Wystąpienie W.Putina w Klubie Wałdajskim, Soczi, 27 października 2016 r.

putin_klubwaldajski2016Główne wnioski z analizy współczesności dokonanej przez W.Putina: 

Suwerenność państw i narodów musi być główną kategorią globalnego ładu politycznego i gospodarczego.

 

„THE GAME IS OVER” – W. Putin na Konferencji Klubu Valdai / październik 2016 r.

Prawdopodobnie najważniejsze polityczne przemówienie – stwierdzają zgodnie obserwatorzy polityczni wszystkich szerokości – od czasu mowy wygłoszonej przez W. Churchilla w Zurychu 5 marca 1946 r.

Zasadnicze deklaracje W. Putina w wygłoszonym przemówieniu:

1. Rosja przestanie brać udział w spotkaniach światowych za zamkniętymi drzwiami. Rosja nie ma zamiaru złowić niczego dla siebie na brudnych wodach negocjacji i paktów elit, w chaosie stworzonym przez USA.
2. Rosja jest gotowa uczestniczyć w rozmowach i umowach poważnych, jeżeli mają one doprowadzić do scenariusza kolektywnego bezpieczeństwa, bazować na równowadze i mieć na względzie interesy wszystkich stron.
3. Budowniczowie „nowego międzynarodowego ładu” podnieśli porażkę. Ład międzynarodowy został wyburzony a sprawca nazywa się Stany Zjednoczone.
4. Rosja nie ma zamiaru czynnie stać na drodze tych, którzy z zapałem lepszej sprawy usiłują budować swój ład międzynarodowy, chyba że w tych staraniach będą przeszkodzić żywotnym interesom Rosji.
5. Rosja nie ma monopolu na budowę ładu międzynarodowego, lecz nie będzie można konstruktywnie go zbudować bez Rosji. Jednakże Rosja woli patrzeć jak Ci budowniczowie nabijają sobie tyle guzów, ile swoje biedne głowy będą wytrzymać. Ci, którzy natomiast będą chcieli zaciągnąć Rosję do tej gry szukając szkodzić Rosji doświadczą prawdziwe znaczenie słowa „ból”.
6. Rosja nie ma żadnego interesu w kreowaniu własnego imperium. Nasze wyzwania tkwią w rozwoju naszego ogromnego kraju.
7. Rosja nie jest zainteresowana w formatowaniu świata wedle swoich interesów, jak kiedyś to starała się uczynić, ale nie pozwoli na to, by inni sformatowali świat wedle swoich partykularnych interesów.
8. Rosja nie zamknie się w sobie, ale ktokolwiek, który będzie spróbować zepchnąć Rosję z drogi rozwoju z pewnością napotka na bardzo poważne konsekwencje.
9. Rosja nie ma interesu w tym, by chaos rozprzestrzenił się. Nie chce wojny i nie ma żadnej intencji zainicjować wojnę. Rosja natomiast widzi, że wybuch wojny światowej jest jakby nieuchronny. Przygotowujemy się więc na taką okoliczność. Rosja nie zacznie wojny, ale jej też się nie boi.
10. Angażowanie Rosji w sprawach międzynarodowych odzwierciedla politykę budowania naszego wewnętrznego ładu. Siła Rosji nie polega na elitach i ich paktach za zamkniętymi drzwiami, lecz na woli ludu.
11. Jesteśmy jeszcze na czasie, aby zbudować Nowy Międzynarodowy Ład. W takim Ładzie jest potrzebny udział Stanów Zjednoczonych, ale będą One pozytywnie w nim uczestniczyć tylko jeżeli akceptują wziąć udział na równych warunkach, co reszta krajów: trzymając się prawa międzynarodowego, trzymając się międzynarodowych traktatów, powstrzymując się od unilateralnych czynów oraz w pełni szanując suwerenność innych narodów.

https://www.facebook.com/roberto.alberto.908/posts/10154140196207825

Oryginał pełna wersja ( w języku rosyjskim )

 

 

Oryginał ( z napisami angielskimi )

Oryginał ( w tle tłumaczenie na niemiecki)

 

Całość relacji:

 

 

Zapisz

13 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

13 responses to “Wystąpienie W.Putina w Klubie Wałdajskim, Soczi, 27 października 2016 r.

 1. zydozerca

  Trybunał Konstytucyjny uznał za konstytucyjne zapisy o monitorowaniu przez państwo, czy kobieta jest wciąż w ciąży oraz o tym, że urzędnik stanu cywilnemu, któremu nie spodoba się coś w osobie chcącej wziąć ślub, może go odmówić.

  Polubienie

 2. andrzej

  Tak trzymać Panie Prezydencie!

  Polubienie

 3. jurek

  Swój chłop z jajami .

  Polubienie

 4. Motorolę żegnali ci, którzy nie chcą żydowskiej demokracji i syjonistycznego bandytyzmu

  Polubione przez 1 osoba

 5. Tomasz Zieliński

  bardzo dobrze, iż mam granicę z Rosją, jest z kogo brać przykład, jedno przetasowanie w Washington D.C. i naszych kundli nie ma.

  Polubienie

 6. pablo

  20 Międzynarodowe Forum Ekonomiczne w Petersburgu 2016.
  Wypowiedź Władimira Putina.
  (Napisy PL)

  Polubienie

 7. zydozerca

  Your News Wire
  Home » News » Filmmaker Faces 45 Years In Jail For Filming Pipeline Protest
  Filmmaker Faces 45 Years In Jail For Filming Pipeline Protest
  Posted on October 25, 2016 by Carol Adl in News, US /

  Documentary filmmaker and journalist Deia Schlosberg was arrested earlier this month while filming an activist shutting down a tar sands pipeline as part of a nationwide solidarity action organized on behalf of those battling against the Dakota Access Pipeline

  Polubienie

 8. zydozerca

  USA, Thomas Jefferson:

  Kiedy rząd obawia się obywateli, wtedy mamy wolność. Kiedy obywatele boją się rządu, to jest tyrania. Najsilniejszym argumentem za utrzymaniem prawa do posiadania i noszenia broni jest prawo do obrony – w ostateczności przy użyciu broni – przed tyranią rządu.

  Polubienie

 9. zydozerca

  Doroczne orędzie W.Putina do narodu rosyjskiego
  Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył w czwartek, że społeczeństwo potrzebuje głębokiej i obiektywnej analizy wydarzeń z 1917 roku; Putin wymienił rewolucję lutową i październikową, czyli przejęcie władzy w Rosji przez bolszewików.

  W dorocznym orędziu do Zgromadzenia Federalnego, czyli dwóch izb parlamentu, Putin podkreślił, że lekcje historii są potrzebne dla pojednania i umocnienia zgody w społeczeństwie. Jako niedopuszczalne określił przenoszenie rozdźwięków i krzywd z przeszłości do życia dzisiejszego.
  fr. bankier.pl

  Polubienie

 10. Pingback: Sedno wystąpienia Putina w Kubie Wałdajskim i Forum w Petersburgu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.