Atlantic Council: Dywersja i sabotaże w Rosji – rady dla polskiego rządu

dywersjaNATO

To jest przecież czystej krwi terroryzm. Czym będzie się różnić Polska od Państwa Islamskiego, po takiej politycznej deklaracji? NICZYM.

Wpływowy think-tank „Rada Atlantycka” (Atlantic Council) z USA, związany współpracą z rządowym Polsko-Rosyjskim Centrum Dialogu i Pojednania, piórami brytyjskiego „jastrzębia” z szefostwa NATO w Europie (gen. Richarda Shirreffa) oraz lobbysty, pracownika przemysłu obronnego i  b. współpracownika Radosława Sikorskiego (Macieja Olex-Szczytowskiego), opublikował raport: „Broń powstrzymywania: jak Polska i NATO powinny przeciwstawiać się odradzającej Rosji”.

Autorzy raportu, poza zaleceniami pod adresem polskiego rządu, w tym: MON, MSZ, MF a nawet resortu kultury, nakłaniają władze do prowadzenia działań dywersyjnych i sabotaży wobec petersburskiej energetyki, metro w Moskwie, państwowych mediów, w tym koncernu medialnego RT (Russia Today/Russija Segodnia) i innych obiektów.

Polska w raporcie jawi się, jako oręż agresji NATO, skierowany przeciwko siłom Zachodnio-Północnemu Okręgu Wojskowego FR, przed którymi NATO „robi w gacie”.

CO NATO LEŻY NA SERCU

Raport, mimo, że jest kuriozalny, szokujący a czasem infantylny, jest jednak wart większej uwagi z kilku względów.

Po pierwsze, wskazuje, jak przyjęto w NATO zmiany zachodzące w rosyjskiej armii. „Rosja prowadzi najbardziej ambitny program modernizacji wojska w najnowszej historii i przeznaczyła całkowity budżet około 19,3 bln rubli do 2020r. na dozbrojenie”, donoszą autorzy raportu. Narzekając, że „mimo znaczących trudności gospodarczych w Rosji, (…) i wpływu sankcji Zachodu na sektor przemysłu obronnego Rosji, inwestycje te już teraz przynoszą znaczące wyniki”. Sankcje „wprawdzie ograniczają dostęp do niektórych technologii, z pewnością działają, jako czynnik w spowolnieniu tempa modernizacji wojska, ale nie są w stanie powstrzymać jej całkowicie”.

Rada Atlantycka, publikacją tego raportu potwierdza, że to nie wydarzenia na Ukrainie leżą u podstaw zachodnich sankcji wobec Rosji, ale rosnąca siła rosyjskiej armii, której NATO nie jest w stanie pokonać i powstrzymać, nawet przez wymuszone na UE sankcje.

Raport określa pięć rosyjskich „zagrożeń” dla NATO, są to: modernizacja armii i koncentracja jej sił, „szczególnie w Zachodnio-Północnym Okręgu Wojskowym”, wdrażanie innowacyjności w wojsku, czego przykładem jest system obronny „anty-dostęp / obszar możliwości odmowy” (A2/AD) oraz „strategia nuklearna, ciągłe ćwiczenia i niepewności wokół intencji Kremla”.

Po drugie, raport wskazuje, że działania na obszarze Polski są związane z ofensywnym działaniem USA pod przykryciem NATO wobec Rosji i nie mają właściwie nic wspólnego z obroną państw sojuszniczych.

Tarcza antyrakietowa w Polsce, to system skoncentrowany na monitorowaniu działań obronnych Rosji, służący równocześnie do ewentualnej agresji, wobec obiektów wojskowych w Obwodzie Kaliningradzkim i koło Petersburga.

Jak podają autorzy raportu, wskazane obszary Zachodnio-Północnego Okręgu Wojskowego, przy obecnym stanie zdolności obronnych Rosji, są nie do pokonania.

Tłumaczy to działalność NATO w regionie nadbałtyckim i naciski wobec Szwecji, i Finlandii. Polska i inne państwa regionu, z tych samych powodów znajdują się pod presją NATO, które w ten sposób realizuje politykę zagraniczną USA.

ROSYJSKIE „BĄBELKI” NAD BAŁTYKIEM

Graniczący z Polską Obwód Kaliningradzki stanowi zagrożenie dla utrzymania przewagi sił NATO na akwenach Bałtyku, bowiem jak twierdzi gen. Philip Breedlove (USA) Rosja „wdrożyła śmiertelny i daleko-wahadłowy system obrony przeciwlotniczej” w Kaliningradzie i Petersburgu.

Problemem NATO są tzw. „bąbelki”(bubbles) — system obrony A2/AD (anti-access / area denial), który w postaci warstwowej „bańki”/„bąbla” chroni określony obszar przed atakami z morza, powietrza i lądu oraz przed atakami w cyberprzestrzeni, przestrzeni elektromagnetycznej i w Kosmosie.

Chodzi, m.in.: o zaawansowane systemy obrony powietrznej S-300/S-400, wdrażane w Obwodzie Kaliningradzkim i w pobliżu Petersburga oraz ich integrację z systemami obrony powietrznej na Białorusi, również o Flotę Bałtycką, która w pełni kontroluje obszary morskie w tym rejonie.

Podobne zagrożenia ze strony Rosji dla swoich agresywnych działań, NATO widzi na Morzu Czarnym i na obszarach Lewantu.

Wg raportu, „wprawdzie „Moskwa dostrzega, że nie może dopasować się w ogólnych warunkach do potencjału wojskowego NATO”, ma jednak „możliwości stworzenia wzdłuż wschodnio-północnej granicy NATO — regionalnej wojskowej równowagi, sprzyjającej Rosji”, która „w połączeniu z czynnikiem prędkości i zaskoczenia”, może pozwolić, że osiągniecie przez nią równowagi wojskowej w tym regionie stanie się „faktem dokonanym”.

