W obronie Mateusza Piskorskiego

Piskorski_ZmianaUpływają trzy miesiące od aresztowania i uwięzienia przez obecną władzę polityczną Mateusza Piskorskiego. Uważam to za potwarz w stosunku nie tylko do Jego osoby, ale także wszystkich przytomnych politycznie Polaków. 

Były poseł Samoobrony Mateusz Piskorski,  od 17 maja 2016 roku przebywa w areszcie. To smutne, znamienne i oburzające, że właśnie za rządów nomen omen Prawa i Sprawiedliwości stał się on pierwszym w Polsce liderem partii politycznej zatrzymanym pod zarzutem szpiegostwa, gdzie ABW, prokuratura nie przedstawiły żadnych konkretnych dokumentów lub innych dowodów obciążających Mateusza Piskorskiego. Służby te, po za medialnymi ogólnikami podały, że kontaktował się z osobami z europejskich ruchów antynatowskich oraz, że kontaktował się z ludżmi z innych krajów jak Rosja, Chiny, Iran. Przecież wszyscy w Polsce politycy utrzymują kontakty z różnymi politykami z całego świata i co za takie kontakty, PiS aresztować będzie  polityków, (szczególnie samych siebie)  dziennikarzy, działaczy społecznych?  Jako były poseł IV i V kadencji Sejmu RP, działacz Solidarności od 80 roku, domagam się publicznego przedstawienia konkretów, które miałby świadczyć o płatnej współpracy Mateusza Piskorskiego z obcym wywiadem. W przeciwnym razie dalsze milczenie władz RP będzie dowodem na bezprawne działania przeciwko posłowi Mateuszowi Piskorskiemu, które przypominają czasy reżimu Jaruzelskiego i Kiszczaka na początku stanu wojennego.

Tzw. prewencyjny areszt, który usuwa z życia publicznego niewygodne dla władzy osoby, stosowały i stosują władze totalitarne. Tak postępowały władze PRL zatrzymując działaczy Solidarności. Obecna władza PiS swoim postępowaniem wobec Mateusza Piskorskiego upodabnia się do tych niechlubnych poprzedników. Poglądy antynatowskie nie są i nie mogą być w żadnym demokratycznym państwie powodem do aresztu, bo w prawdziwej demokracji, każdy może mieć poglądy zgodne z własnymi przekonaniami. Nie znane są mi przypadki aresztowań w Europie Zachodniej za poglądy antynatowskie!

Polska władza polityczna i dyspozycyjne wobec niej urzędy okazują dziś swą kruchość. Jakim prawem ta władza próbuje nakazać każdemu obywatelowi uznawać sojusz z NATO za polską rację stanu, co więcej dążenie do bliskich, przyjaznych kontaktów z narodami słowiańskimi, w tym Rosją, za działanie przeciwne tej racji stanu? To takie samo działanie, jak za czasów PRL, gdy nakazywano nam, byśmy uznawali przyjaźń z ZSRR za jedyną słuszna rację, a myślących inaczej zamykano w więzieniach i aresztach. Ja niżej podpisany, nie uznawałem okupacji wojsk sowieckich naszego terytorium, tak samo nie uznaje okupacji wojsk ,,natowskich” na naszym terytorium i potępiam wszystkich tych polityków, którzy zgodzili się na taką okupację naszego kraju przez obce wojska i podejrzewam ich o szpiegostwo na rzecz obcych interesów.

Według obecnych władz, agentem jest ten, kto rozmawia z ludzmi np.; z Rosji, ale agentem w Polsce nie jest ten, kto był szkolony i służy wprost polityce USA, Niemiec i Izraela. Agentem nie jest ten, kto podszywa się pod danego ministra polskiego, a w konsekwencji realizuje politykę USA na terytorium Polski i w innych krajach, kosztem narodowych interesów Polski!!!

Nie sądziłem, że jakakolwiek władza po 1989 r. posunie się do tak jawnego braku poszanowania wolności obywatelskich,  jakie są aresztowania za poglądy polityczne.

