W tym roku „Marsz Niepodległości” sponsoruje Facebook Polska

marszn

Przytaczamy poniższy tekst, gdyż zastanawiamy się czemu postanowiono nagłośnić tak skutecznie tzw. Marsz Niepodległości, którego formuła wydawała się być co nie co wypalona i pokazująca oczywiste maliny, w które – głównie polską młodzież- wprowadzają licencjonowani „narodowcy”? 

„Zamieszaniu” wokół nieco zwietrzałej idei Marszu towarzyszy nachalna promocja „nowych liderów narodowych, na nowe czasy”.

Mamy pawdziwy ich wysyp. Po wcześniejszych : Winnickim, Bossaku, Kowalskim, Tumanowiczu, Ziemkiewiczu, Braunie przyszła pora na nowych „przewodników narodowych mas” : Jakubiaka, Olszańskiego vel Jabłonowskiego, Mossakowskiego, Heinricha, „neo” Kowalskiego,  pastora Chojeckiego i stadka pomniejszych, obrotowych patriotów.

Nie ma lepszej promocji Marszu jak jego „bojkot na Facebooku”…oczywiście z „odblokowaniem kont” na tydzień przed Marszem …..w maliny.

PZ 

Zacznę od rzeczy śmiesznych, czyli od wyjaśnień Facebook Polska, że standardów pilnują skrypty, algorytmy i szeroki kontekst. Skrypt można sobie ustawić wszędzie, na portalu kontrowersje.net również i to prostym narzędziem wbudowanym w silnik strony. Wystarczy wypisać słowa lub frazy, których sobie nie życzymy, na przykład „Fundacja WOŚP”. Do tego momentu jest prosto, ale dalej zaczyna się kontekst i wystarczy, że ktoś słusznie napisze o Fundacji WOŚP przelewającej kasę do prywatnych firm związanych z Jerzym O., a zostanie bezmyślnie przez skrypt skasowany. Nie ma takiego skryptu i takiego algorytmu, który wykluczyłby skutecznie cokolwiek i na jakimkolwiek portalu, jest to oczywiste dla każdego, kto choć trochę zna podstawy funkcjonowania stron internetowych.

Jeszcze trudniejsze jest filtrowanie zdjęć i tak dochodzimy do sedna, ponieważ głośna afera związana z cenzurowaniem treści na Facebooku dotyczy plakatu „Marsz Niepodległości”. Nie zadziałał tu żaden algorytm, ale ręczna robota ideologów zarządzających tym śmiesznym portalem, z którego najbardziej śmiał się sam twórca Mark Zuckerberg. Mark się nie bawił w cenzurę i owijanie w bawełnę, nazwał swoich klientów po imieniu – to idioci. Zuckerberg powiedział wprost, że ludzie traktujący poważnie wirtualną rzeczywistość są skończonymi idiotami, na których doskonale się zarabia. Druga śmieszność polega na tym, że projekt Facebook jest fenomenem stworzonym zupełnie przypadkiem i dopiero później się rozrósł do gigantycznych rozmiarów. Trochę mi żal ludzi myślących w podobny sposób, bo to świadczy, że nie tylko Mark Zuckerberg ich oskubie, ale i Cyganka kury wyłapie.

Podobne monopole nie powstają przypadkowo i nie ma takiej siły, aby narządzie ogłupiające miliardy ludzi należało do jakiegoś zwykłego Marka Zuckerberga, nawet jeśli pochodzenie etniczne daje mu odpowiednie przepustki. Niechby spróbował Facebooka założyć Norman Filkenstein, to skończyłby jak koledzy z Naszej Klasy i cały ich projekt. Światem wirtualnym rządzą monopole: Microsoft, Google, Facebook, Twitter i parę innych. Firmy te funkcjonują z takim rozmachem z jednego powodu – mają przyzwolenie odpowiednich mocarzy, którzy czerpią z tego zyski. W związku z powyższym zauważyć należy trzecią śmieszność – protesty i bojkoty. Gdyby nawet Facebook Polska musiał się z Polski zwijać, to warto pamiętać, że w Chinach żyje 1,3 miliarda ludzi, a Google jest tam ocenzurowanym osiedlowym warzywniakiem przy rodzimym Baidu, co nie przeszkadza Google być monopolistą na pozostałym obszarze kuli ziemskiej.

