samorządowe celem wyraźnego podziału między władzą centralną, a lokalną
  • zakaz zatrudniania na pozakodeksowe umowy w urzędach państwowych i samorządowych
  • walkę z nepotyzmem, jasne i przejrzyste zasady konkursów na stanowiska w urzędach
  • rozwój poczucia przynależności narodowej poprzez zakorzenienie w strukturze lokalnej jako sprzeciw wobec neoliberalnego wyzwania globalizacji

  Uwagi MatkiPolki

  Jeśli przyjąć , że obecny system przedstawicielski jest dobry władza ustawodawcza (Sejm/Senat) Wykonawcza (Rząd), Sadownicza To powinny byś osobne wybory do tych ciał.

  System sądowniczy – sędziwie, prokuratorzy, komornicy, więzienia – jest skorumpowany do szpiku kości, służy do represjonowania społeczeństwa, jest pozostałością systemu stalinowskiego. Należy go zlikwidować i zastąpić Systemem Sądów Obywatelskich

  Reforma Ordynacji Wyborczej Wolne Wybory. Zapobieżenie fałszerstwom wyborczym.
  Sposób wyłaniania kandydatów – „ordynacja angielska” – prawo do kandydowania w wyborach – tylko dwie osoby propos er i seconder – ten co proponuje kandydata i ten co popiera wniosek. Każdy kandydujący w okręgu wyborczym powinien dostać fundusze PAŃSTWOWE ( a nie partyjne) na rozesłanie pocztą do potencjalnych wyborców w okręgu informacji o sobie i o swoim programie. Partia może reklamować swój program wyborczy a nie kandydata. Zbieranie podpisów i liczba podpisów jest NIEZGODNA z ordynacją wyborczą – przeczy przymiotnikowi tajności wyborów i powszechności , ogranicza bierne prawo wyborcze. Próg wyborczy jest nonsensem – poseł reprezentuje INTERES WYBORCÓW, a nie partii jeśli uzyskał w swoim okręgu 51% głosów wyborców a jego partia 0,3 % w skali kraju to powinien być posłem z okręgu bo tak zadecydowali jego wyborcy. Kampania wyborcza nie może być sponsorowana przez partie lub obce fundacje , lub obcą prasę będącą w obcych rękach. Kandydat finansuje kampanie wyborczą z własnych funduszy, poprzez datki od wyborców na mitingach przedwyborczych.

  Egzekwowanie obietnic wyborczych. Prawo odwołania przedstawiciela

  Obecne władze utrzymują się przy władzy poprzez fałszerstwa wyborcze na każdym etapie procesu wyborczego – od sposobu wyłaniania kandydata przez system partyjny, poprzez finansowanie preferencyjnych kandydatów, i dostęp do mediów – miedzy innymi lansowanie sprzecznej z interesem Polski i Polaków linii propagandowej i informacyjnej – społeczeństwo jest dezinformowane, świadomość społeczna jest miażdżona przez obce media i aparat propagandowy wrogów Polski.

  Warto rozważyć inne alternatywy – np. Zieloną Książeczkę Kadafiego.
  Kadafi krytykuje Zachodni system parlamentarny i przedstawicielski i twierdzi, że nie ma to nic wspólnego z demokracją i władzą ludu
  .

  Rozdział II
  SPRAWA POLSKA
  Polityka zagraniczna

  Kotwicami obecnej polskiej polityki zagranicznej są przynależność do NATO i Unii Europejskiej. Ta pierwsza instytucja zdążyła już uwikłać nas w wojnę w Afganistanie, a pośrednio (jako element uzależnienia od USA) w wojnę w Iraku oraz „modernizację” polskiej armii polegającą na zakupie przestarzałego i drogiego sprzętu za oceanem. Geopolityka NATO tworzy z Polski najdalej wysunięty na wschodzie Europy punkt wymierzony w mocarstwo atomowe, jakim jest Federacja Rosyjska. Nawet najwyżej postawieni dowódcy wojskowi stwierdzają, iż Polska nie jest przewidziana, jako terytorium zdolne do obrony w wypadku wybuchu wojny. Zachodzi więc wątpliwość co do obronności kraju w związku z przynależnością do tego kosztownego i agresywnego sojuszu. ZMIANA chce oprzeć bezpieczeństwo kraju o dobre stosunki i wzajemne poszanowanie przede wszystkim z sąsiadami Polski. Pragniemy stać na straży suwerenności kraju oraz realizacji zadań stojących przed Polską. Nie możemy być obojętni na obniżające się notowania naszego państwa wśród krajów trzeciego świata, jako że stoi to w sprzeczności z naszym interesem narodowym. Unię Europejską postrzegamy jako konstrukt mający zapewnić korzyści wszystkim państwom członkowskim, a nie przedłużenie interesów globalnego hegemona zza oceanu na kontynent europejski i dyktaturę Komisji Europejskiej nad obszarem Europy Wschodniej. Jesteśmy za Europą Ojczyzn, a więc za brakiem ingerencji ośrodków władzy UE w wewnętrzne ustawodawstwo krajów członkowskich, dotyczące sfer kulturowych. Za priorytet integracji europejskiej uznajemy za to wyrównywanie szans, zarobków i poziomu życia w krajach kontynentu. Polska ze względu na swoje położenie geograficzne może być krajem tranzytowym, pomostem łączącym wschód z zachodem, a to wymusza postawę przychylną dla rozbudowy dobrosąsiedzkich stosunków z większymi i mniejszymi podmiotami w regionie. Grupa Wyszehradzka daje Polsce możliwość bycia liderem regionu, ale jest to możliwe tylko wtedy, gdy Rzeczpospolita uwzględniać będzie żywotne interesy krajów członkowskich oraz postępować wobec nich lojalnie. Nie możemy dłużej pozwalać na wykorzystywane polskiej dyplomacji do wspierania sponsorowanych przez wielki kapitał przewrotów politycznych. Będąc głęboko przekonanymi o naszym słowiańskim dziedzictwie narodowym, sprzeciwiamy się uleganiu naciskom Brukseli, Berlina i Waszyngtonu w obszarze uniemożliwiania rozwoju współpracy z innymi krajami Słowiańszczyzny. Sankcje wymierzone w Rosję za każdym razem odbijają się źle na kondycji polskiej gospodarki, zwłaszcza polskiego eksportu, który i tak w latach III RP został ograniczony do minimum. Dlatego ZMIANA celem jasnego określenia miejsca Polski w świecie postuluje:

