A.Fotyga, „pionierka walki” z rosyjską propagandą.

rt_fotoNajprawdopodobniej w dniu jutrzejszym, 24.11.2016 r.w Parlamencie Europejskim zostanie poddana pod głosowanie rezolucja „Strategiczne formy komunikacji UE jako przeciwdziałanie propagandzie stron trzecich”, której autorką jest ” polska” eurodeputowana, Anna Fotyga (narodowość ?).

Warto zwrócić uwagę na ten fragment życiorysu pani A.Fotygi:

„(…) odbyła staże podyplomowe w Departamencie Pracy Stanów Zjednoczonych i Cornell University w Nowym Jorku (1991), a także uczestniczyła w programach podyplomowych organizowanych przez Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (1995)”

PZ

Autorzy dokumentu przyrównują też walkę z rosyjskimi mediami do walki z Państwem Islamskim i wzywają Komisję Europejską i państwa członkowskie UE do dodatkowego finansowania projektów na rzecz kontrpropagandy.

W dokumencie, który w przypadku przyjęcia nie będzie miał charakteru wiążącego, czytamy, że rosyjski rząd „konsekwentnie wykorzystuje szeroki wachlarz środków i narzędzi”, mając rzekomo na celu osłabienie i rozłam UE. Jednocześnie z rezolucji wykreślono wzmiankę o agencji RIA Novosti, która początkowo podczas głosowania w komitecie w październiku została błędnie nazwana w projekcie telewizją. Projekt graniczy z cenzurą?

Debata na temat rezolucji, której autorem jest polska europosłanka Anna Fotyga, odbędzie się jutro, 22 listopada. W tekście rezolucji czytamy, że Rosja udziela rzekomo wsparcia finansowego opozycyjnym partiom politycznym i organizacjom w państwach członkowskich UE oraz wykorzystuje czynnik dwustronnych stosunków międzypaństwowych do rozłamu wśród członków wspólnoty. W charakterze głównych zagrożeń informacyjnych dla UE i jej partnerów w Europie Wschodniej w rezolucji wymieniono agencję Sputnik, telewizję RT, fundację Russkij Mir i podporządkowaną rosyjskiemu MSZ federalną agencję Rossotrudniczestwo.

W celu przeciwdziałania „rosyjskiej propagandzie” projekt rezolucji Parlamentu Europejskiego wzywa państwa UE do współpracy z blokiem wojskowym NATO, aby rozwijać mechanizmy „skoordynowanych komunikacji strategicznych” i walki z „zagrożeniami hybrydowymi”. „Media narodowe w krajach, będących wschodnimi sąsiadami (UE) niekiedy są słabe i nie są w stanie poradzić sobie z siłą i potęgą rosyjskich mediów” — czytamy w projekcie rezolucji. Projekt zawiera sformułowania, graniczące z propozycją wprowadzenia cenzury wobec rosyjskich mediów i wzywające państwa UE do wyjścia z „konkretnymi inicjatywami prawnymi, aby zwiększyć efektywność i odpowiedzialność w rozwiązywaniu problemu dezinformacji i propagandy”. Jednocześnie autorzy dokumentu mówią o konieczności pluralizmu i wolności mediów. Nie wszyscy są „za” Dokument popierają nie wszyscy europarlamentarzyści. Zdaniem hiszpańskiego posła Javiera Couso, „stawianie w kwestii zagrożenia takiego państwa jak Rosja w jednym szeregu z Państwem Islamskim jest nieodpowiedzialne”.

Hiszpański europoseł, występujący w imieniu grupy swoich kolegów wskazuje także na to, że tekst rezolucji o „propagandzie stron trzecich” nie odzwierciedla po pierwsze roli „propagandy, która rozwija się przeważnie w USA, na rzecz legalizacji ich niedawnych inwazji, na przykład, na Irak, prowadzących do regionalnego chaosu”; a po drugie — własnej propagandy UE wobec traktowania jej demokracji „jako jedynej możliwej, co podkreśla poczucie wyższości i może być znieważające”. W związku z tym grupa Couso wymaga przyznania Rosji statusu „kluczowego partnera UE i kluczowego gracza globalnego zarówno w sferze bezpieczeństwa międzynarodowego, jak i we wspólnej walce z PI” a także zniesienia europejskich sankcji wobec Moskwy, wznowienia obowiązywania porozumienia Rosja-UE i „jednoznacznego podziału UE i NATO”.