Trudne do pokonania rosyjskie „bąbelki”, stały się, więc, największym zagrożeniem dla NATO. Stanowią skuteczną barierę, nie tylko przed ewentualnymi atakami, ale nawet dla penetracji wywiadowczej. Dlatego wmawia się państwom nadbałtyckim i Polsce, że Rosja stanowi dla nich największe zagrożenie militarne.

Obwód Kaliningradzki leży przy polskiej granicy a z Obwodu Kaliningradzkiego do Białorusi, która jest państwem związkowym z Rosją, jest „zaledwie 65 km, z dwoma drogami i jedną linia kolejową”, jak podkreślają autorzy raportu.

HAKERZY I PARTYZANCI

Nawet, jeśli Polska zwiększy wydatki na wojsko, powoła Gwardię Narodową i Obronę Cywilną, to i tak nie powstrzyma ataku Rosji, twierdzą autorzy raportu. Połączone siły Sojuszu z państw Europy północno-wschodniej „są znacznie słabsze od liczby żołnierzy i siły ognia Zachodnio-Północnego Okręgu Wojskowego”. W tym regionie, wg raportu, brakuje „głębi strategicznej i operacyjnej”, przez co, obrona tych obszarów przez NATO „jest niemożliwa”. Dlatego Polska musi się przygotować do…. wojny partyzanckiej, „budując sieć schronisk na obszarach zalesionych”.

Zapewne niebawem szef MON, Antoni Macierewicz, zapatrzony w NATO jak sroka w gnat, wyda rozkaz wojskom inżynieryjnym, by budowały przy granicy z Obwodem Kaliningradzkim, i dalej aż po Białoruś, sieć okopów, leśnych obozowisk, ziemianek itp.

„W Polsce jest wojskowa tradycja leśnych wojen partyzanckich, sięgająca 1830r.” dowodzą autorzy raportu, „niedawno, leśne jednostki dawały opór Niemcom i Sowietom od 1939 do 1950r.”, przypominają.

Czy to jest sposób na wzmocnienia zdolności obronnej Polski przed „asymetryczną interwencją z Kaliningradu”, określonej w raporcie, jako pierwsze i najważniejsze zadanie dla Polski i reakcji „na ograniczenie pokusy Rosji do ataku z zaskoczenia”?

Raczej wątpię!

Poza organizowaniem leśnej partyzantki, autorzy raportu zalecają szereg innych działań wyprzedzających.

M.in. rząd RP powinien podjąć natychmiast działania polityczne i oświadczyć, że w odpowiedzi na rosyjskie „eskalacje” jądrowe — zaatakuje w sposób konwencjonalny rosyjskie cele w Obwodzie Kaliningradzkim.

Rząd RP powinien też, wg zaleceń raportu, zastrzec sobie prawo kontrataków w głąb Rosji i w związku z tym opublikować listę celów. M.in. celem ataku Wojska Polskiego powinien być położony ok. 30 km od granicy — Kaliningrad, oraz ok. 60 km  — strategiczny radar „Pionierskij”.

Władze powinny też uprzedzić Rosję, że w razie ataku, niekoniecznie Polski, wyśle swoje oddziały specjalne do Kaliningradu, by zniszczyły „cele wysokiej wartości”, jak baterie rosyjskich Pancyrów, albo „metodą zagłuszania” utrudnią „włączanie innych baterii rakiet”.

Rewelacyjnych pomysłów na odstraszanie Rosji od Polski, raport serwuje sporo.

Jeśli Rosjanie np. umieszczą taki „bąbelek”, jaki mają w Kaliningradzie i Petersburgu — w między Grenlandią, Islandią i Wielka Brytanią, gdzie obecność NATO jest znikoma, to wraz z „wojną hybrydową w masowej informacji i operacjami psychologicznymi Rosja może „obniżyć morale sił zbrojnych i ludności państw bałtyckich oraz w północno-wschodniej Polsce, a także podważyć wolę rządów i społeczeństw u pozostałych członków Sojuszu”.

Więc co ma robić Polska, by „morale” ocalić?

Powinna natychmiast ogłosić, że będzie prowadzić działania ofensywne w cyberprzestrzeni i to „niekoniecznie w odpowiedzi na ataki cybernetyczne”. Celem takiego ataku mogą „ być rosyjskie media państwowej, takie jak RT”.

O ile powyższe działania, to hybrydowa walka propagandowa, to już sugestie, by do celów ataków cybernetycznych (traktowanych, jako atak wyprzedzający), włączono „metro w Moskwie”, czy „sieci zasilania” w Petersburgu — trzeba zaliczyć, jako jawne namawiane do dywersji i sabotażu.

Nie trzeba tłumaczyć, czym może się skończyć atak na systemy elektroniczne metra w Moskwie, które obsługuje dziennie dziesiątki milionów ludzi! Masakra w moskiewskim metrze spowodowana atakiem hakerów?! Jako odstraszanie Rosji?!

To jest przecież czystej krwi terroryzm!

Czym będzie się różnić Polska od Państwa Islamskiego, po takiej politycznej deklaracji? NICZYM.

KONKLUZJE

Istnieje realna możliwość, zważywszy na obecny skład personalny najwyższych władz w Polsce i ich stosunek do Rosji, że zalecenia raportu Rady Atlantyckiej zechcą one wcielać w życie. I nie należy się dziwić, że Rosja poważnie przygotuje się na taką ewentualność.

Amerykanie prowadzą niewypowiedzianą, bezpardonową wojnę z Rosją, raport Atlantic Council, jest jednym z licznych tego dowodów. Przez wpływowy think-tank, Amerykanie chcą wplatać Polskę w szalone ataki na wschodniego sąsiada.

