Groźna próba sił

z16126206aawladimir-putin-i-plonacy-bialy-domCO PISZĄ INNI: Francuski dysydent Thierry Meyssan uważa, że zbliża się ostateczne rozstrzygnięcie w historii świata, co grozi wielką wojną atomową…

 

za: Bogusław Jeznach

http://jeznach.neon24.pl/post/134327,grozna-proba-sil

Według Thierry’ego Meyssana syryjski konflikt może się w każdym momencie przekształcić w wojnę światową. Stany Zjednoczone nie są już w stanie dotrzymywać swoich obietnic, co było widoczne podczas zawierania porozumienia w trakcie trwania muzułmańskiego święta Id al-Adha, na zakończenie ramadanu. USA nie zamierzają jednak zrezygnować z osiągnięcia swojego celu, którym jest wstrzymanie rozwoju Chin i Rosji, aby zachować unipolarny porządek świata. Jednocześnie Moskwa i Pekin uważają, że znajdują się na pozycji silniejszego. Zbliżamy się zatem do decydującego momentu obalenia obowiązującego porządku świata lub do wojny atomowej.

Moskwa nigdy nie wierzyła w szczerość Waszyngtonu. Mimo wszystko od czerwca 2012 r. zawierała z nim porozumienia jedno po drugim, które nigdy nie były dotrzymywane. Rosja nie uważa Stanów Zjednoczonych za władcę świata, tylko za upadające imperium. Rosja, będąc świadoma ogromnej siły wojskowej Pentagonu, szczególnie tej nuklearnej, zamierza w delikatny sposób zaprowadzić Waszyngton na cmentarz, ale jednocześnie stara się zapobiec temu, aby ten się przedtem zbuntował i wywołał wojnę światową.

Podczas święta Id al-Adha (po turecku Kurban Bajram) w Syrii Rosja krok po kroku próbowała odwieść Waszyngton od nieprzyjacielskich działań, jednocześnie systematycznie ograniczając możliwości swojego „partniora”. Waszyngton, mimo swoich uspokajających oświadczeń, nie rozdzielił do tej pory „umiarkowanych terrorystów” od „ekstremistów”. Porozumienie między Moskwą a Wszyngtonem zakładało tymczasem, że umiarkowana opozycja wskazana przez Johna Kerry’ego będzie włączona w walki przeciwko dżihadystom, a następnie wejdzie do rządu narodowej jedności prezydenta Baszara al-Asada. Wobec tego Waszyngtonowi pozostały teraz dwie możliwości: albo wycofa się z konfliktu w Syrii, albo rozpocznie frontalną wojnę przeciwko Rosji na skalę światową.

UsPtak

USraelski ptak pokoju

Waszyngton opublikował fragmenty rozmów między Johnem Kerry a salonową opozycją wobec prezydenta Assada. Rozmowy te zostały podjęte 22 września w Nowym Jorku i odbyły się ponoć bez wiedzy Waszyngtonu. Podczas tej dyskusji minister spraw zagranicznych (Sekretarz Stanu) USA skarżył się na Kongres, który nie zgadza się na wysłanie żołnierzy amerykańskich w celu obalenia rządu Syryjskiej Republiki Arabskiej. Opozycji poradził poszukać sobie innego niż USA mocarstwa wojskowego, które umożliwi jej zdobycie władzy w Syrii. Tym nowym opiekunem mógłby być tylko już istniejący związek, składający się z Arabii Saudyjskiej, Izraela, Jordanii, Kataru i Turcji. Innymi słowy, Waszyngton rezygnuje z wojny, ale na polu bitwy i tak nic się nie zmieni. Wojna będzie kontynuowana przez posłusznych wasali Stanów Zjednoczonychu.Jednakże Rosja zdecydowanie nie ma zamiaru wycofać się z tej próby siły i nie porzuciła swoich żądań dotyczących Syrii. Latem tego roku nawet rozpoczęła potajemnie angażować się w Jemenie. W sobotę 1 października Rosja wystrzeliła rakietę ziemia-woda przeciwko HSV-2 Swift, czyli katamaranowi sił zbrojnych Emiratów, która go trafiła i zniszczyła. Zachodnia prasa podawała kłamliwie, że tę rakietę wystrzeliła grupa partyzantów Houthi, a perła marynarki wojennej Zjednoczonych Emiratów Arabskich została tylko uszkodzona. W ten jednak prosty sposób Rosja wysłała sygnał NATO i dyktaturom Zatoki Perskiej, że regularna wojna jest możliwa i Rosja nie będzie jej unikać za wszelką cenę.  Waszyngton nie zareagował na incydent w Jemenie. Polega tylko na swoich okrętach.

