Izabela Tyrkin – Polka. Wspomnienie

 

śp. Izabela Tyrkin

Żydowski reżim III RP zabronił Jej wjazdu do kraju.

Pani Izabela urodziła się w 1935 roku w południwo-wschodniej Polsce – dzisiaj jest to Ukraina. Ukończyła Uniwersytet Lwowski.

Od 1988 roku była aktywnym członkiem Związku Polaków na Białorusi (ZPB). Od 1993 do 2009 roku pełniła funkcje prezesa Lidzkiego oddziału ZPB.

Zainicjowała budowę centrum kultury polskiej w Lidzie –  Domu Polskiego. Od 1997 roku, aż do ostatniego dnia swojego życia była jego dyrektorem. Dom Polski w Lidzie był i jest nadal najbardziej aktywną placówką kultury polskiej na całej Białorusi.

Mimo, iż polskości poświęciła niemal całe swoje dorosłe życie, do śmierci miała zakaz wjazdu do Polski – nie godziła się, na wyraźne sugestie przedstawicieli żydowskiego reżimu w Warszawie, na wykorzystywanie Związku Polaków na Białorusi jako V kolumny światowego syjonizmu walczącej z legalną władzą Republiki Białorusi.

Pani Izabela zmarła 9 listopada 2011 roku. Nikt z przedstawicieli III RP nie złożył kondolencji ani kwiatów.

 

Rozmowę z Panią Izabelą nagraliśmy w 2010r. Naszym materiałem nie wykazali zainteresowania nawet ojcowie Redemptoryści, którzy w swoich katolickich mediach toruńskich i ogólnopolskich z tak ogromną troską podchodzą do polskiej historii, do polskich losów (?).

Posłuchajmy Pani Izabeli – posłuchajmy o niedawnej historii Polaków. Może ta rozmowa zainspiruje nas do jakichś głębszych refleksji, bo nie mamy pewności czy żydowski reżim IIIRP nie zgotuje nam powtórki z historii.

 

Z Panią Izabelą Tyrkin rozmawiał prezes WPS, Paweł Ziemiński

____________________

Znalezione obrazy dla zapytania święto zmarłych - zdjęcia

Dariusz Kosiur

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Reklamy

29 Komentarzy

Filed under Polityka

29 responses to “Izabela Tyrkin – Polka. Wspomnienie

 1. słowianin

  Jutro będzie pierwszy listopada , a więc wszyscy pamiętajmy o polskich patriotach , których żydowski reżim gnębił czy spuścił na nich zasłonę milczenia . Kilka miesięcy temu zmarła pani Beata , również nie żyje już bohaterka tego tematu , która miała swoje lata , ale aż tak stara nie była . Świeczki na grobie nie zapalimy , ale pamiętajmy o nich .
  Za to syjonistyczne szumowiny , skunksy żyją na tym świecie nawet 90 lat lud dobiegają setki . Taka to niesprawiedliwość .
  Niech nikt jutro nie waży się nawet oglądać programów o zmarłych żydach , których kreuje się na bohaterów . Wiadomo o kogo chodzi .
  Spoczywajcie w pokoju patrioci polscy . Pamiętamy również o A. Lepperze i nie zapomnimy .

  Polubienie

 2. jan gryko

  Lwów, Lwów…to była Polska….jak się nie mylę….a mówię —jak się nie mylę…? bo dziś mogę się mylić…bo dziś historia jest taka – kto rządzi i wcześniej rano wstanie…ten rządzi….Np…gdybym był syjonistą i przyjął bym sobie pseudonim Kaczyński…może Macierewicz? /hugo wie kto ważniejszy/….ale abstrahując od tego… gdybym był syjonistą i pierwszy rano bym wstał i ogłosił bym…że od 1945 r. do roku 1989 – Polski – nie było!…była tylko w tym czasie taka qrwa – ‚czarna dziura’…I proszę sobie wyobrazić, że tego będą nauczać dzieci w szkołach……? Macie wątpliwości że jest to możliwe?…Ja nie mam wątpliwości że dziß jest to możliwe…i możliwe jest to, że zegarek napierdziela — z prawej do lewej— i taka ma być obowiązkowa pisownia…..

