Zalegalizowana patologia – fasada amerykańskiej demokracji

psychopaciZa nami już sfałszowane prezydenckie nominacje Demokratów, a reality show amerykańskich wyborów wciąż trwa. Środki masowego przekazu tworzą sensacje wokół żenującego sporu narodowego o to, kto z dwójki kandydatów jest mniej szalony.

Po jednej stronie mamy Donalda Trumpa,opisywany jako typowy narcyz, a po drugiej – Hillary Clinton, która często jest przedstawiana jako socjopatka. Przyklejanie kandydatom takich etykietek przyciąga uwagę publiczności i przeciwstawia jedno zaburzenie osobowości drugiemu.
Jest to sponsorowana przez korporacje farsa wyborcza,  która jak zwykle odciąga uwagę społeczeństwa od prawdziwej władzy, kryjącej się na zapleczu. W książce Corporation: The Patological Pursuit of Profits and Power (2004) [polskie wydanie: „Korporacja: Patologiczna pogoń za zyskiem i władzą”, Lepszy świat, Warszawa 2006] reżyser i profesor prawa Jo.el Bakan zanalizował stałe cechy korporacji i stwierdził, że gdyby korporacje były ludźmi, stanowiłyby podręcznikowy przykład psychopaty.
.
Psychopatia jest zaburzeniem osobowości, oddzielającym dotknięte nim jednostki od emocjonalnego świata innych ludzi. Trzonem tej patologii jest niemożność postawienia się w cudzej sytuacji. Empatia jest powiązana z sumieniem i ze zdolnością do miłości. Ci kandydaci na prezydenta są tylko przejawem zarządzanego przez korporacje systemu, który ujawnia właśnie pełne spektrum patologii w Stanach Zjednoczonych. Kiedy w społeczeństwie brak jest zrozumienia skali ciemności tego systemu, nic nie ogranicza tej nieujawnionej siły w jej dążeniu do urzeczywistnienia swojej wizji.

Wypaczenie człowieczeństwa

W swojej przełomowej pracy The Mask of Sanity (Maska normalności), po raz pierwszy opublikowanej w 1941 roku, psychiatra Hervey M. Cleckleyjasno przedstawia, jak poza takimi cechami, jak powierzchowny urok, emocjonalne ubóstwo i egocentryzm, podstawową charakterystyką psychopaty jest jego kłamliwa natura.
Ludzie pozbawieni empatii braki w swojej wewnętrznej strukturze ukrywają za fasadą normalności. Naśladując pozytywne ludzkie właściwości, pozostają nierozpoznani i żerują na pozostałych członkach społeczeństwa. Odkryli, że najlepszym sposobem zamaskowania swoich defektów jest infiltracja rządów i zmiana definicji normalności. Ten patologiczny 1% społeczeństw, który kontroluje podaż pieniądza i trzyma monopol na rynkach finansowych, wynaturzył ludzkość, zmieniając ją w uczestników gigantycznej piramidy finansowego przetrwania najbardziej bezdusznych i cwanych. Przekręcając moralność do góry nogami, nie tylko kamuflują swoje dewiacje, jednocześnie aktywnie promując takie problematyczne cechy, wciągając ludzi do udziału w tym wyścigu na samo dno.
.
Nęcąc masy atrakcyjnością życia klasy średniej i dążenia do materialnego szczęścia, te bestia w obrębie ludzkości uwolniła nieświadome pragnienia ludzi i otworzyła drzwi do niepohamowanej chęci zysku. Rząd, przejęty przez korporacyjnych lobbystów, ustanowił swego rodzaju symbiozę z własnym narodem, zmieniając wyborców w dobrowolnych żywicieli za pomocą manipulacyjnych technik medialnych (manufacturing consent, wytwarzanie zgody przez manipulację i kontrolę mediów; ekonomia polityczna mass mediów). Podczas gdy społeczeństwo jest zajęte pogonią za amerykańskim snem w centrach handlowych i wspinaniem się po korporacyjnej drabinie sukcesu, te pasożyty uczepiają się słabych, wysysając krew niewinnych na Bliskim Wschodzie i pot pokrzywdzonej, pracującej populacji na całym świecie.
Podobnie jak śmiałe amerykańskie orły, które nie boją się wzbijać zbyt wysoko, tak i korporacyjne struktury klientelistyczne, z firmami naftowymi po prawicy i przemysłem bankowym Wall Street po lewicy, lecą na podbój świata. Sępy krążą wokół Trójkąta Bermudzkiego TPP, TTIP i TISA, tworząc wir niekontrolowanej chciwości. Kiedy jakiś podbój spala na panewce, dopilnowują, żeby ich długi zostały wykupione przez podatników, i zabierają się za kolejne matactwo lub przestępstwo.