  wyjście Polski ze struktur NATO i zaangażowanie się w budowę Europejskiego Systemu Bezpieczeństwa od Władywostoku po Lizbonę poczynając od rekonstrukcji współpracy z krajami Grupy Wyszehradzkiej
  • sprzeciw wobec traktatu o wolnym handlu między Unią Europejską, a USA (TTIP) oraz otwarcie Polski i regionu na współpracę gospodarczą z krajami BRICS
  • poparcie dla koncepcji Europy Socjalnej oraz Europy Ojczyzn, tak dla integracji społeczno-ekonomicznej, nie dla dyktatu kulturowego Brukseli
  • renegocjację Traktatu Akcesyjnego Polski z UEoraz odejście od szkodliwych zapisów Traktatu Lizbońskiego z zastosowaniem instytucji opt-outu
  • działanie na rzecz wprowadzenia na terytorium UE podatku Tobina (od transakcji bankowych)
  • referendum ws. wyjścia Polski z UE w wypadku niespełnienia polskich postulatów
  bezwzględny zakaz stacjonowania obcych armii i instalacji wojskowych na terenie Rzeczypospolitej
  • zasadę wzajemności w stosunkach z innymi krajami (np. wprowadzenie wiz dla obywateli Stanów Zjednoczonych, gdyby taka polityka utrzymywała się w drugą stronę)
  odejście od dolara amerykańskiego w rozliczeniach z innymi krajami na podstawie bilateralnych umów z nimi zawieranych
  • wycofanie się z agresywnej polityki wobec sąsiadów (koniec ze wsparciem puczystów w Kijowie czy finansowaniem propagandowego Biełsatu)
  • poszerzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ o kraje trzeciego świata
  • poparcie dla procesów pokojowych na Bliskim Wschodzie, uznanie niepodległości Palestyny w granicach z roku 1967, odbudowa stosunków RP z tymi państwami
  poparcie dla odzyskania kontroli Republiki Serbii nad Kosowem
  • wprowadzenie barterowych wymian handlowych celem zmniejszenia ujemnego bilansu handlowego RP zwłaszcza z Federacją Rosyjską i krajami Zatoki Perskiej
  • wzmocnienie przedstawicielstw dyplomatycznych o sekcje handlowo –gospodarcze
  • renegocjacja relacji państwa ze wszystkimi związkami wyznaniowymi

  Uwagi MatkiPolki

  NATO i UE są głównymi organizacjami prowadzącymi agresję na i kolonizacje Polski realizującymi odwieczną politykę „Drang nach Osten”- jest to historycznie udokumentowane. NATO jest paktem agresywnym a nie jak się oficjalnie deklaruje paktem obronnym. Unia Europejska jest mechanizmem prawno finansowym agresji żydogermanizmu na Polskę i inne kraje słowiańskie Europy środkowo wschodniej. To atlantyści – dążący do hegemonii i podboju świata. Prusy były zagrożeniem dla całej Europy – doprowadziły do rozbiorów Polski, w XIX prowadziły agresję na całą Europę, w XX w wywołały dwie wojny światowe. Militaryzm Pruski Zostały rozwiązany przez Aliantów na mocy Umów Poczdamskich. Dzisiejsza UE jest odrodzeniem się neo-Nazizmu, przy wsparciu Judaizmu we wszystkich formach, a głownie przez Międzynarodowy system Bankowy.
  USA – czyli NATO. PROWADZIŁO po drugiej wojnie światowej 200 wojen i konfliktów zbrojnych na całym świecie – co roku nowa wojna. Polska i inne kraje słowiańskie od 25 lat są przedmiotem tego podboju – rozkradania majątku narodowego, pauperyzacji społeczeństwa, depopulacji, kolonizacji kraju; najlepszym przykładem jest Ukraina – następny krok podboju gdzie Atlantyści postawili na najbardziej zbrodniczą neo-nazistowską SS-manów z UPA.
  Wszystkie państwa będące przedmiotem agresji NATO, UE, Atlantystów – zamieniaja się w stertę gruzów a społeczeństwa w żebraków we własnym Kraju. Przykłady można mnożyć – Libia, Irak, Mali, Jugosławia-Bośnia, Serbia, Afganistan…

  Cała Unia Europejska jest oszustwem – zaistniała na podstawie oszustw wyborczych – sfałszowane referenda we Francji, Holandii, Irlandii i prawnych. KE nikogo nie reprezentuje – jest ciałem niewybieralnym samowładnym
  W Polsce przeforsowano Traktat Akcesyjny przy wątpliwej frekwencji wyborczej; Traktat Lizboński jest niezgodny z Konstytucją RP aż i co najmniej w 54 artykułach

  Wszystkie państwa słowiańskie to ok. 300 milionów – powinni się zjednoczyć przeciw tej agresji i przeciwstawić się agresorom. Przywrócić właściwy balans sił w Europie i na świecie. A nóż Polacy by się wzbogacili na handlu z Rosją i stali suwerenami. Sojusz państw słowiańskich prowadzący do dobrobytu obywateli, i siły gospodarczej państw słowiańskich mógłby przywrócić właściwy balans sił i pozycje Polski i państw słowiańskich w Europie

  NA TO agresor NATO nie może się zgodzić – to uderza w interesy kolonialne okupanta.

