Rosyjskie okręty przygotowują uderzenie rakietami „Kalibr” pod Aleppo

okrety

Grupa lotniskowców rosyjskiej floty wojennej na czele z lotniskowcem Admirał Kuzniecow i krążownikiem rakietowym Piotrem Wielki przygotowuje się do przeprowadzenia w ciągu najbliższej doby ataku na pozycje bojowników w prowincji Aleppo – podaje rosyjski resort obrony.

Atak z wykorzystaniem rakiet manewrujących Kalibr i lotnictwa pokładowego zostanie przeprowadzony na odległych przedmieściach Aleppo, z pominięciem dzielnic mieszkalnych – zapewniło ministerstwo obrony Rosji.

Głównym zadaniem grupy lotniskowców, okrętów rosyjskiej Floty Czarnomorskiej, strategicznego lotnictwa dalekiego zasięgu, a także samolotów z bazy Hmeimim jest uderzenie na odległych przedmieściach Aleppo w bandyckie formacje, które usiłują przedrzeć się do miasta — pisze Gazeta.ru, powołując się na źródło w ministerstwie obrony Rosji.

W ataku po obiektach terrorystów mogą być użyte rakiety Kalibr-PŁ wystrzeliwane z łodzi podwodnych. Jeśli we wcześniejszych atakach z akwenu Morza Kaspijskiego zniszczone cele liczone były dziesiątkami, to tym razem w ciągu dosłownie dwóch-trzech dni na odległych przedmieściach miasta zostaną zniszczone setki obiektów terrorystów szykujących się do ofensywy — oświadczył rozmówca Gazety.ru.

W celu uniknięcia ofiar wśród cywilów, wykorzystywanych przez terrorystów w charakterze żywej tarczy, rosyjskie siły nie będą przeprowadzać ataków rakietowych w samym mieście. Jak powiedział rozmówca, bojownicy skorzystali z kolejnej przerwy humanitarnej i przegrupowali swoje oddziały w celu podjęcia nowej próby przedostania się do wschodniej części Aleppo.

Czytaj więcej: https://pl.sputniknews.com/swiat/201611084208089-Rosyjskie-okrety-atak-/

Reklamy

25 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

25 responses to “Rosyjskie okręty przygotowują uderzenie rakietami „Kalibr” pod Aleppo

 1. zydozerca

  No to zaczęła się ostra jazda bez trzymanki.
  W dniu sfałszowanych wyborów Hitlerzycy należałoby dorzucić ataki hakerskie na komisje stanowe i centralę sumującą oddane na denatkę głosy.
  Jak widać przebieg wydarzeń następuje wg z góry ustalonego scenariusza.
  przypomnienie:
  NASA and FEMA hold exercise to simulate unavoidable asteroid impact
  By Ryan Whitwam on November 7, 2016 Extremetech.com/twoja pogoda.pl

  World War Three: Nato prepares military troops of 300,000 in response to Russia threat |
  World | News | Daily /Express.co.uk

  Polubienie

  • jan gryko

   Jak wygra Clinton…to wiadomo co będzie.,.po staremu….a jak wygra Trump…to co się zmieni?…czy ogłosi nakaz likwidacji FED-u?..i że ziemia jest płaska- na czym podatnicy oszczędzą – miliardy.?..i że stacja kosmiczna ISS mieści się w basenie?…ogłosi to wszystko?….

   A jak Clinton wygra 1% to przecież Tram zapowiedział fałszerstwo…a może to wszystko po to , by amerykańcy wkońcu zaczęli do siebie strzelać…
   przecież te obozy FEMA…nie na darmo powstały…

   Polubienie

 2. stycznik

  Zamiast w allepo to niech uderza w anglię i izrael.

  Polubienie

 3. To ewidentny błąd taktyczny Rosjan: informacja o planowanym ataku rakietowym powinna być ściśle tajna. Teraz terroryści w Aleppo będą mieć okazję do przemieszczenia się i ukrycia przynajmniej części swojego sprzętu wojskowego. (Chyba, że jak zwykle nie wiemy całej prawdy i chodzi tu o jakiś inny, ukryty cel.)

  Za każdym razem, kiedy Rosjanie zgadzali się na zawieszenie ognia, terroryści natychmiast wykorzystywali takie gesty dobrej woli tylko i wyłącznie po to, aby przegrupować się do dalszej walki. Nie potrzeba chyba powtarzać tu, jak fatalną decyzją strategiczną Rosji było zaprzestanie w marcu udanej interwencji militarnej w Syrii w sytuacji, kiedy hordy rzezimieszków z ISIS były wszędzie w Syrii niszczone przez lotnictwo rosyjskie i wojska Assada.