Pożeracze sumień

Napływ informatorów w ostatnich latach przyniósł prawdziwy opór przeciw zamachowi na demokrację ze strony korporacji. Ludzie, którzy czują w sercu puls sumienia, są prawdziwym zagrożeniem dla tego autorytarnego państwa, działającego w skrytości, gdzie bezkarnie represjonuje się tych, którzy mówią prawdę i ujawniają zbrodnie rządzących. Chelsea Manning, która rzuciła światło na prowadzone przez rząd nielegalne wojny, została skazana na 35 lat więzienia i umieszczona w izolatce bez prawa do podstawowej opieki. Po jej niedawnej próbie samobójczej, próbowano nawetzwiększyć jej wyrok. Edward Snowden, który nagłośnił sprawę masowej inwigilacji prowadzonej przez NSA, pozostaje na uchodźstwie.
.
Administratorzy tego bezlitosnego systemu autokratycznego odwracają zarzuty i i przypisują swoje cechy innym, dokonując projekcji. Przy pomocy kampanii oszczerstw i personalnych ataków media głównego nurtu atakują każdego, kto odważy się pokazać ich prawdziwe oblicze i co naprawdę robią. Taki skoordynowany atak przypuszczono na WikiLeaks. Kiedy organizacja opublikowała tajne wojskowe dokumenty USA, dotyczące wojny w Afganistanie, szef kolegium połączonych szefów sztabów admirał Mike Mullen powiedział, że WikiLeaks może mieć krew na rękach, podczas gdy w rzeczywistości te dokumenty ujawniły udział rządu USA w uśmierceniu 20 tysięcy ludzi poprzez zabójstwa, masakry ludności cywilnej i nocne naloty.
.
Ten globalny zamach na wolną prasę nie ma końca. Redaktor naczelny WikiLeaks, Julian Assange, nazwany przez amerykańskie władze „wyspecjalizowanym terrorystą” i wyznaczony do zlikwidowania, pozostaje w zamknięciu w ambasadzie Ekwadoru, pomimo orzeczenia grupy roboczej ONZ, jednoznacznie nazywającej ten areszt bezprawnym. Niedawna publikacja emaili DNC, która doprowadziła do przymusowej dymisjiwysokich urzędników amerykańskiej Partii Demokratycznej, ujawniła ich zmowę z korporacyjnymi mediami w podkopaniu zaufania do kampanii Bernie Sandersa i w zmanipulowaniu prawyborów prezydenckich.
.
To nie pierwszy przypadek destabilizacji demokracji przez Partię Demokratów. W 2007 roku złożono przeciw niej pozew za wytoczenie „bezpodstawnego i brutalnego procesu prawnego”, mającego na celu finansowe zniszczenie kampanii wyborczej z 2004 roku kandydata partii trzeciej Ralpha Nadera (ostatecznie startującego jako niezależny) i zablokowanie mu jego biernego prawa wyborczego (wpisania na listę kandydatów) w 18 stanach USA. W owym czasie eksperci i postępowe serwisy informacyjne zgodnie milczały na temat tej niesprawiedliwości i powielały jedynie oficjalne doniesienia, nazywając go spoilerem (kandydat do urzędu z nikłymi szansami na wygraną, mogący jednak dostać taka ilość głosów, która uniemożliwi zwycięstwo kandydata prowadzącego w sondażach) [Zob. np.: Niezależni kandydaci na prezydenta USA nie mają żadnych szans]
.
Obecnie mamy tę samą starą, automatyczną reakcję na wycieki z Komitetu Krajowego Demokratów (DNC) – media głównego nurtu i lewica zaatakowały Assange’a i kandydatkę Partii Zielonych Jill Stain, między innymipomawiając ich o zmowę z Władimirem Putinem. Do ataku przyłączyła się nowa przewodnicząca DNC Donna Brazile, wypaczając rzeczywistość inazywając Assange’a cyber-przestępcą. Ci apologeci władzy przyrzekliwierność fundacji Clintonów – realizującej interesy Goldman Sachs, Google i Exxon – i zażarcie bronią patologicznych dążeń Stanów Zjednoczonych Korporacji Ameryki.

