Kaliningradczycy wyszli na wiec przeciwko odwołaniu MRG

Kaliningrad

W minioną niedzielę w Kaliningradzie działacze lokalnego oddziału partii „Platforma Obywatelska” przeprowadzili pikietę przeciwko agresywnej polityce NATO.

„Nie dla faszyzmu w Europie!”, „Polscy ministrowie –to marionetki USA!”, „Bazy NATO – to gniazda terroru!” – z takimi hasłami aktywiści partii wyszli na ulice miasta.

Szef regionalnego oddziału politycznej partii „Platforma Obywatelska” Siergiej Malikov zaznaczył, że obecna pozycja NATO ze swą zwiększającą się presją na Rosję, bardzo przypomina koniec lat 30-tych, gdy Hitler,  łącząc Europę poprowadził swe brunatne hordy na Wschód, niszcząc na swojej drodze wszystko, co nie należało do rasy aryjskiej.

Walka z naszymi olimpijczykami i paraolimpijczykami, sankcje gospodarcze, zakaz małego ruchu granicznego (MRG) między Polską a obwodem Kaliningradzkim, szokujące wypowiedzi polskich i bałtyckich ministrów, prowokacje samolotów NATO w okolicach powietrznej granicy Rosji, militaryzacja graniczących z Rosją państw itp. – wszystko to trudno określić, jako dobrosąsiedzkie stosunki.

– W ciągu kilku lat funkcjonowania MRG między Rosją i Polską, Rosjanie, i Polacy mogli przekonać się o pozytywnch aspektach współpracy, – podkreślił Siergiej Malikov. – Nasi bliscy sąsiedzi poznali mieszkańców obwodu Kaliningradzkiego i zrozumieli, że Rosjanie są takimi samymi ludźmi jak Polacy lub Litwini, że jesteśmy dobrymi sąsiadami i wdzięcznymi gośćmi, bo tak czy inaczej wnosimy poważny wkład we wsparcie gospodarki przygranicznych regionów Polski. I nie możemy stanowić zagrożenia dla Europy.

Anulowanie MRG pod wymyślonymi pretekstami – to oczywiście ukłon w stronę swoich zwierzchników w USA.

„Teraz można będzie w jeszcze większym stopniu uprawiać antyrosyjską propagandę i bez przeszkód tworzyć w przestrzeni informacyjnej obraz wroga w osobie Rosji i Rosjan” – powiedział szef regionalnego oddziału „Platformy Obywatelskiej” Siergiej Malikov.

Według Malikowa, europejczycy doskonale widzą, co się dzieje i celowe prowokowanie antyrosyjskich nastrojów bardzo szkodzi kontaktom między Rosją i UE.

Jednak Europa jak widać ostatecznie straciła suwerenność i działa pod dyktando swoich gospodarzy zza oceanu, nawet ze szkodą dla samej siebie.

Działacze „Platformy Obywatelskiej” uznali za swój obowiązek publicznie wyrazić swoje stanowisko w tej sprawie i wyszli wczoraj na demonstrację przed pomnikiem Kosmonautów w Kaliningradzie.

„Musimy pokazać Europie, że nie jesteśmy ślepi i widzimy, co się dzieje. I chcemy po raz kolejny ostrzec, by europejczycy nie powtarzali tych samych błędów, które popełniają przynajmniej co sto lat – i nie przyszli znowu do jaskini rosyjskiego niedźwiedzia za łatwym łupem.

«Nie zwracamy uwagi na złowrogie gesty nie dlatego, że jesteśmy słabi, ale dlatego, że jesteśmy cierpliwi. Ale i nasza cierpliwość może się skończyć» – dodał Siergiej Malikov i na zakończenie powiedział: – Bądźmy przyjaciółmi!

za:http://polska-kaliningrad.ru/pl/home/27-polish/wiadomosci/6886-kaliningradczycy-wyszli-na-wiec-przeciwko-odwo-aniu-mrg

15 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

15 responses to “Kaliningradczycy wyszli na wiec przeciwko odwołaniu MRG

 1. jacta

  Putin: Ukraina przeszła na terroryzm

  Putin: o zatrzymaniu na Krymie grupy zwiadowczo- dywersyjnej ministerstwa obrony Ukrainy: grupa która przejęła władzę w Kijowie, zamiast iść na w kierunku rozmów i kompromisów aby uregulować sytuację polityczną – zajęła się terroryzmem. To jest działanie nie tylko przestępcze i głupie. Jedyny jego cel to dalsze utrzymanie się u władzy, odwrócenie uwagi własnego społeczeństwa od socjalnej katastrofy,po to by dalej okradać naród… To ważny sygnał dla USA i tych krajow ktore wspierają dzisiejszą władzę w Kijowie – czego oni chcą? Czy chcą żeby ich klienci zajmowali się dalej terroryzmem czy są za pokojowym uregulowaniem konfliktu