Skutki tych zabiegów mogą być tragiczne.

Zofia Bąbczyńska-Jelonek, publicystka polska

za:http://pl.sputniknews.com/opinie/20160808/3639812/Atlantic-Council-Dywersja-i-sabotaze-w-Rosji-rady-dla-polskiego-rzadu.html

Reklamy

47 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

47 responses to “Atlantic Council: Dywersja i sabotaże w Rosji – rady dla polskiego rządu

 1. Metro

  A może te judeonazistowskie cudaki z NATO tylko ściemniają? Żydzi są najlepsi w markietingu, w kłamstwie. Może to tylko markieting?

  Przecież oni doskonale wiedzą że Polacy się do ich żydowskiej wojenki nie palą. Pomysł zjednoczenia Polski i UPAdliny też się nie udał przez ten przeklęty Wołyń. A mieli takie plany. Planowali wysłanie regularnego Wosjak Polskiego do Noworosji a udało się tylko wyekspediować najemników.

  Czy to nie jest gang Olsena?

  Polubione przez 1 osoba

  • Polska pod rządami żydo-reżimów jest za słaba pod każdym względem aby wojować z Rosją, nawet metodami partyzanckimi. Nie ma tu aż tylu idiotów by dać się zabić w leśnych ruchawkach z Rosjanami. A na operacje dywersyjne na terenie Rosji tym bardziej nikt nie pójdzie, może kilku szaleńców ale wielkiej ilości chętnych raczej nie będzie, Rosjanie nie mieli by dla nich litości. Sądzę że takie „raporty” to bicie piany, nakręcanie wojennej histerii i judzenie Polaków na Rosjan. To ma za zadanie głównie odwrócenie uwagi Polaków od grabieżczych działań rządów podległych Faszyngtonowi, bo na prawdziwą wojnę z Rosją zachodu w tym Polski już nie stać.

   Polubione przez 1 osoba

  • Nowak

   Bardzo bym prosił nie obrażać mi tu gangu Olsena .To są inteligentni ludzie a nie idioci z Judeopolonii :

   Polubienie

  • „Planowali wysłanie regularnego Wosjak Polskiego do Noworosji a udało się tylko wyekspediować najemników.”

   I to jest właśnie przykład naiwności niewolnika babilońskiego Matriksu. Pisałem na wielu forach, że wojna została w tej chwili w znacznej mierze sprywatyzowana, analizowanie ruchów regularnych wojsk to zagranie pod publikę, iluzja mająca ukryć fakt, że gros operacji polega na najemnych bandytach, byłych wojskowych. Było to już widać podczas napaści na Jugosławię dowodzoną przez byłych usańskich generałów z MPRI. Teraz jest DynCorp, Canopy, G4S, CACI, Balckwater/Academi/Monsanto/Xe, Greystone i wiele innych, często z Izraela. Podczas gdy oficjalnie mówiło się, że USA redukują swoją obecność w Iraku, jednocześnie zatrudniano tam dziesiątki tysięcy prywatnych najemników.

   Te bestie nie odpowiadają w ten sposób przed narodem, tylko przed swoimi zleceniodawcami co daje im wolną rękę by dokonywać niewyobrażalnych zbrodni, okrucieństw, aktów terroru, ludobójstwa, gwałtów, okaleczeń, tortur, upodlenia. Jednocześnie (pół)oficjalnie dysponują najnowocześniejszymi technologiami wojskowymi i cywilnymi.

   To nie są ludzie, nie powinni być tak traktowani, raczej jako demony, których należy się pozbyć z tego świata za wszelką cenę, wypalić żywym ogniem, rozżarzonym żelazem, zutylizować w jak największej liczbie, żadnej litości! Nie ma tu mowy o żadnych wyrzutach sumienia, wykorzeniać trzeab bezwzględnie to zło absolutne!

   Problemem w Polsce nie są te 4 bataliony NATO, bo one mają jeszcze odpowiedzialność przed państwowymi strukturami, ale wielotysięczna, skryta armia najemników z w/w korporacji, która już wkrótce zacznie napływać i będzie dokonywać aktów terroru „fałszywej flagi”, o którą zostanie obwiniona Rosja i jej sojusznicy.

   W Polsce trzeba się przyjrzeć najemnym bandytom z Analiza Systemów Bartłomiej Sienkiewicz (ASBS) mordującym bez żadnej publicznej reakcji ludność Noworosji.

   Polubienie

 2. Kojak

  ,,Polskiego żontu ,, ? Brak juz slow zeby pisac o tym ,,polskim zoncie,, ! Trzeba by wymyslec jakies okreslenie na te zdegenerowane odrazajace kreatury realizujeca ewidentnie kryminalne i antypolskie dzialania sluzace tylko syjonistycznym kreaturom z Usraela ! Mowienie tu o polskim rzadzie jest nieludzkie i jest wrecz hitlerowska i goebelsowska propaganda ! To tylko uwiarygadnia tych antypolskich lajdakow !

  Polubienie

 3. Metro

  Poza tym im się pali grunt pod nogami. W Turcji raczej poszło im po nogach choć pewnie zechcą to obrócić na swoją korzyść.

  Ostatnio prezydent Filipin wyzwał ichniego ambasadora od gnojków. Ten ambasador to zydowski sodomita (ale cyrk!) ale fakt, że prezydent (nawet z niewyparzoną gębą) tak powiedział o namiestniku Imperium dużo mówi o rzeczywistym układzie sił i o rokowaniach na przyszłość (albo o wyobrażeniach prezydenta na ten temat).

  Także na dwóch krancach Azji – w Turcji i na Filipinach – są bunty.