  Pszyszedł do mnie szwagier i mówi…..’co to —k—-wa za prywatyzacja kamienic w Wa…—wie!…Przecież my wszyscy odbudowaliśmy Warszawę….-każdą kamienicę! – …każdy Polak finansował odbudowę stolicy…Na każdej flaszce wódki było napisane….’złotówka na odbudowe Stolicy’…’
  Podobnie było ze zbiórką pieniędzy na odbudowę Zamku Królewskiego….

  A teraz….okazuje się że —.—-‚II wojna światowa skończyła się w 1989 roku!…’

  Tym wszystkim hujom…żydobanderowskim hujom …mówię….
  Nie myślcie , że wam się upiecze..,,

  Kalkstein, Singer, Kuchciński, Duda/juda….- nigdzie nie uciekniecie…nawet po śmierci….

  Polubione przez 1 osoba

  • jan gryko

   Do Pis…wy się zastanówcie – kogo popieracie…czy Kaczyński .. chodzący trup..dla was liczy się.. czy ‚chwilowy orgazm na Wiejskiej?…, czy życie wasze i waszych rodzin ..?- podpisując CETA..,stajecie się – Kastratami!..zabijacie wasze dzieci i wnuki….- wy się nażrecie oczywiście……ale wasze dzieci się nie nażrą—-sorry batorry…
   już dzieci mieć nie będziecie… – w imię czego?…10 000 zł?….a może huj więcej?.

   ciebie Kalkstein, Singer, DUDA, Kuchciński-banderowski – sukinsynu, oczywiście nie wspominając o Ryżym i całej – ‚drużynie timura’…mamy na liczniku…naszej .’krutkiej listy’…a co q…wa myślicie że tylko wy macie – krótką listę?….Koledzy z Wiejskiej… – q..wa… nauczymy was pracy …prostej pracy ‚na chleb’…- na Kołymie….
   Wyciągniemy was – z grobu – i jako -trupy – – staniecie i będziecie się tłumaczyć

   Polubienie

  • potpis

   a teraz gdzie jest polska? niema! to tylko wojewodztwo uni okupowane przez wjka usa

   Polubienie

 3. andrzej

  „Naszym materiałem nie wykazali zainteresowania nawet ojcowie Redemptoryści, którzy w swoich katolickich mediach toruńskich i ogólnopolskich z tak ogromną troską podchodzą do polskiej historii, do polskich losów (?).”

  Tak zwani ojcowie Redemptoryści tworzą V kolumnę, która wyłącznie działa w interesie Watykanu, a więc i syjonizmu!

  Rozbijackie działania tej organizacji w stosunku do Słowiańszczyzny widać na każdym kroku!

  Polubione przez 1 osoba

 4. Skurwysyństwo talmudyczne nie zna granic.

  Polubienie

  • Jak można nie „lubić” tak wspaniałej, mądrej piosenki. Oto fragmenty:

   „a wokoło Wszechświat, bezgraniczny niepojęty,
   nieskończony ogród żyzny, myśli wiecznej Arcydzieło !
   Uszanować chciałbym Niebo, Ziemi czoło skłonić,
   ale człowiek jam niewdzięczny, że niedoskonały”

   I ta konkluzja:

   „Nonsensami karmią się nawzajem, spraw komicznych
   omotani siecią. Wstyd mi za tych, co nie mając wstydu
   zapomnieli, że u kresu groby nas zrównają.”

