O wyznaczaniu wzorców narodowych

14224971_1104238089612162_8645182088943590105_n

System paradygmatów funkcjonujących w każdym społeczeństwie, bardziej niż cokolwiek innego determinuje jego członków w obliczu pojawiających wyzwań.

 

autor: dr nowopolski

za: http://drnowopolskiblog.neon24.pl/

System paradygmatów funkcjonujących w każdym społeczeństwie, bardziej niż cokolwiek innego determinuje jego członków w obliczu pojawiających wyzwań. W przypadku Polski, prawie od zarania, był on niefortunny, co zapewne jest jedną z głównych przyczyn stopniowego Jej degradacji.
 .
Jednym z głównych patronów Polski, a za razem wzorców do naśladowania,  jest święty Stanisław ze Szczepanowa[i], biskup krakowski, którego konflikt z królem Bolesławem[ii] spowodował  „męczeństwo” pierwszego oraz bunt możnych przeciw królowi i w konsekwencji Jego banicję.
.
„Uświęcenie”  Stanisława, za przeciwstawianie się władzy królewskiej, czyli ewidentne działanie na szkodę Państwa Polskiego, dało zielone światło do podobnych poczynań w przyszłości.  Najpierw hierarchia kościelna, uznała się za państwo w państwie, stawiając interesy Watykanu ponad polskie,  potem w jej ślady poszło możnowładztwo, a w końcu wszyscy obywatele, doprowadzając tym samym do upadku i rozbiorów.  W tym momencie warto zwrócić uwagę na współczesną analogię, polegającą na pospiesznym „wyniesieniu na ołtarze”  papieża Jana Pawła II, którego działalność polityczna spowodowała ogromne szkody dla Polski i innych post-komunistycznych państw Europy środkowej.
.
Po rozbiorach,  polska zbiorowa świadomość pogrążyła się w romantyzmie i wynikającej z niego obłędnej koncepcji „Polski jako Chrystusa Narodów”.  Nic więc dziwnego, że im więcej nieszczęść ściągnął na Polskę dany „przywódca”, tym większą estymą cieszył się wśród społeczeństwa.  Patologia ta była i do dziś jest skwapliwie podtrzymywana przez wewnętrznych i zewnętrznych wrogów.
 .
Biorąc pierwszy z brzegu przykład z najnowszej historii;  generał Tadeusz Bór-Komorowski[iii], w każdym normalnym państwie, odpowiadając za katastrofę zwaną w polskiej historii jako „Powstanie Warszawskie”, byłby postawiony przed sądem wojennym, zdegradowanym do stopnia szeregowca i powieszonym ( w przypadku udowodnienia mu zdrady), lub rozstrzelanym ( w przypadku udowodnienia mu zaledwie skrajnej niekompetencji).  W Polsce doczekał się jedynie wdzięcznej pamięci, oraz niezliczonych nazw ulic jego imienia.
 .
W miarę stopniowej degradacji honoru Polaka, zaczęła rozrastać się niezwykle niebezpieczna psychoza kompleksu niższości w stosunku do zachodnich sąsiadów, pokrywana i równoważona manią wielkości.   Polak upatrywał ostatecznego dowodu wspaniałości na pysznym i bogatym Zachodzie.  Żaden wzorzec narodowy nie był wystarczająco dobry, jeśli nie został „zweryfikowany” zachodnią karierą.
 .
Stąd też wynika niewiedza przeciętnych obywateli dotycząca polskiej nauki i kultury.   Wybitni naukowcy, tacy jak Ignacy Łukasiewicz[iv], konstruktor pierwszej na świecie rafinerii, czy cała plejada genialnych polskich matematyków, cieszących się poważaniem i renomą nawet wśród butnych Anglosasów, nie znajduje godnego miejsca w polskiej świadomości.  Za to Maria Curie[v] , niewątpliwe największa francuska uczona wszech czasów, cieszy się uwielbieniem polskiej gawiedzi.  Jej imieniem zwane są niezliczone place, ulice i instytucje na terenie całego kraju, wbijając w ten sposób w podświadomość każdego przeciętnego Polaka, że szczytem kariery może być jedynie emigracja i służenie obcym.   Ten kult jest tym bardziej groteskowym, że w świecie madame Curie jest znana jako Francuzka  i uznawana za francuską uczoną, a jeśli ktoś wspomina o jej polskich korzeniach , to tylko w kontekście jej zapędów na francuskie rozporki.  Czego, jak czego, ale takiego modelu do naśladowania „polskie panie” nie potrzebują, same stanowić mogą w tym wzorzec najwyższej światowej klasy.
.
W obszarze literatury, można przytoczyć przykład Josepha Conrada[vi], polskiego renegata, który świadomie wybrał język angielski, najprymitywniejszy ze wszystkich znaczących języków europejskich, jako swe literackie narzędzie, pomimo władania rodzimym najbardziej wyrafinowanym językiem polskim (chyba jedyny język, który umożliwia abstrakcyjne myślenie – D.Kosiur).    Wydawałoby się, że takie postępowanie, wskazujące na nicość charakteru, powinno zniechęcić Polaków do jego twórczości.  Nic bardziej mylnego.  Cieszy się on znacznie większą popularnością, niż jego „polskojęzyczny” ojciec poeta Apollo Korzeniowski[vii].
 .
Wieki niestrudzonej pracy przez wszelkiej maści wrogów nad narodowymi wzorcami, doprowadził do tego, że fakt odszczepienia się od polskości, w zbiorowej polskiej świadomości i podświadomości „nobilituje”  daną osobę, miast jak w każdym normalnym narodzie odstręczać od takowego „wzorca”.
.
Ta polska patologia ma dziś swój niezwykle materialny wyraz w „miękkiej anihilacji Polaków”, dokonywanej za pomocą masowej emigracji.
 .
Od samego zarania III RP, jej „władcy” robili wszystko co w ich mocy by pozbawić obywateli perspektyw rozwoju na terenie kraju.  Udało się im to nadzwyczaj.  Niemniej jednak sytuacja w Polsce nie jest tak katastrofalna, by wymagała niekończącej się emigracji en masse praktycznie całego młodego pokolenia.  Przykład  emigrujących do III RP milionów Ukraińców,  wskakuje na to dobitnie.  Gdyby Polacy,  miast wyjeżdżać z kraju, starali się za wszelką cenę wkomponować w otaczającą ich realność, to z czasem udawałoby się im zdobywać coraz to nowe „przyczółki” materialne i duchowe, w rezultacie stopniowo „odwojowując” Polskę z rąk zakamuflowanego okupanta.  Niestety, wpojone im wzorce postępowania uniemożliwiają takie zachowanie,  ze wszystkimi tego tragicznymi konsekwencjami.