  Wyjść z NATO natychmiast. Gwarancją bezpieczeństwa i suwerenności jest Wojsko Polskie i Polski przemysł zbrojeniowy. Stworzyć własną 300 tysięczną Armie i milionową Armie rezerwistów.
  Wprowadzić obowiązek szkolenia wojskowego. Każdy obywatel powinien mieć prawo do posiadania broni i trzymania jej w domu. Przyjazne relacje ze wszystkimi sąsiadami Polski – Białorusią, Rosją, Czechami, Słowakami, Niemcami.
  Wielkie NIE dla banderowsko- nazistowskiej Ukrainy, wielkie NIE na stacjonowanie obcych wojsk na terenie Polski – USA i Bundeswehry. Dobrosąsiedzkie stosunki z Ukrainą mogą zaistnieć tylko wówczas gdy władze ukraińskie odstąpią od nazistowskiej ideologii UPA – bandery potępią zbrodnie UPA, przeproszą Polskę i Polaków za zbrodnie, i WYPŁACĄ ODSZKODOWANIA. Przyjazne stosunki z Niemcami mogą zaistnieć jeśli Niemcy wypłacą Polsce odszkodowania za zniszczenia wojenne II wojny światowej – minimum 30 Trylionów Dolarów, nastąpi nacjonalizacja przedsiębiorstw rozkradzionych przez Niemcy w wyniku złodziejskiej Transformacji ustrojowej i kary za paserskie transakcje. Polska powinna wypracować również politykę Reslawizacji Niemiec Wschodnich – terenów słowiańskich zrabowanych i zgermanizowanych w skomplikowanym procesie historycznym – Polska powinna mieć roszczenia nie tylko finansowe za zniszczenia wojenne, ale również terytorialne – zachodnia granica Polski powinna być na Renie lub w dorzeczu Łaby.

  . Przyszłość Polski to sojusz gospodarczy z BRICS – Brazylii, Rosji, Indii, Chin, Republiki Południowej Afryki ; Jedwabny Szlak jest wielką szansą dla Polski .PolExit powinien być celem. Polska powinna utrzymywać dobrosąsiedzkie stosunki, ale jako SUWEREN, a nie WASAL Niemiec lub KE w Brukseli .

  Na dzień dzisiejszy proces PolExit jest trudny ponieważ Polska została skolonizowana i związana z systemem gospodarczym agresora. Te związki gospodarcze można zmienić kiedy Polska odzyska pozycję Suwerena i wcale nie trzeba ich zrywać, bo mogą okazać się korzystne

  BLISKIE KONTAKTY GOSPODARCZE I POLITYCZNE POLSKI Z ROSJĄ POWINNY BYĆ CELEM POLITYKI POLSKIEJ
  Rosja jest mocarstwem militarnym, gospodarczym, finansowym, surowcowym, przemysłowym, a przede wszystkim potencjalnym WIELKIM RYNKIEM ZBYTU i potencjalnym wielkim partnerem gospodarczym. Polska powinna dążyć do przyjaznych i dobrosąsiedzkich stosunków z Rosją – jest to oczywiste i naturalne – właśnie to może zapewnić dobrobyt w Polsce. Wszystkie kraje na świecie walczyły kiedyś o rosyjski rynek zbytu.

  To Niemcy i Atlantyści starają się nie dopuścić do zbliżenia Polski z Rosją – źródłem rusofobi w Polsce jest polityka innych państw – wrogich Polsce, sprzecznych z polska racją stanu, sprzecznych z interesem Polaków.

  POLSKA MA POZOSTAĆ KOLONIĄ I JAKIEKOLWIEK ZBLIŻENIE Z ROSJĄ JEST NIEDOZWOLONE; jedyne dopuszczalne formą zbliżenie z Rosją – to, jako mięso armatnie lub żywa tarcza. Histeria mediów i Rusofobia w dzisiejszej Polsce – to element tego samego podboju – wojna propagandowa mająca służyć zablokowaniu i uniemożliwieniu zbliżenia Polski z Rosją.

  KONFLIKTOWANIE NARODÓW SŁOWIAŃSKICH to stały element polityki Niemieckiej – Dziel i rządź

  Państwom słowiańskim narzuca się pewną filozofię – nie wolno nam myśleć o naszej wielkości – mamy być parobkami i brudasami.

  Sojusz państw słowiańskich prowadzący do dobrobytu obywateli i siły gospodarczej państw słowiańskich mógłby przywrócić właściwy balans sił i pozycje Polski i 300 milionowej rodziny państw słowiańskich w Europie
  NATO agresor nie może się zgodzić – to uderza w interesy kolonialne okupanta.

  WIELKA MOCARSTWOWA POLSKA, WIELKIE MOCARSTWOWE CZECHY, SŁOWACJA I MORAWY, WIELKA JUGOSŁAWIA MOGĄ POWSTAĆ JEDYNIE PRZY WSPÓŁPRACY Z WIELKĄ MOCARSTWOWĄ ROSJĄ.

  Jak to się stało, że tak wielka rodzina państw słowiańskich została podporządkowana znacznie mniejszej sile, jaką były Prusy, a obecnie Niemcy ?