  Także życzę powodzenia Izaakowi Singerowi jak będzę zaganiał Polaków do okopów. Na pewno wsparcie jego boga będzie mu potrzebne bo to nie będzie łatwe zadanie.

  Polubienie

  • Zapędzenie mas zdemoralizowanych, ogarniętych apatią, powszechną depresją, pozbawionych przyszłości Polaków z powodu grabieżczej polityki gospodarczej reżimu okrągłostołowego będzie trudne…

   Polubienie

  • Metro

   Można nie być dumnym z Polaków. Ale ciała dają też Niemcy, naród który jest/był uznawany za wzór kultury. Pomijam judeoanglosasów, tu obraz jest smutny ale oni mają najgorzej, najdłuższa i najsilniejsza kampania degeneracji.

   Mi się wydaje że to władza jest odpowiedzialna za poziom kulturowy narodu. Ludzie, tak jak np, krowy, są bardzo społeczne i poddają się poleceniom. Jak polecenie jest: degenerować sie, to ludzie niestety idą w tym kierunku. Jakby polecenie szło w kierunku uszlachetniania społeczeństwa i było dobrze realizowane, to ludzie też by się poleceniom poddawali.

   Polacy są w kiepskim stanie ale to jest zasługa władzy. Nie myślę nawet tutaj o przygłupich PiSlamistach (którym rzeczywiście pali się grunt pod nogami bo ich sponsorzy mają kłopoty), to jest raczej kwestia kultury czy podkultury, a więc kościoła papistów, żydomediów i całego przemysłu kulturalnego.

   Polubienie

   • Generalnie im dalej na zachód tym gorzej z kulturą. Nie rozumiem wielu Polaków na siłę chcących się zaliczać do przedstawicieli „cywilizacji zachodniej”, dawniej „łacińskiej”. Z historii widać że ta ichnia „cywilizacja” traktowała nas i traktuje jak podludzi. Jedyny sens naszego istnienia według czołowych przedstawicieli „zachodniej cywilizacji” jest wrogość wobec Rosji i jej sojuszników. Po za tym nie jesteśmy im do niczego potrzebni, może najwyżej do zmywania naczyń, pracy na plantacjach czy obsługi bogatych białasów w burdelach. Może w końcu Polacy powinni się opamiętać i olać ciepłym moczem „wartości” cywilizacji zachodu i w końcu dogadać się z braćmi Słowianami(nie tylko Rosjanami). Myślę że wyszlibyśmy na dealu z Rosją o wiele lepiej niż na 1000 letnim robieniu laski zachodowi.

    Polubione przez 1 osoba

 4. paziem

  A tak sobie partyzantkę nie tylko wyobrażają, ale wręcz szkolą nasi ….”bracia Ukraińcy z UPA”, których zaprosili i oklaskiwali wczoraj PiSdudowcy na defiladzie w Warszawie z okazji…. UWAGA: święta Wojska Polskiego : )))

  W artykule „Plagiat czy przyznanie się? Izraelczycy przygotowują w Rosji zamach stanu”, opublikowanym zaledwie dwa dni przed wydarzeniami na Krymie, wykazaliśmy, że Izrael przygotowuje się do mocnej prowokacji przeciwko Rosji.

  Pisali o niej również i izraelscy obywatele w swoich sieciach społecznościowych – czyli przygotowania nosiły charakter otwarty.

  I oto plan „przyjaciół” wszystkich krajów znowu niemal że się urzeczywistnił. Diaspora znowu poszła w kierunku zorganizowania krwawej rewolucji. „Ani dnia bez terroru” – podobno taki będzie końcowy slogan „nauczycieli” z Bliskiego Wschodu, „skrzypków” i innych łajdaków, którzy dosłownie nie schodzą z drogi terroru.

  W przeddzień wypadków FSB Rosji poinformował o zapobieganiu zamachom terrorystycznym na Krymie, przygotowanych przez kierownictwo wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy. Bloki trotylu, wykryte w trakcie zatrzymania ukraińskich dywersantów przez funkcjonariuszy FSB Rosji na Krymie, wyraźnie pokazują powagę intencji kundli Izraela.

  Dobrze się stało, że na krótko przedtem prezydent Rosji, Władimir Putin, usunął z Krymu przyjaciół Marii Hohenzollern, która jest maksymalnym destabilizatorem współczesnego cywilizowanego świata. Dlatego, mówiąc o dywersantach z Ukrainy, należy rozumieć, że nie są nimi właściwie Ukraińcy. Macki terroru sięgają z samego Izraela, który chce zbudować na terenie Krymu nową Chazarię.

  Ukraina stanęła w obronę chazarskich terrorystów i zainicjowała dyskusję wydarzeń na Krymie w radzie bezpieczeństwa ONZ.

  Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył, że spotykać się „normandzkiej czwórce” w takich warunkach nie ma sensu.

  Przeprowadzenie posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie sytuacji na Krymie jest próbą odwrócenia uwagi międzynarodowej opinii publicznej od konfliktu w Donbasie, którego Kijów nie chce rozwiązać – oświadczył stały przedstawiciel Rosji przy ONZ, Witalij Czurkin.

  „Myślę, że to (spotkanie – red.) odzwierciedla fakt, że w Kijowie panuje chaos. Oni nie wiedzą, co zrobić z Donieckiem. Mińskie umowy są całkiem jasne, ale u nich (w Kijowie – red.) nie ma politycznej woli zrobić to, co powinni.” – powiedział Czurkin dziennikarzom po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ.