Dyspozycyjność prokuratury, a zwłaszcza sądu, w nazwie niezawisłego organu Rzeczpospolitej Polskiej, wobec władzy politycznej nie jest oznaką siły, przeciwnie – świadczy o słabości wymiaru sprawiedliwości oraz, polityków i o ich strachu przed wolnym słowem a więc przed własnymi obywatelami, czyli suwerenem naszego kraju. Jeśli nie mając wymiernych dowodów winy Mateusza Piskorskiego prokuratura odważa się postawić jakiejś zarzuty, a sąd to bezprawie sankcjonuje, musi liczyć się z tym, że „spisane będą czyny i rozmowy” i tą władzę też społeczeństwo prędzej czy później rozliczy.

Obecna polityczna władza wmawia Polakom, że grozi nam wojna z Rosją, że musimy sprowadzić tu nad Wisłę, obce okupacyjne wojska. Ta władza nie ma żadnych podstaw, by twierdzić, że Rosja planuje agresję na Polskę, tak jak nie ma dowodów rzekomej winy Mateusza Piskorskiego. Wojska NATO, de facto okupacyjne, tak jak charakter okupacyjny miała obecność w Polsce w PRL-u wojsk sowieckich, nie są nam potrzebne. Niech pojawią się wtedy, kiedy pojawi się realne zagrożenie z jakiejkolwiek strony. Dziś NATO może prowadzić wojny daleko od granic swoich państw-członków, na obcych kontynentach.

Obecnej władzy nie chodzi o mityczne zagrożenie ze strony Rosji, ale prowadzenie ciągłej prowokacji wobec naszego sąsiada Rosji, które właśnie ma za zadanie dopiero sprowadzić realne zagrożenie dla Polski i Polaków. Obecność wojsk NATO na polskim terytorium, do czego niemal już realnie doprowadziły rządy PiS i prezydent Andrzej Duda, uczyni z Polski swoistą tarczę strzelniczą, gdyby konflikt amerykańsko-rosyjski się zaognił. Każda narodowa władza, oddala zagrożenia wojenne od własnych granic, a w Polsce przeciwnie, władza z prezydentem na czele ściąga na nasze terytorium konflikt zbrojny między ,,wschodem” a ,,zachodem”. Czy taka władza nie powinna samych siebie aresztować?

Władza PiS w imię głoszonych pseudo – patriotycznych haseł, która ostentacyjnie podpiera się Kościołem Katolickim, swoim działaniem doprowadzi do rozlewu polskiej krwi, a nawet do eksterminacji narodu polskiego. Już w bardzo nieodległym czasie, antynarodową postawą obecnych władz, Polska na ich życzenie może stać się ,,spaloną pustynią” z milionami ofiar. Takie mogą być konsekwencje szaleńczego poddaństwa polityków Pis – szaleńcom, jastrzębiom wojennym z USA, ponieważ szaleńcy ci, marzą o ,,konfiturach” rosyjskich a nie o obronie Polski i Polaków.

Część społeczeństwa czuje się uśpiona hasłami demagogicznymi PiS i świadomością, że od ostatniej wojny minęło ponad 70 lat. Przed ludźmi, którzy szykują nam nową hekatombę ostrzegał nas Mateusz Piskorski, dlatego płaci cenę za głoszenie prawdy. Bez żadnych dowodów, zamyka się usta człowiekowi, który w imię interesu społecznego mówi prawdę, miał inne zdanie niż obecni zarządzający Polską. Taka „zabawa” Polską i Polakami trwa od zakończenia II wojny światowej. Poseł V kadencji sejmu, Mateusz Piskorski w interesie rdzennych Polaków ostrzegał nas przed próbą likwidacji Polski i wojną z naszym sąsiadem w interesie światowych mafii korporacyjnych związanych z lichwą, dlatego stał się niewygodny dla tych którzy realizują w Polsce politykę światowej mafii finansowej.

Domagam się od Jarosława Kaczyńskiego natychmiastowego uwolnienia Mateusza Piskorskiego i innych więźniów politycznych, wycofania się z podpalania Polski.

Domagam się od szefa Solidarności Piotra Dudy, aby opowiedział się za prześladowanym M. Piskorskim a nie za polityczną władzą, która zamyka do więzień Polaków, tylko dlatego, że myślą i działają po polsku.

