Wieści z Polin cd.

Zdjęcie0206

W Polsce, przepraszam, w Polin można już z Polakami zrobić co się chce. Syjonistyczna zgnilizna nie ma żadnych hamulców, ale co gorsza, niczego bać się nie musi.

 

W Łodzi tylko słuszna muzyka przechodzi

za: http://aleksandrowonline.wixsite.com/

Poznań miał swoją „bohaterkę” radną z PiSu – przeciwniczkę kopulacji pary osiołków w poznańskim zoo, ale łódzcy działacze PiSu nie gęsi, swoich idiotów w szeregach również mają. Właśnie z artykułu  Bronisława Łagowskiego w Tygodniku Przegląd (listopad 2015) możemy się dowiedzieć, iż: ”W Łodzi działacze partii PiS zażądali od miejscowej filharmonii wykreślenia z repertuaru utworów Szostakowicza i Prokofiewa, ponieważ ci kompozytorzy byli laureatami Nagród Stalinowskich, zatem podpadają pod kategorię symboli propagujących totalitaryzm.” Może komus wydawać się, że to mało istotna sprawa, nie mniej idealnie oddająca przedsmak tego co nas czeka w najbliższych latach. Cały tekst w Tygodniku Przegląd

Podobny obraz

.

Teatr Żydowski znalazł już nową siedzibę

Zgodnie z decyzją szefa MON, A.Macierewicza, Teatr Żydowski będzie działał w wojskowym Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa. Wdzięczni żołnierze radują się niepomiernie, że dostąpią kultury wysokiej – no i żydowskiej.
Znalezione obrazy dla zapytania teatr żydowski w klubie garnizonu warszawa - zdjęcia
Warszawa, al. Niepodległości 141A
.

Tresura gojów – trzeba przyznać, że Żydzi mają tu poważne osiągnięcia

Dwa dni temu odbyło się uroczyste otwarcie mieleckiej galerii.

 

Ale nic to. Ważne, żebyśmy niczego z nauczania ojców Kościoła nie uronili. Ostatnio głoszone ważne nauki wedle ich wagi: „antysemityzm jest grzechem” oraz „nacjonalizm jest herezją i zaprzeczeniem patriotyzmu”. Antypolonizm, rusofobia, słowianofobia, jeśli nawet grzechem są – ojcowie Kościoła nic jednak o tym nie wspominali – to z pewnością znacznie mniejszym niż antysemityzm i nacjonalizm, których winna się wystrzegać każda przyzwoita owieczka.

 

„Żyd królem Polski” – tytuł z gadzinówki

za: http://wyborcza.pl/

„Jezus Chrystus w obecności Episkopatu i prezydenta zostanie dziś w Łagiewnikach po raz kolejny ogłoszony królem.”

Kpią sobie z nas Żydzi w żydowskiej gadzinówce Michnika. Ale tym się nie przejmujmy. Tylko zawierzajmy, zawierzajmy ojczyznę królowi – królowej oczywiście także – i jakoś to będzie. Zresztą wszystko, co ważne i tak w niebiesiech dopiero nas czeka. A doczesność ważna jest o tyle, co by grzechów antysemityzmu i nacjonalizmu nie popełniać.

I choć Żydzi słusznie szydzą z polskich żydo-katolików, to jednak znakomicie zdają sobie sprawę, że: bez Kościoła czeka nas (nas Żydów – D.Kosiur) w Polsce zgroza. Kościół jest nosicielem wartości.” – twierdzi Żyd, zasłużony opozycjonisty PRL, autor pomysłu nazwania NSZZ terminem „Solidarność”, Karol Modzelewski. – http://wyborcza.pl/

Jezus Chrystus ustanowiony Królem i Panem [ZDJĘCIA, WIDEO]

 

 

Dariusz Kosiur

28 Komentarzy

Filed under Polityka

28 responses to “Wieści z Polin cd.