  Teraz jest już chyba za późno na odzyskanie wszystkich ziem w posiadaniu Syrii przed wybuchem konfliktu w marcu 2011. Rojava, na przykład, czyli autonomiczny kurdyjski okręg w północnej Syrii, zostanie prawdopodobnie niezależnym państwem.

  Polubienie

 4. hubalblog

  pokaz siły

  Polubienie

 5. zydozerca

  11.06.2016 :: Analysis
  The Nemesis and Scourges of the Western World
  prof.JAMES PETRAS blog

  Polubienie

 6. Tomasz

  „Grupa lotniskowców rosyjskiej floty wojennej na czele z lotniskowcem Admirał Kuzniecow (…)

  Chyba błąd. Rosja ma jeden lotniskowiec, Admirał Kuzniecow właśnie. Podobno nawet nie jest to lotniskowiec, jest bardzo mały, około dwa razy mniejszy od prawdziwych lotniskowców.

  Polubienie

 7. julius

  Jedna z hipotez mówi, że Putin chce dogadać się z Amerykanami i wysyła im co jakiś czas znaczący sygnał. Głównie chodzi mu o zdjęcie sankcji i powrót do stanu przed puczem na Ukrainie. Takimi sygnałami są: dziwne zachowanie właśnie w Syrii, stwierdzenie w klubie wałdajskim, że Stany Zjednoczone są potężnym mocarstwem, wystąpienie Miedwiediewa w którym powiedział, że strony w Syrii muszą się dogadać i niekoniecznie z udziałem Assada, mianowanie Kissingera członkiem Rosyjskiej Akademii Nauk. Podobnie zachowywał się Hussein w Iraku(też przymilał się Amerykanom) i wiadomo jak skończył. Jeśli jutro rozpocznie atak rakietowy bez względu kto wygra wybory to może ta hipoteza straci aktualność.

  Polubienie

 8. Myślę, że termin ataku jest jak najlepiej dobrany – Usraelici pogrążeni są w wyborczym amoku. Zresztą, o ile się nie mylę, od momentu wybrania nowego lokatora białego domu ten odchodzący nie prowadzi już żadnej aktywnej polityki zagranicznej, pakuje walizki i jedynie czeka na zmianę warty. Tak więc termin nie mógł być wybrany lepiej.

  canassatego

  Pozycje pupilków CIA – bandytów ISIS – są przez Rosjan non stop monitorowane z ziemi i powietrza. Nawet jeśli się przegrupują – przed rakietami nie zwieją.

  Tomasz

  „Chyba błąd. Rosja ma jeden lotniskowiec, Admirał Kuzniecow właśnie. Podobno nawet nie jest to lotniskowiec, jest bardzo mały, około dwa razy mniejszy od prawdziwych lotniskowców.”

  To dlaczego Usraelici tak w portki robią ze strachu przed tym „małym” nieprawdziwym lotniskowcem?

  Julius

  „Podobnie zachowywał się Hussein w Iraku”

  Putin to nie Hussein a Rosja to nie Irak. Sprawa z bandytą Kissingerem to zwykła gra polityczna – nagrodzono go za prorosyjskie wypowiedzi:
  Kissinger: Zachód popełnił błąd. O Ukrainie trzeba rozmawiać z Rosją
  Kissinger: Pozwólcie Rosji zniszczyć ISIS

  Putin to światowej klasy szachista. On wie co robi. Syrii nie sprzeda. Tam ma jedyną bazę militarną poza granicami byłego ZSRR.

  jan-hryko:

  „i że ziemia jest płaska”

  Zlituj się, nie wypisuj takich naiwnych głupot. Traktuj stronę WPS poważnie, a nie jako miejsce do błaznowania.

  Polubienie

  • Kolportowane brednie o płaskiej Ziemi to celowa zmyła. Dzięki niej agentura wpływu może ośmieszać wszystko jako „teorie spiskowe”, także prawdę o 11/9 i o NWO. To spotkało mnie już przed laty na „niepoprawnych”. Napisałem tekst o banksterach, Grupie Bilderberg, NWO i operacji obcej flagi WTC. I wtedy jeden z adminów (DoktorNO) zaatakował mnie ironizując, że następny artykuł napiszę pewnie o „płaskiej Ziemi”.
   Tak więc kolportowanie tych idiotyzmów (płaska Ziemia) nie jest takie obojętne, czemuś i komuś służy, a naiwniacy, którzy robią to z wiarą w te idiotyzmy strzelają sobie i innym w kostkę.