Wychodząc z założenia, że konflikt nie ogranicza się tylko do sprawy Syrii, tylko dotyczy wielu nazbieranych od lat problemów, można przyjąć, że Moskwa uważa konflikt za początek trzeciej wojny światowej, która toczy się na ograniczonym terytorium, czyli w Syrii. Od pięciu lat 129 państw (w tym żydowski reżim w Warszawie – D.Kosiur) i 16 międzynarodowych organizacji wspomaga Stany Zjednoczone w walce przeciwko Syrii, Algerii, Iranowi, Rosji, Chinom i Korei Północnej. Ostatnio prezydent Władimir Putin wstrzymał rosyjsko-amerykańską umowę o utylizacji plutonu nadającego się do produkcji bomb i głowic nuklearnych – a decyzja ta wynika ze strategii odstraszania za pomocą broni nuklearnej. Kierując odpowiedni projekt ustawy do Dumy, Putin podtrzymuje warunek ponownego realizowania umowy ws. plutonu, którym jest spełnienie przez USA dotychczasowych obietnic. Siły zbrojne NATO stacjonowane w byłych republikach radzieckich mają być wycofane, a sankcje, które są systematycznie nakładane na Rosję od sprawy Magnickiego i puczu w Kijowie, mają zostać zniesione – to są żądania dotyczące problemów nazbieranych przez ostatnie 15 lat.

Waszyngton myślał, że może ograniczyć strefę rosyjskich wpływów i łamać składane obietnice bez przepraszania. Tak można było robić przed rozpadem Związku Radzieckiego i zanim nie pojawił się Putin. Dzisiaj to nie jest już możliwe.

 /tłum. Mira/

__________________________

wytłuszczenia w tekście oraz ilustracje: redakcja WPS

Zapisz

Reklamy

18 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

18 responses to “Groźna próba sił

 1. konik

  Putin: USA znowu to robią
  USA popełniają błąd, próbując wykorzystać potencjał radykałów do celów politycznych, ale nie rozumiejąc, że powstrzymać ich później się już nie uda – powiedział prezydent Rosji Władimir Putin w wywiadzie dla francuskiego kanału telewizyjnego TF1.
  Czytaj więcej: https://pl.sputniknews.com/polityka/201610124052511-putin-usa-syria/

  Polubienie

 2. I tak wymarzone przez żydowski reżim w Warszawie Międzymorze oddzielające Rosję od Europy zachodniej kontrolowanej przez Żydów z USA może stać się faktem.
  Z tym, że to Międzymorze będzie strefą bezludną i radioaktywnie skażoną w wyniku ewentualnej wojny USraela z Rosją.

  Polubione przez 1 osoba

 3. julius

  Oto ciekawa wypowiedź żyda Firtasza dla ukraina.ru
  Firtasz poprosił żeby zapamiętać jego słowa: i nie będzie narodu, który nienawidzi Ameryki bardziej niż Ukraińcy.
  Wkrótce Ukraińcy zyskają status narodu najbardziej nienawidzącego Amerykę w świecie. Prognoza ta została przedstawiona przez znanego ukraińskiego biznesmena, szefa stowarzyszenia krajowych pracodawców, Dmitra Firtasza, który jest teraz w poważnym konflikcie z reżimem z Kijowa.
  Jest faktem, że Stany Zjednoczone nieuchronnie rozczarowywują Ukraińców, powiedział w wywiadzie dla ukraina.ru.
  Biznesmen mówi, że przyczyną zmieniających się preferencji będzie stałe pogarszanie standardu życia Ukraińców , co jest oczywiście związane z politykią USA wobec Ukrainy. Reżim Poroszenki – kukiełki z tego kraju.
  „Jestem pewien, że jeśli oni (USA) będą kontynuować obecną politykę, to następnie w ciągu pięciu lat, Ukraińcy zaciekle znienawidzą Amerykę i Amerykanów. Dziś może brzmi to dziwnie, bo ta władza „robi laskę „dzisiejszej Ameryce, to ich całe szczęście i wszystkie ich nadzieje.”
  Ale zapamiętajcie moje słowa: Ukraińcy wkrótce będą mieć na sobie wszystkie problemy – ceny, bezrobocie, wszystkie reformy, które się nie powiodły i tak dalej – obwiniane będą Stany Zjednoczone.
  I nie ma narodu, który znienawidzi Amerykę bardziej niż Ukraińcy. To tylko kwestia czasu „- przewidujeł Dmitrij Firtasz.