  Polubione przez 1 osoba

 2. Pingback: Kaliningradczycy wyszli na wiec przeciwko odwołaniu MRG — WIERNI POLSCE SUWERENNEJ | Pekok Antylichwiarz

 3. Nowak

  Dobrze , że ludzie na WPS umieszczają wypowiedzi prezydenta Rosji . Na kanale youtube są przykłady jak podczas konferencji prasowych depcze to parchate żydostwo dziennikarskie w ziemie i takie małe przykłady to też przykład jego geniuszu i miłości do Ojczyzny . Gdzie u nas polityków takiego formatu szukać wśród parchatej Judeopolonii . Ostatni był Dmowski . Potem jeszcze Gomułka , Gierek , ” Grunwald ” i wsio .
  O Putinie filmy dużo w gównie medialnym dają również parchy w Polsce , ale kto to ogląda ma zamiast mózgu fekalia , a niestety w Judeopolonii takich wielu .
  Prawda jest jednak taka , że jest początek i koniec . Putin kiedyś umrze zresztą młody nie jest . Parchy według mnie odpuścili . Zobaczyli , że nic nie zdziałają i po prostu czekają na śmierć Putina , aby wtedy coś spróbować . Nie wiem czy można tak na 100% ufać Miedwiediewowi .
  W parchatym filmikach w Judeopolonii o Putinie Medwiediew jest przedstawiany w poprawnym świetle jako ten co ośmielił się mieć inne zdanie w kluczowych sprawach niż Putin , a przynajmniej jakieś tam zgrzyty między nimi były patrz Irak interwencja masona Busha , Syria , Egipt itp .

  Polubienie

 4. Nowak

  Jeżeli po dwóch przeciwnych stronach postawimy prezydenta Judeopolonii zagubionego we mgle 5 letniego chłopaczka , który po zjedzeniu grochówki nie może sobie nawet piernąć bez zgody swojego prezesa , z drugiej strony prezydenta stratega , który wie czego chce i zdaje sobie sprawę o jaką stawkę gra zobaczymy jak ludzie mogą się różnić politycznymi formatami , talentem i miłością do własnej Ojczyzny .

  Polubienie

 5. Nowak

  Ostatnie ważne zdanie na temat Putina . Banał , ale trzeba to powtarzać do tych kretynów , które na żydowskich forach każdego kto chwali prezydenta Rosji nazywają szpiegiem rosyjskim , którego Putin opłaca . To też jest klasyczny przykład jak gojostwo ogłupiono przez prawie 30 lat .
  Putin jest prezydentem Rosji i reprezentuje interesy narodu rosyjskiego . Osobiście nie widzę powodu dlaczego ma wspierać naród , który od prawie 30 lat wybiera do rządzenia żydostwo .

  Polubienie

 6. Nowak

  Prezydent Duda kocha internet i wypisuje tam różne pierdziszewa . Dla poprawienia humoru i nabrania większej pewności siebie wklepie sobie na laptopie stronę niezależnej , Naszego dziennika czy włączy sobie TV Republika . Znajdzie tam mnóstwo klakierów całujących go po dupie zwłaszcza na forach . Pewnie dalej wspominają uratowanie hostii , ale czy to tak naprawdę o to chodzi panie wielebny prezydencie , aby czytać tylko pierwszy sort ?
  Nie rozumiem za bardzo po jaką cholerę WPS tracił energię , aby wysyłać do niego jakieś listy wiedząc dobrze , że ani on tego nie przeczyta , a tym samym żadnej odpowiedzi nie będzie . Wszak my drugi sort nieprawdaż ?

  Polubienie

 7. paziem

  Na temat wstrzymania małego ruchu granicznego między obwodem kaliningradzkim a sąsiednimi polskimi województwami wypowiedział się w wywiadzie dla radia Sputnik Tomasz Omański, redaktor naczelny portalu „Polska-Kaliningrad”.
  —Oczywiście głosy protestów nie milkną, ale według mnie są chyba coraz słabsze, może lepiej powiedzieć coraz bardziej zrezygnowane. Widać przecież pozycję naszego rządu w Warszawie, co zresztą daje dużo do myślenia, czy rzeczywiście ta decyzja była przyjęta w Warszawie, czy aby nie gdzieś w innym miejscu.
  Mamy liczne protesty samorządowców i regionalnych polityków, na przykład były marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, obecnie poseł na Sejm od PO Jacek Protas wystosował cały szereg pism do różnych ministerstw w Polsce. On też obliczył na podstawie danych Urzędu Statystycznego, że w przypadku nieprzywrócenia MRG z obwodem kaliningradzkim w perspektywie pięciu lat przygraniczne regiony Polski stracą 1,5 mld. zł. To zawrotna suma.