  Jeszcze w połowie czerwca, przemawiając na konferencji „Lekcje hybrydowej wojny: aspekty wojskowe” w sztabie generalnym Ministerstwa Obrony Ukrainy, prezydent Ukrainy Piotr Poroszenko oświadczył, że należy stworzyć infrastrukturę i odpowiednie materialno-techniczne bazy, aby móc szybko tworzyć ruchy partyzanckie w całym kraju.

  Ponadto, zdaniem szefa państwa ukraińskiego, należy tworzyć nie tylko mobilne dywersyjne grupy partyzanckie, ale i prowadzić różne działania dezinformacyjne oraz operacje specjalne, które mogłyby być organizowane nie tylko metodami siłowymi, ale i z pomocą innych technologii, np. informacyjnych.

  „Rozpoczęta wobec naszego państwa wojna hybrydowa wymaga od nas asymetrycznego, kompleksowego reagowania na zagrożenia. Obrona przed agresją hybrydową też musi być hybrydowa” – powiedział Poroszenko.

  W połowie lipca tego roku parlament Ukrainy przyjął ustawę o Specjalnych Siłach Operacyjnych Sił Zbrojnych Ukrainy, którą podpisał 26 lipca prezydent Ukrainy. Ustawa ta to nic innego, niż kontynuacja wcześniejszych pomysłów prezydenta, wyrażonych przez niego wcześniej podczas konferencji naukowo-praktycznej w Sztabie Generalnym.

  Zgodnie z ustawą, w kraju są stworzone Siły Operacji Specjalnych (CCO), którymi dowodzi Zarząd ds Specjalnych (УСН – USN). Pracownicy USN otrzymali prawo działania poza granicami państwa.

  Oczywiście, jak uważają ukraińscy eksperci, władza chce wykorzystać doświadczenia USA i Izraela, które praktykują takie operacje (w tym siłowe) we wczesnych stadiach ewentualnych zagrożeń dla państwa.

  Według informacji, które wyciekły do ukraińskiej prasy, w skład CCO weszły dwa oddzielne pułki specjalnego przeznaczenia (3. z miasta Kropivnitsky i 8. z Chmielnickiego), 73. morskiego centrum specjalnego przeznaczenia (Oczaków), 140-th wydzielone centrum specjalnego przeznaczenia (Chmielnicki), a także cztery oddziały operacji informacyjno-psychologicznych (16. Żytomierz), 72. (Browary), 74. (Lwów) i 83. (Odessa).

  Jak twierdzą eksperci wojskowi, w ramach 3-go i 8-go pułku specjalnego przeznaczenia w ciągu dwu lat wojny domowej na wschodzie Ukrainy ukształtował się trzon złożony z bojowników, którzy mają poważne doświadczenia w prowadzeniu operacji specjalnych.

  Ponadto, ukraiński specnaz w ostatnim czasie otrzymał nowe modele broni, w tym snajperskie karabiny wielkokalibrowe, kamery termowizyjne i wiele innych.

  Tak więc, dziś CCO – to nie teoria, a realna formacja wojskowa, która ma już doświadczenie w prowadzeniu dywersji i operacji osłony. To są specjaliści, którzy potrafią zaplanować dywersję – taką, jak na Krymie.

  Kolorowi Chazarzy nie są sami. Na południu Ukrainy, na granicy z Krymem, stworzony został jeszcze jeden krymsko-tatarski batalion wolontariuszy, który będzie wykonywać zadania wyznaczone przez Sztab Generalny i mógł uderzyć bezpośrednio na Krym. O tym jeszcze pod koniec 2015 roku, w wywiadzie dla Odeskiego Centrum Kryzysowego, powiedział jeden z koordynatorów blokady półwyspu, Lenur Islamow.

  „Znamy na Krymie wszystkie ścieżki i źródełka… Jeśli mówią nam: czekajcie 3-4 lata na międzynarodowym poziomie – my chcemy, aby to stało się za rok” – powiedział wtedy Islamow. Z powodu stworzenia tego batalionu krymskie FSB wszczęło sprawę karną, a Islamowa postawiono zaocznie w stan oskarżenia.

  Siedmiu jeńców ukraińskich składających zeznania, to poważny argument. Dlatego Walcman-Poroszenko przestraszył się i polecił MSZ zorganizować rozmowę telefoniczną z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

  Ivan Orłow

  Tekst oryginalny:

  Новая Хазария переходит в наступление?

  12 августа 2016 | Новости, Закон, Президент, Политика, Россия, Армия, История России, Народ, Имигранты
  В статье «Плагиат или признание? Израильтяне готовят в России госпереворот», опубликованной всего за два дня до событий в Крыму, мы показали, что Израиль готовится к мощнейшей провокации против России. Об это также писали и израильские граждане в своих соцсетях – то есть приготовления носили открытый характер.

  И вот план «друзей» всех стран снова чуть было ни сработал. Диаспора опять пошла на организацию кровавой революции. «Ни дня без террора», – видимо, таким станет окончательный лозунг ближневосточных «учителей», «скрипачей» и прочих «ловкачей», которые буквально не сходят с тропы террора.

  Накануне ФСБ России заявила о предотвращении в Крыму терактов, подготовленных главным управлением разведки Минобороны Украины. Тротиловые шашки, обнаруженные в ходе задержания украинских диверсантов сотрудниками ФСБ России в Крыму, явно показывают серьёзность намерения шавок Израиля.

  И это хорошо ещё, что незадолго до этого Президент России Владимир Путин убрал из Крыма друзей Маши Гогенцоллерн, которая является максимальным дестабилизатором современного цивилизованного мира. Поэтому, говоря о диверсантах из Украины, нужно понимать, что ими являются не собственно украинцы. Руки террора тянутся из того же Израиля, который хочет построить на территории Крыма новую Хазарию.

  Украина встала на защиту хазарских террористов и инициировала обсуждение событий в Крыму в Совбезе ООН.