  Polubienie

 4. W sumie nic nowego, zobaczymy co stara wariatka zrobi kiedy osiągnie fotel prezydencki w USA. Odpali te rakiety na Moskwę czy może jedynie ponadyma się jak indyk i popuści niezbyt przyjemną w zapachu brązową substancję w majty ze strachu? 😉

  Polubienie

 5. AP

  Przeciez to nic nowego .Pierwsze co wyparowalo z Ukrainy to ich ZLOTO !

  Polubienie

 6. AP

  Co ze zlotem wywiezionym z Polski ?
  By nie draznic i nie przypominac o tym Polakom zmieniono nawet nazwe polskiej gotowki z ZL na PLN.

  Polubienie

 7. Tomasz Zieliński

  Gdyby za Chruszczowa odpalili te rakiety z Kuby, to zostały by dwie potęgi ZSRR i Chiny. A ta kto muszę czekać i żyć na złość wrogom. Oficjalnie uSSa jest dopiero trzecią gospodarką po Eurokołchozie i Chinach. Gdy spadnie na pozycję 4 to wszyscy rzucą się im do gardła. Nikt płakać po nich nie będzie

  Polubienie

  • Easy Rider

   Nigdy by nie doszło do odpalenia sowieckich rakiet z Kuby, gdyż cała zimna wojna, w tym również Kuba – to była ustawka. Dotyczy to także samego Fidela Castro, który w rzeczywistości był agentem CIA i przy pomocy tej formacji doszedł do władzy. Dokonano na niego ponoć kilkadziesiąt zamachów przez służby amerykańskie, ale wszystkie „nieudane” – czy to byłoby możliwe, gdyby rzeczywiście chcieli go wykończyć? Chodziło oczywiście o jego uwiarygodnienie jako „wroga imperializmu”, a może również o zablokowanie fali imigracji z Kuby.

   Utrzymywanie jakoby „komunistycznego zagrożenia” u podbrzusza USA miało być straszakiem dla społeczeństwa amerykańskiego i uzasadniać wydatki na zbrojenia. Wszystko jednak było pod kontrolą, bo jak inaczej można wytłumaczyć fakt, że na Kubie, znajdującej się niby w strefie wpływów sowieckich – przez cały czas istniała baza w Guantanamo?

   Polubienie

   • Słowianin

    Takie same myśli przychodziły mi do głowy , ale uznałem je za szaleństwo i zawsze zastanawiało mnie dlaczego Kuba i Rosjanie zgodzili się na tą bazę zamiast wypie…. ją w powietrze . Istnienie tej bazy to bardzo tajemnicza sprawa .

    Polubienie

 8. slawek

  Dokumenty opublikowane przez serwis WikiLeaks świadczą, że Hillary Clinton na stanowisku sekretarz stanu USA groziła „otoczeniem Chin pierścieniem systemów antyrakietowych”, jeśli chińskiemu rządowi nie uda się powstrzymać programu nuklearnego Korei Północnej.

  Czytaj więcej: https://pl.sputniknews.com/polityka/201610144062672-wikileaks-clinton-usa-chiny-krld/

  Polubienie

 9. slawek

  Ukraińscy żołnierze w liczbie nie większej niż 1 oddział przeszli do ataku na południu Donieckiej Republiki Ludowej, w chwili obecnej trwają walki – powiedział dziennikarzom rzecznik Ministerstwa Obrony DRL.

  „Ukraińskie pododdziału naruszyły swoje zobowiązania odnośnie przerwania ognia dziś o 13.50 i zaczęli atakować nasze pozycje. Po przeprowadzeniu ataku artyleryjskiego z użyciem 152-milimetrowych dział pododdziały przeciwnika przeszły do ataku w sile jednej roty w rejonie miejscowości Leninskoje przy wsparciu moździerzy. W chwili obecnej trwają walki” — powiedział rzecznik resortu obronnego DRL.

  Czytaj więcej: https://pl.sputniknews.com/swiat/201610144062081-ukraina-rosja-drl/

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s