Domagam się od posłów na Sejm, aby w imię ich godności osobistej nie pozwolili sprowadzać się do roli maszynki do

głosowania, aby przejrzeli na oczy, komu służą i w czyim interesie przyciskają guziki w sejmie.

Domagam się od Rzecznika Praw Obywatelskich, podjęcia działań wyjaśniających aresztowanie M. Piskorskiego, podobnej reakcji jak w przypadku heroicznej obrony prezesa TK.

 

Wrzodak_LPRZygmunt Wrzodak 

 Działacz podziemnej Solidarności,

były członek Komisji Krajowej Solidarności,

były członek Zarządu Regionu Mazowsze,

szef Solidarności Ursusa w latach 1992 – 2002. 

Założyciel LPR, Poseł na Sejm IV i V kadencji.

 

Otrzymują: Episkopat Polski, Prezydent, Rząd, Marszałek Sejmu i Senatu, RPO, ABW, media, szef NSZZ S,

Zapisz

25 Komentarzy

Filed under Polityka

25 responses to “W obronie Mateusza Piskorskiego

 1. paziem

  Zarząd Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej w pełni popiera stanowisko wyrażone w powyższym liście przez Pana Zygmunta Wrzodaka.

  W naszym rozumieniu samo aresztowanie Mateusza Piskorskiego, jak i przedłużony niedawno areszt tymczasowy, z powodu krytyki przez niego i partię której przewodzi- niebezpiecznej dla Polski polityki obecnych władz, jak i całego układu pookragłostołowego, świadczą bez wątpienia, że Polska jest krajem zmierzającym do totalitaryzmu, całkowicie niesuwerennym na wszystkich płaszczyznach swego bytu państwowego.

  Sprawująca obecnie władzę partia PiS dopuszcza się jawnych przestepstw w świetle polskiej konstytucji, polskiego i międzynarodowego porządku prawnego .

  Dla Polaków, którzy z odpowiedzialnością podchodzą do spraw przyszłości swojej ojczyzny- jest obowiązkiem stanąć w obronie ludzi i postaw politycznych, które koncentują się na bezpieczeństwie państwa i pomyślności narodu polskiego, mającego niezbywalne prawo do życia w warunkach suwerenności i szans rozwojowych Polski. Przykładem takiej postawyn jest działalność Mateusza Piskorskiego.

  System rządów PiS, podważający powyższe zasady należy okreslić jako system nie tylko represyjny, ale w istocie antypolski, a w wymiarze czysto politycznym – zmierzający ku totalitaryzacji życia publicznego w Polsce oraz podporządkowania naszego kraju dyspozycjom politycznym narzucanym z zewnątrz, głównie z USA i ośrodków globalnej lichwy wywodzących się z programu światowego syjonizmu.

  Polubione przez 1 osoba

 2. jacta

  Zjednoczenie Patriotyczno-Robotnicze „Grunwald”

  Materiał filmowy z uroczystości przd pominikiem żołnierzy zamordowanych przez bandy UPA 23 lipca 2016 roku (Ustrzyki Dolne), dzięki uprzejmości stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej.

  https://www.facebook.com/Zjednoczenie.Patriotyczno.Robotnicze/posts/563891580465530

  Polubione przez 1 osoba

 3. janex

  Piotr Ikonowicz pisze:
  Uwolnić Piskorskiego!

  […]Dlaczego więc nasza, lewicowa manifestacja nikomu nie przeszkadzała, a demonstracja, którą przygotowywał Piskorski była aż tak groźna, że trzeba go było prewencyjnie aresztować. To proste. Piskorski jest nacjonalistą […]

  […]Ponieważ nie wypada w tej sytuacji spierać się z niesłusznie aresztowanym ograniczę się do znanej myśli Voltaire’a: „Nie zgadzam się z twoimi poglądami, ale oddam życie byś mógł je głosić”[….]