  Президент России Владимир Путин заявил, что встречаться в «нормандском формате» в таких условиях бессмысленно.

  Проведение заседания Совбеза ООН по ситуации в Крыму является попыткой Украины отвлечь внимание международной общественности от конфликта в Донбассе, который Киев не хочет решать, заявил постоянный представитель России при ООН Виталий Чуркин.

  «Думаю, это (заседание – ред.) отражает тот факт, что в Киеве есть хаос. Они не знают, что делать с Донецком. Минские соглашения вполне ясные, но у них (Киева – ред.) нет политической воли выполнять то, что они должны делать», – сказал Чуркин журналистам по итогам заседания СБ ООН.

  Еще в середине июня, выступая на конференции «Уроки гибридной войны: военные аспекты» в Генштабе Министерства обороны Украины, украинский президент Петр Порошенко заявил, что следует создать инфраструктуру и соответствующую материально-техническую базу, чтобы иметь возможность оперативно развернуть партизанское движение в стране.

  Более того, по мнению главы украинского государства, необходимо создавать не только мобильные диверсионные партизанские группы, но и осуществлять различные операции по информационному прикрытию, разработке специальных операций, которые могли бы быть организованы не только силовыми методами, но и с помощью других технологий, например, информационных.

  «Развязанная против нашего государства гибридная война требует от нас продолжать применять асимметричное комплексное реагирование на угрозы. Оборона от гибридной агрессии тоже должна быть гибридной», – отметил тогда Порошенко.

  В середине июля нынешнего года парламент Украины принял закон о Силах специальных операций Вооруженных сил Украины, который 26 июля нынешнего года президент Украины подписал. Этот закон, собственно, и стал продолжением идей, высказанных ранее президентом на научно-практической конференции в Генштабе.

  В соответствии с законом, в стране созданы Силы специальных операций (ССО), которыми руководит Управление специального назначения (УСН). Оперативники УСН получили право действовать за пределами государства.

  По всей видимости, считают украинские эксперты, власть ориентируется на опыт США и Израиля, которые практикуют такие операции (в том числе и силовые) на начальных стадиях возможных угроз для государства.

  По сведениям, которые просочились в украинскую прессу, в состав ССО вошли два отдельных полка специального назначения (3-й из города Кропивницкий и 8-й из Хмельницкого), 73-й морской центр специального назначения (г. Очаков), 140-й отдельный центр специального назначения (г. Хмельницкий), а также четыре отряда информационно-психологических операций (16-й из Житомирской области), 72-й (г. Бровары), 74-й (г. Львов) и 83-й (г. Одесса).

  Как утверждают военные эксперты, в составе того же 3-го и 8-го полков спецназначения за два года гражданской войны на востоке Украины сформировался костяк бойцов, которые имеют серьезный боевой опыт проведения специальных операций.

  Кроме того, украинский спецназ в последнее время получил новейшие образцы вооружения, в том числе крупнокалиберные снайперские винтовки, тепловизоры и многое другое.

  Таким образом, на сегодня ССО – это не теория, а реальный боеспособный род войск, уже имеющих опыт в проведении диверсий и операций прикрытия. То есть специалисты, способные спланировать диверсии, подобные запланированной в Крыму, у Украины есть.

  И цветные хазары не одиноки. На юге Украины, на границе с Крымом, создан ещё один цветной – крымскотатарский добровольческий батальон, который будет выполнять задачи, поставленные Генштабом и наносить удары непосредственно в Крыму. Об этом еще в конце 2015 года в интервью Одесскому кризисному центру заявил один из координаторов блокады полуострова Ленур Ислямов.

  «Мы знаем в Крыму все тропы и родники… Если нам говорят: ждите 3-4 года на международном уровне, мы хотим, чтобы это произошло за год», – сказал тогда Ислямов. По поводу создания этого батальона крымским следственным управлением ФСБ возбуждено уголовное дело, а Ислямову предъявлено заочное обвинение.

  Семь пленных украинцев, дающих показания, серьёзный аргумент, чтобы к Порошенко отправить посыльного а-ля ледоруб Троцкого. Поэтому Вельцман и испугался – поручил МИД организовать телефонную беседу с президентом России Владимиром Путиным.

  Иван Орлов

  za:http://www.prezidentpress.ru/news/4124-novaya-hazariya-perehodit-v-nastuplenie.html

  Polubienie

  • Partyzantka rezun ów na Ukrainie, uzbrojona w piły, widły i siekiery, może z powodzeniem wyrżnąć resztę ludności polskiej, której nie udało się wyjechać z pierwszą i drugą falą repatriacji. Ten sam los może spotkać inne narodowości, oprócz Chazarów oczywiście.

   Polubienie

 5. A jednak jest różnica między NATO, a państwem islamskim. Tamci terroryści są obrzezani! Poza tym gwałcą nie tylko dzieci i kobiety, ale również kozy.

  Polubienie

 6. Karol Marx i Zygmunt Freud, stworzyli ideologie przekształcenia słów, zwaną ideologia poprawności politycznej. Nie ma lepszej metody doprowadzenia ludzi do szaleństwa, niż stałe przebywanie w grupie psychopatów typu Macierewicza nazywających się rządem, administracją publiczna, członkami partii, sejmem, senatem, czy wojskiem …
  Obecny Zydoporzadek oparty na „chrzescijanskich wartosciach ” jest tworem tych psychopatów ,mial i ma swoje korzenie w niewolnictwie i „działaniach wojennych”. Nawiasem mówiąc, ten ostatni termin jest eufemizmem używanym dla masowych morderstw.
  Wprowadzenie Zydoporzadku we wszystkich stronach swiata bylo i jest proste:
  a/ Użycie kłamstw i prania mózgu dla stworzenia armii sterowanych przez metodycznych masowych morderców;
  b/ Wykorzystanie tej armi, do zniewolenia ogromnej liczby ludzi (chodzi o przejecie kontroli nad ich pracą i jej owocami);
  c/ Wykorzystanie tej niewolniczej siły roboczej do udoskonalenia techniki prania mózgu (posługując się nadwyżkami ekonomicznymi, by zatrudnić pisarzy, księży, ludzi od Public Relation).
  Następnie wróć do kroku pierwszego i powtórzyc proces. To trwa juz za dlugo. W ten oto prosty sposob sami krecimy bat na wlasne dupy. Brak nam gotowosci do popelnienia zbrodni , masowych zbrodni.