 1. Pingback: Wieści z Polin cd. — WIERNI POLSCE SUWERENNEJ | Pekok Antylichwiarz

 2. julius

  W przedwojennym wydawnictwie Jezuitów „Wiara i wiedza”, będącym apologetyką katolicyzmu, omawiano sprawę niższości narodów katolickich w porównaniu z niekatolickimi. Autor, a raczej autorzy przyznają, że przynajmniej na polu gospodarczym społeczeństwa niekatolickie brały i biorą górę nad katolickimi, ale, że to nie powinno nas przerażać, przeciwnie – możemy być z tego dymni. Sens ich wywodów jest mniej więcej taki: „Kto o co zabiega usilnie, ten to w końcu osiąga. Protestanci i wszelacy poganie ugrzęźli wyłącznie w troskach o sprawy tego świata, nic dziwnego, że znajdują ich zaspokojenie. My, katolicy, szukamy naprzód królestwa bożego, dlatego w sprawach czysto ziemskich pozostajemy w tyle. Ale za to zbawienie tym pewniej mamy w swoim ręku i wybraństwo boże”.

  Polubione przez 1 osoba

  • autor cytowanego tekstu nie wie, bądź nie chce przyznać, że katolicy nie są chrześcijanami, tylko są niewolnikami katolicyzmu, który jest karykaturą chrześcijaństwa i ma więcej wspólnego z magią, bałwochwalstwem i fanatyzmem niż byciem dziećmi bożymi

   Polubienie

  • Crucesignatus

   re:julius
   G_wno prawda udowodniono że tendencje są wprost odwrotne najwieksze sławy powagi świata naukowego to byli w zdecydowanej większości katolicy:
   Kepler(+1630)pierwszy poznał prawo biegu planet swoje odkrycie uważał za szczegolne natchnienie Boze. Jedno ze swoich dzieł kończy hymnem na cześć Stwórcy wszechrzeczy(Harmonices Mundi V , 9)
   Angli Newton(1727) On to w swym nieśmiertelnym dziele Philosphiae naturalis principia mathematica wykazał istnienie prawa ciążenia do wspomnianego dzieła rozwinął on dowody istnienia Pana Boga wykazujące że:
   „..ogólny celowy porządek w wszechświecie musiał wyniknąć z umysłu i woli koniecznie istniejącej istoty i że podziwu godny system słońca planet i komet mógł powstać li tylko jako wykonanie planów i wyroków jednego i wszechmądrego i wszechpotęznego bytu. Podziwiamy Go dla jego doskonałości i modlimy się doń jako do sternika świata.
   Ampere(1836) słynny badacz w dziedzinie elektrycznosci
   Ludwik Cauchy(1857) jeden z najsławniejszych matematyków XIX wieku
   Gauss(1855)kolejny z najwybitniejszych matematyków
   A.Secchi (1878) zakonnik członek prawie wszystkich akademii swiata ojciec astrofizyki
   Fizyk Galvani(1798) należał do trzeciego zakonu św Franciszka Volta(1827) Farady(1867) Wilhelm Thomson(Lord Kelvin 1907)
   … i wielu innych których mógłbym wymieniać. To zadaje kłam twojemu twierdzeniu o niższości katolików w porównaniu z niekatolikami, należy jeszcze dodać takie encykliki papieskie jak np Leona XIII Rerum Novarum i Quadragesimo Anno Piusa XI.

   Polubienie

   • mleko z nosa

    Mea Victoria in Cruce Rosea

    Polubienie

   • julius

    Małe sprostowanie co do wyznawanej wiary.
    Kepler – Luteranin
    Newton – Unitarianin
    Cauchy – ze swoją dewocją katolicką był zaangażowany po stronie jezuitów przeciwko francuskiej Académie des Sciences
    Gauss – Luteranin
    Faraday – Prezbiterianin
    Kelvin – kościół anglikański
    Od XIX w. Kościół Katolicki jako instytucja wybitnie konformisyczna nie mógł dłużej płynąć pod prąd.

    Polubienie

 3. Komentarz z Neon24.p (http://jasiek.neon24.pl/post/135123,intronizacja)

  (…) czy nie graniczy z jakimś obłędem, że naród tak dotkliwie doświadczony przez żydów – wybrał sobie żydowskiego patrona – szefa żydowskiej gminy wyznaniowej – na króla?