  Takie są potencjalne straty, a oprócz tego jeszcze całkiem niedawno Komisja Europejska zatwierdziła program współpracy transgranicznej Polska-Rosja właśnie dla województw pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i obwodu kaliningradzkiego. W ramach niego te regiony miały otrzymać 62 miliony euro. W przypadku anulowania MRG raczej nie zobaczą również tych pieniędzy.
  Straty są znaczne, a z drugiej strony rząd nie daje żadnych klarownych wytłumaczeń przyczyn tej decyzji o anulowaniu. Mówię o anulowaniu, bo tak naprawdę nikt już nie ma złudzeń i iluzji. Mowa nie jest o bezterminowym zawieszeniu, a de facto o anulowaniu MRG. Mamy sytuację i śmieszną, i smutną jednocześnie, bo nikt nie chce wziąć na siebie odpowiedzialności i podjąć dyskusji z mieszkańcami północnych regionów Polski.
  MSZ odsyła pisma do MSW, ono z kolei wysyła je do kancelarii premiera. Widać wręcz niechęć do podjęcia dyskusji. Może jest to niechęć, a może jest to strach. Poseł Protas apeluje do premier Szydło, aby ona bezpośrednio, jako szefowa rządu Polski zajęła się tym problemem. Dla mnie osobiście jest to wołanie na puszczę i walka z wiatrakami.

  Nie mam złudzeń, premier Szydło nie będzie podejmować tego tematu. Jeżeli już można byłoby z kimś rozmawiać, to raczej z prezesem Kaczyńskim, który tak naprawdę jest teraz główną figurą polityczną w Polsce. Ale de facto Jarosław Kaczyński nie ma żadnego oficjalnego przełożenia na sprawy małego ruchu granicznego. Chociaż jest osobą decyzyjną. To jest jednak już inna historia.

  Zawsze „punkt widzenia zależy od punktu siedzenia”. Być może dla urzędników w Warszawie to są drobne interesy, bo to nie są ich interesy. W tej sprawie należałoby rozmawiać z przedsiębiorcami, z biznesem, który wziął kredyty w bankach pod różne inwestycje, zatrudnił ludzi. Z nimi należałoby rozmawiać, czy są to drobne interesy, czy nie.

  za:http://pl.sputniknews.com/opinie/20160817/3710560/maly-ruch-graniczny-punkt-widzenia-zalezy-od-punkt-widzenie-czajko.html

  Polubienie

 8. jacta

  W Polsce zaczęto zbierać podpisy za przywróceniem małego ruchu granicznego z Kaliningradem

  dalej… http://sptnkne.ws/bVWC

  Polubienie

 9. maryjanek

  Bitwa Smoleńska 1920

  Od czasu Smoleńska Ossów ma naprawdę przerąbane. Prawicowo-patriotyczne i propisowskie nastroje skumulowały się właśnie tam, zwłaszcza, że do Wołomina (zwanego przez lokalnych Kaczogrodem) w 2010 roku ściągnęli wszyscy co ważniejsi urzędnicy-spadochroniarze z kancelarii Lecha Kaczyńskiego. I się zaczęło…. 🙂

  http://sptnkne.ws/bVVA

  Polubienie

  • maryjanek

   Ekspedycja ze Lwowa do Polski na rzekomo rdzenne ziemie ukraińskie

   Pod obrady Rady Najwyższej Ukrainy zgłoszono projekt uchwały uznającej za zbrodnię ludobójstwa działania państwa polskiego w stosunku do Ukraińców w latach 1919-1951. Ale na tym nie kończą się nacjonalistyczne wypady pod adresem Polaków ze strony apolegetów OUN-UPA.

   O tym mowa w wywiadzie korespondentki radia Sputnik Iriny Czajko z publicystą i historykiem z Krakowa Bohdanem Piętką….

   Czytaj dalej http://pl.sputniknews.com/polska/20160816/3704618/lwow-polska-rdzenne-ziemie.html

   Polubienie

 10. julius

  Zapewne Macierewicz zgodnie z zaleceniami rady atlantyckiej szykuje się do budowy umocnień na terenie Warmii i Mazur czyli ziemienek i szałasów dla przyszłych partyzantów. Nie wskazany jest przeto ruch Rosjan z okręgu Kaliningradzkiego, żeby nie dokonali odkryć lokalizacji tychże. Ciekawe czy minister Macierewicz zastosuje się do kolejnej porady Syjonistów, czyli znacznego podniesienia zarobków młodych ludzi aby mięso armatnie nie uciekało z Polski i było gotowe na rzeź.

  Polubienie

 11. maryjanek

  Na granicy obwodu kaliningradzkiego z Polską Rosjanie zaczęli przywracać zasieki – jak pisze rosyjskojęzyczna redakcja Polskiego Radia…

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/na-granice-polsko-rosyjska-wracaja-zasieki

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.