  […] Jeśli teraz będę milczał, to kto się odezwie w mojej obronie, kiedy przyjdą po mnie?[…]

  Polubione przez 1 osoba

 4. Aresztowania Patriotów (jest ich dużo więcej niż wiemy) są nie wynikiem siły, a wyrazem strachu marionetkowego rządu. Są dowodem uległości „władzy” wobec kolonistów. Każdy okupant zwalcza miejscowych patriotów przy pomocy terroru. W państwach wolnych i suwerennych terror nie istnieje.

  Polubione przez 1 osoba

 5. Kochani Rodacy,wszystko wskazuje na to,ze stalinizm wiecznie zywy. Slyszalam wiele razy,ze braci dostalismy w prywatnym testamecie po R,i H. Sw………ch-stalinowcach.

  Polubienie

 6. paziem

  Diagnozowanie i analizowanie przyczyn aresztowania Mateusza Piskorskiego z pogwałceniem praw konstytucyjnych RP i prawa międzynarodowego ratyfikowanego przez Rzeczypospolitą Polską, to jest jeden aspekt sprawy, którą umownie nazwać możemy : więźniowie polityczni rządów PiS w Polsce.

  Organizacje i środowiska narodowo- patriotyczne winny casus Mateusza Piskorskiego i inne monitorować i nagłaśniać.

  Są jednak dwa inne aspekty spawy „więźniowie polityczni rządów PiS w Polsce” , pierwszy: zaplanowanie i przeprowadzenie działań, których celem jest jak najszybsze zwolnienie Mateusza Piskorskiego z aresztu; drugi: wskazanie i ukaranie osób odpowiedzialnych za aresztowanie i bezprawne przetrzymywanie w areszcie Mateusza Piskorskiego.

  Dwa z wyżej wymienionych aspektów sprawy:” więźniowie polityczni rządów PiS w Polsce” wskazują na konieczne i obowiązkowe działania organizacji i środowisk narodowo-patriotycznych dla obrony zasad konstytucyjnych oraz politycznych i obywatelskich praw Polaków w swojej ojczyźnie, z której zagraniczne, wrogie Polakom siły i wysługujący się im politycy, służby, media oraz funkcjonariusze wymiaru sprawiedliwości – chcą uczynić kraj bezprawia, represji politycznych, państwo strachu i powszechnej inwigilacji, czyli jednym słowem państwo totalitarne i okupowane.

  Nie ma innej alternatywy, jak nazywać zło i jego sprawców po imieniu oraz podjąć zdecydowaną walkę z totalitarnymi praktykami PiS.

  Polubienie

 7. jacta

  ZMIANA

  Tym razem głos z prawej strony. Mocny i potrzebny. Dziękujemy Panie Pośle! Walka trwa!

  W obronie Mateusza Piskorskiego – Wrzodak Z. – NEon24.pl
  Wszyscy w Polsce politycy utrzymują kontakty z różnymi politykami z całego świata i co za takie kontakty, PiS aresztować będzie polityków, (szczególnie samych siebie) dziennikarzy, działaczy społecznych?

  https://pl-pl.facebook.com/partia.zmiana/posts/540086496183189

  Polubienie

  • Nowak

   Kiedy wyjdzie pan Paweł Piskorski zadecyduje międzynarodowy Żyd . Niestety taka jest smutna prawda .
   Znam wielu PISlamistów i ich wiele opinii . Możecie mi wierzyć lub mnie , ale oni z tych protestów mają taki ubaw , że aż sikają w bokserki i nawet chcą , żeby te protesty były większe , bo wtedy mają jeszcze większą zabawę .
   Płacz to będzie dziś , bo nasze nadmuchiwane lale dostały baty od wuja Sama ( siatka ) , a co ich tam Piskorski obchodzi chyba , że jak pisałem jest to powód do śmiechu .Smutne to , ale w takim kraju żyjemy.

   Polubienie

 8. Nowak

  Tutaj stosowne będzie przypomnienie wyroku jaki dostał papista Pochylski za rzekomy antysemityzm . Wynika z tego jasno pisał dziś o tym pan Tarkowski , że oni mogą zaje…. każdego kogo tylko zechcą i jak pisze pan Tarkowski trzeba tworzyć podziemne struktury . Przecież oni już dziś wiedzą o nas wszystko i mogliby nas wszystkich rozpieprzyć w ciągu minuty . Nie robią tego , bo jednak obawiają się jakiś tam konsekwencji chociażby oskarżeń o łamanie praw człowieka .

