WPS na REGNUM – АГЕНТСТВО ИНФОРМАЦИОННОЕ

Польские правые радикалы — об отличиях национализма от патриотизма
Wierni Polsce Suwerennej, Павел Земиньский

Польша Польша

Варшава, 2 Октября 2016, 09:57 — REGNUM  

Документ

«Патриотизм» — мировоззрение статичное и политически нейтральное, «национализм» же — живая и непрерывно обновляющаяся идеология, призванная отвечать на все, даже самые острые, вызовы современности…

.
Подробности: https://regnum.ru/news/polit/2187438.html Любое использование материалов допускается только при наличии гиперссылки на ИА REGNUM.

__________________________________
Nasz komentarz
1005430_216067958540299_1065785394_n
Reklamy

32 Komentarze

Filed under Polityka

32 responses to “WPS na REGNUM – АГЕНТСТВО ИНФОРМАЦИОННОЕ

 1. Pingback: WPS na REGNUM – АГЕНТСТВО ИНФОРМАЦИОННОЕ — WIERNI POLSCE SUWERENNEJ | Pekok Antylichwiarz

 2. andrzej

  Dość tajemnicza historia przydarzyła się pułkownikowi stołecznego MSW FR Dmitriejowi Zacharczenko. Zamknięto go za łapówkę w wysokości 7 mln rubli. Podczas zatrzymania znaleziono u niego kolejne 20 milionów. A potem w bagażniku samochodu znaleziono jeszcze 13 mln rubli i 176 tys. dolarów.

  Czytaj dalej:
  https://treborok.wordpress.com/poltora-tony-zielonych-i-18-wrzesnia/?preview=true

  Polubienie

 3. andrzej

  Słowianie dumna Aryjsko-Słowiańska Święta Biała Raso co z wami przebudźcie się chcą was koczownicy Chazarscy podstępnie wymordować.

  https://wiaraprzyrodzona.wordpress.com/2016/10/03/slowianie-dumna-aryjsko-slowianska-swieta-biala-raso-co-z-wami-przebudzcie-sie-chca-was-koczownicy-chazarscy-podstepnie-wymordowac/

  Polubienie

 4. slawek

  Wiersz „Słowianie – Ariowie” – Ksenia Miszarina
  tłumaczył: Sławomir Słowianin

  Słowianie – Ariowie
  Czas obudzić się, Słowianie. Czas odrzucić kłamstwa wpajane nam przez ostatnie tysiąclecie. Czas na nowo stać się taką potęgą, jaką niegdyś byliśmy. Budźcie się i otwierajcie oczy. Szukajcie Prawdy na własną rękę, a Przyjaciół nie pośród obcych, a wśród własnych Braci Krwi. Czas zwycięstwa Światła musi nadejść i tylko od nas samych zależy, kiedy to nastąpi.

  (1) Ruski = Etruski = Ludzie Rasy = Słowianie = Ariowie = Biali Ludzie

  Polubione przez 2 ludzi

 5. paziem

  Tekst na Regnum.ru jest fragmentem tekstu autorstwa Dariusz Kosiura: ” Dlaczego nacjonalizm”