Mark Zuckerberg i jego mocodawcy bojkotu w Polsce się nie wystraszą, uśmieją się i jak trzeba będzie zrobią z Polski jeszcze większy „ciemnogród faszystowski”, bo mają do tej roboty potężne narzędzia. Facebook wystraszyłby się bojkotu w Izraelu, Szwajcarii, w USA, ale nie w Polsce. Pośmialiśmy się, to teraz czas na wskazanie poważnych aspektów sprawy. Blokadę „Marszu Niepodległości” prowadzą lokalni przedstawiciele „żeby było tak, jak wcześniej” i wyłącznie oni za tym stoją. Pojęcia nie mam czy dzieje się to za pozwoleniem centrali, ale szczerze w to wątpię, by w USA przejmowali się nawalanką nad Wisłą, no chyba, że nagle akcje poszły w dół (żart). Cenzurowanie treści służy wyłącznie ograniczeniu wiedzy o planowanej imprezie i nie trzeba być wyjątkowo bystrym, żeby przewidzieć odwrotny skutek tak skrajnie głupiego działania.

Polacy w genach mają zapisany sprzeciw wobec nakazów i zakazów kierowanych z zewnątrz. Jeśli postawimy tabliczkę „nie deptać trawnika”, to z całą pewnością znajdą się tysiące, które trawnik podepczą, chociaż wcześniej nie przyszłoby im to do głowy. Blokowanie „Marszu Niepodległości” wkurzyło miliony, które z organizatorami się nie identyfikują, a bywa, że z nimi walczą. Należę do tych milionów, nigdy nie byłem zwolennikiem współczesnej „endecji”, patrzę na ruchy narodowe w Polsce z dużą nieufnością i niemałym przekonaniem, że ktoś poważny tym wszystkim miesza. Jednak w ramach normalnego ludzkiego odruchu i solidarności, piszę dziś o 11 listopada z wyraźną intencją nagłośnienia „Marszu Niepodległości”. Robię to ważąc racje, bo w ogóle mi nie zależy na promowaniu Krzysztofa Bosaka, ale jeszcze bardziej nie godzę się, aby w moim kraju obce towarzystwo dyktowało mi, co mam robić. Tym bardziej, że to towarzystwo walczy z Polską, a z ONR i narodowcami tylko przy okazji.

Dzisiejszym felietonem nie protestuję i nie bojkotuję Facebook Polska, po prostu sobie piszę – pocałujcie mnie w dupę Facebook Polska, bo to my Polacy jesteśmy u siebie, a wasz portal w gościach. Nie ma w tym żadnego poświęcenia, czy bohaterstwa, po prostu nie jestem głupszy od Marka Zuckerberga i wykorzystuję ten projekt dokładnie w taki sam sposób, jak jego twórca. Jeśli mnie zablokują, jako dobrze wychowany Polak podziękuje za darmową reklamę i tyle. Z monopolistą walczyć skutecznie się nie da, ale wykorzystać jak ostatniego frajera można zawsze. Facebook nie daje ani pić, ani jeść, ani dachu nad głową, jedynie złudzenie, że jednym kliknięciem rozreklamuje się niszową działalność. Bzdura, gwarantuję, że gdyby nie było zadymy w sieci, na stronę marszu zaglądaliby w 90% bezpośrednio zainteresowani. Narodowcy i organizatorzy „Marszu Niepodległości” powinni pozdrowić panią Sylwię de Weydenthal staropolskim „dziękujemy”, bo na taką reklamę ze strony pracownicy Marka Zuckerberga mało kto w Polsce może liczyć. Tyle.

posted by MatkaKurka on śr., 2016-11-02 18:23

za:http://kontrowersje.net/w_tym_roku_marsz_niepodleg_o_ci_sponsoruje_facebook_polska

 