Wcześniej o poczuciu realnego zagrożenia ze strony rosyjskich mediów mówił szereg polityków na Zachodzie i w Europie Wschodniej, w tym sekretarz stanu USA John Kerry, prezydent Ukrainy Petro Poroszenko oraz inni urzędnicy różnego szczebla. Jednocześnie przytaczali niekiedy niezgadzające się z rzeczywistością dane o budżetach rosyjskich mediów.  Natomiast oskarżenia o wykorzystanie przez Rosję cyberprzestrzeni do agresji Moskwa wielokrotnie odrzucała na najwyższym szczeblu.

Czytaj więcej: https://pl.sputniknews.com/polityka/201611214271927-Parlament-Europejski-Rosja-propaganda-rezolucja/

fotygaAutorka rezolucji na temat informacyjnego przeciwdziałania rosyjskim mediom, eurodeputowana z Polski Anna Fotyga przyznała, że przy opracowaniu projektu kierowała się motywami osobistymi.

Głosowanie nad dokumentem, którego szereg sformułowań graniczy z propozycją wprowadzenia w Unii Europejskiej cenzury, odbędzie się w środę. Jeśli zostanie przyjęta, będzie miała charakter doradczy.

Rezolucja „Strategiczne komunikacje EU jako przeciwdziałanie propagandzie stron trzecich” stwierdza, że Rosja rzekomo zapewnienia wsparcie finansowe opozycyjnym partiom politycznym i organizacjom w krajach członkowskich Unii Europejskiej, a także wykorzystuje czynnik dwustronnych międzypaństwowych stosunków „w celu podzielenia członków społeczności”. Jako główne zagrożenia informacyjne wymieniono agencję Sputnik, stację telewizyjną RT, fundusz „Rosyjski Świat” i podległą rosyjskiemu Ministerstwu Spraw Zagranicznych Federalną Agencję „Rossotrudniczestwo”.

„Duża część mojego życia publicznego, w czasach komunizmu i po nich, była poświęcona walce z retoryką krzewioną przez Związek Radziecki, a następnie — Federację Rosyjską w ramach swojej tradycyjnej sfery wpływów. I zawsze uważałam, że jest to bardzo niebezpieczne i stanowi zagrożenie dla naszej suwerenności. Z takim samym problemem ma do czynienia wiele krajów Europy Środkowej i Wschodniej” — powiedziała Fotyga, przemawiając podczas debaty.

„Po pierwsze — jest to propaganda ze strony Rosji. Teraz wszystko stało się bardziej jasne. Po aneksji Krymu i agresji we wschodniej Ukrainie wiele zachodnich demokratycznych krajów zaczęło zdawać sobie sprawę z tego, do jakich metod ucieka się Rosja przy dezinformacji i manipulacji” — zaznaczyła Fotyga, jednak jej czas wystąpienia dobiegł końca i nie skończyła mówić o istocie raportu.

Pod koniec debaty, gdy parlamentarzystce ponownie udzielono głosu, ona jedynie podziękowała zespołowi, z którym pracowała nad projektem. W dokumencie napisano, że Moskwa prowadzi w stosunku do UE „wrogą propagandę”. Jednocześnie opór Rosji autorzy rezolucji zrównują z walką z „Państwem Islamskim” (PI, grupa zakazana w Rosji) oraz wzywa Komisję Europejską i państwa członkowskie Unii Europejskiej do dodatkowego finansowania projektów kontrpropagandy. Wcześniej europejski portal EU Observer informował, że grupa robocza UE ds. informacyjnego przeciwdziałania Rosji może uzyskać finansowanie w wysokości jednego miliona euro. Ponadto zaproponowano wzmocnienie, również finansowe, kanału telewizyjnego Euronews. Opinie kolegów Fotygi w Parlamencie Europejskim są podzielone — nawet we wtorek niektórzy posłowie krytykowali dokument.