  patologiczny związek ofiary z katem – to się chyba nazywa „syndrom sztokholmski” w wersji religijnej

  i jeszcze się cieszą – jak głupek zużytą bateryjką…

  ….trzeba będzie jakiegoś szamana poprosić, żeby odczynił urok…

  Andrzej Tokarski 19.11.2016 19:28:15

  Polubienie

  • Crucesignatus

   re:Dariusz Kosiur
   Jako duch Jezus Chrystus jest Bogiem i nie posiada narodowości narodził się tylko Żydem z ciała. Poza tym jeśli sądzisz ludzi według kryteriów przynależności rasowej a nie według czynów to wcale Pan nie jesteś lepszy od talmudycznych szowinistów żydowskich o ile sam nim nie jesteś ku czemu najbardziej się skłaniam.I niech nikt z tutejszych trolli nie próbuje mi zarzucać promowania multikulturalizmu jestem nacjonalistą Polakiem z krwi i kości ale nie odmawiam nikomu prawa do rządzenia i życia we własnym kraju każdy naród ma swoje miejsce na Ziemi. Wasz bezrozumny zwierzęcy pusty bełkot to woda na młyn pożywka dla żydowskich szowinistów pasożytów którzy bez tego zdechliby śmiercią naturalną razem ze swoją diaboliczną ideologią.

   Polubienie

   • Nieładnie wypowiadać się tak rasistowsko panie Crucesignatus 🙂 cytuję: – … ‚wasz bezrozumny zwierzęcy pusty bełkot to woda na młyn pożywka dla żydowskich szowinistycznych pasożytow, którzy bez tego zdechliby śmiercią naturalną razem ze swoją diaboliczną ideologią…’
    Żydowscy pasożyci?…zdechliby?..diaboliczna ideologia?..- to stasznie rasistowskie—nie uważa pan?

    Polubienie

 4. Podobno w PRL-u było pełno absurdów. Ale tyle absurdu ile jest w III RP nawet za komuny nie było. Ciekaw jestem tylko kiedy nieboszczkę inkwizycję reanimują.

  Polubione przez 1 osoba

  • Napisałem „podobno było”, w sumie w każdym systemie takie są w mniejszym czy większym stopniu. Pół biedy jak to są jakieś błahe sprawy. Niemniej poziom absurdu w żydo-demokratycznej III RP przekroczył wszelkie granice dobrego smaku.

   Polubienie

 5. Pingback: “Gra o Tron” nad Wisłą – Jezus oficjalnie królem Polski. | PrzemexBlog

  • paziem

   To napisałem Piotrkowi Korczarowskiemu na jego profilu na facebooku:

   A na jaką żydowską inną reakcję liczyłeś Piotrek?Żydzi pokazują, czym różni się działanie w zespole od „romantycznego” działania w pojedynke, w stylu polskim. W taki sposób zawsze będziemy przegrywać z Żydami. Na tę, jak i na przyszłą rozprawę Rybaka i inne tego typu wydarzenia, musi iść dobrze przygotowany zespół realizatorski + obstawa. W innym wypadku ciągle bedziemy skomleć, narzekać i…przegrywać. Pora zatem na zostawienie na boku ambicji i wyciągnięcie wniosków – po to, aby być w końcu skutecznym.

   Polubione przez 3 ludzi

 6. Edward

  Dzisiaj jest smutny dzien – intronizacja zydowskiego krola.
  Na tym portalu duzo mowimy o zydowskiej okupacji Polski,o zydokosciele
  przy pomocy ktorego zydostwo zniszczylo nam wszystko po naszych
  przodkach Slowianach-Lechitach!!!Duzo tutaj rozmawiamy o naszej historii
  przedchrzescijanskiej.
  A na blogu „dziennik gajowego maruchy” takich jak my tutaj nazywa sie
  pomylencami,polanalfabetami!!! Ten marucha vel Wiechowski wyspecjalizowal sie w oglupianiu Polakow jesli idzie o nasza historie przed-
  chrzescijanska.Jednoczesnie publikuje skrajnie szkodliwe materialy ktore maja przekonac Polakow ze cale „dobro”zawdzieczamy kosciolowi!!! Ze
  wszyscy ktorzy krytykuja kosciol to poj……………!!!
  I ten portal – Wierni Polsce – poleca czytelnikom dz.gaj.mar.!!! To bardzo
  smutne.W ten sposob nigdy nie odbudujemy polskosci,patriotyzmu.ect.
  Nigdy nie zbuduje sie zaufania do tego typu dzialan.Bo coz moze sobie
  pomyslec malo wyrobiony Polak (a takich jest wiekszasc) czytajac ten portal
  i tego zydowskiego gajowego? A wszystko to jeden wielki ch…………. i nie
  warto sobie niczym glowy zawracac.I o to zydostwu chodzi.