  Przypomnę zasadnicze cechy nacjonalizmu.
  Zakres pojęciowy nacjonalizmu jest znacznie szerszy niż patriotyzmu, który jest umiłowaniem ojczyzny i narodu, ojczystej kultury i historii. Patriotyzm nie zawiera w sobie krytycyzmu, nie analizuje i nie ocenia żadnych kwestii związanych z życiem i funkcjonowaniem narodu w ojczyźnie, czyli nie wyciąga wniosków mogących konstruktywnie kształtować rozwój własnej państwowości. Spełnia te funkcje nacjonalizm. Jest patriotyzm uczuciem miłości do ojczyzny i narodu z całym dobrodziejstwem inwentarza, z jego wszystkimi zaletami i wadami, a nawet szerzej – jest uczuciem miłości do społeczeństwa, czyli do narodu z mniejszościami wpływającymi pozytywnie i negatywnie na całokształt tych wszystkich spraw, które tworzą obraz ojczyzny i państwa.
  Nacjonalizm zawiera w sobie patriotyzm, ale wyzbywa się jego sentymentalizmu. Nacjonalizm analizuje, poddaje krytycznej ocenie wszystko to, co tworzy obraz ojczyzny, narodu i w końcu państwa. Jest racjonalnym myśleniem o narodzie i państwie. Pracuje nad wyborem najlepszej drogi dla rozwoju narodu i państwa. Stara się wynieść naród i państwo na wyższy poziom rozwoju i zagwarantować maksimum bezpieczeństwa we wszystkich sferach funkcjonowania narodu i państwa.
  Nacjonalizm, ponieważ odnosi się do nacji, szanuje inne narody i państwa, dąży do pokojowej koegzystencji z nimi. Szanuje i uznaje prawa mniejszości narodowych żyjących w obrębie państwa, ale pod warunkiem, że mniejszości te nie uzurpują sobie prawa do przejmowania kontroli i władzy nad rdzennym narodem i nie dążą do jego eliminacji w jakiejkolwiek sferze funkcjonowania organizmu państwowego.

  Nacjonalizm może niekiedy przybierać niebezpieczną, zwyrodniałą formę – tak w historii się zdarzało – i może uznać wyższość własnej nacji i własnej organizacji państwowej nad każdą inną. Mamy wtedy do czynienia z szowinizmem. Szowinizm jest jednak zaprzeczeniem nacjonalizmu, nie posiada żadnego prawa, ani racjonalnego uzasadnienia dla własnego istnienia.
  W tym miejscu można i trzeba postawić pytanie: czy procesy i ludzie dążący do przekształcenia unii europejskiej w organizm państwowy z jakimś nieokreślonym narodem europejskim, łamiący i odrzucający naturalne prawa poszczególnych narodów kierują się europejskim-unijnym nacjonalizmem, czy raczej już szowinizmem?
  I dlaczego media i politycy odrzucają i negują nacjonalizm narodów, a hołubią szowinizm europejsko-unijny?
  Nacjonalizm może ulec degeneracji również w przeciwnym kierunku, może zostać osłabiony (samoistnie lub częściej celowo przez czynnik obcy) i zaniknąć. Naród i państwo staną się wtedy podatne na wszelkie procesy zmierzające do ich unicestwienia.
  Widzimy, więc, że procesy degeneracji nacjonalizmu w kierunku jego zaniku, czy w kierunku szowinizmu są dla narodu tak samo niebezpieczne i szkodliwe.

  Polubione przez 2 ludzi

 6. paziem

  Wkrótce krótki wywiad, jakiego udzieliłem redakcji portalu Regnum.ru

  Polubienie

 7. julius

  Słowiańską Rosję można odłożyc chyba do lamusa. Z roku na rok przybywa takich kwiatków. Jeśli naród ruski w większości żyje bardzo skromnie a Putin Żydom życzy dobrobytu to coś jest na rzeczy. Nie widać rugowania Żydów z różnych obszarów działania, a wręcz przeciwnie coraz mocniej się aktywizują.

  Putin pogratulował rosyjskim Żydom w świeto Rosz Haszana
  Tekst powitania Putina żydowskiego Nowego Roku został opublikowany na oficjalnej stronie administracji kremlowskiej.
  „To satysfakcjonujące, że organizacje żydowskie w kraju robią tak wiele, aby zachować religijne, narodowe zwyczaje i tradycje, utrzymywać wyznawców judaizmu w przywiazaniu do bezcennego dziedzictwa historycznego i duchowego przodków” – czytamy w raporcie.
  Putin zwrócił uwagę na znaczenie organizacji żydowskich w zwalczaniu antysemityzmu i ksenofobii w społeczeństwie.
  Ponadto, prezydent Federacji Rosyjskiej życzył Żydom dobrobytu i szczęścia w nowym roku.
  Charakterystyczne jest, że odpowiednich życzeń dla naszych rosyjskich świąt narodowych Putin nigdy nie zrobił i nie zrobi.
  http://rusimperia-info.ru/news/id28723.html