  Polubienie

 10. MatkaPolka

  Rozdział III
  KRAJ LUDZI PRACY
  Gospodarka narodowa
  cd..
  III RP to historia błędów i/lub celowych kroków mających obliczonych na zdławienie polskiej gospodarki. Balcerowicz tak naprawdę nigdy nie odszedł. Ekonomia narodowa została schłodzona tak bardzo, że dziś jest po prostu oblodzona. Sprzedaliśmy za bezcen wypracowywany przez powojenne pokolenia majątek narodowy pozbawiając się nawet możliwości kreowania własnej polityki pieniężnej. Bankowość w Polsce jest głównie prywatna i zagraniczna. Szumnie zapowiadania restrukturyzacja państwowych przedsiębiorstw okazała się ich likwidacją. Polska stała się krajem, który niemal pozbawił się wysoko przetworzonej produkcji na której to buduje się rozwój gospodarczy. Bez przerwy bombardowani jesteśmy danymi o wzroście gospodarczym, o przyroście PKB – nic z tego, że przeciętny polski obywatel w ogóle nie odczuwa tych wskaźników na swoim poziomie życia. „Rekompensaty” w postaci zasiłków i możliwości wyjazdu na zachód są kpiną z pokoleń polskich pracowników, którzy zostali ogołoceni ze wszystkiego, co wypracowali, zgodnie z zaleceniami Banku Światowego, Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Ambasady Stanów Zjednoczonych w Polsce. Kodeks Pracy, cokolwiek by nie zawierał, w istocie nie funkcjonuje, jako że coraz powszechniejsze są umowy o dzieło czy umowy zlecenie, które dodatkowo rugują przyszłych seniorów z dostępu do emerytur.
  Na tym wszystkim korzysta jedynie wielki kapitał, który ze stosunkowo dobrze wykształconego społeczeństwa uczynił sobie dojną krowę i tanią siłę roboczą, potulną i grzeczną, bo dyscyplinowaną przez wysokie bezrobocie. Walka o godne warunki pracy i płacy stała się nieskuteczna, ponieważ na każde miejsce zarobkowania oczekuje rzesza ludzi zarejestrowanych w Urzędach Pracy. Państwo polskie za nic ma własne zobowiązania co do prowadzenia polityki pełnego zatrudnienia. Rodzima przedsiębiorczość jest albo tłumiona przez interesy zagranicznego kapitału, albo bywa fikcją, kiedy w coraz większej liczbie firm zmusza się ludzi do przechodzenia na tzw. samozatrudnienie. Ci, którzy zatrudnieni już są, nie mają absolutnie żadnych warunków do walki o swoje podstawowe prawa, państwo odwróciło się do nich plecami, a poszczególne rządy posłusznie wykonują zalecenia neoliberalnych krzykaczy. Bez naruszenia status quo, bez przywrócenia prymatu pracy nad kapitałem i jałmużną, bez odzyskania kontroli nad własną walutą, nad szeregiem sektorów narodowej gospodarki – stajemy się bezwolną masą szarych ludzi walczących między sobą o możliwość przetrwania. Polacy żyją ułudą dobrobytu oferowaną im ochoczo przez finansjerę w postaci kredytów, często noszących znamiona lichwy. Etos pracy na rzecz dobra wspólnego upadł w warunkach, gdy transakcja międzybankowa ma większe znaczenie, niż godziny spędzone w fabryce.
  ZMIANA nie ma zamiaru postępować wg zaleceń rekinów kapitalizmu, dlatego proponujemy:
  • wprowadzenie w konstytucji czwartej formy własności: „narodowej”, a więc niezbywalnej przez państwo, dany podmiot będzie mógł status „własności narodowej” tylko nabyć, nigdy w drugą stronę
  • utworzenie FUNDUSZU WŁASNOŚCI NARODOWEJ o wysokości 10 mld rocznie przeznaczonego na długotrwały proces nacjonalizacji własności w strategicznych obszarach gospodarki narodowej takich jak: bankowość, przemysł wydobywczy, energetyka (w tych obszarach co najmniej 70% rynku), transport publiczny, budownictwo mieszkaniowe, przemysł zbrojeniowy, farmaceutyka, łączność (państwo powinno dysponować przynajmniej jedną siecią pokrywającą cały kraj)

  we wszystkich krajach rozwiniętych istnieje WŁASNOŚĆ PAŃSTWOWA – generalnie infrastruktura – to największy obowiązek państwa utrzymywać infrastrukturę dla rozwoju kraju, przemysłu, gospodarki i jego obywateli. Energetyka, komunikacja transport,- drogi, koleje, linie lotnicze, rzeki, telekomunikacja i łaczność – telefony, poczta, Internet, przemysł zbrojeniowy, surowce są własnością narodu powiny być państwowe – Nie przeszkadza to istnieniu równoległego sektora prywatnego. Państwo ma możliwość licencjonowania i koncesjonowania działalności obcych firm chroniący własny przemysł i interesy państwa – tak jest na całym świecie

  • powołanie Komisji Sejmowej ds. prywatyzacji po 1989 roku, której celem będzie sprawdzenie zgodności umów z prawem oraz wywiązanie się nabywców z zobowiązań, w wypadku wykrycia naruszeń dany podmiot przejdzie bez odszkodowania na własność państwa, a komisja skieruje wniosek do sądu o zadośćuczynienie ze strony dotychczasowego nieuczciwego właściciela
  • powołanie Komisji Sejmowej ds. zadłużenia Polski, która przeprowadzi audyt zadłużenia zagranicznego państwa, w wypadku wykazania niegospodarności lub złej woli w zawieranych umowach dług zostanie uznany za nielegalny, a winni pociągnięci do odpowiedzialności karnej.