[vii]  https://en.wikipedia.org/wiki/Apollo_Korzeniowski

__________________________________________

Wybrane komentarze

Pisz pan prawde…Sztandarowy argument konfliktu Kosciola z Panstwem…to bujda na resorach…
Biskup Stanislaw…to pierwszy swiety, ktorego powinny uznac za patrona Feministki.
Otoz kiedy Druzyny Smialego znikly na Wschodzie i nei wrocily z wyprawy(?)..a zony wajow poszukaly sobie nowych pocieszycieli, powily im dzieciatka…Doszlo do naglego a niespodziewanego powrotu druzym i Smialego.. Zastali co zastali…no i niczym sie to nie roznilo od dzisiejszych krewkich kibicow.. Zony byly bite , poniewierane, dla upodlenia kazano im piersiami karmic szczenieta psow….I za tymi ponieqwieranymi kobietami ujal sie Biskup… winiac za cale to neiszczescie Smialego. Przeplacil to zyciem..ale i narod uznal argumenty Biskupa..i SMiay musial sie wyniesc….
Jak pan widzi wszelakie paradygmaty oparte na moralnosci . przynosza pozytywne skutki….a na nich nie oparte oplakane….
Tak ze panie Nowopolski..ta masowa emigracja to nowy paradygmat..jaki spodowany zostal nie majacym nic wspolnego z moralnoscia modelem sprawowania wladzy w Polsce.
Reklamy

