17 września 1939r. – polskie refleksje

Międzynarodowy Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru 2016 przeszedł ulicami Białegostoku
Międzynarodowy Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru 2016 przeszedł 17 września ulicami Białegostoku – wybuchu wojny    1 września nie obchodzono.

 

 

Nie 1 września 1939 r. i agresja Niemiec na Polskę, a 17 września 1939 r. i wkroczenie do Polski wojsk ZSRR, staje się dniem największej tragedii Polaków. Taka jest obowiązująca wykładnia historycznej polityki syjonistycznego rządu PiS według, której naszym największym wrogiem ma być współczesna Rosja.

Reklamy

47 Komentarzy

Filed under Polityka

47 responses to “17 września 1939r. – polskie refleksje

 1. Słowianin

  E tam 1 września ważne żeby wbić gojom do łbów co było 17 września . Na tym pejsom szczególnie zależy . Nie ma co pokazywać Białegostoku bo to jest już żydowskie miasteczko z radiomaryjnymi od ojczulka . Kiedyś krzyżowiec Pochylski pokazywał jak pięknie bodajże na jakimś trawniku wykonano piękną gwiazdę Dawida obok jakiegoś urzędu . Wierzyć się nie chce , ale to jest fakt .
  Niedaleko tam gdzie mieszkam dzieciaki na skwerku rozwaliły orzełek na czapce Selmana – pomnik . Wybuchła potężna afera – wzywano rodziców do szkoły , a straty wyceniono na 3500 PLN .

  Polubienie

 2. Słowianin

  Podoba mi się ten prosiak więc wklejam .Nieżle upasiona PIS-da . Poznajecie panowie z WPS . 120 kg żywej słoniny . Warto prezesowi dupę lizać :

  Polubienie

 3. janex

  Rosja nas obroni i to za darmo!!!

  Rosyjski system będzie kontrolował całe niebo nad Polską! Będzie zestrzeliwał nie tylko samoloty i śmigłowce
  http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/6652-rosyjski-system-bedzie-kontrolowal-cale-niebo-nad-polska-bedzie-zestrzeliwal-nie-tylko-samoloty-i-smiglowce

  Polubienie

 4. Ad;Slowianin.
  W 2014 r,odbylo sie posiedzenie Izraelskiego Knesetu w Krakowie,
  a rok pozniej uczestnik tej imprezy zostal prezydentem.
  Polska,to „dziki kraj”,jedyny w Europie,gdzie etniczni jej obywatele
  traktowani sa jako”gorszy sort”. Slow,brak …
  „Po owocach,ich poznacie”.Ewangelia wg sw.Mateusza.

  Polubienie

 5. Słowianin

  Pytam się do cholery jak ten żyd chce pokonać Putina ? Z jednej strony usmańskie dziecko , które robiło mu kakao i parówki na drugie śniadanie , a z drugiej strony aptekarz .

  Polubione przez 1 osoba

 6. Słowianin

  Znak rozpoznawczy pejsatych : Kościół , klecha , różaniec i zdrowaśki . Idzie pewnie modlitwa , aby Putina szlak trafił lub udał się przewrót pałacowy i aby Antek Policmajster zrobił pierwszy krok w Moskwie . Marzą się żydowi piękne okresy ” Wielkiej Smuty ” . Niedoczekanie wasze parchy .

  Polubienie

 7. julius

  TEHRAN (BAC) – Rosyjskie okręty stacjonujące na wodach przybrzeżnych Syrii ukierunkowały rakiety i zniszczyły punkt dowodzenia terrorystami, zabijając ponad dwudziestu oficerów izraelskich i paru innych pochodzących z zachodnich służb wywiadowczych. Rosyjskie okręty wystrzelił trzy pociski Kalibr.
  http://en.farsnews.com/newstext.aspx?nn=13950631000607

  Polubione przez 1 osoba

  • Mamy wojnę ‚pomyłek’…niedawno usrelcy zbombardowali wojska syryjskie…mówiąc –‚sorry pmyliliśmy się’….no to teraz będą wiedzieć – ile kosztuje pomyłka….z tym że Rosjanie zbombardowali terrorystów…a co tam robili usraelcy?..

   Polubienie

 8. janex

  Widzę że na parch-neonie u pana żyd talbot z żydem psem robią co im się podoba.