  Polubienie

 7. zydozerca

  Groźny terrorysta Brunon K. założył i dowodził zorganizowaną grupą przestępczą (grupa ta składała się z Brunona K. i czterech funkcjonariuszy ABW – którzy ją rozpracowywali). Brunon K. miał 1100 sztuk amunicji (czytaj 1100 śrutów do wiatrówki). Brunon K. miał też detonator do bomby (czyli starą Nokię, drut i inny złom). http://bi.gazeta.pl/im/c1/b7/c4/z12892097Q,Przedmioty-nalezace-do-Brunona-K-.jpg Do dziś Trwają poszukiwania 4 ton trotylu które ponoć kupił. Niestety jego samochód miał ładowność grubo poniżej takiej masy dorosłego słonia afrykańskiego (nawet z przyczepką). Poza tym jest to specjalny trotyl którego nie trzeba badać przez ponad 3 lata (jak ten ze Smoleńska z tymi „jonami ruchliwymi”). Może dla tego jest niewidzialny – taki trotyl o znamionach trotylowych. Brunon K. zasadzał się na PO w lasach już od 25.11.2000 r. co widać w dacie jego filmu przejętego przez policję (dowodzi to tego, iż tak nienawidzi PO, że chciał ją zniszczyć zanim jeszcze ta partia w ogóle powstała!). http://www.youtube.com/watch?v=1xx2n4kGUDE minuta filmu 02:54. Sprawa jest jednoznaczna i oczywista: prawicowcy chcą zamordować słońce Peru i rezydenta z Budy Ruskiej a i Niesoł też widział Brunona w swoim biurze! Pozdrawiam leminga!
  demotywatory,wytłuc polityków

  Polubienie

 8. A kto ci nakazduje tu – przychodzić?…
  Chodzacze do kościoła nie będą zbawieni..Gdyż do wszystkiego niezbędny jest – rozum -, a nie – ‚ćwiczenia fizyczne’..

  Polubienie

 9. volviak19

  W nawiązaniu do filmu z emisjaTV- nie tłumaczyć się, gdyż jest to brane jako oznaka słabosci.Tylko prawo Hammurabiego: oko za oko, ząb za ząb.

  Polubienie

 10. obudzony

  No to teraz może opowiem o kosztach czynników ,,stałych” w USA. Stan Illinois w USA, miasteczko pod Chicago- koszt miesięczny zużycia gazu ziemnego ok 90 $ miesięcznie (ok. 4h pracy) , całkowity koszt zużycia energii elektrycznej ok 85 $ miesięcznie(włącznie z klimatyzacją w lecie) ok. 3,5 h pracy, zatankowanie pełnego baku samochodu małolitrażowego ok. 75 l. (Mitsubishi Lancer) ok 3 h pracy. Wszystkie koszta konsultowane na bieżąco z człowiekiem, który tam mieszka, ostatnio konsultacja wczoraj 19.11.2016 r

  Polubione przez 1 osoba

 11. zydozerca

  Premier Beata Szydło wraz z ministrami udaje się w poniedziałek do Izraela na konsultacje międzyrządowe. Ta forma współpracy to dokonała okazja do zacieśnienia współpracy pomiędzy naszymi krajami i wymiany doświadczeń w wielu obszarach” – powiedział w niedzielę PAP rzecznik rządu Rafał Bochenek.
  Jak poinformował, zaplanowane jest zarówno bilateralne spotkanie premier Szydło z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu, jak i konsultacje resortowe, w których będą uczestniczyć przedstawiciele MON, MEN, Ministerstwa Sportu, Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
  „Jednym z istotnych tematów będzie współpraca gospodarcza w ramach realizowanego przez rząd premier Beaty Szydło +Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju+” – powiedział PAP Bochenek. W lutym 2016 r. rząd przyjął Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju – dokument przedstawiający wyzwania, jakie stoją przed polską gospodarką (tzw. pułapki rozwojowe) oraz propozycje działań wokół pięciu filarów rozwojowych. Na podstawie planu została opracowana Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.
  „Ważnym punktem tej wizyty będzie również podpisanie polsko-izraelskiego porozumienia o zabezpieczeniu społecznym. Dotychczasowy brak takiej umowy wywoływał wiele niekorzystnych skutków, jak chociażby brak możliwości sumowania okresów ubezpieczenia z obu państw w celu ustalenia prawa i wysokości renty lub emerytury”- dodał.
  Rzecznik rządu podkreślił, że do tej pory zarówno Polska, jak i Izrael brały dotąd pod uwagę tylko okresy ubezpieczenia ze swojego terenu nie wliczając ubezpieczenia z drugiego państwa.
  W trakcie pobytu w Izraelu premier Szydło złoży wizytę w Instytucie Yad Vashem i w Bazylice Grobu Pańskiego. Przewidziane jest także spotkanie z polskimi duchownymi pracującymi w Ziemi Świętej.
  interia.pl