19 Komentarzy

Filed under Polityka

19 responses to “O wyznaczaniu wzorców narodowych

 1. Mit św. Stanisława Waldemar Łysiakhttp://www.racjonalista.pl/kk.php/s,68

  Oczywiście znaleźć można zdecydowanie więcej źródeł przychylających się do interpretacji Kościoła, który zawsze był antypolski.

  Polubienie

 2. W kwestii migrujących do Polski Ukraińców
  Obywatele Ukrainy są chętniej zatrudniani niż Polacy, ponieważ nie obciążają kosztami pracy pracodawców. Budżet IIIRP pokrywa ich koszty ubezpieczenia społecznego.
  Żydowski reżim dyskryminuje Polaków.

  Polubione przez 1 osoba

  • hubalblog

   to celowe działanie uderzające wprost w Naród Polski

   Polubione przez 1 osoba

  • Sprzyjanie migracji Ukraińców do Polski i stwarzanie im lepszych warunków bytowych niż Polakom w konsekwencji doprowadzi do potężnego konfliktu który już się zarysowuje pomiędzy Ukraińcami a Polakami na którego uruchomienie zdecydują się żydowskie elity zarządzające III RP w chwili kiedy Polacy zorientują się kto nimi rządzi. Ukraińcy będą tutaj tylko niczego nieświadomym narzędziem destabilizacji. Nie wiem jak potoczą się losy Ukrainy w najbliższych kilku latach ponieważ nie wiadomo do końca na jaki wariant rozwiązania problemu ukraińskiego zdecyduje się najnowszy zestaw marionetek w Faszingtonie. W razie gdyby jednak doszło do rozpadu i podziału Ukrainy to nie dość że nastąpi nagły wzrost napływu zdezorientowanych, wściekłych, głodnych i rozczarowanych nową sytuacją Ukraińców do Polski w tym bojówkarzy banderowskich to jeszcze podział i powstanie enklawy ukraińskiej z ideologią państwową o zabarwieniu jawnie neonazistowskim a co za tym idzie otwarcie wrogą Polsce i Polakom za wschodnią granicą lub co gorsza ewentualne przyłączenie części Ukrainy do Polski zamieni tę część świata w teatr wojenny. Możemy mieć powtórkę z Wołynia a żyd będzie swoje brudne łapska zacierał…

   Polubienie

 3. Wzorce narodowe Pisowskich kryminalistów…
  Non stop żydo-media szczekają o odbieraniu dzieci rodzicom..Tak oto w Polsce wprowadzone przez żydowską władzę Jugentampty sieją dramat i spustoszenie w Polskich rodzinach odbierając dzieci rodzicom,….
  Zastanawiam się po co te dramaty non stop pokazywane są w żydo mediach..?..chyba .po to by się znęcać psychicznie, po to by straszyć, po to by pokazać bezwzględność kryminogennych rządów i podeptać..b nie po to by problem rozwiązać gdyż rozwiązania nie ma..
  Co w tej sprawie robi ‚patriotyczny, katolicki’ żont Pis..? Co robi katolicki żont w sprawie katolickich rodzin?…A no nic..Pokazuje jak odbiera dzieci rodzicom…
  Kiedyś w sejmie dziennikarz zapytał pisowskiego parcha – kiedy zainterweniuje w sprawie by – polskie zaadoptowane dzieci przestaną być sprzedawane za granicę….Został przez jakiegoś parcha ‚ochroniarza’ powalony na glebę…
  Okazuje się zatem, że przy tej ‚dobrej zmianie’ – jest jak było -…tu bez zmian…dzieci nadal są odbierane rodzicom…
  Co robi w tej sprawie min. sprawiedliwości i prokurator generalny Ziobro vel Zero?…a no dalej sprawę przyklepuje co pokazuje że jest zwykłym kryminalistą i promuje kidnaping..