  Polubione przez 1 osoba

  • Słowianin

   Julius masz dużo racji . Też to obserwuje i coraz mi to bardziej wszystko śmierdzi . Pan Darek napisał , że mnóstwo syjonistycznych gnid było na pogrzebie gangstera , ale już nie dopisał jaki płomienny list wysłał Putin do Izraela . Zresztą pisałem o tym w odpowiednim temacie . Ponadto ty wspomniałeś Rosz Haszana , ale takich kwiatków jest coraz więcej i albo to zauważymy albo będziemy udawać ,że wszystko jest OK ,a życzenie dobrobytu i szczęścia pejsom to już najlepszy kwiatek . Może tak tylko z nimi pogrywa robiąc z parchów idiotów , bo jeżeli tak myśli autentycznie to jest problem i to , że w Syrii tak działa , a nie inaczej nie ma znaczenia . Mnie to przynajmniej nie pociesza jak ktoś życzy moim wrogom szczęścia i dobrobytu . Tyle ode mnie.

   Polubione przez 1 osoba

   • Słowianin

    Na Białorusi nic nie jest lepiej . Łukaszenka jeszcze twardy 5 – 10 lat temu dziś nie wiadomo po jaką cholerę zaprasza do siebie syjon z Polski na czele z grubasem gołębiem . Ministrowie z rządu Białorusi latają do Polski . Piękne mizdrzenie się picie razem kawki ot przyjaciele . Po jakiego diabła robi to Łukaszenka nie wiem , ale na pewno nie jest to ten Łukaszenka sprzed 10 lat . Taka prawda niestety . Jeżeli ktoś się z tego zbliżenia cieszy proszę bardzo , ale niedługo będzie płakał .

    Polubienie

   • Metro

    Na to pytanie powinien odpowiedzieć ktoś znający realia Biuałorusi, Baćko Łukaszenka kluczy nie od dzisiaj, być może przyjmuje u siebie Waszczu i jego huwejbinów po to aby zademontrować jakąś niezależność wobec Kremla. Jak mówię, trzeba dobrze znać realia.

    Polubienie

 8. julius

  Jak na razie to wszystko wskazuje na to, że to co się dzieje na świecie jest po prostu zwykłą walką żydowskich gangów o podział łupów z eksploatacji gojów.

  Polubione przez 1 osoba

 9. Słowianin

  Wazeliniarze i wszelkiej maści agenci daję wam czerwoną kartkę !. Spierdalajcie w podskokach do Watykanu, bo żal was słuchać. Nie mogę znieść waszej hipokryzji, dwulicowości i za te opasłe mordy powstałe z braku uczciwej roboty!!!!

  Polubienie

  • Słowianin

   Zakładam , że zdjęcie jest prawdziwe, a jeżeli tak to widać myckę na łbie Judy , chyba ,że założył grzecznościowo . Na parchatych obyczajach się nie znam .