  totalne poddaństwo !!!- żydowskie kur.y i cioty wbijać d. pą w żydopłoty!

  Polubienie

  • volviak19

   „W lutym 2016 r. rząd przyjął Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju – dokument przedstawiający wyzwania, jakie stoją przed polską gospodarką ”
   Już wprowadzają w zycie, by jak najbardziej zgnębic Polaków, min. koszty ubezpieczeń samochodów, które wzrosły- OC o 100% a AC nawet o 500%, do tego drożejąca benzyna, części i wzrost akcyzy na samochód sprowadzany z zagranicy, ponad 10 – letni samochód : 12.000zł .Ludzie płaczą i płacą, nikt nie liczy kosztów użytkowania samochodu, ludzie obudźcie się, nie nabijajcie kasy ośmiornicy paliwowo- ubezpieczeniowo- motoryzacyjnej.Ja rezygnuję z samochodu, po tym jak dostałem propozycję podwyżki z 800zł na 1800 za rok. Podliczyłem koszty i wyszło mi że minimum 3 miesiące w roku muszę pracowac ciężko na sam samochód.Chyba liczą na to że ludzie tanio będą się pozbywać aut- bo zapewne dużo narodu wybranego wkrótce do nas dotrze- po to też pojechała do Israhella premier Żydło. Robią z nami co chca, a my potulnie nadstawiamy karku- nie może tak byc!!

   Polubienie

 12. obudzony

  Skąd w ogóle wiadomo, że taka postać jak Jezus istniała i skąd wiadomo, że był żydem skoro naród żydowski wymyślono dopiero w połowie XIX wieku, a nie przed XX wiekami, gdzie podobno taki człowiek jak Jezus prowadził rzekomo swój żywot? Kto z wierzących potrafi wskazać autentyczny dokument rzymski z tamtego okresu w którym rzekomo żyła postać imieniem Jezus? Od groma było wówczas rzymskich kronikarzy, poetów, pisarzy, których dzieła przetrwały do dnia dzisiejszego, ale ani jedno dzieło nie zawiera żadnej wzmianki o tak wielkiej i doniosłej postaci, która potrafiła chodzić po wodzie, rozmnażać chleb i ryby, zamieniać wodę w wino, wskrzeszać zmarłych i inne cuda wianki. Do dnia dzisiejszego minęło od tych wydarzeń XX wieków, ludzie w niemal 100% stali się piśmienni, znają języki obce, znają historię, technika poszła do przodu, higiena i oświata oraz samoświadomość wzrosły niepomiernie ale w bujdy napisane ludzką ręką ok 1500 lat temu nadal wierzy miliard ludzi na Ziemi. Nie przeszkadza to żadnemu narodowi na świecie, że ogniem i mieczem krzewiono tę rzekomą wiarę, że ich pradziadowie tysiącami i milionami ginęli od mieczów katolickich rycerzy, że ich pra pra babki palono żywcem na stosach, że ludzi światłych ekskomunikowano z kościoła, a jednostki wybitne także palono na stosach(Giordano Bruno) a innych izolowano od reszty społeczeństwa(Galileusz) i Kopernik. Koronacja Chrystusa na króla Polski to nic innego jak ,,miś na miarę naszych potrzeb”, którym środowiska syjonistyczne w Polsce jawnie szydzą z tej wiary poprzez właśnie takie nikomu niepotrzebne intronizacje. Do dnia dzisiejszego żaden człowiek na świecie nie potrafił swoją wolą i słowami spowodować, aby fale morza się rozstąpiły, nie potrafi rozmnożyć ryb i chleba, nie potrafi z powietrza stworzyć manny, a takie rzeczy odbywają się na pokazach iluzjonistycznych, gdzie zwinność prestidigitatora, scenografia, światło, rekwizyty dopełniają reszty i wszyscy wiedzą, że to tylko złudzenie optyczne. Ludzie nie dostrzegają hierarchicznej, bezpośrednio podporządkowanej struktury Watykanowi, każdej parafii w dowolnej części świata wraz z majątkami poprzez podległość proboszcz-biskup-kardynał-papież. Stąd mamy takie ,,kwiatki” jak optowanie kościoła w Polsce w akcesji do UE, uznanie antysemityzmu za grzech, potępianie patriotyzmu narodowego i nazywanie go nacjonalizmem.
  Nie mogę wierzyć jako człowiek instytucji, która przez setki lat szerzyła ciemnotę stojąc po stronie bogatych, stała na straży ciemnoty mieszając się do odkryć naukowych, tysiącami przelewała krew niewinnych(wyprawy krzyżowe, masakry Indian amerykańskich) tylko po to, aby powiększyć swój stan posiadania(gdzie tu mowa o Bogu?). Zawsze im było pod rękę z władcami świeckimi i królami(sojusz tronu i ołtarza) aby pomóc w ryzach utrzymać poddanych strasząc ich piekłem, diabłami, Bogiem, przypisując poczucie winy od urodzenia i obiecując rzekomą nagrodę w rzekomym niebie.