Eurodeputowany z Francji Aymeric Chauprade wyraził nadzieję na to, że liczba posłów, którzy będą głosować nad przyjęciem rezolucji, będzie wystarczająca, aby nie została ona zatwierdzona. Według niego autorka dokumentu nie bierze pod uwagę faktu istnienia antyrosyjskiej propagandy.

Poparł go również inny francuski polityk — Jean-Luc Shaffauzer, który powiedział, że jego obawy wywołuje nie tyle rosyjska propaganda, co działania informacyjne USA. Wcześniej deputowany z Hiszpanii Javier Couso zażądał przyznania Rosji statusu „kluczowego partnera UE oraz kluczowego globalnego gracza — zarówno w sferze bezpieczeństwa międzynarodowego, jak i we wspólnej walce przeciwko PI”, a także zdjęcia z Moskwy sankcji, wznowienia porozumienia Rosja — Unia Europejska i „zdecydowanego rozdzielenia UE od NATO”.

Czytaj więcej: https://pl.sputniknews.com/polityka/201611234278898-ue-fotyga-rezolucja-media-rosja/

Anna Fotyga:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Anna_Fotyga

Start

Anna Fotyga: musimy wyciągać wnioski z przeszłości

Dzisiaj w Strasburgu europosłowie dyskutowali o sytuacji w Syrii. Debata odbyła się w świetle zeszłotygodniowych nalotów na Aleppo,  w których zginęło co najmniej 100 cywilów. Głos w tej sprawie zabrała europoseł PiS i przewodnicząca podkomisji bezpieczeństwa i obrony PE, Anna Fotyga.

„Wciąż mam przed oczyma Czeczenię i Grozny. Obraz całkowitego zniszczenia, okrucieństw popełnianych w imię zachowania wpływów geopolitycznych z pełną bezkarnością wobec sprawców” – mówiła Minister Spraw Zagranicznych w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.  Europoseł PiS dodała, że to samo dzieje się w syryjskim Aleppo, gdzie w celu zachowania wpływów przez Władimira Putina i Baszara al-Asada czy reżim irański, popełnia się zbrodnie przeciw ludzkości.

„Czy w ogóle jesteśmy w stanie wyciągać wnioski z historii?” – pytała Anna Fotyga.

Głosowanie nad rezolucją odbędzie się w czwartek.

za:http://fotyga.pl/2016/11/anna-fotyga-musimy-wyciagac-wnioski-z-przeszlosci/

 

Jakie wnioski powinniśmy wyciągnąć z działania USA i UE  mając przed oczami zniszczone Aleppo, Palmyrę i setki tysięcy ofiar w Syrii?

Jakie winniśmy wyciągnąć wnioski mając przed oczami setki tysięcy ofiar w Iraku, Afganistanie, Libii ?

Jakie wnioski powinniśmy wyciągnąć pamiętając o dziesiątkach tysięcy ofiar w bombardowanej Serbii?

Jakie wnioski winniśmy wyciągnąć z wspierania przez USA i UE ( w tym Parlament Europejski) szowinistycznego, przestępczego  reżimu zainstalowanego w Kijowie ?  

 Pani eurodeputowana – czekamy na pilną odpowiedź na pytania Polaków !

Reklamy

12 Komentarzy

Filed under Polityka

12 responses to “A.Fotyga, „pionierka walki” z rosyjską propagandą.

 1. andrzej

  Trzeba być zupełnym głupcem, żeby nie widzieć, komu służy ta eurodeputowana, bo na pewno nie służy interesowi Polaków. Z całą stanowczością działania tej osoby mają charakter prowokacyjny i nie mają nic wspólnego z oczekiwaniami normalnych ludzi mających świeżo w pamięci wszystkie dokonane zbrodnie przez bandytów z NATO na czele z USA.
  Powyższe działania byłej minister SZ winny być nie tylko napiętnowane, ale i rozliczone prawnie w przyszłości.