Wewnętrzny barbarzyńca

Wszystko to jest elementem ich struktury psychicznej. Psychopatyczne sponiewieranie odbywa się w trzech etapach, określanych jako „idealizacja, dewaluacja i pozbycie się (porzucenie)”. Z wdziękiem i udawaną empatią zwodzą w sidła potencjalne ofiary, a jak tylko przypieczętują związek i dostaną to, czego chcą, rozpoczynają poszukiwanie kolejnej ofiary do wykorzystania.
.
Wcześniej czy później maska psychopaty opadnie i objawi się potwór we własnej osobie. Psychopatia przewijała się przez całą historię Ameryki i wciągała ludzi w misję Boskiego Przeznaczenia (Manifest Destiny, koncepcja powstała w XIX w., uzasadniająca konieczność ekspansji i dominacji Anglosasów na świecie). Rdzenna ludność tego kraju była terroryzowana i mordowana, a czarnoskórzy mieszkańcy – zniewoleni i zbrutalizowani. Biedni i kolorowi byli nieustannie odrzucani i zubażani. Wszyscy oni zobaczyli prawdziwe barbarzyństwo zachodniej cywilizacji, a obecnie nawet kurcząca się klasa średnia zaczyna dostrzegać prawdziwe oblicze tej dzikiej bestii.
Mistrzowskim oszustwem była kampania Obamy. Teraz dobiega końca etap dewaluacji. Maski opadają, a korporacyjni mistrzowie zza kulis nie troszczą się już nawet o utrzymanie pozorów demokracji. Świadectwem tego jest prezentacja dwóch najbardziej nielubianych w historii USA kandydatów na prezydenta w tym cyklu wyborczym i wybieranie mniejszego zła.
.
Ognista kampania Trumpa przesycona jest rasizmem, bigoterią, pyskówkami i niespójnymi, przegadanymi wypowiedziami, pełnymi sprzeczności. Hillary Clinton, na wieść o śmierci Muammara Kaddafiego w Libii zarechotała: „Przybyliśmy, zobaczyliśmy, on zginął” – przejawiając całkowity brak współczucia i ciesząc się z roli, jaką odegrała jako sekretarz stanu w całkowitym zniszczeniu tego kraju i jego przywódcy, który mógłby jeszcze żyć, gdyby nie zakwestionował hegemonii petrodolara, próbując stworzyć nową walutę dla Afryki. Patologia amerykańskich wyborów, stanowiących centrum oligarchicznej kontroli, i wzgarda dla życia ujawnia się w pełnej krasie. Gdy maska normalności opada, system przechodzi do ostatniego etapu – pozbycia się.

Lekarstwem jest ból

Teraz jest już jasne, że te wybory są tylko kolejną zasłoną dymną, natomiast wciąż nie jest powszechnie wiadomo, że Amerykanie zostali porzuceni. Wielu z nich wciąż żyje iluzją albo po prostu nie chce tego zobaczyć. W oczach korporacyjnej „osobowości”, która jest ni mniej ni więcej, tylko prawną fikcją, ludzkość staje się coraz bardziej towarem jednorazowego użytku. Tym sztucznym tworem rządzą kanibalistyczne pragnienia i szczwana inteligencja pozbawiona serca, które mogłoby  poczuć to, co czują inni, a napędzany jest on niesłabnącym, destrukcyjnym pragnieniem kontroli i władzy, nawet za cenę zniszczenia świata i samego systemu.
Joel Bakan (2004) dowodzi, jak bardzo oni są, krótko mówiąc, nieludźmi – a ich celem, jak stwierdził Noam Chomsky, jest „doprowadzenie do tego, aby ci, z którymi mają do czynienia, jak ty i ja, także stali się nieludźmi”. Dostrzegamy tę wizję przyszłości w programach transhumanistycznych. Technologia cybernetyczna i sztuczna inteligencja próbują pożenić maszyny z ludźmi, a program szczepięń Billa Gatesa, prezentowany jako ratowanie życia, bardziej wygląda na przeprowadzanie depopulacji, sprowadzające się w zasadzie do eugeniki XXI wieku. Trend ten zdaje się wskazywać, że plan przeprogramowania ludzkości do roli trybiku w całej tej machinie przeszedł do następnego etapu.