  Wg konstytucji RP jedynym bankiem uprawnionym do emisji pieniądza i kredytu jest NBP – wszystkie inne banki działają wbrew konstytucji, a wiec wbrew prawu, a więc nielegalnie
  • długoterminowe rozłożenie długów wobec Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Banku Światowego oraz wystąpienie Polski z tych instytucji

  Dług publiczny można zlikwidować w jedną sekundę – państwo – NBP ma nieograniczoną władzę emisji pieniądza zgodnie z potrzebami kraju i obywateli i proporcjonalnie i celowo. Dług wynika i powstał w wyniku odebrania tego prawa od NBP. Odebranie lub oddanie tego obowiązku i przywileju jest niezgodne z prawem i prawnie niemożliwe. Jeśli to miało miejsce jest to przestępstwo Zdrady Stanu – i powinno być ukarane najwyższym wymiarem kary – dawcy i odbiorcy tego przywileju.

  • rozpoczęcie współpracy w powyższych obszarach z instytucjami finansowymi krajów BRICS takimi jak: New Bank of Development czy Asia Infrastructure Investment Bank
  • utworzenie FUNDUSZU REINDUSTRIALIZACJI o wysokości 10 mld rocznie przeznaczonego na długotrwały proces reindustrializacji kraju w wyznaczonych przez ekspertów obszarach gospodarki narodowej
  • prawne i praktyczne równouprawnienie trzech form własności: prywatnej, spółdzielczej i państwowej
  • planowanie rozwoju przedsiębiorstw sektora publicznego w wymiarze 5-letnim przy współpracy ze związkami zawodowymi
  • wprowadzenie udziałów dla pracowników po trzech latach pracy w firmie państwowej, udziały te są niezbywalne przez okres pracy w przedsiębiorstwie
  • utworzenie samorządów pracowniczych przy państwowych zakładach, samorządy powinny mieć obligatoryjne miejsce w zarządach firm i spółek
  • zwiększenie przejrzystości i społecznej kontroli nad systemem zatrudniania na stanowiska kierownicze w firmach państwowych
  • uchwalenie kominów płacowych w przedsiębiorstwach państwowych obliczanych od wielokrotności najniższej płacy w zakładzie
  • aktywna kreacja polityki monetarnej przez instytucje państwowe (koncepcja pieniądza suwerennego)
  • sprzeciw wobec przyjęcia waluty Euro w Polsce
  • zakaz zadłużania budżetu państwa w prywatnych bankach
  • wprowadzenie ścisłej listy inwestycji, na które można zadłużać budżety lokalne
  • walka z kreacją pieniądza przez prywatne instytucje poprzez uzależnienie możliwości kredytowych banków od posiadanych aktywów
  • ustalenie płacy minimalnej na poziomie 60% średniej krajowej z coroczną rewaloryzacją
  • uchwalenie minimalnej płacy godzinowej na poziomie 16 zł brutto
  • wydłużenie do trzech miesięcy okresu wypowiedzenia umowy o pracę
  • ograniczenie stosowania umów pozakodeksowych do trzech miesięcy w roku (w wypadku nieposiadania w tym samym czasie umowy o pracę)
  • zwiększenie kar za nielegalne zatrudnienie (5-krotność płacy minimalnej od każdego miesiąca) oraz za niewypłacenie pensji na czas (5-krotność jej miesięcznej wysokości)
  • uchwalenie 4-letniego PAŃSTWOWEGO PROGRAMU ZATRUDNIENIA w którym państwo przez 4 lata zwraca pracodawcom koszty na poziomie 80% w pierwszym roku, 60% w drugim, 40% w trzecim i 20% w czwartym pod warunkiem zatrudnienia pracownika na umowę o pracę i na cały okres programu, w wypadku zerwania umowy pracodawca zobowiązany jest zwrócić państwu całą kwotę subwencji
  • wyposażenie Państwowej Inspekcji Pracy w instrumenty uniezależniające ją od podmiotów zewnętrznych (brak obowiązku informowania o inspekcji, telefon zaufania dla pracowników bez konieczności wylegitymowania)
  • przebudowa systemu podatkowego pod kątem likwidacji ulg i urealnienia dochodów państwa, połączenie dochodów kapitałowych z dochodami z pracy i transferów kapitału oraz ich wspólne opodatkowanie.

  Podatek jest niepotrzebny jako forma dochodów państwa i finansowania robót publicznych – państwo ma nieograniczoną władzę Emisji pieniądza zgodnie z potrzebami kraju i obywateli i proporcjonalnie i celowo.

  • uchwalenie TARCZY ANTYPODATKOWEJ, a więc kwoty wolnej od podatku w wysokości dwunastokrotności płacy minimalnej (do 30 000 zł rocznie)

  Trzeba zdefiniować co to jest dochód – wynagrodzenie za pracę nie jest dochodem – Ręka, noga, oko, jest prywatną własnością – tak samo praca wykonywana rękoma – Podatek od dochodu w większości indywidualnych przypadków jest niezgodny z prawem. Dochód jest to zysk z inwestycji i obrotu kapitałem.

  • rekonstrukcja podatku dochodowego wg progów: od 30 000 (zł) do 50 000 rocznie (20%) od 50 001 – 70 000 (25%) od 70 001 do 100 000 (30%) od 100 001 do 300 000 (40%) pow. 300 000 rocznie (50%) z coroczną indeksacją wg wzrostu płacy minimalnej
  • wprowadzenie jednomiesięcznych wakacji podatkowych dla osób samo zatrudnionych.