  Polubienie

 9. maryjanek

  „Polscy przywódcy wręcz marzą o tym, aby heroicznie zginąć na wojnie na Wschodzie”

  Rozmowa z politykiem, ekspertem Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych,wiceprzewodniczący partii *ZMIANA* Konradem Rękasem.
  http://pl.sputniknews.com/opinie/20160817/3710912/polscy-przywodcy-marza-heroicznie-zginac-na-wschod.html

  Polubienie

 10. julius

  Członkowie Kongresu Rabinów Europy będą dyskutować w Moskwie kwestię terroryzmu i antysemityzmu. Kongres Rabinów Europy odbędzie się 21-25 sierpnia w kilku rosyjskich miastach.
  Około 500 rabinów przybędzie w dniu 21 sierpnia do Moskwy i w ciągu najbliższych kilku dni złożą wizyty w Smoleńsku, Lubawiczu (obwód smoleński) oraz Liozno Lyady (Białoruś), a także w Almaty, powiedział we wtorek rzecznik prasowy Federacji Gmin Żydowskich Rosji.
  Aleksandra Boroda przewodniczący Federacji zauważył, że Kongresu Rabinów tej wielkości nie przeprowadzano w Rosji od wielu lat, a w tym roku, kraj ten czyli Rosja, nie został wybrany przypadkowo.
  „Życie żydowskie w Rosji poczyniło wielkie postępy, a wielu z delegatów na Kongres ostatnio odwiedziło ten kraj w latach Związku Radzieckiego, kiedy podobna infrastruktura żydowska była całkowicie nieobecna. Kongres ten ma również duże znaczenie dla Rosji, ze względu na możliwość wywarcia nowego impulsu na naszą społeczność i ma pozytywny wpływ na wzajemne oddziaływanie Rosji z innymi krajami „- powiedział.
  http://mr-winker.livejournal.com/1068376.html
  jak widac żydzi w Rosji coraz pewniej się czują zamiast bać się i uciekać

  Polubienie

  • Nowak

   Niestety wieści są bardzo smutne i mało optymistyczne , Neoliberałowie w natarciu . Wygląda to żle . Niech to pewien człek od Maciejczyka przeczyta . Będzie miał używanie .
   Niestety dajesz tu smutne wieści bardzo smutne.

   Polubienie

  • Nowak

   To zdanie Żydek pięknie wymyślił :
   Kongres ten ma również duże znaczenie dla Rosji, ze względu na możliwość wywarcia nowego impulsu na naszą społeczność i ma pozytywny wpływ na wzajemne oddziaływanie Rosji z innymi krajami „- powiedział.

   Bracia Rosjanie sami zobaczycie , że nic dobrego dla was z tego nie wyjdzie .

   Polubienie

   • Nowak

    Z drugiej strony czy to ważne , że do Rosji przybędzie 500 czy nawet 2000 Żydków i to do kilku ledwo miast . Ważne , że prezydent Rosji prowadzi taką politykę , że najlepiej bandziory syjonistyczne by go ubiły jakby tylko mogły . To jest najważniejsze .

    Polubienie

 11. MatkaPolka

  Najlepszą formą protestu przeciw PiS i Układowi/Reżymowi Okupujących Polskę i Polaków i poparcia oraz przeciwstawieniu się bezprecedensowemu aresztowaniu Mateusza Piskorskiego jest MASOWE przystąpienie do Partii ZMIANA – z tego naboru i przystąpienia – Z biegiem lat powinno wyłonić się setki Piskorskich – lokalnych i centralnych

  http://partia-zmiana.pl

  Program

  http://partia-zmiana.pl/program

  Warto podjąć dyskusję nad Programem partii Zmiana – w jednym miejscu radykalny, a w innym naiwny.