Nic nie ma sensu, ponieważ rządzą psychopaci

             Nic nie ma sensu, ponieważ rządzą psychopaci
Gdy roboty zastąpią ludzką pracę, korporacje nie będą już potrzebowały pracowników. Gdy drony i pociski zostaną zautomatyzowane, przestaną być potrzebni żołnierze, zawsze gotowi walczyć w imię tego krwawego, patologicznego dążenia do władzy. A psychopaci wezmą się za coś innego, gdy zasoby zostaną wyczerpane lub ich cele po prostu staną się bezużyteczne. Nie mają wyrzutów sumienia z powodu ofiar ich zbrodni – bezrobotnych, starszych, zadłużonych, zlicytowanych i weteranów cierpiących na PTSD.
.
Dokąd nas to zaprowadzi? Wielu z tych, którzy doświadczyli psychopatycznych nadużyć w życiu osobistym, uciekło z toksycznych związków i ocalało. Przebudzili się w środku horroru i znaleźli siłę, by przeciwstawić się bezprawnym autorytetom, zainstalowanym w ich psychice. W odwadze naszych braci i sióstr można znaleźć nadzieję – i w odsunięciu się od społeczeństwa zakażonego tym bezdusznym porządkiem.
Możemy odzyskać zdrowie psychiczne, wyrywając się z tego potrzasku zgody i zmieniając warunki uczestnictwa. Chociaż ci giganci wyglądają bardzo potężnie, są jedynie cieniami, wyolbrzymionymi przez naszą niepewność, strach i nierozpoznany potencjał. Jest ich tylko kilku, a nas – wielu. Kiedy przestaniemy wtórować tej fantazji wielkości, ich świat rozpadnie się.
.
Psychopaci nie posiadają kreatywności, którą my mamy. Bez zdolności głębokiego odczuwania nie mogą tworzyć życia, mogą jedynie naśladować i paść się na innych. Carl Jung kiedyś powiedział: „nie stajemy się oświeceni wyobrażając sobie światło, ale czyniąc ciemność świadomą”. Uleczenie wymaga bólu i świadomego cierpienia. Nasza zdolność odczuwania własnego bólu budzi w nas współczucie wobec innych – przypomina nam o wrodzonym obowiązku, jaki mamy względem siebie nawzajem. To, co nas nie zabije, uczyni nas silniejszymi i pomoże zbudować większą odporność. Dzięki mocy empatii i wyobraźni, wrodzonych nam darów, możemy przetrzeć nowe ścieżki i stworzyć świat, który naprawdę ucieleśni, co to znaczy być człowiekiem.
autor:Dr Nozomi Hayase
Dr Nozomi Hayase pisze o wolności słowa, jawności i zdecentralizowanych ruchach społecznych. Jej konto na Twitterze to:  @nozomimagine
 
Tłumaczenie: PRACowniA
Reklamy

19 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

19 responses to “Zalegalizowana patologia – fasada amerykańskiej demokracji

 1. zydozerca

  panama papers -co ich łączy
  WSI,m.dukaczewski,rudolf skowroński,paweł piskorski,m.walter PO,PIS,SLD,PSL,itd…
  Shape 676.

  Polubienie

 2. zydozerca

  the polish review -j.mlynarski /uk/
  k**a jarek,to nie tak miało być

  Polubienie

 3. zydozerca

  Gdzie są sądy doraźne dla rozliczenia mafii WSI,mafii PO/PiS/SLD,mafii żydowskiej,ukraińskiej itd, ?
  Czy to nie jest ewidentne zagrożenie bezpieczeństwa państwa ?