Z ciekawszych komentarzy pod tekstem źródłowym:

cyt…”projekt facebook jest fenomenem stworzonym zupełnie przypadkiem”..
no nie wiem..nie wiem.. czy tak przypadkiem..ostatnio płk Wroński mowił o programie skanującym ludzkie twarze w tłumie..i te wszystkie ządania wysłania skanu dwodu osobistego..po co komu zdjęcie czyjejś twarzy w archiwach FBI;CIA;DIA i innych „organizacji”???
jedyne co widzę;a co nie napawa mnie zbytnim optymizmem to ze nasz rząd nie za bardzo chce walczyc zróznego typu grupami lobbingowymi i lewackimi fundacjami i organizacjami nacisku medialnego typu „nigdy wiecej” czy jakoś tam podobnie…
widcznym tego znakiem było by danie zakazu na działalność czosnkowego portalu w PL..
ale tak sie nie stanie….
skoro jedyne prawdziwe?prawdziwe???katolickie???polskie???radio w PL nie jest juz najwazniejszym celem lozy B’nai Brith do zniszczenia to znak ze coś sie zmieniło..i to bardzo…

By cichy1974 –cichy1974

@cichy1974, w tej walce nie ma ZADNYCH przypadkow, szczegolnie jesli chodzi o Polske! Banki sa w obcych rekach, media rowniez, szczegolnie rynek prasy! Za wszystko ktos placi, lub zaplacil, nawet za nagrania u Sowy, aby przygotowac przedpole, do starcia z Wladymirem! Inny POdkupuje akcje, POdupadlego Gwna Wyborczego, oni MUSZA MIEC nadal rzad dusz! Polacy musza zrozumiec ze tylko wybicie sie na prawdziwa niepodleglosc, doprowadzi Nas do celu, aby Polska byla Polska, a nie jakims tam POlin!!!

By Wiadomosc POrazaca

Nie jestem takim optymistą w sprawie blokowania treści przez filtry programowe. Tu działają nie skrypty a sztuczna inteligencja. Umieściłem na google+ zdjęcia z wyprawy turystycznej i zaraz po tym zacząłem otrzymywać reklamy skrojone i oferty mailowe na podstawie miejsc,  które fotografowałem. Nie dla naszej wygody google fotografował świat, to produkt uboczny. Analiza obrazów jest już mega zaawansowana. Polemizowałem trochę jako uczestnik grupy zainteresowanej historią II wojny światowej z ludźmi na kilku kontynentach. Związana z fundacją grupa mającą oddział w Polsce. Oprócz podstawowych tematów od czasu do czasu wpadał wredny złośliwy post na temat Polski i PiSu. Podejmowałem rękawicę i wkrótce otrzymałem ostrzeżenie a zaraz potem bana. Dziwiło mnie to bo publikowało może 20-30 osób. Przeczytałem jednak wiadomość z Francji, ktoś dziękował administratorowi za zdecydowaną akcję bo czuł się nieswojo obserwując dyskusję. Zapomniałem, że wszyscy z grupy dostają strzeszczenia na maila. Moje posty miały dużą siłę rażenia ciekawymi, udokumentowanymi informacjami. Jak mówi Matka, bardzo trudno jest filtrować skryptami. Zawiesili działalność grupy, a od 1 października przenieśli się całkowicie na Facebooka gdzie kontrola jest bardziej zaawansowana i łatwiejsza. Takich grup są tysiące, mocno zaangażowanych politycznie, zasilane duża kasą, które urabiają światową opinię publiczną. Niewiele można im przeciwstawić. Ciekawe też, że w zależności od komentarzy zaraz pojawiają się dziwni obserwatorzy na twitterze albo prośby do dopisania do znajomych.  Walka na tym froncie jest nierówna. My możemy dotrzeć do kilku czytelników, oni jednym ruchem do dziesiątków tysięcy.

By janus375 –janpol

 

Reklamy

13 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

13 responses to “W tym roku „Marsz Niepodległości” sponsoruje Facebook Polska

 1. Piotr Marek

  Sylwia de Weydenthal – pewnie potomkini tych, co tu przyleźli z Napoleonem. Kupę takich w sądownictwie. Obok nazwisk „żydowskich”, „niemieckich” oraz różnych ~uk/~enko jest nie mniejsza ilość tych de Cośtam~teuax/oux etc, a z kolei kursy kolonijne prowadzi jakaś babka o nazwisku Ney. Pewnie nieślubna potomkini Michaela, co się tutaj zabawiał podczas odwrotu z Rosji…

  Polubione przez 1 osoba

 2. Piotr Marek

  Bardzo przepraszam, ale nie zabardzo rozumiem, o co chodzi z tymi nazwiskami? Czyżby patriotyzm zarezerwowany był tylko dla nosicieli polsko brzmiących nazwisk? Pomijam w tym miejscu takich „Polaków” jak A. Kwaśniewski, W. Bartoszewski, czy Kaczyńscy. Znam wielu autentycznych Polaków, nazwiska mają czysto polskie i służą okupantowi.