  • Od przewodniczącego
  • Wstęp: Ogólny Stan Państwa Polskiego
  • Rozdział I: SILNE PAŃSTWO – Ustrój i władza
  • Rozdział II: SPRAWA POLSKA – Polityka zagraniczna
  • Rozdział III: KRAJ LUDZI PRACY – Gospodarka narodowa
  • Rozdział IV: SPRAWIEDLIWOŚĆ SPOŁECZNA – Polityka socjalna
  • Rozdział V: ARMIA Z NARODEM – NARÓD Z ARMIĄ – Obronność kraju
  • Rozdział VI: SZLACHETNE ZDROWIE – Służba zdrowia
  • Rozdział VII: TAKIE BĘDĄ RZECZYPOSPOLITE… – Edukacja publiczna
  • Rozdział VIII: SKUTECZNE PRAWO – Sądownictwo
  • Rozdział IX: SZACUNEK DLA SENIORÓW – System rent i emerytur
  • Rozdział X: CZYSTE POWIETRZE – Ochrona środowiska
  • Rozdział XI: NASZA CODZIENNA POLSKOŚĆ – Kultura i historia
  • Rozdział XII: CO NAM DA ZMIANA? – Podsumowanie i prognoza budżetowa

  Polubienie

 12. MatkaPolka

  wcieło – więc krócej

  Władzę w Polsce i na świecie przechwyciły siły, które nie działają w interesie społeczeństwa, w interesie kraju, w interesie obywateli.

  Trzeba uznać, że władze przechwyciła Mafia – przestępczość zorganizowana, która panuje i uzurpuje sobie panowanie nad społeczeństwem i krajem w wyniku sfałszowanych PSEUDOWYBORÓW.

  Ta władza okrada społeczeństwo, rozkrada kraj, przywłaszcza sobie owoce cudzej pracy, naraża obywateli na konflikt zbrojny z sąsiednim mocarstwem prowokując wojnę w cudzym interesie – bo nie w interesie kraju i Polaków. To jest OBCA władza – ich jest mało.

  Wobec takiej władzy trzeba wyrazić powszechne wotum nieufności i powszechne obywatelskie nieposłuszeństwo.

  Protesty i indywidualne listy nic nie dadzą– ta władza sobie kpi z protestów. Kpi z istniejącego prawa. Tylko samoorganizacja społeczna, tworzenie własnych struktur władzy może przynieść jakiś efekt.

  Trzeba utworzyć własne organizacje życia społecznego, własne Sejmy, własne sądy obywatelskie , własny rząd własne wojsko – nie oglądać się na „pozwolenie”.

  Uzurpatorów i szkodników trzeba odsunąć od władzy – oni nikogo nie reprezentują – zastąpić swoimi strukturami.

  Dobrym przykładem i wstępem do dyskusji i może być Zielona Książeczka oraz prace i literatura polityczna Romana Dmowskiego – największego syna Narodu Polskiego – to Dmowski i narodowa Demokracja doprowadził do odzyskania przez Polskę niepodległości (jest wiec to dobry przykład), którą obecne władze – z lewa i z prawa – brutalnie niszczą.

  Dzieła Dmowskiego (i Inne)można ściągnąć np. TU
  http://web.archive.org/web/20080618203429/http://www.polonica.net

  Muammar al-Kaddafi – Zielona Książka
  TU
  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/07/13/muammar-al-kaddafi-zielona-ksiazka

  SYSTEM PRAWNY SPOŁECZEŃSTWA

  System prawny jest tak samo ważką kwestią, jak kwestia podmiotu władzy. Sprawa ta nie została rozwiązana we współczesnej epoce, choć znajdowała swe rozwiązanie w innych okresach historycznych.

  Ustanawianie systemu prawnego dla społeczeństwa przez wyspecjalizowaną komisję czy radę jest posunięciem błędnym i niedemokratycznym. Podobnie błędne i niedemokratyczne jest wnoszenie poprawek lub anulowanie systemu prawnego przez jednostkę, komisję lub radę. Czym więc jest system prawny społeczeństwa? Kto ma go ustanawiać? Jakie jest jego znaczenie dla demokracji?

  Naturalnym systemem prawnym każdego społeczeństwa jest prawo zwyczajowe lub religia. Każda próba ustanowienia systemu prawnego z pominięciem tych dwóch naturalnych źródeł jest usiłowaniem błędnym i nielogicznym.