  Państwo powinno stwarzać warunki dla rozwoju małego biznesu – to jeden z najważniejszych gałęzi gospodarki i jej siła napędowa – wszystkie kraje rozwiniete mają programy stymulujące rozwój małej przedsiębiorczości, innowacyjności oraz inicjatyw

  • ulga podatkowa na lekarstwa wydawane na receptę –

  system ubezpieczeń i benefitów pracowniczych powinien finansować leki – za leki płaci ubezpieczalnia

  • urealnienie składki na ZUS, likwidacja progu dochodu, powyżej którego wysokość składki nie rośnie
  • abolicja dla osób pracujących bez umowy w zamian za ujawnienie danych pracodawcy zatrudniającego w ten sposób
  • zniesienie przywilejów podatkowych dla instytucji nienoszących znamion instytucji pożytku publicznego
  • likwidacja podatku dochodowego od osób prawnych (CIT)

  Podatek korporacyjny powinien istnieć i być progresywny – fundusze na rozwój przemysłu – badania i rozwój

  • wprowadzenie jednolitego podatku obrotowego na poziomie do 2,5% w zależności od potrzeb budżetowych
  • likwidacja ulg podatkowych dla zagranicznych sieci handlowych i sklepów wielkopowierzchniowych
  • renegocjacja umów o unikaniu podwójnego opodatkowania i zwiększenie kar za proceder omijający mechanizm
  • reforma podatku VAT w kierunku ograniczenia kosztów podstawowych dóbr i usług

  VAT, CIT, PIT (Value Addend Tax, Corporate Income Tax, Personal Income Tax) to terminologia angielska – co wskazuje, że fundusze idą do za granice , nie służą podatnikowi w Polsce. VAT jest NIELEGALNY – fundusze NIE idą na potrzeby społeczne lub publiczne, a służą międzynarodowemu systemowi bankowemu –- są formą grabieży społeczeństw podobnie jak składki ZUS – trafiają do BŚ albo MFW – ofsetują emisję pieniądza jako dług.

  • uzależnienie cen paliw na stacjach benzynowych od aktualnej ceny nabywczej
  • zmiana funkcjonowania kontroli skarbowej, która zamiast koncentrować się na kontroli małych podatników, będzie więcej uwagi poświęcać zwalczaniu międzynarodowej przestępczości podatkowej i kontroli korporacji
  • możliwość zastosowania podatku solidarnościowego od osób fizycznych naliczanego od niezagospodarowanych oszczędności od 500 000 zł
  • wprowadzenie podatku wyjścia dla firm przenoszących swoją działalność poza teren Rzeczypospolitej
  • zabezpieczenie warunków dla rozwoju drobnego handlu i ich wzajemnej współpracy poprzez ulgi dla kooperatyw
  • obowiązek posiadania „półki produktów lokalnych” w supermarketach.
  • uchwalenie zasady o możliwości wzięcia udziału w przetargach publicznych tylko firm stosujących zatrudnienie na umowy kodeksowe
  • walka z biurokracją w przedsiębiorstwach poprzez uproszczenie rozliczeń
  • uchwalenie państwowego wzoru umów kredytowych (wszelkie niestandardowe zapisy w umowach powinny być oznaczone)
  • nadanie wnioskom pokontrolnym NIK rygorów natychmiastowej wykonalności
  • likwidacja toksycznych instrumentów finansowych (piramidy finansowe, firmy lichwiarskie)
  • zakaz stosowania „podwójnej hipoteki” oraz dążenie do zrównania poziomu ryzyka inwestycji banku z klientem
  • prawo do obecności delegacji pracowniczych w zarządach dużych i średnich firm
  • realizacja prawa do sporu zbiorowego
  • zakaz zwolnień grupowych w przedsiębiorstwach wykazujących zyski
  • sprzeciw wobec podziału zawodów na męskie i żeńskie
  • równa płaca dla kobiet będących na tym samym stanowisku co mężczyźni i wykonujących podobne do nich obowiązki
  • przeznaczenie 2% przychodu z reklam w mediach na finansowanie Mecenatu Państwowego nad kulturą
  • radykalne uproszczenie i jednoznaczne interpretacje prawa podatkowego oraz prawo do błędu dla podatnika jeśli ministerstwo nie wydało interpretacji przepisu w okresie 30 dni
  • ograniczenie możliwości transferowania kapitału poza granice kraju.

  Koncesjonowanie i pozwolenie na działalność gospodarczą pod warunkiem , że określona część zysków ma służyć rozwojowi regionu. Ostre ograniczenia jeśli obcy kapitał konkuruje z Polską. Działalność obcych banków w Polsce jest niekonstytucyjna

  • powrót do systemu kontraktacji w rolnictwie oraz uzależnienie rozliczenia w KRUS od 75% dochodów osiąganych z rolnictwa.

  Dotacje do produkcji rolnej na poziomie wszystkich państw europejskich stanowią o konkurencyjności polskiej produkcji rolnej i kontraktacje – zapewniają zbyt dla rolnika po określonej rynkowej cenie – rolnik powinien być zachęcany do produkcji, a nie okradany przez punkty skupu. Na całym świecie rolnicy wykupują kontrakty (hedge funds) mając zapewniony zbyt i cenę na produkcję rolna – zanim cokolwiek wysieją lub posadzą.

  • przyjęcie nadrzędnej zasady ochrony własnego rynku oraz produkcji rolnej do renegocjacji i zawieszenia WPR włącznie we wszystkich przypadkach nieuczciwej konkurencji ze strony producentów i przetwórców zewnętrznych;
  • likwidacja wszystkich agencji państwowych funkcjonujących w rolnictwie i utworzenie jednej Agencji Rolnej
  • reforma Izb Rolniczych celem nadania im charakteru prawdziwie powszechnego organu samorządowego, przy przekazaniu części uprawnień płatniczych w zakresie dopłat
  • preferencje finansowe i podatkowe dla spółdzielni rolnych
  • preferencje finansowe i podatkowe dla producentów ekologicznej żywności
  • zrównanie dopłat obszarowych dla rolników w całej Unii Europejskiej
  • w ramach FUNDUSZU REINDUSTRIALIZACJI poświęcenie szczególnej uwagi odtworzeniu przetwórstwa rolno-spożywczego
  • zakaz produkcji i importu żywności oraz komponentów wyłącznych dla żywności genetycznie modyfikowanej
  • zakaz sprzedaży ziemi obcokrajowcom.