  Sąd łaskawy dla mafii ożarowskiej. 19 gangsterów odzyskało wolność
  Rafał Pasztelański publikacja: 10.09.2014

  19 członków gangu ożarowskiego zwolnił z aresztu warszawski sąd okręgowy – dowiedział się portal tvp.info. Mężczyźni zostali zatrzymani podczas obławy w marcu. Wśród nich jest jeden z liderów grupy Dariusz P. ps. Bolo z Grodziska. Prokuratorzy rozpracowujący tę bandę, mówią krótko: to zagrożenie dla skruszonych przestępców i całego śledztwa. Tym bardziej, że „Ożarów” jest uważany za jedną z najbardziej niebezpiecznych grup przestępczych w Polsce, która nie raz zastraszała już osoby współpracujące z organami ścigania.
  Na początku września stołeczny sąd okręgowy rozpatrywał wniosek śledczych z Prokuratury Apelacyjnej o przedłużenie o kolejne trzy miesiące tymczasowych aresztów dla 19 członków gangu ożarowskiego. Gangsterzy zostali zatrzymani w czasie wielkiej obławy w dniach 6-7 marca 2014 r. Przedstawiono im zarzuty dokonania bardzo poważnych przestępstw, w tym handlu narkotykami oraz bronią i materiałami wybuchowymi.

  – Niektórzy z zatrzymanych są podejrzani o udział w obrocie od 60 do 150 kg amfetaminy i marihuany. Uderzyliśmy w liderów grupy i najważniejsze osoby bandy. Ponadto zarzuty dotyczyły okresu 2010-2014 r. czyli bardzo „świeżych” przestępstw. Spodziewaliśmy się, że na tym etapie śledztwa, przedłużenie aresztu będzie tylko formalnością, bo jest jeszcze wiele osób do przesłuchania i trzeba zrobić wiele konfrontacji. Ale sąd nas zaskoczył – opowiada jeden z warszawskich śledczych.
  Uderzenie w „Ożarów”. „Bedzio” i spółka za kratami

  Nie ma przesłanek do aresztu?

  Sędzia XII wydziału karnego stołecznego sądu okręgowego uznał, że nie ma potrzeby dalszego trzymania gangsterów za kratami. Dlaczego? –Swoje stanowisko sąd okręgowy uzasadnił tym, iż część dowodów zgromadzonych w sprawie to dokumenty, które niezależnie od pozostawania podejrzanych w areszcie czy na wolności mogą być skompletowane. W związku z powyższym stosowanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanych nie jest możliwe – takie stanowisko sądu przedstawiła tvp.info sędzia Katarzyna Kisiel, rzeczniczka Sądu Okręgowego w Warszawie do spraw cywilnych.

  – Niezależnie od wszystkiego wskazano również, iż uwzględniając, że czyny zarzucane podejrzanym niewątpliwie zagrożone są surową karą pozbawienia wolności, co stwarza domniemanie, że podejrzani mogą podejmować działania mające na celu bądź to uniknięcie odpowiedzialności karnej, bądź jej zminimalizowanie, to jednak wskazano na brak przesłanek do przedłużenia tymczasowego aresztowania – dodała rzeczniczka.

  Ciekawe, że sąd w uzasadnieniu swojej decyzji nie odniósł się w ogóle do informacji prokuratury, o tym, że konieczne są jeszcze dziesiątki przesłuchań w sprawie. De facto, wnioski sądu to kilka zdań, bez wdawania się w szczegóły.

  Polubienie

 4. AP

  Na perskiego pogrzebie wielu ich ,znaczy sie psychopatow,ktorym wydaje sie ,ze sa w stanie zniewolic wszystkie narody i podporzadkowac sobie caly swiat..

  Polubienie

 5. zydozerca

  Luki w ustawie kominowej pozwalają PiS legalnie wsadzać „swoich” do więcej niż jednej rady nadzorczej państwowej spółki – podają „Gazeta Wyborcza” i „Dziennik Gazeta Prawna”.