  Niech Pan spyta talbota co u jego brata bliźniaka rangera/kodiaka + 100 nicków z którym od lat pisali.
  http://ranger.mobile.salon24.pl/658793,otrzymalem-chrzest-ale-pozostalem-zydem-jak-wszyscy-apostolowie-2

  Trollował żydem rangerem na neonie jak teraz z pejsatym psem ale neon ich wpiera na czołówkę wybiera.

  Polubione przez 1 osoba

 9. maryjanek

  widzę ze żydki neonowe zapatrzeni w Kosiura , piszą co on wieki temu
  http://trybeus.neon24.pl/post/133894,co-prezydent-duda-obiecal-nowojorskim-zydom

  Ojciec parch tyberus

  Ale plusa nie dadzą Kosiurowi tylko żydów napuszczą

  Polubienie

 10. julius

  Dugin mówi, że do wyborów w USA Rosja nie chce bezpośredniego konfliktu militarnego, chce utrzymać pokój.

  Były sekretarz generalny NATO Rassmusen udzielił wywiadu New York Times w którym stwierdził, że Stany Zjednoczone powinny być jedynym żandarmem pilnującym swiata. Określił Rosję jako kraj, który chce odbudować imperium Romanowów. Nie chcę wnikać w szczegóły wewnętrzne dotyczące Rosji ale raczej Rosja nie spełni życzenia pana Rassmusena i nie podda się pax americana. Eksperci amerykańscy szacują, że USA potrzebuje ok. 5 lat żeby najechać Rosję przygotowujac do tego kraje europejskie. Prezydentura Trumpa, który wymusi wydatki krajów wschodniej Europy na zbrojenia oczywiście w koncernach amerykańskich, będzie tylko okresem przygotowawczym. Pytanie, co zrobią Rosja i Chiny.

  Polubienie

 11. Tom

  Mocne i dobrze powiedziane

  Polubienie

  • Słowianin

   Faktycznie mocne . Zaraz zadzwonię do jego kumpla Rydzola i się poskarżę , bo jak jak można Kalksteina krytykować . Moja 8 letnie wnuczka już się zorientowała ,że to podstawiony pajac . Niech idzie do pralni upierze i wyprasuje uniform , a jak nie umie to niech mu to zrobi jakaś gosposia klechy – słuchaczka ojczulka z Torunia – tam takich na kopy włącznie z moja kochaną żoną niestety . Dobrze , że chodzę z moją wnuczką na spacery do kina od czasu do czasu wyskoczę za granicę , bo jak bym z tą moja żoną siedział i tylko oglądał Trwam i słucham Radio Maryja to był zwariował , a psychiatra w Judeopolonii tani nie jest . Myślałem , że ją czymś przekupie fajne prezenty , damska bielizna , a tu ni cholery dalej ojczulka słucha . Niedługo jedzie do Lichenia to troszkę odpocznę od ojczulka i jego mediów .

   Polubienie

 12. slawek

  Załączamy treść pisma jakie dziś do Ministerstwa Obrony Narodowej wysłał Sekretarz Generalny ZMIANY, Tomasz Jankowski. W odpowiedzi na artykuł NIE z 16 września 2016, rzecznik MON w ogóle nie odniósł się do sprawy jednostki z Lublińca. Czy urzędnicy Macierewicza czegoś przed nami nie ukrywają?

  Szanowny Pan

  Antoni Macierewicz

  Minister Obrony Narodowej

  Rzeczypospolitej Polskiej

  WNIOSEK O UDOSTĘPNIENIE INFORMACJI PUBLICZNYCH

  Działając na zasadzie art. 1, ust. 1; art. 2, ust. 1; art. 3, ust. 1 i 2; art. 4, ust. 1 pkt. 1; art. 6, ust. 1, pkt 2, 3; art. 10, ust 1 i 2 ustawy o dostępie do informacji z dn. 6 września 2001 r. – wnoszę o udostępnienie następujących informacji publicznych:

  1. Czy prawdą jest, że komandosi z JW 4101 w Lublińca, wraz z oficerem Służby Kontrwywiadu Wojskowego znajdują się obecnie na Ukrainie?

  2. Jeśli żadna polska jednostka nie bierze udziału w walkach zaliczanych do wojny domowej na Ukrainie, a jedynie w misji szkoleniowej, czy biorą w niej udział również komandosi z JW 4101 z Lublińca wraz z oficerem Służby Kontrwywiadu Wojskowego?