  Teraz dla rozważenia, ale z przymrużeniem oka. Dla kogo to oko będzie przymrużone, a dla kogo otwarte to kwestia wyższej ale prawdziwej wiedzy.
  To tylko zabawa, próba wyobraźni.

  Gdybym był istotą, która żywi się negatywnymi emocjami takimi jak: strach, nienawiść, złość, zazdrość, cierpienie, ciągłe poczucie winy, to wszystkie zorganizowane religie na Ziemi byłyby dla mnie idealnym pokarmem. Metalowe krucyfiksy na każdym z kościołów, czy półksiężyce na meczetach to znakomity przewodnik dla energii strachu przez Bogiem, szatanem, grzechem i to chyba główny powód uczestnictwa w tych wydarzeniach milionów ludzi. Gdybym istniał na wyższym poziomie energetycznym, to nie byłbym widoczny dla nikogo na Ziemi, gdybym posiadał technologię wyprzedzającą tę ziemską np o 40 tysięcy lat, to mógłbym tworzyć obrazy, przedstawienia i wpływać na ludzkie myśli i wolną wolę. Gdybym potrafił otwierać i zamykać portale mógłbym się wślizgiwać w dowolną czasoprzestrzeń, aby tak ustawiać wydarzenia, aby mieć jak najwięcej pożywienia, bo wiadomym jest, że we wszechświecie i kosmosie czas nie istnieje. Mógłbym się objawiać jako dowolna postać religijna tworząc holograficzne ekrany i sceny, których świadkami byłyby seki, bądź tysiące osób itd, itp. Tak, właśnie dla tych ludzi byłbym Bogiem!!

  Polubienie

  • obudzony, to wiadomo z licznych źródeł historycznych, (wystarczy sobie zadać odrobinę trudu by się przekonać ile tych źródeł jest i jak mocne są i nie do podważenia)
   jednak Jezus nie był żydem ponieważ ani Ojcem Jezusa nie był żyd, ani Jego ludzka rodzicielka nie była żydówką (przodkinią Marii była noabitka Ruth)
   owszem, Jezus wcielił się w człowieka, lecz łączy w sobie dwie natury, ale chociaż to jest temat bardzo interesujący, jednak ten wątek na tym portalu to raczej nie najlepsze miejsce na rozważania na temat Jezusa

   Polubienie

 13. obudzony

  mgrabas
  obudzony, to wiadomo z licznych źródeł historycznych, (wystarczy sobie zadać odrobinę trudu by się przekonać ile tych źródeł jest i jak mocne są i nie do podważenia)

