CETA zamiast TTIP pod przykrywką zakazu aborcji

Żydowski reżim w Warszawie przyjmie umowę CETA i przepisane do niej zapisy z umowy TTIP. Polacy zostaną poddani zbrodniczemu, przestępczemu, prawu na rzecz międzynarodowych żydowskich korporacji. Dla odwrócenia społecznej uwagi od syjonistycznego bandytyzmu – od zatwierdzenia CETA – reżim warszawski przyjął ustawę o całkowitym zakazie aborcji. – D.Kosiur

_________________________________

Kanadyjczycy ostrzegają przed umową CETA

za:  Forbes.pl http://www.forbes.pl/

22.09.2016 14:27 , ostatnia aktualizacja 22.09.2016 14:42

Najnowszy raport na temat CETA jednoznacznie stwierdza, że przyjęcie tej umowy w proponowanym brzmieniu będzie miało poważny negatywny wpływ na żywność i wszelkie powiązane z tym obszarem unormowania prawne. Raport „Bezpieczeństwo żywności, rolnictwo i współpraca regulacyjna według Kompleksowej umowy gospodarczo-handlowej między Kanadą a Unią Europejską (CETA)” przygotowała organizacja The Council of Canadians

Flag of Canada

 fot. fot. PAP/DPA

Umowa CETA ma wejść w życie przed zatwierdzeniem jej przez krajowe parlamenty, w tym polski Sejm. Proces ratyfikacji może potrwać kilka lat, a do tego czasu jej zapisy będą obowiązywać i mieć poważne konsekwencje gospodarcze i prawne. Autorzy raportu alarmują: „historia pokazuje, że umowy handlowe zagrażają bezpieczeństwu żywności poprzez harmonizację norm oraz sprowadzając przepisy do najmniejszego wspólnego mianownika.” Zdaniem wielu ekspertów, nie ulega wątpliwości, że ratyfikacja CETA stworzy zagrożenie dla unijnych norm i przepisów dotyczących żywności.

CETA doprowadzi do zanikania małych gospodarstw rodzinnych w UE i Kanadzie, a wraz z nimi tradycyjnych form uprawy roślin i chowu zwierząt. Najdotkliwiej odczują to państwa z taką strukturą rolnictwa, jak w Polsce.

 Wprowadzenie CETA ma skłonić Unię do zwiększenia importu kanadyjskiej wołowiny i wieprzowiny. Kanadyjskie przepisy dopuszczają mycie i przetwarzanie tusz wołowych i drobiowych w chlorowanej wodzie. Kontyngenty taryfowe dla mięsa z Kanady zwiększą się do 80 tys. ton wieprzowiny i 65 tys. ton wołowiny. Zdecydowano o tym, zanim Wielka Brytania zagłosowała za opuszczeniem Unii. Większość analityków rynkowych uważa, że bez Wielkiej Brytanii – największego partnera eksportowego Kanady w UE – kontyngenty te są zbyt duże i będą miały istotny wpływ na europejskich rolników, którzy już teraz zmagają się z niskimi cenami skupu produktów rolnych.

Jak podaje raport, Kanada jest jednym z trzech największych producentów żywności zmodyfikowanej genetycznie (GMO) na świecie. Umowa może więc doprowadzić do zwiększenia importu na rynek europejski zmodyfikowanego genetycznie oleju rzepakowego, kukurydzy, soi i buraków cukrowych.

 Zagrożeń jest więcej. W ubiegłym roku Kanadyjczycy zezwolili na sprzedaż jabłek modyfikowanych genetycznie. Jest zatem prawdopodobne, że również i one trafią na europejski rynek, ponieważ Unia obniży zmienne cła wwozowe dla kanadyjskich jabłek z 9% do 0%. Pogorszy to i tak już trudną sytuację polskich sadowników uważa Waldemar Fortuna z IGO.

W maju tego roku genetycznie zmodyfikowany łosoś firmy AquaBounty został dopuszczony do sprzedaży w Kanadzie jako produkt spożywczy. Jest to pierwsze zwierzę GMO dopuszczone w Kanadzie do spożycia przez człowieka i zwierzęta. Zezwolenie obejmuje filety, olej i mączkę rybną. CETA doprowadzi do zniesienia stawek celnych dla tej ryby, wynoszących obecnie 15 %, co przyczyni się do wzrostu sprzedaży łososia kanadyjskiego w Europie.

Marcin Wojtalik z IGO wskazuje na inne zagrożenie ze strony CETA: „Przedsiębiorcy będą mogli korzystać z mechanizmu rozstrzygania sporów między inwestorem a państwem członkowskim (ISDS), aby wnosić skargi dotyczące spraw handlowych. Mechanizm ISDS to potężne narzędzie, za pomocą którego przedsiębiorcy mogą zaskarżać wprowadzane przez rządy polityki i regulacje prawne, nawet jeśli leżą one w interesie publicznym.”