  Polubione przez 1 osoba

  • „O ty Karol !” – no dobra, niech i tak będzie. Ale jeśli już potomek królewski, to prędzej Łokietka (wzrost ok. 130 cm) – niech przynajmniej będzie w tym ociupinka sensu.

   Polubienie

   • Nowak

    Panie Darku chyba sobie pan jaja robi . Łokietek wielki władca ( bitwa pod Płowcami ) , chociaż też popełniał błędy . Dziś w nocy to panu ten Łokietek się przyśni i pogrozi palcem za taki pogląd .
    Moim zdaniem przodkiem Kalksteina jest niewątpliwie pasibrzuch z bajki Smerfy .

    Polubienie

   • konik

    Cytat: z stamtąd 🙂

    „Wielcy ludzie jak wszyscy miewają chwile słabości, być może w takiej Chrobry faktycznie uległ jakiejś Żydówce. Nie nam to roztrząsać.”

    Polubienie

   • Nowak

    To Chazarstwo to już całkiem odjechało . Może kurw…. coś brać lub wąchać ?
    Podobno Bolek mówił ,że jego przodkiem jest cesarz rzymski , ale jemu się nie dziwie Jaruzel dostarczał mu tam sporo wódki do tego Arłamowa .
    Niedługo dowiemy się , że :
    Czarnecki potomkiem Jagiełły .
    Ta od żarcia sałatek w czasie obrad – ma koligacę ze św.Jadwigą .
    Ozjasz – z Sobieskim .
    Duda z Krzywoustym .
    Siwy gołąb z Walerym Sławkiem .
    Tylko niech który Chazar ma odwagę się przyznać ,że jego przodkiem był Nikodem Dyzma . Nie widzę żadnego .

    Polubienie

   • Nowak

    Panie koniku ubawiłem się , ale gdzie za Chrobrego szukać Esterek . Kalksteinowi pomylił się Chrobry z Kazimierzem Wielkim . Kaziu miał przecież swoja Esterkę , a jeszcze na boku mógł niejedną przecież Żydówkę obrócić , a sex lubiał jak każdy .

    Polubienie

   • To tylko o wzrost chodziło. Nigdy bym nie porównał polskiego władcy z syjonistyczną zgnilizną, J.Kaczyńskim, czy L.Kaczyńskim

    Polubienie

 7. maryjanek

  Żydzi znów chcą kasy od Polski. Wypędzeni w 1968 r. ze stanowisk w partii, bezpiece i rządzie domagają się odszkodowania!

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/08/zydzi-znow-chca-kasy-od-polski-wypedzeni-w-1968-r-ze-stanowisk-w-partii-bezpiece-i-rzadzie-domagaja-sie-odszkodowania/

  Polubione przez 1 osoba

 8. maryjanek

  Szojgu: Rosja uchroniła Syrię przed zmasowanym ostrzałem NATO
  http://sptnkne.ws/bVnS

  Polubione przez 1 osoba

 9. zydozerca

  prezident- obszcziestwienno-politiczeskaja gazieta

  Polubienie

 10. zydozerca

  cd. Spisek Marii Hohenzollern z żydami i otoczeniem W.Putina – udaremniona próba przewrotu

  Polubienie

  • moherowy beret

   Nie dajcie się nabierać na jakąś damę z Hohenzollernów,przyjeżdżała podstawiona tłusta baba i udawała arystokratkę,ale na nikim nie zrobiła wrażenia.

   Polubienie

 11. zydozerca

  Maria Władimirowna Romanowa (ros. Её Императорское Высочество Государыня Великая Княгиня Мари́я Влади́мировна, ur. 23 grudnia 1953, w Madrycie) – wielka księżna, pretendentka do tronu rosyjskiego, tytularna imperatorowa (cesarzowa) Wszechrosji (де-юpe Импepатpицa и Caмoдеpжцa Bcеpoccийcкaя). wikipedia

  Polubienie

  • moherowy beret

   A wikipedię niby kto zatwierdza?Żydowska kontrola obowiązuje wszędzie.Kandydatka kahału ta niby arystokratka miała nadzieję,że Rosjanie posadzą ją na tron w Moskwie?Aferzystka z kahałem poniosła klęskę.

   Polubienie

 12. obudzony

  Dziwne, bo nie mogę zamieścić swojego komentarza przygotowanego na dysku lokalnym. Może zbyt długi, nie wiem o co chodzi.