  Przyjaciółka domu Kaczyńskich Janina Goss znalazła się w Polskiej Grupie Energetycznej i Banku Ochrony Środowiska, ale są też osoby, które zasiadają w więcej niż dwóch radach.
  Jak podkreśla „GW”, stanowisk do obsadzenia dużo, a ławka zaufanych krótka, więc polityczni nominaci lawirują między spółkami tak, by nie złamać ustawy kominowej. Wystarczy, że Skarb Państwa ma w takich spółkach poniżej 50 proc. akcji

  ŻYDOWSKA MAFIO Z PISu- SZYKUJCIE ŁBY DO ZWISU !!!
  POWYWIESZAĆ PASOŻYDÓW I ZAKOPAĆ DZICZ BEZ WSTYDU !!!

  Polubienie

 6. zydozerca

  Art 4. znowelizowanej w 2016 r. Ustawy o wynagradzaniu osób kierującymi niektórymi podmiotami prawnymi:

  Jedna osoba może być członkiem rady nadzorczej tylko w jednej spośród spółek, w których:
  1) udział Skarbu Państwa przekracza 50% kapitału zakładowego lub 50% liczby
  udziałów albo akcji;
  2) udział jednostek samorządu terytorialnego przekracza 50% kapitału
  zakładowego lub 50% liczby udziałów albo akcji;
  3) udział spółek, o których mowa w pkt 1 i 2, przekracza 50% kapitału
  zakładowego lub 50% liczby udziałów albo akcji.

  Tymczasem wykorzystując sytuację, kolega pana Zero jest aż w czterech radach naraz i to w spółkach z zupełnie różnych branż
  https://oko.press/bartlomiej-litwinczuk-adwokat-ziobry-czterech-radach-nadzorczych/
  wykop.pl

  Polubienie

 7. andrzej

  Zapomnieli syjonistyczne ścierwa, że prawdziwego patrioty za nic się nie kupi!

  Radosław Sikorski agent antypolskich tajnych bractw.

  W czerwcu 2011 r. w publicznej TV powiedział jednoznacznie, że w czasie wspólnej wizyty z min. MSZ NRF u prezydenta A. Łukaszenki (Plan podbicia Białorusi 2014/15) złożył mu propozycję rezygnacji z urzędu w zamian za gwarancje bezpieczeństwa i dostatniego życia dla niego i jego rodziny. To jest tzw. propozycja nie do odrzucenia, jak z filmu o mafii i gangsterach.

  Syjonistyczny agent i min. MSZ RP, R. Sikorski uprawia, zatem polityczny bandytyzm i inaczej określić tego się nie da. Można tylko zapytać, w czyim imieniu uprawia swój proceder, bo na pewno nie w interesie polskiej narodowej polityki. Takie są właśnie demokratyczne standardy ubezwłasnowolnionego zachodniego świata.

  http://newspaper.hvs.pl/radoslaw-sikorski-agent-antypolskich-tajnych-bractw/

  Polubienie

 8. slawek

  Łukaszenka: rozpad ZSRR był katastrofą

  Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka powiedział podczas dzisiejszego wystąpienia na Uniwersytecie Pekińskim, że rozpad Związku Radzieckiego był katastrofą, która miała negatywne konsekwencje dla całego świata.

  Czytaj… http://wiadomosci.onet.pl/swiat/lukaszenka-rozpad-zsrr-byl-katastrofa/n7cbwz

  Polubienie

 9. andrzej

  Czy Polskę można jeszcze uratować – myślę, że tak!

  Ujawniamy, kolejną przestępczą sieć.

  Co łączy tych ludzi? Czemu służą poniższe reguły i dlaczego te osoby werbują studentów za pomocą ideologii demokracji i republikanizmu:

  Uwaga – W Polsce działacze i przyjaciele sekty Opus Dei obejmują czołowe stanowiska w skrajnych ruchach prawicowo – faszystowskich takich jak ONR, Ruch Narodowy, Młodzież Wszechpolska.

  Fundacje: „Pamięć i Przyszłość” we Wrocławiu, w Krakowie Małopolskie Stowarzyszenie SKAŁA i Ośrodek Akademicki BARBAKAN, Instytut Sobieskiego …

  Mafia gospodarcza. Członkiem sekty jest Joao Talone z Eureko, które zrabowało na rzecz sekty PZU.