Również Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych, będącej krajowym reprezentantem wszystkich rolników, stwierdził w swoim oświadczeniu, że „CETA spowoduje zniszczenie rolnictwa w Polsce i w Europie, a co za tym idzie ogromne negatywne skutki ekonomiczne dla Polski.”

___________________________________

Na temat TTIP

O TTiP w Sejmie bez pisowskiej cenzury https://wiernipolsce1.wordpress.com/

Niemcy jednoczą się przeciw umowie handlowej między UE a USAhttps://wiernipolsce1.wordpress.com/
Zablokować transatlantyckie partnerstwo handlowe i inwestycyjne (TTIP)https://wiernipolsce1.wordpress.com/

Zapisz

19 Komentarzy

Filed under Polityka

19 responses to “CETA zamiast TTIP pod przykrywką zakazu aborcji

 1. Pingback: CETA zamiast TTIP pod przykrywką zakazu aborcji | Pekok Antylichwiarz

 2. Dziś wjechałem rowerem w KOD. Nic przyjemnego 😉

  Lekko szokujące, że flag Unii Europejskiej było gdzieś tak na oko, ze trzy razy więcej niż flag biało-czerwonych.

  Polubione przez 1 osoba

 3. julius

  McCain, Trump i otoczenie postawili na Sawczenko
  Publicysta polityczny Jay Merkury podejrzewa, że ​​jeśli Trump wygra wybory Nadieżda Sawczenko może liczyć na wielką przyszłość polityczną. Sawczenko została niedawno najbardziej tajemniczą postacią w ukraińskiej polityce. Wiele przypisuje jej rolę rosyjskiego agenta służb specjalnych lecz powody takiego myślenia naprawdę były racjonalne.
  Po ostatnim tygodniu sytuacja jest wyjaśniona co do Sawczenko Po spotkaniu z Johnem McCainem, wreszcie jest jasne, czyje interesy reprezentuje Nadieżda i kto ją puścił. Rosjanie i amerykańscy Republikanie osiągneli podobno wzajemne porozumienie i Sawczenko odgrywa w nim znaczącą rolę. Stąd „prorosyjskie” nastroje Trumpa i liberalne stwierdzenia Sawczenko dotyczące separatystów Donbasu.
  Najważniejszą przeszkodą w zaistniałej sytuacji staje się obecny prezydent Ukrainy Petro Poroszenko. W razie zwycięstwa Trumpa, Republikanie dali mu do zrozumienia, że ​​nie ma on zaufania do króla czekolady. McCain, Trump stawiają na Sawczenko, nową gwiazdę, do łask powróci Julia Tymoszenko. Sawczenko zostanie wybrana na prezydenta a Tymoszenko będzie premierem, jest miejsce w tym zespole i dla byłego szefa SBU Naliwaczenko.
  Dla obecnego rządu ukraińskiego jedyna nadzieja to wygrana demokratów. W przeciwnym razie mogą zacząć pakować walizki. Szanse na zwycięstwo Clinton zmalały ostatnimi czasy.
  http://cenznet.com/2016/09/24/%d0%b4%d0%b6%d0%b5%d0%b9-%d0%bc%d0%b5%d1%80%d0%ba%d1%83%d1%80%d0%b8-%d0%bc%d0%b0%d0%ba%d0%ba%d0%b5%d0%b9%d0%bd-%d1%82%d1%80%d0%b0%d0%bc%d0%bf-%d0%b8-%d0%ba%d0%be%d0%bc%d0%bf%d0%b0%d0%bd%d0%b8%d1%8f/

  Polubienie

  • Słowianin

   Dupa wołowa wygra , a nie ten pajac Trump . Oglądałem dziś wiadomości ARD , ZDF , CNN wszędzie opętana ma przewagę z tendencją już rosnącą .Ciężko to zrozumieć , że decyzja o tym kto będzie prezydentem tego szatańsko – masońskiego kraju już zapadła dawno . Postawiłem na opętaną 2000 Euro u bukmacherów i w listopadzie mam zamiar zarobić i odebrać pieniądze .

   Polubienie

   • AP

    „Prorok-slowianin” ma tu zlecenia ?
    Czy aby „etat” tu dostal i mamil czytelnikow, a moze prowokowac ma ???

