Co się dzieje na Ukrainie?

ukraina-2 (300x202)W istocie tylko taka perspektywa jest realna dla Ukrainy i Ukraińców pod żydowskim reżimem. Podobnie zresztą rzecz się ma z pozostałymi państwami, zwłaszcza słowiańskimi, w których władza przeszła w żydowskie ręce. – D.Kosiur

_________________________________

za: http://zygumntbalas.neon24.pl/

18.11.2016r. Kijów w panice – pisze pani Tiamat. – W związku z przygotowaniami do olbrzymiej demonstracji antyrządowej władze Kijowa wpadły w panikę.

Timoszenko opowiada o majdanie nr 3, a specjalny komitet od zagrożenia przygotowuje się do stanu wojennego. Policja dostała nakaz zatrzymywania wszystkich pojazdów, wiozących demonstrantów; absolutnie nie można dopuścić do stawiania namiotów ani w ogóle żadnego sprzętu na majdanie.

Rada miejska przygotowuje akty oskarżenia przeciwko zgromadzonym tłumom, partia Petro Poroszenki proponuje prywatnych ochroniarzy, złożonych z atletów i różnych siłaczy, zatrudnić do pomocy organom bezpieczeństwa. Wywiad kombinuje jakby tu dociec, czy przypadkiem Rosja nie jest wplatana w organizacje tych demonstracji.

 

 

Przygotowuje się ustawę o wprowadzeniu stanu wojennego. Podobno powodem tego wielkiego protestu jest straszliwy wzrost opłat, zwłaszcza za ogrzewanie. (wzrost o 75-90%). Obecnie ogrzanie mieszkania dwupokojowego kosztuje 1500 hrywien, podczas gdy średnia pensja wynosi 5000 hrywien.

KIEV IN PANIC: Tymoshenko declares Third Maidan, emergency govt committee prepares martial law – Fort Russ,
http://www.fort-russ.com/2016/11/kiev-in-panic-tymoshenko-declares-third.html

Wyniki wyborów prezydenckich w Mołdawii i Bułgarii poważnie zaniepokoiły władze ukraińskie, które się boją, że na Ukrainie może się powtórzyć podobna sytuacja, w której wybory wygrywają stronnicy Rosji. Obecnie nowe wybrane rządy w Mołdawii i Bułgarii są jawnie pro-rosyjskie i są dowodem na to, że ludzie maja już dość zaczepek wojennych i niepokoju.

One Step Closer to Liberation: „Pro-Russian” Presidents win in Bulgaria and Moldova – Fort Russ,
http://www.fort-russ.com/2016/11/one-step-closer-to-liberation-pro.html

Nazwanie tych obu wybranych prezydentów pro-rosyjskimi to może trochę powiedziane na wyrost. Obaj nowo wybrani prezydenci nawołują do większej przyjaźni i więzi z Rosja, ponieważ uważają, że jest to w interesie kraju.

Russia winning! – panic in Rada: Ukraine to be after Moldova and Bulgaria | Donbass International News Agency,
https://dninews.com/article/russia-winning»-panic-rada-ukraine-be-after-moldova-and-bulgaria

Tymczasem na Ukrainie wybuchł prawdziwy skandal: 84% Ukraińców wybrałoby chętnie Putina na prezydenta (przepytano 41 600 czytelników ukraińskiej publikacji „Niedelja”),

Scandalous Poll: 84% of Ukrainians want Putin as their president – Fort Russ,
http://www.fort-russ.com/2016/11/scandalous-poll-84-of-ukrainians-want.html

Rosyjskojęzyczne dzieci w przedszkolu w Kijowie nie mają prawa mówić po rosyjsku: Russian-Speaking Children in Kindergartens in Kiev Forbidden From Speaking Russian – Fort Russ.

Chodzą plotki, że może Trump szykuje nowa posadę panu Saakaszwili,
http://www.fort-russ.com/2016/01/russian-speaking-children-in.html

Napisała: Tiamat

 

* * * * * * *

1453283087_99

 

Amerykanie wycofują agentów FBI i CIA z Ukrainy

http://www.politnavigator.net/ssha-otzyvayut-iz-kieva-operativnikov-fbr-i-cru.html

Amerykańscy oficerowie, stacjonujący w budynkach Prokuratury Generalniej i w Służby Bezpieki Ukrainy, nagle opuścili Ukrainę. Doniósł o tym poseł Rady Najwyższej Igor Markow w rosyjskim programie publicystycznym „Miejsce spotkań”. Według Markowa oznacza to ciche wycofywanie się Stanów Zjednoczonych z Ukrainy.

„Tydzień temu wszyscy pracownicy FBI w biurze Prokuratury Generalniej oraz oficerowie CIA, stacjonujący w SBU, zostali nagle przeniesieni do Rumunii i Czech. Dla służb bezpieczeństwa jest to czytelny sygnał wycofywania się Ameryki z Ukrainy. Pozostali tylko analitycy, wszyscy agenci operacyjni opuścili Ukrainę” – powiedział Markow (tłum.: Metro).

