Bezwizowy tryb wjazdu na Białoruś dla turystów zwiedzających park „Kanał Augustowski”

KanałAugustowski

Dalszy krok w kierunku dobrosąsiedzkich, przyjaznych stosunków między Polską i Białorusią. WPS ma satysfakcję, że małą cegiełkę w procesie normalizacji  położyliśmy i My. Pozdrawiamy wszystkich przyjaciół  na Białorusi: Polaków, Białorusinów i Rosjan.

PZ

 

W celu dalszego rozwoju turystyki transgranicznej Prezydent Republiki Białoruś w dniu 23 sierpnia 2016 r. podpisał Dekret  Nr. 318 “O wprowadzeniu bezwizowego trybu wjazdu i wyjazdu cudzoziemców”.

Dekret wprowadza dla cudzoziemców bezwizowy tryb czasowego przebywania w celu turystycznym w okresie do pięciu dni na terytorium miasta Grodno, Gożskiego, Kopciewskiego, Odelskiego, Podłabieńskiego oraz Sopockinskiego selskich sowietów Grodzieńskiego rejonu.

Podstawą dla bezwizowego wjazdu i czasowego przebywania są dokumenty, uprawniające cudzoziemców do zwiedzania parku “Kanał Augustowski”.

Wjazd cudzoziemców do Republiki Białoruś w trybie bezwizowym jest możliwy w przejściach granicznych Lesnaja (Rudawka), Bruzgi (Kuźnica Białostocka) na białorusko-polskim odcinku granicy oraz w przejściach granicznych Privalka (Švendubrė), Privalka (Raigardas) na białorusko-litewskim odcinku granicy.

Cudzoziemiec w przejściu granicznym jest zobowiązany do przedstawienia ważnego dokument podróży (na przykład, paszportu) oraz dokumentu, uprawniającego do indywidualnego lub grupowego zwiedzania parku “Kanał Augustowski”.

Według Dekretu Prezydenta Rada Ministrów Republiki Białoruś w ciągu dwóch miesięcy ma rozpracować i zatwierdzić formy dokumentów, uprawniających cudzoziemców do indywidualnego lub grupowego zwiedzania parku “Kanał Augustowski” podczas bezwizowego trybu wjazdu, ustalić tryb zwiedzania przez cudzoziemców parku “Kanał Augustowski” oraz podjąć inne czynności w celu realizacji Dekretu.

Przepisy Dekretu dotyczące bezwizowego trybu wjazdu wejdą w życie po upływie dwóch miesięcy z dnia oficjalnego opublikowania Dekretu.

 

za:http://poland.mfa.gov.by/pl/embassy/news/d7e3704786f77bb3.html

 

Reklamy

15 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

15 responses to “Bezwizowy tryb wjazdu na Białoruś dla turystów zwiedzających park „Kanał Augustowski”

 1. janex

  Czy wiedziałeś że…
  …wielu Twoich znajomych jest pod wpływem propagandy syjonistycznej?
  Wyciągnij ich ze szponów syjonizmu…

  https://www.facebook.com/antysyjon/

  Polubienie

 2. Słowianin

  Polskie nazwisko Biegun . W Palestynie organizował akcje terrorystyczne . To on powiedział po masakrze Palestyńczyków , gdzie bandziory żydowskie wyciągały płody Palestynkom potem ich mordując ” To trzeba było zrobić inaczej nie byłoby Izraela ” . Cholernie potworna postać . W jego przerzuceniu do Palestyny maczały łapska służby specjalne II RP żydosyjonistycznej .

  Polubienie

  • Słowianin

   Chodzi o potworna masakrę ludności palestyńskiej w Deir Yassin . Gwarantuję , że UPA miałoby się od kogo uczyć . Kto chce szerzej poczytać odsyłam do literatury PRL . W tej dzisiejszej nic nie znajdziecie zresztą w pejsatych księgarniach dostępne jest tylko anglosaskie szambo w rodzaju Bensimon , Errara ” Powstanie Izraela . Historia .”

   Polubienie

 3. konik

  Lis puścił tweeta, że na „żydo-bandero-pisowskim portalu” zamieszczane są reklamy „kurewek z Upadliny”.

  Antyweb wyjaśnia: „Reklamy Google dopasowują się do tego, co Pan ostatnio oglądał lub szukał w sieci” 🙂
  Weźcie to pod uwagę także na naszym portalu, bo dość często dostajemy pretensje, że „puszczamy nieracjonalne reklamy”. Nie puszczamy, same się puszczają – za Waszymi preferencjami 😉

  http://antyweb.pl/tlumaczymy-redaktorowi-lisowi-jak-dzialaja-reklamy-google/

  Polubienie

 4. maryjanek

  Świetne te filmy WPS z Białorusi oglądałem dawno temu.

  Polubienie

 5. janex

  Białorutenizacja totalna

  17 sierpnia w głównym programie białoruskiej telewizji wyemitowano trwającą ponad kwadrans rozmowę z Glenem Howardem, szefem Jamestown Foundation (link zewnętrzny).
  James Howard komplementował Białoruś wprost niemożebnie. Podkreślał m.in. nowoczesność białoruskiej gospodarki i wysokie kwalifikacje Białorusinów (zwłaszcza informatyków)…

  Dalej… http://www.prawica.net/5026

  Polubienie

 6. janex

  Polacy żyją coraz krócej a Białorusini coraz dłużej
  http://www.prawica.net/4926

  Polubienie

 7. janex

  Jak będzie wyglądać „Słowiańska Genewa”

  Steven Seagal ogłosił dziś, że będzie miał własne mieszkanie w Mińsku, w kompleksie „Mińska Latarnia Morska” (MLM), budowanym przez serbski Dana Holding obok Białoruskiej Biblioteki Narodowej (BBN)….