  Konstytucje nie stanowią systemu prawnego społeczeństwa, ponieważ są one tylko umownymi ustawami zasadniczymi.

  (***)

  Religia zawiera zaś normy prawa zwyczajowego. Większość kar fizycznych jest tam odraczana, a główne postanowienia sprowadzają się do zaleceń, wskazówek i wyjaśnień. Taki system prawny jest najbliższy godności człowieka. Religia nie określa natychmiastowych sankcji – z wyjątkiem skrajnych przypadków, kiedy zastosowanie takowych jest konieczne z punktu widzenia społeczeństwa. Zawiera ona normy prawa zwyczajowego, będące odzwierciedleniem naturalnego życia narodów. A więc religia zawiera prawa zwyczajowe potwierdzające prawa natury. Systemy prawne, które nie wypływają z religii ani z prawa zwyczajowego, są wytworem skierowanym przeciw człowiekowi. Są więc błędne, gdyż pozbawione są naturalnego źródła, jakim jest religia i prawo zwyczajowe.

  KTO KONTROLUJE POSTANOWIENIA SPOŁECZEŃSTWA?

  Zachodzi pytanie, kto ma kontrolować postępowanie społeczeństwa, by ustrzec je przed wypaczaniem drogi prawa, jeśli miałoby do tego dojść? W demokratycznym ujęciu nie istnieje instancja, która mogłaby rościć sobie prawo do kontroli w imieniu społeczeństwa. Społeczeństwo sprawuje bowiem kontrolę nad samym sobą. Uzurpowanie przez jakąkolwiek instancję – jednostkę czy grupę – prawa do odpowiedzialności za nadzór nad systemem prawnym jest dyktaturą. Demokracja natomiast oznacza odpowiedzialność całego społeczeństwa, a więc kontrola należy także do całego społeczeństwa. I to właśnie jest demokracja.

  Jak powinno to wyglądać w praktyce? Kontrola winna być sprawowana poprzez demokratyczny podmiot władzy, o którego istnieniu stanowi taka, a nie inna struktura społeczeństwa (skupionego w podstawowych kongresach ludowych), poprzez decyzje ludu podejmowane przez kongresy ludowe i komitety ludowe, a w następstwie przez Powszechny Kongres Ludowy (Kongres Narodowy). Kongres ten skupia komitety kongresów ludowych, administracyjne komitety ludowe, zrzeszenia, związki zawodowe. A więc zgodnie z tą teorią podmiotem władzy jest naród. W takim wypadku sprawuje on kontrolę nad samym sobą. Tak właśnie realizuje się samokontrola społeczeństwa nad własnym systemem prawnym.

  W JAKI SPOSÓB SPOŁECZEŃSTWO KORYGUJE WYPACZENIA SWEGO SYSTEMU PRAWNEGO?

  Jeśli podmiot władzy ma charakter dyktatorski, jak ma to miejsce w politycznych systemach współczesnego świata, tedy społeczeństwo, w którym budzi się świadomość odejścia od drogi prawa, nie może skorygować tego wypaczenia inaczej, jak drogą siły, czyli rewolucji przeciw władzy.

  W przejawianiu tej siły nie bierze udziału całe społeczeństwo, nawet jeśli stanowi to wyraz jego świadomości co do zaistnienia wypaczenia. Decydują się na to ci, którzy wykazują inicjatywę i odwagę wyrażania swej woli. Jest to jednak wstęp do dyktatury, ponieważ ta rewolucyjna inicjatywa z mocy swej rewolucyjnej konieczności umożliwia powstanie instrumentu władzy będącego przedstawicielem ludu. Oznacza to, iż podmiot władzy zachowuje dyktatorski charakter. Sama przemoc i przemiany zachodzące przy użyciu siły są przy tym działaniami niedemokratycznymi, lecz dzieje się tak w wyniku zaistniałego uprzednio braku demokracji. Społeczeństwo, które oscyluje wokół takiej właśnie wypadkowej, jest społeczeństwem zacofanym.