  Wojownika ocenia się po czynach – tak było u Indian. Ludzi ocenia się po ich postępowaniu, a nie po nazwiskach. Niejeden z obcym nazwiskiem służy bardziej Polsce i polskiej racji stanu niż polscy szabas-goje z końcówką „-ski” w nazwisku.

  Dyskredytowanie ludzi tylko dlatego, że noszą niepolskie nazwiska nie służy niczemu poza sianiem nieuzasadnionych podejrzeń, zamętu i zamieszania.

  Polubione przez 4 ludzi

  • Nikt normalny nie zmienia sobie nazwiska, chcąc się zakamuflować, na de-cośtam. Tym komentarzem wyraźnie podkreślam, że jest to ewidentnie osoba pewnego pochodzenia. Ja nie skreślam ludzi z tzw. „niemieckimi” nazwiskami, bo to są Ślązacy, Pomorzanie, czy spolonizowani Niemcy. Podkreślam też, że mamy w Polsce kupę spadochroniarzy jakobińskich, którzy bezczelnie chcą mieć mocny wpływ na nasz krajobraz polityczny. Wszystkie te „Francuzy” pchają się do sądów, polityki, uczelni, na najlepsze stołki gdzie jest kupa forsy i mało niebezpiecznej roboty, a Polacy mają z tego nic.

   Polubione przez 1 osoba

 3. Metro

  Gadanie o bojkocie pejsbuka w tym kontekście uważam za bicie piany. Ludzie są sprowadzani na niesłychanie niski poziom, na ulicach mają gęby przyklejone do swoich smartfonów, a w nich pewnie króluje pejsbuk.

  Wiadomo że pejsbuk od początku jest operacją „głębokiego państwa” Judei. Lata temu, przed początkiem histerii, w reklamach żydowskich korporacji mówili: „spotkasz nasz na pejsbuku”. Nikt inny takiej promocji nie otrzymywał.

  Pejsbuk cenzuruje nie tylko w Polsce. Spotkałem się z sytuacją że ludzie, w odpowiedzi na cenzurę pejsbuka, wzywali do przenoszenia się do konkurencji ruskich żydów, co się nazywa Wkontaktie. Być może to ma sens (nie wiem, z zasady tego śmiecia nie używam) ale sam „bojkot” pejsbuka to bicie piany.

  Polubione przez 1 osoba

 4. A,ja sie pyta,”sumienie narodu” ,ale jakiego ?.

  Polubienie

 5. zydozerca

  Policja weszła do biura poselskiego Liroya Marca! [WIDEO]
  dziennik narodowy

  DYKTATURA PIS SIĘ WZMAGA,BO JEJ MOTŁOCH W TYM POMAGA

  PEJS-ZBUK DLA DEBILI- BY ŻYDZI Z NICH DRWILI

  Polubienie

 6. Emilia

  Kluczowym czynnikiem jest tu rozróżnienie na fanpage i profil prywatny. Jak wiecie Facebook decyduje za nas co wyświetli nam w naszych aktualnościach. Zazwyczaj zbyt dużo się dzieje, żebyśmy mogli widzieć wszystko, jest więc magiczny algorytm, który decyduje o tym, co zobaczymy. Nie wchodząc w jego budowę trzeba zrozumieć, że są cztery typy treści na Facebooku czyli posty:

  tekstowe
  z linkiem
  graficzne
  wideo
  Analiza różnych firm badawczych wykazała, że Facebook inaczej decyduje o tym co wyświetli się nam jeśli pisze to strona, a inaczej jeśli nasz znajomy. Krótko mówiąc fanpage ma większe szanse na wyświetlenie treści, jeśli będzie to link lub zdjęcie. Natomiast obserwując zachowanie ludzi, portal Zuckerberga stwierdza, że częściej interesujemy się tym, co nasi znajomi mają do powiedzenia – większe szanse na wyświetlenie ma więc status tekstowy.
  Dodam jeszcze, że fanpage powinny raczej się wystrzegać dłuższych tekstów. O ile możemy z zainteresowaniem czytać o życiu naszych znajomych, o tyle rzadko czytamy teksty marketingowe na stronach. Sugeruje pisać copy na jakieś 100-160 znaków: dzięki temu przewijając aktualności osoba ma szansę rzucić okiem na nasz post, a jego krótkość zachęca do lektury i zobaczenia obrazka czy kliknięcia w link po więcej.