  Mamy więc – kryminalny i mafijny wzorzec żydo- pisowskiej władzy…
  W tej sytuacji do kryminalistów, którzy naruszają nasz domowy mir i wyciągają swe zapchlone łapy po nasze dzieci możemy powiedzieć…
  ‚Jak przyjdziesz do mnie – to będziesz trupem..,’
  W sytuacji zagrożenia mamy konstytucyjne prawo bronić się fizycznie.

  Polubione przez 1 osoba

 4. andrzej

  Dobrze, że zacytowano komentarze pana RomanaKa, które pokazują, że zasadniczy polski wzorzec narodowy, jaki narzucany od stuleci przez wrogie siły Polsce zrobił i robi swoje.

  Polubione przez 1 osoba

 5. zydozerca

  Wrocław: 10 miesięcy więzienia za spalenie kukły Żyda – TVN24
  http://www.tvn24.pl › wroclaw,44 › wroclaw-1…
  3 godziny temu – Na karę 10 miesięcy więzienia bez zawieszenia skazał w poniedziałek wrocławski sąd Piotra Rybaka za nawoływanie do nienawiści na tle różnic …

  Sędziemu natychmiast odebrać prawo wykonywania zawodu,wpakować go do kufra i wysłać na 10 miesięcy do najbliższego burdelu w israhelu !
  Śmierć sparszywiałym Polakożercom,zdrajcom narodu !!!

  Polubione przez 1 osoba

 6. zydozerca

  21.11.2016r.
  Premier Beata Szydło wraz z ministrami udaje się w poniedziałek do Izraela na konsultacje międzyrządowe. Ta forma współpracy to dokonała okazja do zacieśnienia współpracy pomiędzy naszymi krajami i wymiany doświadczeń w wielu obszarach” – powiedział w niedzielę PAP rzecznik rządu Rafał Bochenek.
  Jak poinformował, zaplanowane jest zarówno bilateralne spotkanie premier Szydło z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu, jak i konsultacje resortowe, w których będą uczestniczyć przedstawiciele MON, MEN, Ministerstwa Sportu, Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
  „Jednym z istotnych tematów będzie współpraca gospodarcza w ramach realizowanego przez rząd premier Beaty Szydło +Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju+” – powiedział PAP Bochenek. W lutym 2016 r. rząd przyjął Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju – dokument przedstawiający wyzwania, jakie stoją przed polską gospodarką (tzw. pułapki rozwojowe) oraz propozycje działań wokół pięciu filarów rozwojowych. Na podstawie planu została opracowana Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.
  „Ważnym punktem tej wizyty będzie również podpisanie polsko-izraelskiego porozumienia o zabezpieczeniu społecznym

  23.02.2011 r.
  Wyjątkowa cisza medialna i na forach internetowych towarzyszy nagłej i tajemniczej wizycie polskiego rządu z premierem Tuskiem na czele, w kilkudziesięcioosobowym składzie, która aktualnie ma miejsce w Izraelu.
  Wizyta podobno opłacona całkowicie przez stronę izraelską, co jest jeszcze bardziej ciekawe?
  Rozumiemy sens takich wycieczek fundowanych przez korporacje farmaceutyczne lekarzom, którzy sprzedają w dużych ilościach drogie leki tych przedstawicielstw (w końcu koszty i zyski muszą się jakoś bilansować) , ale co takiego ma na celu fundator obecnego wyjazdu, czyli rząd Izraela i co Tusk z ekipą ma mu do zaoferowania?
  Ze skąpych przekazów możemy dowiedzieć się że:
  Głównym tematem spotkania będzie bezpieczeństwo, oraz współpraca wojskowa. Nie zabraknie także tematów związanych ze współpracą gospodarczą – związaną z surowcami energetycznymi, kulturalną, edukacyjną i zdrowotną.
  Ministrowie z Polski i Izraela mają podpisać kilka porozumień o współpracy dwustronnej, m.in. w zakresie szkoleń i obsługi myśliwców F-16, wymiany młodzieży, czy w dziedzinie ochrony zdrowia i medycyny na lata 2010-2015.
  Premier Donald Tusk oraz ministrowie: obrony Bogdan Klich, zdrowia Ewa Kopacz, edukacji Katarzyna Hall, spraw zagranicznych Radosław Sikorski uczestniczą w Jerozolimie w I sesji dialogu międzyrządowego Polska-Izrael.
  Podczas sesji plenarnej pod przewodnictwem premierów Donalda Tuska i Benjamina Netanjahu delegacje będą rozmawiały o współpracy między obu krajami w zakresie kultury, edukacji, ochrony zdrowia i wojskowości. Inny temat to współpraca gospodarcza, w tym w szczególności, w dziedzinie surowców energetycznych.