   Polubienie

 10. Słowianin

  Autor Darek Segień:
  Trwa grabież polskiej ziemi (w myśl konkordatu) ,,wykupywanej przez,, obcych” na SŁUPA oraz wyłudzanej jako darowizny na rzecz jedynego boga” Indoktrynacja od oseska robi swoje, bo jeśli wolno ochrzcić niczego nie świadome dziecko, to jest to zbrodnicze działanie przeciw całej populacji !!! Czy można zapisać oseska do jakiejkolwiek partii ? Nie ! bo jest nieświadome ! Ale do,, nich można” Tysiąc lat okupacji zrobiło swoje i Słowianie zapomnieli kim byli i gdzie są ich korzenie . Mamy 21 wiek , a my nadal krążymy wokół drzewa z ,którego zeszliśmy !!! Prawda boli ? Michnik określił nas stadem baranów. Chciał Lepper naprawić kraj to śmieliście się z niego ,a mafia go zabiła, Teraz Korwin(,i co,że ma żydowskie korzenie) to jednak chciał z nimi zrobić porządek ,i bez ogródek mówi ,,niewygodne” prawdy, też się z niego śmiejecie. On ma 4 fakultety( filozofia ,psychologia,matematyka ,ekonomia) mówi biegle w 8 językach, jest doświadczonym człowiekiem ,i politykiem, on proponuje rozwiązania kontrowersyjne zdaniem niedouczonych,i zaślepionych, a logicznie uzasadnione, radykalne obniżenie podatków. Być może Korwin zrobiłby coś dobrego dla Polski ,ale cwaniaki, i zaślepione prostaki do tego nie dopuszczą, bo nie mieliby możliwości kraść, i opluwać go za dbanie o polskie interesy. On pomimo swojego pochodzenia jest bardziej Polakiem , niż wielu ,,bolków” którzy mu do pięt nie dorastają . Czy u nas zawsze musi być tak ,że gdy mówiący prawdę zamknie oczy, to przygłupy dopiero je otwierają ?! Jest wyjście . Przestańmy ,,tam” chodzić, i wróćmy do korzeni. Do naszej historii z przed roku 966 . Oto rozwiązanie problemów z klerem katolickim (kk). Obcy (KK) w naszym kraju są już tak długo ,że zapomnieliśmy nasze SŁOWIAŃSKIE tradycje , obrzędy duchowe i wiele innych zwyczajów, myśląc ,że to , co nam narzucono mieczem i ogniem płonących stosów inkwizycji – jest naszą rdzenną tradycją. A to są żydowskie wierzenia, nam Słowianom zupełnie obce !!! KK trzyma nas za gardło i kradnie ile wlezie wmawiając nam ,że dobra materialne , budowle na naszej ziemi wzniesione naszymi rękami są ich ,,własnością” to dopiero majstersztyk absurdu i kłamstwa doprowadzić do tego, żeby napadnięty i okradziony uwierzył ,że spotkało go szczęście i jeszcze za to płacił okupantowi, że ten go trzyma za mordę, i za to jeszcze dmucha nasze dzieci. Niepojęte jak działa psychologia tłumu. Są dowody ,że Słowianie byli tu na wiele lat przed chrystianizacją Europy, ale dziwnym trafem w szkołach o tym nie uczą .Kraj bez korzeni skazany jest na zagładę. Inkwizycja działa do dziś !!! A ten Wasz prożydowski,,wybraniec” jeszcze ich dekoruje odznaczeniem państwowym i ułaskawia bandziora , bo ma do tego prawo , ale moralne też ?!!! Ludzie gdzie Wasz rozum ???https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/…/pocze…/
  POCZET KRÓLÓW LECHII, czyli Kościół w Polsce od 1050 lat ukrywa przed…
  TAJNEARCHIWUMWATYKANSKIE.WORDPRESS.Didver.com

  Polubienie

 11. Słowianin

  Autor Elzbieta Trochimiuk
  ZAKŁAMANIE W SPRAWIE OBRONY ŻYCIA POCZĘTEGO
  Pomijając już fakt, że temat został celowo wypuszczony jako zastępczy, aby przykryć inne zbrodnicze ustawy, to zauważcie, ze Ci sami, te same środowiska, a nawet konkretni ludzie, z jednej strony bronią niby te maleństwa, z z drugiej:
  1. Traktują dziecko już od urodzenia jako własność nie matki, lecz państwa.
  2. Wg ustanowionego bezprawnie masońskiego „prawa” zabiera się matki dzieciom i ojcom.
  3. Sprzedaje się dzieci do zagranicznych adopcji do rodzin tylko powierzchownie niepatologicznych
  4. Sprzedaje się je na organy
  5. Uśmierca za pomocą szczepionek i chemicznych dopalaczy organizmu.
  6. Zatruwa się je jedzeniem, z powietrza i wody
  7. Planuje się zzombienie ich poprzez wszczepianie chipów.
  8. A teraz Maciarewicz zagrzewa do wojny, w której te dzieci będą ginąć
  A TAK NAWIASEM NA ZASADZIE TEZY I ANTYTEZY
  W niektórych regionach świata wprowadza się obowiązkową sterylizację lub sterylizację nieświadomą poprzez mało subtelne działania. Taka obowiązkowa sterylizacja obowiązywała swojego czasu w tej krainie „DOBROSTANU” jakim są Stany Zjednoczone.
  Dokładnie te same schematy obowiązują w każdej dziedzinie życia

  Polubienie

 12. AP

  Nie jest dobrze , a bedzie jeszcze gorzej gdy nastapi zwatpienie we wsystko i wszystkich !