  https://www.semtec.pl/blog/algorytm-google/

  http://czaplicka.eu/dlugie-powinny-byc-posty-facebooku/

  Polubienie

 7. zydozerca

  Chińskie przysłowie _:
  „Samotny chińczyk jest smokiem ,wielu chińczyków razem- robakiem „

  Polubienie

 8. zydozerca

  El.zorro, Salon 24.pl
  3.11 22:23 Odsłon 352 11 Komentarzy
  Rozważania Głupca; o prawie i sprawiedliwości wśród Polaków

  Polubienie

 9. paziem

  Prawdziwy wysyp „narodowców polskich”- głównie „ukrzyżowanych” albo ” zasymilowanych”. Co drugie słowo, to suwerenność i „wojowniczość” wobec globalnych korporacji, ale ani jeden nie zająknie się żeby zrobic porządek z globalną, syjonistyczną lichwiarską bankowością, która rządzi i zakłada takie wydmuszki jak Facebook i pod stołem finansuje takich krzykliwych ” narodowców polskich”. A co drugi z nich, to antropologiczny młody żydek. Starym łódzkim zwyczajem z Bałuckiego Rynku- jeden sprzedaje śledzie, a drugi wodę sodową na ugaszenie pragnienia :))) Kolejna Hucpa, jak tz obrońcami kamienic pod wodzą Janka Śpiewaka, którego tate popierał syjonistyczną „prywatyzację” Polski przez rzezimieszków z KORu.

  Polubienie

 10. zydozerca

  Rozpoczęło się ściąganie p/osiłków i suk -defilada ulicami Warszawy w południe 10.11.2016 w kierunku Bemowa.
  Tradycyjna laurka z okazji jutrzejszego święta :
  PSY I TREPY NA PRZESZCZEPY
  Odmóżdżone psy-bul/dogi reżim wypuścił na drogi,popakował w kundlochody,by wąchały własne smrody;
  zebrał żuli całe stada,by błażniła się parada radiowozów oraz suk pełnych głąbów ksywa „zbuk”;
  kurwom władzy mózg przetrącił,podczas szkoleń rozum zmącił,wyposażył w broń i pały,by policję ośmieszały;
  Duda wręczy im nagrodę za zmaganie się z narodem-czcząc rządzącą żydów trzodę mają chronić jej zagrodę;
  w oczekiwaniu kiełbasy kupa psów obstawi trasy-rwą się tak do ochraniania,bo im wszyto kurze jaja i pejsy na cześć obrzezania;
  szmaty+ściery bez godności dadzą popis ułomności broniąc mafii bezkarności,łamiąc prawo do wolności;
  odkąd władze się sprzedały knessetowi za przewały i żydostwu kraj poddały-suki z psami w durnia grają i masowo się puszczają;
  za lojalność i odwagę po akcji dostaną w d. flagę-wpada premia od psubrata /cwela żydów+renegata/za trud,gdy stali na czatach i donosy o Polakach;
  spod komendy na kolędy wożą dupy psie przybłędy,dla zaprawy wyręczają kler i ludzi spowiadają;
  lubią węszyć,gdzie ktoś szura i chce zgładzić mafię ciula-w zamian jest emerytura,która psa zamienia w knura;
  UWOLNIĆ M.PISKORSKIEGO-POSADZIĆ PiS KACZYŃSKIEGO
  UWOLNIĆ KWIETNIA BRUNONA-POSADZIĆ DUDĘ KAPŁONA
  UWOLNIĆ Z.MIERNIKA-POSADZIĆ A.MICHNIKA
  UWOLNIĆ M.KARŁOWICZA-POSADZIĆ MACIEREWICZA

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s