  Polubienie

 2. zydozerca

  Prezydent Duda – wraz z „koleżanką” małżonką – świętował wczoraj 25-lecie „Super Expressu”.
  Na gali wygłosił nawet specjalną mowę na cześć tabloidu.
  Odbywało się tam też wręczenie nagród, z dodaniem tytułów dla poszczególnych laureatów, pośród których byli: Andrzej Gołota, Cezary Pazura, Doda i Zenek Martyniuk.
  Doda – natomiast – dała koncert promujący jej nową płytę.
  Artystka pozwoliła też sobie na przywołanie Prezydenta RP, aby go poczęstować ciastem. A, gdy ten – zadowolony – eksponował swój kawałek…, piosenkarka odwróciła się i deszła, prezentując swoje… pośladki, odziane w prześwitującą koronkę. Taki „spektakl” stał się obiektem krytyki pośród części internautów, ale Doda tłumaczyła potem, iż prezydent Duda, to najważniejsza osoba w państwie, więc mu się należało… Możliwe.
  Dobrze jednak, że np. i Zenek Martyniuk nie poszedł w jej ślady, a przecież mógł.
  salon24.pl
  JAKI BURDEL-TAKIE K..WY
  POZIOM ZIEMNIACZANEJ BULWY

  Polubienie

 3. zydozerca

  Odwołanie Prezydenta RP z powodu permanentnego & rażącego naruszania powagi i godności sprawowanego urzędu oraz łamania konstytucji.
  Prezydent za naruszenie Konstytucji bądź ustawy może być pociągnięty do odpowiedzialności przed Trybunał Stanu (art. 145.). Następuje to w drodze uchwały Zgromadzenia Narodowego, która podejmowana jest większością 2/3 głosów ustawowej liczby członków Zgromadzenia. Uchwała jest podejmowana na wniosek przynajmniej 140 członków Zgromadzenia.
  W momencie, gdy Prezydent RP zostanie postawiony w stan oskarżenia, sprawowanie urzędu zostaje zawieszone.

  LISTA HAŃBY I KOMPROMITACJI – zapraszam do uzupełniania :
  aktywność internetowa- ruchadło leśne,pimpuś sadełko…
  żenujące imprezowanie wraz z PiS w absurdystanie
  zapalanie menory w Pałacu Prezydenckim
  wypowiedzi gloryfikujące zbrodniczy reżim Izraela i jego naród wy..rany
  brak pomocy humanitarnej dla Palestyńczyków oraz najuboższych Polaków-bezdomnych,rencistów,emerytów
  kwota minimum egzystencji -500 zł, kto dostaje jałmużnę wyższą o złotówkę nie ma prawa do wsparcia finansowego z opieki społecznej /z wyjątkiem meneli /
  aktywne wspieranie żydowskiej okupacji Polski przez agentów jawnych i ukrytych
  brak aktywności w ściganiu i rozliczaniu aferzystów oraz naprawie państwa =przywróceniu ładu i sprawiedliwości
  brak ułaskawień dla więźniów politycznych
  ustawy wzmacniające terroryzm rządowy,inwigilację
  prowokacje antyrosyjskie zmierzające do wywołania wojny o nieobliczalnych skutkach i zrujnowania Polski /śmierci tysięcy Polaków
  bezmyślne podpisywanie z automatu wszystkiego,co podsunie partia i jej nadzorcy wiadomego pochodzenia

  Polubienie

 4. slawek

  Rośnie liczba bezdomnych Polaków za granicą

  Oficjalne dane na temat liczby bezdomnych Polaków w Londynie są zaniżone co najmniej 10 razy, a liczba ta ciągle rośnie. W Paryżu i okolicach bezdomnych Polaków jest ok. 10 tys. Wciąż brakuje środków finansowych na pomoc dla nich
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/eksperci-rosnie-liczba-bezdomnych-polakow-za-granica/11h80k

  Polubienie

 5. julius

  Brietbart was both white nationalist AND pro-Israel.
  And Bannon is now Chief Strategist for Trump, who is also being advised by Henry Kissinger.
  Syjonistyczne mendy z Polski przymilają się nowemu panu układając się z Izraelem. Te sprzedajne k..wy zrobią wszystko żeby tylko zachować poddaństwo Polski wobec Izraela i USA.