  Polubienie

 7. zydozerca

  Louis-Ferdinand Céline: Pogromowe drobiazgi

  Znają żydy sekrety opinii publicznej, oni, którzy rządzą światem i trzymają w swym ręku wszystkie nici: propagandę, reklamę, radio, prasę, kino,sądy-burdele… Żydowskie Hollywood, jewrejska Moskwa, żydowskie agencje telegraficzne i telefon, żydowskie wywiadownie i banki — wszystko na górze żydowskie, a na dole czołgająca się, uległa, bezmyślna, łatwowierna, skłócona masa aryjskiego bydła… olbrzymia masa żywego mięsa, po którym depczą stopy żydowskie. Po cóż mieliby się krępować? Do ogłupiania, do trzymania w ryzach tego wielkiego stada służy alkohol, radio, tv,kino,które czyni głupich gojów jeszcze słabszymi, jeszcze bardziej niemrawymi, jeszcze większymi mazgajami, większymi, zacieklejszymi wrogami „przesądów” słowem robi z nich „humanitarnych” międzynarodowców. Dwa ostatnie słowa mówią wszystko. W tej atmosferze czułostkowości Żyd strzyże, wysysa, toczy, jak robak, zatruwa goja i rozwija się kosztem jego organizmu.
  Żyd jest władcą najbardziej okrutnym, najbardziej dokuczliwym, wszystko wiedzącym, najbardziej ekskluzywnym, i ręczę wam całkowicie jałowym, niezdolnym niczego zbudować, oprócz więzień (przykładem Rosja). Niezrównany jest tylko w umiejętności olśniewania aryjczyka, w umiejętności wmawiania mu wszystkiego, co tylko chce, robienia z niego galernika lub żeru dla armat — zależnie od potrzeby.
  Gdy żydowski łupieżca woła ratunku , wyje, że go krzywdzą, zbiegają się aryjskie cielęta i same rzucają mu się w paszczę.
  Uczta gotowa. W ten sposób Żydzi zdobyli wszystkie bogactwa, wszystko złoto świata. Napastnik, rabuś wyje, że go mordują. Ta sztuczka jest tak stara, jak sam Mojżesz… Żydzi ani na chwilę nie przestają się nią posługiwać. Żyd włożył rękę do cudzej kieszeni, a na nas spadł za to potop. Żyd sprowadzi na świat nieszczęście, a sam myk do Arki! i bezpieczny.
  Żydzi dużo się uczą i bezustannie spiskują. Bankierzy żydowskiej komuny są zawsze gotowi… Wchodzą na estradę przy wrzaskliwej reklamie. Baczność, bracia męczennicy! Baczność, bracia we wszystkich krajach świata. Przychodzę was wyzwolić. Czuję, w. sobie maksimum, sił, by wam dać dobrobyt. Biorę do ręki bat, by was tym lepiej bronić, moje dzieci. Dam wam bezpieczeństwo na stare lata!… Chodźcie, zobaczycie, co jest w środku. Proszę, proszę, śmiało, śmiało. Nie obawiać się. Co? Słychać jęki mordowanych? To złudzenie waszych zmysłów, to nędzna faszystowska plotka. Śmiało! Śmiało! Spieszmy się, spieszmy wszyscy. Jeśli trzymam w ręku kłódkę i ogromny klucz, to na prezent dla was… to dla okazania wam tym większej miłości, abyście znowu zaczęli żyć…
  Rozpity, naiwny, oszukiwany,skorumpowany aryjczyk nie zdobywa się na żaden poważniejszy opór.Najpierw ogłupia się go frazesami w szkole powszechnej, potem przy pomocy alkoholu, następnie pozbawia się go męskości drogą przymusowego wychowania. Dla pewności, że się już nie dźwignie, nie zdobędzie na samodzielność, na protest, że nigdy nie zaśpiewa swej własnej nie-żydowskiej piosenki, wypruwa się z niego duszę.
  Czymże więc może być nawet w najlepszym razie wykończony w ten sposób goj?
  Schupo, policjantem… Czymś w rodzaju psa, psa-broniącego Żyda.