   Śmiem twierdzić, że nie ma w historii muzyki popularnej na całym świecie tekstu bardziej głębokiego filozoficznie i bardziej mądrego. Mówię to nie tylko, dlatego, że jestem autentycznym, bezkompromisowym słowiańskim Polakiem, ale również jako długoletni fan muzyki popularnej – zarówno rockowej jak i „pop” czy nawet metalowej – którego kolekcja najlepszych takich piosenek liczy obecnie ponad 500 utworów, głównie w języku polskim i angielskim ale także w języku rosyjskim i francuskim.

   Uszanować chciałbym Niemena, wspaniałego polskiego artystę …

   Polubione przez 2 ludzi

 5. julius

  Mamy XXI w. a KK cały czas ludziom ciemnotę wciska. Zmanipulowane i sfabrykowane zjawiska staja się prawdą obiegową. Powiela się ją przez lata a otumaniony lud wierzy w te brednie. I jak Polska ma się odrodzić.

  za onet.pl
  Jednym z wyjątkowych miejsc na terenie Archidiecezji jest Gietrzwałd, gdzie mamy do czynienia z jedynymi w Polsce zaakceptowanymi przez Kościół objawieniami maryjnymi.

  Gietrzwałd stał się sławny dzięki Objawieniom Matki Bożej, które miały miejsce dziewiętnaście lat po objawieniach w Lourdes i trwały od 27 czerwca do 16 września 1877 roku. Głównymi wizjonerkami były: trzynastoletnia Justyna Szafryńska i dwunastoletnia Barbara Samulowska. Obie pochodziły z niezamożnych polskich rodzin.

  Objawiająca się Maryja mówiła po polsku?

  Matka Boża przemówiła do nich po polsku, co podkreślił ks. Franciszek Hipler, „w języku takim, jakim mówią w Polsce”. Matka Boża zachęcała do pokuty, trzeźwości i codziennego odmawiania różańca.

  Polubienie

  • „Obie pochodziły z niezamożnych polskich rodzin” – to wiele wyjaśnia, czy ktoś kiedyś spotkał się z „objawieniami” które dotyczyłyby wykształconych, oczytanych, inteligentnych, myślących ludzi? Bo ja nie. Tym biednym i w domyśle ciemnym, choć nie wszyscy biedni są tak głupi i bywają mądrzejsi niż nie jeden wysoko kształcony zawsze jednak łatwiej jest wcisnąć kit. Szczególnie tym z zapadłej wsi gdzie dominuje pewna religia. Myślący zadałby od razu sto pytań do owej „maryi” i byłaby spalona a religijny się przestraszy makabrycznej projekcji własnego skażonego nadjordańskimi baśniami umysłu i po nim. Wychowanie religijne powoduje też że każde zjawisko choćby nie wiem jak naturalne było zaraz będzie interpretowane przez pryzmat religii.

   Polubienie

 6. Możesz rzucić pytanie w zakładce uwagi u mnie.

  Polubienie

 7. stycznik

  W programie pierwszym polskiego? Radia wspominano dziś zyda a. Wajde. A jednak ktos z wczesniej tu piszacych, przestrzegal przed tym że 1-go listopada w mediach beda wspominac parchatych a nie polakow.

  Polubienie

 8. patr

  wiekszosc takzwanych patriotow pOLSKICH dopingowala polsce z poza granic kraju, ale brakowalo im odwagi zeby dopingowac na miejscu posrodku walki……….