 

* * * * * * *

Co się dzieje w Syrii?

https://cdn3.img.ria.ru/images/147761/22/1477612223.jpg

 

Samoloty z Admirała Kuzniecowa zlikwidowały łobuzów z al-Nusry
https://ria.ru/syria/20161117/1481537200.html

Rzecznik rosyjskiego Ministerstwa Obrony generał major Igor Konaszenkow oświadczył, że samoloty Su-33, stacjonujące na lotniskowcu-krążowniku Admirał Kuzniecow, zlikwidowały co najmniej 30 bojowników Dżebat an-Nusra w syryjskiej prowincji Idlib.

Generał Konaszenkow twierdzi, że śmierć co najmniej 30 terrorystów została potwierdzona przez źródła wywiadowcze. Wśród zabitych mają być polowi komendanci Muhamad Chelala, Abu Dżaber Harmudża, Abul Baha al-Asfari, który planował ofensywę na Aleppo. Al-Asfari był odpowiedzialny za unifikację rezerw an-Nusry w Aleppo i w Hamie.

Zgodnie z deklaracją ministra Siergieja Szojgu Rosja rozpoczęła wielkie uderzenie na pozycje Państwa Islamskiego i Dżebat an-Nusry w syryjskich prowincjach Idlib i Homs. Lotniskowiec-krążownik Admirał Floty Związku Radzieckiego Kuzniecow, jedyny krążownik tej klasy w rosyjskiej marynarce wojennej, jest uczestnikiem tej operacji. Krążownik znajduje się aktualnie na Morzu Śródziemnym i przewodzi zgrupowaniu Floty Północnej.

Uczestnikiem zgrupowania jest fregata Admirał Grigorowicz (statek strażniczy), który – zgodnie z raportem Ministerstwa Obrony – uderzył w pozycje syryjskich buntowników rakietami „Kalibr”.

Przetłumaczył: Metro

 

* * * * * * *

PS. Pod poprzednią notką, zatytułowaną „Co się dzieje na świecie – 15.11.2016.” toczyła się interesująca dyskusja o lichwie, chrześcijaństwie i wielu innych ważnych sprawach. Komentowali: Tiamat, Andrzej Szubert (nick: opolczyk), Metro i Przemex. Polecam Czytelnikom, link:
http://zygmuntbialas.blog.pl/2016/11/15/co-sie-dzieje-na-swiecie-15-11-2016/

 

Reklamy

12 Komentarzy

Filed under Polityka

12 responses to “Co się dzieje na Ukrainie?

 1. julius

  Rzeczniczka rosyjskiego rządu: Trump Zwyciężył Dzięki Żydom

  Maria Zacharowa, rzeczniczka rosyjskiego MSZ, znana ze swoich sarkastycznych wypowiedzi w mediach społecznościowych, stwierdziła, że wie, komu amerykański prezydent-elekt Donald Trump powinien podziękować za wspaniałe zwycięstwo nad demokratyczną rywalką Hillary Clinton: ” Żydom.”
  W swoim wystąpieniu, które wywołało oskarżenia o antysemityzm, Zacharowa powiedziała w telewizyjnym talk show w ostatni weekend, że zwycięstwo Trumpa nie było dla niej zaskoczeniem bo rozmawiała z Żydami w Stanach Zjednoczonych we wrześniu podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku.
  „Jeśli chcesz wiedzieć, co się stanie z Ameryką, z kim musisz rozmawiać? Trzeba rozmawiać z Żydami, naturalnie.” Zacharowa powiedziała to wywołując aplauz publiczności zgromadzonej w studio w niedzielny wieczór.
  Zacharowa następnie udanie posługując się mową z akcentem żydowskim podszyła się pod jej rzekomego rozmówcę.
  „Powiedzieli mi:” Maroszka (rosyjskie zdrobnienie dla Marii), rozumie pani, oczywiście, będziemy wspomagać finansowo Clinton ale będziemy dawać dwa razy tyle Republikanom. „. To było to! Sprawa została rozwiązana, „powiedziała.
  Zacharowa dodała, że „jeśli chcesz znać przyszłość, nie czytaj gazet głównego nurtu – nasi ludzie w Brighton Beach powiedzą ci wszystko” (odniesienie do południowej enklawy Brooklynu z dużą diasporą emigrantów żydowskich z byłego Zwiazku Radzieckiego).(dopisek mój: co Maria rozumie przez nasi ludzie, czyżby też do nich należała czy tylko uważa tamtych żydów cały czas za Rosjan)
  Jej komentarz wywołał oskarżenia o antysemityzm, jakoby sugerując, że Żydzi potajemnie przekładają dźwignie amerykańskiej potęgi.
  „Okazuje się, rzecznik prasowy Zacharowa wyjaśniła zwycięstwo Trumpa jako następstwo spisku żydowskiego”, działacz opozycji rosyjskiej Roman Dobrochotow napisał na Twitterze.
  http://www.rferl.org/a/russian-government-spokeswoman-trump-won-thanks-to-jews/28124518.html