  dedykacja :
  sędzia marek górny
  V wydział karny, wroclaw śródmieście
  10 miesięcy więzienia za spalenie kukły żyda dla Piotra Rybaka-
  za robienie z igły wideł pora zapchać tobą kibel !!!

  Polubione przez 1 osoba

 8. julius

  Wizyta premier Szydło i innych w Izraelu ma na celu przypodobanie się nowemu Prezydentowi USA Trumpowi, który kocha Izrael i zrobi dla tego państwa wszystko aby je chronić. Pytanie podstawowe to: co żydorząd w Polsce jest w stanie jeszcze zrobić dla żydów a na niekorzyść rdzennej ludności aby w pełni uzyskać parasol ochronny Trumpa.

  Polubienie

 9. zydozerca

  Ciekawe,jaki wyrok mają zasądzać „niewidzialne” cwele za topienie marzanny po konsultacjach izraelsko-polskich ?
  3 sierpnia 2016 r. w siedzibie Prokuratury Krajowej w Warszawie odbyło się, zainicjowane przez stronę izraelską, spotkanie konsultacyjne przedstawicieli Biura Współpracy Międzynarodowej Prokuratury Krajowej, Departamentu Współpracy Międzynarodowej i Praw Człowieka Ministerstwa Sprawiedliwości oraz Departamentu Spraw Międzynarodowych Biura Prokuratora Krajowego w Ministerstwie Sprawiedliwości Państwa Izrael.
  Tematem rozmów była dotychczasowa współpraca w zakresie spraw karnych, zasady wzajemnego porozumiewania się oraz różnice w systemach prawnych obowiązujących w obu państwach.
  Omówione zostały również problemy pojawiające się we wzajemnej realizacji pomocy prawnej oraz sposoby ich rozwiązywania w przyszłości.

  Polubienie

 10. zydozerca

  Jak się dowiedziała nieoficjalnie PAP, pomocy lekarskiej, oprócz funkcjonariusza BOR, wymagała też b. wiceminister spraw zagranicznych Katarzyna Kacperczyk, która obecnie jest doradcą premier Szydło.
  Rzecznik rządu pytany w TVN24 o nieoficjalne doniesienia, że przyczyną zdarzenia było pęknięcie opony w jednym z samochodów, odpowiedział, że doszło do nagłego hamowania jednego z pojazdów, kolejne nie zdążyły zwolnić i uderzały jeden w drugi.
  Łącznie – jak poinformował Bochenek – w kolizji uczestniczyło pięć samochodów: trzy busy z członkami delegacji i dwa samochody, które zabezpieczały kolumnę: ambulans i samochód policyjny; funkcjonariusz BOR, który został lekko ranny, jechał w ostatnim pojeździe, samochodzie policyjnym.

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/swiat/news-szczegoly-kolizji-kolumny-premier-szydlo-w-izraelu-

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s