  Niemiec nie może być właścicielem ziemi w Polsce – oznacza to nic innego jak okupację. PAŃSTWO JEST ZAWSZE OSTATECZNYM WŁAŚCICIELEM ZIEMi. – są różne formy własności tj. określonego pakietu praw do ziemi.- polski właściciel powinien mieć najwyższy pakiet praw do ziemi w tym prawo do dziedziczenia. Obcokrajowiec powinien mieć prawo do najniższego pakietu praw np. Lease na 25 lat. Bez prawa dziedziczenia.

  Polubienie

 11. MatkaPolka

  Rozdział IV
  SPRAWIEDLIWOŚĆ SPOŁECZNA
  Polityka socjalna

  Postępujące nierówności społeczne i brak zabezpieczeń socjalnych to kolejny przykład, kiedy państwo polskie nie wywiązuje się ze swoich własnych, konstytucyjnych zobowiązań. Tak bliskie każdemu sercu poczucie bezpieczeństwa, to dziś puste, wyświechtane hasło, które kolejne rządy próbują łatać przez tworzenie nikomu niepotrzebnych służb o niebotycznych uprawnieniach, a zwiększających do absurdu poziom kontroli nad obywatelem. Instytucje publiczne stają się nieskuteczne, bo tego domagają się międzynarodowe korporacje panujące nad gospodarką narodową i rządzącymi.
  Wykluczanie z życia społecznego coraz szerszych mas powoduje wzrost liczby ludzi przebywających w więzieniach, a tam brak poważnego programu resocjalizacji. Mimo, iż żyjemy w erze pędzącego postępu technologicznego, państwo bezwstydnie wspiera tych, którzy chcą na nas zarabiać zamiast stworzyć nam warunki do korzystania z dobrodziejstw współczesnej techniki. Choć opowiada nam się o zwiększaniu poziomu życia, nadal wykonuje się eksmisje czy odbiera dzieci rodzicom tylko dlatego, że nie są w stanie opłacić horrendalnie wysokiego czynszu, nad którego ceną władze również nie panują, tylko dlatego, że takie są żądania kamieniczników lub spekulantów od tzw. reprywatyzacji.
  Nawet w obszarze takim, jak poziom wsparcia dla osób niepełnosprawnych, rządzącym Polską brakuje woli, by zapewnić im aktywizację zawodową oraz konieczny poziom opieki. Te różnice widzimy gołym okiem. Z jednej strony powstają nowe przeszklone budynki i strzeżone osiedla, a z drugiej wyrzuca się ludzi z mieszkań. Udziela się ogromnych ulg dla budujących siedziby zachodnich korporacji, ale jednocześnie „brakuje w budżecie” na program budowy lokali komunalnych. Oglądamy coraz więcej nowinek technologicznych, ale sami ich nie produkujemy, a przez to nasze portfele są zbyt chude by je nabyć. Wszędzie widzimy symbole unijnych projektów dla niepełnosprawnych, ale zasiłek pielęgnacyjny wynosi 153 zł miesięcznie. Kamery instaluje się w najciemniejszych zakamarkach miasta, ale przestępczość wcale nie spada. Na zamówienie prokuratora można w areszcie trzymać ludzi po kilka lat bez wyroku.

  W Polsce system prawny należy reformować. System prawny w Polsce jest pozostałością systemy komunistycznego służącego do represjonowania społeczeństwa. Prawo w Polsce jest również pozostałością prawa rzymskiego – imperialnego panującego nad obywatelem.

  Ponadto istnieje w Polsce dwa systemy prawne – jeden rzymski oparty na biblii – zakładający równość wobec prawa a drugi talmudyczny zakładający nierówność wobec prawa.

  Najlepszym systemem prawnym jest angielskie Common Law – jedyny system prawny szanujący jednostkę „commonera” – przeciętnego człowieka jako Suwerena. – sprowadza się do zasady„ nie czyń drugiemu co Tobie niemiłe”.

  System angielski jest oparty na Magna Karta z 1215 roku. Podobny system obowiązywał w Polsce – Już w 1228 roku Aktem w Cieni, Władysław III zobowiązał się do „wydawania sprawiedliwych i szlachetnych praw według rady biskupa i baronów,” co było podobne do sławnej Magna Carta Libertatum w Anglii w 1215
  „Korupcja i bezprawie sędziów, prokuratorów i komorników sądowych jest niewiarygodna – w zasadzie wszystkich sędziów trzeba by zwolnić i cały system zreformować.

  Najlepszym sposobem reformy systemu sądowniczego i ukrócenia bezprawia sędziów jest POWOŁYWANIE SĄDÓW OBYWATELSKICH
  http://www.aferyprawa.eu/Prawo/Akt-Powolania-Sadu-Obywatelskiego