  Polubienie

 13. konik

  Nazywa się Richard Shirreff, jest emerytowanym brytyjskim generałem, znanym na świecie z opublikowanej właśnie książki „2017: Wojna z Rosją”, w której przekonuje, że Putin jest gotów zaatakować kraje Europy Wschodniej „z dnia na dzień”. Pan generał jest wszechobecny w mediach, głównie polskich bądź polskojęzycznych. Oto wybór jego odkrywczych myśli:

  http://www.mysl-polska.pl/979

  Polubienie

 14. konik

  Rocznica pierwszego spisanego sutenerstwa gospodarczego

  Casus Esterki znamy z historii Egiptu. Dla korzyści majątkowych pewna rasa koczownicza wpychała do łóżek władców – wprawione w pewnych sztukach – swoje żony i córki….

  http://nikander.neon24.pl/post/133268,rocznica-pierwszego-spisannego-sutenerstwa-gospodarczego

  Polubione przez 1 osoba

 15. volviak19

  Najgorszy jest wróg zakamuflowany:
  Gazeta Polska, Fronda, niezależna, wpolityce, Fakt, pch24.pl i kresy24.pl- nie mylic z pch.pl i kresy.pl- te są ok.
  Bo Polsat, GW, Tvn Tvn24- to każdy wie.
  Jak spotykam kogoś, kto pluje na Rosje nie znając faktów, to przeważnie wiadomo- „gazeta polska” za nim przemawia, wystarczy podac takiemu pare autentycznych faktów i gościu sie zawiesza, bo nie ma argumentów.

  Polubione przez 1 osoba

 16. jacta

  Nowa Chazaria przechodzi do ofensywy

  W artykule „Plagiat czy przyznanie się? Izraelczycy przygotowują w Rosji zamach stanu”, opublikowanym zaledwie dwa dni przed wydarzeniami na Krymie, Izrael przygotowuje się do mocnej prowokacji przeciwko Rosji.

  Pisali o niej również i izraelscy obywatele w swoich sieciach społecznościowych – czyli przygotowania nosiły charakter otwarty…..

  Czytaj resztę wpisu » https://marucha.wordpress.com/2016/08/15/nowa-chazaria-przechodzi-do-ofensywy/

  Polubienie

 17. slawek

  To jest chyba najpełniejszy wywiad szejka Hoseina, skierowany do chrześcijan. Chyba należało od niego zacząć

  Szejk Imran Nazar Hosein: Niedługo zacznie się wojna nuklearna pomiędzy USA i Rosją!
  http://zygmuntbialas.blog.pl/2016/08/16/co-sie-dzieje-na-swiecie-16-08-2016/

  Polubienie

 18. zydozerca

  „Anty-cyrylizm” jako rosyjski legitymizm bez Pretendenta
  Mariusz Kopczyński

  Według kalendarza dworskiego z 1917 r. żyło na świecie sześćdziesięciu pięciu członków Rodziny Romanowych, z czego piętnastu z tytułami wielkich książąt, w następnym roku bolszewickie krwawe porządki przyniosły ze sobą znaczące korekty do tych enumeracji.

  Krwawy kalejdoskop rusza w nocy z 16 na 17 lipca 1918 r. Przewodniczący komisji śledczej przy Trybunale Rewolucyjnym Wszechrosyjskiej Komisji Nadzwyczajnej do Walki z Kontrrewolucją i Sabotażem (Czeka, właśc. ВЧК) zegarmistrz, syn złodzieja-recydywisty, zarazem wnuk rabina z Połtawy, Jakow Michajłowicz Jurowskij (właśc. Jankiel Chaimowicz Jurowskij, 1878-1938) reżyseruje ostatnie chwile w trwającym już dziewięć miesięcy dramacie Imperatorskiej Familii. Dziś nie da się już utrzymać wersji, że kaźń Romanowych była przejawem aktywności lokalnej administracji bolszewickiej, jej nadgorliwości31. W skład plutonu egzekucyjnego32 wchodzą poza Jurowskim także: Aleksy Kabanow — renegat były lejbgwardzista33, który z miną niewiniątka rozmawiał z monarchą tuż przed jego zabójstwem, następnie strażnik — robotnik Paweł Spiridonowicz Miedwiedjew, czekista i były marynarz Michaił Miedwiediew-Kudrin, Piotr Zacharowicz Jermakow (1884-1952) zwany towarzyszem Mauserem i będący komisarzem Wierch-Isetska, i oczywiście zastępca komendanta, czyli Jurowskiego, czekista Grigorij Pietrowicz Nikulin (1894-1965)34, syn murarza, który z dumą głosił, że skończył tylko dwie klasy.

  Polubienie

 19. A,jesli chodzi o to pokrewienstwo,to znajdzie sie
  jakis pro-Pisowski historyk,a wiadomo papier wszystko przyjmie.Dla niektorych prawda historyczna/faktografia nie
  ma znaczenia,liczy sie tylko prawda medialna.
  Czy ten CYRK,kiedys sie skonczy?. Zyje ta nadzieja.

  Polubienie

 20. Pingback: Atlantyści podżegają Polskę do terroryzmu wobec Rosji | Pokój na Ziemi

 21. maryjanek

  Slobodan Milošević: „NATO umrze kiedy wzejdzie ruskie słońce”

  Polubienie

 22. zydozerca

  Jego Ekscelencja Ambasador Paul W. Jones już dawno zapracował na poczesne miejsce na naszej polskiej czarnej liście, aby jako persona non grata na grzeczne acz stanowcze wezwanie naszego MSZ opuścił co prędzej polską ziemię, której gościnności najwyraźniej nie potrafi uszanować.
  Demodyktatura ambasadora USA – Grzegorz Braun
  tygodnik /portal Polska Niepodległa

  Polubienie

 23. zydozerca

  klub inteligencji polskiej
  Amerykański rząd poprzez swoich przedstawicieli naciskał na polskie władze, żeby nie nazywać Rzezi Wołyńskiej ludobójstwem i nie procedować żadnych uchwał czy ustaw w tej sprawie przed warszawskim szczytem NATO. Informuje o tym anonimowe źródło w PiS, które skontaktowało się z Kresami.pl.
  Amerykanie naciskali, żeby Polska nieoficjalnie dostarczała ciężką broń Ukrainie
  Ambasada USA odmówiła komentarza w tej sprawie.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s