  -) omerta, bezwarunkowy obowiązek milczenia i potęga tajemnicy – w Opus Dei nazywa się to obowiązkiem “dyskrecji”;

  -) mafijna ideologia rodzinna czyli nepotyzm i nieformalny klientelizm; według konstytucji, które zgodnie z oficjalnymi oświadczeniami Opus pozostawały w mocy do 1982 roku, Dzieło Boże stanowi “rodzinę bez ohydy miłości cielesnej” oczywiście tej heteroseksualnej “ohydy”;

  -) lobby mafijne, czyli obsadzanie kluczowych funkcji i najwyższych stanowisk członkami, zwolennikami i sympatykami “rodziny”; mafia nosi więc oblicze tych instytucji, a jej członkowie nie muszą się legitymować ani wobec opinii publicznej, ani wobec danej in­stytucji. Celem Opus Dei są przede wszystkim elity władzy w polityce, gospodarce, nauce i samym kościele watykańskim;

  -) mafijne wzorce myślenia i zachowania, czyli hierarchiczna i antydemokratyczna struktura ko­ścioła rzymskokatolickiego, której celem jest zachowanie totalitarnej formy działania i istnienia.

  https://instytutprawdynarodowej.wordpress.com/2014/11/07/sikorski-wipler-waltz-buzek-inni-czuli-opus-dei/

  Polubione przez 1 osoba

 10. andrzej

  Bydło w drodze na eurowybory, czyli dlaczego wstyd mi za Polaków.

  http://newspaper.hvs.pl/bydlo-w-drodze-na-eurowybory-czyli-dlaczego-wstyd-mi-za-polakow/

  Polubienie

 11. Duda w Izraelu,pojechal pozegnac „wlasciciela Polski”.

  Polubienie

 12. Znakomity esej, ujawniający lepiej niż cokolwiek dotychczas czytałem (a czytałem bardzo dużo, przygotowując się do obrony mojej pracy doktorskiej z amerykanistyki) grozę największego zagrożenia cywilizacyjnego, jakim jest według mnie korporatyzm, szczególnie w jego amerykańskim wydaniu.

  Trudno byłoby ulepszyć argument Pani Hayase. Jedynie można dodać coś osobistego: ja też stałem się ofiarą brutalnego korporatyzmu – jak każdy z nas w mniej lub bardziej brutalny sposób. Ale o tym może przy innej okazji.
  Od 6 lat nie oglądam telewizji i nie czytam (nie kupuję) żadnej gazety korporacyjnej. Nigdy nie dawałem żadnych pieniędzy na czarną korporacją (jaką jest odrażający, przestępczy polski kościół katolicki) i od wielu lat nie popieram żadnej korporacji.

  Mógłbym więcej, dużo więcej, powiedzieć jak można pokonać prywatnie korporatyzm i wykiwać zbirów korporacyjnych, ale chodzi tu o artykuł Pani Hayase. Brawo dla niej i dla Redaktorów WPS, którzy wyszukali ten wspaniały artykuł i postanowili go opublikować na WPS.

  Polubienie

  • Słowianin

   Witam pana canassatego .
   Ma pan rację też bym chętnie wypierd…. tą telewizyjną parcharnię jak pan , ale cóż żona mówi veto zresztą ona by bez Trwam i rydzola nawet minuty nie wytrzymała , a ja ateista muszę to znosić codziennie zwłaszcza od 21.00 do 21.20 , a około 20.50 pierdolenie Singera . Widzi pan jaki ze mnie dobry człowiek .

   Polubione przez 1 osoba

   • Witam serdecznie Pana Słowianina,

    Nie mogę nie witać serdecznie kogoś, kto występuje tu jako Słowianin. A to dlatego, że sam jestem stuprocentowym Słowianinem.