  ZMIANA traktuje pojęcie „sprawiedliwości społecznej”, jako jedno z naczelnych zadań państwa, dlatego wprowadzimy:
  • program resocjalizacji więźniów poprzez wykonywanie prac publicznych
  • wprowadzenie programu odpracowywania przez osadzonych kosztów odbywania kary pozbawienia wolności;
  • ograniczenie aresztu do 6 miesięcy w wypadku podejrzenia o przestępstwa nie przeciwko życiu lub zdrowiu
  • poszerzenie katalogu wyroków, za które można odbywać karę w sposób alternatywny (obroże, zakłady półotwarte) oraz urealnienie kodeksowej możliwości zamiany już orzeczonej kary pozbawienia wolności na karę ograniczenia wolności bądź grzywny;
  • skrócenie okresu obowiązku posiadania billingów z 12 do 6 miesięcy
  • obronę i wzmocnienie praw do wolności wypowiedzi, demonstracji, organizacji, strajku, prywatności i uczciwego procesu
  • regulacje ograniczające prowadzenie monitoringu w przestrzeni publicznej
  • zniesienie ustawy o działaniach zagranicznych funkcjonariuszy w Polsce przy wprowadzeniu zakazu działania jakichkolwiek obcych służb na terenie Polski, za wyjątkiem służb ratowniczych
  • zaostrzenie zasad dotyczących ekstradycji obywatela polskiego, ścisłe przestrzeganie zapisów konstytucji
  • zakaz używania gumowych kul przez policję
  • zakaz stosowania przemocy wobec osób zatrzymanych oraz wyciąganie surowych konsekwencji w stosunku do funkcjonariuszy przekraczających uprawnienia
  • nadzór nad służbami państwowymi celem walki z korupcją
  • likwidacja Centralnego Biura Antykorupcyjnego i przekazanie jego kompetencji Centralnemu Biuru Śledczemu oraz prokuraturze
  • wzmocnienie roli Urzędu ds. Ochrony Danych Osobowych oraz Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta
  • zaostrzenie kar za stręczycielstwo, sutenerstwo i handel żywym towarem
  • pełną jawność płac i transparentność umów zawieranych przez podmioty sektora publicznego
  • zakaz prywatyzacji zakładów użytku publicznego przez samorządy
  • zobowiązanie operatorów telefonii komórkowych do uruchomienia darmowego internetu dostępnego na obszarze całego kraju
  • wsparcie dla rozwoju wolnego oprogramowania, dystrybucja sieci Linux w urzędach państwowych i samorządowych
  • refundację leków i sprzętów medycznych dla osób niepełnosprawnych
  • włączenie niepełnosprawnych na preferencyjnych warunkach do PAŃSTWOWEGO PROGRAMU ZATRUDNIENIA
  • podniesienie zasiłku pielęgnacyjnego do minimum socjalnego, ze 153 do 450 zł
  • uchwalenie PRAWA OSTATNIEJ KOSZULI z wliczeniem do niego „minimalnej mieszkaniowej” co najmniej 10m2 na osobę i 20m2 dla pojedynczej osoby
  • ograniczenie samowoli komorników i firm windykacyjnych m.in. poprzez wprowadzenie zasady osobistej odpowiedzialności majątkowej komorników za windykacje dokonane z naruszeniem prawa
  • wprowadzenie moratorium na obrót wierzytelnościami w Polsce, umorzenie starszych niż zaciągnięte po raz pierwszy 10 lat temu, wprowadzenie zasady nieprzekraczalnego okresu przedawnienia długu liczonego od daty zaciągnięcia
  • delegalizację firm windykacyjnych łamiących prawo
  • zakaz eksmisji na bruk i do pomieszczeń nie spełniających norm mieszkaniowych
  • ograniczenie czynszów do 50% średniej na danym obszarze, możliwość podnoszenia cen ograniczona do jednego razu w roku
  • taryfy socjalne i ochronę wrażliwych odbiorców przed odłączeniem prądu, gazu itp.
  • wykorzystanie FUNDUSZU REINDUSTRIALIZACJI i FUNDUSZU WŁASNOŚCI NARODOWEJ do walki z bezdomnością poprzez rekonstrukcję państwowego przemysłu budowalnego i budowę tanich mieszkań komunalnych
  • poprawę funkcjonowania ośrodków Opieki Społecznej poprzez utworzenie instytucji Asystenta Rodziny mogącego zajmować się do 15 rodzinami maksymalnie
  • bezwarunkowe zasiłki dla bezrobotnych aktywnie poszukujących pracy w wysokości minimum socjalnego, automatyczna ich likwidacja po obniżeniu bezrobocia do poziomu 5%
  • wykorzystanie środków PAŃSTWOWEGO PROGRAMU ZATRUDNIENIA do wypłacania pracownikom odszkodowań z góry za wygrane procesy w sądach pracy, a następnie ściąganie należności z winowajców za pomocą instytucji państwa
  • wzmocnienie pozycji na rynku pracy dla osób powyżej 50 roku życia poprzez preferencyjne warunki zatrudnienia i dofinansowanie szkoleń
  • wprowadzenie rocznych płatnych staży dla pozostających bez stałego zatrudnienia przez 3 miesiące po ukończeniu nauki absolwentów szkół ponadpodstawowych i wyższych w wyuczonych zawodach
  • wydłużenie urlopu macierzyńskiego do 76 tygodni z gwarancją zachowania miejsca pracy i prawa do pobierania 100% ostatniej pensji opłacanej w wymienionym okresie ze środków PAŃSTWOWEGO PROGRAMU ZATRUDNIENIA
  • nakierowanie systemu wsparcia państwa dla rozwoju niekapitalistycznych formacji społecznych (rodzina, związki zawodowe, spółdzielnie, stowarzyszenia, fundacje itd.)
  • zakaz niszczenia żywności przez supermarkety
  • ograniczenia dla reklam i billboardów w przestrzeni publicznej, zwłaszcza w miejscach o wysokich walorach estetycznych i turystycznych
  • program wyżywienia w szkołach, jeden ciepły posiłek dla każdego ucznia dziennie celem wypracowania zdrowych nawyków żywieniowych, zwiększenia komfortu nauki i promocji idei równości społecznej już na etapie młodości
  • utworzenie na państwowych uniwersytetach, posiadających wydziały prawa, punktów bezpłatnych porad prawnych dla obywateli

  Rozdział V
  ARMIA Z NARODEM NARÓD Z ARMIĄ

  Obronność kraju

  CIĄG DALSZY KOMENTARZY NASTĄPI

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s