  3. Jeśli żołnierze z JW 4101 przebywają na Ukrainie i nie biorą udział w misji Joint Multinational Task Group, to w jakim charakterze tam przebywają?

  Na podstawie z art. 12, ust. 2 i art. 14, ust. 1 ustawy o dostępie do informacji – proszę o przekazanie wnioskowanych informacji w formie elektronicznej, drogą e-mail, na adres: tomasz.jankowski@partia-zmiana.pl

  Z wyrazami szacunku!

  /-/ Tomasz Jankowski

  Sekretarz Generalny ZMIANY

  .. https://www.facebook.com/partia.zmiana/photos/a.351694158355758.1073741828.350858821772625/581347275390444/?type=3&theater

  Polubienie

 13. mynameishate

  Z tym ludźmi jakiekolwiek rozmowy maja jedynie sens przy użyciu jako argumentu Kałasznikowa.

  Polubienie

 14. MPOC

  Kto wyciąga wniosek z odkrycia Francuza-noblisty że w pracującej fabryce załoga stanowi 80% wartości?

  Polubienie

 15. julius

  Ten cały Sakiewicz to nie tylko sługus żydobanderowski ale również idiota. Prędzej banderland na Polskę najedzie niż wpuści wojsko polskie do Kijowa a sam wykrwawi się w wojnie z Rosją.

  Polubienie

 16. konik

  Dojna zmiana: „Misiewicze” – pełna lista

  Za rządów PO prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński powtarzał, że Polska stała się krajem „nepotyzmu i kolesiostwa, które rozlały się w rozmiarach wcześniej nieznanych”.
  Jak to wygląda teraz?

  Wygląda na to, że jeszcze gorzej niż w poprzednich latach.
  Co więcej wydaje się, że „fala kolesiostwa” w szeregach PiS urosła do tego stopnia, że wydaje się iż sam Kaczyński nie jest w stanie nad nią zapanować.
  Czy sprzątaczka może trafić do zarządu PGNiG? Od ochroniarza do rady nadzorczej KGHM?
  PIS pokazuje, że można tongue_out

  Sprawa zaczęła się komplikować już jakiś czas temu i była bezpośrednią przyczyną m.in. dymisji ministra Dawida JackiewiczA.
  6 dni temu Dawid Jackiewicz przestał pełnić funkcję ministra skarbu państwa. Prezesowi PiS i partii naraził się, rozdając stanowiska w państwowych spółkach swoim ludziom.

  (Anty)bohaterem akcji „Misiewicze” jest Bartłomiej Misiewicz, do niedawna szef gabinetu i rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej – pierwszy człowiek w IV odznaczony za zasługi dla obronności, który nigdy nie był w wojskutongue_out

  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Misiewicze-czyli-dobra-zmiana-w-panstwowych-spolkach-7477974.html
  Dzisiaj o godzinie 12.00 ruszyła strona misiewicze.pl, na której można sprawdzić pełną listę Misiewiczów od Dojnej(dobrej) zmiany:

  misiewicze.pl/lista-misiewiczow

  Na tę chwilę jest to 227 osób z najbliższego otoczenia Jarosława Kaczyńskiego i jego współpracowników zatrudnionych w państwowych spółkach i urzędach- często bez jakichkolwiek kompetencji i wykształcenia względem zajmowanego stanowiska.

  Lista cały czas rośnie i będzie rosła nadał, bo jak podaje rzecznik rządu Beaty Szydło:
  „Wymiana kadr w spółkach Skarbu Państwa dopiero się zaczęła „

  Polubienie

 17. konik

  Ostatni spór obyczajowy (o aborcję) był podczas forsowania umowy TTIP, która ostatecznie i tak nie przeszła. Dzis spór wypłynął ponownie podczas forsowania umowy CETA, będącej bardzo podobną do nieudanej TTIP. Przypadek?

  Polubienie

 18. julius

  Izrael na Ukrainie jest całkowicie poza kontrolą Humań sierpień 2016
  Izraelczycy wykorzystują swoją taktykę przejmowania terytoriów okupowanych na Ukrainie. Metody stosowane w Palestynie wykorzystywane są w Ukrainie: wojna przeciwko miejscowej ludności, czystki etniczne, przejęcie władzy, ziem, terytoriów, banków, firm i budynków.