  One liczne źródła ,,nie do podważenia”, to zwykłe ordynarne fałszerstwa ojców kościoła na przestrzeni tysięcy lat, którzy byli piśmienni wśród milionów analfabetów, a słowo mocne w tym przypadku służy do obrony niczym nie uzasadnionej kościelnej apologetyki. Średniowieczne zakony pełne były skrybów, przepisywaczy i poprawiaczy nie tylko Biblii, ale takim jej podrasowaniu, aby jej wersja odpowiadała linii wyznaczanej przez ojców kościoła.
  Zdaję sobie sprawę z tego jak trudno jest zerwać więzy katolicyzmu, jakże trudno przejrzeć na oczy, jak trudno zacząć racjonalnie myśleć i zadawać sobie pytania kiedy od momentu samych narodzin człowiek jest bombardowany przez rodzinę, potem szkołę, i media wokół jedyną słuszną religią.
  Mój post nawet w najmniejszym tonie nie jest drwiną, czy szyderstwem z jakiejkolwiek grupy wyznawców dowolnej religii, o czym pisałem kilkukrotnie w moich wpisach pod innymi artykułami i także jest w tym przypadku.

  Dla ludzi ciekawych prawdziwej historii mogę polecić wybitne dzieło włoskiego lingwisty prof. Francesco Carotty pt ,,Jesus was a Caesar” niestety na razie tylko w języku angielskim i na razie nie wiadomo, czy książka zostanie przetłumaczona na język polski.
  Carotta: ”Ewangelia okazuje się być historią rzymskiej wojny domowej, opowieścią o życiu Cezara – od przekroczenia Rubikonu do zamordowania – która przemieniła się w opowieść o Jezusie, od Jordanu do ukrzyżowania. Jezus jest prawdziwą postacią historyczną, żył jako Gajusz Juliusz Cezar i zmartwychwstał jako Divus Iulius, Boski Juliusz”.

  Dowody zgromadzone przez Carottę wskazują tak przytłaczające podobieństwo pomiędzy biografią Cezara i historią Jezusa, że przypadek jest wykluczony.

  Początki kariery zarówno Cezara, jak i Jezusa, mają miejsce w w sąsiednich krajach na północy – w Galii i Galilei.
  Obaj muszą przejść przez pamiętną rzekę – Rubikon i Jordan. Po przekroczeniu obaj spotykają patrona/rywala – Pompejusza i Jana Chrzciciela – i swoich pierwszych wyznawców – odpowiednio: Antoniusza i Kuriona oraz Piotra i Andrzeja.
  Obaj nieustannie się przemieszczają, ostatecznie docierając do stolicy – Rzymu i Jerozolimy – gdzie początkowo triumfują, ale następnie doświadczają swojej Pasji.
  Obaj mają dobre relacje z kobietami i szczególny związek z jedną konkretną kobietą – Cezar z Kleopatrą, a Jezus z Magdaleną.
  Obaj mają nocne spotkania – Cezar z Nikomedesem z Bitynii, Jezus z Nikodemem z Betanii.
  Obaj czują powinowactwo z prostymi ludźmi i obaj są w konflikcie z najwyższą władzą – Cezar z Senatem, Jezus z Sanhedrynem.
  Obaj mają kontrowersyjny charakter, ale wykazują również chwalebną łaskawość – łaskawość Cezara (clementia Caesaris) i Jezusowe miłowanie wroga.
  Obaj mają zdrajców – Brutusa i Judasza. I zabójcę, który początkowo unika kary – drugi Brutus i Barabasz. I jednego, który umywa ręce – Lepidusa i Piłata.
  Obaj zostają oskarżeni o obwołanie się królem – królem Rzymian i królem żydów. Obaj mają czerwone królewskie szaty i koronę – wieniec laurowy i koronę cierniową.
  Obaj zostają zabici – Cezar zostaje zasztyletowany, a Jezus ukrzyżowany, ale z raną kłutą w boku.
  Zarówno Jezus, jak i Cezar, wiszą na krzyżu.
  Obaj umierają tego samego dnia roku – Cezar w Idy (15 marca) Jezus 15 nisana.
  Obaj są po śmierci deifikowani – jako Divus Iulius i Jezus Chrystus odpowiednio.
  Obaj, Cezar i Jezus, używają tych samych słów, np. słynne słowa Cezara „Veni, vidi, vici – przyszedłem, zobaczyłem, zwyciężyłem – w Ewangelii są przekazane jako „Przyszedłem, umyłem i zobaczyłem, gdzie greckie słowo enipsa, ‚umyłem’, zastąpiło słowo enikisa, ‚podbiłem’.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.