    Polubienie

   • Słowianin

    Widzę ,że drużyna pierdzących dziadków na Florydzie uaktywniła się znowu po paru miesiącach przerwy gdy dostała bęcki od prezesa . Kochane dziaduszki przestańcie dawać rady z USraela , ale przyjedzcie tutaj i pomóżcie w realu panu Ziemińskiemu . Wiem wiem wy już starzy nie macie energii i siły . Pozostało wam jeszcze tylko włączyć PC obrażać prezesa i WPS oraz mnie nazywając nas bolszewikami i ludżmi wynajętymi przez byłe KGB . Miłego dnia dziadki . Kupcie tam sobie Cheesburgera , frytki popijcie coca colą potem skonsumujcie masło czekoladowe i puszczajcie dalej bąki w fotel Florydzki .
    Druga możliwość może to być toronto , który zaczął się nudzić u Maciejczyka .

    Polubienie

 4. nina

  –CO DUDA OBIECAŁ ŻYDOM w NYC .

  Polubienie

  • Słowianin

   Szanowna pani nino co by nie obiecał nawet złote góry my na to nie mamy żadnego wpływu podobnie jak na to gdy woził nasze pieniądze banderowskim kurwom . Były wybory wygrała PISda i on jako ich podnóżek to robią co chcą . Kiedy to się zmieni? jak władze w Polsce przejmą ludzie kochający ten kraj niezależnie jak się będą nazywać , a WPS niech nie traci czasu na pisanie do niego listów .

   Polubienie

 5. nina

  —POWIĄZANIA !! -KOD z twórcami KOR !!!!
  Harcerze z CZARNEJ JEDYNKI pod przewodnictwem Ojca Mateusza Kijowskiego !!–Jerzego Kijowskiego

  https://pl.wikipedia.org/wiki/1_Warszawska_Dru%C5%BCyna_Harcerska_im._Romualda_Traugutta_Czarna_Jedynka#Historia

  Polubienie

 6. zydozerca

  od kilku dni rośnie liczba osób zgłaszających się do lekarzy z problemami z oddychaniem, a także reakcjami alergicznymi wywołanymi pyłem. Najwięcej zgłoszeń notuje się w rejonie Włodawy.
  Sierpień w regionie był bardzo suchy, podobnie jak pierwsza połowa września. Wybuchło z tego powodu znacznie więcej pożarów niż zazwyczaj. Jednak źródła smrodu należy poszukiwać znacznie dalej na wschód. To zachodnie i północno-zachodnie regiony Ukrainy, w rejonie pogranicza z Białorusią.

  Od tygodni płoną tam torfowiska. Strażakom bardzo trudno jest nie tylko namierzyć ogniska pożarów, lecz również je ugasić, ponieważ torf potrafi tlić się u spodu, a nie na powierzchni, w dodatku wydziela bardzo nieprzyjemną woń.

  Na Ukrainie płoną nie tylko torfowiska, ale też pola uprawne, które rolnicy próbują oczyścić przed zimą. Są to praktyki, z którymi walczy się w Polsce, jednak na Ukrainie nikt na to nie zwraca większej uwagi. A przecież dym może poważnie szkodzić zdrowiu.

  Lokalizacja ognisk pożarów (czerwone punkty) 16 września 2016 roku. Dane: NASA.

  Dane pochodzące z satelitów Aqua i Terra, należących do NASA, wskazują, że Ukraina dosłownie płonie. Niemal we wszystkich regionach kraju widoczne są czerwone punkty, czyli ogniska pożarów.

  m.twoja pogoda.pl z mapą
  Fukushima zatruła 1/3 oceanów
  rekordowe temperatury na świecie nabierają tempa-rozmraża się Syberia,Grenlandia,Arktyka,Kanada,
  plaga komarów i robactwa,kleszcze jako broń biologiczna
  wymierające pszczoły
  zatrute żarcie,woda,powietrze-a żydzi knują,co zatruć jeszcze

  Polubienie

 7. Pingback: CETA zamiast TTIP pod przykrywką zakazu aborcji

 8. Polski rząd zgodził się w Bratysławie na tymczasowe wprowadzenie umowy CETA jeszcze przed jej ratyfikacją przez parlamenty krajowe – poinformowała Akcja Demokracja.

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/raporty/raport-unia-europejska/polska-w-ue/news-ceta-coraz-blizej-z-poparciem-polskiego-rzadu,nId,2280540#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

  Polubienie

 9. AP

  Przeciez polskie rolnictwo w zalozeniach globalistycznych ma byc zniszczone a na swiecie ma dzialac tylko rolnictwo korporacyjne.
  Dlaczego tu na tym portalu tak malo o polskich rolnikach ,w jakiej znalezli sie sytuacji i co na ten temat lezy w sejmowej zamrazarce uchwal ?
  Padnie polska wies ,NASTANIE GLOD w POLSCE !!!

  Polubienie

 10. Pingback: « Monitor Polski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s