  Polubienie

 19. konik

  Komisja Europejska chroniąca miliony Polaków przed polskim faszyzmem, zmierza do wymusza na Polsce”zaleceń”, które polegają na odejściu od pomysłu wyższych podatków dla zachodnich, dużych firm. Oczywiście wszystko odbywa się pod pretekstem „dyskryminacji” podmiotów rynków europejskich. Dlatego też polski drobny ciułacz i sklepikarz, ma płacić takie same podatki jak Tesco czy inny Kaufland. Tak więc miliony złotych, które miały wpływać do budżetu z podatków od wielkich sieci handlowych – uciekają nam bokiem. Trzeba być totalnym malkontentem politycznym, aby takiego działania Komisji Europejskiej, nie uważać za działanie zachodniego imperializmu.

  Polubienie

 20. konik

  Putin przywraca KGB (wreszcie)
  Komitet Bezpieczeństwa Państwowego przy Radzie Ministrów ZSRR (KGB) który w 1991 roku został rozwiązany i celowo podzielony na kilka odrębnych instytucji ,czytaj jego skuteczność zniszczono : FSB, SWR, FAPSI i FSO itd.
  Teraz następuje dokładnie odwrotny proces, będzie scalanie a nowa/stara instytucja ma otrzymać uprawnienia, jakie posiadało dawne/skuteczne KGB a nie rozproszone neoliberalne twory.

  http://kommersant.ru/doc/3093174

  BRAWO PUTIN

  Polubienie

 21. maryjanek

  nowy idiota na parch-neonie http://moim-zdaniem.neon24.pl/
  A myślałem że tam nowych brak dlaczego starych zbanowanych (za nic )nie przywrócą a debili wyczarowują?

  Polubienie

 22. mynameishate

  Jedna z wielu propozycji pracy w Rosji.

  Sales Consultant Moscow

  Russia, Europe
  From £80,000 to £120,000 per annum

  deVere Group

  deVere Group
  Permanent
  Reposted yesterday

  deVere Group’s Moscow division is expanding due to ongoing demand from expatriates across the country for our specialist financial advice.

  To meet this demand and additional forecast growth, we’re looking for talented individuals to help develop and service our existing and potential client base.

  We are currently recruiting experienced professionals who are looking to apply their transferable skills within our company. We pride ourselves on recruiting the very best individuals who are looking for a new challenge and who are looking to use their already acquired skills to take their career to the next level with one of the world’s largest independent financial advisory organisations.

  If you have a proven track record in business development, sales, key account management, real estate, recruitment, private banking or insurance, then we would like to hear from you.

  Similarly, if you are embarking on a financial services career, then a position within deVere Moscow should strongly be considered.

  Why deVere Moscow?

  Moscow is a city of incredible opportunity. With 20 million inhabitants – a large proportion of which are expats – clients are always available and open for information, this is a large pool of hungry fish – all you need is a good strong net and a good strong arm to land your catches! We need some more good fishermen to help with the expansion of our 10 year old business in Moscow and all over Russia in the next months and years. Working from our prestige offices opposite the Kremlin, good quality, no nonsense people will find the business atmosphere refreshing and stimulating and will take full advantage of the success on offer.

  Realise your potential

  Being a deVere Moscow Financial Sales Consultant is a challenging yet rewarding experience.

  Following comprehensive initial professional development training, you’ll meet potential clients with your manager or another senior mentor to learn the business the right way. This teamwork will allow you to see what it takes to be successful, to start building relationships with your peers, and enable you to begin to speak with potential clients about helping them achieve financial security and freedom for themselves and their families for the rest of their lives.

  We will encourage you to become a trained member of our exciting, dynamic industry so that you can use your expertise to help people in a way others can’t; to help people obtain their wealth accumulation goals by offering them a wide range of insurance and investment products.

  Our commitment in Moscow is to ensure that not only will you receive initial training and qualifications but that you will embark on a programme of continuous professional development.

  A Career With deVere Moscow will provide you with;

  Comprehensive training and access to internationally-recognised qualifications.
  Initial accommodation provided
  Back office support and admin and access to institutional training teams.
  World-class products from internationally-regarded providers such as Goldman Sachs, J P Morgan and Morgan Stanley.
  Unrivalled career progression opportunities as managers are promoted from within.
  Incentives for our top advisers – recent examples include trips to Las Vegas, South Africa and the Red Bull Racing team.