   Polubienie

 9. nina

  koniecznie wysłuchajcie !!!

  Polubienie

 10. zydozerca

  Arkadiusz-co ty jesteś-moderator?- własnego rozumu masz za mało,że musisz podpierać się cudzymi opiniami ?
  To samcze towarzystwo wzajemnej adoracji bywa irytujące .
  Całe szczęście,że zagranica trzyma poziom w przeciwieństwie do leniwego żydo-polactwa.Trzy portale niezależne na krzyż z nadreprezentacją patriotów-katodebili ,dublujące wpisy .Brak chętnych do stawiania czynnego oporu władzy.Co za denny naród .
  A propos wyborów w USA – trzeba odczekać ze dwa dni,aż dokładnie policzą głosy,bo po degeneratach trzymających tam władzę wszelkiej perfidii można się spodziewać.

  Polubienie

 11. A co tu komentować? Wybór był między kiłą (Clinton) a kiłą udającą rzeżączkę (Trampek). Miny Kalksteina to gra aktorska. Gdy żydo-PiS doszedł do władzy, to miny w jewrounii też były płaczliwe – bo nazywano ten kibuc partią nacjonalistyczą, oczywiście „polską” a nie żydowską. A czy PiS jest mniej szkodliwy niż jego bratni kibuc PO?
  O Trampku wyraziłem opinię i jej nie zmieniam:

  https://opolczykpl.wordpress.com/2016/11/07/donald-trump-patriota-usraelski-nadzieja-dla-wolnego-od-lichwy-usraela-i-swiata-czy-syjonistyczny-trampek/

  Tak publicznie cieszyć się, że córka urodzi mu żydowskiego wnuka, no no..

  I jeszcze ta obietnica, że uzna Jerozolimę stolicą Izraela, wbrew ONZ i że przeniesie tam ambasadę usraelską – przecież to jest podpalenie lontu w bliskowschodniej beczce prochu. I jeszce te pogróżki pod adresem Iranu.
  Według mnie mnie Trampek jest groźniejszy nawet od wścieklicy Clintonówki. To megalomański ultra-syjonistyczny bufon kochający przede wszystkim Izrael i jemu służący.

  Polubienie

 12. zydozerca

  276 TRUMP
  218 KILLARY
  wall street journal, 8.30 rano 9.11.2016

  Polubienie

 13. zydozerca

  ASERTYWNY,TWARDY GRACZ NIECH POSPRZĄTA ŻYDÓW SRACZ /US

  Polubienie

 14. zydozerca

  Obrzydzenie ogarnia,gdy się czyta reakcje rządzących żydowskich marionetek na wygraną Trumpa – Loefwen ze Szwecji już deklaruje poprawę stosunków z Rosją,Macierewicz liczy na jeszcze lepszą współpracę z USA,reszta skur..ionych chorągiewek zaczyna się ślinić na widok zwycięzcy kampanii.
  Trump z Putinem powinni przez tydzień pokazywać w mediach środkowy palec i wyśmiewać te ścierwa.

  Polubienie

 15. paziem

  „Słowianin”, to gorszy namol niż rozpłakana Clintonowa, mówisz mu won z zaśmiecaniem, a to spływa po nim, jak po Szewachu Weissie. Przebiera się tym razem za Arkadiusza i znowu bredzi „że już więcej nie będzie”.

  Polubienie

 16. Crucesignatus

  Czyli czyszczenie terenu pod budowę Wielkiego Izraela idzie pełną parą doskonale nadają się do tego kremlowskie i amerykańskie pachołki żydostwa

  Polubienie

 17. Tzw. „Wielki Izrael” to jest zasłona dymna. Parchy (chazarskie) doskonale wiedzą, że egzystencja wśród Arabów, Czarnych, i Śniadych, to NIE DLA NICH!
  Prawdziwym celem chazarskich parchów jest Polin (tymczasowa Polin właśnie się dokonuje), a docelowo Nowa Judea (Międzymorze). Tereny niegdyś Wielkiej Reczpospolitej. Tyle, że obecnie te tereny będą zaparchacone do szczętu, a pierwotne słowiańskie bydo GOIM (to które przeżyje) zostanie sprowadzone do rangi bydła.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s