  Polubienie

 9. Edward

  Nie wolno dzielic Polakow na tych w Ojczyznie i na tych ktorych los rzucil na emigracje.Trzeba miec wyrozumialosc nawet dla tych ktorzy wyjechali za chlebem z Ojczyzny.Ci zreszta,bardzo czesto,bedac przed wyjazdem w obliczu nedzy a nawet smierci nie chca znac Polski!!! Z takiej postawy cieszy
  sie oczywiscie nasz smiertelny wrog,zyd.
  Od wielu wiekow Polacy zmagaja sie w walce o wolnosc Polski.Wielu Polakow zagrozonych utrata zycia w Ojczyznie,ucieka z Polski podejmujac
  dalsze dzialania niepodleglosciowe na emigracji.Kiedy Polska nie istniala na
  mapach swiata a w Ojczyznie szalal terror,wielu patriotow na wygnaniu walczylo o Polske ze wszystkich sil!!!.Ruch niepodleglosciowy Solidarnosc
  tez zakonczyl sie kleska!!!Dla bardzo wielu patriotow,ktorzy walczyli czynnie
  o Polske,wreczono bilet wyjazdu z Polski w jedna strone!!!
  Piszacy na tym portalu Polacy maja obowiazek pamietac o tym wszystkim.
  W tych dniach zadumy,Polacy winni wspomniec wszystkich Polakow ktorzy
  zyli dla Polski i o Polske walczyli.A wiec tych spoczywajacych w Ojczyznie,i
  poza nia-cmentarz Lyczakowski we Lwowie,Wilno,Bialorus,Syberia,morze
  Biale i Barentsa.Trzeba wspomniec Polakow spoczywajacych w Europie i w
  calym swiecie.We Francji jest cmentarz,Panteon polskiej emigracji Les
  Champeaux w Montmorency.Tam lezy w zbirowej mogile (bo umarl jako zebrak) nasz chyba najwiekszy poeta,prozaik,dramatopisarz,,eseista,grafik,
  rzezbiarz,malarz i filozof – Cyprian Kamil Norwid.
  W 1918 roku to nie Pilsudski wywalczyl Polsce niepodleglosc-on byl jej
  zaprzeczeniem,byl jej smiertelnym wrogiem.
  Nalezy zyczyc nam Polakom aby obecna walka o wolna Polske powiodla sie.
  Moim skromnym zdaniem jest to sprawa bardzo trudna!!!Mysle,ze tak jak w przeszlosci,wolnosc nam wywalczy emigracja polska.

  Polubienie

  • julius

   „To Demokratka Hillary Clinton będzie lepiej bronić interesów Europy Wschodniej i NATO niż (nominowany przez GOP) Trump – powiedział PAP jeden z najbardziej znanych działaczy polonijnych, dziennikarz, autor filmu o Kościuszce Alex Storożyński.
   Zwrócił uwagę, że Trump w jednym z wywiadów powiedział, że Putin nigdy nie wejdzie na Ukrainę. – Ale przecież Putin już tam jest. Zabrał Krym! – podkreślił.
   Zwłaszcza Polacy powinni pamiętać, że Polska jest w NATO dzięki prezydentowi Billowi Clintonowi i (jego sekretarz stanu) Madeleine Albright – zaznaczył. Wyraził przekonanie, że Hillary Clinton będzie w sprawie Rosji „bardziej jastrzębia” niż prezydent Obama.”

   Z całym szacunkiem panie Edwardzie, ale jeśli w USA prominentni działacze jak ten cytowany powyżej myślą w takich kategoriach to są to ludzie któym władza żydowskiej oligarchii odpowiada. Większość tego typu ludzi nie tylko na obczyźnie ale i w Polsce najchętniej widziałoby Polskę jako zamorski departament Stanów Zjednoczonych szkoda tylko, że na dzień dzisiejszy bez prawa wjazdu do macierzy.

   Polubienie

 10. Edward

  Przemówienie Trumpa, które przekonało do niego USA i świat

  30 Październik 2016 https://youtu.be/O1y5o5zW7Mw
  Read More

  Polubienie

 11. Edward

  Bogusław Jeznach

  Co chce ukryć Hilaria?

  CO PISZĄ INNI: Francuski dysydent Thierry Meyssan odkrywa kulisy dochodzenia FBI przeciw… »

  Średnia ocena: 5.0
  ŚWIAT02.11.20163

  Polubienie

 12. Wprowadźcie możliwość logowania się tutaj przez VK.com.
  Na pejsie jestem zbyt często banowany za moją antyżydowską pracę.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s