  Czytaj… http://www.prawica.net/5056

  Polubienie

 8. janex

  Nowości z KRLD – lipiec 2016

  Co jest najbardziej potrzebne państwu, w którym ludzie głodują? Takiemu państwu najbardziej potrzebne jest muzeum przyrody, m.in. z działem Mezozoik, w którym na zwiedzających porykują dinozaury, przebierające przy tym łapami. No i oczywiście potrzebna jest też fabryka wody mineralnej.
  Znów minęły dwa miesiące i pora na wizytę w KRLD, w ramach walki z systemem jankeskich kłamstw. Pora tym bardziej stosowna, że w Pjongjangu, stolicy Korei Północnej, otwarto właśnie nowe Muzeum Przyrody. Jest to przepiękny obiekt (35 tys. mkw powierzchni).
  Obok nowego muzeum znajduje się centralny ogród zoologiczny, który przy tej okazji zrewitalizowano. Na filmie, który proponuję (link https://www.youtube.com/watch?v=SbVVTLSOg_M ), przez pierwsze 20 sekund trwa część oficjalna, a potem są prawie cztery minuty zwiedzania muzeum i zoo. Nikt nic nie mówi. Sam obraz. Warto obejrzeć. Poziom obiektów światowy.
  Fabrykę wody mineralnej (link https://www.youtube.com/watch?v=vHeFI8epuJw ) warto obejrzeć, ale dużo ciekawsza jest relacja z fabryki odzieżowej (link https://www.youtube.com/watch?v=qE53-U_OKL0 ). Nie znam koreańskiego, ale warunki pracy szwaczek można ocenić i bez znajomości języka. Warto też zwrócić uwagę na inny szczegół. Szwaczki mają odsłonięte ramiona, co pozwala ocenić ciężar ich ciał. Nie udało mi się wypatrzyć ani jednej szwaczki z niedowagą.
  Swoją drogą, to trudno mi zrozumieć, że są tak naiwne lemingi, które wierzą w jankeską propagandę, że firmy z tzw. Zachodu są ….

  Dalej… http://www.prawica.net/4875

  Polubienie

 9. janex

  Nie powinniśmy proponować Białorusi, a już tym bardziej narzucać jej, jakiejkolwiek drogi rozwoju, zwłaszcza że Polska nie ma w tym zakresie nic sensownego do zaoferowania.

  Nasze projekty dla Białorusi w uproszczeniu wyglądają tak: Musicie porzucić prawosławie, bo to psia wiara. Powinniście dołączyć do kościoła katolickiego. Musicie zrezygnować z używania języka rosyjskiego. Musicie też zrezygnować z cyrylicy i przejść na alfabet łaciński. W nagrodę zrobimy wam bezrobocie na poziomie 25%, zabierzemy wsparcie na dzieci, pogorszymy warunki mieszkaniowe, ograniczymy dostęp do służby zdrowia, podniesiemy wiek emerytalny i zmniejszymy emerytury etc. Nie będziecie też mogli, jako państwo, decydować o swych sprawach. Będziecie wykonywać usraela…

  http://www.prawica.net/4775

  Polubienie

 10. Słowianin

  Świetny wpis pana Tarkowskiego dlatego zamieszczam go także tutaj . może więcej przeczyta .
  Od siebie dodam ,że ofiarą śmierdzących parchów pookrągłostowych i katolickich pasibrzuchów z okrągłego stołu jest mój kolega , który w latach 90 stracił robotę i zapił się na śmierć denaturatorem pod wpływem załamania nerwowego .
  Niech ci ziemia lekką będzie .
  Wpis pana Tarkowskiego :
  Ja akurat tu nic nowego nie wyczytałem. Ale artykuł jest doskonały i powinno go się propagować gdzie tylko można Problem jednak w tym, że ludzie nie chcą czytać, bo myślenie boli. Młodzież historię ma gdzieś i jeśli ten artykuł przeczyta jeden student, to będzie wielki sukces. Ale tutaj pragnę dodać, że holokaust Słowian i Polaków nadal trwa. Oskarżam oficjalnie wszystkie rządy żydomasońskie o dokonanie zbrodni ludobójstwa na 2 milionach Polaków w od czasu kiedy pojawił się problem bezdomności do chwili obecnej. W latach dziewięćdziesiątych, po ulicach naszych miast kręciło się tysiące wygłodniałych, obdartych ludzi, grzebiących w śmietnikach, setkami i tysiącami śpiących na dworcach, klatkach schodowych, w pustostanach, węzłach cieplnych, slumsach, a nawet pod gołym niebem. Teraz ich niemal nie widać, choć w samej Warszawie rocznie Gronkowiec szczuje ludzi komornikami i ci wyrzucają z mieszkań wprost na ulicę tysiące ludzi w myśl zasady: wasze ulice, nasze kamienice! Mam pytanie:- co się stało z dwoma milionami bezdomnych i ludźmi bezrobotnymi bez żadnych dochodów. Gdzie oni są?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s