  Polubienie

 6. Tomasz Zieliński

  koledzy, mam trochę materiałów propagandowych Chińskich, te przebijają CCCP na głowę. Tak na oko mają 4 tysiące lat więcej doświadczenia na tym polu niż Rosjanie, jak nauczę się wrzucać tu rysunki to pokażę

  Polubienie

 7. zydozerca

  Po parcharni kurskiego i stacjach prywatnych w posiadaniu aferzystów defilują stada szczuk/8 lat studiowania pozycji podczas j..ania /,dod,dud ,dup,lemingów,sierakowskich,sakiewiczów, czarneckich itp. hołoty uważanej przez PiSdzielców za gwiazdy finansowane nadzwyczaj hojnie z pieniędzy podatników – czy nie pora upomnieć się,żeby zeszmaceni potomkowie i najemnicy żydowskich zbrodniarzy zniknęli na zawsze z życia publicznego pozamykani w więzieniach/burdelach/na śmietniku historii ,gdzie jest ich miejsce ? Zamiast bełkotu niech chamy pokazują filmy i programy archiwalne,które niszczeją na półkach !
  Czytając same nagłówki żydoportali prawicowych typu Niezależna,W polityce,W meritum,W sensie,Gazeta Polska,W sieci,Nasze blogi ,itd. flaki się wywracają i faki cisną na usta z podziwu ,ilu kretynów znajduje w Polsce zajęcie!
  Kogo obchodzi,co pieprzy od rzeczy jakiś wałęsa,michnik,komorowski, petru,zandberg,kijowski,sierakowski i ich mafijni kolesie,którzy powinni gnić w więzieniach do końca życia zamiast zaśmiecać prasę/internet i powiększać złodziejskie majątki o daniny od usłużnych medialnych prostytut-propagandzistów ?
  Klaka pozbawiona rozumu i pozorów przyzwoitości skazuje się nie tylko na pogardę i ośmieszenie,ale przy okazji kompromituje rządzących.
  ANNO FOTYGA z PiSowską BANDĄ-
  WALCZCIE Z ŻYDOWSKĄ PROPAGANDĄ !!!

  Polubienie

 8. moherowy beret

  Jakoś nie mam nastroju pisać,nie czuję nowego ducha w Polsce.
  Tak jak dawniej(za czasów PO/PSL) Ukraina jest Nr 1 w głowach
  rządzących polityków.Wywraca mi się żołądek gdy słyszę mowę ukraińską czy żargon ukraińsko-rosyjski na ulicy.Jest ich z pewnością 2 mln lub więcej.W dodatku rakiety rosyjskie będą wycelowane w amerykańskie bazy w Polsce,bo Rosja czuje się zagrożona ze strony NATO.A politycy PIS
  gwarantowali nam bezpieczne życie pod bokiem amerykańskich baz.Okazuje się,że wyszło odwrotnie.Teraz dopiero nie możemy wiedzieć ani dnia ,ani godziny.

  Polubienie

 9. zydozerca

  a oto przykład ŻYDOWSKIEJ PROPAGANDY,którą powinna ścigać A.Fotyga wraz z presstytutkami ,które takie bzdury wypisują:

  Syryjski reżim odbił największą rebeliancką dzielnicę Aleppo
  Onet.pl – dzień temu

  Syryjski reżim odbił największą rebeliancką dzielnicę Aleppo –
  GazetaPrawna.pl – 15 godzin temu

  Syryjski reżim odbił największą rebeliancką dzielnicę Aleppo – Świat – Najnowsze informacje z Europy i ze świata – polityka, komentarze …
  wiadomosci.dziennik.pl › swiat › artykuly

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s