  Polubione przez 1 osoba

  • mleko z nosa

   Stworzony Wielki Inkwizytor przez swojego ojca chrzestnego Dostojewskiego nie jest żadnym wymysłem ani urojeniem ale do dzisiaj żywym jego wytworem.
   Jego idea jest realizowana z całą siła i wyrazistością.
   Dostojewski przegrał cały swój majątek w kasynie w mieście zwanym Wieś baden. Wiesbaden.
   Mieście kontaktowym dla agentów z całego świata jak i miejsca odpoczynku wysokich oficerów i dygnitarzy SS. SD,Gestapo, Wehrmachtu, którzy zostawiali w nim swoje łupy wojenne.Nie na darmo wies została ocalona przed bombardowaniami ze strony aliantow na wniosek Żydów w kongresie USA jako przyszly ich Hochburg.
   Na chwałę idei Wielkiego Inkwizytora i na chwałę jego Ojca ulica w głównym mieście Niemiec po upadku Berlina pozostała dalej w drugim wówczas mieście zwanym Hochburgiem na ulicy nazwanej jego imieniem powstały dwa Urzędy Skarbowe.
   Finanzamt I i II.
   Jako stolica Hesji od lat wiedzie prym w ściągalności podatków ze wszystkich Landów w całych Niemczech. Na ten sposób już znane nam miasto z czasów Chrobrego i Ottonów Moguncja /Mainz połozona tuż po drugiej stronie Renu znajduje się na ostatnim miejscu ze wszystkich stolic Landów
   w kwestii sciagalności podatków.
   Nie na darmo Eisenhover tam urzędował i zbudowano główna podziemną bazę USA na całą Europę, Afrykę i Bliski Wschód.11 pięter w dół, ze stropami gr. 2,5 m.

   Polubione przez 1 osoba

 2. zydozerca

  Radio Islam
  Jewish Crime International
  -lista zbrodni żydowskich w poszczególnych krajach,sporo o Polsce
  wiele przemilczanych skandali

  Polubienie

 3. zydozerca

  18.11.2016, 14:45 kommersant.ru

  Amnesty International вернется в старый московский офис

  Polubienie

 4. zydozerca

  On November 4, Presidential Council for Human Rights head Mikhail Fedotov said that he had discussed the problem with President Vladimir Putin and promised that the dispute would soon be settled. Following this, Amnesty’s Europe director, John Dalhuisen, told reporters he had been in contact with the Moscow authorities and had agreed to find a new rental arrangement. Dalhuisen also said that the whole situation was the result of a misunderstanding.
  newzsentinel.com.

  Polubienie

 5. Pingback: Co się dzieje na Ukrainie? — WIERNI POLSCE SUWERENNEJ – komp13

 6. zydozerca

  Bankier.pl
  Francja: wojsko szkoli orły do walki z dronami

  PAP Świat 2016-11-18 18:43
  Cztery orły przednie przechodzą obecnie we francuskiej armii szkolenie z zakresu zwalczania dronów – podał w piątek Reuters. Mają się sprawdzać szczególnie na terenach miejskich i podczas dużych zgromadzeń, kiedy dronów nie można zestrzelić z broni palnej.
  „Orły potrafią namierzyć drony z odległości kilku tysięcy metrów, a następnie je zneutralizować” – powiedział dziennikarzom generał sił powietrznych Jean-Christophe Zimmerman.
  Dodał, że francuskie wojsko opiera się w tej sprawie na doświadczeniach holenderskiej policji, która nauczyła swoje orły chwytać drony szponami i bezpiecznie wylądować z nimi parę metrów dalej.
  Wykorzystanie drapieżnych ptaków do zwalczania dronów to swoiste połączenie liczącej kilka tysięcy lat tradycji sokolnictwa z najnowszymi technologiami. Do szkolenia używa się m.in. kawałków mięsa przymocowanych do dronów. Latające drapieżniki od dawna są wykorzystywane na lotniskach do przeganiania ptaków, które mogą wyrządzić szkodę samolotom.

  Szacuje się, że we Francji w rękach prywatnych jest ok. 300 tys. dronów. (PAP)

  Polubienie

 7. Pimpuś

  Zapodam hasło MIMIKRA !! Kto podniesie rękawicę ? Ko zdaje sobie sprawę z tej śmiertelnej biologicznej metody polowania na ofiary ? która jest stosowana wobec Słowian. Kto ????

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s