  Polubienie

 13. julius

  Wszystko wygląda na to, że żydostwo w Rosji ma się dobrze i pewnie będzie umacniało swoje wpływy co nie rokuje dobrze na zwolnienie Pana Mateusza Piskorskiego w najblższym czasie. Rosja powiększa stan posiadania obligacji amerykańskich co wskazuje, że prawdopodobnie neoliberałowie są na drodze do zwyciestwa jeśli chodzi o otoczenie Prezydenta Putina, Pokazanie słowiańskiej siły wystąpiłoby wtedy gdyby plan Głazjewa został szybko przyjęty.

  Polubienie

 14. zydozerca

  Skład Sądu Okręgowego w Warszawie, który wydał wyrok na Zygmunta Miernika:
  PIOTR KLUZ- w 2009 wiceminister sprawiedliwosci /rząd PO/PSL/
  EWA LESZCZYŃSKA-FURTAK
  AGNIESZKA KOMOROWICZ

  Z dwóch do 10 miesięcy więzienia podwyższył warszawski sąd okręgowy karę dla Zygmunta Miernika, za to, że w 2013 r. rzucił tortem w sędzię zajmującą się sprawą Czesława Kiszczaka – w proteście wobec uległości. W środę sąd ogłosił prawomocny wyrok w tej sprawie uznając zasadność apelacji prokuratury. Tylko taka kara jest karą zasłużoną. (…) Oskarżony musi sobie wreszcie uświadomić, że popełnianie przestępstw nie popłaca i takie zachowanie musi spotkać się z adekwatną reakcja prawnokarną – powiedziała sędzia Agnieszka Komorowicz w uzasadnieniu wyroku. Przybyli, by okazać solidarność z Zygmuntem Miernikiem, w większosci nie dostali się na salę i do sądu – wejściówki wydawano do godz.12.00.
  W dniu 20 kwietnia 2016 roku SSO Agnieszka Komorowicz skazała Zygmunta Miernika na 10 miesięcy więzienia za to że w czerwcu 2013 r., w proteście przeciwko przeciągającemu się procesowi Kiszczaka, rzucił tortem w sędzię Sądu Okręgowego w Warszawie Annę Wielgolewską, przez co dopuścił się naruszenie nietykalności osobistej sędziego.
  „Tylko taka kara jest karą zasłużoną. Oskarżony musi sobie wreszcie uświadomić, że popełnianie przestępstw nie popłaca i takie zachowanie musi spotkać się z adekwatną reakcja prawnokarną” –  Agnieszka Komorowicz.

  Składowi sędziowskiemu przewodniczył SSO Piotr Kluz.

  1 października 2015 roku sędzia Joanna Dryll z Sądu Rejonowego dla Warszawy-Woli uznała Miernika za winnego naruszenia nietykalności cielesnej sędzi Anny Wielgolewskiej z Sądu Okręgowego w Warszawie, którą Miernik ugodził tortem w tył głowy. Według sądu było to nie tylko naruszenie nietykalności, ale też znieważenie sędziego podczas i w związku ze sprawowaniem urzędu, a także znieważenie konstytucyjnego organu RP. Miernik został wówczas skazany na 2 miesiące więzienia. Od tego wyroku odwołał się.
  Proces dotyczył posiedzenia sądu z czerwca 2013 r. W SO przesłuchiwano wówczas dwoje psychiatrów, którzy uznali, że zdrowie b. szefa MSW z lat PRL Czesława Kiszczaka nie pozwala na sądzenie go po raz piąty za przyczynienie się do śmierci dziewięciu górników kopalni „Wujek” w 1981 r.
  Gdy sędzia Wielgolewska ogłosiła, że przesłuchanie biegłych odbędzie się przy drzwiach zamkniętych, obecna w sali jako publiczność grupa osób z Adamem Słomką na czele zaprotestowała, głośno wyrażając niepochlebne dla sądu opinie. Wtedy sędzia ogłosiła przerwę w posiedzeniu. Gdy wychodziła z sali, Zygmunt Miernik rzucił w nią tortem z bitą śmietaną. Sędzia została trafiona w tył głowy. Potem posiedzenie dokończono niejawnie. W końcu sędzia zawiesiła proces Kiszczaka z powodu jego złego stanu zdrowia. Jeszcze w 2013 r. SA prawomocnie utrzymał tę decyzję SO.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.