    Wydaje mi się, że rzeczywiście jest Pan w dość trudnej sytuacji: musi Pan być wyjątkowo tolerancyjnym mężem. (Brawo.) Mnie się udało: moja żona bardzo szybko po studiach odeszła od polakatolictwa i od chrześcijaństwa w ogóle i teraz bez wahania ogłasza wszystkim, że jest ateistką. Ja uważam jednak, że mając do czynienia z ludźmi, z których większość nie odróżnia agnostycyzmu od ateizmu, nie mając przy tym pojęcia, dlaczego istnieją poważne powody uzasadniające ateizm, należy być werbalnie ostrożnym i dlatego wolę nazywać się oficjalnie „agnostykiem”. (Słowiańskim, oczywista!)

    Chciałbym dodać jeszcze, że mimo pewnych kryzysowych sytuacji w moim życiu, które były wynikiem brutalności i antyludzkości korporacyjnych zbirów, udało mi się te odrażającą hołotę interesująco wymanewrować i to w sposób dla mnie niezwykle korzystny, również finansowo. Może kiedyś napiszę o tym. Ale nie było to łatwe. Miałem szczęście: pomogła mi głównie znajomość kultur Indian amerykańskich jak i również publikacje Stachniuka, a szczególnie Wacyka, czyli nasza własna, rodzima kultura słowiańska. Pozdrawiam.

    Polubienie

 13. Słowianin

  Dziękuje za odpowiedz . Nick Słowianin bo jestem z tego dumny ,że należę do Słowian podobnie jak my wszyscy boleję nad tym tylko , że wielu Słowian zostało zepsutych przez nadjordańską religię . Jestem wdzięczny , że znależli się ludzi w moim życiu , którzy wiele mi wytłumaczyli pewne rzeczy naprostowali , dzięki czemu zaraza mnie nie zepsuła . Bardzo twoje wpisy przypominają mi wpisy Konrada , którego zawsze lubiłem czytać ,a który nieoczekiwanie przerwał swoja aktywność a WPS , a mieszka w USA . Coraz rzadziej pisze przemex czy opolczyk trochę szkoda . Mam nadzieję , że pan będzie pisał częściej chociaż w sprawie gejów trochę się różnimy . Bardzo pana szanuje i tacy ludzie jak pan czy jangryko dają nadzieję ,że prawdziwe słowiaństwo wygra .
  Jestem już na granicy wytrzymałości nerwowej i jutro idę do apteki , aby kupić jakieś zatyczki do uszu , żeby już przestać słuchać codziennie pierdolenia Rydzyka , PISdzielców , Singera w Trwam już tego nie wytrzymuję . Z żoną nie chcę kłótni , bo już prawie 35 lat bardzo się kochamy a co wyczynialiśmy za młodu jak nam hormony buzowały to klękajcie narody. Tego się do końca życia nie zapomni . Ateista tez potrafi kochać i być wierny jednej kobiecie ,a okazji do zdrad było sporo .
  Na koniec trochę humoru .W Usraelu powstało pierwsze kasyno tylko dla gejów . Za pół roku ma być podobne dla lesbijek . Gdy żonie to pokazałem krzyknęła tylko ” Sodoma ” .
  https://www.tomscasino.com/en
  Szanuje pana i pozdrawiam serdecznie .

  Polubienie

  • Słowianin

   Mam nadzieję ,że pan kiedyś napisze jakie są sposoby na te korporacyjne hieny .

   Polubienie

  • Słowianinie, piszesz:

   „Bardzo twoje wpisy przypominają mi wpisy Konrada, którego zawsze lubiłem czytać, a który nieoczekiwanie przerwał swoja aktywność na WPS, a mieszka w USA. Coraz rzadziej pisze przemex czy opolczyk. trochę szkoda.”

   Bardzo szkoda. No więc, przypadkowo wiem coś o tym. Na blogu przemexa była kiedyś krótka wiadomość od Konrada. Okazuje się, że Konrad wcale nie miał zamiaru przerwać swojej aktywności i wsparcia finansowego dla WPS. Został po prostu zablokowany. Nic więcej nie wiem.

   Tak, blog słowiański Opolczyka to absolutna sensacja na skalę światową. Facetowi należy się najwyższe odznaczenie od Państwa Polskiego. Równie znakomity według mnie jest tez blog przemexa. Pomyśl co z takimi ludźmi moglibyśmy osiągnąć w Polsce.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s