  Successful candidates will be invited to attend a mandatory webinar with deVere Group CEO, Nigel Green. The webinar will provide you further knowledge with regards to the overseas opportunities the Group can provide you with to ensure a full understanding of what is required of you before you commit to a formal interview.

  Contact: Lindsay McCorkindale
  Reference: Totaljobs
  Job ID: 66417269

  Polubienie

 23. mynameishate

  Oprócz tego, że wynagrodzenia w Rosji w tego typu firmach przewyższają zdecydownie te, które proponowane są w Polsce, to na podstawie takiego ogłoszenia można wyciągnąć wiele ciekawych innych wniosków. Jednym z nich jest np. to że Goldman Sachs widzi perspektywy wzrostu sprzedaży swoich finansowych produktów w Rosji. Można przechodzić do następnych, Zabawę zostawiam zainteresowanym.

  Polubienie

 24. nina

  —–TALBOT —- przesłał mi fotkę na której wklejony jest mój pies . Ktoś może mi wytłumaczyć ,co ? przez to chciał osiągnąć ?.

  Polubienie

 25. nina

  NIE CIESZ się !! ja jestem LEW ::::))))))))))

  Polubienie

 26. paziem

  Komentarz Departamentu Informacji i Prasy MSZ Rosji o rocznicy zmowy monachijskiej

  30 września jest jedną z najbardziej tragicznych dat w dziejach XX stulecia. Tego dnia w 1938 roku w Monachium premierzy Wielkiej Brytanii i Francji Neville Chamberlain i Édouard Daladier podpisali z Adolfem Hitlerem i Benito Mussolinim układ o przekazaniu Niemcom należącego do Czechosłowacji Kraju Sudetów. Przedstawiciele samej Czechosłowacji zostali zaproszeni na salę, żeby pod presją postawić własne podpisy na dokumencie. Ta umowa przeszła do historii pod nazwą „zmowy monachijskiej”. Później inne terytoria Czechosłowacji zostały okupowane przez Polskę i Węgry.

  Zmowa monachijska faktycznie oznaczała kapitulację krajów zachodnioeuropejskich przed nazizmem. Rezygnując z przeciwdziałania wspólnie z ZSRR przeciwko niemieckiemu narodowemu socjalizmowi, liderzy wiodących krajów Europy Zachodniej wybrali taktykę appeasementu wobec agresora, dążąc do odwrócenia zagrożenia od siebie i skierowania niemieckiej machiny wojennej na Wschód. Tego samego dnia, 30 września, Chamberlain podpisał z Hitlerem deklarację o nieagresji, a 6 grudnia 1938 r. analogiczną deklarację podpisali Ribbentrop i francuski minister spraw zagranicznych Georges-Étienne Bonnet.

  Pobłażanie krajów zachodnich Hitlerowi pozwoliło mu rozwiązać II wojnę światową, która przyniosła niezliczone nieszczęścia całej ludzkości i w szczególności narodom byłego ZSRR i spowodowała nie mające precedensu naruszenia praw i wolności człowieka.

  Potrzebne były niesamowite wysiłki wszystkich sił postępowych i utworzenie koalicji antyhitlerowskiej, żeby postawić opór agresorowi, rozbić Hitlera i wyzwolić Europę. Wroga ludzkości ideologia i praktyka nazizmu, sprzeczne z respektowaniem praw człowieka, zostały potępione przez Trybunał Norymberski. Przypomnienie o zmowie monachijskiej powinno służyć jako ostrzeżenie tego, w co może się zamienić flirtowanie z nazizmem i pobłażanie neonazizmowi, który znów odradza się w szeregu krajów europejskich.

  30 września 2016 r.

  za:http://poland.mid.ru/web/polska_pl/glowna/-/asset_publisher/OxWL5pMCfw9e/content/komentarz-departamentu-informacji-i-prasy-msz-rosji-o-rocznicy-zmowy-monachijskiej?inheritRedirect=false&redirect=http%3A%2F%2Fpoland.mid.ru%2Fweb%2Fpolska_pl%2Fglowna%3Fp_p_id%3D101_INSTANCE_OxWL5pMCfw9e%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_col_id%3Dcolumn-2%26p_p_col_pos%3D1%26p_p_col_count%3D3

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s