  A przeciez wystarczy NIC NIE MIEC DO CZYNIENIA Z WROGAMI !!!

  Ile jeszcze ludziom trzeba o tym tlumaczyc ?

  CZY ZYDZI,NIEMCY i BOLSZEWICY TO POLAKOW i POLSKI PRZYJACIELE ???
  Historia nie raz dawala na to dowody.

  SLOWIANIE OBUDZCIE SIE i POKONAJCIE SWYCH ODWIECZNYCH WROGOW !!!

  Polubienie

 13. Słowianin

  Zarys historii Polski chrześcijańskiej ( będzie on tu przeze mnie często przytaczany w celach edukacyjnych :

  Polubienie

  • Słowianin

   1. Mieszko I – zwykły lud słowiański miał za mega idiotów i miał ich w swojej dupie ( sprzedał nas zarazie nadjordańskiej nie licząc się z długofalowymi fatalnymi konsekwencjami dla państwa i narodu ) .
   2. Szlachta i magnateria rządząca miała lud zwykły lud w dupie . Gardziła nim uważając go za mega mega idiotów .
   3. Zaborcy uważali Polaków za mega mega mega idiotów .

   Polubienie

   • Słowianin

    5. Rządzący komuniści PRL miała zwykły lud za mega mega mega mega idiotów.

    Polubienie

   • Słowianin

    6. Rządzące parchy pookrągłostołowe plus sukienki chazarskie mają lud polski za mega mega mega mega mega mega idiotów i do dnia dzisiejszego tak jest – dziś 4 pażdziernika 2016 i będzie jeszcze długo .

    Polubienie

 14. maryjanek

  gnidy-parchate usraelskie jak zwykle obracają kota ogonem i łżą

  Rosyjski MSZ skomentował doniesienia parchów zakłamanych:

  https://pl.sputniknews.com/opinie/20161004/3995190/usa-rosja-syria.html

  Polubienie

 15. slawek

  Wszytko po staremu usrael dalej będzie bombardować syryjskie wojsko + dostarczać broń swym agentom isis

  https://pl.sputniknews.com/opinie/20161004/3992054/usa-rosja-syria-koniec-wspolpracy.html

  Polubienie

 16. PRZESŁANIE

  Wysłuchałem kilku audycji radiowych panów Kosiura i Ziemińskiego. I taki tam umieściłem tekst:

  „Panie Dariuszu i Panie Pawle,

  dajcie na wizję swoje oblicza i zrezygnujcie z tego żałosnego „prodakszen”.
  Jak się człowiek wpatruje w martwą skrznkę starego radia, to może ten obrazek mieć tylko znaczenie dla wapniaków, pamiętających czasy Władysława Gomułki. Żyjemy w cywilizacji obrazkowej, tedy obraz tworzy treść. W latach dwudziestych, przed przewrotem majowym, radio było potęgą. Dzisiaj decydująca jest powierzchowność przetworzona na piksle. Ta sama treść napisana i wypowiedziana z odpowiednią ekspresją i w odpowiednim kostiumie inną ma wagę. Macie potencjał i nie marnujcie go. Lepiej zamilczeć, aniżeli słowa rzucać na jałową glebę”.

  Ukłony
  Błotniak

  Polubienie

 17. Odrodzenie Zydostwa w Polsce,nastapilo po osadzeniu w Watykanie
  niejakiego Karola z Wadowic. „Niech stapi duch twoj,i odnowi oblicze
  tej ziemi”,nawolywal JP2.
  Jako pierwszy papiez w historii,udal sie do swoich „starszych braci w wierze”,znaczy do Synagogi w Rzymie. Pamietam,ze bylo to 13,dla
  Zydow 13,jest bardzo wazna data.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s